Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... fórum

Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
53. Tamianyu (válaszként erre: 52. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 14:42

Ez így is lenne,csakhogy a feleség meggondolta magát,és szeretne Ő is babát....

Az meg,hogy így fogalmazott,hogy "kis tököst" szeretne,nem támassza azt alá egyértelműen,hogy ha lány akkor ne fogadnák el.Ezt egyenlőre csak Ők tudják biztosan,így meg nem lehet elítélni.

Az én férjem is szeretett volna még egy gyereket,de én már nem,van is okom rá bőven.Megbeszéltük,teljesen elfogadta megérti,hogy nem lesz.

Ennek az ellenkezője miért lehetetlen,hogy Őnáluk meg a feleség változtatta meg a döntését?

52. baa8646580 (válaszként erre: 36. - Tamianyu)
2010. szept. 22. 14:32

Sem egyik, sem másik.:) Az én férjem soha nem kényszerítene rám az akaratát, mi tiszteletben tartjuk a másik döntését. Ezért fura ez nekem...

A topikindító is szült, van közös baba is. Úgy látszik én más típusú férfiakkal vagyok körülvéve, akik ilyen esetben megköszönték volna a közös babát, és együtt mentek volna a feleségükkel vissza az orvoshoz, megbeszélni a sterilizálást...


Abban sincs semmi kivetnivaló, ha valaki egy bizonyos nemű gyerekre vágyik, de itt is azért tiltakozott a férj a sterilizálás ellen, mert "kis tököst" akart. Nem tudom felétek ez mit jelent, nálunk egyértelműen fiúgyereket.... Megérteném, ha még nem lenne gyerek, de ugye van. Tartsa tiszteletben a felsége döntését, mivel nem neki kellett volna kihordani és megszülni azt a gyereket.

51. Tamianyu (válaszként erre: 49. - F36e266467)
2010. szept. 22. 14:17

Az én tapasztalatom is az az életben,hogy amilyen elképzelésünkhöz görcsösen ragaszkodunk,az vagy nem teljesül,vagy nem abban a formában ahogyan akartuk.

De ebben a cikkben én ilyet nem olvastam,hogy csakis kizárólag fiú gyermek felelne meg a párnak.

Óhajaink meg lehetnek,szerintem semmi rossz nincsen benne.Én azt nem látom normálisnak,amikor nem tudjuk elfogadni ha nem olyan nemű a baba mint amit szerettünk volna.Mondjuk nekem szerencsém van abban a tekintetben,mert mindhárom a kívánságaim szerint lett:De nem ragaszkodtam hozzá görcsösen,csak kívánság volt.A lányaimat időzítéssel próbáltuk befolyásolni a fogantatásnál,és sikerült.A nagyobbikkal ez első uh-n fiút mondtak.Hát mit mondjak,nem dőltem a kardomba bánatomba,inkább jót nevettünk a próbálkozáson,miszerint így befolyásolhatjuk a nemét.De aztán mégis csak lány lett:D

Viszont más területeken az életben igencsak eltértek a dolgok attól mint amit szerettem volna,ahogy elképzeltük az életünket.Persze ez ne biztos,hogy rossz nekünk....

50. 1eb84e4bad (válaszként erre: 46. - 73a241e5f1)
2010. szept. 22. 14:03
de vehemens vagy...
49. f36e266467 (válaszként erre: 46. - 73a241e5f1)
2010. szept. 22. 14:01

Nem marhaság. Így működik. Persze a beteg kisgyerekkel ugyanolyan szerettel kell bánni, de ettől még az élet így működik.


Akár tetszik neked, akár nem.


Inkább figyeld meg, minthogy lemosod azokat, akik ezt állítják.

48. ezüst
2010. szept. 22. 13:57

Sziasztok

Nem értem ezt a dolgot.....Mezzyt becsülöm és tisztelem azért mert lemerte írni a legbensöbb érzéseit,félelmeit,kétségeit amikkel mi is külömböző esetekben küzdünk,küzködünk...

Ja,és ugye a végén kérte ne bántsatok.....

Ez volt az alap és nézétek meg már hol tartunk???

Nem értem.....de nem is akarom érteni!Én azt érzem hogy Mezzy egy őszinte,bensöséges dolgot osztott meg velünk ezt tisztelni kell.köszönöm hogy hozzá szólhattam.Szép napot kívánok mindenkinek:)

47. Barát1 (válaszként erre: 44. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 22. 13:46
Olyan döntést kívánok nektek amit nem bántok meg soha.
46. 73a241e5f1 (válaszként erre: 37. - Castellina)
2010. szept. 22. 13:46
Ekkora baromságot!!! Hogy lehet ilyet írni, hogy "bosszúból" meg "csúfot úzött belőlük" a természet! Te gondolkozol, azon, hogy mit írsz??? Egy beteg, debil gyerekről beszélsz, meg annak a szüleiről, akinek akkora csapás lehetett az, hogy BETEG gyermekekük született! Hogy a kilencedik vagy az első, hogy a régen várt fiú vagy még egy lány, nem számít, de a gyermekük beteg! Tudod te, hogy ez mit jelent egy szülőnek??? Ilyen marhaságot írni, hogy a természet ezt bosszúból csinálta, s te még olyan jó példának találod ezt! Pfúúújjjjjj.
2010. szept. 22. 13:46

Szia!

1. Nekem az azert eleg fura, hogy valaki elmegy a nogyogyaszhoz azzal a szandekkal, hogy sterilizaltatni akarja magat, anelkul, hogy ezt elozoleg megbeszelne a parjaval...

2. Az embolia miatt (amit nem az orvosok vagy noverek okoznak) nyilvan nagyon alaposan megfontolando ujabb terhesseg vallalasa, de nem "nem lehet".

Mindezek alapjan nekem az jott le, hogy elegge hangulatember vagy. Szerintem hagyj magadnak egy fel evet, azalatt dontsd el, hogy vallalod -e a kockazatot, ha igen, akkor viszont alljatok ra az ugyre, szervezzetek ugy az eleteteket es mindent bele!

Egyebkent is kicsit fura ez nekem, az embolia utan nem kell alapban veralvadasgatlot szedni, visszajarni vervetelekre?

2010. szept. 22. 13:41

Érdekes hogy pont mai téma ez a cikk, ugyanis Én éppen ezzel kapcsolatban vacilálok.

( csak nekem nem az a gondom hogy nem lehet, hanem hogy már itt is van)

Van egy 12 éves fiam, és egy 10 éves lányom. Hétfőn kiderült, hogy terhes vagyok. Mindketten akarjuk is, meg nem is. A nem inkább az anyagiaknak szól, mert a két gyerek nagyon sokba kerül. A fiam zenésznek készül, a lányom műkorcsolyázó, ami nagyon drága sport. Nyilván nem szeretnék azért esetlegesen belegázolni az álmaikba, mert nekünk éppen babázhatnékunk van. Viszont mindkét gyereknek igen komoly anyagi háttérre van szüksége az álamik megvalósításához, és nem tudom hogy egy harmadik gyerek mellett tudnánk-e biztosítani nekik ugyanazt mint most. Szóval....megy a dillemázás.

43. Tamianyu (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2010. szept. 22. 13:20

Nekem is ez jön le.

Semmi arra utalót nem olvasok a cikkben,hogy csakis fiú lehetne a baba....

42. loch ness (válaszként erre: 40. - F36e266467)
2010. szept. 22. 13:19
Egyetértek, azzal a kitétellel, hogy az ember igenis tegyen meg mindent, ami megengedhető és etikus, hogy elérje, amit szeretne. És ha nagyon nem sikerül, vagy a törekvés valami más, sokkal fontosabb dolgot háttérbe kezdene szorítani, akkor hagyja abba, és fogadja el a dolgot. És nézze meg, mit tehetne ahelyett, amit annyira akart, hogy boldog legyen, és boldoggá tegyen másokat.
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 13:14

azért nem árt, ha tudod, hogy a nő szervezetétől is függ, melyik kromoszómák jutnak el a célig. Az, hogy melyik bébi a "leggyorsabb" és a "legügyesebb" egyáltalán nem csak a férfitól függ.


A véleményem kb. az, amit Castellina története tükröz. Semmi sem véletlen, ne játszunk a sorssal, a természettel, mert kihúzzuk a gyufát és abban nincs köszönet.

40. f36e266467 (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2010. szept. 22. 13:10

Én pedig azt gondolom, hogy az életben semmi sem véletlen.


Ha nem tudjuk elfogadni, amit az élet ad, akkor nem hiszünk igazán az életben. Ettől pedig szomorúvá válhatunk.


Amit Castellina is írt, ha erőltetsz valamit, amit az élet valamiért nem akar neked odaadni, akkor meg lesz az ára.


Azok a boldog emberek, akik elfogadják, amit az élet ad és nem arra vágynak, amit nem kaphatnak meg.


Egyébként pedig természetesen az örökbefogadás is járható és még segít is egy pici gyereken.

39. Timicicaanyuka (válaszként erre: 32. - Basset)
2010. szept. 22. 13:10
Ezt miért írod? Később meggondoltad magad és szerettél volna még gyereket?
2010. szept. 22. 13:05

Ha nem kisfiú lesz, nyilván akkor is örülnek neki és elfogadják. Ki az, aki három lány után nem vágyik egy kisfiúra, vagy három fiú után egy kislányra? Pláne, hogy van egy fogadott gyerekük, ahogy meezy írta, aki szintén kislány, és abból sincs tragédia, hogy miért nem fiú.

Szóval, szerintem nagyon is érthető, ha fiút szeretnének, és ha mégis lány lesz, nem fogják visszaküldeni... Úgy érzem, itt már inkább magáról a gyermekvállalásról volt szó, és nem arról, biztosan fiú lesz-e.

2010. szept. 22. 13:04

Nekem csak a szomszédom esete jutott eszembe. Ott mindig lányok születtek, sorban nyolc..

addig próbálkoztak, hogy fiú legyen, amíg a természet megadta magát és a kilencedik fiú lett..

De bosszúból a makacsságért csúfot űzött belőlük..

a fiú debil lett és a szülei szégyene, dolgozni nem akar, ostoba, semmirekellő, link, haszontalan ember, akivel csak a gond van. Szinte mindennaposak a balhék a házban miatta.

36. Tamianyu (válaszként erre: 29. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 12:59

Te nagyon negatív ember vagy,vagy nagyon rosszak a tapasztalataid a férfiak terén...

Még nem is reagált semmit a cikkíró,de te már itt tartasz,hogy a férje egy "ilyen meg olyan típusú férfi".Mégis ezt miből vontad le?Abból az egyetlen mondatból,hogy szeretne 3-ik babát,és ezt úgy írta le "kis tököst"??Mert szerintem ebből még nem lehetne levonni semmi rosszat,csakis azt,hogy szeretne még egy gyereket.Beszélgettek róla,és már a feleség is szeretné.Ebben mi a különös szerinted?Honnan veszed,hogy kényszerítve van?

Ha úgy lenne,nem lenne ez a cikk,nem viselné meg a tudat,hogy nem szülhet,hanem erre hivatkozva nem vállalna gyereket többet.Én arra következtetek az írásodból,hogy neked nincs gyereked.Különben nem írnál ekkora hülyeségeket amit olvasunk tőled.

Tudod mi nők két dologért teszünk meg mindent,1,hogy legyen gyerekünk,és 2,hogy ne legyen.Ha becsúszik az más,akkor dönteni kell.

Abban meg nem értem mi kivetni való lehetne,ha valaki egy bizonyos nemű gyerekre vágyik?Pláne ha már van gyerkőc,és esetleg ellentétes neműre.

Az nem normális már,ha azt nem tudja elfogadni valaki,ha nem az óhajtott nemű gyereke születik.De attól még reménykedni lehet.Én a fiam után kifejezetten lányt szerettem volna,sőt harmadiknak is.Meg is tettem érte amit tudtam ennek érdekében.

Úgy is lett mindkétszer,de ha nem lányok,akkor is pont ennyire szeretném Őket ahogy most.

2010. szept. 22. 12:55
Mert az orvosok csak orvosok, nem istenek!
2010. szept. 22. 12:55
Sok nőnek mondták, már hogy soha!, aztán egyszer, amikor már nem is gondoltak rá, jött a kis jövevény! És tényleg ajándék volt!
2010. szept. 22. 12:47

Második szülés után én is sokat gondolkodtam arról, mit tegyek, hogy ne jöjjön több baba. A nőgyógyász tanácsára feledtem a sterilizáltatást. bár nem tudott egy "biztos" módszert sem mondani védekezésként.

ami engem ebben a cikkben aggaszt, az a "kis tökös". Mi lesz, ha egyszercsak, valamikor ki tudja mikor, jön egy kis copfos?

És igen, ahogy múlik az idő, én is kezdek azon töprengeni, mi lenne, ha ismét szülnék. Pedig józan ésszel nem kívánom, meg pajzsmirígybeteg is vagyok...Szóval nem lenne ajánlatos. De ha jönne, hát biztosan istenhozottat mondanánk neki a párommal.

32. Basset (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. szept. 22. 12:37

Drága Meezy!


Ha csak egy mód van rá, ne tedd! Ne sterilizáltasd magad! Tudom, hogy most nagyon gyökérnek fog tartani sok ember, de aki kitalálta a sterilizálást, azt remélem, nem említik meg soha egy enciklopédiában sem... Legfeljebb az "idióták" címszó alatt... :S

Én megtettem... Életem legsötétebb korszaka, legundorítóbb "döntése" volt, amíg élek, nem fogom megbocsátani magamnak, hogy hagytam magam rábeszélni...

RENGETEG védekezési módszer van! Olyanok is, amiről nem tájékoztatnak a dokik... A legtöbb nem 100%-os, oké, de ugyan, mi a 100% manapság...? Még a sterilizáció sem, azt mondják... Bár, így lenne... Őszintén vágyom rá... :(


Szóval ne add fel! Kell az a kis pasi nektek! :) ha gondolod, megadom 1-2 orvos elérhetőségét, aki nekem segített, hogy legyen 2 drágám... Írj privit!

Ja, és szívbeteg vagyok... Csak egy fél tüdőm működik... ;) Még hogy nincs lehetetlen... :)

31. Barát1 (válaszként erre: 29. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 12:35

Olyan szépen leírta a cikk írója, hogy


-Ne bántsatok miatta, de muszáj volt kiírnom magamból, talán így kicsit könnyebb lesz, itthon nem beszélünk róla, mert én nem tudok, apa sem, vagy nem akar... nem tudom...-


Miért írod, hogy ezek a típusú férfiak....

Szerintem nagyon jól állt hozzá a párja, majd feldolgozzák, megbeszélik és minden rendben lesz.

Nagyon negatív vagy a pasikkal kapcsolatban, nem olyanok illetve nem mind olyan amilyennek te itt megfogalmaztad.

30. annus0625 (válaszként erre: 29. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 12:26
Bocs, de szerintem túlságosan beskatulyázod ezeket a férfiakat. Oké, hogy akiket te ismersz ilyenek, de nem mindenhol megy ez így. Nem mindenki egyforma.
29. baa8646580 (válaszként erre: 26. - Scorpiolady)
2010. szept. 22. 12:20
Ezek a típusú férfiak nem mennek el kivizsgálásra. Ők csak megrendelik a "kis tököst" és eszükbe sem jut, hogy a gyerek nemét mindig a férfi kromoszómái határozzák meg.... Hibás csak a feleség lehet, az ostor is mindig rajtuk csattan. Válás is volt már azért a környezetemben, mert nem akart összejönni a fiú. A 2. nővel sem jön össze, de ez a pasi sem nézett még tükörbe....
2010. szept. 22. 12:18

Na most az a cikk lényege mit akart a férj, vagy az hogy a nonek fáj, hogy nem lehet tobb gyereke. Ha megkonnyebbult volna akkor nem írja ide a cikket. Attól hogy a férj szeretne egy fiút még nem kell beskatulyázni, hogy ilyen meg olyan. Ha olyan ember lenne amilyennek itt lefestették páran akkor keresne mást, aki fiúgyereket szul neki. Egyszeruen szeretne egy kis trónorokost, szerintem ebben nincs semmi rossz. Végul is belenyugodott, hogy nem lehet nem igaz? Mit is mondott? Hogy fontosabba a felesége egészsége és élete és azóta nem beszéltek róla. Szerintem ilyen az igazi társ hozzáállása.

Mellesleg az én férjem is szeretné ha a második babánk fiú lenne, de ha lány lesz úgy is jó. A lényeg, hogy egészséges legyen.

Szívbol sajnálom azt akinek egy gyereke se lehet, de ezért még nem lehet más embereket bántani. Nem vagyunk egyformák...

27. annus0625 (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2010. szept. 22. 12:13

Veled értek eggyet. Egy házasság elev arról szól, hogy meghallgassuk a másikat és megbeszéljuk a dolgokat. Barátnom 2 gyerek után egyáltalán nem akart tobbet szulni, o is nagyon határozott volt e kérdésben, mégis mikor a férje folvetette a dolgot (nameg én is épp boldog kismama voltam) kedvet kapott és azóta van még egy csodaszép kislányuk.

szerintem se az volt a cikk lényege, hogy most ki mire szánta el magát, vagy mi miatt változott a véleménye. Szerintem gyereket várni mindig csodálatos dolog, én legalábbis felejthetetlen élményként éltem meg ezt a csodát.

Sajnálom a cikk íróját, szerintem is érdemes lenne más orvos véleményét is kikérni.

Akiknek pedig nem adatott meg egy saját gyermek kitartást és erot kivánok a folytatáshoz. Szerintem Isten tudja mit miért tesz...semmi sem torténik véletlenul. És csodák igenis léteznek. Anno nekem is volt egy vetélésem, utána egy évig nem lettem terhes és mikor az orvosom azt mondta biztos nem eshetek teherbe, két hónappal kézobb már babásan mentem vissza. Soha nem szabad feladni.

Bocsi kicsit hosszú lett, de ez a véleményem.

26. scorpiolady (válaszként erre: 21. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 12:05

Hát az ismerősödnek el kellene küldenie a férjét kivizsgálásra, mert nekem is van egy ismerősöm akinek négy lánykája van és kivizsgáltatta magát és kiderült csak lányt tud csinálni.........


Meezy szerintem mielőtt még x doktort felkeresel, a férjedet vizsgáltasd ki, hogy lehet-e egyeltalán fia.

25. c33bd8536b (válaszként erre: 22. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 12:03
Igen, ez jutott nekem is először eszembe.
24. baa8646580 (válaszként erre: 23. - Baa8646580)
2010. szept. 22. 11:55
Mert a férj nem még egy gyereket akart, hanem fiút.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook