Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvárium tisztításáról, karbantartásáról, halak etetéséről fórum

Akvárium tisztításáról, karbantartásáról, halak etetéséről (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. nov. 22. 23:47
Úgy hallotam jobb a téglalap alakú akvárium,mert a gömb alakúba a halak folyamatosan körbe körbe mennek és ez nem jó.
2008. nov. 22. 17:25
Sziasztok! Most gondolkozok az akvárium vásárláson. Gömbakváriumban van 2 aranyhalam, de szeretnék egy 90 liter környékit. Az a gondbom, hogy imádom az aranyhalakat, ami ugye hidegvízi hal. A többi tetszetős hal, pedig szinte kivétel nélkül trópusi. Szerintetek lehet őket együtt tartani? Kb a 24 fok az amit még elvisel az aranyhal, a trópusi pedig ott kezdődik...
66. cicaanya (válaszként erre: 65. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 13. 07:33

jujj... azok tök jók,anciaim úgy szeretik fogyasztani!!!

megint van ikra zsinórba rakja le a két fő halam az ikrákat!

10db növendék vegyes korúak vannak,1 albínó páncélosharcsa,és 30 neon

ja és már csak 4fiú guppi,mert 2felszippantottam és teknősnél végezték :(

lány guppim nincs:(

65. ec63a7fc29 (válaszként erre: 64. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:25
Kb 200 azért maradt. Lüke lányaim teleszórták apró fehér görög kagylókkal, szerintem begolyóztak.
64. Pircsi24 (válaszként erre: 62. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 8. 23:21

Jaj szegénykék :(

de annak örülök hogy a többit sikerült megmentened!

63. Pircsi24 (válaszként erre: 60. - Dorottya84)
2008. nov. 8. 23:20

Vasfát össze sem lehet hasonlítani a szőlőtőkével, nekem is volt az is, de az tényleg nem engedi a színét.

Viszont nem csúnya ha hetente leszedek a vízből és pótolom tisztával, csak olyan enyhén sárgás lesz.

2008. nov. 8. 23:16

Csak 4 döglött meg...


Köszi a tippeket.

61. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 60. - Dorottya84)
2008. nov. 7. 19:46
Köszi megpróbálom! Ezen nincs kéreg. Már mérgemben hagytam 1 hete a vízben ázni, tök sötétbarna...:(
2008. nov. 7. 18:07

Babu Lee!

Próbáltad egy kicsit megsikálgatni,mert én nem vasafát hanem eredeti szőlőágat kefével sikáltam hogy lejöjjön a háncs,majd utána áztatgattam pár napig,közbe cseréltem a vizet majd 3-4 nap után csak kézzel dörzsölgettem,nekem ez bevállt,mikor meg tisztítottam az akváriumot akkor megint kézzel dörzsiztem le.

2008. nov. 2. 23:45

Legszivesebben visszavinném, aztán áztatgassák ők...:( Nem tudom miért nem lehet olyan alkalmazottat felvenni, aki ért is az eladott termékhez!


Köszi a segítséget Pircsi!

58. Pircsi24 (válaszként erre: 57. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 2. 23:24
Nekem is ezt mondták amikor vettem. Ennek ellenére több hónapig áztattam akváriumon kívül, ki is főztem de semmi változás, kb 3 éve van meg, de fog még mindig.
57. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 55. - Pircsi24)
2008. nov. 2. 23:21
Hát ennek nem örülök! Az eladó azt mondta, hogy egy kis ideig áztassuk, ez már majd' 1 hónapja!
2008. nov. 2. 23:16
Viszont azzal minden héten lecserélem eg yrészét a víznek a lent leírt módon, nem tud annyira besárgulni tőle a víz.
55. Pircsi24 (válaszként erre: 54. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 2. 23:14
Szerintem mindig fogja, nekem több éve van és még mindig engedi.
2008. nov. 2. 23:13
Vettünk vasfát dekorációnak. Valaki tudja mennyi ideig kell áztatni, hogy ne legyen barna tőle az akvárium vize? Már lassan 1 hónapja áztatom, de még mindig "engedi" a színét!
2008. nov. 2. 21:36
Nekem 250 literes akváriumom van az a lényeg hogy hozzá megfelelő szürőt vegyél,amúgy 6-7 havonta cserélem az egész vizet,kavicsmosás stb...de ha a szűrő szivacsát kb 2hetente kimosod akkor 1 évbe 1x is elég! Ezt meg még nem hallottam hogy naponta többször etetni,szerintem akkor hamar piszkos lesz a víz mindig annyit adj a halaknak amit pár perc alatt megsznek mert ha lesüllyed az kvárium fenekére akkor nem valószínűhogymegeszik és csak ott csak elkezd "rohadni".
52. aniani63 (válaszként erre: 51. - Pircsi24)
2008. nov. 2. 20:44

Jaj,látom már,bocsika! :)

De nagyon jó tippet adtál,köszi!

51. Pircsi24 (válaszként erre: 50. - Aniani63)
2008. nov. 2. 20:29

Nem én írtam hogy gond van :)

az én aksimban minden oké :)


Növényeknek nagyon jó az akváriumvíz. Tele oldott szerves anyagokkal ami a számukra táplálék. Nem is kell külön tápoldatozni így őket.

50. aniani63 (válaszként erre: 49. - Pircsi24)
2008. nov. 2. 20:02

Akkor nem lehet ott olyan nagy a baj,mint elsőre írtad.

A virágot öntözöd a használt vízzel?Mert?

2008. nov. 2. 19:47
Hetente szoktam részleges vízcserét csinálni, amit kiveszek megöntözöm vele a növényeim, a hiányzó vizet az akváriumban lévővel azonos hőmérsékletű csapvízzel pótolom. Nagytakarítást sosem kell csinálni ha beállt az egyensúly, hacsaknem átakarom rendezni. Növényekről az elhalt részeket leszedem, szűrőt tisztítom, nagyon más gond nincs vele.
48. Pircsi24 (válaszként erre: 46. - Aniani63)
2008. nov. 2. 19:37
Igen, természetes kell ahogy mondod Te is, attól függően mennyire koszolódik.
47. ec63a7fc29 (válaszként erre: 46. - Aniani63)
2008. nov. 2. 19:31
Én is, csak ma nyűgös vagyok és lusta. Remélem kibírják a halak....
46. aniani63 (válaszként erre: 42. - Pircsi24)
2008. nov. 2. 19:28
Deeeee!Időnként a szűrőt is kell takarítani.Mi hetenként szoktuk,mert szükséges.
45. ec63a7fc29 (válaszként erre: 44. - Aniani63)
2008. nov. 2. 19:27

És ha öntök rá egy kis tiszta vizet?


Akkor még bírják egy napot???

44. aniani63 (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 2. 19:26
Hát gondolhatod!Elfogy az oxigén,a látványról nem is beszélve! :(
2008. nov. 2. 19:21
amúgy halfaja válogatja, vannal nagyon strapabíró és kényes fajták is
2008. nov. 2. 19:20
ha van szűrőd nem lehet büdös
2008. nov. 2. 18:37
Beledögölhetnek a halak a büdös, régen tisztított vízbe?
2008. aug. 30. 11:04

Vettem kicsit nagyobb átmérőjű csöveket a takarításhoz.


Így már kicsit könnyebb.:))


Köszi mindenkinek a sok jó tanácsot.


...és tudtátok, hogy a TESCoban is van haleledel? Lemezes haltáp-. Ott, ahol a kutyakaják.

2008. júl. 23. 09:14

Ha eldöntötted, hogy betelepíted akváriumod, mindenképp szakboltból (díszállat kereskedésből vagy akvarisztika szakboltból) kell a halakat beszerezned. Ha kezdő akvarista vagy érdemes először igénytelenebb, könnyen tartható és kezelhető halakat vásárolni.

A díszállat kereskedésekben kapható halak biztos forrásból származnak, ami azt jelenti, hogy az előírt három hét karantént már letöltötték a halak, mielőtt az üzletbe kerültek. Ez a betegségek megelőzése szempontjából nagyon lényeges.


A beteg halat még egy laikus is könnyedén megkülönböztetheti egészséges társaitól. A kifakult szín, felfúvódott has, púpos hát vagy a ferde úszás mind betegségek jelei lehetnek.

Ne felejtsd el, hogy a halakat általában fiatal korukban adják el, így tudnod kell a kifejlett kori méretét ahhoz, hogy ideális számú halat vásároljál az adott méretű akváriumodba.


A boltban a megvásárolt halakat egy vízzel telt nylon zacskóba teszik, amiben haza lehet őket szállítani. Télen azonban ügyelni kell arra, hogy ha nagyon hideg az idő a halak könnyen megfázhatnak, így gondoskodni kell egy hőszigetelt szállítóeszközről is.


Nem elég csak egészséges halakat kiválasztani, azt is kell tudni, hogy milyen fajtákat lehet együtt tartani, illetve melyek a magányosan és a csoportosan élő fajták.

Ha csoportosan élő halakból csak egy egyedet tartasz, valószínűleg rosszkedvű lesz, elbújhat, színe kifakulhat és agresszív lehet a többi hallal szemben.


Vannak harcos halak is, amelyeket nehezen lehet békésebb fajtársaival együtt tartani. Mivel ezek a halak (főleg a hímek) párzási időszakban gyakran veszekednek, így hímből egy egyedet célszerű tartani.


Azt is jó tudni, melyik hal ragadozó és melyik növényevő. Ezt nem csak a táplálkozási igények miatt fontos, hanem már a növények kiválasztásánál is, hiszen a növényevő halak hamar megdézsmálják a gyengébb növényeket.


Ha mindezeket figyelembe vettük és megvásároltuk a halakat, a következő kérdés, hogy hogyan helyezzük be őket az akváriumba.

A halakat óvatosan tegyük először zacskóval együtt a vízbe és hagyjuk ott körülbelül fél óráig, hogy a két vízhőmérséklet kiegyenlítődjön. Ezután beereszthetjük őket a vízbe és rögtön eleséget is adhatunk nekik.

Ha mindent elrendeztünk, nem marad más hátra, mint gyönyörködni a szépen berendezett akváriumunkban.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook