Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... fórum

Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
263. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 261. - C948b987b1)
2010. szept. 25. 10:27
Ja! Két év múlva még Zsóka54 hozzászólásának utolsó két mondatát is bevezetem, na az lesz ám a profizmus!:)
262. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 260. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 10:24
Az utolsó két mondatoddal együtt tudnék élni.:)
261. c948b987b1 (válaszként erre: 259. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 25. 10:24
Egyre profibb anyuka leszel. :)
2010. szept. 25. 10:21
Kb. kéttel ezelőtt hangzott el a rádióban: 1956 óta 7,5-8 millió magzat életét vették el "törvényes keretek között". Sem a világháború, de még a török idők sem követeltek ennyi életáldozatot, mint ezek a "konszolidált békeidők"... Sajnálatos tény de igaz, a 3 éves gyes bevezetése rejtett "foglalkoztatás" munkanélküliség elfedésére. Igen, jobb lenne, ha az anyukák otthon maradhatnának, és később csökkentett munkaidőben dolgozhatnának (4, majd később 6 órában), hogy legyen mégis valamennyi önálló jövedelmük, nyugdíjalapuk. De ma már a nagymamák sem a betegeskedő unokával, sem az idős szülőkkel nem tud otthon lenni, mert dolgozni kell még 63 és fél évesen is. Mert amíg a férfiaknak 5 évet emeltek, addig a nőknek 8,5 felett... Ezt nevezem én egyenlőségnek! Hölgyeim! Megyünk haza, sör a hűtőben, az újság bekészítve és bevágjuk magunkat a fotelba tv-t nézni, mert olyan- de olyan fáradt vagyok! Ja, és kérem a cigarettát is meggyújtani, kávét odakészíteni!
2010. szept. 25. 10:13

Szerintem a legtöbb anyuka " belehülyül" ha 2-3 évig csak a gyerek körül forog a nap 24 órájában. Persze vannak olyan nők is, akiknek kifejezetten testhezálló ez a szerep és élvezik. Ugyanakkor vannak olyan gyerekek akiknek szüksége van az anyjukra három évig, és vannak akiknek nem szükséges ez a három év, 24 óra kötődés. Mindkettőjüket figyelembe kell venni és kompromisszumot kötni.

Én tudom magamról, hogy amikor az elsővel otthon voltam, két év múlva kinőtt még hat fejem. persze ezt szegény férjemen töltöttem ki. Azt hiszem se a gyerekek, se a férjem, se Én nem járunk jól ha Én odabilincselem magam a gyerekhez 3 évre.

Nekem mindkét gyerek 2 évig volt otthon, utána délelőtt jártak egy magánóvódába ovoda-előkészítőbe. ( ott így hívták )Mindkét gyermekem kiegyensúlyozott. Így jó volt.

A harmadiknál úgy tervezem hogy szintén 2 évig lesz itthon, de nem csak velem. Én kértem a férjemtől heti egy délelőttöt és egy délutánt hogy dolgozhassak már a baba kb.3 hónapos korától. Így vagyok a babával is eleget, és mégis lesz egy kis " magánéletem", ami nem a családról szól. ( és még egy kis pénzt is keresek)Mondjuk nekem anyukám is tud segíteni.:)

2010. szept. 25. 09:35

EGy kis érdekesség...


"Érdekes riportot készített a GYES történetéről az Index. Van benne néhány meglepő és érdekes gondolat, például azzal kapcsolatban, hogy a 3 éves GYES megnövelte a válások számát, a női alkoholizmust, valamint a végén kiderül, hogy semmilyen kárt nem okoz a gyerekben, ha nincs otthon vele 3 évig az anya (ez azért is érdekes, mert sok szakember meg éppen az ellenkezőjét állítja)

Megtudhatjuk azt is, hogy soha a világtörténelemben nem volt olyan, hogy 3 évig nem dolgozott egyáltalán az anya, csak a gyerekekkel foglalkozott. Sőt: mindig is dolgozott, csak éppen otthon. Gyakran látom, hogy a GYES alatt az anyukáknak még az is gondot okoz, ha saját magukkal kell foglalkozniuk egy kicsit, mert úgy érzik, ez az időszak csak a gyerekről kell, hogy szóljon, és úgy érzik, nem töltik be rendesen a tőlük elvárt szerepet, ha nem csak és kizárólag a gyerekkel foglalkoznak.

Elgondolkodtató az is, hogy azokban az országokban, ahol néhány hét vagy hónap után visszamegy dolgozni az anya, egyáltalán nem lesznek kevésbé kiegyensúlyozottak vagy rosszabbak a gyerekek, mint nálunk."

257. Tamianyu (válaszként erre: 255. - C948b987b1)
2010. szept. 25. 09:26
Ezeket az országokat nem lehet hozzánk hasonlítani.Ott általában meg tudja oldani nélkülözés nélkül is aki otthon szeretne maradni a kisgyerekeivel.Itt ha nem lenne gyes,csak még több munkanélkülit generálnának egyébként is.Őket szerinted ki tartja el?Egyébként meg szerintem akkor lenne csak igazán megfontolandó a gyerekvállalás,ha nálunk is ez lenne.Ugyanis az enyémeket ne a bölcsőde vagy a bébiszitter nevelje fel!Ne ők legyenek vele az első éveikben ami a legfontosabba a szülő-gyerek kapcsolat normális kialakulásában.El sem tudnám képzelni,hogy a pár hónapos gyerekemet akárcsak 1 órára is másra hagytam volna.Hogy nem én hallom az első szavaikat,nem én fogom a kezüket az első lépéseknél...stb.Nem éreztem volna magam normális jó anyának ha ezt teszem.Ha már gyerekeket szülök,akkor az időmet is rájuk szánom,mert én fontosabbnak találom a mentális szükségleteiket mint a harácsolást nekik.Azt meg minden szülőnek magának kell tudnia,hogy anyagilag hogyan oldja meg ezeket az éveket,ezzel már a gyerektervezéskor számolunk normális esetben.
2010. szept. 25. 09:05
Vicces történet: nagybátyám, akinek 3 fia van, soha nem fogadott el semmilyen juttatást, még ami járt volna sem. Sem GYEST, sem családi pótlékot. (Volt is emiatt problémája:)) De azt mondta mindig, hogy nem az államé a 3 gyerek, mit képzelnek, ők a feleségével el tudják tartani őket.
255. c948b987b1 (válaszként erre: 254. - Bettike2007)
2010. szept. 25. 09:02

Aki otthon akar maradni, otthon maradhat. Nem erről van szó. De az állam csak 3 hónapig támogatja, azután már önerőből kell megoldani az otthonmaradást. DE aki akarja, az simán visszamehet a munkahelyére, ami várja. Nem gond a visszailleszkedés, nem kell képezni az anyukát, mert nem sok minden történik ennyi idő alatt a munkahelyén.

És megdöbbennél, ha tudnád, mennyi anyuka megy itt is vissza pár hónap után a jó állásába, csak ők bébiszittert fogadnak, mert itt olyan rossz az óvodai-bölcsödei hálózat. De ők a bébiszittert meg tudják fizetni. Az egyik ilyen mondta nekem, hogy így gondoskodik a gyereke jövőjéről. Mert ha elveszíti ezt az állást, ki tudja mi lesz? Nem lehet csak a férfira hárítani egyébként sem, hogy belerokkanjon a családja eltartásába.

254. bettike2007 (válaszként erre: 253. - C948b987b1)
2010. szept. 25. 08:50
nem értek egyet igaz odakint kevesebb ideig jár,nem egy külföldön élő ismerősöm van de apa jól keres és mradhatnak otthon még szeretnének.és akit bölcsibe adnak 3hóünaposan nem kell sajnálni?
253. c948b987b1 (válaszként erre: 252. - Bettike2007)
2010. szept. 25. 08:46

Hagyjuk a politikát, nemzetkihalást. Senki nem sajnálja a nélkülöző gyerekeket? Csak az a lényeg, hogy megszülessenek? Unokaöcsém 7 éves, azt hiszitek nem tudja, hogy neki kevesebb jut? Az oviscsoportjából pl. tavaly a gyerekek harmada nem tudott elmenni a szervezett mozilátogatásra. Pedig ingyen volt a busz, párszáz forint a mozijegy. Egyébként nem juttatás kellene több, hanem normális munkalehetőség. Több ovi, bölcsöde. A magyar nők nagyon el vannak kényeztetve egyébként. Barátnőm Franciaországban él, azt hiszem 3 hónap szülési szabadság járt neki, azután mehetett vissza dolgozni. És ez ott természetes. És nem lett lelkisérült a 2 gyerekéből egyik sem:)De normálisan megfizetik a munkáját,és pontosan tudja, hogy jó helyen van a gyereke amíg dolgozik.

Így kellene itthon is lenni, ez normálisabb dolog, mint juttatásokért kuncsorogni, ami még megalázó is.

252. bettike2007 (válaszként erre: 251. - C948b987b1)
2010. szept. 25. 08:37
Nem a szülők hibája ez hanem a politikusoké,ha több lenne a juttatás,de ha nem vállalna senki gyereket kihalna a nemzet.
251. c948b987b1 (válaszként erre: 250. - Basset)
2010. szept. 25. 07:16

Sziasztok! Most volt időm végigolvasni a topikot. Nem tudom, neked feltűnt-e, hogy az általad kritizált pasi több ízben is kijelentette, hogy AKAR GYEREKET, csak nem most? A felelős gondolkodás meg nem bűn, sőt. Bár mindenki ezt tenné.


Dolgoztam gyámhivatalban, pontosan tudom, hogy a szeretet kevés egy gyerek felnevelésére.


Én sajnos érintett vagyok bizonyos fokig.

Az öcsém 10 éve nősült. 5 éve vált el, egy kisfia van. A házat a sógornőmnek adta, mert tudta, hogy egyedül a fél ház értékéből soha nem lenne képes másikat venni, és tekintettel volt a fiára.

Ők semmi másra nem házasodtak, mint a sógornőm minimálbérére, és az öcsém egyéni vállalkozói praxisára (asztalos, hol van munka, hol nincs). A kis ház megvételéhez szükséges pénzt anyukáméktől kapták.

Az öcsém fizeti az előírt gyerektartást, de most nagyon nincs munka, ezt is alig tudja előteremteni. Ő anyukámnál él évek óta.


A sógornóm most a minimálbérből, az élettársa RÁT-jából, alkalmi munkáiból próbálja fenntartani magukat. Paprikás krumpli mindennap, a gyereket én ruházom, én is iskoláztam be most ősszel öcsémmel közösen. Annyira nyomorognak, hogy az óvodai búcsúztató "batyubálon" a 100 forintos üdítőre nem tudott pénzt adni a fiának. Aki ezt pontosan tudta, és látni kellett volna az arcát! Mi lesz később? Most hívott, hogy nem-e be tudnék szállni télikabátba?


Szóval: öcsémékhez hasonló "alapokra" vállal gyereket az ország nagyrésze.


A gyerekhez való jog felülmúlja-e annak a jóléthez való jogát? És ne értsétek félre a jólét fogalmát: megfelelő étkezést, ruházkodást, iskoláztatást jelent. Nem luxusautót és nem luxusnyaralást.


Szeretem az unokaöcsémet, de nem tudom felnevelni, csak támogatni, de ez kevés lesz.

250. Basset (válaszként erre: 218. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 20:54

Nem azért gügyögünk a gyerekeknek, mert hülyék... (vagyunk)... És nem kötelező, hanem ez jön...

Furcsa, hogy egy fickó, aki nem akar gyereket, minek kötözködik már napok óta olyan nők tömkelegével, akik nem értenek egyet vele... Mit vársz, hogy megváltod a világot? Ez olyan, mintha egy fórumra, ahol 100 keresztény bizonygatja, hogy Isten létezik, jön egy ateista és leáll vitázni azon, hogy nincs Isten...

Érdekelne, mi értelme van ennek... Már egy kicsit uncsi, nem?

249. 6c5f346e46 (válaszként erre: 248. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 24. 20:31

:DD

semmi baj,örülök,hogy ti pedig megtartjátok a picit,ha ezt itt kellett eldönteni,akkor megérte "elvenni a forumot"..:))

jó egészséget babának is mamának is..:)))

köszönöm és majd meglátjuk mi lesz...de nem adom fel..:)

2010. szept. 24. 20:21

Kedves meezy!

Nagyon eltértünk az eredeti, általad kiírt fórumtémától (ill. cikktől), ezért bocsátanot szeretnék kérni, ugyanis azt hiszem az Én hozzászólásomnak köszönhetően tértünk más vizekre. Bocs hogy " elvettem" a fórumodat!

Én azt gondolom, hogy ha nagyon szeretnél még egy gyermeket, akkor azt megbízható orvosi segítség mellett a lehető legkisebbre csökkentett kockázattal be lehet vállalni. Nyilván nagyon körültekintően kell eljárni, több orvoshoz elmenni, sok oldalról megvizsgálni a kockázatot.Nagyon nehéz olyan orvost találni akinek nem az algopyrin felírásáig jut el a tudománya, de nem lehetettlen. Biztosan sok orvost megrémiszt, hogy az amúgy is kockázatos szülésnek úgy kell nekilátni, hogy van egy biztos kockázata is. Ettől függettlenül NE ADD FEL! Sok energiát az orvoskereséshez, sok erőt a babához!:)

247. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 246. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 20:12
Na ez a jó válasz! 100%-ig egyetértek.
246. Tamianyu (válaszként erre: 243. - C948b987b1)
2010. szept. 24. 18:35
Én ezzel nem teljesen tudok egyet érteni,főleg mert a jólét viszonyítás kérdése.Aki a semmire vállal gyereket úgy,hogy nem tud neki otthont normális családi hátteret teremteni meg az alap dolgokat,az felelőtlen.De aki nem biztos benne,hogy lakást autót tud venni mondjuk 3 gyereknek,az nem az attól még.Egyébként sem látunk a jövőbe.Egyik napról a másikra is válhatunk nincstelenné.Ha mindenki csak akkor szülne amikor átlagon felüli életet tudna biztosítani a gyerekeinek,hát nem sokan lennénk,és nem is biztos,hogy az a kevés értékes tagja lenne a társadalomnak akivé válnak ezáltal....
245. bettike2007 (válaszként erre: 243. - C948b987b1)
2010. szept. 24. 18:30
igen csak ha a szülő halálra dolgozza magát és mégsem fizetik meg lehet hozzá joga...
2010. szept. 24. 18:29
Nem igazán értem a vita lényegét, mindenkit más szempontok vezérelnek abban, ha úgy dönt vállal gyermeket, és abban is, ha úgy dönt, hogy nem.
2010. szept. 24. 18:25
Sziasztok! Nem követtem elejétől a topikot, csak az utolsó hsz-eket olvastam. Egyetlenegy megjegyzésem lenne: pont ma olvastam egy cikkben, hogy minden gyereket megillet a "jóléthez való jog". Nem a létminimumhoz való jog, hanem a jóléthez... és ezt a szülőnek kell biztosítani.
2010. szept. 24. 16:31

Itt több hozzászólással kapcsolatosan a saját tapasztalatom: ha arra vártam volna hogy az anyagi körülményeim olyanok legyenek amibe kételyek nélkül szülök gyereket, akkor már az első sem lett volna. Nem egészen értem......a gyerekvállaláshoz előbb meg kell nyerni a lottó 5-öst?

Ennek ellenére hogy nem vártam a csodára, most nagyszerűen eltudjuk tartani a gyerekeinket. Persze az aggodalom soha nem fog megszűnni: " Tudom majd támogatni a továbbtanulását?" , " Tudok majd nekik lakást venni, hogy ha egy mód van rá ne kelljen albérletbe kezdenie a külön életet?"..stb, stb.....Ezek az aggodalmak szerintem akkor is meglennébnek ha aranytömbjeim és csiszolatlan gyémántjaim lennének itthon a széfben. Nem biztos, csak gondolom.

241. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 212. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 16:24

Én ebben egy darab kérdőjelet nem látok. Csak a saját gondolataimat, dillemámat. Amit kijelentettem. ( mert a mondat végén a pont kijelentést jelent)Én nem kérdeztem meg senkitől, megtartsam-e. Csak kiírtam a gyerekvállalással kapcsolatos félelmemet magamból.Nézd csak meg jobban, hogy látsz-e olyan mondatot, ami azt sugallaná, hogy közvéleménykutatást végzek a magánéletemmel kapcsolatosan és aszerint döntenék.

Nyilván az ember( Én) az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat elolvassa, hátha valamit nem mérlegeltem a friss élmény miatt, amit esetleg kellett volna de nem jutott az eszembe. De nem kérdeztem meg, megtartsam-e vagy sem. Tehát maradok az előző javaslatomnál: Tanulj meg szöveget értelmezni!

240. bettike2007 (válaszként erre: 229. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:24
Nálunk is megvan pénz nélkül,mi köze a pénznek hogy ki hogy bánik a szüleivel???
239. bettike2007 (válaszként erre: 228. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:23

a barátnőm semmire vállalta,most ő felelőtlen???


Ja és én egy mozit vagy egy finom vacsorát egy mezei virágot is megbecsülök te megtudod????Kétlem neked már az arany nyaklánc sem érték!

238. bettike2007 (válaszként erre: 222. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:21

egy példa,egy férfi ma már 32éves,nagy haveri társasága volt,csajok jöttek mentek.


Ma minden haverjának felesége van gyereke,nem járnak hozzá úgy mint rég,a család az első,egyedül maradt,és a csajok is sz@rnak rá mert nem veszi őket komolyan,pedig csak 32és egyedül van...

237. bettike2007 (válaszként erre: 218. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:18
én sem gügyögök,sőt ezt is tanultam hogy nem kell de nem is tudnék...
236. bettike2007 (válaszként erre: 218. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:17
nem hiszem,bölcsibe dolgozom és nem ájulok el más gyerekétől,nem az enyémek...
235. annus0625 (válaszként erre: 231. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 15:14

remélem még visszatérsz egy jó kis vita délutánra...

Ja, és egy jó tanács: Részegen ne csinálj gyereket...hulye lehet ;-)

234. Cicus62 (válaszként erre: 231. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 14:41
Jó hétvégét anti-ősapi! :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook