Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
217. 0e8e4d4800 (válaszként erre: 216. - Aranka2)
2010. szept. 28. 20:43
Szia Aranka. Ha lenne a bátyáddal kapcsolatos témában kérdésed szívesen válaszolok. Másfél éve vagyok túl a második műtéten.
216. Aranka2 (válaszként erre: 215. - 5433c28909)
2010. szept. 28. 20:26

Szia !

Őszintén sajnálom:(

Nem lehet könnyű feldolgozni.

Sajnos a bátyámnak is jobb láb térd alatt, ma volt a műtéte.Holnap látogatom meg.

2010. szept. 28. 19:52
Üdv Sorstársak.Nemrég vesztettem el a másik lábam is. Érdekelne, ki ,hogy tudta ezt feldolgozni, elfogadni
214. 0e8e4d4800 (válaszként erre: 212. - Drummerdanee)
2010. szept. 25. 19:01
Sziasztok. Eddig csak olvastam a fórumot, de most írok is. Igazad van Dani. Nekem két év alatt két láb. A pozitív hozzáállás, az élni akarás, és nem utolsó sorban a kerekesszék elhagyása. Ezek vittek előre. Hónapokkal lerövidült a gyógyulási idő, mert nem merültem az önsajnálatba. Sok minden megváltozik a műtétek után. Más lesz a fontos, a dolgok átértékelődnek. Az ÉLET azonban MEGY TOVÁBB!!
213. ear
2010. szept. 25. 13:27
Azt hiszem, Dani, téged ez a baleset csak megerősített a hitben:-) Örülök annak, hogy leírtad.
2010. szept. 24. 19:22

Szerintem ezt nem nagyon lehet máshogy felfogni. Illetve lehet, de aki depressziós lesz, annak 1. a depresszió 100% hogy csak hátrányt jelent, 2. még rosszabb is történhet. Ha átgondolod, ez a legésszerűbb. A lehető legjobban felfogni a dolgokat és túltenni magad mindenen, minél előbb. Ez az egyetlen út a - fél végtaggal is - teljes élethez.


Kedves Sz.Szilvia, én ilyenkor télen magamhoz szoktam venni egy botot vagy mankót, ami éppen kéznél van, a protézissel ellentétes oldali kezembe. Sokkal biztosabb vagyok így. A hideg engem nem különösebben zavar. Talán még jó is, mert nem izzad úgy a csonkom a protézisben.


Tutis: sajnálom hogy így gondolod, hadd mondjam el én is a véleményem. Az én balesetemkor én a járdán sétáltam. A járda és az út között egy elég sűrű fasor áll. Egyetlen olyan hely van, ahol két fa között átférhet egy autó. Pont ott repült át, pont ott talált el. És pont akkor amikor én ott sétáltam.

Véletlen? Én azokban ezek után már nem tudok hinni. Az viszont tény, hogy nekem 18 liter véremet pótolták (egy felnőtt ember vérállománya 6! liter). A szívem le kellett volna hogy álljon, ez hatalmas megterhelést jelentett. Túléltem. Mikor bevittek a kórházba, az életmentő műtétem előtt megmondták hogy csak amiatt az 0,2% túlélési esély miatt állnak neki a műtétnek. Túléltem. Aztán a már amputált lábamban elindult egy elfertőződés, ami feljutott a csípőmig, mikor az orvos megkockáztatta hogy combközépnél amputál, hogy protetizálható legyek. A fertőzés eltűnt. Hetekig kaptam a morfiumot hogy ne haljak bele a fájdalmakba. A harmadik héten megvonták a szert. Elvonási tünetek? Nem voltak! És mindezalatt 3000 ember imádkozott értem. Még olyanok is akik nem hittek/hisznek Benne. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ennek köszönhetem, hogy most itt írhatok.

Ha nem ismered Őt és nem vagy Vele személyes kapcsolatban, hogy várhatod el Tőle, hogy megvédjen az ördög bármiféle próbálkozásai ellen, mint ami pl. velem/veled is történt? Az ördög próbálkozik, tönkreteszi amit tud, hogy ne érezd jól magad. Ha ismered Őt, és rábízod magad, Ő meg tud védeni ezektől a próbálkozásoktól.

Gondolkozz el ezen. Majd várom a válaszod :)

2010. szept. 22. 22:02
En csak csodalni tudom az amputalt embereket, akik pszihikailag tul tudtak tenni magukat a veluk tortenteken. Es minden pillanatban a jelenben kell elniuk ha nem akarnak plusz serulest. Tanulhatunk toluk mi „egeszsegesek"
210. Ottó101 (válaszként erre: 209. - Sz.Szilvia)
2010. szept. 20. 11:59

Sziatok !

Én még reménykedem a vénasszonyok nyarában !!!:)

Ki csatlakozik hozzám ? Jó beszélgetés ? laza könnyed séta?

Most is szépen süt a nap !

Ottó

2010. szept. 19. 21:44

Kedves fórumozók


Jön a tél, ami több okból sem túl jó nekünk...

Csúszás, hideg, hó.

Ki hogy készül, kinek van valami trükkje?


Sz.

208. devotee
2010. szept. 14. 23:07

Kedves Mindenki !

Szándékom ,hogy tiszta vízet öntsünk a pohárba !

Akit a Téma megérintett :ÜSSE BE A GOOGLBA ------az ---AMPUTEE-DEVOTEE -------két kulcs szót és megnyillik a számára a válsz arra amit ítt csak körbe járunk -találni magyar nyelvű irodalmat is

Senki nem tudja az okát csak feltételezik ,hogy ez is a párválasztást segítette a régi szép időkben ,amikor is többet csatáztak,kardoztak Őseink !

Devotee = a másság elfogadásával és tiszteletével !

Szerintem a MILÓI VÉNUSZ -sokakat megindított !

Én már fiatal koromban csodáltam és nem értettem sok mindent !

lehet ,hogy itt a megoldás ! :)))))

De lehet ,hogy egy ringó NŐ-i csipőnek a férfiak többsége nem tud ellenállni ?

Lenne még több praktikus ötletem !

De másnak is szivesen hagyok írni valót a témában !

Nyissunk itt is a Világ felé !

Ms -miatt ne maradjon a kuckójában ,éljen minnél teljesebb élet fogadja el ,ha valaki a kezét nyújtja !

ÜDVÖZLETTEL Devotee

2010. szept. 14. 08:29

Kedves rzsi.


Természetesen nem szóltam meg senkit és nem is fogok aki "abban" hisz, tőlem hihet mindenki amiben csak akar. De nehezen állom meg, hogy ne mondjak véleményt erről mert amikor a 2 lábamat elvesztettem hol volt a magasságos és ha van akkor miért engedte, hogy 25 évesen így járjak? Vagy ő intézte így? És most akkor hozzá imádkozzak amikor jön az agyig hatoló égető hasító fájdalom amely semmihez sem hasonlítható és őrjöngésik kínoz mint múlt szombaton is 4 óra hosszat? Akkor majd elmúlik? Ehhh......kár ebbe bele menni. különben van amikor elmúlik magától hókuszpók nélkül 10-20 percen belül. Ez a nagyon ritka eset.

2010. szept. 14. 08:21

Kedves shirley.


Vitatom az ortopédus elméletét. 30 évig kimondottan csak a Ridol állította ki a fantom fájást. Hiába próbáltam kezdetekben bármi mást, ha az ortopédus elmélete igez lenne egy algopirintól is el kellett volna múlnia a placebo hatás miatt de nem, egy bivaly erős gyógyszertől múlt el csak. Amikor a ridol megszűnt vagy 3 éve ismét több gyógyszert kipróbáltam végül olyan hatott megint amit már egy másik amputált évek óta szedett hasonló fájdalmak esetén.

205. rzsi
2010. szept. 13. 10:41
Én személy szerint is jártam egészséges fiúkkal és mindegyiknek csak köszönöttel tartozok.Nem árultam zsákbamacskát ,választhattak volna egészségest is de engem választottak.És tudod mi volt benne a legjobb,hogy magamért szerettek és nem azért mert jól mutatok a plázában a szűk kis miniszoknyámban.De lehet hogy ez csak nekem fontos ,hogy olyan társ legyen velem akivel lehet beszélgetni ,jókat nevetni és nem csak korzózni.
204. macilaci0404 (válaszként erre: 201. - Andi6020)
2010. szept. 12. 04:59

Sziasztok!


Mar egy ideje olvasgatom a forumot,de eddig nem szoltam hozza... Egyetertek rzsi-vel, hogy egyaltalan nem bizzar, hogy ha valaki amputalt labu tarsat keres! Sajnos en is sokat csalodtam az egeszseges lanyokban, es van egy holgy ismerosom, aki par eve elvesztette az egyik labat... Engem is o erintett meg rettenetesen lelkileg (sokkal jobban, mint barmelyik korabbi egeszseges baratnom), a pozitiv szemlelete, az optimizmusa, hogy annak ellenere, hogy mi tortent vele, egy rendkivuli es fantasztikus lany tudott maradni, olyan dolgokat is ertekel, amire az egeszseges lanyok csak legyintenek es termeszetesnek veszik... Egy baj van sajnos, hogy o rettenetesen messze van!En is nagyon tudnek orulni, ha egy olyan fantasztikus szemely lenne a baratnom, mint o!Nem ertek egyet azzal, hogy a serulteknek, csak serult tarsuk lehet! Az, hogy egy lanynak egy laba van, vagy egy sem, az csak egy dolog, attol meg lehet olyan kedves es aranyos, mint barki mas...Tehat azt akarom mondani, hogy ez csak egy plusz a parvalasztasban!De egyesek szemeben egy kulonleges plusz...

203. egyezrelek (válaszként erre: 199. - Andi6020)
2010. szept. 12. 04:01
Nekem az a bizarr, mar bocsi, es senkit nem akarok megserteni... Hogy valakinek a szoke, esetleg a barna tetszik. Vagy a kover? Netan a sovany? Vagy a diplomaval rendelkezo? Nekem az amp.
202. rzsi
2010. szept. 8. 09:20
Szerintem nem bizar ha valaki ilyen társat keres magának .Lehet hogy sokat csalódott az "egészséges"lányokban és az előző párja közelítette meg lelkileg a legjobban,csak valami miatt hosszabb távon nem jött össze a dolog.
201. andi6020 (válaszként erre: 200. - Sz.Szilvia)
2010. szept. 7. 06:06

Szerencsére nincs. De nem is azokat szóltam le, akiknek ilyen gondjuk van. Sajnálom, ha így értelmezted, bár igazán nem tudom miért.

Szerinted nem bizarr, ha valaki direkt amputált lábú társat keres magának? Vagy ez a normál? Hááát, nekem mindenesetre kicsit perverznek tűnik. Mintha ez szempont lenne a párválasztásnál.

200. Sz.Szilvia (válaszként erre: 199. - Andi6020)
2010. szept. 6. 22:03

Látom, neked nincs ilyen gondod...

Én egy frankó beépített lábpótlást szeretnék!

Lábimplantátum...

199. andi6020 (válaszként erre: 196. - Zoli0076)
2010. szept. 6. 21:35
Ez nekem kicsit bizarr!
2010. szept. 6. 21:31

Sziasztok


Jön a hideg idő megint! Kezd fázni a csonkom!

Az mondta a doki, ez természetes, mert rosszabb benne a vérkeringés.

Trükkök, tippek?

Én a vastag harisnyanadrágra esküszöm...

197. shirley (válaszként erre: 196. - Zoli0076)
2010. szept. 4. 13:49

Miért pont végtaghiányos lányokkal szeretnél ismerkedni, Zoli?


A House-ban történteket majd leírom, ha kicsit több időm lesz...

2010. szept. 3. 00:17
Sziasztok! Én egy 34 éves budapesti, diplomás srác vagyok, szívesen megismerkednék egy végtaghiányos, amputált hölggyel, lánnyal. Imádok utazgatni, vitorlázni, kirádnulni, szeretek főzni, szeretem a jó könyveket, az operát, a finom borokat. Várom leveleiteket. Zoltán zolt001@gmail.com
195. rzsi (válaszként erre: 191. - Fef02ca393)
2010. szept. 2. 14:45

szia tutis!

Tényleg nem szabad belemerülni de kár megszólni is Őket.Nekik ez segített ebben hisznek,ők így boldogok.Különbözőek vagyunk más érzésekkel és más hittel.

194. Sz.Szilvia (válaszként erre: 192. - Shirley)
2010. aug. 29. 11:30

Mi volt a dr. House-ban?

Mondd el nekünk, Shirley!

193. bacsipista (válaszként erre: 191. - Fef02ca393)
2010. aug. 23. 23:29
Miől gondolod, hogy ő vette el?
192. shirley
2010. aug. 22. 23:31

Nekem a fantomfájdalomról azt mondta annó az ortopédus, aki az amputációt csinálta, hogy nincs rá gyógyszer, mivel a kiváltó ok sem létezik. Szal ha be is vennék valamit, az csak a placebo effektus miatt tudna hatni, ami nem éri meg. A gyógyszereknek ugye mellékhatásuk is lehet, vagy rájuk szokhat az ember.

Nekem pár hónapig az amputáció után voltak olyan fájdalmaim hogy párszor halucináltam is, de idővel lassan enyhülni kezdett.. mondjuk el nem múlt teljesen azóta sem, pedig már 15 éve. Ma már csak enyhébb húzódások vannak, bele bele nyilal a fájdalom, ha huzatba kerülök, vagy frontváltás van. Vagy csak simán fáradt vagyok, vagy kerülget valami megfázás, influenza, olyankor is.

Szörnyű lehet intenzív fájdalommal együtt élni, nem tudom mi segíthetne... dr. house egyik epizódjában volt egy ötlet, látta azt valaki?

2010. aug. 22. 22:11

Bacsipista a gyógyszer nevét felírtam, köszönöm.

Az utolsó mondatod tevékenységéhez olyan messze állok, hogy.......nagyon messze. Nem is szabad belemerülni ebbe a témába mint a politikába sem ilyen fórumon, mert nem arról szól ez a topik sem. De hadd kérdezzem már meg: ha szerinted van ott valaki akihez imádkozzam: elvette a 2 lábam most meg imádkozzak hozzá, hogy ne fájjon a helye?! ehhh.....

190. bacsipista (válaszként erre: 189. - Fef02ca393)
2010. aug. 22. 00:07

Szia tutis!


Harc az van időnként a fantom ellen, de főleg a feleségem részéről mert ő sokan szenved tőle. Nem tudom, van-e összefüggés az amputálás helyétől, gondolom erre te jobban tudnál választ adni, hogy melyik lábadban erősebb a támadás.


Feleségemnek az "Analgetica" vált be. Az Analgeticának ez lenne a feladata: azt gátolja meg, hogy a fájdalomérzet az agyat érhesse, még akkor is, ha a fájdalom oka fönnáll; az utóbbi az Analgetica feladata, az érzőidegek végződéseit a fájdalomérzetek iránt fogékonytalanná teszik, v. az ideg törzsét, v. a gerincagy fájdalomvezető útjai bénítják, v. végül az agynak magának azt a gócát, mely a fájdalmat felfogja.


Van amikor párosával szedi és csökkenti a fájdalmat.


Én lábszáramputált vagyok, szerencsére ritkán jön a fantomfájdalom, én egyszerűen izomfeszítéssel, a hiányzó lábfej mozgatásával próbálom a fájdalmat csökkenteni. Nálam a Diclac ID 75 vált be.


Imre, nem tudom, hogy állsz a hittel, de ha imádkozunk amikor támad a fájdalom sok esetben csökken vagy elmúlik teljesen.


Üdvözlettel, István

189. fef02ca393 (válaszként erre: 188. - Bacsipista)
2010. aug. 19. 11:45

Szia bacsipista.


A fantommal kapcsolatban lenne kérdésem ti mivel harcoltok ellene?! Nekem kb 30 évig a Ridol volt az egyetlen gyógyszer amely bírt vele, persze a legkegyetlenebb fajtával az sem. Majd megszűnt a Ridol, azóta Voltaren75-öt szedek rá. Valahogy szerencsére vagy 2 éve csökkent a kegyetlen fajta fantom éves száma, míg kb 30 évig évi 30-50 volt, mostanság ez lecsökkent kb évi tízen belülre. De kisebb annál több van. Özön. Ugyanakkor vannak nálam is idősebb amputáltak akik nem is tudnak arról, mi a fantom. Ez elképesztő, mert nekem ebben az új életemben 1976 óta kell gyötrődnöm ezzel a semmihez nem hasonlítható fájdalomtól. Tehát: van valami csoda szeretek?! :-))) Mostanában próbálkozom a Homeopátiás "golyókkal" is, a rokon doktornő biztos a sikerben de én meg nem, mert már hetek óta szedem az előírt menniységet és csak jön a galád fantom.


Üdv, Imre.

2010. aug. 18. 15:21

Sziasztok, végig olvastam a fórumot és csak azért szólok hozzá, mert sajnos én is hasonló cipőben járok. Nekem 44 évvel ezelőtt volt volt egy balesetem, az egyik lábam lett amputálva fél lábszárnál.

Szerencsémre könnyen tudtam feldolgozni életkorom miatt.(14 é. voltam). Teljesen igaza van tutisnak, hogy fiatalon másként fogadja az ember.

Megtanultam járni, bot nélkül, aki nem ismer nem is gondolja, hogy hiányzik a lábam.

Feleségem szintén amputált, neki is az egyik lába hiányzik, de ő comb amputált.

Tapasztalataink vannak, a fantom fájással, a protézis viseléssel, fáslizással és sok egyéb dologgal kapcsolatban.

Ha van kérdésed akkor írj, hogy megoszthassuk tapasztalatainkat.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook