Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergiás vagyok a háziporra, sokszor elég vacakul vagyok, az orvos mégsem írt fel gyógyszert, miért? fórum

Allergiás vagyok a háziporra, sokszor elég vacakul vagyok, az orvos mégsem írt fel gyógyszert, miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. eandi78 (válaszként erre: 45. - C8fb027447)
2012. febr. 3. 19:33
Arra nem is elég allergiagyógyszer:( Orrspray kell, ami csak receptre van. Vény nélküliek csak pár hétig használhatók. Tengervizes orrspray-t érdemes kipróbálni.
45. c8fb027447 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. febr. 3. 16:07
Nekem is örökké dugul az orrom, és van hogy olyan érzésem van, mintha a sok orrdugulástól, valami gyulladásféle lenne az orr és arcüregemben!
2012. febr. 2. 21:31

[link]

Itt vannak tesztek, hogy mit vizsgálnak. Többnyire 20-ast néznek.

43. eandi78 (válaszként erre: 38. - Lilimami)
2012. febr. 2. 21:19
Kb. 20 féle allergént néznek, van benne étel is. Megnézhetem pontosan, de szerintem neten is vannak listák. Talán tej, tojás van. Vérvétel állítólag jobb, de mindenhol az olcsóbb prick teszt van.
42. Dolores007 (válaszként erre: 38. - Lilimami)
2012. febr. 2. 21:18

A csalánkiütésemmel engem a bőrgyógyászatra küldtek. Ott mondta a doki, hogy nem tud gyógyit adni, amíg szoptatok. Így marad a találgatás, hogy mit ne egyek.

A lista csak hosszabb lesz, még csak kísérletezek. Gondoltam hisztamin allergiára is, de pl a paradicsomra nem jönnek ki pöttyök rajtam, meg még egy csomó kaját ehetek, ami a hisztamin allergiásoknak tabu.

Candidára is gondoltam, de a bőrdoki azt mondta, hogy nem tud tesztet csinálni, amíg antihisztamint szedek, mert fals eredményt ad. Minimum 1 hónap antihisztamin mentes időszak kellene,hogy a teszt ne csaljon.

41. eandi78 (válaszként erre: 39. - Dolores007)
2012. febr. 2. 21:17
Nem véletlenül asztmás sok sportoló...
2012. febr. 2. 21:15
Ja, és én már érzem éjszaka az antihisztamin áldott jó mellékhatását, a szájszárazságot is.
39. Dolores007 (válaszként erre: 37. - Eandi78)
2012. febr. 2. 21:15

Nekem naponta 3x1 orrlyukanként, de csak reggel meg este használom (amikor nem felejtem el reggel, he-he :D)

Nem hiszem én sem, hogy olyan, mint a tabi, mert ugye helyileg hat csak. De az inhalós spraym is szteroidos, az elég durva cucc, szájat kell mosni utána alaposan, mert tönkrevágja a gyomrot állítólag, ha lejut.

38. Lilimami (válaszként erre: 36. - Dolores007)
2012. febr. 2. 21:13

Szép lista.. :(

Muszáj lesz elmennem, és kikövetelnem beutalót allergiavizsgálatra, mert ez így nem állapot, hogy vakarózik az ember, meg gyógyszert szed, miközben azt sem tudja, mi a baja..

Allergiavizsgálatnál milyen allergéneket néznek?

Olyan kellene, ami mutat ételt, és bizonyos gyógyszereket is.

37. eandi78 (válaszként erre: 32. - Dolores007)
2012. febr. 2. 21:08
De azért a Nasonex nem olyan, mintha szteroid tablettát szednék. Vagy igen? Úgy tudom nagyon kis adagban van benne. Azért tartok tőle, naponta 2-szer kellene használnom, de elég 1 is. Volt, hogy 2x2-t írtak fel.
36. Dolores007 (válaszként erre: 34. - Lilimami)
2012. febr. 2. 21:07
Azt mondta a dokim, hogy fura, hogy kijönnek rajtam a pöttyök, hisz az orrspray is antihisztamin, de bizonyos ételek után jönnek. Most is van egy pár a hasamon, reggel sonkát ettem. De éjfél körül teljesedik ki a dolog, akkor derül ki, hogy csak "kicsit volt ártalmas", amit ettem, vagy úgy nézek ki, mint egy túró rudi reklám. Eddig ami biztos árt: füstölt cuccok, lekvár, borsó, szalámi, márvány sajt.
35. eandi78 (válaszként erre: 24. - Lilimami)
2012. febr. 2. 21:03
Én is drága gyógyszert kaptam volna, de mivel nem tudom lenyelni a tablettát, kaptam olcsóbb szopogatós tablettát. Azóta az is drágább lett és támogatást is levették, így cseppeket szedek. Próbáltam a drága még drágább szirup változatát is, de nem használt.
34. Lilimami (válaszként erre: 33. - Dolores007)
2012. febr. 2. 21:02

Nehéz megállapítani, mert ha nem szedek antihisztamint, egész nap vakarózni tudnék..

Nem tudom semmivel összekapcsolni.

33. Dolores007 (válaszként erre: 29. - Lilimami)
2012. febr. 2. 21:00
Ha ételtől van, akkor gondolom vizsgáltad, hogy milyen típusú ételeknél jön ki.
2012. febr. 2. 20:58
Az én orrspray-m és az inhalációs spray is szteroid.
31. eandi78 (válaszként erre: 29. - Lilimami)
2012. febr. 2. 20:54
Akár tusfürdő, testápoló, öblítő is okozhatja.
30. Dolores007 (válaszként erre: 24. - Lilimami)
2012. febr. 2. 20:53
Ha olvastad volna a topik többi hsz-ét is az elsőn kívül, akkor láttad volna, hogy írtam, hogy nekem is van csalánkiütésem majdnem minden este.
29. Lilimami (válaszként erre: 26. - Eandi78)
2012. febr. 2. 20:51

Fémre kb fél éve allergiás vagyok, legalább is azóta van, hogy az öv "nyomot" hagy a hasamon, viszket, pöttyös.

Viszont ha viszket, akkor mindenhol, a lábujjamtól kezdve a fülcimpámig, a fejbőrömön át mindenhol :(

Ételre lehet? Vagy por, egyéb, amivel minden nap kontaktusba kerülök?

Annyira vakarózok, hogy már kék-zöld foltok vannak rajtam..

28. MsFlower (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. febr. 2. 20:46

Én is így vagyok.

Nekem is kell az orrspray. Napközbe ki is bírom valahogy de este muszáj vagyok cseppenteni, mert anélkül nem tudnék aludni.

Igaz már régóta nem szedem a gyógyszeremet, de az ezen sem tudott segíteni, amellett is kellett az orrcsepp.

27. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 20:42
Amit én szedtem, az valami sokkal töményebb volt, amit 2-3 hónapos kúraként kellett évente csinálni.
26. eandi78 (válaszként erre: 24. - Lilimami)
2012. febr. 2. 20:42
Fémtől volt csalánkiütésem, azóta nem hordok órát és megszűnt. Farmertől semmi bajom, csak óra ütött ki. Fél évig ekcémás volt a bal karom, nem gondoltam allergiára. Kiütés után jöttem rá mi okozza a bajt:( Ételre nem vagyok allergiás. Többnyire az jár kiütéssel, de poratkánál is előfordul.
2012. febr. 2. 20:37

Allergiagyógyszer recept nélkül is van, de lehet én se mernék egy találomra kiválasztott gyógyszert szedni. Háziorvos is felírja. Szerintem gyógyszertárban is segítenek, de azért inkább orvos.

Allergiagyógyszer nem szteroid. Nem örülök, hogy szednem kell, de van amikor 24 órát sem bírok tünetmentesen. Mióta szedem nem volt légúti betegségem. Orrdugulás miatt orrspray is kell:(

Ismerek olyat, akinek komolyabb allergiás tünetei vannak, mint nekem és többre is allergiás mégsem kapott gyógyszert. Ugyanaz az orvos nekem írt.

2012. febr. 2. 20:22

Senkinek nem jelentkezik allergia bőrtünetekben?

Nekem állandó csalánkiütésem van, szerintem nagyon sok mindenre allergiás vagyok. Mindenem viszket, és nem lehet nem vakarni, utána pedig szép piros pöttyök, "hurkák" jönnek elő, amik pár perc alatt eltűnnek.

Látta bőrgyógyász, ő is mondta, hogy valószínűleg allergia, de ahelyett, h elküldött volna allergia vizsgálatra, a legdrágább antihisztamint írta fel..

Amúgy minden antihisztamin használ, megszűnik a viszketés, de jó lenne tudni, mire reagál így a szervezetem.

2012. febr. 2. 19:51
Az allergiás tüneteket kicsit csökkenti a kalcium, meg van valami spray amit a bútorokra, ágyra,ágyneműre, mindenre rá kell fújni és kinyírja a poratkákat, mert igazából annak a kakijára lehet valaki allergiás. Asszem az a neve hogy Organizone...?
22. c8fb027447 (válaszként erre: 21. - Dolores007)
2012. febr. 2. 17:01
igen, hurutos köhögésem van.
21. Dolores007 (válaszként erre: 20. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 16:18
És egész nap köhögsz?
20. c8fb027447 (válaszként erre: 19. - Dolores007)
2012. febr. 2. 16:15
én olyan asztmával küzdök ami örökké fullaszt!
19. Dolores007 (válaszként erre: 17. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 16:10

Nekem is van asztmám. Nem az az eldobommagam és befulladok fajta, hanem az állandó, amikor minden nap 2x használni kell az inhalátort.

Tengersok cuccot kipróbáltam már, semmi sem használt. Majdnem rámentem már a sok kísérletezésre. :(

Legjobb a gyógyszer, bele kellett törődnöm.


Ráadásul azt hiszem, lett vmi újabb allergiám is, mert bizonyos ételeket fogyasztva éjjel csalánkiütésem van már kb. 3 hónapja. Szalámik, sajtok, borsó, lekvár. A többit még kísérletezem... Sajna nem szedhetek rá gyógyit, mert szoptatok. :(

18. arrival (válaszként erre: 17. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 15:55

A tudogyogyasz asztmara es allergiara nem adott gyogyszer?

Akkor tenyleg irany egy masik szakorvos!

Igen, ez a pech a haziporatka allergiaval...

Hatha egyszer majd felfedeznek valamit...


Addig meg vegulis az legyen a legnagyobb bajunk, hogy allergiagyogyszert szedunk, nem?

17. c8fb027447 (válaszként erre: 15. - Arrival)
2012. febr. 2. 15:53

Én tüdőgyógyásznál voltam..azt mondta asztmám is van :( hogy teljes legyen a kép!

És még azt, hogy aki háziporra allergiás, az megszívta, mert neki örökké van tünetete!

Ugyhogy azóta szívók :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook