Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

90. hedvig40 (válaszként erre: 88. - Nightmare)
2006. dec. 27. 18:10
Nekem is sokáig tartott (irtam erről egy cikket is remélem majd bekerül ) Nagyon érdekes olvassátok el
2006. dec. 27. 18:08

Valószínű, bár én több évig éltem egyedül, sajna nem rohantak utánam a férfiak, mert nem vagyok egy topmodell alkat!!!!!

Néha ez nagyon bántott, nem voltam valami magabiztos, de ilyen eszembe sem jutott volna, hogy ezért a saját egészségemet tönkretegyem.

aztán megtaláltam a párom, úgy fogad el ahogy vagyok, én is saját magam!!!!

2006. dec. 27. 18:08
jaja értem hedvig...lehetséges h én lettem az övé de ő is az enyém mert nem tudják csak úgy elvenni tőlem..zsarolgatnak meg stb..nem ér semmit...letty..igen, de vkire nem lehet rátalálni ha nincs is:(
87. 93a74b44ea (válaszként erre: 85. - Nayloon)
2006. dec. 27. 18:06
bárcsak mindenki rátalálna időben...
2006. dec. 27. 18:06
azt irtad hogy idézem ,,Egy valamim van az az anorexia" Én erre azt irtam vólna hogy sajna te vagy az anorxiáé (csak törölve lett a fórum)
2006. dec. 27. 18:06

szerintem témánál vagyunk!!!!!!

Ha az embernek segítő társa eszébe sem jut az hogy hánytassa magát!!!!!

A jó pár egy bizonyos kiegyensúlyozottságot, biztonság érzetet ad!!!

2006. dec. 27. 18:04
eredeti téma azaz anorexia..ugyebár...hát én nemtok újat mondani..amugy tegnap még kérdeztél vmit? mert azt még nem láttam
83. hedvig40 (válaszként erre: 82. - Nightmare)
2006. dec. 27. 18:02
Sztem térjünk vissza az ereti témához mert még Hoxa bezárja a topiciot
2006. dec. 27. 17:59

végülis jahm:)

hát hedvig erről beszéltem..ha vki ott van az ember mellett és azt mondja h hagyd abba mert te így vagy szépaz kurva sokat segít:)

2006. dec. 27. 17:58
Átkéne nevezni a topicot. Milyen a férjem címmel :)
2006. dec. 27. 17:54
hedvig ez nagyon szép:) irigyellek h ilyen férjed van:)
2006. dec. 27. 17:48

biztos igazad van!!!!!

Bár képet nem látok rólatok!!!!!

Biztos szép pár vagytok!!!!

78. hedvig40 (válaszként erre: 77. - Nayloon)
2006. dec. 27. 17:41
Nekem van a leg aranyossabb férjem . És még agya is van (ritka az ilyen:))
77. nayloon (válaszként erre: 76. - Hedvig40)
2006. dec. 27. 17:37
Igaza is van!!!!!!!!
2006. dec. 27. 17:36
A férjem még akkor is rám pirít ha a legapróbb fogyókúrát is kezdek ( Az első felesé anorexiában halt meg ezért ez érthető is )Ekkor kezembe nyom egy uszoda bérletet és elmegy velem az uszodába.
2006. dec. 27. 16:46

Anorexia, Bulémia...mindenkinek mást jelent..

Egészséges emberek: "ez egy betegség"

Anorexiás, Bulémiás: "én választottam, egy életstílus"

De persze vannak olyanok is akik csak azért csinálják mert kell h vékonyak legyenek. pl táncosok.

Aki életstílusként fogja fel annak AnA, MiA és ED jelenti az élete nagy részét..

De most mért is csodálkoztok ezen? hisz látom oldalt egy "* slim" reklám, különböző gyógyszereket nyomatnak a tvbe, gyönyörű lányok vannak a magazinokban. És hát ott a munkahely, iskola ahol megnézik az embert. Illetve olyan okból is kialakulhat ha mondjuk depresszióba esik.

És itt hangsúlyozom nem csak egy orvos segíthet. Hanem egy megértő barát..ez a legfontosabb. Csak gondoljátok végig..

Én mint életstílus szeretem az anorexiát. Ítéljetek el..nem tudok ellene tenni..:)

2006. dec. 27. 11:16
Imádok enni. Soha nem volt gondom, mert nem vagyok hízós.
2006. dec. 27. 02:13
Egyre több fiatal lány kűzd hazánkban evési zavarokkal (persze vannak a negyvnes anorexiások is mint példul Sarah Jesica Parker)A lányom tinimagzija is telis tele van ellent mondásokkal a a témában.Az egyik oldal az anorexia ellen kűzd a másik meg azt taglalja hogy melyik híresség van elhízva . Eltévedt lányok kereseik útjukat az onthorexia az anorexia a bulímia a chew and spit útvesztőjében. Nem tudnád mik azok kapcsold be a tévét menj fel az internetre vagy csak nyiss ki egy újságot és megtudod! Sőt még tippeket is kapsz rá ( Emberek ezek az elrtentő dolgok csak újabb ötleteket adnak )Olvasom egyik magazinba az Amerikába futó új őrületet minden évben szavazást tartanak hogy magyarul meg választják az év nyalókáját( vagyis olyan lányt akinek a feje aránytalanul nagy a testéhezképest. Idén Nicole Riche kapta ezt a kicsit sem megtisztelő címet. Láta valélaki a róla készült legutóbbi fotót ?harminckilencilósan rőt hajal egy harmincnégyes fürdőruhában futakos a srandon ami speciel úgy lóg rajta mint egy póló a ruhaszárítókötlen. A fotó készítése után korházba került.) Felmegyek az internetre ott meg látom Vicktória Backhem 0 mértü farmerokba költi focista férje vagyonát ( a 0 méretü gatya az én hatéves fiamra se megy rá ) Nos mi a véleményetek az evési zavarokről ?
2006. dec. 1. 07:29
Én nem szoktam hánytatni magam csak hashajtót kapkodom,de ez se jobb.A gyomron nagyon szokott fájni főleg ha vendégségbe vagyunk és ott muszály enni.
71. Ancika
2006. nov. 30. 14:52
Gyógyult és dagadt! Na de kérem szépen inkább ez mint a hányás!!!
70. Ancika
2006. nov. 30. 14:51
Nekem akkor csengett a vészcsengő, amikor az akkor 7 éves lányom állt a WC ajtaja előtt és azt mondta: "Tudom mit csinálsz mama, hánysz!" Na akkor megfogadtam, hogy itt és most vége, nem akarom hogy a lányaim pár év múlva ugyanezt csinálják! Akkor végre komolyan vettem a terápiát és hála Istennek mára már amennyire lehet gyógyult vagyok.
69. Ancika (válaszként erre: 68. - Reni79)
2006. nov. 30. 14:43

Az én férjem akit úgy hívnak mint téged csak egy ó-val ;-) folyamatossan figyeli, hogy mit- mennyit eszek és hogy hová indulok utána.

Rögtön szól, ha úgy érzi sok,.. de törődik velem, szeret.

68. reni79 (válaszként erre: 67. - Ancika)
2006. nov. 30. 13:51

Én magamtól jöttem rá hogy tönkreteszem magam vele.Egy ilyen dolog után tiszta piros pöttyös volt az arcom.Gondolom a gyomrom reagált igy.

Aztán egyre többet fájt a gyomrom,sok lett a savam és minden evés után hányingerem volt.

Nehéz volt megállnom de ugy érzem sikerült.Nekem is tudta anyám és a hugom is ugyhogy mindig figyeltek amikor tehették.

67. Ancika
2006. nov. 30. 13:07
Az én családom tud erről a problémáról, én nyíltan kiálltam és elmondtam nekik. Ez volt az első lépésem a gyógyulás felé, szembe mertem nézni önmagammal.
66. Ancika
2006. nov. 30. 13:05

Sziasztok!

Én is sokáig hánytattam magam, sőt vallom azt a nézetet, hogy a bulimia olyan mint az alkoholizmus.. vagyis 1x bulimiás örökké bulimiás! Én ma már nagyon ritkán hányok..2-3 havonta egyszer, de néha még mai napig kapok egy "rohamot" ahol kirámolom a hűtőt, magamba tömök mindent és kiadom magamból a wc-n.

Régen (22 éves koromban, akkor kezdődött) 4x 5x is hánytam naponta, nekem a kineziológia segített, ma már nem büntetem magam! (csak nagyon ritkán)

65. 12667dcac6 (válaszként erre: 63. - 4716605536)
2006. nov. 28. 13:44
Szia.Rajtam kívülsenki nem tud semmit,bár többen észrevették már ,hogy valami nincs rendben.A szüleim messze laknak tőlünk így évente 2-3 alkalommal találkozunk.Anyukám mindig mondja ilyenkor,hogy levagyok fogyva,beesett az arcom,stb.,de mindig kidumálom.Aférjem neem tud semmit,de sokszor ő veszi meg nekem a hashajtót,mert éppen ő van gyógyszertár közelben.Ő azt tudja,hogy azért szedem,mert nem jó az emésztésem és muszály szednem.Tulajdonképpen még sosem fogytam le annyira,hogy ilyesztő lettem volna de mikor az elsőgyerek után 83-ról 54-re lefogytam azt mondta,hogy büszke rám,szóval ő akkor sem vett észre semmit.Úgy érzem,hogyha nagyon lefogynék észrevannének a környezetemben élők.vannak barátaink,eljárunk moziba,szórakozni de vannak dolgok amiket nem tudok senkivl megbeszélni.Talán eza baj.Nem tudom.
64. reni79
2006. nov. 27. 09:51

Sziasztok!Én szégyenlem de megcsináltam azt a hülyeséget hogy sokáig hányattam magam.

ol telekajáltam magam mindennel aztán "kidobtam"

Sajnos meglett az eredménye.Rengeteget fáj a gyomrom és refluxos lettem.

Én mindenkit aki ezt csinálja csak lebeszélni tudom rola mert nem éri meg!

63. 4716605536 (válaszként erre: 61. - 12667dcac6)
2006. nov. 26. 13:12
Örülök, hogy leírtad ezeket a sorokat, ez is nagyon fontos! Próbáltál valakinek a környezetedben beszélni ilyesmiről? Férjeddel, esetleg bizalmas baráttal? A bmi indexed 19,72, ez tényleg ideális, bár hidd el , nagyon is tudom, hogy ezt mondani könnyű, de elhinni nem... :-/
62. 4716605536 (válaszként erre: 60. - Df30cb1959)
2006. nov. 26. 13:05

Drága Pandika!


2 hét alatt 8 kiló mínusz nem egészséges, ezt biztosan Te is tudod! Ha három hete kezdődött még el, most vigyázz nagyon magadra, nehogy beszippantson ez az egész, mert onnan nagyon nehéz kijönni!

2006. nov. 26. 11:22
Elolvastam a cikket,hát mit modjak tanulságos.Sajnos nekem is vannak hasonló problémáim és jólenne ezt néha valakivel megosztani.Az én problémám már lassan 3 éve tartnem tudom meddig.a cikk elolvasása után is nem sajnálatot éreztem a lányok iránt,hanem arra gondoltam,hogy de jó lenne nekem is tovább fogyni.Én azt hiszem a két betegség között vagyok,mert van,hogy napokig nem eszem csak 1-2almát,teát iszom,vagy amit a gyerekeim meghagynak 1-2 falat kaját,de utánna hatalmas bűntudatom lesz és egyből 2-3 hashajtót bekapok és máris jobban érzem magam.Mindenféle diétába belekezdek,van,hogy megveszek mindenféle diétás joghurtot,szalámit,salátákat és a kukába kötnek ki.most 55-56kg vagyok,167cm,mindenki azt mondja,hogy ez az ideális,de nem nekem.50kg szeretnék lenni.Hát röviden ennyi.Oldalakat tunék teleírni magamról,erről az egészrőlegyenlőre ennyi.Ez is jól esett a lelkemnek,hogy ezt a pár sort leírtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook