Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alkohol - ti isztok a gyerek előtt? fórum

Alkohol - ti isztok a gyerek előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
144. moonlight13 (válaszként erre: 141. - 55416fb8e2)
2013. jún. 22. 14:54
Szerintem az anyós már akkor is ilyen lehetett, amikor a párjával megismerkedtek. Ha akkor ez nem zavarta, akkor most már nem kell annyit foglalkozni ezzel! A saját gyerekét meg mindenki maga őrizze! Elvégre nemcsak egy piás anyós ejheti le, hanem hasra is eshet! Egy vendégségbe menetnél meg megszabni, hogy ki mit ihat, hát elég irritáló számomra...
143. 712a5d68c1 (válaszként erre: 131. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 14:30
De még mennyire kerülhet ismeretlen helyzetbe. A kisfiam másodikos volt, amikor egyszer suliból jöttek haza egy barátjával. A kisbolt előtt találkoztak a másik kisfiú anyukájával, aki beküldte a boltba a fiát egy fél szilváért.Az én buta kisfiam várta kint, hogy majd esznek szilvát. Igencsak meglepődött amikor kijött egy kis pálinkás üveggel. Teljesen ki volt akadva, hogy én ezt miért nem mondtam neki. A nénik, bácsik (alkeszok) kinevették, hogy még ezt se tudja. Ez 17 éve történt, de nagyon megjegyezte és még most is emlegeti. Eszembe se jutott, hogy ilyesmire is meg kell tanítani.
142. e49241a632 (válaszként erre: 121. - Szafaripók)
2013. jún. 22. 14:19

Na, ezzel jól megfenyegetted.. szerintem a legtöbb embernek, beleértve az itt fórumozókat is, nagyobb válság is van/volt az életében, mint néha elviselni egy kapatos nagyit.

Mindemellett szívből kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb gondod az életben:)

2013. jún. 22. 14:07
en megertem, hogy irritalja a pias anyos, de azt tulzasnak tartom, hogy akkor senki ne igyon es mindenki birja ki alkohol nelkul, mert a nagyi kapatos :) jobb ha megbekel a helyzettel, es kibirja azt a par alkalmat, minthogy nagyobb feszultseget szitson esetleg a parja es az anyja kozott
140. moonlight13 (válaszként erre: 139. - Haaeen)
2013. jún. 22. 14:04
Köszi, most már értek mindent! :D
139. haaeen (válaszként erre: 138. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 13:35

osszefoglaljam neked? :)


- ha ok a vendeglatok, keszitenek piat

- ha ok mennek vendegsegbe, megkerik a vendeglatot, hogy ne legyen pia senkinek, mert ok nem isznak es gyerekkel mennek (egyebkent is elvarhato, hogy senki ne igyon, ha a forumindito nem akarja, es/vagy ha kiskoru is van a tarsasagban)

- a nagyi alkesz es az a gond, hogy mindent osszeiszik, es lereszegedik. ilyet pedig egy harom eves nem lathat.

- a nagyi tojik a foruminditora, es kifejezett kerese ellenere is iszik.

- velemenyem szerint a foruminditonak semmi koze ahhoz, hogy ki mit iszik, de itt tudtam meg, hogy nem vagyok empatikus es buntetesbol hasonlo szituba valo keveredest kivan nekem a forumindito.


roviden ennyi. ha meg van kerdesed, szolj :)

138. moonlight13 (válaszként erre: 137. - Trapiti)
2013. jún. 22. 12:50

Most visszaolvastam, és már nekem sem egyértelmű, hogy most ki a vendéglátó.Ha viszont nem ők, akkor pláne mire föl szabnák meg, hogy ott ne legyen alkohol, ahová vendégségbe mennek?!

A nagyit meg ennyi idősen úgysem tudja leszoktatni, és nem úgy működik egy alkoholistánál, hogy rászólok, és nem fog inni!

137. trapiti (válaszként erre: 136. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 12:45

Ha jól értettem, nem ők a vendéglátók, ha hozzájuk megy a nagyi, akkor nem kap alkoholt.

Mindenesetre szerintem ahol én is és a másik is vendég, ott nem nagyon lehet előírni, hogy a vendéglátó kit mivel kínáljon.

Egyébként ha tényleg akkora gond lesz, legközelebb biztosan nem kínálják annyi alkohollal...

136. moonlight13 (válaszként erre: 135. - Trapiti)
2013. jún. 22. 12:43

Szerintem is. Ha már így hívna meg engem valaki, hogy nem ihatok, mert ők sem isznak, lehet, hogy inkább el sem mennék. (bár mint mondom, én sem igazán iszom, de ez a vendégvárás furcsa nekem)

Ha Te vagy a vendéglátó, nem tudod otthagyni a nagyit, legfeljebb átkíséred a másik szobába, és megkéred, hogy pihenjen le. :D

135. trapiti
2013. jún. 22. 12:35

Szerintem túl nagy a felhajtás az egész ügy körül... Ha valaki vendégséget hív, akkor igyekszik az összes vendége kedvében járni, de hogy valaki pl. azért nem ihasson alkoholt mert a többiek nem isznak az elég fura. (Ettől eltérően pl. nemdohányzók jelenlétében nem illik a szobát telefüstölni, de pl. az udvaron a nemdohányzó is alkalmazkodhat annyira hogy elviseli...)


Szerintem nem kell ebből ügyet csinálni, ha a nagyi iszik abból semmi baja nem lesz a gyereknek. Ha lerészegedik, akkor a szülő felelőssége hogy ne bízza rá a gyerekét, és ha a nagyi viselkedése botrányosba fordulna át, akkor szépen haza indulnék a vendégségből. Ennyi :)

134. a0c1361e44 (válaszként erre: 132. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 12:24

Pontosan. Szép lenne, ha vega kaját kellene ennem ilyen helyen.

Nálunk van vega is és pont ezért készít mindenki olyat kaját is, amit ő megeszik. Pedig megkérhetnénk, hogy a kedvünkért tegye félre a vega elképzeléseit....

133. a0c1361e44 (válaszként erre: 130. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 12:20
Én is azt gondolom, hogy azt a néhány órát ki lehet bírni.:)
132. moonlight13 (válaszként erre: 128. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 12:03

Nekem az a mondat furcsa, hogy a családban mindenki megérti, hogy mivel ők nem isznak, nincs is alkohol! Ha már most én vegetáriánus vagyok, akkor mindenki csak olyat egyen? Ez azért furcsa vendégvárás lenne!

Én sem iszom, de ha vendéget várok, többféle italt is veszek, és olyanokat, amiket a vendégeim szeretnek.

131. moonlight13 (válaszként erre: 129. - 55416fb8e2)
2013. jún. 22. 12:01
Nem lehet egy gyereket szerintem se burokba tenni, sőt akkor még rosszabb, mert esetleg később olyan szituációba kerül, amit hirtelen nem tud megoldani. Sajnos az életben történnek jobb-rosszabb dolgok körülöttünk, erre kell felkészíteni egy gyereket.
130. moonlight13 (válaszként erre: 128. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 11:59

Én is így képzelek el egy vendégvárást, ahogy Te leírtad. Tehát, ha én nem iszom (márpedig nem nagyon iszom), akkor is veszek a vendégek ízlésének megfelelő italokat.

Ha a nagyi meg iszik, akkor figyelek a saját gyerekemre, és figyelek a nagyira is, hogy ne csináljon hülyeségeket! :) Egy pár órára talán ez megoldható! :)

129. 55416fb8e2 (válaszként erre: 125. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 11:45
igazabol azt gondolom, hogy ha egy gyerek nemcsak a negy fal kozott el, hanem gyakran viszik mindenfele, sokkal tobb negativ hatassal es 'furcsa' emberrel, szituval talakozhat, mint egy csaladi ebeden reszeg nagyival :)
128. a0c1361e44 (válaszként erre: 127. - Moonlight13)
2013. jún. 22. 10:46

Nem gondol a lelki sérülésre. Itt pusztán arról van szó, hogy a nagymama iszik, aki anyós egyébként, és attól fél, hogy a gyereket leejti, stb.



Én, ha vendégeket hívok, akkor mindig olyat főzök, amit mindenki szeret vagy ha nem szereti mindenki, akkor igyekszem még valamit főzni, hogy senki ne maradjon kaja nélkül. Italban mindig olyat vásárolok, amit szeretnek. Pl. a nénikém az uzót szereti, így veszek azt, a sógornőm a tejszínes likőröket szereti, így neki azt veszek, a bátyám ha egyáltalán iszik, akkor csak csokilikőr, így neki azt veszek, én a vodkát szeretem, a férjem a sört és még sorolhatnám, így ha összejövetel van, akkor mindenki azt iszik, amit szeret vagy , ha épp nem akar, akkor semmit. Az üdítőkkel is így vagyok. Mindenki mást szeret, így több félét veszek. Persze a legtöbbször megmaradnak a likőrök, uzó és társai, ezeket a következő alkalomra, legyen az bárkinél elviszem és szólok, hogy csokilikőrt ne vegyél, mert a múltkorit átviszem.

Mi sem vagyunk nagy ivósak. Évente néhány alkalom, amikor összejövünk az egész család és inni ilyenkor szoktunk csak, de akkor sem korlátok nélkül. Talán havi egy alkalomra kijön.

127. moonlight13 (válaszként erre: 111. - Szafaripók)
2013. jún. 22. 10:35
Szerintem még egy gyerek sem lett lelkileg sérült attól, hogy egy közös ebédnél vagy vacsoránál azt látta, hogy a vendégek és a szülők némi alkoholt is isznak. Nekem viszont az nagyon furcsa, hogy ha már vendégeket hív valaki, akkor nem azt adom enni-inni, amit én jónak gondolok, hanem azt, amivel nekik tudok kedveskedni, tehát az ő ízlésüknek megfelelő ételt-italt szolgálok fel. A nagymamit ennyi idősen meg már úgysem lehet megváltoztatni, tehát arra figyelj, hogy ne akarja a gyereket pátyolgatni, amikor már többet ivott a kelleténél!
126. haaeen (válaszként erre: 121. - Szafaripók)
2013. jún. 22. 07:58

en vegigolvastam az osszes hozzaszolast, es igy nem ertem. es ez nem empatia kerdese. a nagyin segiteni nem tudsz, beleszolni mas eletebe meg semmi kozod. ezt fentartom.


de folyamatosan csak magyarazkodsz es mosod ossze a szitut.

mert egyszer kirohansz mindenki ellen, aki buliban inni mert, aztan mikor irjak, hogy sokaknal igy van, akkor meg takarodzol a nagyis sztorival.

eldonthetned, vagy vilagosan leirhatnad, hogy neked azzal van-e a gondod, ha masok isznak a jelenletedben meg a gyerekedeben, vagy a nagyi pialalsaval. mert a ketto nem ugyanaz.


az en gyerekem nem olyan nyamnyila, hogy rosszul legyen, esetleg lelki seruleseket szerezzen reszeg ember lattan. de ne felj, a tied sem ilyen, nem okoz majd neki leki torest a neha-neha becsipett nagyi :) a gyerekekeket nevelni kell, nem burokban tartani.

125. a0c1361e44 (válaszként erre: 122. - 55416fb8e2)
2013. jún. 22. 07:40
Biztos volt pár tapasztalt hozzászólás, de azt is értelmezni kell tudni. Olyannak nem lehet segíteni, aki csak fújja a magáét, illetve, aki egy vélemény miatt átkot szór mások fejére...
2013. jún. 22. 07:23
Vagyis nekem az a véleményem, hogy nem kell mindentől óvni a gyereket. Ha a nagyi várhatóan nem lesz olyan állapotban, ne bízzátok rá a felügyeletet. Bár ha valaki családi ebédeken rendszeresen tajtrészeg, az elég kellemetlen, de elsősorban nem a gyerek miatt.
2013. jún. 22. 07:21
Az én papám anno minden héten legalább egyszer lerészegedett, sőt sajna a nagybátám is alkoholista lett, sokszor láttam őrjöngeni is gyerekkoromban, mégse lettem lelki sérült, legalábbis nem ettől:)
122. 55416fb8e2 (válaszként erre: 121. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 23:52
nekem picit furi, hogy alig jott tapasztalt hozzaszolas, pedig biztos sokak csaladjaban elofordul nehany nagy ivo :)
121. szafaripók (válaszként erre: 120. - Haaeen)
2013. jún. 21. 22:38

Leírtad a kulcsot: ABSZOLÚT NEM ÉRTED. És mivel vissza se olvastad, fogalmad nincs a sziutációról. Ennyi. Nem írom le mégegyszer azt, amit előtted már másoknak is nem egyszer.


Bízom benne, hogy mindenki olyan empátiával fog hozzád állni az életben, mint amit te tanúsítottál az utolsó pár mondatoddal. Az, hogy ha van/lesz gyereked, éljetek át hasonló szitut, hogy felfogd, miről beszélek, nem kívánom, de azt se miattad.

120. haaeen (válaszként erre: 96. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 17:12

most komolyan, te ugy gondolod, hogy azok, akik amelett erveltek, hogy buliban legyen pia, nem tudnak 2-3 orat meglenni pia nelkul?!?!

en meg tudok lenni barmikor pia nelkul, de ha buliban, vendegsegben vagyunk, akkor megiszok egy-ket poharkaval, es nem azert mert nem tudnek meglenni nelkule.

abszolut nem ertem, hogy neked mi a bajod azzal, ha valaki megiszik par poharral, akar gyerek elott. az alkalmankenti alkoholfogyasztas az elet resze, akar tetszik neked, akar nem.


a nagymamaval kapcsolatban meg mindig azt mondom, semmi kozod hozza, hogy mit iszik, akar vendegsegben, akar otthon. meg egy gyerek sem lett lelki serult, mert ittas embert latott. vigyazz te a gyerekedre, es ne engedd a reszeg nagyi kezei koze. ennyi. ebbe van beleszolasod, abba, hogy ki mit iszik, nincs.

119. 55416fb8e2 (válaszként erre: 118. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 15:31
szerintem, mivel te nem nagyon tudsz tenni ebben semmit, jobb lenne, ha egyszeruen 'lenyelned a bekat', vagyis elfogadnad, hogy az a nehany kozos ebed ilyen. mert nem fog semmi valtozni, viszont ha rakattansz, csak idegeskedni fogsz mar joval elotte es kozben is, az anyos akar legkisebb pislogasara is, es ez neked sem jo :) ha az ember ugy all hozza, hogy na essunk tul az anyosoblogetesen, de remeljuk, hogy legalabb a kaja jo lesz, ezerszer jobb, mintha mar elotte halalra idegesited magad, hogy a pias boszorkany mivel fog megint kikesziteni :) probalj a tarsasagban minel messzebb ulni tole :)
2013. jún. 21. 15:24

Párom már sokszor beszélt vele, általában a következő 1 alkalommal volt hatása, aztán annyi..


Iszik-e?? hm... csak egy példa, hogy érzékeltessem:

2006. karácsony. Az utolsó karácsony, amikor még a párom otthon lakott, utána tavasszal költözött hozzánk.

Akkor is olyan munkaköre volt, hogy december elejétől napi szinten vitte haza az ajándék borokat, whiskey-t, stb., volt, hogy több üveggel is. Két hét alatt olyan lett a kamra, hogy kiárusítást kellett volna nyitni.

Mi nem hívtunk vendégeket értelem szerűen anyós lakásába. A kapott piából 2 üveggel ajándékoztunk tovább, 1-et felbontottunk, ill. a karácsonyi családi banzájon megint felbontottunk 2 üveggel a vendégeknek. Ez öt, a kb. 20-ból.

Anyuka nem ajándékozott, több vendég se volt , de szilveszterkor már nem tudtunk vinni a házibuliba ezekből, mert nem volt!! Boltban vettünk, mert kb. 10-12 üveg bor, meg másfél whiskey csak úgy elpárolgott!!!! Még ha folyamatosan dézsmálta is a készletet december közepétől, egy személyre az akkor is dúrva...

117. 55416fb8e2 (válaszként erre: 116. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 15:17
hat eppen errol van szo, hogy te egyedul nem szabhatod meg, ki mikor mit igyon vagy ne igyon, mit talaljon a vendegsegben vagy mit ne. azert eleg furcsa, hogy ha a ferjed anyukajarol van szo, es a ferjedet is zavarja, nem beszel o vele komolyabban. ha pedig nem hallgat ra, akkor nem tudtok mit csinalni. anyosod amugy is iszik, gyakran, vagy inkabb az a problema, hogy tarsasagban sokat, es rosszul hat ra a pia?
116. szafaripók (válaszként erre: 114. - 55416fb8e2)
2013. jún. 21. 14:39

Valóban. De mint már említettem, azért abból, hogy az "anyósom", szerintem egyértelmű, hogy nem az én anyám...


Az alapkérdés nem erre vonatkozott, az alapszitu nem ez volt, csak végül ide kanyarodott el az egész.


Nem lehet megtenni, hogy sose találkozzunk, hiszen a család része. Innentől szerintem az lenne a megoldás, hogy ilyen alkalmakon nincs pia, és nem csak a gyerek miatt - a férjem, anyuka saját fia is utálja így látni az anyját, szerintem ez érthető.

Csak ehhez a megoldáshoz a család többi része is kell, egyedül kevés vagyok...

2013. jún. 21. 14:18
A mi családunkban is van olyan aki nem tudja hol a határ. Jól be szokott rúgni a családi összejöveteleken. Mikor kicsik voltunk fel sem fogtuk hogy miért videlkedik ugy, később meg már tudtuk hogy mi lesz a végén úgyh nem nagyon figyeltünk rá. Nem hiszem hogy a gyerek örökre sérülne ettől vagy ilyesmi. Ha nem látja ezeket a dolgokat később nem tudja majd a helyére rakni hogy mi is történik. Nem tudja majd kezelni az lyen helyzeteket.Ha te vagy a vendéglátó akkor azzal kínálod a vendégeket amivel jónak látod de ha te mész vendégségbe akkor szerintem bunkóság igy viselkedni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook