Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alkohol - ti isztok a gyerek előtt? fórum

Alkohol - ti isztok a gyerek előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
114. 55416fb8e2 (válaszként erre: 113. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 14:09

abbol, hogy nagymama, meg nem volt egyertelmu, hogy a tied vagy a parode :)


nem tudom, mit varsz, hogy megis mit irjanak neked, mar mindenfele tanacs volt. ha nem fogad el segitseget, nem fogja vissza magat csaladi ebedeken, ami egy evben par alkalommal van, ha mas piat tesz ele, akkor ez van. elviseled vagy nem mesz. vagy inditasz egyszemlyes gyulolethadjaratot ellene :) de tenyleg nem ertelek. a nagyi lathatoan komoly alkoholproblemakkal kuzd es ha van pia, inni akar, nem is keveset. te meg azt varod tole, hogy tekintettel ratok, a gyerekedre, ne igyon. ezt nem teszi meg, ellenseges. mint irtam, vagy inditasz ellene egy hadjaratot es telerivod a rokonsagot, vagy kibirod azt az evi par alkalmat. azert ennel nagyobb problemak is vannak :) sokkal nagyobb problema lenne, ha peldaul veletek elne es nap mint nap meg kellene kuzdened ezzel. akkor ertenem a gondodat, es azt is, hogy meg akarnad kimelni a gyerekedet ettol

113. szafaripók (válaszként erre: 112. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 14:02

Akkor tegyük már tisztába, mert látom nem olvastad el a korábbi hozzászólásokat


Adott anyósom - vele van a gond. Mi köze hozzá az én szüleimnek? Semmi.


Mi nem teszünk elé piát - ezen hisztizni is szokott, ha jön, de viszonylag hamar lekattan a témáról, mert nem kap, és kész.

Ha már máshova megyünk, ott ez probléma, mert ha valaki pl. nem tudja, mi az alapszitu, nem feltételezi, és van pia. Amiből végül az lesz, hogy addig iszik, amíg van, vagy amíg rá nem szólunk - ami csak újabb veszekedést generál.


Jelen szituációban én lennék a legboldogabb, ha nélküle mennénk vendégségbe, de mivel nem én vagyok a vendéglátó, és meghívták, szóltam, hogy inkább ne legyen pia, mert abból jó nem sül ki.

Már ezért is le lettem volna hurrogva. Ha azt kérem, hogy ne hívják meg, akkor méginkább...


Segíteni annak lehet, aki kéri, de legalábbis elismeri, hogy szüksége van rá. És elfogadja a segítséget. Anyós tőlem biztosan nem fogadja el, de aki eddig próbált ez ügyben tenni valamit, azzal csak összeveszett.

Ne hívjuk sehova. De szép is lenne. Itt a fórumokon mindenki olyan könnyedén penderíti ki az életéből a családtagjait. Igen, én is kipenderíteném anyóst, és az alkohol ebben csak a jéghegy csúcsa, de nem tehetem, hiszen a férjem anyja marad, még ha a fejem tetejére állok is...

112. 55416fb8e2 (válaszként erre: 110. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 13:50

egy alkoholistat hiaba kersz meg arra, hogy ne igyon. az nala mar szukseglet, fugges. a legtobben nem ismerik el, hogy alkoholistak, es nem hiszik el, hogy megvaltozik a viselkedesuk bepialva. nem ertem a csaladodat, ha folyamatos problema, hogy a nagymama lereszegedik es nem tud ellenallni a pianak, miert teszitek ele? lehet utalkozni, szidni, de en ugy gondolom, a csaladnak meg kene probalni segiteni neki. lehet, hogy nem neked vagy a ferjednek, ha nem alltok kozel hozza, de a szuleidnek minimum, nem?


sok csaladban van alkoholista, ez elsosorban onmaguk szamara nagy problema es a kozvetlen kornyezete, akivel egyutt elnek. az, hogy neha csaladi ebeden el kell viselni, en ebben nem latok vilagveget. ha nem tesztek ellene, akkor el kell viselni, egy-ket orara te is jobban oda tudsz figyelni a gyerekedre. ha meg a tarsasagert mesz, neha nagymama nelkul is le lehet ulni beszelgetni, ebedelni, nem?

111. szafaripók (válaszként erre: 109. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 13:45
Nem, egy adott szituáció kapcsán indítottam a fórumot, nem a nagy általánosság címén...
110. szafaripók (válaszként erre: 108. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 13:44

Tudod mit, biztos csak engem zavar, és nyilván simán ki lehet tiltani a párom anyját bárhonnan. Mert ez ennyire egyszerű.

És azért az sokat elárul, hogy nem én voltam, aki először szót emelt emiatt, hanem anyuka bátyja, utána a fia (a férjem), tőlem függetlenül.


És szívesen cserélnék. Ha megkéred a nagybácsit, hgoy ne dobálja a gyereket, akkor mi van? vagy nem kértétek még meg?

A gyerekem is élvezné a veszélyes helyzeteket, de azért van egy határ, amin túl nem engedem.


Az unokatestvéremék nem adnak bolti üdítőitalt a gyerekeiknek. Amikor jönnek hozzánk, erre ügyelünk. Pedig én szeretem az xy narancslevet. De képes vagyok meglenni nélküle, és nem is érzem teljesíthetetlennek a kérést, mert fontosabb a velük töltött idő.

Pusztán azért, mert egy felnőtt embert KÉRÜNK meg első körben, hogy valamit ne egyen vagy igyon a gyerek előtt, az már annyira más dolog??

Persze, tudom, hogy alkoholt nem adunk gyereknek, stb., csak erre meg azt mondanám, hogy anyuka simán megkínálta már a sörével a gyereket, mert "úgy kinézi a kezéből a poharat". És simán adott volna az akkor épphogy két évesnek...

109. 55416fb8e2 (válaszként erre: 107. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 13:33

ha nem lenne problemad az alkohollal, arrol inditottal volna, hogy lehet kiiktatni egy reszeg nagymamat a csaladi ebedekrol :)


nalunk van egy nagybacsi, aki mindig dobalja a gyerkocoket a magasba, amit ok persze vegtelenul elveznek, mi szulok meg fraszt kapunk :) cserelnek a reszeg nagyira, siman helyretennem :) a nagydarab 'vidam' nagybacsival nem birunk :)

108. 55416fb8e2 (válaszként erre: 105. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 13:29
szerintem te tulliheged az egeszet, de mindenkinek megvan a sajat rigolyaja, bogara :) ha teged irrital, ha isznak a jelenletedben, azt ugysem tudod kivedeni. egy reszeg nagyit siman ki lehet vedeni, ha csak ritkan van ilyen osszejovetel, tul lehet elni, ha meg gyakran, nem kell elmenni ra, vagy meghivni a nagyit es akkor nyugtod lesz. nem hiszem, hogy ha mindig reszeg es hulyen viselkedik, az csak teged zavarna a csaladban, biztos a tobbieket is :)
107. szafaripók (válaszként erre: 106. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 13:28

Valóban nem írtad ezt szó szerint.

De ha elolvastad volna a fórum egészét, tudnád, hogy koránt sem arról van szó, hogy valami érthetetlen, beteges módon irtózom az alkoholtól.. Ennél azért valósabb problémábal állunk szemben.

106. 55416fb8e2 (válaszként erre: 105. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 13:26
hat ez mar viszont csak kotekedes :) de, az edessegnek is van olyan rombolo hatasa, mint a pianak, csak esetleg nem az idegrendszerre :) nem irtam olyat, hogy a reszeg nagyi latvanya nincs hatassal a gyerekre. azt irtam, ha csaladi ebednel valaki megiszik egy pohar bort, ennek a latvanya nem lesz hatassal a gyerekre. mitol is lenne? ezzel az erovel egy pohar narancsle megivasa is hatassal van
105. szafaripók (válaszként erre: 104. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 12:51

Nem, azzal nincs bajom, hogy valaki megiszik egy pohár valamit. Velem is előfordult már.:)


Attól van bajom, ha valaki iszogat, mondván, semmi hatása nincs rá, aztán már akár egy pohár bor után is ténylegesen látszik a hatás. És mielőtt megkérdezed, nem csak én látom.

Abban meg nem értünk egyet, hogy a részeg nagyi látványa nincs semmilyen hatással a gyerekre...


Az édességnek nincs olyan hatása a szervezetre, mint az alkoholnak... Vezetni is lehet, ha sütit ettél, az alkoholra ez már nem annyira igaz..

104. 55416fb8e2 (válaszként erre: 98. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 11:46

neked irrealis iszonyod van az alkoholtol :) van esetleg olyan rossz elmenyed, tapasztalatod, ami miatt igy reagalsz? ugy teszel, mintha egy pohar bor vagy sor egy csaladi ebed alkalmaval egyenlo lenne azzal, hogy valaki ott elotted belovi magat heroinnal es toltott fegyvert tart a fejedhez meg a gyerekedehez :)


en peldaul nem eszem edesseget, most inditsak hadjaratot a rokonsagban, hogy ne mereszeljenek a jelenletemben desszertet enni? :) nem hiszem, hogy egy pohar bor nagyobb karokat okozna az emberi szervezetben, mint egy nagy tanyer somloi :)


a reszeg embereket senki sem birja, foleg a jozanok nem, de neked mintha nemcsak a nagymamaval lenne problemad, hanem kiakaszt barki, aki akar egy poharral megiszik. es valoszinuleg nem a gyereked miatt, hiszen o ra nincs hatassal semmiben, ha a jelenleteben valaki megiszik egy sort vagy barmit

103. 117b1693d0 (válaszként erre: 101. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 11:00

"Viszont anyukától elvonatkoztatva azért továbbra is fenntartom, hogy a kaja, az innivaló, stb. másodlagosnak kéne lenni, és arra kéne koncentrálni, hogy akivel találkozok, értelmesen töltsem el az időmet."


Jó persze, ezzel szerintem a többség így van. Ha kínálnak valamivel és van közte olyan, amit szeretek, abból eszem-iszom mértékkel. Ha meg nem a kedvenceim vannak, akkor csak megkóstolom, hogy ne legyek teljesen elutasító. Szóval nem kizárólag a kaja és az ital, az amivel foglalkozunk vendégség alatt. Nem egyszer annyira bele is merülünk a beszélgetésbe, hogy a bekészített dolgok többsége a hűtőben felejtődik...

102. szafaripók (válaszként erre: 100. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 10:57

Nos, korábban megbeszéltük, hogy akkor ne legyen ivás ilyen alkalmakkor, mert nyilván a mi hibánk, hogy van itthon 3 féle pálinka, és ő mindet végig szeretné kóstolni, lehetőség szerint többször is.

Így egy darabig nem volt pia, senki nem is szólt egy szót se - kivéve anyós.

Elkezdte, hogy direkt hívott meg másokat, és a "mások" miatt "egyszerűen nem tehette meg", hogy ne legyen elővéve pia - sokszor az adott vendég egyáltalán nem is kért, tőlün függetlenül se (mert pl. idős volt és gyógyszert szed, stb.)

Úgyhogy azóta ismét előszedi, hiába kérjük, hogy ne. Tukmálja a páromat is, minden alkalommal, mert "csak miatta vette", holott pontosan tudja, hogy a párom vezet, tehát nem fog inni...

Olyan is volt, hogy rokonokhoz direkt előbb ment, hogy még tuti ne legyünk ott, és akkor bedobott "néhány" pálinkát, mielőtt még "megláttuk" volna.

101. szafaripók (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 10:52

Na igen. Bár anyukának megmagyarázni, hogy bizony ez a mértékű piálás már minek számít - szívesen átadom a lehetőséget, de azért hagy nézzem végig...:)


Viszont anyukától elvonatkoztatva azért továbbra is fenntartom, hogy a kaja, az innivaló, stb. másodlagosnak kéne lenni, és arra kéne koncentrálni, hogy akivel találkozok, értelmesen töltsem el az időmet.

100. 117b1693d0 (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 10:50

Egyébként kibírja, ha nincs pia körülötte?

Mert akkor tényleg csak a családon múlik, hogy lemondtok-e arról az egy-két pohár valamiről, annak érdekében, hogy a nagymama ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy "innia kelljen". Persze, ez is csak ideig-óráig működne, mert hamar rájönne ám, hogy jobb, ha előre iszik még indulás előtt...

99. 117b1693d0 (válaszként erre: 98. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 10:48
Nem jól látod, egy alkoholistának a legfontosabb az alkohol és utána jön minden más. És nem azért, mert nem tartja fontosnak az unokáját, hanem azért, mert nem ő irányít, hanem a függősége. :(
98. szafaripók (válaszként erre: 97. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 10:46

VAn igazság abban, amit írsz.

De ezen logikát követkve gondoljuk tovább.


Adott egy évben 365 nap, amiből családi alkalmakkol az említett illetővel kb. 9 fix alkalom van. Tehát nincs havi egy. Nem lehetne ezt a másfélhavonta egy alkalmat békességben eltölteni, úgy, hogy lehetőség szerint mindenkinek jó legyen, vagy legalábbis a legkisebb fájdalommal járjon? Mert én azt gondolnám, hogy a családom, a gyerekem (és itt ugye az unokám) és a velük eltöltött idő fontosabb, mint ez az egész alkohol-kérdés...

97. 117b1693d0 (válaszként erre: 96. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 10:37

Nem miattad csinálja, max miattad még annyira se szedi össze magát, mint amennyire tudná.


A többieket meg félreérted a vita hevében:)))


Nyilván nem isznak ők sem, csak alkalomadtán, ezek az összejövetelek pont azok lennének, amikor egy-két-három pohár valamit megisznak együtt. Az alkohol sok rossz tulajdonsága mellett azért van jó is. Némelyik fincsi és ellazít. Általában ezeket szokták választani, akik a "társaság kedvéért isznak".


Szóval nem az a helyzet, hogy nem bírnak ki 2-3 órát, hanem az, hogy egy hónapban elvannak 29-30 napot alkohol nélkül és azon az 1-2 összejövetelen, abban a pár órában fogyasztanak együtt valamit, a szórakozás részeként. :)))

96. szafaripók (válaszként erre: 94. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 10:27

Azért itt nem csak anyósra gondoltam...

Itt is a legtöbben rögtön azzal jönnek, hogy miért érezzék ők rosszul magukat egy vendég "érthetetlen" kérése miatt? Ezek szerint ők se tudnak 2-3 órát élvezettel eltöletni pia nélkül??


Anyósnál értem én, hogy képtelen beismerni a gondot, és mivel én kifejezetten kértem, naná hogy nem is akarja megvonni magától a piát...

95. 117b1693d0 (válaszként erre: 94. - 117b1693d0)
2013. jún. 21. 09:49
Ja, azért azt nem mondom, hogy az anyósod viselkedésének kifejezetten örülj, csak azért, mert függő. Tulajdonképpen azt jelenti, hogy ne a te racionális gondolkodásodból indulj ki, mert az nem vezet sehová, hisz egy függő az adott téren legalábbis elveszti a lába alól a racionalitás talaját.
94. 117b1693d0 (válaszként erre: 90. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 09:46
Azért nem tudod felfogni, mert nem tudod, hogy mi az a függés. A függők agya másként működik, mint a nem függőké, ezért az ilyen ígéreteket kicsikarni tök felesleges, csak magatokat ámítjátok vele :(
93. 55416fb8e2 (válaszként erre: 92. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 09:27
ilyen nagyivokkal sajna nem lehet beszelni, mert sertesnek veszik, es szerintuk nincs veluk semmi gond. nem tudom, mennyire gyakoriak nalatok ezek az osszejovetelek. nincs nagypapa, akivel beszelni lehet? :) ha gyakoriak az ilyen csaladi ebedek, en siman megmondanam a nagyinak, vagy visszafogja magat a pialasban, vagy nem lesz meghivva, vagy ti nem mentek el, mert nem akarod, hogy gyereked hallgassa a reszeg kotekedest, veszekedest, meg beajuljon a piaszagtol :)
92. szafaripók (válaszként erre: 91. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 09:18

Igen, nem volt tökéletes a kérdésfeltevés...


Nagyi, ha iszik: belassul, látványosan megnő a reakcióideje, minden kiesik a kezéből, tántorog - veszélyes önmagára és egy gyerekre is, pláne, ha utóbbival esetleg "játszik". A kritikát ilyenkor se viseli jól, és agresszív, kötekedő lesz, kiabál, hadonászik, csapkod.

És mivel engem nem szeret, megjegyzéseket tesz - ami szintén nem épp gyerekfülnek való. Persze később ezekre a megjegyzésekre nem emlékszik, lehetetlen vele megbeszélni is...:(

91. 55416fb8e2 (válaszként erre: 90. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 09:03

szerintem a kerdes volt akkor rossz, mert az ugy hangzott, hogy iszunk-e a gyerek elott, es mennyire kirivo azt kerni egy vendegsegben, csaladi ebednel, hogy ne igyon alkoholt senki a gyerek jelenleteben


amire sokan meg is feleltek, hogy igen, isznak, es igen, nagyon kirivo ilyet kerni egy vendegsegben :)


ha az a kerdesed, hogy zavaro-e, ha a nagymama minden csaladi osszejovetelen reszegre issza magat, es kirivo-e megkerni, hogy ha gyerekek is vannak, fogja vissza magat, az mas kerdes. azt nem irtad, hogy reszegen hogyan viselkedik a nagyi. ha az zavaro, hogy tul sokat iszik, valoszinuleg az csak teged zavar, a gyerekre nincs semmilyen hatassal. de ha reszegen kotekedik, hangoskodik, a gyerekkel is igy akar foglalkozni vagy vigyazni ra, az problema

2013. jún. 21. 08:10

Azt hiszem, a legtöbben félreértettétek a dolgot.


Először is: a vendéglátók kérdezték meg, hogy mit szeretnénk enni-inni, és mit nem. Mivel az egész "vendégseregből" csupán nagyinak elengedhetetlen a pia, abból viszont annyi, amit máshol az összes vendég nem iszik meg összesen, én nem gondoltam, hogy ilyen nagy felháborodást vált ki (közöttetek) az, hogy megkértük, ne legyen pia.

Szóval nem arról volt szó, hogy valaki meghívott minket, én meg nekiálltam rendezkedni, hogy mit akarok meg mit nem!!!


Egyetértek azokkal, akik azt gondolják, nem lehet mindentől megóvni a gyereket, és látnia kell akár azt is, hogy mások isznak alkoholt.

Én azt nem értem, miért kardoskodik mindenki az mellett, hogy mindenképpen olyan szituációba kerüljünk, hogy a 3 éves gyereknek a részegeskedő nagyit kelljen látni. Tényleg annyira "gáz", hogy ettől még szeretném megóvni - biztosan lesz még benne része, de talán ha később, az jobb.


Másrészt meg biztos nagyon fura ember vagyok én is, és a barátaim, családom is, mivel nálunk az alkohol nem "alap" sem a vasárnapi ebédnél, sem esténként, és nem szükséges ahhoz, hogy jól érezzük magunkat - így nem is gondolnám, hgoy attól majd valaki rosszul érzi magát, ha nem ihat.


Többször leírtam azt is, hogy önmagában még nem lenne bajom az alkohollal, ha azt mértékkel tenné az említett vendég/rokon.

És azt is, hogy nem vagyunk absztinensek, és igenis van mivel megkínálni a vendégeinket, ha jönnek - más kérdés, hogy igénylik-e vagy sem, ezt mivel én ismerem őket, talán eldönthetem én.

És azt is gondolom, ha én vagyok a vendéglátó, nem pusztán azt nézem, hogy nekem mi a jó (akár a menüben, vagy bármiben), hanem azt is, hogy mi a vendégeknek - és ha én megyek vendégségbe, azt gondolom, hogy ott is így van.


Az, hogy anyukának segítség kell, de minimum meg kéne vele beszélni, világos. Próbáltunk beszélni vele, "botrány" lett belőle. Tett egy ígéretet, nem tartotta be azt se (ivásra vonatkozóan).

Felnőtt emberként fel nem tudom fogni, hogy nem képes valaki kb. 2-3 órán keresztül nem inni, - és ez a gyerektől független.

2013. jún. 20. 20:01
Remelhetoleg mindenben, de mindenben ennyire a tokeletessegre torekszel. A gyermek nem szenttehen. Nem burokban tartani, nem megvedeni, hanem erosse tenni az elet sokfelesegere. Bizony, sok ellentmondast fog tapasztalni, latni, hallani. Es ra fog jonni, hogy a csaladja sem maga a tokely.
2013. jún. 20. 19:21
Még a gyerek után-mögött se, nemhogy gyerek előtt:)
2013. jún. 20. 19:05
Talan nagymama frizurajat lenne ajanlatos atrendezni; azaz csak annyi ital lenne, amennyibol egy poharnyit elfogyasztani, legyen az pezsgo, konyak, a porkolt utani vorosbor, a sult, desszert utani feher bor. Nem pedig agyba-fobe mertektelenul. Semmibol repeta.
86. 17aadc1082 (válaszként erre: 78. - 0f3cd90393)
2013. jún. 20. 18:53
Biztos azért, mert neki nem adtak.
2013. jún. 20. 18:53

Igen, iszunk. Pedig 3 gyerekem van, nem okoz nekik törést, ha látják, hogy megiszunk pár pohárral. Amikor gyerekek voltunk az öcsémmel, anyámék is ittak. Nem csak alkalmakkor, vagy családi összejövetelen, hanem néha esténként is 1-1 pohárkával. Sem az öcsém, sem én nem vagyunk alkoholisták.


Kicsit túl van lihegve ez a kérdés szvsz.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook