Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor az anyós mindenbe beleszól fórum

Amikor az anyós mindenbe beleszól (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 12. 06:20
Manapság már nem lehet az ovival sem várni a kicsi 4-5 éves koráig, mivel kötelező őket 3 éves kortól vinni. Azon a pár hónapon már nem sok múlik.
4. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Premantura)
2016. febr. 12. 06:04
Kedves mama pici fia alljon ki ertetek. Ti dolgotok neki mas dolga nincs mint halat rebegni nektek, a csodas unokaert.
2016. febr. 12. 05:48
De ha a férjed nem hajlandó erre, akkor tedd meg te, udvariasan de határozottan. Néha meglepően hatékony, ha nem hagyunk rá mindent a látszólagos béke érdekében.
2. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Premantura)
2016. febr. 12. 05:34

Nem írtál a férjed álláspontjáról. Valószínűleg támogatja az elképzelésedet. Javaslom, inkább anyósodnak ő mondja meg nyíltan, hogy szeretnétek a saját életeteket a magatok módján élni. Kérje meg, hogy ne szóljon bele. Szívesen látjátok bármikor. Igaza van, a közösségbe kerüléssel jönnek a betegségek. Kikerült a kisfiad egy védett környezetből. Ez természetes. Majd hozzászokik a szervezete. Lényeg, hogy a gyerek és a szülei jól érezzék magukat. Kérd meg férjedet, beszélgessen el az édesanyjával. Ugyanis egy anya a gyerekével mindig megértőbb, mint a menyével. Még akkor is, ha kedveli.

Ne engedjétek, hogy irányítson!

Sok boldogságot a családotoknak!

2016. febr. 12. 05:08

Több, mint 10 éve ismerem anyósomat és nagyon jó voltmindig a viszonyunk.

Mióta megszületett a kisfiam, az ő első unokája (3 fia van), azóta egyre elviselhetetlenebb, sokmindenbe beleszól, kritizál, stb.


Ezt mind elviseltem, egyik fülemen be, a másikon ki, stb.


Ami zavar, az, hogy egy hónapja beadtam a fiamat, aki 2,5 éves múlt a bölcsödébe, mert tanulnom kell, szakvizsgát tennem, hogy minél hamarabb munkát kapjak és dolgozzak. Családot is szeretnék még, mindezek után.


Ő nem tud segíteni, mert dolgozik, pontosabban tudna rá pár órát vigyázni, de az nekem nem felel meg, mert kevés. Igy jó megoldásnak találtam a bölcsit, a kisfiam ügyes,önnáló, szerintem jót tesz neki a közösség.


A probléma az, hogy nem tetszik neki, hogy a gyerek közösségben van. Mióta meghallotta, hogy be tervezem adni, azóta áskálódik: állandóan azt hallgatom, hogy milyen sokat lesz majd beteg, az óvónők nem figyelnek,nem vigyáznak rá, Sok gyerek szeretethiányos azovi miatt(???), az ő fiai csak 4-5 évesen indultak oviba, ott milyen rossz volt a kaja, stb.


Igyekszem kerülni vele ezt a témát, de akármikor felmerül nagyon kritikus lesz.


Persze ő otthon volt mind a 3 gyerekével, mellette apósom vállalkozásában besegített. Komolyabban (bár ez is amolyan hobbi munka) pár éve dolgozik csak.


Én sokat tanultam eddig is és dolgozni akarok, a plusz pénzre is szükségünk van.

Nem értem miért kell áskálödni :(


Próbálom feldolgozni ezt a helyzetet, de nehezen megy.

Segítsetek, hogyan szereljem le anyósomat, más is volt ilyen helyzetben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook