Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

47. Tücke (válaszként erre: 44. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 17:43
nekem is sokat volt anyukámmal, dédivel, keresztszülőkkel, csak úgy kettesben apukájával , így 2dik nap voltunk beszokósok az oviba és már közölték az ovónők hogy sétálljon egyet anyuka
46. marcsix (válaszként erre: 30. - Talian35)
2010. okt. 5. 17:43
Nekem sikerült két éves korig szoptatni, majdnem kettőig, és még nincs vége, de sosem néztem le egy anyukám azért mert nem tud szoptatni. Talán inkább azokat, aki az alakjukat féltik, vagy a melleiket, hogy megereszkedik, vagy tudom is én miért nem akarnak szoptatni. Egyébként sokan akik természetes úton szültek más szemmel néznek azokra is akit császároztak. Én speciel, csak akkor nézek kicsit furin, ha direkt választja valaki a császárt, csak azért hogy ne kelljen "szenvednie".
45. mgagi
2010. okt. 5. 17:40

Én szoptattam plázában a gyerekem, mert éppen úgy esett az etetés, de sosem tárulkoztam ki. Mindig takartam magam. Ha a baba úgy igényli miért ne. Egyébként gátlásos vagyok, és az első gyerekemnél a védőnőnek megsem akartam mutatni a melleimet, de aztán mégis megmutattam, hogy tudjon segíteni. Most, hogy a 2. babámat szoptatom ha városban etetésre kerül a sor igenis leülnék vele, és megszoptatnám. Lehet igényesen szoptatni.

Akinek nem tetszik, hogy vki szoptat ne nézze oda. Tény, vannak olyan anyukák akik képesek kirakni a melleiket, és úgy szoptatni.

44. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 42. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:38

:DDD


a kicsit senkire nem tudtam hagyni 5 percre sem részben ezért lett bölcsis,ő olyan szinten volt anyás hogy tényleg féltem hogy lesz el nélkülem,ő majdnem két éves koráig szopott de nem emiatt volt szerintem....a nagyobbik picikorában többet volt anyukámékkal is,apujával is,a kicsi pedig csak velem...

43. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 39. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:37
nekem sokat nem fér bele,mert kell néznem a tesók igényeit is hát sokat úton vagyunk délután....
42. Tücke (válaszként erre: 38. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 17:34
akkor rájöttek hogy ott nem tudod őket terrorizálni és önállósították magukatb :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD bocsi nem lehetett kihagyni
41. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 33. - 9a57973fa3)
2010. okt. 5. 17:34
nem biztos hogy baj az ha nem természetes valakinek hogy bárhol megszoptassa,nincs is ezzel semmi baj.....én sem szeretem ha valaki kilökött mellel sétál a piacon miközben szoptat láttam ilyet is....normálisan meg lehet oldani diszkréten bárhol...
40. marcsix (válaszként erre: 24. - Manya2010)
2010. okt. 5. 17:34
Bár lemondott volna már róla :)) Megmondom őszintén nem esne már rosszul...De én meg ezzel vagyok gondba, hogy nem akarózik neki leszokni róla, sehogy sem. Hiába citromleveztem, mustároztam, eceteztem, már az egész étlapot rátettem csak hogy elvegyem a kedvét...
39. Tücke (válaszként erre: 34. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 17:33
elhiheted én se próbáltam volna ki ha nem kényszerülök rá... anyatejet én se hordtam sohja megpróbáltunk úgy időzíteni mindent hogy beleférjen az utolsó evéstől a következő evésig történő intervallumba
38. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 36. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:33
ezt cáfolom az én iszonyatos anyás gyerekeim nagyon hamar beszoktak bölcsibe pontosabban egy sírás sem volt beszoktatásnál,az ottalvás is simánt ment pedig itthon csak velem...
37. Talian35 (válaszként erre: 31. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:33
Pontosan....attól sztem már nem változik az immunrendszere, hogy 1 éves kora után is szopik, ez egyszerűen marhaság. A fog azért van, hogy rágjon vele amúgy is :-)))
36. Tücke
2010. okt. 5. 17:32
lehet én gondolom rosszul de ezt a trendet a majomzeretetes anyukák csinálják a babáikkal .... ált ezek a gyerekek sokkal anyásabbak sokkal nehezebb az oviba való szoktatás sokkal előbb lesznek betegek ha anya nincs vele... látom bnőm most szülte meg a második gyerekét csak az ő kezében nyugszik meg mert nem is adja ki a kezéből
35. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 29. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:31
az én nagyobbikom is legtöbbször vizet kétr mindenhol:)
34. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 29. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:30
nekem nyáron csak szopott még,most sem iszik bár most már ha muszáj pohárból annyit meginna hogy a szomját oltsa....anyatejet nem hurcolnék üvegben magammal akármilyen termoszos akármi esetleg....igazad van hogy tápit sem bár azt én soha nem próbáltam
33. 9a57973fa3 (válaszként erre: 1. - Luca.78)
2010. okt. 5. 17:29

Szia!

Teljes mértékben egyet értek veled!

Nagyon jó a cikk!:)

Pont ezt a kérdést tettem fel már én is egy párszor,ha ez szóba került,hogy felnőtt embereket miért nem szólják meg,ha az utcán esznek?

Remélem kislányom aki most 4hónapos és csak és kizárólag anyatejes,jó sokáig fogom szopiztatni,én nem éreztem egyetlen egyszer sem tehernek és nem is fogom soha,ha szopizni szeretne!

Aki gyermeket vállal,annak a szopiztatás is természetes kellene hogy legyen amíg csak van teje!

32. ancsyangel (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. okt. 5. 17:29
Persze most már én is lefejtet viszek magammal de az említett 2 alkalommal nem volt még kialakított rend ráadásul nem is cumizott és nem is teázott még viszont ordított és az utcai etetésnél elkapott minket az eső :S :S tehát nem volt kérdés fedett helyre mentünk Kíra cicire került Apa pedig betakart minket a kis takarójával kívülálló azt is hihette hogy akár éppen csak altatom :)
31. Tücke (válaszként erre: 28. - Talian35)
2010. okt. 5. 17:29
hát igazából ha belegondolsz egy 2 éves gyerek már tele van foggal... engem is főleg mivel eleve szégyellős vagyok csak a közvetlen családom és a legjobb barátaim előtt szoptattam de előtte megkérdeztem őket hogy zavarja-e őket a dolog... 1év sztem a max amit a cicizésre kellene fordítani 1éves gyereknek is minimum 6db foga van nyugodtan ehet rendes ételt...
30. Talian35 (válaszként erre: 14. - Lola81)
2010. okt. 5. 17:28
Ez a szoptatás dolog kezd átcsapni egyfajta "sznobizmusba". Anyukák próbálják egymást túlszárnyalni, hogy ki hány hónapig, évig szoptatott, csak hogy felültromfolják a másikat rossz érzést keltve benne, hogy "nem jó anya". Akik előszeretettel hangoztatják, hogy 2 évig szoptatnak azok sokszor sajnos le is nézik aki nem tud, pedig még nem találkoztam olyan anyukával, aki nem akart volna szoptatni (csak éppen sajnos nem tudott valamiért). Más meg természetes úton nem tud szülni, azt sem szapuljuk hogy rossz anya, nem?
29. Tücke (válaszként erre: 21. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 17:27
nekem nyáron a nagy melegben csak a vizet volt hajlandó meginni és hogy őszinte legyek 6 éves lesz és a mai napig nagyon ritkán iszik üdítőt / szörpit az egyetlen káros szenvedélye a nesqvik kakaó de az is napi 3dl... nekem sajos csak 3hós koráig volt tejem vagyis addig fogadta el a cicit utána üvegből még 2 hétig itta az anyatejet utána már csak a tápszert de a tápszert se vittem el soha megkeverve amikor hosszabb útra mentünk inkább a buszon metrón parkban bohóckodtam hogy összebírjam keverni rendesen...
28. Talian35 (válaszként erre: 17. - Tücke)
2010. okt. 5. 17:26

:-)))))))


Spceiel nagyon gáz, hogy 2 évesek bárhol levetkőztetik anyukát, mert cicizni akarnak. Engem mondjuk biztos baromira zavarna :-))

2010. okt. 5. 17:25
sok helyen van a nyilvános szopcsiról szó....teszem fel heti háromszor el kell mennem otthonról vidéken ahol nincs kialakított szopcsihely délutánonként amikor amúgy is nyügibb a babám,több órahosszára mondjuk 4re....addig ha más nem szomjas biztosan lesz....üveget nem kéri,amúgy nem iszik mást csak anyatejet....volt mondjuk nyári kánikula...mit ajánlottok mit csináljak vele??
26. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 23. - Talian35)
2010. okt. 5. 17:23
az én nagyfiam is teázott üvegből mégsem szokott le a szopcsiról...a kicsi viszont nagyon ritkán kéri az üveget,löki ki a szájából...ő csak nem éhezhet óráékat esetenként mert nem vagyok otthon....
2010. okt. 5. 17:23
Nekem is van gyermekem most várom a másodikat.Nem leszek népszerű,de én soha nem szoptatnám meg a babám nyilvános helyen.Múltkor éppen láttam egy anyukát,aki szoptatta a gyermekét,és láttam a mellét is.Teljesen kiakadtam.Én mindig úgy próbáltam időzíteni az etetést,hogy ne kelljen nyilvános helyen.Sőt nekem meg sem fordulna a fejemben hogy idegenek előtt szoptassam a babámat.
24. manya2010 (válaszként erre: 16. - Marcsix)
2010. okt. 5. 17:22
Szerencsés vagy hogy a lányod nem utasította el a cicit a cumisüveg után. Az enyém kétszer kapott cumisüvegből, harmadszorra már nem kellett neki a cici. Eszerint gyereke válogatja.
23. Talian35 (válaszként erre: 13. - Manya2010)
2010. okt. 5. 17:21
Amúgy ez nem igaz, megint nem lehet általánositani. Kevés volt a tejem, vegyesen kapott a gyerek, semmi gondja nem volt.
22. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 11. - Mirta)
2010. okt. 5. 17:19
ne csak plázára gondolj hanem mondjuk vidékre....
21. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. okt. 5. 17:18
nem minden baba fogadja el a cumisüveget ha szopik,másrészt nagy melegben,mondjuk nyáron nem biztos hogy szívesen hurcolnám magammal üvegben a tejcsit....ahol nincs segítő felnőtt családtag van hogy akár órákra el kell menni otthonról a picivel...ha lesz babád lehet felülbírálod majd te is az álláspontodat....
20. Talian35 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. okt. 5. 17:15
Mondjuk én is pont igy gondolom :-) Ez egy intim, bensőséges dolog, nem utcára és boltba való. Megint egy dolog, amiben sikerült átesni a ló túloldalára. 20 éve nem fordult meg az emberek fejében, hogy az utcán szoptassanak. Ahogy mások előtt sem pisilünk, mert úgysem látszik a fenekünk :-D
19. lola81
2010. okt. 5. 17:13
Az étteremben prdig valóban mindenki eszik ez tény, de talán abba is bele kéne gondolni, hogy a szoptató anyuka mellett piruló "prűd" család/társaság mondjuk lehet, hogy évente egyszer épp akkor jutott el oda, hogy jól érezzék magukat együtt. Miért biztos, hogy mindig a mások nézőpontja a rossz?
18. Kira88
2010. okt. 5. 17:10

a baj az,hogy a meztelen női mellről 10-ből 9 embernek nem az evés jut eszébe,hanem a szex...:)


amúgy meg persze,természetes dolog a szoptatás,mint ahogy az ürítés is az, mégse sz...ik senki az utca közepére....!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook