Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amerre ti éltek, milyen a szomszédság? fórum

Amerre ti éltek, milyen a szomszédság? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Józsibirka (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 12:29
😉
52. Józsibirka (válaszként erre: 49. - ,zumba)
2023. aug. 19. 12:29
Yes! 👍
51. Józsibirka (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 12:28
Jómondod Erzsike!
50. ,zumba (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2023. aug. 19. 12:15
Falun is cserélődnek a lakók. Van aki beilleszkedik, van aki megborítja a korábbi nyugalmat. Köszönés, társalgás is átalakulóban. A régiek megállnak, beszélgetnek. Autóval járnak, az meg nem társalgásra alkalmas eszköz.
49. ,zumba (válaszként erre: 47. - Globus)
2023. aug. 19. 12:10
A vadvirágnak, méhnek, darázsnak is megvan a helye. Én sem szeretnék egy csapáson járkálni a saját portámon.
48. ,zumba (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 12:06
Vödör víz és gereblye....mert Téged még megtanítottak a tüzelés szabályaira.
47. globus (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. aug. 19. 12:06

Olyan kertben mit lehet csinálni? Értem, hogy szép, nekem is tetszenek a vadvirágok. De ha már szalonnát sütnénk, napoznánk, hűsölnénk hintaágyon, akármit, akkor gyalogutak, kerti bútorok, szerszámok stb.

Legjobban az zavar, ha hagyjuk a természetet érvényesülni, akkor ott marad a tavalyi száraz kóró, törek, elszaporodik a ronda évelő gyom, szulák, pörnye, ami rátekeredik mindenre.

Hagytunk egy műveletlen sávot a kert és vízpart között, végül nem hagytunk kint padot, inkább dzsuvának volt nevezhető.

Biztosan van valami módszer, talán a tavalyi szárazat tavasszal le lehet húzni gereblyével.

46. ,zumba (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 12:03
Helyi rendelet a tüzelésre vonatkozóan van? Nálunk igen, csak nem tartják be.
45. tumbo2 (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. aug. 19. 11:33
mivel én már nem tudom nyírni,a lányomék jönnek.de most nem tudtak,hát egy ember nyírta,nem olcsón.és megértem azokat is,akik 8 órát dolgoznak,plusz az utazás,nem arra vágynak,hogy utána még a kertet túrják.a diófám tönkrement,a barackon ,meggyfán egy szem sem volt,a paradicsomot valami vész támadta meg.én nem rinyálok tudomásul veszem.mint azt is,hogy a permetezőszer milyen drága,mert anélkül nincs semmi.
44. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Tien)
2023. aug. 19. 11:24
nem éppen.mert kijött az önkormányzat embere,megbüntetnek,ha gazos a kert,pláne,az út menti sáv.ami egye talán az önkormányzaté,de a havat,a gazt nekünk kell eltakarítani.
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. aug. 19. 11:04

Az ásókának is kedvezni kell. Én is nagyon szeretem a kutyát, az enyémtől 13 éves korában el kellett búcsúzni. Azóta csak a szívem fáj másik után, de a korom miatt sajnos már nem vállalhatok felelősséggel.


Az se kellemes ha szeretjük a vadregényes kertet de nincs rá lehetőség. Kutyus miatt bizony nyírni kell a füvet szorgalmasan.

42. tien (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. aug. 19. 11:00

Nekünk a kutyus miatt kell nyírni a füvet ,mert hiába szedi a szívférgesség elleni gyógyszert,nem szeretném ha tele lenne kullanccsal.


Viszont nagyon tetszik a túlburjánzott ,kissé elvadultan természetes évelő kertek.Vadvirágokkal.


Csak nálunk él egy ásóka🐕.

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Tien)
2023. aug. 19. 10:52
Az én kertem rovarbarát, más mellett ezért is nem nyírom állandóan, csakis ésszerűen. Azt hiszem rajtam kívül az én utcámban is az úri sivatagot szeretik: Frissen nyírt fű, körbe ültetett tujával. Miközben azon rinyálnak sokan, milyen drága a csarnokban a zöldség és a gyümölcs.😀
40. tien (válaszként erre: 34. - SoulfulMelody)
2023. aug. 19. 10:46

Mi nem merünk égetni ,nem értünk hozzá.

Begyüjtjük zsákba és elviszik

zöldhulladékként.

Amit lehet megy a komposztálóba.


Igen, a fűnyírás valami össznépi reakció.

Nemár a miénk legyen a rendezetlen 😁

Vagy nem tudom ...

2023. aug. 19. 10:41
Csendesek, senki nem zavar senkit. Akkor van zaj csak ha valami kinti munka van, de ezzel senkinek nem szokott baja lenni. A környéken mindenki szól mindenkihez. Nincsenek veszekedések, se hangos tivornyák. Pletykálkodás biztos van ugyanúgy mint másutt, de erről nem tudok nyilatkozni mert én nem vagyok a hírlánc tagja.😀
38. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - SoulfulMelody)
2023. aug. 19. 10:21
Városban éltünk, mindössze köszönő viszonyban voltunk a szomszédokkal. Falura költöztünk, itt mindenkinek megvan a maga kis rigolyája, amit el kell fogadni, de sokkal emberközelibbek, barátságosabbak az emberek. Valahogy nem annyira zárkózottak.
37. tumbo2 (válaszként erre: 34. - SoulfulMelody)
2023. aug. 19. 09:20
érdekes,én betartom,csak a szárazat égetem,ott állok egy gereblyével,meg egy vödör vízzel.
36. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 09:18
amúgy mindenki elvan a másikkal.nem vagyunk puszipajtások,amit lehet segítünk,pl.ha sok a termés adunk,bár erre az utóbbi időben nem volt rá példa.
2023. aug. 19. 09:18

Szalag tízemeletes házban (4 lph), körülöttünk sok hasonló, közöttünk fás, parkos, ligetes területek. Egyik oldalon nagy kertváros, másik oldalon sok közl.-i lehetőség a város bármely irányába.


A szintemen 1 egyedülálló nydíjas nő valamint egy középkorú házaspár lakik. A lépcsőházunkban (30 lakás) mindenféle család és egyedülálló él.


Bérlők és tulajdonosok, kutyások és nem kutyások, betegek és egészségesek, szutyerákos és pedáns, luxusautós és banyatankos, drogos, kerekesszékes, munkanélküli, magas beosztású, határontúlról áttelepült és 40 éve itt élő, mindenlébenkanál és alig látható, egyedülálló és több generációs család. Kisgyermekes talán 2-3.


Némelyek élettörténetének főbb fordulatait kölcsönösen ismerjük, de baráti összejöveteleink nincsenek. 3 lakásban közeli rokonok, ők persze járnak egymáshoz.

34. SoulfulMelody (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2023. aug. 19. 09:18
Ugyanez itt is...és azt sem tartják be, hogy egy héten csak egy kijelölt napon lehet + amikor tűzgyújtási tilalom van, akkor NYILVÁN nem. Ezekkel nem lehet bírni, ha égetni kell, akkor égetni kell, nincs mese. :D
33. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Globus)
2023. aug. 19. 09:15
hálistennek itt a gyerekek már a bulizós korszakukból kinőttek,csak fűnyírózunk,azt meg muszáj.meg persze a füstöt.van,akinek az a mániája,hogy meggyújtja amit frissen kapált.belehalna,ha várna,míg megszárad-
32. SoulfulMelody (válaszként erre: 31. - Tien)
2023. aug. 19. 09:12
Ne már, ez nagyon jó. :D Nálunk is mindenki egyszerre nyírja, ez valami "láncreakció" itt falun, mégsincs közös iszogatás, pedig biztos jobb lenne a hangulat. :D
31. tien
2023. aug. 19. 08:39

Még eszembe jutott valami.

Ha elmegyünk hagyunk kulcsot , ránéznek a házra ,locsolnak stb..


Itt általában egyszerre nyírják kinnt a füvet.

Akkor előkerül egy kis házi cucc😁,úgy finoman.


Örültek ,hogy mi vesszük meg a házat.


Hála , itt nincs sem fehér söpredék ,sem "másmilyen"

30. globus
2023. aug. 19. 08:01

1. Nyugdíjas egyedülálló

2. 2 kisgyerekes fiatal pár

3. 1 kisgyerekes fiatal pár

4. Mi ketten gyerek nélkül


Az 1 gyerekes naphosszat dúl-fúl, itt nem lehet kibírni, fesztivál van a sportpályán, nyikorognak a hinták, valaki grillezik, cigifüst száll,motoroznak, büdös a lift, foglalt a lift, ittasan mászkálnak, ku.va meleg van, kik ezek az alja népség, hogy néznek már ki stb. stb. Franc tudja mi baja van, nehéz az élet. Egyik fülünkön be, másikon ki, úgyis el akar költözni. De csak ha lesz pénze, mert élettárssal nem közösködik, egyedül vesz.

2023. aug. 19. 07:51
Az utóbbi időben egész tűrhető, ártani legalább nem ártanak.A közeli putri is megszűnt már.
2023. aug. 19. 07:49

Szerencsére jó. Ha több napra elutazunk valaki mindig tud róla és nála hagyunk egy kulcsot.

Átjönnek szellőztetni, redőnyt felhúzni, kertben locsolni.

27. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2023. aug. 19. 07:38
Társasházban volt olyan, hogy gyerekek simán bejártak hozzánk pisilni, mert ők a 3.-on laktak, mi földszinten. Mikor meghallottam:- Most jöttünk le, mondtam, hogy menj wc-re, én már fel nem mászok veled..menj x nénihez, kérd meg. - már rosszul voltam. Aztán csengő kikapcs, ajtót nem nyit, leszoktak.
2023. aug. 19. 07:33
Alapvetően jó.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Timycat)
2023. aug. 19. 07:28

Ezt nagyon rossz volt olvasni is. :/


A jó isten mentsen meg, az olyan szomszédoktól mindenkit!

Egyik kollégámék vásároljál meg a szomszéd telkeket, mert náluk is elkezdődött a .típusú bevándorlás.

2023. aug. 19. 07:22

Kimondottan kellemes. (kevés lakásos társasház)

Egyedül az egyik lakásban élő bérlőkkel szokott probléma lenni, de ez még az elviselhetőség határain belül van.

Soha ne legyen rosszabb!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook