Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akkor most mi a helyes döntés? fórum

Akkor most mi a helyes döntés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. 76c87e32e1 (válaszként erre: 50. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:48

Szerintem meg nem az volt lényeg, hogy ő pont a haverokkal és pont inni megy, lehet, hogy te antialkoholista vagy, ha nem, akkor gondolom, mikor a barátaiddal beülsz valahova, megiszol egy pohár akármit.

Itt azon volt a hangsúly és a lényeg, hogy a nő várja, a pasi meg az utolsó pillanatban mondja le, mert dolga van. És nem azért mondja le minden alkalommal, mert meg kocsmába részegedni a haverjaival, hanem egyebek miatt.


Csak azért, mert előtted rossz példa áll alkohollal, alkoholizmussal kapcsolatban, még nem kell rögtön mindenre lecsapni, és ráhúzni, ahol alkohol van. :) Igen, az alkoholizmus borzasztó és pusztít, de ennek a történetnek mi közbe ehhez???


Amennyit én nagyon fiatalon buliztam és ittam, ahhoz képest ez sehol nincs. :)))))

62. df3f5729d1 (válaszként erre: 60. - Laprincipessa)
2015. nov. 21. 16:33

Én ezt másképpen látom. Ha most szeretek valakit és megbeszélek vele valamit és kapok egy olyat, hogy 2 órát azért kések mert őneki iszogatni fontosabb a barátaival mint én, ja és ez nem is az első eset?

Hát akkor a barátokkal kell lenni nem velem és őket kel részegen ölelgetni nem engem. Akár alkoholista akár nem ez egy visszataszító dolog. Akit szeretek azzal nem bánok így! Vagy így mutatják ki az emberek a szeretetet? Oké, hogy nem láncolhatom magamhoz és igyon teát, menjen fodrászhoz, vagy bármi, de egy ilyen dolog megalázó lenne nekem. Ezért én szakítottam már. És nem bántam meg.

61. df3f5729d1 (válaszként erre: 59. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:28
Ez amolyan szeretlek és ne álljon ez közénk, hogy a barátokkal való piálgatást még nálad is jobban. Sajnálom, ezért lehet megütöm a bokám de kimondom. Bunkó a pasija!
60. laprincipessa (válaszként erre: 55. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:26

A fórumindító azt írta, hogy 1-2 órat késett, nem azt, hogy lemondta.

Az sem derült ki, hogy alkoholista, csak hogy 2-szer ivott alkoholt.

Ha teat iszogatott volna a haverjaival az nem lett volna megalazó, csak ha sört? Akkor senki nem mondta volna, hogy a teat valasztja a parja helyett.

De az is lehet, hogy mas rejlik itt hattérben, ami miatt a fórumindító úgy érzi, hogy mellőzik. Nem ismerjük az életüket. Egy egészséges kapcsolatban 1-2 óra késés (összesen 2 alkalommal, nem rendszeresen) nem kéne, hogy megkérdőjelezze a szeretet vagy a tisztelet meglétét.

59. df3f5729d1 (válaszként erre: 58. - Moonlight13)
2015. nov. 21. 16:21
Így igaz. Ebben nagyon sok évet le lehet húzni és ideig órákig tartó változások érhetőek csak el benne. Játszhatjuk a megmentő szerepét de ha ő nem akar ezen változtatni akkor most mit tehet az ember fia lánya? Most legyek érte mártír?
58. moonlight13 (válaszként erre: 56. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:16
Ezek jó tapasztalatok arra, hogy az ember később teljesen más típust keressen.
57. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:15
Egyetértek. De úgy látom, két pártra szakadtunk. :D
56. df3f5729d1 (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2015. nov. 21. 16:13
Nekem barátnőm volt ilyen akinek kötelező volt berúgnia ha csak módja nyílt rá. Nagyon sokat szégyenkeztem miatta.
55. df3f5729d1 (válaszként erre: 52. - Laprincipessa)
2015. nov. 21. 16:12
Ha én most valakivel megbeszélek valamit, biztos nem fogom lemondani csak azért mert bocs piálni megyek inkább a haverjaimmal. Ez baromira sértő egy párkapcsolatban.
54. moonlight13 (válaszként erre: 47. - 76c87e32e1)
2015. nov. 21. 16:10

Az a gond, hogy alig találkoznak, és pont azokon a napokon megy iszogatni a kollegákkal, amikor találkozni tudnának.

A többi napról nem tudunk, lehet, hogy akkor is iszogatnak, csak akkor ugye nem kell más programot lemondani.

53. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:09

Nekem is. Egyszer volt egy barátom, aki minden randinkra egy üveg piával a hóna alatt jött, volt, hogy a barátjával együtt. Elindultunk egy koncertre, és én félútról inkább hazamentem. Addigra ugyanis a fél üveg bor elfogyott. Nem voltam kíváncsi a többire...

Másnap a folyosónkon kiabálta, hogy de ő szeret engem.. Hát ez nekem olyan jó lecke volt, hogy messziről kerülöm azóta is az ilyen embereket.

52. laprincipessa (válaszként erre: 50. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 16:08
Szerintem ez csúnya sarkítas.
51. laprincipessa (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 21. 16:04

Szerintem attól függ, hogy milyen programot beszéltetek meg. Ha mondjuk azt, hogy beültök valahova egy kavéra vagy megnéztek egy filmet, szerintem (legalabbis nekem és a paromnak) nem jelent gondot 1-2 óra késés. Nekem is volt mar olyan, hogy elaludtam és csak késve készültem el, vagy épp ő nagyon jól elvolt a haverjaival és nem akart az esemény közepén felallni. Mi soha nem csinaltunk ebből hiúsagi kérdést. Plane nem tennem ettől függővé a szeretetet.

Ha azonban olyan programról van szó, aminél fontos időpont, akkor igen, okod van felróni neki. Ezt én is cserben hagyasnak elnem meg.

50. df3f5729d1 (válaszként erre: 49. - 76c87e32e1)
2015. nov. 21. 15:57
Nekem ez úgy jön le, hogy a pia fontosabb a pasinak mint ő.
49. 76c87e32e1 (válaszként erre: 48. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 15:52

De ez hogy jön ahhoz, hogy néhány hétvégéből egyszer-egyszer a pasi a haverjaival megiszik valamit? Mert a leírásból ez derült ki, hogy hétvégente találkoznak, de időnként lemondja a pasi, mert a barátaival van.

Persze lehet, hogy minden nap az asztal alá issza magát ezen kívül, de erről nem szólt semmi. Én is szoktam alkoholt inni, amikor beülünk valahová a barátaimmal, nem is szökőévente, mégsem vagyok alkoholista, aki romba dönt egy családot. :)

48. df3f5729d1 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2015. nov. 21. 15:46
Én a saját családomon tapasztaltam meg sajnos. És másokén is látom. Hisztizni meg mindenki hisztizik. :)
47. 76c87e32e1 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2015. nov. 21. 15:34
Azért, mert valaki időnként iszik a barátaival, attól miért lenne máris alkoholista, aki tönkretesz egy (nem létező) családot? :) Nem úgy írt a fórumindító, mintha ez lenne a probléma. Az, hogy valaki a haverjaival van, és bedobnak két sört nem ugyanaz, mintha kétnaponta leinná magát a sárga földig.
46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Df3f5729d1)
2015. nov. 21. 15:30
Valahogy nekem is inkább ez jutott az eszembe, nem a hiszti.
45. df3f5729d1 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 21. 13:00
Az ital nem egy családot tett már tönkre sajnos. :(
2015. nov. 21. 12:44
Hisztis akkor lennék, ha elmentem volna utána, ahol a haverokkal volt.. és botrányt csaptam volna.. Nálam ez a hiszti, vagy ha ordítozok vele a telefonba..
43. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Csipkerózsika)
2015. nov. 21. 12:41

Ebben nem értek egyet, mármint az első részében: a hiszti az hiszti bármilyen helyzetben, ezt csinálja egy 3-4 éves kislány, a felnőtt nő - már ha értelmileg is felnőtt - megbeszéli a társával, hogy neki gondot okoz az adott dolog és találnak KÖZÖSEN megoldást, mert attól, hogy leülök duzmálni, vagy sikítozok neki egy sort nem fog történni semmi, legfeljebb következőben is ugyanezt kapom.


A másik fele természetes, adódhat olyan dolog amiért muszáj lemondani egy találkozót. (De a munkatársakkal történő italozás együttéléskor is számomra csak akkor elfogadható, ha havonta nem azt az egy szem délutánt rugja fel érte, amelyiken épp kiruccannánk valahová, valamint nem túl gyakori...). Egy kapcsolat elején meg egyáltalán nem elfogadható, mert ha még akkor sem vagyok annyira fontos, akkor mikor vesznek emberszámba?

42. anya4005 (válaszként erre: 34. - Csikil4ny)
2015. nov. 21. 12:40

Nyilván van fontossági sorrend!

Ha pl. az anyámékkal közös ebédet mondaná le a haverok miatt,akkor nagyon zabos lennék.

De,ha szimplán arról van szó,hogy nem jön át,vagy nem megyünk el vacsizni (alkalom nélkül),az nem zavar/t.

Igen,zavarja a kérdezőt,mert máshogy éli meg ő a kapcsolatot és máshogy a pasi! Ha megtalálják a közös nevezőt,szerintem nem lesz ez többé probléma!

41. 76c87e32e1 (válaszként erre: 40. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 21. 12:06
Ha csak hétvégén találkoztok, és akkor is többször lemondja, inkább keress mást.
2015. nov. 21. 12:00

Nem élünk együtt.. És épp ezért csak hétvégén tudunk találkozni..


De köszönöm mindenkinek a hasznos sorokat..

39. 76c87e32e1 (válaszként erre: 35. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 21. 11:58

Nem írtad, milyen kapcsolatban vagytok. Egészen más, ha együtt éltek, és ő időnként rád csörög, hogy most késik pár órát, vagy ha ritkábban találkoztok, és akkor is többször lemondja utolsó pillanatban.

Nagyon hisztizni nem éri meg, nem számít, hogy mit mond, mennyire szeret, azt érzed, hogy milyen ez a kapcsolat, mennyire szoros. Ha egyébként minden rendben, el kell fogadnod, hogy ő ilyen, és nem idegeskedned ezen. Megmondani, hogy ha megbeszéltek valamit, ne mondja le az utolsó pillanatban, mert akkor már te sem tudsz mást szervezni. Ha pedig úgy érzed, annyira könnyedén kezeli ezt és nem számít neki egy-egy randi, akkor felesleges erőltetni. Nem tudod kierőszakolni, hogy fontos legyél vagy odafigyeljen rád.

38. Csipkerózsika (válaszként erre: 27. - Csikil4ny)
2015. nov. 21. 11:40

Hogy ez hiszti-e vagy sem, az a kapcsolat minőségétől függ. Ha ezt leszámítva minden tök jól működik, akkor szerintem elnézhető egy-egy ilyen alkalom. Igen, bizonyos szintig rugalmasnak kell lenni és el kell fogadni, hogy az élet nem "tervszerűen" zajlik általában. Velem is előfordult már, hogy megbeszélt találkozóra sietve összefutottam egy régi jó ismerőssel és muszáj volt egy jót beszélgetni, így késtem kicsit. Nem lett ebből konfliktus, mert a másik nem csinált hiúsági kérdést belőle.

Persze, ha azt érzi az ember lánya, hogy tojnak a fejére, utolsó a fontossági sorban és lehet hogy csak a mosott ruha, meleg étel és a P@ci miatt van vele a másik, az ugye nagyon más helyzet...

37. csikil4ny (válaszként erre: 36. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 21. 11:10
Igen, nekem a hitvallásom az, hogy az életben vannak pozitiv élmények és nevelő élmények. A pozitiv dolgoknak lehet örülni, de a negativokból tanulunk. Fejlődés nem lenne ez utóbbiak nélkül (még akkor is igaz, ha néhány tapasztalatot kihagynánk az életünkből).
2015. nov. 21. 09:56

Talán nem véletlen, hogy pont ma olvastam ezt:


Az élet olyan, mint a zongora.

A fehér billentyűk jelentik a boldogságot és a fekete billentyűk a szomorúságot. De soha ne feledd, hogy a fehér és a fekete billentyűk együtt adják a dallamot!

2015. nov. 21. 09:53
Igen, mindenki máshogy éli meg az ilyen helyzeteket.. De nem vagyok együtt 24 órát a párommal.. Ha akar, menjen.. Csak beszéljük meg előtte, ne az legyen, hogy megígéri nekem, hogy velem lesz.. És jaj, hív, hogy mégse, mert iszogat a haverokkal.. Mikor én már számítok rá és készülök.. De akkor még egy utolsó beszélgetés, aztán meglátjuk mi lesz..
34. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2015. nov. 21. 09:41

Nem is erről van szó. Menjen, az lenne az egészségtelen, ha 20 év után is 24-ből 24-et akarna valaki a másikkal lenni. Épp erre gondoltam, hogy a gyereket is ott hagyná az oviba, mert neki épp pohárcimborája került? Vannak helyzetek amikor egy randi is lemondható, de az pl, hogy veled mennék étterembe (havonta 1 alkalom) s akkor mondod le fél órával - az már nekem nem fér bele. Persze, nem vagyunk egyformák.


A kérdezőt is zavarja, ha már fórumot indított erről. S ha zavarja, akkor ez problémát jelent a számára és meg kell oldani. Ezt egyszerűen kompromisszummal lehet, ha hajlandó mindkét fél megtenni a szükséges lépéseket.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook