Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alsó szomszéd, csete-paté fórum

Alsó szomszéd, csete-paté (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. Petra11 (válaszként erre: 74. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 6. 16:50
Igazad van. A megkeseredett emberek a leggonoszabbak. Sajnos rengeteg van belőlük :(
78. Petra11 (válaszként erre: 75. - 458101abbf)
2012. júl. 6. 16:47
És legalább olvasd el figyelmesen miről van szó!!!
77. Petra11 (válaszként erre: 75. - 458101abbf)
2012. júl. 6. 16:46
Te nagyon Okos! Van gyereked?! Mert szerintem nincs... Úgyhogy elkocoghatsz innen az elméleteiddel!
76. Petra11 (válaszként erre: 73. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 6. 16:45

Az én lányommal sem lesz semmi gond. 13 hónaposan annyira kis okos. Mindent megjegyez, már 3 hónapja önállóan megy, a konyhából ha beküldök vele bármit az apjának,azt odaadja. Boldog, állandóan mosolygós,kiegyensúlyozott gyerek. Mindenhol imádják, akárhova megyünk.


Ezzel szemben, az öcsém és én,úgy nőttünk fel, ha apánk otthon volt, megszólalni nem lehetett. Ütött vert állandóan minket, és szidott mindenért. És mindezt pici korunktól kezdve. Mit mondjak, nem volt egy álom így felnőni...

75. 458101abbf (válaszként erre: 70. - Petra11)
2012. júl. 6. 16:37
Ha azt meg tudja tanulni, hogy asztalra mászni meg virághoz nyúlni nem szabad, akkor ugyanúgy meg tudná tanulni más tiltást is. A különbség annyi, hogy leszarod az emeletről, ha az alattad lakót zavarod, a saját virágaid meg fontosak neked.
74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Petra11)
2012. júl. 6. 16:37

Persze, én is nagyon dühös vagyok. De nem tudsz mit csinálni, ma ilyen a világ állása. Napolopó vagy, ha gyereket nevelsz, beszólnak a buszon, hogy ingyenélő vagy és foglalod a helyet. A másik oldalról meg a szuperanya beszól, hogy ferdén nézett a gyereked az ő csemetéjére, és rosszat fog álmodni... Meg még a kutyás is beszól (egyébként imádom az állatokat), hogy milyen rosszul neveled a gyereked, mert fél a kutyától. A szomszédnénik meg egyre hülyébbek.. Mint mindenki... Mert mindenki máshol - jelentéktelen dolgokon - adja ki az életében felgyűlt feszültséget..


Sajnos néha én is, az a baj...

73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - Petra11)
2012. júl. 6. 16:34

Nekem a két nagyobb híresen nem fogadott szót.


Már megszoktam, hogy rosszanya vagyok, valamit én nem jól csináltam, ez van. Aztán kiderült, hogy az egyik autista. A másik ugyan nem az, de neki is vannak autisztikus vonásai. Egyébként kívülről egyiken se látszik semmi, az egyik osztályelső tanuló, kiváló előadóképességgel. Évekig fogalmunk se volt róla, hogy ez nem nevelési probléma... Hányan lehetnek így, és sose tudják meg az okot... A legkisebbem meg egy élmény. Képzeld, mondok neki valamit, és megcsinálja. Sőt, megjegyzi, és legközelebb is megcsinálja..


Tehát ebből számomra az a tanulság, hogy nem úgy van az, hogy minden gyerek ugyanannyi energiabefektetésre ugyanúgy szót fogad... Fenét fogad. És aki éppen olyat húzott hogy kevésbé könnyen nevelhető a csemete, az még ráadásul hallgatja is az okosságokat..


Hát ennyit a nagy nevelésről..


Az alapdolgkon túl szerintem is természetesség, meg a jókedv az, ami igazán az életre orientál.. Sokszor elgondolkozom azon, hogy minket még mennyire jobban békénhagytak.. Nem állt a játszótéren mellettünk annyit anyánk, és nem nevelt minden percben... És mégis, mennyivel tisztelettudóbbak lettünk, és mennyivel korábban..

72. Petra11 (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 6. 16:31
Néhány deci vízről van szó....egy fürdőszobai fürdésnél több van a járólapon. Észre sem lehetne venni, ha nem lenne kikövezve az erkélye, vagyis a miénkkel egy szintben lenne. Én nem vitatkozom vele, elnézést kértem. De mindennek van határa. Én nem ordibálok, akkor ő sem tegye. Emberek vagyunk vagy mi a fene. Kiváncsi vagyok a klíma vizét mikor teszi szóvá. Az pedig a terasza mellé van levezetve. Biztos akkor robbanok.
2012. júl. 6. 16:23

Nálunk is a dübögés a téma. Három gyerek, kicsi két szobás lakásban. Ráadásul a ház is 80 éves, acélgerendás, a normál lépés is hallatszik. A másfél évesem úgy megy, mint egy másfél éves... sarkon..

Én is elmondtam a néninek párszor, hogy nem tehetek róla, nem motorozunk, meg labdázunk, meg ugrálunk direkt.. Ha nagyon szétszilajodtak, be is teszem néha a kicsit az ágyába, de a gyerekkel nem igazságos, ha azért is leszidom, ami teljesen normális az ő korában. Ha meg az ágyban van, akkor meg üvölt. Ilyenkor meg a mellettem lakót zavarja...


Az a helyzet, hogy valamilyen szinten a gyerek közkincs... Akinek van saját, annak tudnia kéne, milyen az, akinek meg nincs, az meg járuljon hozzá annyival, hogy elhiszi... (Persze ez nyilván egy szintig igaz..)


Nem lakhat mindenki kertes házban, bár nagyon szeretnék már...


Ettől persze mindent meg kell tenni a normális viszonyért, meg amiben lehet, nem bosszantani a többieket. Én is most a boszi mellé álltam a házban egy vitában, hátha enyhül a viszony...


Egyébként ő is olyan, hogy egy lánya van, de unokája nincs...


A víz téma meg olyan dolog, hogy azért bosszantja az embert ez, mert valójában tök jelentéktelen dolog. Mindig is sokemeletes házban laktunk, valami mindig folyt az erkélyünkre.. De annyi fontosabb dolgunk volt az életben (még bőven a gyerekeim előtt is), hogy még bosszankodni se áll neki normálisan lekötött ember ilyenen, mert hát megszáradt.. Egy kisgyerekesnek meg emeletes házban, városban egy világot jelent legalább az, hogy az erkélyen pancsizhat a gyerek.. Lehet mondani, hogy ne csinálja, meg érthető, hogy ez mennyire zavarja a szomszédot... Lehet, de számomra ez nem emberléptékű...

70. Petra11 (válaszként erre: 68. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 16:15
Oké! Akkor Te neveld az egy éves gyerekedet, szabályozd minden mozdulatát. Én "nevelem" arra amit nálunk sem szabad, pl. asztalra mászni, virághoz nyúlni stb. És ezeket nem is teszi. De én legalább látom a gyerekem visongatni és nevetni amíg pocsol, és nevetek vele,és vizes leszek, lesz@rom. Mert nálam erről szól a gyerek. Ezért vártam 38 éves koromig a gyerekvállalással, mert most van hozzá igazi türelmem,és figyelmem! Én így csinálom, és a környezetemben élők szerint csodálatos anya vagyok. Talán ettől, mert én sem felejtek el nevetni...
69. db005c479b (válaszként erre: 22. - Petra11)
2012. júl. 6. 15:25
ismeros a helyzet :) kisfiamnak is le le szokott pottyanni egy egy jatek az also szomszedhoz sot a ficko egy nap vagy 3 szor feljot h ne folyassuk le a vizet (mert ugye kisfiam is az erkelyen pancsizott),szoljak ra a gyerekre meg hogy ne szaladgaljon a lakasba.Aztan hozzatette hogy az o nevelt gyereke is el tud ulni egesz nap egy helyben :S na hat szerintem itt van a bibi ha egy masfel eves gyereket beraksz a tv ele es nezzed :S Elnezest kertem en is tobbszor utana ugyan ugy feljart mindenert szolni aztan mar fenyegetozott h feljon es szet csap mindenkit persze mindig akkor jott mikor parom nem volt otthon.Na errol ennyit nagyvonalakban.Szerintem a gyerek gyerek legyen eleven kis zsivany :) En azt mondom mindent csinalj ugy mint eddig
68. 34c48a3825 (válaszként erre: 67. - Petra11)
2012. júl. 6. 15:05

ÉS egészen addig folytatja is a vízpocsolást, amíg azt látja, hogy sikert arat vele, mert anya mosolyog...

Nézd, de, lehet egy éves gyereket is nevelni.

67. Petra11 (válaszként erre: 65. - 458101abbf)
2012. júl. 6. 13:57
Gratulálok! Ezek szerint, te azon szülők kicsi csoportjához tartozol, akik képesek már egy 13 hónapos gyereket "nevelni". Sajnos az én gyerekem nem csodagyerek, írni,olvasni, de még beszélni sem tud, tehát nevelni még nem, csak terelgetni lehet a helyes útra. Valószínüleg ennek tudható be, hogy még nem érti meg azt, hogy ne locsold ki a vizet mert a szomszéd néni megharagszik. Ő csak kacag egyet, megpajkosodik mert tetszik neki a víz, és sikongatva öntené a következőt :)Mert ilyen a gyerek,így működik gyárilag... És inkább legyen ilyen, mint sírós, nyafogós, hisztizős, vagy inkább minden következménytől rettegő, és magába fordult gyerek, mert a szülő állandóan csak azt fújja neki, hogy ezt sem szabad,meg azt sem szabad.. De te "neveld" így nyugodtan, sok sikert kívánok hozzá!!!
66. a24ba94ad5 (válaszként erre: 29. - 34c48a3825)
2012. júl. 6. 12:25
Nem hinni kellene meg támadni, hanem előbb körbenézni mielőtt gyanusítgat. Ha valaki tisztességes hangnemben szól, hogy "elnézést kedves szomszéd, de kicsit zavar, hogy...", akkor arra valószínűleg pozitív reakciót is kap. Ha ordibálna velem én biztosan megöntözném a virágokat reggel-este...és akkor most lehet minősítgetni a stílusomat.
65. 458101abbf (válaszként erre: 34. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 19:49
Ez szinte mindig beválik :)
64. 458101abbf (válaszként erre: 22. - Petra11)
2012. júl. 5. 19:45
Talán a gyereked kellene nevelni, nem a szomszéd nénit.
63. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 1. - Petra11)
2012. júl. 5. 18:50
Szia,megértelek.Nekem is van alsószomszédom, egy idős hölgy, aki mogorva, és savanyú. Mikor mentem haza két szatyorral, és ő jött fel, mindig rám nézett, elhúzta a száját, és ahelyett hogy fogta volna a liftajtót, az orrom előtt becsapta.Sosem köszönt,mindig lekezelő volt, és ez rosszabb , mintha neked ugrik.Látom a tekintetéből azt a gonoszságot, ami áradt belőle.Egyszer elkaptam, mikor a padon ült.Odaültem mellé, és elkezdtem beszélgetni vele.Megkérdeztem hogy van, gyerekek, unokák, és elkezdtem beszélni.Hallotta-e hogy Mancikával mi történt az elsőn?Erre megnyílt, és elkezdtett beszélni, a végén teljesen átváltozott.Azóta a legjobb szomszédok vagyunk, kedves, figyelmes, és én is mindig megállítom beszélgetni.Nem tudhatod miért ilyen, ha te megnyílsz előtte, lehet megváltozik valami.csak próbáld meg.
62. gkreka (válaszként erre: 61. - Petra11)
2012. júl. 5. 14:48
Szerintem az nem egy reménytelen környék! Nem kell az összes szomszéddal puszi pajtásnak lenni, de próbálj a közvetlen szomszédaiddal egy kedves, segítőkész stílust felvenni!
61. Petra11 (válaszként erre: 60. - Gkreka)
2012. júl. 5. 14:28
Pest 13ker
60. gkreka (válaszként erre: 58. - Petra11)
2012. júl. 5. 14:10

Elhiszem, de akkor változtass! Ne akarjál már zombik között élni.

Nem utca-házszámot kérek, de merre felé laksz?

59. gkreka (válaszként erre: 57. - Petra11)
2012. júl. 5. 14:08
Akkor teremts divatot! Amikor a szomszédomba új lakok költöztek, akkor - nem tolakodóan -, de rögtön felajánlottam a segítségemet. Pedig két gyerek mellett lett volna más dolgom is, mint őket "pátyolgatni".
58. Petra11 (válaszként erre: 56. - Gkreka)
2012. júl. 5. 14:03
Elhiszed hogy nem tudom ki lakik a jobb oldalon mellettünk?! Egyszer láttam félhomályban, a postás adott egy levelet hogy kézbesítsem, mert nem volt otthon. Szerintem nem ismerném meg:)
57. Petra11 (válaszként erre: 56. - Gkreka)
2012. júl. 5. 14:00
Hamarabb költöztünk ide mint Ők. De itt ez amúgy sem divat :)
56. gkreka (válaszként erre: 52. - Petra11)
2012. júl. 5. 13:56
Ugye ezt nem mondod komolyan! Miért nem az volt az első, hogy amikor odaköltöztetek lementél és bemutatkoztál?
55. githaj (válaszként erre: 53. - Petra11)
2012. júl. 5. 13:52
Akkor próbálkozz egy kávéval, beszélgetéssel, lehet hogy mindnyájatok számára hasznos lesz. O nem fog kozeledni, ezért próbálkozz Te és lehet hogy szerencséd lesz.
54. Petra11 (válaszként erre: 50. - Githaj)
2012. júl. 5. 13:50
Szerintemolyan 65-70. Férje az van,egyszer láttam a játszótérről. Család,unoka passz. Fogalmam sincs.
53. Petra11 (válaszként erre: 51. - Githaj)
2012. júl. 5. 13:48
:) Hidd el, szívesen levágtam volna. Imádok füvet nyírni.. :)
52. Petra11 (válaszként erre: 47. - Gkreka)
2012. júl. 5. 13:47
Soha nem találkoztam még személyesen vele:) De a gyerek integet mindenkinek az utcán is, azzal nem lesz baj:)
51. githaj (válaszként erre: 47. - Gkreka)
2012. júl. 5. 13:47
Gratulálok, nagyon jó tanácsok, éppen azt akartam ajánlani a fórumindítónak, hogy esetleg segítsenek neki fuvet nyírni.
50. githaj (válaszként erre: 41. - Petra11)
2012. júl. 5. 13:45
Mennyi idos a néni, vannak gyerekei?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook