Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le... fórum

Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ami csak másnak sikerülhet - avagy, amit még az apróbetűsben sem írnak le...

1 2 3 4 5 6 7 8
169. Hope1104 (válaszként erre: 164. - Krisztinucika)
2011. ápr. 4. 18:48
Mitől gerinctelen? Mert töröltette magát? Akkor Te mi vagy, ha ilyeneket írsz vadidegen emberekről? :) Bármennyire is igaz, hogy ballépés volt tőle, ocsmányságokat nem kéne írogatni róla, főleg mivel ezzel csak magadat minősíted. Megsúgom, semmivel nem vagy különb, mint ő...
168. 4ab67f870d (válaszként erre: 165. - Binky)
2011. ápr. 4. 09:09
Az egész élethez alázat kell. Sok, nagyon fájó pofont kell még elviselni az életben, ahogy mindenkinek, és ha mindre így reagál... Hát, nem lesz túl sikeres sem társadalmilag, sem magánéletileg. Ez neki a legnagyobb baja, nem a túlsúlya :-(
167. 4ab67f870d (válaszként erre: 166. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 4. 09:06

Hát ezért nem működne az igazolt "külső" sport sem... A gyerek vinné az igazolást - jó pénzért minden kapható -, közben nem mozdulna. De sok gyerek lusta hordani a tesicuccot, utál levetkőzni mások előtt (pl. mert csúfolják, vagy látja, hogy nem olyan divatosan csonti, mint a menők), és hát könnyebb egy igazolást beszerezni, mint elérni a csontiságot. Amúgy a felmentésnek is lehetnének fokozatai... Pl. nekem, mikor gyerekkoromban megműtötték a szemem, három hónapig nem volt szabad kötélre mászni, szekrényt ugrani (szenvedtem is, ezek voltak a kedvenceim :-), de futhattam, szabad volt labdajátékoznom is. De hogy gyerek SEMMIRE ne legyen alkalmas...

Drasztikus... A diplomát nyelvvizsgához kötik. Én pl. azt csinálnám, hogy akinek bizonyos fokkal meghaladja a testtömege a normálist - erősen túlsúlyos -, nem adnék diplomát. Így rá lehetne kényszeríteni a fiatalokat a sportra. Vagy lenne egy állóképességi, erőnléti felmérés az érettségi, diploma előtt, úgy, mint már vizsgák. Aki nem tudja teljesíteni, halaszt.

166. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 162. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 4. 08:38
Az is a baj,amit írtál,hogy sok gyerek már eleve úgy áll hozzá mindenhez a tesiórán,hogy "Nekem ehhez nincs kedvem","Úgyse tudom megcsinálni",stb.És azt is nehezen hiszem el,hogy tényleg ennyi gyereknek kell a felmentés testnevelésből.
165. Binky (válaszként erre: 164. - Krisztinucika)
2011. ápr. 4. 08:18

Azért ilyet egy fiatal, gimnazista lányra nem mondanék.

Tény, hogy rosszul csinálta a fogyókúráját. Amilyen fogadtatást kapott, azután nagy alázatosságot követelt volna, hogy elviselje, valóban változtasson, és fennmaradjon az oldalon. Még ha nem is neki volt igaza...

2011. ápr. 4. 08:11
Az eredeti témától jól eltértünk, a cikkiró meg ki is lépett, töröltette magát. Nem csak a kitartása nulla, hanem gerinctelen is.
2011. ápr. 4. 07:51
Na, megvan a nekem való mozgásforma :-) Barátok modellrepcsiznek. Van egy típus, amit "fel kell húzni", aztán feldobni, elengedni, hadd menjen. Aztán menni utána, érte :-)) Jó sok gyaloglás, hajolgatás, visszagyaloglás. Sárkányeregetés. Szemétszedés a város széli üres telkeken, ahol mi röptetünk, mások meg... izé, szóval másért járnak oda. Új kép! :-)
162. 4ab67f870d (válaszként erre: 155. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 4. 07:47

Annyiféle dolog van, amit lehet egy tesiórán csinálni! Labdás játékok, szekrény, kötél, bordásfal, ebben pont az a jó, hogy változatos. Mázlid volt a gimis osztályoddal meg a tanárral is :-)


Nos, tinik. Barátomnak van egy lánya, aki most lett 18. Két éve ismerősök jöttek hozzájuk, két tini lánnyal. A barátom és a lánya tartották a vasárnap esti programhoz magukat: két óra fallabda baráti körben. Vendégeket is próbálták elcsalni, de a két lány kategorikusan nemet mondott: no sport, szó szerint ezzel hárítottak, hogy az ő korosztályukban CIKI a sport... No comment. Anyuka túlsúlyos, apuka túlsúlyos, szóval megvan a jövőkép.


Mindenki utál valamit. De. Szerintem a kötélmászás pont olyan fontos, mint a futás. És az mi, hogy valaki "fél a labdától"? Le kell győzni. Engem egyszer még általánosban orrba dobtak egy kosárlabdával, mégsem kezdtem félni. Majdnem belefulladtam a Tiszába gyerekként, még sincs víziszonyom. Rengeteget estem korival, biciklivel, semmitől sem alakult ki félelmem. A szekrénytől sokan féltek, de láttam, hogyan kezdték élvezni az osztálytársaim az ugrálást, amikor sikerélményük volt, és a kötélre is meg lehet tanulni felmászni. A magányos sporthoz viszont nemcsak befelé forduló természet kell, hanem olyan fizikum, állóképesség, környezet is... A családi példa mindenesetre dicsérendő - ám ritka, mint a fehér holló :-(

2011. ápr. 3. 21:43

Szia!

Én egy diétás termékeket forgalmazó boltban dolgozom Győrben.Nagyon sok vevőnk van aki nem tudott lefogyni,pedig mindent kipróbált.Mióta a mi termékeinket fogyasztja azóta viszont sikerrel járt.Priviben megadom a bolt nevét,mert bárhol megtalálod az országban.

160. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 159. - Hope1104)
2011. ápr. 3. 18:43

na szuper, remélem akkor emellett döntesz :)))

most mennem kell, de holnap jövök! Szép estét Mindenkinek!

2011. ápr. 3. 18:36
Hát mit ad Isten apukám pont holnap kezdi a 90 naposat :)ő túlsúlyos és már korábban bevált neki. Lehet vele fogom csinálni. Így anyukámnak is könnyebb lesz, mert nem kell külön nekem is meg neki is főznie :D Még meggondolom estig, de lehet tényleg kipróbálom:) amúgy is csak gyümölcsöt eszem reggelire, úgyhogy veszteni valóm nincs a dologgal. Akkor remélem micike3 együtt fogjuk csinálni :)
158. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 157. - Hope1104)
2011. ápr. 3. 18:00

Na és mi lesz holnaptól?:)))

Én a magam részéről semmilyen villámdiétában nem hiszek, vagyis abban nem, hogy utána ha visszaállsz a normál étkezésre ne jönnének vissza a kilók...

2011. ápr. 3. 17:28
Most találtam egy ún. 13 napos diétát. Nagyon durva! Van olyan esetleg, aki próbálta már ? Én nem ezt szeretném csinálni, közbe eldöntöttem mi lesz holnaptól:) csak érdeklődék, hogy ez a 13 napos hatásos e egyáltalán. Meg elég gyanús, hogy ennyi idő alatt 9 kilótól meg lehet szabadulni és nincs jojó...
156. Hope1104 (válaszként erre: 155. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 3. 17:22

Egyetértek az előttem hozzászólókkal.

Eleve én úgy gondolom, hogy tesi óra helyett jobb lenne, ha csak simán kötelező lenne valamilyen sportot űzni. Az iskola szervezhetne több ilyen programot, a mi sulinkban pl volt 2: foci és kosárlabda és kész. A tesi órákkal pedig azért nem értek egyet, mert mindig is féltem a labdáktól, illetve nem tudtam kötélre mászni és ezért nem lehettem ötös. Holott bárkit bármikor lefutottam, meg jó kondiban voltam csak az előbb említettek nem mentek. Meg én inkább az egyszemélyes sportokat kedvelem, ott nem ronthatok el semmit. De ennek a heti 2 tesiórának pont annyi értelme van, hogy semmi szó szerint. 2 óra alatt nem lehet izmot építeni, de rossz jegyeket begyűjteni annál inkább!

Ja amúgy tegnap voltam futni vagyis inkább ilyen gyors séta a kutyámmal és egész jó volt :) jó időben nem lesz vele gond úgy érzem

155. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 153. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 3. 14:55

Én valamelyik nap gondolkodtam el az iskolán..A mostani kamaszok (tisztelet a kivételnek),főleg a "divatos",ceruzanadrágos,egyszálbél,oldalra fésült frizurájú fiúk szerintem valami botrányosan rossz fizikummal rendelkeznek.Nulla izom,tartok tőle,hogy némelyiket még egy erősebb szél is elfújná.Nem bántani akarom őket,de valami rettenetes némelyik.

Valamikor év elején Rubint Rékáék voltak egy iskolában,ott tornáztatták meg a kicsiket,és hát bizony Norbi is elég ledöbbent a kicsik mozgáskoordinációján,ami szinte a semmivel volt egyenlő.Valahol ott bukik el az iskolában a tornaóra,hogy nem a mozgás szeretetére nevelik a gyereket,hanem arra,hogy ez most kötelező,meg kell csinálnod.Emlékszem,hogy gimiben egy totális véletlen folyamán derült ki az osztályunkról,hogy mi,lányok,nagyon szeretünk focizni.De nem csak egy-kettő,hanem az összes.De olyan szinten,hogy csatakosra izzadtuk magunkat az óra végére,és tökre sajnáltuk,hogy már vége van.A tanár is hamar rájött erre,és az lett a vége,hogy amit muszáj volt megcsinálni (pl. Cooper-teszt,60 méteres futás időre,távolugrás,stb.),azt megcsináltatta velünk,de egyébként egész évben játszhattunk.Még mi kértük külön.

154. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 153. - 4ab67f870d)
2011. ápr. 3. 14:46

Nemcsak társaságban jó a sport! Én nyolc éve edzek heti 5x, EGYEDÜL. 28 fős iskoláscsoportomból hazajőve igenis VAN kedvem sportolni, mert levezetem a feszültséget, és nyugodtabb vagyok a családommal. Itthon edzek, vagy a pályán futok fél órákat. Engem idegesít, amikor valaki velem akar futni:-) ..mert én olyankor relaxálok. Miközben mozgok, lenyugszom...átgondolom a napomat, tervezem a következőt, és kikapcsolok.Igaz, ehhez kell egyfajta alkati beállítottság: befelé IS figyelő ember, aki a lelkéért és a testééért is tesz. Ez szemlélet kérdése.

Megoldható: család, munka, kert és tanulás mellett is!!! persze, mondjuk én nem tévézek szinte semmit, magamtól nem legalábbis, de a család azért bekapcsolja. (kivéve kereskedelmi csatornák)

Hogyan oldom meg? Amíg én edzek, a gyermek, aki már elég nagy,9 éves, a pálya melletti játszótéren MOZOG, focizik, futkos a barátaival. Mert látja a jó példát. Apától is, aki szintén magányos sportember. Ő kondizik, szoktunk segíteni neki a súlyokat emelgetni :-)

Nem érdekel mások mit csinálnak, ha én jól csinálom, tiszta a lelkiismeretem.

Ja, azt még nm is mondtam, a napköziben MINDEN nap tornázunk, télen gerinc- és lábfejtorna, most váltóversenyek, labdás sportok a szabadban. Velük mozgok én is, ez nagyon sokat számít:-)

153. 4ab67f870d (válaszként erre: 125. - Betti.csoka)
2011. ápr. 3. 09:24

Kedves Hope!


Nos, elhiszem, hogy rossz azt olvasni, hogy a mozgás kínszenvedés... De. Ezt termelik ki évtizedek óta: egy elnehezült, fáradt/lusta embertípust. Miért?

1. Én amikor 30 évvel ezelőtt iskolás voltam, heti három napon volt testnevelés óránk. Abból a pénteki mindig dupla, akkor jártunk úszni, a másik kettőn volt labdajáték, kötélmászás, szekrényugrás, bordásfal... Napköziben volt választható néptánc, tömegsport, szóval csomó olyasmi, ami mozgat.

2. Iskola után - amúgy is hiperaktív voltam - fizikai munka mellett jártam karatézni, tornázni, súlyzózni, fallabdázni, hetente átbicikliztem Szegedről Szentesre és vissza. Aztán jött a pánikbetegség asztmával, az ízületi problémák, és szépen vége lett mindennek. Lassan, fokozatosan elkezdtem "lepusztulni". Mára tényleg nyűg a mozgás, mert az is fáj, ha meg kell mozdulnom. Szó szerint fáj.


Namármost...


Iskola... Mi van ma? Minimális testnevelésóra, rengeteg tanulnivaló, egyenes következmény, hogy a diák iskola után sem játszik, sportol, hanem hazamegy güzülni a tankönyvek fölött, vagy a szükséges különórák egyikére rohan. Este ér haza, a pihenés az, ha csetel a barátaival. Na, így nem lesz mozgáskultúra...

Felnőttként kitől lehet elvárni, hogy mozogjon?

A fizikai munkástól, aki hullafáradtan teszi le a melót, aztán hazamegy, gyereket nevel, főz, háztartást vezet?

A szellemi munkástól, aki ugyanezt teszi?

A munkanélkülitől, akinek élni sincs kedve (pénze), nemhogy sportolni? Merthogy a sport sajnos csak társaságban élvezet... A társas sportok nagy része pénzes (klubok, egyesületek, akár alkalomszerű, pl. fallabda, tenisz, torna). És amit az ember nem élvez, azt csinálni sem fogja.


Nem egyénileg kellene vegzálni az embereket, hanem nektek, szakembereknek felemelni a hangotokat: már gyerekkorban tessék elkezdeni intézményileg az egészséges életre nevelést, aminek szerves része a sport. Iskolai tanóra keretén belül. Esetleg egy-két újabb, lexikális, abszolút haszontalan tudást biztosító tanóra rovására... Jobban járna a diák egy-egy extra testnevelés órával, mint egy-egy plusz matekkal, aminek azok kivételével, akik az irányban tanulnak tovább, a többség semmi hasznát nem veszi.

Bocs, nekem ez a véleményem.

152. krisztinucika (válaszként erre: 127. - Hope1104)
2011. ápr. 3. 08:25
Itt nem írtam róla de én weight watchers-el fogytam és azzal is tartom a súlyom.Könnyen betartható, nem túl szigorú, de hatásos! Én vele maradok:)
151. krisztinucika (válaszként erre: 125. - Betti.csoka)
2011. ápr. 3. 08:23
Én is azt hiszem, hogy nem a jó hozzászólásokat olvastad. Én hetente 2x járok kosarazni, 1x teniszezni és asztaliteniszezek is. És nem azért mert kell, hanem mert nem tudom elképzelni az életem mozgás nélkül:)
2011. ápr. 2. 22:45
Ja úgy értettem ,hogy mondjuk főtt burgonya :D Meg anyukám grillezéskor csinál olyat, hogy fűszeres burgonya sütőben olaj nélkül, de azt itt is olvastam vhol. Na az isteni finom, de én abból is megeszek hármat négyet akár. Bár természetesen még mindig jobb, mintha zsírban tocsogna :) Igazából ártani nem árthat :D
149. d8670f819c (válaszként erre: 148. - Hope1104)
2011. ápr. 2. 20:53
Az 5-6 burgonyával szerintem nincs gond,inkább szerintem az elkészítés módján van a lényeg!
148. Hope1104 (válaszként erre: 144. - D8670f819c)
2011. ápr. 2. 20:29

Szia!

Ezek szerint a 90 napo tényleg hat? A cikk írója 1 hónapig vagy meddig tartotta és nem Te vagy az első, aki említi, hogy az első néhány hétben nem fogyott semmit. Csak azért gondoltam megkérdem, mert régebben én is próbáltam ezt a diétát, de alapból sem volt nagyon szimpi a szénhidrát nap miatt. Meg sehol sem ír mennyiségeket, engem az zavar a legjobban. PL keményítő napon tudnék enni akár 5-6 db burgonyát is vacsira, de az már egyáltalán nem volna diétás, nem? Én még mindig nézegetek valamilyen fehérje alapút, ha tudtok egyet várom az ötleteket :)

147. d8670f819c (válaszként erre: 145. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 2. 19:41

Köszönöm.De én csak azért mertem hozzászólni,mert úgy gondolom amit az ember nagyon akar azt meg tudja csinálni.

Ha betegségemre gondolsz mint probléma,akkor sajnos nem fog megoldódni,mert ez nem gyógyítható,kezelhető.De azért köszönöm.

146. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 131. - Scrummy)
2011. ápr. 2. 19:34
Valószínűleg nem ilyen válaszokra számított....:-))
145. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 144. - D8670f819c)
2011. ápr. 2. 18:58

Érdekes, mert nála meg pont fordítva volt, az első hónapban volt a legtöbb fogyás majd egyre kevesebb. De ebből is látszik, hogy minden szervezet más és máshogy reagál, és nem szabad mindjárt az elején feladni, ha nem rögtön jön a kívánt fogyás.

Gratulálok a szép eredményedhez és kitartásodhoz, és remélem megoldódik a problémád!

144. d8670f819c (válaszként erre: 1. - 9a54129580)
2011. ápr. 2. 18:52

Szia!

Anno még kb. 5-6 éve én is megcsináltam 90 napost, minden betartottam és nem akarlak elkeseríteni, de az első 1-1,5 hónapban egy dekát nem fogytam.Aztán ami késik az nem múlik, mert a végére 17 kg fogytam és három évig nem is szedtem vissza.Utána megindultak a kiló szépen fölfelé.Így a 155cm-hez lettem 68-69 kg.DE...nekiálltam és szépen lépésenként lecsökkentetem a megevett ételt és ez mellet napi 1 órát tornáztam és 20percet futottam,gyerek ,munka stb. mellet.

Sajnos beteg lettem.Mos híznom kéne, de nem tudok.Még úgy se hogy szterodikat szedek.Én örülnék ha tudnék hízni.Legvégül meg annyit/nem bántásként/ hogy a helyedbe örülnék hogy egészséges vagyok.Mert lehet hogy egy nem neked való diétára rá megy az egészséged.

143. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 142. - Hope1104)
2011. ápr. 2. 18:50
na akkor hajrá! majd számolj be milyen eredménye van! ja és mérj centiket előtte, mert állítólag már 10 alkalom is meglátszik ha valaki diétázik is mellette.. Vmi kis változás úgy rémlik nálam is volt, leginkább hasban, csak az a fránya fenék és comb...:S
2011. ápr. 2. 18:47
Találtam fórumot, ami erről a callanetics-ről szól és elég sok pozitív dolgot mondanak róla :) most már tényleg ki fogom próbálni, amint találtam dvd-t. Az egyik video-s oldalon találtam egy-egy gyakorlatot, meg még néhány helyen leírást. Egyre szimpibb ;)
141. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 140. - Hope1104)
2011. ápr. 2. 18:21
igazán nincs mit, állítólag a hátfájást is javítja, és én elég hátfájós vagyok, de nálam azon nem segített semmit, sőt volt amikor rosszabb lett tőle.. szóval lehet, hogy tényleg én nem csináltam helyesen.. Egyszer mondjuk ha lenne lehetőségem oktatóval csinálni, lehet hogy újrakezdeném :)
140. Hope1104 (válaszként erre: 139. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 2. 18:17
Köszönöm lehet kipróbálom :) vagy inkább a pilatest, mert azt jobban ismerem és van is itthon dvd, vagy legalábbis volt...De, ha találok neten ilyen callanetics-t akkor lehet megnézem, egy próbát megér. Nagyon köszönöm a segítséget :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook