Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista és játékgépfüggő szülők! Segítsetek! fórum

Alkoholista és játékgépfüggő szülők! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. máj. 13. 20:31
csak magadon tudsz segíteni, rajtuk nem. Vigaszt és megoldást találhatsz erre a problémára az Al-Anon-ban.
26. csikil4ny (válaszként erre: 9. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 18:20
Bármennyire is fáj, a szüleid felnőtt emberek. Az, hogy így élnek a saját felelősségük. A gyermekeid érdekében jobb, ha lemondasz a szüleidről. Még az is lehet, hogy az elhatárolódással gondolkodásra készteted őket, s elindulhatnak egy másik út felé....
25. 937a2a883a (válaszként erre: 14. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 17:32

Nekem a nagybátyám volt elvonón és minden "szép" helyen az alkoholizmusa miatt. Sajnos azt kell mondanom, hogy aki ennyi minden után nem változik, az már nem is fog senki kedvéért. Egyszerűen nincs hozzá akaratereje. Persze, nem jó dolog látni, ahogy leépül és nem hallgat rád, de sajnos nem tudsz mit tenni már. :( Sajnálom, hogy ezt kell átélned és látni, ahogy tönkreteszi magát. A nagybátyám végül meghalt, már a kórházból sem került haza utoljára. Rossz ezt mondani, de mindenkinek jobb lett azóta az élete, főleg a feleségének és a gyerekeinek. Terrorban éltek már, de persze az apjuk mindig bocsánatot kért, ha józan volt. Aztán minden folytatódott. Pedig nála is volt olyan, hogy hónapokig nem ivott, de aztán megint és olyankor napokig csak vedelt. Amúgy ő már annyira alkesz volt, hogy minden este totál részegen feküdt le.


Apukádról nem tudok mit mondani. Te már próbálkoztál és ő ezt tudja. Innentől rajta áll minden. Kivéve, ha valamiről nem tudsz és esetleg nagy bajban van, nem engedik neki, hogy tartsa veled a kapcsolatot. De ez nagyon ritkán áll fenn.

2016. máj. 13. 17:15
A címből a gyerekei szó hiányzik....:)
2016. máj. 13. 14:12
Próbálj meg elhatárolódni Tőlük, én is ezt javaslom. Aki nem akarja, annak nem tudsz segíteni. A gyerkőceidnek pedig az a legeslegjobb ha kimaradnak mindebből. Neked csakis őket kell nézned.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 14:00

Ne pazarold az idődet rájuk...én is ezt teszem....apuval nincs gondom szerencsére,anya meg olyan amilyen....elhoztuk ősszel magunkhoz hogy segítsünk mert elherdált mindent...de nem lehet rajta segíteni...

Szerintem az ilyen emberekre szót sem érdemes fecsérelni..nyugodtabb az életet hidd el ha nem emészted magad ezen..ha akartak volna változtatni már megtették volna...

21. messzi idegen (válaszként erre: 20. - MZsanett)
2016. máj. 13. 13:36
+1
2016. máj. 13. 13:25
Amíg ők nem akarnak, addig nem fogsz tudni rajtuk segíteni. Az alkoholizmus komoly függőség, ezerszer nehezebb róla leszokni, mint a dohányzásról, nagy akaraterő kell hozzá, mert fizikailag és lelkileg is vannak elvonási tünetek. A játékfüggőség sem egyszerű, de szerintem arról könnyebb. Szerintem ne vedd a válladra a terhüket, ezt nekik kéne megoldani. Te annyit tehetsz, hogy mellettük állsz, de a döntés az övék. Ez csakis az ő döntésüktől függ, hogy változtatnak-e.
2016. máj. 13. 13:17
nem szerelmes! amikor felhívott éjszaka kellős közepén hogy itthon van e a kocsi mert a nő késsel ment neki és gyalogol az úton egy táskával és vigyem el az anyukájához akkor jó voltam! két éve nem beszéltünk akkor már! és mégis vissza ment hiába beszélgettem el vele! már 6 éve együtt vannak és ez a nő ráadásul valamiokr út széli volt! és kell neki ez az egész!
18. messzi idegen (válaszként erre: 14. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 13:05

Apád szerelmes.

Ettől még nem kellene hanyagolnia a családját.

Szerintem.

2016. máj. 13. 13:02
sajnos már én is kezdek erre a pontra jutni! csak borzasztó nehéz nézni ahogy elpusztítja magát!
16. andi6020 (válaszként erre: 9. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 13:00
Semmit nem tudsz tenni. 😢
2016. máj. 13. 12:55
igen...a gyerekeim a mindeneim! amikor elmegyünk anyuhoz nem tudok mit mondani nekik hogy mit csinál a mamájuk, hogy miért néz ki így és miért beszél így! nem tudom hogy megértenék e ha neki állnék elmagyarázni! félek attól hogy utána nem lesznek rá kíváncsiak
14. dominika 0908 (válaszként erre: 13. - Messzi idegen)
2016. máj. 13. 12:52
anyu 4x volt elvonón, végig csinálta a két és fél hónapot kijött és harmadik nap kotta részeg volt! a pszichiátriát is megjártuk nem egyszer! józan pillanatában már nagyon sokszor beszéltem vele, felvettem videóra hogy milyen amikor iszik! semmi nem segített! a bőr alá ültethető tablettát pedig nem vállalja! apuval kapcsolatban semmit...3 év után én hívtam fel hogy mi újság van és ez után még számtalanszor! amíg nem került össze ezzel a nővel minden napját velünk töltötte ha bármi baja volt hozzám jött ha nekem volt problémám én is őt kerestem! és egyszerűen nem tudom mi történt
13. messzi idegen (válaszként erre: 9. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 12:37

Anyukádat meg kellene győzni,hogy elvonó.

Akár egy tabletta a bőr alá,akkor nem ihat.

Próbálj vele beszélni egy józan pillanatában.

Esetleg,ha önmagára veszélyes,akkor be kell vitetni a pszichiátriára,ott leszedálják,és összerakják újra.


"de az unokáira sem kíváncsi!"

Erre mit lehet mondani?

Milyen ember az ilyen?

Már megbocsáss.

Nem sokat tudsz tenni.


Nem irigyellek hallod.

Örülj neki,hogy van 3 gyermeked,ősök meg....inkább nem mondok semmit.

12. dominika 0908 (válaszként erre: 10. - Messzi idegen)
2016. máj. 13. 12:34

szia messzi idegen!

leírtam ide a hozzászólásba! :)

11. dominika 0908 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2016. máj. 13. 12:33

rendben van...az enyémek is érkeznek lassan haza! :)

úgy gondolom hogy nekem ezen nincs szégyellni valóm, le merem ide írni a problémámat!

10. messzi idegen (válaszként erre: 1. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 12:32

Szia Dominika,

írd le a problémád, és megpróbálunk segíteni !:)

2016. máj. 13. 12:31
apukám játékgép függő volt...tudod a kocsmákban régen..az összes pénz oda ment! jelenleg nem tartja velem a kapcsolatot amióta összejött egy nővel! ez még annyira nem is zavarna de az unokáira sem kíváncsi! mert hogy van 3 gyönyörű gyermekem! édesanyám pedig nagyon komoly alkohol és gyógyszer függő! nagyon sokszor próbáltam segíteni neki! 17 évesen a saját lábamra álltam! most 25 vagyok! a pontos kérdésem az lenne hogy egyrészt mit tegyek hogy apu tartsa velem a kapcsolatot, mert én ennél többet már nem tudok közeledni hozzá a másik pedig hogy anyunak hogyan segíthetnék? körülbelül 2,3 havonta találkozunk és látom hogy napról napra egyre borzalmasabban épűl le! még akkor sem bírja ki amikor ott vagyunk! és még annyi hogy ráudásul együtt él egy alkoholista gusztustalan emberrel!
2016. máj. 13. 12:24
lelépek a gyerekekért,írj nyugodtan akár privit is :)
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 12:24
Alkesz témában van tapasztalatom...anyám által...
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Dominika 0908)
2016. máj. 13. 12:23

Szia dominika0908:)


Játékgépről tapasztalatom nincs...hacsak a playstation nem annak számít....mindennél fontosabb volt az exemnek...olyannyira hogy dolgozni se járt...léptem...


Anyám alkesz..rajta próbáltunk már másodjára segíteni,de aki nem akarja és magán sem akar,azon nem lehet...

de neked mi a konkrét gondod?

2016. máj. 13. 12:22
pontosítanék annyit hogy alkoholista és játékgép függő szülők mellett nőttem fel és hogy van e esetleg itt olyan aki hasonló cipőben jár!
2016. máj. 13. 12:19

szia filcike! gyorsan reagáltál :)

mi lenne pontosan a kérdésed mert elég hosszú lenne mindent leírni!

2016. máj. 13. 12:14
????
2016. máj. 13. 12:11
segítségeteket szeretném abban kérni hogy mit tegyek ebben az estben! nagyon el vagyok keseredve!
2016. máj. 13. 12:10
ha bárki jár hasonló cipőben kérlek írjatok!
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook