Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholfüggő a párom? fórum

Alkoholfüggő a párom? (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. lilibe
2013. jan. 16. 17:57
Ahogy írták előttem is az alkoholfüggők sohasem ismerik el a függőségüket. Szerintem ha valaki már rendszert csinál belőle, tehát nincs hét, nap hogy ne igyon valamennyit, az már valamilyen szinten függő. Persze ettől még nem alkoholista, de itt kezdődik.
24. mari24 (válaszként erre: 16. - F9a3485dff)
2013. jan. 16. 16:59
Megváltoztatni nem tudom,nem is akarom elfogadni nem tudom. Mi a megoldás?
23. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Mari24)
2013. jan. 16. 16:45
Hát azért figyelj oda,de amit írsz,ez nem törvényszerű.Apukám kb 20 éves kora óta iszik minden nap vagy sört,vagy bort.50 éves,de az adag azóta sem nőtt.Amúgy semmi baja nincs,nyáron volt teljes kivizsgáláson.Még a mája is teljesen rendben van.Persze,mint írtam,ettől függetlenül én szoktam neki szólni,hogy ne igyon.
22. 130454e42d (válaszként erre: 20. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 16. 16:45
Szerintem az függő, aki ha nem jut hozzá az adagjához testi-pszichikai tünetei lesznek.
21. 937a2a883a (válaszként erre: 20. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 16. 16:42
Valamilyen szinten függő,de pl nálam ez nem egyenlő az alkoholizmussal. Pl apukám is megissza a napi adagját,aminek nem örülök,de nem alkoholista.Sajnos a testvére az volt,már nem él és ő nem napi pár sört ivott.30 évig minden nap ivott töményet,sört és bort is.Ha nem ihatott,akkor fejszével és késsel kergette a családot.
2013. jan. 16. 16:31

Aki naponta ugyanannyi mennyiségű piát iszik,lehet akár egy üveg sör is,az bizony alkoholfüggő.

Alig várja,hogy leguríthassa a szokásos napi adagját:(

19. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Mari24)
2013. jan. 16. 16:11
De! alkohol függőnek nevezik azokat is, akik addig isznak, míg előttük van. Ennek egyetlen orvossága, ha soha egy kortyot sem isznak.
18. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 15. - Mari24)
2013. jan. 16. 15:49

Vannak megérzeseid... és ezek tulajdonképpen jók, hiszen figyelsz a jelekre.

Àtválthatunk privátra :(

17. f9a3485dff (válaszként erre: 12. - Nicole.)
2013. jan. 16. 15:42

:D :D :D

Ez nagyon jó. Frappáns.:)

16. f9a3485dff (válaszként erre: 1. - Mari24)
2013. jan. 16. 15:42

Szia, szerintem ez marhára relatív, hogy ki kit hív alkoholfüggőnek.

Jön mindenki a saját maga kreálta okos kis definíciójával, hogy szerinte ennyi és ennyi már AZ, JUJ, meg ennyi naponként az már az ELŐSZOBÁJA, stb.

Én úgy gondolom, párodnál az az alkoholmennyiség a "kóros", ami Téged zavar.

Ha ennyi már zavar, akkor ennyi a toleranciaküszöböd. Mindenkinél más és más.

Tudjál róla: megváltoztatni nem tudod, mert csak Ő tudja saját magát - már ha akarja persze.


Lehet valaki egy imádnivaló családtag, szuper jó fej a szakmájában és egészséges 70 éves koráig akár úgy, hogy életében nem iszik egyetlen kortyot sem, és akár úgy is, hogy megissza a napi x mennyiséget.


De hát ez csak az én véleményem, és én csak egy kis kínai születésű jógaoktató vagyok :P

15. mari24 (válaszként erre: 13. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 16. 15:35
Hogy érted hogy lépnél? Én nem készülök Őt elhagyni. Tudom, hogy most még szerelmes vagyok és lehetséges hogy nem látom tisztán a dolgokat, a probléma nagyságát. De mi lesz ha ez elmúlik és kitisztul a látásom? eltelik pár év. A szerelmemből alkoholfüggő lesz én meg ott állok 28 évesen egy gyerekkel és egy alkoholista férjjel. Nekem Ő kell, el kéne fogadnom Őt igy? Tisztában vagyok azzal is hogy hajlamos vagyok túl aggódni a dolgokat.
14. kszb (válaszként erre: 1. - Mari24)
2013. jan. 16. 15:33
nem lehetséges, h napi, felgyülemlett stressz, szorongás oldására használja az alkoholt? Lehet ő sem figyelt még fel erre. Írod, h nem lesz tőle agresszív. Lehet, h ez csak az esti ellazuláshoz kell neki. Ettől függetlenül nyilván valóban az alkoholizmus előszobájában jár (főleg, ha a stresszoldás a cél az ivással), mert a későbbiekben nem csak fizikálisan lesz függő, hanem a szorongásoldást el sem fogja tudni képzelni más módon. Sokan csúsznak így bele a függőségbe. Beszélgess el róla vele, és ha úgy van, ahogy mondom, akkor keressetek vmi más stresszoldó alternatívát!
2013. jan. 16. 15:27

Én már lépnék is...

Az pedig kacsa szöveg, hogy "ha mellettem maradsz, nem fogok inni"... bla-bla-bla...

Ha nem lesz otthon, majd útközben beszerzi, vagy a haverok a kocsmában...

Esetleg csak egy üveg sör lenne otthon, amit ketten megisztok egy jó vacsora után...

2013. jan. 16. 15:26
Alkoholista az, aki ugyanannyit iszik mint mi, csak nem szimpatikus. :) bocs
2013. jan. 16. 15:25
Alkoholfüggő az, aki ha nem jut alkoholhoz akkor elvonási tünetei vannak.
2013. jan. 16. 15:24

Nincs az az alkoholista, aki elismeri, hogy ô beteg, azaz alkoholfüggô :(

Ez is betegség... Akinek szüksége van bizonyos mennyiség elfogyasztásara - bármilyen okból...

Ennek pedig semmi köze a kultúrált alkoholfogyaztáshoz...

9. mari24 (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2013. jan. 16. 15:17
Csak tudod attól félek hogy idővel a heti kétszer 2-3 sör elfogyasztásából idővel napi 2-3 sör lesz.
8. mari24 (válaszként erre: 4. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 16. 15:13
Igen, ürügy az van bőven. Főleg hogy nem látja be hogy ez gondot okoz nem csak neki hanem a kapcsolatunknak is. Az én családomban is volt aki többször nézett a pohár fenekére mint kellett volna. Éppen ezért sem tudom elviselni a gondolatot hogy alkoholfüggő lenne. Párom édesapja is alkoholfüggő, vagyis voltak problémák az alkohollal az Ő családjában is.
2013. jan. 16. 15:08
heti kétszer 3-4 üveg sör... naaaa.... azért nem kell átesni a ló túloldalára, az még messze nem alkoholizmus vagy alkoholfüggés... Akkor aki megeszik napi egy csokit vagy urambocsá heti 3-at az szenvedélybeteg?... ehhhh . :/
6. mari24 (válaszként erre: 2. - Salabakter)
2013. jan. 16. 15:07

Nem terem a hűtőben, szerencsére.

Legutóbb pl. ajándékba kaptunk egy üveg vidéki bort a nagyszülőktől.

5. bárányka (válaszként erre: 3. - Syria)
2013. jan. 16. 15:06
Egyetértek!!
4. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Mari24)
2013. jan. 16. 14:57

Tapasztalatom? Ha leírnám, símán lekörözném Jókait ... :(

Ez a jelenség egyre gyakoribb lesz szinte észrevétlenül az évek múltával. Mindig lesz indok, ürügy, kifogás, magyarázat néhány üveg/doboz sörbor elfogyasztására.

3. syria (válaszként erre: 1. - Mari24)
2013. jan. 16. 14:54

Jól látjátok mind a ketten.

Ez még nem alkoholfüggőség, "csak" az alkoholizmus előszobája.

2013. jan. 16. 14:53

Hogy is van ez? Ha van otthon? És hogy kerül haza? Terem a hűtőben?


:))

2013. jan. 16. 14:49

Sziasztok,


A problémám, ami már régebbtől foglalkoztat, zavar a kérdés: Hol kezdődik az alkoholfüggőség.

Több cikket, véleményt olvastam amik eltérnek egymástól.

26 éves vagyok. A párommal függ össze a kérdés,aki 30 éves. Egy éve tart a kapcsolatunk. Nagyon jól megértjük egymást és boldogok vagyunk együtt. Az egyetlen gond az alkohol.

Nagyon zavar az a mennyiségű alkohol amit fogyaszt. A gyakoriság változó attól függően milyen a hangulata, mennyire fáradt el estére, van e otthon alkohol. Minimum heti kétszer esténként megiszik 3-4 sört. Ha esetleg van otthon alkohol, legutóbb egy üveg bor addig issza mig el nem fogy. Arról nincs szó hogy elvonási tünetei lennének ha nem issza meg a napi adagot. Nem is agressziv ha iszik. Nem költi a pénzt naponta sörre vagy más alkoholra, de ha van otthon addig issza migy látja.Többször volt rá példa hogy három négy napon keresztül megitta a napi 3-4 sört.Többször beszéltem vele erről a problémáról, közöltem vele hogy engem zavar a mennyiség és a gyakoriság. Ő úgy gondolja ez még nem alkoholfüggőség.Szerintem viszont jó úton halad afelé.

Mi a véleményetek?

Van esetleg tapasztalatotok ilyen téren?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook