Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allergiás gyermekek anyukái: oviban hogy oldjátok meg az étkezést? fórum

Allergiás gyermekek anyukái: oviban hogy oldjátok meg az étkezést? (beszélgetős fórum)

1 2
8. gliadin (válaszként erre: 6. - Hobnobs)
2011. márc. 25. 08:59

Kedves hobnobs!


annyit tudok tanácsolni hogy menj be az ovódai Gamezba és kérd le a havi menüt, nézzétek át, honnan szerzik be az alapvető élelmiszereket.

(kakaó,vaj, felvágottak,pékáru stb.


Tudom ez borzasztó körülményes de mást nagyon nem tudsz tenni.


Sajnos egyetlen egy hivatalos Allergén mentes kiszállító van az a Junior!

Már ennek is ürülni kell, kevés pénzből nem tudnak minden egyes allergénnek megfelelően főzni hisz akkor több ezer forint lenne egy Táplálék Allergiás menü előállítása.

Ezért a főbb allergiát kiváltó élelmiszereket összepárosították.


Tudjuk hogy mélyen a pénztárcába kell nyúlnunk mikor Allergén mentes terméket vásárolunk.


A tojáshelyettesítő porok is 800-3000Ft körül mozognak és ez csak egy a több száz termék közül.


Az intézmények sajna ma Magyarországon igen csekély mértékben van felkészülve erre.


Kezdjük ott hogy minden intézménynek saját dietetikust kéne alkalmazni.


Külön kellene tárólni minden egyes allegiás terméket!


Külön konyha stb, ez így ebben a formában egyenlőre kivitelezhetetlen.

7. wencus (válaszként erre: 6. - Hobnobs)
2011. márc. 22. 16:37
A fiam tej tojás érzékeny a reggelit du uzsit én viszem ebéd megoldott. De mikor kezdtük az ovit volt szója és glutén érzékenységünk is, azt nem tudták megoldani, hogy tej, tojás, szója és glutén sem. Akkor ebéd előtt haza jött. Január óta kajálunk bent semmi gond nincs.
6. hobnobs (válaszként erre: 5. - Ata06)
2011. márc. 22. 16:09
maximum (4-es) tojás és dió allergia, és "csak" 1-es és 2-es mogyoró és mandula. A rendezvényre fel vagyok készülve hogy akkor külön kell sütnöm, csak a mindennapokban hogy oldjuk meg az kérdéses még. Csak nem tudom mi a jó megoldás a junioros allergiás menü, ami olyan, hogy nincs csak tojásmentes hanem tojás tej és gluténmentes egyben. Nem értem miért nem tudják külön szedni. Én túl nagy megvonásnak érzem, hogy olyan alap kaját egyen főétkezésnek. Mi voltunk egy hónapos gluténmentes diétán hát ha nem muszáj...tudom milyen alapkaják lehetnek csak. rízs, krumpli, hús kb. Olyan ovit meg még nem találtam, ami közel van és helyben főznek. Ott ki tudnám egészíteni én, ha "olyan" van ebédre. De még kérdéses a reggeli is, hogy pl a kalácsban meg amit adnak ott van-e tojás illetve a kakaóban pl mogyoró és ki tudja még miket kapnak. :(
2011. márc. 22. 16:03

Elég macerás volt. Farsangra pl.: külön kaját vittem neki és elmagyaráztam, hogy másból ő nem ehet!

Nálatok milyen allergiája van a kicsinek?

2011. márc. 22. 16:02
Budapest
3. hobnobs (válaszként erre: 2. - Ata06)
2011. márc. 22. 15:54
hu az nem sok idő..Bp vagy vidék? köszi
2011. márc. 22. 15:36

Az én gyerekem tehéntejfehérje allergiás volt.

Reggeli után vittem és ebéd előtt hoztam el.

Csak délelőtt volt oviban, hogy gyerekek között tudjon lenni.

2011. márc. 22. 15:33
köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook