Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? fórum

Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
145. globus (válaszként erre: 144. - Napsugár8)
2022. júl. 20. 07:24
Én erre gondolok, amikor meghallom a Legvidámabb barakk kifejezést 🙂
144. Napsugár8 (válaszként erre: 143. - Globus)
2022. júl. 20. 07:20

Az udvari segédmunkás, aki az udvart, kis kertet tartotta rendben, még dolgozott. Annak volt munkája. De akinek a munkaszerződésében az állt, hogy: "levegő-felelős"!!! És nem volt más dolga, mint minden nap minden munkahelyen (irodában, műhelyben, konyhán...) megnézte a hőmérőket, felírta a hőfokot, és ennyi!!! De volt szép piros könyvecskéje!

És a cégtől kapott munkabérért havonta egyszer sorban álltak a vízilabdázó fiúk, egyébként csak akkor láttuk őket, ha mi mentünk ki az uszodába...

Így van! Volt a vasfüggöny, ami megvédett minket mindenféle olyan dolognak a megismerésétől, amelyeket nem kaphattunk meg. Így aztán volt béke, öröm, boldogság. :)

143. globus (válaszként erre: 140. - Napsugár8)
2022. júl. 20. 07:05

Ez biztos. KMK (közveszélyes munkakerülő) volt, aki nem ?dolgozott. Mindenkit foglalkoztattak, apáméknál volt ember még gyárudvar söprésére is 8 órában.

Ma meg minimál alkalmazott mindenütt, több fő dolgát végezve, és még ezért is küzdeni kell, éppen megélhetési bérért.

Ami tényleg jobb volt régen, az a tájékoztatás hiányából fakadó tudatlanság. Nem bosszankodtunk azon, mi van máshol, mit csinálnak vezetőink, ki mennyit lop, gazdagabb-e. Mennyi mindent vehetnénk, ha lenne pénzünk, ez a fajta ácsingózás abszolút ismeretlen volt.

142. Napsugár8 (válaszként erre: 117. - Michelle.r)
2022. júl. 20. 07:04
"Én azt látom, hogy nem lehet az embereket tudatosságra inteni/nevelni, ha a másik oldalon..." meg azt látjuk, hogy megy a dőzsölés, a flanc, amikor másfél milliós órával a kezén magyarázza, miért is kell a tízszeresét fizetnem azért a villanyért, amit 12 Ft/kwó költséggel állítanak elő Pakson...és hogy a képviselőkre, és a miniszterekre ezt a többlet-fizetési kötelezettség nem terjed ki.
141. Napsugár8 (válaszként erre: 139. - Liliom10)
2022. júl. 20. 06:56

Próféta szóljon belőled!

Bár tegnap mintha visszafelé mentünk volna a középkorba: vármegyék lettünk, és főispán ül a vármegye élén. Ettől már csak egyetlen kicsinyke lépés, hogy koronázott királyunk is legyen. A királyságot nem választások, hanem az "ősi törvény alapján", a királyi családban a születési sorrend határozza meg. Ne legyen igazam, de nagyon arrafelé néz a szekerünk rúdja.

140. Napsugár8 (válaszként erre: 138. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 20. 06:50

50 évvel ezelőtt? Akkorra már volt palackos gáztűzhelyünk és örültünk, hogy nyáron nem a sparhelton főztünk, és nem melegedett fel a konyha. Akkor már volt tv is, és itt-ott hűtőszekrény is. De a mosógép és a centrifuga is vígan dolgozott kint a folyosón, és nem lavorban, teknőben gyúrtuk a munkásruhákat. Mindenkinek volt munkahelye (munkája nem biztos, de munkahelye, lakása igen!) Sokkal boldogabbak voltunk, mint manapság.

Ha belegondolok, meglehet, hogy szívesen visszamennék az időben.

139. liliom10 (válaszként erre: 138. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 19. 21:59
Igen, ezen én is szoktam gondolkodni. Szerintem minden korban voltak nehézségek, és minden ember életében most is vannak nagyon nehéz időszakok. Az élet olyan, mint a hullámzó tenger, hol fönt, hol lent vagyunk. Reméljük, ha nagyon lent vagyunk, tele gondokkal, hogy innen már fölfelé visz az út ! :)
138. f6e17c1dbe (válaszként erre: 127. - Semleges)
2022. júl. 19. 20:31
Minden változik, egyszer fent, egyszer lent. Szerintem meg összességében jobban élünk, mint régen éltek az emberek. Igaz, ezzel párhuzamosan az igények is növekedtek. Sokkal nehezebb volt az élet még 50 évvel ezelőtt is.
137. ,zumba (válaszként erre: 133. - Tumbo2)
2022. júl. 19. 12:31
Vettem újfajta fültisztító pálcát: annyit is ér, elhajlik.
136. michelle.r (válaszként erre: 131. - PöttyösPanka)
2022. júl. 19. 09:49
Megmenteni nem fog, de talán pár évvel tovább élhetünk minőségi életet.
135. katt2 (válaszként erre: 131. - PöttyösPanka)
2022. júl. 19. 09:15
Akkor te vagy egy élő példa: ki a pesszimista? A tapasztalt optimista.
134. tumbo2 (válaszként erre: 107. - Epresturmix)
2022. júl. 19. 08:52
bizakodjál.nem azt mondom,hogy istenben,mert abban nem hiszek.a lányom 42 éves,a vőlegénye 47.talán összejön.
133. tumbo2 (válaszként erre: 129. - Michelle.r)
2022. júl. 19. 08:42
mit vársz,mint gyerekkoromban egy kiló cukrot kimérve vettük.ebben van a nagy haszon,és úgysem mondanak le róla. eldobható tányér,evőeszköz.vajon melyik lenne olcsóbb,ha mosogatnák rendesen,tehát víz,mosogatószer,ember,aki mosogat,a munkás költségei,amiben ugye benne van az igazgató fizetése is.
132. tumbo2 (válaszként erre: 127. - Semleges)
2022. júl. 19. 08:32
muszáj volt szülniük,mit csinálhattak volna?épülünk,szépülünk,gyarapodunk.én nyugdíjas létemre nemigen.
131. PöttyösPanka (válaszként erre: 129. - Michelle.r)
2022. júl. 19. 08:19
Én pesszimistább vagyok. Már rég túl vagyunk azon a ponton, amikor még számított volna, hogy elzárjuk-e a csapot. Persze elzárom, meg szelektíven gyűjtöm a szemetet, stb. De ez már nem ment meg minket.
130. michelle.r (válaszként erre: 125. - PöttyösPanka)
2022. júl. 18. 15:36
Így van.
129. michelle.r (válaszként erre: 124. - PöttyösPanka)
2022. júl. 18. 15:33

Pontosan. A lányom is ezt mondja, hogy szerinte 20, max. 30 éven belül a Mad Mex nem egy film lesz, hanem a valóságunk.


Ordítani tudnék, amikor azt hallom, hogy miért kéne elzárni a csapot fogmosás, zuhanyzás közben, benne van a közösköltségben. Vagy azért nem szelektálja a szemetet, mert látja, hogy ugyanabba a kukás kocsiba öntik bele. 🙄


Múlt héten vendégeink voltak, és Coca coláznak. A két egyliteres üvet össze volt fóliázva egybe, majd ebből a csomagból három összefóliázva egy hatos csomagba. Miközben tele a média a társadalmi felelősségvállalásukkal🙈

128. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - Semleges)
2022. júl. 18. 14:54

Ember tervez, Isten végez. Úgyis születni fognak a gyerekek. De itt a hozzáállásról van szó. Hogy ennyire negatív a jövőkép. Nagyanyáink persze, hogy szültek, hiszen nem volt ilyen jó a születésszabályozás.

Sajnos az, hogy szeretnénk átadni az örökségünket, még édeskevés egy világkrízis ellen. Ráadásul az a nagyon szomorú, hogy bár a legtöbben egész életükben építettek, szépítettek, gyarapítottak, az egészet egy pillanat alatt elviszi a recesszió.

2022. júl. 18. 12:30

Majd aztán egyszer csak bejelentik, hogy jön a gyerek. Nagyanyáink a háborúba is szültek, ha nem így lett volna ma nem lenne emberiség. Nem lenne gyerek, unoka, jövő nemzedék.

Sajnos most nekünk kijutott járvány, háború, infláció, létbizonytalanság, de őszintén remélem jön még jobb világ és helyre rázódik minden. Muszáj, hogy így legyen.

Ha nem lesznek utódok családok szűnnek meg és akkor mire dolgozunk, épülünk szépülünk gyarapodunk? Kinek adjuk át a javakat az életünk folytatását a szépet és a jót?

Mondom ezt úgy, hogy nem irigylem sem a fiatalokat sem az idősebbeket.

126. michelle.r (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2022. júl. 18. 12:03
Sok szempontból tényleg nem lenne az. Én is remélem, hogy elmúlik, de most tényleg eléggé be vagyok én is borulva.
125. PöttyösPanka (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2022. júl. 18. 09:22
Nem is magától félti, hanem a közeljövő kihívásaitól. Az nem jelent semmit, hogy most éppen, ebben a pillanatban mindent meg tudna adni egy unokának, ha közben elég valószínű, hogy pár éven belül éhínség és/vagy háború lesz.
124. PöttyösPanka (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2022. júl. 18. 09:20
Az az érdekes, hogy semmi olyan nem történik, amit ne lehetett volna előre tudni. Évtizedek óta mondják a szakemberek, hogy milyen rövid időn belül milyen súlyos következményei lesznek a túlfogyasztásnak és a környezetszennyezésnek. Annak idején már az iskolában is tanultam róla. Csak közeben eltelt úgy 20 év, hogy senkit sem érdekelt a téma. A zéró waste mozgalom 40 éve indult. Ha beleolvasol a hulladékmentes háztartás csoportokba, teli van olyan emberekkel, akik nagyon komolyan veszik a minél kisebb ökológiai lábnyomot, mert már rég felmérték a helyzet súlyosságát, és évek óta bennük van az a para, ami a legtöbb emberben csak most fogalmazódig meg. Az elmúlt évtized összes ilyen jellegű írása leszögezi, hogy ez az életforma 20 éven belül összeomlik. Közben ebből már letelt legalább 5 év. Csakhogy az ember nem akar szembenézni azzal, hogy ez valójában mit jelent, és hogy gyakorlatilag a nyakunkon van a vég. Sokan még most sem fogják fel, hogy mi történik, csak a vezetést hibáztatják, amiért ilyen drága minden. Nem is akarják látni az összefüggést a világjárványok, a tömeges migráció, a terrorizmus, a háború, az élelmiszerárak, stb. közt. Komolyan addig járnak csukott szemmel, amíg konkrétan arcon nem csapja őket a krízis.
123. aszparagusz (válaszként erre: 122. - Mr.az)
2022. júl. 18. 07:43

Ez mégis hogyan jött ki?

100 km-t ezek szerint meg lehet tenni 700 forintból?

Ami még a jelenlegi nyomott áron is alig több mint 1 liter üzemanyag.

Ide nekem ezt az autót!

122. mr.az
2022. júl. 18. 07:01

Anémet autoklub felmérése alapjän 1km megtétele elektromos autoval 36 ft ,ätszämitva, a benzinessel max7 ft.

Az elektromos auto nem olcso a Tesla föként nem,olyan mint a tulértékelt almäs telo,csak puccos !

Vigyäzz mert hamarosan fa sem lesz! :)

121. Evawitch (válaszként erre: 118. - Globus)
2022. júl. 18. 04:25
Én is csak dolgozni járok autóval, mert nincs busz időben és másfél óra lenne késve beérni fél órát, 20 perc helyett. Ha nem kell nehezen venni vagy nem messzebb van dolgom, nem kocsikázok feleslegesen. Szeretek sétálni.
120. andi6020 (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2022. júl. 17. 15:36
Nem tűnik túl nagy kicseszésnek hozzátok születni. Így hirtelen nem is teljesen értem az elkeseredettségeteket.
119. syria (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2022. júl. 17. 10:39
Így van, az kimaradt a felsorolásból. 😘
118. globus (válaszként erre: 117. - Michelle.r)
2022. júl. 17. 10:37

Konkrétan olyan autóznak feleslegesen, akinek muszáj elmenni a Lidlbe 2 zsemléért, mert az sokkal finomabb, mint a sarki coopos. Ma ezért menni, holnap azért. Nem a világ végére, hanem kisváros másik részére. Biciklivel nem lehet, mert nincs pumpa. Tíz éve nem vett, mert "drága"...🤣

Egyébként ez a zsemle valami szent tehén, mert másik ismerősöm is mindig zsemléért furikázott vasárnap. Abszolút nem tűnt volna fel, ha a boltzár miatt nem mondja.

117. michelle.r (válaszként erre: 109. - Globus)
2022. júl. 17. 10:27

Imádom ezeket a felszínt kapargató cikkeket.

Egyrészt ha üres a tank, muszáj megtöltenem. Nincs az autó a s.heggemhez ragadva, napi 10-15.000 lépést gyalog megyek. De nem tudom a hátamon hazacipelni amit vásárolok, amikor legutóbb úgy döntöttem, hogy vonattal megyek Debrecenbe, pont 6 óráig tartott az út, mert leszakadt valami felsővezeték, ergo nem tudok a tömegközlekedésre alapozni.


Az meg tény, hogy a határokon túlról nagyon sokan jöttek tankolni amíg nekik is stopos benzin volt.


Én azt látom, hogy nem lehet az embereket tudatosságra inteni/nevelni, ha a másik oldalon meg nyomorgatjuk és nyúzzuk őket. Pont magasról kaksiznak a jövőképre és a természetre. Örülnek, ha valahogy túl élnek. És minél több ilyen ember lesz, annál sötétebb lesz a kép.

116. globus (válaszként erre: 114. - Michelle.r)
2022. júl. 17. 10:26
Ha megkapom, akkor talán működik az üzenő "csatorna" visszafelé 🙂
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook