Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? fórum

Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2022. jún. 19. 20:58

Elég olcsó albérletben lakom és nem is nagy. Masik nagyobb volt , ugyanennyiért.

Akkor kibírom valahogy ezt a sok sz.rt, ami jönni fog még. Szerintem ez csak a kezdet, ami ma van.

Amúgy mindenhova gyalog járok, csak nagybevásárlásra és dolgozni nem.

24. timycat (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 18:20

A villanyautó parasztvakítás,a fafűtés pedig copás.


Csak éld túl így ahogy vagy!

23. Bless the child (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2022. jún. 19. 18:02
A kiszállított fát azért kapod nedvesen, mert jól megöntözik, hogy meglegyen a súlya. Persze, hogy vizes. Mi tavaly nyár végén vagtunk ki pár akáct a terciánkon, simán begyújtottam vele a kandallóban.
22. újnév (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2022. jún. 19. 17:59
Szerintem ilyen meleg nyáron kiszárad a tavaszon vásárolt fa.
21. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 13:57
Felesleges drága elektromosra cserélni az autót. Mi minden autónkba betettük a gázt, igaz most csak egy százassal olcsóbb mint a benzin, de volt hogy feleáron tankoltunk. A fával az a baj, hogy ott meg egyszerre kell kifizetned többtizezer forintot. Ráadásul mivel egyedül vagy a behordás, vágás, befűtés, kihamuzás az mind rád marad és hát valljuk be nem egy szórakoztató elfoglaltság.
2022. jún. 19. 13:31
Nálunk norvégfűtés van, az alsó szinten plusz egy fatüzeléses kandalló. Most fogunk venni a felső szintre, a nappaliba is egy kandallót. Fánk van dögivel, jobb ha van több alternatíva
19. liliom10 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 12:29
Még eszembe jutott a fafűtéssel kapcsolatban egy fontos dolog. Ritkán hoznak olyan fát, ami nem nedves. Ha egyáltalán hoznak olyat.(Kivágják a fát, felaprítják és eladják.) Ezzel tilos tüzelni ! A tűzifát 2 évig szárítani kell, mielőtt fűtenél vele !
18. K-né Zsóka (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2022. jún. 19. 12:02
De ha keringető szivattyú nélküli a kazán, akkor már csak a fát/szenet kell beszerezni, teljesen mindegy van-e áram vagy nincs.
17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Liliom10)
2022. jún. 19. 10:17
Nekem gáz is,vegyes kazán is van.
16. liliom10 (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2022. jún. 19. 09:51
Most nézem a címet...albérletben laksz. Esetleg olcsóbb albérletet is kereshetsz,(olcsóbb környéken) de nem javaslok fafűtésűt !
15. liliom10 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 09:48

Saját lakásba költöztél ? Vagy kertes házba ? Vagy hol tárolnád a fát ?

Ha egy cserépkályhára van pénzed, azt építtess be, és vegyél fát ! A gázfűtést semmiképpen nem szüntetném meg, esetleg nem használnám, csak ha muszáj. Hogy képzelsz el egy napot ? Korán felkelsz, begyújtasz a kályhába, megvárod, még le lehet zárni, aztán elindulsz dolgozni ? Ha akkor gyújtanál be, mikor hazaérsz, igencsak hideg lesz a lakás délutánra, estére.

És gondolni kell arra, hogy beteg is lehetsz, amikor nagy probléma lenne a begyújtás.

Nem tudom, milyen messze van a munkahelyed. Esetleg járhatnál motorral is, mikor nincs rossz idő. A kocsi nem kell mindig, ha egyedül élsz.

14. liliom10 (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2022. jún. 19. 09:38

Igen. Áram nélkül nincs fűtés, leáll a szivattyú. Nálunk is gázfűtés van cirkóval. Viszont már (tizenéve) van a nappaliban egy cserépkályha, ami nagyon hasznos. Volt már olyan, hogy pár napig nem volt gáz fűtési időszakban, akkor csak ott voltunk, éjjel kibírtuk a hideget a paplan alatt.

Egyszer beszélgettem egy egyetemi oktatóval, aki azt mondta, hogy már a hallgatókat arra oktatják, hogy új építkezés esetén,- vagy ha a lakásban megoldható,- kétféle fűtési lehetőség legyen, tervezzék be, beszéljék meg a tulajjal, milyen fontos !

2022. jún. 19. 08:59
Elektromos autó egy zsákutca szerintem. Albérlet fával való fűtés se olcsó. Ha lehet, és megoldható ( ne haragudj rám) de eladnám az autót, és busszal közlekednék, ha megoldható, esetleg olyan albérletbe költöznék, hogy megoldható legyen az autómentes létt. Bár akinek van, nem könnyen mond le róla,mert kényelmes. Havi tankolás, biztosítás, javítások... Sokat elvisz. Tudom nem kérdés, de még a dohányzás se olcsó, bár nemtudom cigizel-e. Fűteni, enni, ruházkodni kell.
12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Újnév)
2022. jún. 19. 08:05
Mondjuk egy kazànnàl ahol keringető szivattyú forgatja a radiátorokban a vizet tényleg biztonságos àram nélkül...
11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 08:04
Valahogy túléljük, te is. Ha villanyautóra lenne pénzed, nem is állsz rosszul.
10. újnév (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2022. jún. 19. 08:01
Nem, de ha több az altarnatíva, az biztonságosabb.A fát be lehet előre tárolni, és ha nincs áram és gáz, akkor még mindig van egy lehetőség.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Újnév)
2022. jún. 19. 07:46
Mert fa mindig lesz???
2022. jún. 19. 07:45
Nem lehet tudni szolgáltatnak-e mindig áramot, és gázt, ezért a fatüzelés biztonságosabb.
2022. jún. 19. 07:30
Közben visszaolvastam a korábbi hozzászólásaidat, szerintem tudom ki vagy. Nem tudok tanácsot adni, azt kell beosztanod sajnos amennyit meg tudsz keresni. Ha megy akkor hajtanék a külföldi állampolgárságra, nyelvre és állandó munkára, hogy legalább az a valamennyi fixen meglegyen, és később ha bármi gond van számíthass bármilyen támogatásra stb.
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 07:22

Benzines ráadásul 1,8-as autónk van.

Elektromos autó akkor se kellene ha ingyen adnàk!

A gàzt idén vezettettem be,mert a fával dràgàbbra jött ki a fűtés!

A gàzpalack is egy vagyon lett,vezetékesen szinte meg sem èrezzük.

5. trapiti (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. jún. 19. 07:20
A rezsi mindenhol drága lesz és az albérlet is. Az elejtromos autó is drága, és ha régi nem leszel kisegítve vele. Valószínűleg vagy másra kevesebbet fogsz tudni költeni, vagy többet kell keresni. Vagy több vagy más munkával/máshol. Attól függ mi a szakmád most és pl. tudsz-e olyat tanulni ami jobban fizet. Vagy tudsz-e nyelvet, szóva jön-e külföldi munkavállalás? Vagy társat kell találni és ketten fenntartani egy lakást... kb. ezek vannak szerintem.
2022. jún. 19. 06:08
Az is drágulni fog. Az egyik húzza maga után a másikat, csak idő kérdése minden.
2022. jún. 18. 23:32
Nehogy azt hidd, hogy a fa fűtés olyan nagyon olcsó. Túl kell élni a válságot.
2022. jún. 18. 23:03
Ne
2022. jún. 18. 22:51

Jó autóm van, 11 éves, de szerintem a legjobb márka. Sajnálom egy szerintem rosszabb minőségű elektromosra cserélni.


Most költöztem, de itt is gázzal megy a fűtés.


Egyedülálló vagyok ,így mindent magam fizetek. 30 feletti vagyok ,így nem opció,hogy idegennel költözzek össze.( Szülőkkel már rég nem lakhatok és ha akartam is 20 évesen, se mehettem oda. Lényegtelen most, csak írtam, hátha valaki ezt tanácsolja. )


Ti hogy fogjátok túlélni ezt a drágulást?


Busz sincs autókázás helyett dolgozni és bicajjal se tudnék járni sajnos.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook