Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯
2013. jan. 8. 15:09

Köszönöm Ilcsi Mama sok újat tanultam ma megint tőled! Rengeteg az információ, kinyomtatom ezt az írásodat (is) és hozzáteszem a horoszkóp körünkhöz, már egy egész dossziém van ezekből a nyomtatásokból! :) Így könnyebb elemezni a saját képletemet, hogy mellé teszem és úgy olvasom amiket tanítasz és értelmezem.

Ajánlom mindenkinek! :)

1381. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1375. - Georgina84)
2013. jan. 8. 14:35

Kedves”Georgina84”. A kérdés jó, ezért beszéljünk róla itt a fórumon is, bár a képletelemzésedben mér erről egyszer nagyjából véve írtam.


Nézd csak meg saját képletedben, hogy a 11. házzal (vágyak remények megvalósulásnak a házával szemben található 5. házat, mely a szerelem, a szenvedély vágyának és gyermek háza. Benne álló Mars bolygóval, ráadásul a Nyilas jegyben/ a jóságos Jupiter bolygó urával, amely terjeszkedés, a nagyszerencse bolygója, itt az 5. gyermekház vonatkozásban.

Miért, mert nálad Jupiter mellett található a Hold is a „NŐ- az ANYA” jelképe.

Ugyan is a nők „Radix képletében a Hold a NŐT –az, anyát és jelzi. Mars pedig a tartós kapcsolati férfit jelzi. Míg a Jupiter pláne az IV. 5. házban a családi terjeszkedést is jelezheti.


Miért csak 2014 után aktuális nálad sorszerűen a baba, mert a Szaturnusz a IV. Család otthon házban állva, ekkor már a Nyilas jegyben az 5. házadban fog haladni. Sőt a Jupiter is 2013 – 2014.-ben, Rák/ jegyben HOLD / uralkodóval halad majd. Ekkor ebben az időszakban még a Jupiter is a saját Oroszlán Aszcendens jegyeden is áthalad, mivel tudjuk, hogy ASC, és Nap jegyen történő át haladások során hozzák be a bolygók a leg hétköznapig eseményeket, ezért aztán itt minden egybevághat.


(Férfi képletben pedig a Hold arra is rámutathat, hogy milyen „Nőt - anyát” szeretne valaki. Nézd csak a párod képletében, hogy neki a IV. házában, a Mérleg jegyben/ Vénusz uralkodóval áll a HOLD. Az Ő IV. család - otthon házában/ Nyilas jeggyel/ pedig benne állnak a Nap mellett a Vénusz és Szaturnusz bolygók is. Sőt ott van még igen jó pozícióban a jegy ház csúcson a Merkúr is. Tehát ez is X. MC-vel együtt jelzi, hogy párod felsőfokon tanul, és sikeresen végez is ebben a tanévben. )


Ugyan akkor általánosságban, a képletben a Nap és Szaturnusz az atyára, a Hold és Vénusz pedig az anyára is adhat utalást.

A mellett Pláne akkor, ha ez még IV. Család - Otthon és 5. Gyermek házakban is áll. Az 5. ház ugyan is, a szerelem és vágyak háza is.


Első sorban ezek a gyermekekkel kapcsolatos jelölők. Fontos azonban, hogy milyen jegyre tevődik a IV és az 5. de még a VII. Párkapcsolatok házai is. Azért, mert a női horoszkópban a HOLD VII. házban való állása is jelenheti a férjet, pláne ha az RÁK –jegyre / Holduralkodóval tevődik. Azért, mert a VII. ház az aszcendens jeggyel szemben a Deszcendens jelölő, vagyis a külvilággal, a másokkal folytatott közös kapcsolatot és a partnerrel való kapcsolatot jelzi.


Valamint azt is figyelembe kell venni, hogy ezekben, a házakban „lokálisan” milyen bolygók állnak a képletben. Azért, mert a bolygók annak a háznak a jelentőségével is bírnak, amelyben állnak és hatással van még rájuk, hogy milyen jegyben és hogy az a jegy milyen bolygó fennhatósága alatt van, vagyis milyen bolygó az ura. E - mellett még a „Radix” kör alatti „EKL” táblázat szerint jelzett fényszög sugárzásokat is figyelembe kell venni.


Amennyiben a ház üres nem áll benne bolygó, akkor mindenkor a jegynek az ura hatásait kell figyelembe venni. Azonban ha egy házban bolygó is áll, ez a körülmény lényegesen megnöveli annak háznak a jelentőségét. Még az is nagyon fontos lehet, hogy abban, házban a bolygó „Erőben” saját jegyszerinti uralomban, vagy „Exil”- tehát rangvesztésben áll-e?

Egyszerűbben meg fogalmazva: a bolygó azokat a házakat dominálja, amelyek az uralma alatt álló jelben foglalnak helyet, akkor jól érzi ott magát, tehát a hatásait ilyen módokon fejtheti ki.


Azonban azt se feledjük el, hogy minden bolygónak és minden háznak, jegynek több jelentősége is lehet a képletfejtés során. Pláne nagyobb jelentőséggel bírhat a képletben, ha a születési uralkodó (az aszcendens jegynek az ura) áll abban a vizsgált házban.


Ebből a szempontból még az is fontos, hogy a születési uralkodó bolygó és a többi bolygók is lokálisan: Kardinális, Szilárd, vagy Változó jegyben található-e képletben. <Azt, hogy melyik bolygó hol helyezkedik el a”Radix”-ban a Kör alatti „JELEK” táblázatban is, megnézhetitek.>.

1380. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1376. - 9d7dfcb81b)
2013. jan. 8. 12:48
Kedves" Emő86" Köszönöm a válaszod itt a fórumon is, örülök neki, ha valamiben tudok segíteni. Priviben és E-mailben is, válaszoltam a munkahellyel és gyermekkel kapcsolatos kérédésedre, azért mert azok itt személyes jelleggel is bírhatnak.
2013. jan. 8. 12:44

Kedves Fórumlátogatók.

Ebben az évben is, időközönként szeretném nektek jelezni a bolygók Tranzit körforgásait, valamint a Hold jegyekben való haladásának jegyhelyzeteit is.


A bolygóknak a január 7.-i állapotnak megfelelően a fokszerinti helyzetüket legutóbb az 1356.

Számon már jeleztem.


Most azt jelzem, hogy a HOLD éppen milyen jegyben jár a 2-3 naponkénti jegyváltásai során.


Ma január 8-án: a HOLD a Nyilas jegybe lépett és még 9-én is, ott halad.

10-11.-ig már a Bak jegyben jár, és ekkor 11.-én 20 óra 44 perckor belelép az Új- hold holdfázis állapotba.

12-13.-ig, Vízöntő-jegyben, 14-16.-ig, Halak-jegyben,

17-19.-ig, a Kos-jegyben halad, vagyis 0 óra 47 perckor már Növekvő holdfázisba lép a HOLD. Ugyan ekkor 19-én 22 óra 49 perckor a Nap jegy is Nyilas jegyből Vízöntő jegyre vált.

20-21.-ig aztán a HOLD a Bika jegyben halad, majd 22-23.-ig az Ikrekben, 24-26.-ig a Rákban halad.

27-28.-ig már az Oroszlánban található, ahol szintén fázisváltásba kerül: 5 óra 38 perckor már Telehold fázisba lép.

29-30.-ig, a Szűzjegyben halad, majd január 31.-től - február 2.-ig, már a Mérleg jegyben haladva fejti ki ránk a jegy- hatásait. (Nézzétek meg a fórumon ezeket ahatásokat tételesen is leírva úgy egészség, mint egyéb más szempontból is.)

1378. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1377. - Zalakriszti)
2013. jan. 8. 12:37

Kedves Kriszti. Igen jól gondolod és tudod, hogy Te a Kínai asztrológia szerint "Disznó" állatjegyhez tartozol.


Köszönöm a bejjegyzésed, és jó, hogy írtál erről, mert priviben elég sok kérdést kaptam ezzel kapcsolatosan, csak még nem volt időm rá egyenként válaszolni.


Viszont, aki ugyan abban az 1971. évben de január. 27.- előtt született Ők még a KUTYA jegyhez tartoztak. Vagyis 1970-02. 06-1971. 01. 26-ig még a Kutya éve tartott.

Azért, hogy ez másnak is jelzés értékkel szolgálhassak tettem oda a leírásban egy jelzést, hogy mivel a Kínai asztrológia másként jelzi a jegyek kezdetét és végét, azért, mert minden 12 éves ciklusban más jegyekhez és elemhez is, társulnak az időpontok, ezért az évek mellett a hónapokat is figyelembe kell venni, amikor arra vagyunk kíváncsiak, hogy ki milyen Kína állatjegyhez tartozik.

Erről a fórum elején 1912. évtől - folyamatában, egészen 2019-évig, bezáróan feltöltöttem egy tablót, amelyben minden 12 éves ciklusban születettek benne szerepelnek.

Sőt ott még a jegyekre való leírások is megtalálhatóak.

2013. jan. 8. 10:05
Drága Ilcsi Mama!Megjöttem vissza olvastalak volt mit!Most van egy kis idöm mert beleestem ebbe a kalici vírusba és görcsöl a gyomrom na meg a hasmenés,az egyik papimtól kaphattam el,ugyhogy most bepotolok mindent ami kimaradt.Olvastam a kinai horoszkópot én azt hiszem disznó vagyok az 1971évemmel a jellemzök minden illik rám mindig tudsz vmi újjal meglepni,jó egészséget kívánok millió puszi.Kriszti
1376. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 1369. - Ilcsi Mama)
2013. jan. 7. 20:52

Kedves Ilcsi Mama!


Egyszerűen ámulok-bámulok. Még sosem volt részem sors elemzésben, de egyszerűen amiket írt...ledöbbentően igaz :)


Valóban van felsőfokú végzettségem, és jelenleg is tanulok. Pont ezzel van a probléma, hogy nem igazán tolerálják a kollégáim. És hiába próbálok másik helyet találni, nem igazán vesznek fel sehová, mivel sehol nem nézik jó szemmel, hogy minden szombaton iskolában vagyok. De úgy érzem, hogy egyre jobban szorul a jelenlegi helyemen az a bizonyos hurok, és ezért próbálok lépni, mielőtt engem léptetnének ki :)


Az is teljes mértékben igaz, hogy tavaly teljesedett be a szerelmünk, mert konkrétan tavaly volt az esküvőnk.

Foglalkozni foglalkoztat a gyerek téma...és ez az, amiben nem tudok döntésre jutni. Igazából ráérek még, mert fiatal is vagyok, és még nincs nagy karrier a hátam mögött, de azért már egyre jobban vágyok egy gyermekre attól a férfitól, akit szeretek.

És sajnos van igazság a nőgyógyászati kérdésben is, ezt már tini korom óta tudom, hogy nem minden úgy működik, ahogy kéne.


Nagyon szépen megköszönöm, hogy ha tud valamit tanácsolni a munka kérdésben, mert ez nagyon aggaszt nap, mint nap.


Kellemes napot kívánok holnapra!


Üdv: Emő

2013. jan. 7. 15:38

Kedves Ilcsi Mama!


Én azt szeretném megkérdezni, hogy a képleteinkben mi utal a babára, hogyan lehet rájönni, "kiolvasni", hogy ezen a téren mi várható?


Köszönöm segítségedet!

1374. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1373. - Babi11)
2013. jan. 7. 15:19
BUÉK és sok puszi.
1373. Babi11
2013. jan. 7. 15:10
Olvaslak :)
2013. jan. 6. 21:35

Kedves Fórumlátogatók.


Arról is, szeretnék nektek itt az év elején még írni, hogy valamikor 45-50 évvel ezelőtt, engem is nagyon érdekeltek asztrológiai ismeretek.

Akkor első sorban a bolygók közül a Föld körül keringő Hold hatásai érdekeltek a leginkább.

Holdnak az egészségre való hatásaival, de legfőbbképpen a Hold fázisok időjárásra való hatásait firtatattam.


Egészség vonatkozásban többször is megfigyeltem, hogy bizonyos Hold-fázisoknak a szervezetműködésre különböző élettani hatásai lehetnek. Például az I. növő-hold idejében, vagy a III. fázisban, a csökkenő Holdidőkben, amikor növekszik a Földi gravitációs erőtér.

Ezért aztán bennünk ilyenkor a biológiai folyamatok is kívülről befelé irányulva adják a hatásaikat. Ez azért lehet így, mert ekkor a fizikai – testünk, szellemi és lelki elraktározásnak az időszakát éli.

Mivel ez meg terhelti SZERVEZETÜNKET ajánlatos ezekben, az időszakokban energiadúsabb táplálékokat fogyasztani, sok zöldséget és sok gyümölcsöt.


Aztán a Hold fázisoknak a II.= O Telihold idejében és a IV. fázisban, Új holdidőkben, már csökkenhet a befelé irányuló gravitációs hatás, ezért a bennünk zajló folyamatok inkább már belülről kifelé irányulnak. Ez egyben a testünknek a tisztulási méregtelenítési folyamatával is összehozható.

Azt javaslom nektek, hogy minden a javunkra válhat, amit annak testrésznek, szervnek, a jóllétéért teszünk, amely a születési csillag-jegyünkre <állatöv-jegyünk>, érzékeny testrészt, szervet és szervrendszert jelöl. (Hold hatás szempontjából, valamint a bolygók által érintett testrészekről a fórumon, több helyeken is olvashattok).


Időjárási szempontból pedig azért érdekeltek a Hold-fázisok, mert sokszor fordult elő, hogy elmentünk nyaralni a Balatonra, és bizony egész időben esett az eső, hűvös idő volt.


Aztán elkezdtem a népi regulákat, a népi megfigyelések összegezve kigyűjtögetni. Ehhez még egy évtizedes saját megfigyelésem is társult, melyet a holdfázisokra alapoztam.

Miután ezek alapján jelöltem meg a pihenésre és nyaralásra eltöltött időket, már szinte nem is fordult elő, hogy a szabadságot rossz időjárási időben vettük volna ki.

Ez azért is nagyon fontos volt, mert a férjem imádott pecázni, és nem volt mindegy az sem hogy a jó idő mellett jó halfogási idő is legyen.


Aztán ennek van egy humoros része is: ugyan is a munkahelyemen a kollégák, mindig azt kérdezték, hogy létezik, hogy amikor Te a családoddal Júliusban lent vagy a Balatonon, mindig jó idő van és a víz is kiváló és fürdőzésre is, alkalmas.

Így aztán egyre többeken ugyan azon időben szerettek volna szabadságra menni, mint amikor én.

Ennek aztán az lett az eredménye, hogy abban, hónapban üres volt az egész ház, mert mindenki ekkor volt szabadságon.

Ezért aztán az egész 3 nyári hónapra el kellett készítenem már írott állapotban az időjárás előrejelzést. Majd egész évre vonatkozóan - már január első hetében - leírtam a tapasztalataim, hogy mikor milyen idő várható.

Egyre többen kérték tőlem, nem győztem gépelni, illetve sokszorosítani és postára adni.

Mert akkor ugye 40 év távlatában még nem volt számítógép. Mivel aztán már sokra tevődött a posta költségem, - mert természetesen ajándékként küldtem el mindenkinek, - mást kellett kitalálnom. Egyszer csak egyre több újságban láttam viszont az éves előre jelzés leírásomat, mert már egymás közötti másolt formában terjedt az emberek közt.

Ebben aztán fordulatot hozott, technika, amikor már interneten lehetett továbbítani a küldeményt.

Már sokszor ősszel kaptam az üzeneteket, hogy ne feledkezzem el róluk a következő év elején sem, küldjem az előrejelzést.

Aztán ez is tovább nőtt már az ésszerűség határain, mert volt olyan év, amikor százszámra kellett E-mailben elküldenem.

Ekkor történt, hogy már több portál, mint a Szabad Föld.hu, is leközölte, onnan aztán letölthette mindenki, akit érdekelt.

Így kerültem kapcsolatba a „Hoxa” portállal is, amikor az egyik Hoxa fórum tagja, aki kapta valakitől az éves előrejelzést, feltöltötte ide „HOXA”portálra. Aztán pár évvel ezelőtt Hoxa, mint a Portál tulajdonosa negyedévenkénti bontásban a „Hobbi&Otthon” oldalon már megjelenteti mindenévben az időjárás előre jelzésem. Innen aztán más fórumok, blogok, és más a hírforrások is, mint a hir24 is, átvették az időjárás- előrejelzésem.


Amikor már elértem a nyugdíjas évet több lett a szabad időm is, sokkal több időt szentelhettem az asztrológia ismereteknek is, mivel szinte gyermekkoromtól nagyon foglalkoztatott a „Csillagok” világa.

Ezért aztán beiratkoztam egy ötéves képzésen alapuló tudományos csillagászati - asztrológiai ismeretek megszerzésére.


Röviden ez a története annak, hogy most itt vagyok veletek. Hoxa által lehetőségem nyílt arra, hogy az ”Aki szereti az asztrológiát” fórumot elindíthattam. Azért mert azt szerettem volna, ha mennél többeken megismernétek ilyen nagyon egyszerű módon is „Csillagok”, világát.


Az időjárás előre jelzésemben pedig ebben 2013. évben is - melyet már január 7.-től, itt a „Hoxa” portálon, illetve az adatlapomon/interaktívra kattintva egyben függően egész évre szólóan is –ajándékként letölthető-. Azért, hogy az előre jelzés szerinti hónapok alapján a legjobb időket tudjátok majd előre tervezni a szabadidők eltöltésében.


Az előrejelzés szövegéből kivonat:


Ilcsi Mama várható időjárás –előrejelzése- 2013. évre.

Kiegészítve horgászatot kedvelőknek „jó halfogást jelző holdfázis időkkel. „


Kedves Barátaim és Ismerősök! Több évtizede kapjátok meg tőlem - az év első hetében, - <ajándékként> az időjárás előrejelzés leírást, főleg azért, hogy a szabadidő eltöltésére a legjobb időket tudjátok ez évben is, előre megtervezni.

Az előjelzésem, - mint mindig-: Népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg

- csillagászati szempontból - a HOLD, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembe vételével, és nem utolsó sorban, több évtizedes saját megfigyeléseimre alapozva készült.

Mindenkinek: Nagyon jó évet, jó pihenést és jó egészséget kívánok.


A 2013. évi időjárás-előrejelzés, a csapadék megoszlás terén - az eddigiektől eltérően rendkívüli változékonyságot hozhat.

Havonta jelzett dátum napoknál KB. Kétnapos helyenkénti eltérés előfordulhat, ugyan is a frontok tovább haladását - az országban területrészenként - sajnos nem tudom pontosan meghatározni. Valamint a csapadék lehetősége a jelzett időben is, csak az előfordulási valószínűséget jelentheti, amely természetesen ország részenként szintén változó lehet.


Szeretném jelezni, hogy az éves időjárás előre jelzést, megnézhetitek és letölthető a GOOGLE-START lap, keresőben „Ilcsi Mama” beírásával, illetve, „HOXA” Portálon,

Hobbi - Otthon fórumon, valamint a „Hoxa” adatlapomon az <INTERAKTIVITÁSRA> kattintva.


A múlt évben többen kérték, hogy jelezzem a horgászoknak is, a jó halfogást, jelző napokat.


Jelmagyarázat horgászoknak:

Holdállás: = első negyed Ď (növekvő hold), O=Holdtölte,

©= utolsó negyed (csökkenő hold)

●= Újhold

A HOLDFÁZISOKBÓL kiolvasható, hogyha, halat is szeretnétek fogni, akkor

– mindenhónapban- az újhold előtt a csökkenő holdig, illetve az újhold után a növekvő holdig és a telehold előtti és utáni egy- egy napon érdemes csak a peca-bot mellett üldögélni. Jó halfogást kívánok!


A 28. napos holdidőszak, amikor a Hold egyszer körüljárja Földet= Holdhónap, kiszámítása minden évre érvényes. Ez az álló csillagokhoz mért idő, mely egyenlő, „Sziderikus”holdhónap idővel és ez pontosan: 27. 32166 napot tesz ki.


Az éves naptárban, vagy az általam készített havonkénti időjárás előrejelzésnél az Újholdtól újholdig holdfázis időket, kell figyelembe venni. Itt a hold egyszeri körútjának ideje alatt már a Nap is tovább halad az útján, kb. 27° fokkal, mely különbséget a Holdnak is be kell hoznia, hogy ugyan abban, szögállásba juthasson. Ezért ezt nevezzük „Szinódikus”, Holdhónapnak, amely= 29. 53059, napot tesz ki, nagyjából olyan 29. 5 napnak felel meg.

Vagyis egy-egy holdnegyed idő közti idő 7. 4 napból áll.


Ebben az évben, mint eddig mindenévben, szeretnék egy kis ajándékot is, adni nektek mégpedig:

Az új- holdhónap napjainak üzenete által.

●Újhold első napjától kezdődően a következő. ● (ÚJHOLD) 24 óráig.

Nézzétek meg ennek alapján, hogy kinek mit is, hozhatnak és mit érdemes tenni ezeken, az új Holdhónap napjain.

- Az újhold első három napja legalkalmasabb üzleti ügyek tervezésére és elkezdésére. Ezeken, a napokon érdemes olyan tervek megvalósításán is dolgozni, amelyek a jövőt határozzák meg. A tervek után a megvalósítást főleg, (ELSŐ NEGYED) a hold növekedésekor célszerű elkezdeni és a O (TELIHOLD)-ig, befejezni, ebben az esetben biztos sikeres lesz a tervezett, vagy elkezdett jövő.

> 4. és 22. napjai NEM a legszerencsésebb napok. Ezeken, a napokon, ha lehet, halasszunk el minden fontos döntést, mivel ekkor veszekedéssel, perlekedéssel, gyűlölködéssel, kell számolni.

> 5. napja alkalmas arra, hogy az ember egy szándék megvalósítását kezdeményezze, különösen alkalmas ez a nap karitatív tevékenységre.

> 6. napja: Ezen a napon legyen éber, mert vannak, aki Ön ellen intrikának, láthatóan rosszat akarnak.

> 7. napja: Spirituális ügyek jó napja. E napon ne beszéljen álmairól senkinek, ne aggódjon, betegségéből hamarosan meggyógyul, ha azt Ön is nagyon akarja és erre a gyógyulási folyamatra a testét-lelkét is igénybe, veszi.

> 8. nap kiváló idő üzlet és hivatalos ügyek intézésére.

> 9. nap: érdemes vállalkozásban kezdeni ezen a napon tanulmányok során vizsganapjának is eredményes és kiváló.

>10. és 23. napján lehet jó utazást szervezni, vagy ekkor elindulni, de kedvezőek e napok a

> 21-i nappal kiegészítve a házasságkötésre is.

♥ 11. 12. napján álmai valóra válnak, főleg a 12. nap a szerencse napja.

Ekkor hasznos és eredményes döntéseket hozhatunk, mely kihatással lehet a közel, s távoli jövőnkre.

> 13. napja: Ne kérjen szívességet e napon senkitől!

> 14. napja: Általában jó napnak vehető. Az elveszített perek, ügyletek ekkor visszafordíthatóak lesznek, az elvesztett tárgyaink ekkor megtalálhatóak. Óvakodjunk viszont, hogy e napon, ha rajtunk múlik, ne betegedjünk meg, mert hosszadalmas gyógyulási folyamatra számíthatunk.

> 15. napján érdemes eladnunk, vagy vásárolnunk bármit, bizonyosan jó eredményt érünk el.

> 16. napon, ha lehet, üzleti ügyekben ne intézkedjünk. Ne tervezzünk e napra a házasságkötés napját sem.

> 17. napja: A kellemetlenség és a gonoszság legyőzhetőek, csak figyeljünk a környezetünkben történt eseményekre.

> 18. 20. 25. napok sok veszélyt rejtenek magukban, ezért főleg a közlekedésben érdemes óvatosnak lenni, de más, előre nem látható veszélyeket is rejtegethet e három nap, ezért e napokon legyünk egy kicsit alaposabbak, átgondoltabbak, döntésünk és cselekedetünk meghozatalában.

> 19. napján minden fontos döntésünket meghozhatjuk, de legyünk ezen a napon is megfontoltak minden téren.

> 23. napon a szerelem terén hozott döntések jók lesznek. Esetleg ekkorra tervezzük és tegyük a nászútra való elindulás időpontját is. Érdemes ekkor hosszabb szabadságra indulni.

> 24. napja alkalmas tehetsége kibontakoztatására, a zavaros ügyeket ekkor könnyen meg tudja oldani.

> 26. napja a legkedvezőbb művészeti, alkotó tevékenységre.

> 27. napja: Az ezen a napon elveszített dolgok soha nem kerülnek meg. Vigyázzunk értékeinkre!

> 28-29. napján: napon óvakodjunk a szerencsejátékoktól, mert az ezen a napokon tett téteket általában elveszíthetjük.

Hónap-soroló: Újév – újév! Újesztendő!


Hány csemetéd van? Tíz meg kettő!


Jégen járó január, fagyot fújó február, rügymozdító március, április füttyös- fiús, május- virág dús.


Kalászkonyító június, kaszasuhintó július, aranyat izzó augusztus.


Szőlőszagú – szeptember. Levélhullató október, ködnevelő november, deres- darás december.



Január/TÉLHÓ.

HOLD fázis jelmagyarázat:

5.én: © Utolsó negyed (csökkenő hold).

11.-én:●Újhold.

18.-án Ď Első negyed (növekvő hold).

27-én: O Holdtölte (telihold).


{2013. év január hónapja, összességében: az átlagostól csapadékosabb időszaknak ígérkezik, azonban az ország területi elosztásban ez változó lehet. Az északi területeken több, míg a déli vidéken kevesebb lehet a havi csapadék összessége.}

Január hónap részleteiben:


Hét elején még marad a párás ködös idő. A köd lecsapódás a hideg miatt zúzmaraképződést eredményezhet. Majd felhős, derengős napsütés mellett egyes helyeken viharossá fokozódik a szél.

6.-tól, hideg és melegfrontok váltogathatják egymást. Több helyeken várható csapadék, előbb hószállingózás, hózápor és havazás.

10.-től, ismét borongós, elszórtan felhős, majd eső - ónos-esővel az utak csúszóssá válhatnak, ezt havas – eső követi, majd szeles, hószállingózással –havazással tarkított, derengős, hidegebb napok következnek.

15-18.-i napok, ismét havazást hozhatnak, de több - kevesebb napsütésben is részünk lehet. Napsütéses nappalok mellett is, hideg mínuszok jönnek. Egyértelműen beköszönthet a fagyos januári tél.

22-23.-tól néhol az országban nagyobb havazás várható.

Szinte a hónap végéig, időnként több-kevesebb havazásra, számíthatunk, - ami igen csak kedvezhet a téli sportok kedvelőinek-.

A szélviharossá fokozódhat, a szikrázó napsütés mellett, hófúvásokkal, hóakadályokra, és járhatatlan utakra is felkészülhetünk.



Álmodtál egy boldog évről,

Reménykedtél igaz szívből.

A REMÉNY mára tovaszállt,

ÁLMOD is már messze jár.

Vár az ÚJ ÉV ismét Téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet Téged.

Életed még lehet meseszép.

Boldog Új Évet kívánok NEKTEK, ÉN.


„Bolyhos szelíd bárányfelhő.

Mint a búza, mint a rozs,

Kenyerünkhöz, Új esztendőt,

Békét, békességet hozzon most.

Szeretetben, egészségben,

Legyen részed egész évben.

Légy szerencsés, vidám, boldog,

Felejtsd el a bút és gondot.

Kezdődjön hát egy „ÚJ” élet,

Legyen békés, Boldog Éved!


Nem kívánok senkinek sem különösebb,

Új dolgot,

Mindenki amennyire tud, legyen Boldog!

Mert míg tudod, hogy miért vagy,

Vissza nem fognak a kátyúk…….

A többit meg majd apródokkonként meg csináljuk!

1371. HnéViktória (válaszként erre: 1370. - Ilcsi Mama)
2013. jan. 6. 17:46

Kedves Ilcsi Mama!

Olvaslak ám minden nap...csak nem mindig írok..nagyon érdekes ez a kettő legutóbbi feltöltésed,de nagyon tömény:)


Ma nagyon szomorú vagyok...korábban itt is szó esett arról,hogy 2012 évben kapcsolatok szünnek meg kovácsolódnak újak...akinek nem egyforma a rezgése az elhatárolódik egymástól...na tőlem elvitt egy 15éves barátságot a 2012 melyet végérvényesen ma zártam le...:( és egy kicsit elszomorít mert sok a közös emlék...


Ilcsi Mama azt írtad januárban nekünk már jobb lesz...remélem nagyon nagyon...holnap adok is fel egy lottót:))))Millió puszika neked!!!!

2013. jan. 5. 21:26

2013. Év számmisztikailag is egy érdekes év lehet.

Ezért aztán most még az év elején igyekszem ezekkel is foglalkozni, talán érdekelhet benneteket.

Először is azzal kezdeném, hogy a felgyorsult elgépiesedett világunkra, lehet jellemző, hogy milyen sok ember kíváncsi a horoszkópjára a sorsára. A csillagképek alapján azonban nem jóslások kerülnek az előtérbe, ha nem inkább a születéskor kapott bolygók jelentéstartalmaik alapján kapott sors lehetőségek. Amelyet aztán nekünk embereknek van módunk formálni, saját akaratunkkal egy kicsit magunkra szabni a jövőt.


A váratlan és különleges események ismétlődésit sokszor nem értjük. Azonban, ha jobban belemélyednénk a saját pontos születési időnkre készített „Radix” képlet jelentés tartalmaiba, talán azt is megérthetnénk, hogy ezek miért hatnak ránk ”Dezsavű” élményként.


Pedig csak az történik velünk, hogy a születési képletünkben elhelyezkedő bolygók a vándorlásaik során, vagyis a Tranzit visszatérésekkor ugyan abban a jegybe, házban, ugyanazon a pontokon, a fényszögeik által, szinte ugyanazokat az életeseményeket hozzák el számunkra.


Éppen ezért tartom nagyon fontosnak, hogy az „érzékeldugaszoló” mindenfajta és mindenhonnan felszedett jóslások helyett inkább a saját születési képletszerinti csillagászati horoszkóp alapján mélyedjetek saját magatok bele az asztrológiai ismeretek megszerzésébe.


Hiszen nem kell hozzá más, csak egy kicsike szorgalom, affinitás, ezeknek, a dolgoknak a menetére, no, meg egy jókora intuíció.


▪ Első lépésként, aki már a saját Nap jegyét megismeri és ehhez még a pontos születési idejére készített „Radix”-ból, az aszcendens jegyével együtt az I. házat, majd annak az uralkodóját, a benne álló bolygókkal együtt, mint a személyi bolygóját is megismeri, akkor annak függvényében már a többi születéskor adott bolygóról is tudomása lehet.

Ezek pedig, mind-mind elhozzák nekünk Tranzitok során azokat a dolgokat, amire olyan nagyon kíváncsiak lehetünk.

Amennyiben már tudjuk, hogy ezek a Tranzitok jók vagy rosszak is lehetnek, nincs már más tenni valónk, mint úgy irányítani az életünk folyását, hogy abból nekünk és környezetünkben élőknek is, csak is legjobb jusson.


▪ A számmisztika tudománya is már évszázadok óta ismert. A „számok atyjának” Püthagorasz görög filozófust tartják, (i.e.580-500), aki az időszámításunk előtti hatodik században élt. Zseniális matematikus, csillagász, és filozófus volt.

A Püthagorasz szemlélet az 1, 2, 3, 4,- es számra épül, melyek összeadva 10-et adnak ki.

„minden számban több rejlik, mint a számszerű értéke”


Az életünk során gyakran kísértetiesen ismétlődnek bizonyos helyzetek. Ez azért lehetséges, mert a bolygók keringésük során sorra át- át, haladnak a születési aszcendens jegyünkön (felkelőjegyünkön), vagyis az I. Házon, valamint a Nap állatövi jegyünkön is.

Ekkor a bolygó állások, és azok a házakban való elhelyezkedésük által ugyanazon a ponton lévő fényszög kapcsolataikkal megmozgassák bizonyos sors területeket.

Ekkor érezhetünk bizonyos „Dezsavű „, sors, vagy „végzetszerű” hatásokat.


A számoknak ez által, a bolygókhoz is kapcsolatai vannak: ” Püthagorasz görög filozófusnak”aki mint a számok nagy varázslója ként fedezte fel a „Numerológia” alapján a számok kapcsolatában a bolygókkal való rezgés világát.

Vagyis, hogy az általunk ismert betűket, egy séma alapján számokká lehet átalakítani.


▪ Ezeket, a számokat aztán - például a születési évünben, vagy nevünben szereplő betűkből képzett számok szerint, - mindaddig adjuk össze, míg meg nem kapjuk azt az egy számot, amely a számrendszerben

0-10-ig felel meg. Ezeknek aztán jelentés tartalmaik alapján megtudhatjuk, hogy mit is szimbolizálnak az egyes számok jelentéseikben.


Ennek alapján már következtethetünk az életutunkra. Melyhez nem kell más, mint a születési évünk hónapja és napjának az egy számmá történő át átalakítása.

Ennek aztán még a nevünkkel, való összekapcsolódásával, illetve a nevünk betűkészletének a számmá történő átkonvertálásával, még további dolgokat is megtudhatunk úgy, mint a belső- külső személyiségre mutató dolgok terén.


▪ Én most itt elsősorban magának a 2013. évnek sors misztikájával foglalkoznék.

<Azonban ha érdekel benneteket, majd az év során bővebben is, visszatérhetünk a nevünkben rejlő misztikumokra is. De csak is olyan formában, hogy igyekeztek megismerni, majd a jelentés tartalmakat és saját magatok állapítjátok, illetve számítjátok ki az értékeket, illetőleg azok jelentés tartalmát>.


▪Tehát 2013= 6. Ez a hatos szám „ÉV” szám szempontjából a termékenység, az életerő, az egészség száma. (Gondoljatok csak arra, hogy a horoszkóp körben a 6. ház a munkaháza mellett, az egészségi viszonyok háza is.)

A 6.-os szám egyébként az egészség az életerő mellett azt is jelzi, hogy akiknek név száma=6 azok az emberek pláne ebben az évben megtalálhatják helyüket a saját életükben.

Azt is hozhatja nekik ez a 2013. év, hogy boldogságukat a saját kezükbe vehetik. Persze ehhez elsődlegesen szükséges, hogy a saját egészségükre nagyon vigyázzanak.


Mivel ez a 6-os számra mutató év a termékenység mutatója, ezért akik gyermekáldásra vágyódnak, azokat ebben az évben a sors csodálatos gyermekáldással is megajándékozhatja, illetve ez - az év, a legcsodálatosabb családi életet kínáljhatja fel részükre.

A számok jelentései, melyek kapcsolódnak az égitestekhez, a bolygók rezgésszámaikkal csak megerősítik a szellemiséget, az érzelmi képességet, a kifejezőképességet, a harmóniát, a szenvedélyek intenzitását, a gyakorlatiasságot, vagyis minden olyan képességet, amelyek növelik az egyén adottságait és hozzásegítenek az élet jobbá tételéhez.


▪ (A leírás végén majd azt is, jelzem, hogy a saját születési évetek tekintve hogyan nézhettek rá erre 2013. évre, mint személyes megfelelőként, illetve minden olyan év jelentés tartalmára, amelyre esetleg kíváncsiak lehettek.)


Ezek a bolygókkal kapcsolatos számok melyek a következők lehetnek, hát vegyük őket sorra:

♥ A fenséges NAP száma: 1. és 4.


♥ Hold száma: 2. Amely egyben arra is rá mutathat, hogy a sorsod csak is akkor lehet sikeres, ha megtanulsz együttműködni másokkal is. Ez az esztendő arra is jó lehet, hogy gondolkozz el mindazokon, amik mostanában történtek veled. Alkalmazkodó képességed fejleszd olyan fokra, hogy tud saját magadat és másokat is elfogadni. Az érzelmeidet merd még jobban kimutatni azok felé, akik fontosak lehetnek neked. Kevesebb időt szentelj a múltnak inkább a jövőre és benne saját magadra, és szeretteidre figyelj inkább oda.


♥ 3. szám a jóságos Jupiter száma: Jupiter egyébként a= „Fortuna maior”a nagy szerencse, bolygója.


♥ 4. szám: mint már előbb is írtam szintén a Nap száma, azonban az 1. szám a kezdeményezőkészséget, sőt még a vezetői képességet, a kreavítást, jelöli addig a 4. szám:

Uralkodó planétájaként a Nap az emberi (6. házas saját ) teljesítőképességre, a munkaáltali kibontakoztatható lehetőségekkel hozható összefüggésbe.


♥ 5. szám: A Merkúrnak ”az ÉSZ Istenének a száma”. Vagyis az észbeli képességet hozhatja össze az okossággal, a talpraesettséggel, és persze a megérzések pontosságával.


♥ 6. szám: A Szépséges est-hajnal Csillagnak, a Vénusznak a száma, mely egyben a Bika és Mérleg állatöv-jegyek egyedi urai is. VÉNUSZ bolygót <esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk éjjel az égbolton. A VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” a Vénusz az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.


♥ 7. szám: Szellemi szinten, szintén a Holddal van összefüggésben. Nagy segítséget nyújthat ez a szám azoknak akiknek, ilyen számmal hozható össze az életútszámuk. Ugyan is a tartózkodó zárkózottságukban adhat feloldódást abban, hogy harmonikus kapcsolatokat tudjanak teremteni másokkal. Vagyis arra ösztökélik a szám tulajdonosát, hogy

” tanulj meg a földön járni, bízz magadban, találj több örömet a hivatásodban, a munkádban, és ezzel együtt természetesen a magán életedben is”.


♥ 8. szám: A szorgalom, a gyakorlatiasság, és a megbízhatóság jelölőszáma. Éppen ezért kapcsolódik a Szaturnusz bolygóhoz.

Milyen érdekes az is, hogy a Szaturnusz helye a horoszkópkörben a tekintélyt is képviseli, de egyben a feladat osztó szerepet is képviseli az életünkben.

A házhelyzete pedig az életnek azt a területét jelzi, ahol az egyénnek a súlyos nehézségeit, terheit kell megoldania. Gyakorta nem tűr ellentmondást, tilt és akadályokat is, gördít az élet útján, azért hogy azzal is tanítson bennünket. Olyan, mint egy jó apa.

Ezzel bizony döntés kényszerbe sodor bennünket, hogy meghátrálunk a ránk rótt feladatok előtt, vagy pontosan ezzel adhat inspirációt arra, hogy növeljük az önbizalmunkat, ne hátráljunk ki a feladatok elől, hanem következetesen vigyük végbe a cselekedeteinket.


♥ 9. szám: A Mars bolygó száma. Ez a szám utal az egyéni adottságra, a képességekre, a munkabírásra, de még a bátorságra is.

Nem véletlenül az általános (30-30° fokos), horoszkópban, a KOS - jegynek az uralkodó bolygója. Azért, mert a Kos jeggyel kezdődik itt az Aszcendens - vagyis I. ház, azért mert pontosan március 21.-én lép be a NAP a KOS Csillagképbe.

Tehát ezért a horoszkópkörben (bármelyik házra is tevődjön a pontos születési időre készített „Radix” képletben), a KOS jegy bizony Mars jellegű házat is jelez. Ezért ez a horoszkóp legfontosabb ház területe pláne, ha ez még az aszcendens jegy kezdő I. háza is.

Ugyan is ezen az aszcendens I. házon mutatkozik, meg a személyiség. Mars erőt, energiát, kölcsönöz, és tettekre inspirál. Mars általában bőséges energiát elsősorban az „Ego” érvényesítése érdekében használja fel.

Ugyan akkor még itt az I. házban az egészségi állapotról, az alkati adottságokról is sokat elárulhat nekünk.


Itt ugyan véget érhet a számrendszer, de fontos jelölő lehet még a 11 és 22. számok önmaguk értelmezéseként is.


♥Azért, mert a 11 szám úgy is felfogható, mint 1+1=2. Magasabb foka. És ugyan úgy, mint az általános horoszkópban, míg a Kos jegy az I. ház, addig a 11. ház Vízöntő jegy háza.


Illetve a képletben idetartoznak az életmegoldások lehetőségei mellett, idetartoznak a barátok, a pártfogók, vagyis egyszóval az esetleges segítő erők. (Ugyan akkor ezt, házat a „Radix”-ban is a remények megvalósulásának házaként tarthatjuk nyilván, és nem kell, hogy éppen a Vízöntő jegyben legyen a 11. ház).

Bár alap értelmezésként, mivel a Vízöntő jegynek a Szaturnusz sorsbolygó mellett még az Uránusz bolygó is az ura. Vagyis az ilyen személynek a függetlenségi vágya igen erősek lehetnek, nagyon fontos lehet, hogy megtalálja az illető maga részére a legjobban élhető élet stílust.


Mivel a Vízöntő jegy karaktere egyébként is, idealista, viszont a Vízöntő jegy egy levegős –jegy. Ezért a szülöttnek fel kell ismernie magában azt, hogy néha bizony csökönyös is, ezért aztán nehezen tudja legyőzni ezt a tulajdonságát.


Pontosan, ezért akinek Numerológia száma a 11-re is visszavezethető, (11 szám is úgynevezett „Mesterszám”), akkor számolni kell azzal is, hogy a 11-es számhoz a Neptunusz bolygó társul. Pláne mostanában, amikor a lassan haladó Neptunusz bolygó a múlt év elején átlépett a Vízöntő-jegyből a Halak jegybe, ahol bizony nagyon sokáig 2025-2026.-ig rója hosszú körútját a Nap körül.

A NEPTUNUSZ bolygó a nagyálmok bolygója. Viszont a csüggedés és az újkor kezdetét is magával hozza. A Neptunusz egyébként a Vénusz felsőbb oktávja. A Neptunusz hatást szinte generációkon keresztül érezhetjük, ekkor új lehetőségek nyílnak meg. Ha a Neptun szempontjából nézzük a dolgokat, akkor a bizony ködösítheti a dolgok menetét, vagyis a tisztánlátásban már-már látnoki képességeket is kölcsönözhet az illetőnek.


Mivel jelenleg az Uránusz bolygó KOS jegyben halad, és a Plútóval gyakorta igen rossz pusztító aspektust, alakíthat ki. Ekkor sajnos senkinek sem kedvez, ez az időszak, mert főleg romboláshoz vezethet. Lásd mostanság a pénzügyi válságot, a sok időjárással kapcsolatos árvíz és vihar károkat, ezeket is ez a rossz URÁNUSZ-PLÚTÓ fényszög kapcsolatok befolyásolhatják


Azt is figyelembe vehetjük itt még, hogy az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó szerepe az asztrológia tudományban, arra is figyelmeztethet és kapacitálhat bennünket, hogy felébresszenek minket, és hatásaik során inspiráljanak, valamint szembeállítsanak a változásokkal, amelyeknek ösztönösen ellenállhatunk. Ezért ezeket a bolygók által kapott fényszög sugárzásokat, mint hívatlan vendégeket, fogadjuk, akkor, mikor ezek a bolygók néha bekopognak (a horoszkópszerinti jelzés értéken) az ajtónkon, hogy visszacsalogassanak bennünket a sorsunk meg valósódásának a valódi útjára. Felkínálják nekünk a változások örvényét, ami rávehet bennünket, hogy megtegyük azokat a fontos lépéseket, amelyek a boldogabb élet felé vihetnek el minket.


♥ Végezetül essék szó még a 22 számról is, mely 2+2magasabb fokon való ismétlődést is jelölheti. A Plútó bolygóval hozható összefüggésbe, vagyis a számmisztika szerint magasabb rendű szellemi képességeket jelöl. Egyben viszont azt is tudatja a velünk, hogy a Plútó bizony generációs bolygó is.

Ezért véleményem szerint csak nagyobb léptékű kérdésekben van igazán jelentősége, de főleg a generációkat, érintő témákat érintően.


Mivel a Plútó a tömegek bolygójának számít. Kapcsolatban van a tömegegek sorsával, melyben minden ember osztozik. Ebben különbözik az Uránusz és a Neptunusz Tranzitok hatásaitól, melyek szintén kapcsolatban vannak a nagy társadalmi változásokkal.


Amíg az Uránusz inkább az egyes szellemek jövőjére irányul, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek, a Neptunusz pedig a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot is, tükrözi.

A Plútó viszont már a nagy ciklusaiban ban is már Vízöntőn áthaladva teljesen feloldotta a társadalmi rendet. Vagyis a Plútó a legerősebb ösztönös érzetet a jóra és rosszra is jelképezi.


Ő az, aki a Napot csak olyan lassan járja körbe, hogy ez az idő 249. évet, és 3 napot tesz ki a Plútó bolygónak keringési idejében.

Csupán csak 1930.-ban fedezték fel a csillagászok, és tudomány által kerültek megállapításra, hogy a PLÚTÓ az előző évszázadokban mikor, milyen jegyben hány éveket tartózkodhatott.


▪ Csak példaként említeném meg, hogy: 1852-1882.-ig a Bikajegyben 31. évet haladt.

1882-tól- 1914.-ig az Ikrek jegyben 32 évet.

Majd Rák jegyben: 1912-1939.-ig 27 éven átvonult.

Az Oroszlán jegyben 1937- 1958.-ig, vagyis 21 éven átrótta a körútját.

Aztán az égi útja során a Szűz – jegybe ért 1956-1972.-ig, 16. éven át arra sarkalta a szülötteit, hogy teremtsenek rendet életükben, káoszban.


Majd 1971-1984.-ig a Mérlegjegyben 13 éven áthaladt. Itt ebben a jegyben az igazságérzettel kapcsolható össze a mérlegben való haladása.

1983- 1995.-ig a Skorpióba lépve 12 éven át, mivel a Skorpió jegy Mars uraként a Plútó, mint magasabb oktávszámú hatásával ekkor éreztethette a legerősebb hatását. Ekkor volt, ha jól emlékeztek rá, a legtöbb szexuális erőszak is, de erre az időre tehető a fel merülő „AIDS- vírus miatti „Aggasztó „egészséggel kapcsolatos problémának a jelentősége is.


Aztán 1995-2008.-ig 13 éven át már a Nyilas jegyben haladva, már talán figyelmeztetet bennünket, hogy új eszméket, törvényeket figyelembe véve tartós és jó változásokat hozzunk létre. Valamint óvakodjunk a szélsőségektől, mert esetleg azok könnyen társulhatnak a forradalmi hangulatokhoz.

Aztán elérkezünk jelenlegi állapotunkhoz, amikor is a PLÚTÓ 2008-2024.-ig a Bakban haladva, éppen ezért van ez így, mert egy – egy jegyben változó időket tölt el.

Olyan ritkán fordul elő, hogy a Bakban 15 évig tartózkodhat majd. Az átfedő évek pedig azért láthatóak, mert akkor a Plútó „Retográd”állásban halad, tehát hátra lép, majd ismét előrehaladva ismét adta és adni fogja a hatásait.


Véleményem szerint csak nagyobb léptékű kérdésekben van igazán most nagy jelentősége, de főleg a generációkat, érintő témákat érintően.


Jelenleg a Plútó a Bak jegyben 8°34’ fokon halad és 2024 - ig fog a Bak jegyben tartózkodni majd, mielőtt már 2024-től kezdően „Retográd” módokon a Vízöntő jeggyel, véglegesen is a Vízöntő jegybe lép, hogy ott is betöltse a maga betölthető szerepét.

2023- 2044.-ig Talán ekkor lehet segítségére az emberiségnek, hogy betölthesse a szellemiségre ható erejét. Azért, hogy megértesse velünk, hogy mit is csinálunk és ez miképpen kapcsolódhat a nagyobb jó megértéséhez. Vagyis, hogy beköszönthessen ránk a Vízöntő-jegyben a”ragyogás” időszaka.


Végezetül, amikor majd elérkezik a Plútó, - amit ma már szinte bolygónak sem tekintenek és még is milyen nagy jelentőséggel, bírhat az emberek életében – az utolsó Halak állatövi jegybe:

2043- 2068.-ig. Mivel a Halaknak a Neptun mellett a Jupiter a nagy jó tevő is az uralkodó bolygója, ezért bizakodjunk benne, hogy az utódaink, akik még megérik, és átélik majd a Plútó hatásokkal teli éveket.

Újra gondolhatják, hogy azt kell tenni, amit a környezet érdekében is tenni kell.

Az egyszerű szükségleteket tudják összeegyeztetni a vágyakkal. Azért, hogy környezeti elvárásoknak megfelelve, vegyük figyelembe a valóság érzetünket.

Azért, hogy ez a szép „KÉK BOLYGÓ A FÖLD” még nagyon sokáig járhassa a Napkörüli útját, hűséges kísérőjével a második fővilágosítónkkal HOLDDAL.


▪ Míg ha úgy vesszük a jó Plútó (a Radix képletben is), játékos hátteret is adhatja.

A saját horoszkópban, ha megnézzük a radix Plútó adottságait (konstellációját), figyelmen kívül hagyva az állatövi jegyét, hiszen az, generációs adottság.

Bennünket itt leginkább az érdekelhet, melyik házban van, milyen erős a saját házában, és milyen fényszögei vannak. Ezek a saját, született adottságok, ahogy az ember a Plútó energiáit önmagában megélhesse.

Még pedig azért, mert a jó fényszöge által összekötött társkapcsolatban nem szükséges, hogy azok váláshoz el vezessenek. A Plútó az önvédelemre is ösztönözhet. Itt és más esetekben is, a külső személyi bolygó, arra irányulhat, hogy helyén kezelje és tartsa a belső bolygóktól jövő rossz hatással bíró fényszögek általi fenyegetéseket.

Még a Szaturnusz bírálataival is, valamint az Uránusz közömbösségével, vagy a Neptun általi ködösített meg csalással, is a Plútó néha még könyörtelen manipulációval védekezik.


A személyes életben nem a Plútó bolygónak a mostani Bakba lépése, hanem a radix energiákra vetett esetleges fényszöge (i) hatnak majd.

Tehát itt az érintettségen van a hangsúly, és ki-kihasználja a neki tetsző lehetőséget, ha Plútó valamely személyes (radix) Planétát érint a képletében, akkor hatásaként elengedésről és egy egészen új felépítéséről lehet szó.


♥ Végezetül a számmisztika terén pedig a "Személyes évszámot" és jövőre vonatkozóan a számítási módot úgy kapjuk meg, ha összeadjuk a születés évet + hónapot, és + nap számát és + még azt az évet, amelyre kíváncsiak lehetünk: ezeket összeadva képezünk egy egyjegyű numerikus számot.


És hogy mit is rejtegethet ez a szám az alábbi értékelésből, olvashatjátok ki.


2013-ra vonatkoztatva: Adjátok hozzá a saját évszámhoz még a 6-os számot is, mert 2+0+1+3=6. amennyiben a numerikus szám=1. Akkor Nem kizárt, hogy az életben most meglepő változások következhetnek be. Ne kapaszkodjatok mindenáron múlthoz, vagy ami elvészni látszik. Ugyan is az új életvitel sokkal több lehetőséget tartogathat számotokra. Akár ebben az évben ez által megtalálhatjátok a szerencséteket is.


Vagy a többi összedaott számok esetében is, a

2. szám jelentése= Ez az év nem hozz megnyugvást. Nem hozhatja el rég áhított biztonságot sem a kapcsolatok terén. Még nem jött el ebben az évben a döntések ideje sem. Viszont a nagy mamáknak, az anyáknak, de leendő anyák számára is tartogathat ez az év fontos eseményeket.


3= A karrierben lehet előre lépésre számtani ebben az évben. Pláne azoknál, akiknél a munkájukban harmonikus kapcsolat van a főnök és beosztott között.


4=Elképzelhető, hogy valamilyen ingatlan ügyben történhet előrelépés.


5= Az 5 szám az előre láthatatlan számot is jelenti. Tehát ebben az évben a születési számmal egyetemlegesen a 2013. évszámmal, vagyis +6, együtt nem csak ebben az évben, de következő évekre való kihatással is, a saját sorsodat fogod építeni. Tehát ajánlatos minden döntést alaposan átgondolni.


6= Egészségügyi szempontból fontos lehet a 6-os szám jelentése. Most van lehetőség a régi szenvedélyektől is, mint például a dohányzás STB. Megszabadulni. De ebben az évben a születési idővel egyesített +6 szám, akár jó párkapcsolatot, házasságot, gyermekáldást, és jó otthonteremtést is elhozhatja számotokra.


7= összesített számmal Ez az év - választás elé állíthat benneteket, amikor a szívetek egyfelé húzna, de a gyakorlati érzéketek pedig azt súgja, hogy más valami lenne inkább az előnyösebb részetekre. Csak is belső harmónia alapján hozzátok meg a döntéseiteket.


8= Ebben az évben úgy tűnhet, hogy nem túl sok mindent tudtok megvalósítani, amit elterveztetek. A sikerek és a kiábrándulások lehetnek a jellemzőek, ezért aztán ne is akarjatok mindent egy csapásra megoldani. Inkább a jobb és nemesebb utat válaszátok.


9= Ez a születési idővel és a 2013. év + 6. –al összesített szám is MESTER SZÁM. Amely kitárhatja előtettek a kapuit egy jobb és ragyogóbb jövő felé. Viszont azt sem feledjétek, hogy ezen a kapun csak akkor tudtok belépni, ha fáradhatatlanul dolgoztok, és a körülöttetek lévőkre való odafigyelést, a szeretetet, sem szabad elhanyagolni.


♥ Személyes évszámod: Ezt majd mindig akkor számítsd ki, amikor kíváncsi leszel valamely elkövetkezendő évre. Azon belül is a nagyobb dolgok, események megismeréséhez használd csak.


Hogy mit rejtenek ezek az évek számotokra?


Születési év + az – az évszám numerikus száma amelyre kíváncsi lehetsz. Összességében:

Ha ez az érték 1. Akkor a kezdeményezésekben fordulópontot jelenthet majd számotokra.Fontos, hogy a jó megérzéseidre hagyatkozz.


2= Gondolkozz, mindazon ami mostanában történt veled. Okos és diplomatikus lépésekre van most szükséged. Figyelj oda, hogy ne az "Önzés" legyen a vezérelved. Ekkor ebben a számítási módban az anyagi biztonság lép életed középpontjába.

3 és 4, 5.= Energiád van, bőven élvezd az életet, a 4 szám viszont keményebb éveket

jelenthet. Az 5 szám esetén ismét lazítani kellene, gyűjts erőt.


6= Próbálj békét teremteni önmagad és a külvilág között,


7= Vonulj vissza, tanulj, gondolkozz, kutass, gazdagítsd személyiséged.


8= Ez - az év a kapcsolataid kiterjesztésére alkalmas. Keményebb munkával az eredmény sem marahat el.


9= Ez a ciklus utolsó éve. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy milyen

döntésekkel tudod az életedet még jobb irányba terelni. Ez számodra a MESTER év.

Energiád, több és erősebb lesz, mint bármikor, volt az előző évek során.


A számmisztika terén a végére hagytam a "Karma" számot, melyet szintén úgy képezünk, mint a személyes éveknél már leírtam, vagyis „numerológus „képzéssel össze kell adni a születési év + hó + a születési napok számait. Ugyan azokhoz a bolygókhoz kapcsolódnak, mint azt fentebb láthattátok, olvashattátok.


„A számokon nyugszik az emberi sors, a közösség sorsa, a gondolkodás, a szépség, az

Igazság, a jólét, az egészség, és a tudás”/Hamvas Béla/.


A leírtakhoz kívánok nektek - mindannyitoknak-, ebben az Új 2013. Évben sok sikert:

Ilcsi Mama.

2013. jan. 5. 20:03

Kitôl: "Emő86," 2013-01-04 10:34 és Kitôl: "d'moni," 2013-01-03 21:55.55


Kedves „Emő86.” valamint „d’moni” A kérdéseitekre elnézést de együttesen adnám meg fóromon a válaszom.

Mivel naponta több kérés is érkezik priben és E-mailben is hozzám, ezért engedelmetekkel a válaszom a fórum adnám meg, mert első sorban ott többeken is olvashatják, és egy egyben tájékozatást jelenthet, másodsorban pedig azért mert egyenként már szinte lehetetlen a válaszolás.


Amennyiben jobban beleolvastok a fórumon leírtakba, már többször is kifejtettem, hogy én leginkább ezt a fórumot azért is hoztam létre, mert mostanában olyan sokakat érdekel ez a témakör, valamint olyan sokan olvasnak mindenfajta leírásokat a bulvárokban és TV-k-ben, hogy bosszantott a sok semmit nem érő pénz lenyúlás.


Egyébként a pontos születési időre óra-perc pontossággal és a születési helyre van ahhoz szükség, hogy a „radix” születési horoszkópot ellehessen készíteni. Valamint KB. Meghatározni a témakört, hogy mi az, ami legjobban foglalkozat benneteket. 6. házhoz kapcsolódó, munka és egészség, VII. házas párkapcsolat, 3-9. házas utazás, IV. család otthonnal kapcsolatos esetleges STB. problémák.


Azonban azt tudni, kell, hogy a várakozó sor nagyon hosszú. Ugyan is én valóban teljes sorselemzést nem készítek, mert ahhoz olyan sok ismeretanyagra lehet szükség, valamint sok időt igényel az elkészítése, hogy azt sajnos nem tudom vállalni.

Inkább azoknak nyújtok segítséget, - szintén ajándékként -, akiknél horoszkópban olyan eseményt látok, amelyek halaszthatatlan cselekvést igényelhetnek, illetve meg kell valakit erősíteni abban, amiben nem biztos magában.

Ebből már az is következik igazából, az tesz engem elégedetté és boldoggá, ha valaki, akit érdekelnek az asztrológiai ismeretek, saját maga

–akár ilyen egyszerű módon is- akar és szeretne belelátni a „Radix” képletébe.

Ugyan is, aki kéri tőlem csak a radix képletet, szinte mindenkinek –ajándékként – el is küldöm, aki tanulni szeretne. Persze erre is sajnos várakozni kell.

Én úgy gondolom, hogy ez is már nagy segítség azoknak, akiknek nincs rá pénzük, hogy a nem olcsó asztrológiai szolgáltatást megfizessék. (Megjegyzem, hogy nem egy alkalommal kapok is érte ebből az asztró, körből elég ledurongolást, hogy miért is teszem én teljesen ingyenesen).


Persze ehhez nincs senkinek semmi köze sem, hiszen én ezt nem hivatásszerűen végzem, és nekem Hál Istennek nincs is szükségem rá, hogy ezért pénzt kérjek bárkitől is.


Ezért csupán a fizetség a fóromon egy szívből mondott KÖSZÖNÖM szó. Illetve az boldogít a legjobban, ha azt is tapasztalom, hogy ez elemzések során már sokan bontogatják a szárnyaikat. Amennyiben még az esetlegesen felmerülő fejtési problémákat itt a fórumon is, tárgyaljuk ki, abból is, sok mindenki más is tanulhat.


Viszont azt is szeretném nektek jelezni, hogy meg van ennek a hátul ütője is, - valószínű, azért mert hogy én ezt ajándék adom, - találkoztam már olyan kéréssel is, akik sajnos nem ismerik a pontos születési óra perc idejüket, ezért mivel az határozza meg az Aszcendens jegyet, valamint az I. házat és ennek folytán a többi jegyeket és házakat is, ennek hiányában eleve elutasítom a kérést is.

No. Már most a rafinéria kiterjedt már arra is, hogy abban a körülbelüli időben, amit már egyszer elutasítottam ismét megjelenik a kérés akár már más”Nick” névvel.


Persze azt tudni kell, hogy ez nem jó senkinek sem, mert bizony csak tévútra viheti a dolgokat egy rossz időpontra készített és értékelt Radix elemzés.

Azért, mert a házaknak, a jegyeknek azon a fokon ahol jó születési képletben, a születés pillanatában jelentek meg a bolygók nagy a jelentőséggel bírhatnak, pláne a Tranzit bolygó fényszögek vonatkozásban.

Mire jó az, ha ezek téves következtetésen alapulnak. Sőt nem hogy jó, kifejezetten káros is, lehet a szülött részére.

Ezért aztán én ebben a játékban nem veszek részt.


Ugyan is már „Lassú bolygók” nagyjából megmutathatják nekem, hogy ezt a képletet én már láttam. Valamint, hogy egy és ugyanazon születési évben és helyen született egyénről lehet szó, még ha más névvel kéri is valaki ismételten a képletet.

Ha meg eltorzított valamelyik adat, akkor meg sajnálattal torzképet mutat az illetőről a horoszkóp köre is.

Hiszen a „Radix” születési képlet olyan, mint a tükör, amelybe, ha belenézünk, megláthatjuk benne saját magunkat az összes hibáinkkal, az összes lehetőségeinkkel, amit meg lehet és meg kell valósítanunk.


„Emő86,” neked azt üzenem, hogy küld el még születési helyedet is. Viszont mivel fontosnak tartottam ezekről soron kívül írni neked, ezért, ha meg írod priviben még a hiányzó születési helyet és az e-mail címedet is, nagyon szívesen elküldöm már most neked a”Radix”születési horoszkóp köröd.

Ugyan is Budapesti középértékkel (mert esetleg csak pár fokos eltérést jelezhet az ASC,-ben a hely, ha nem ott születtél volna, és az még belefér a 18°26’ fokos Vízöntő aszcendens jegybe), bele néztem a képletedbe, és azt látom, hogy a munkaterén, amit kérdezel esetleg már a múlt év szeptembertől gond, lehetet. Azért, mert a Szaturnuszod a képletedben, a Bak jegyben együtt áll az Uránusszal, amely mostanában a Kos jegybe jár. Tehát valamiféle akadályokat gördíthetett az által, mert szemben áll a képletedben a 6. házas munkaházzal a Rák jegyben.


Már pedig a születési időd szerint a 2. házad, vagyis ami munkával kapcsolatban áll a Kos jegyben kezdődik, azonban Bika jegyben/Vénusz uralkodóval fejeződik be. A Vénusz ugye tudjuk, hogy a kisszerencse bolygója is, ezért aztán jó kommunikációval elháríthatóak számodra a munkát jelentő akadályok.


Hiszen a képességed meg van hozzá, amit végzel, mert úgy látom, hogy a Nyilas jegyben mutató MC. Vagyis a karrier házának az Ura Jupiter bolygó. Tehát bizonyosan nagy nehézségek árán, talán sok utazgatással is, (legalább is a 3. utazások házában álló Hold, ami téged jelez a képletben és együttállásban található a Jupiterrel, ezt mutatja.) azt jelzi, hogy van felsőbb fokú végzettséged, vagy esetleg mostanában párvizsga híján fejezheted be a felsőfokú végzettséged.


Azt is írod, hogy a magán életbeli gondok másodlagosak jelenleg nálad. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy az I. házban a Mars, amely párkapcsolati jelölő szempontjából a VII. házra is ráutalhat, amely Deszcendensként az Oroszlán jegyreNap uralkodóval esik, tehát valószínű, hogy házasságban élsz. Sőt talán a gyermekkérdés is foglalkoztathat. Ezért fontos lehet, hogy mivel a 6. házad, mely egyben az egészségre is adhat utalást a Rák jegyben/ Holduralkodóval található. Ez viszont a Neptun által (mely orvost is jelölő bolygóhatással bír) azt mutatja, hogy feltétlen konzultálj előzőleg orvosoddal, jól vizsgáltasd ki magad, mert természetesen ez nem betegséget jelent, csak egy hajlamot a nőgyógyászati betegségre. Jobb előbb ezekre felkészülni, mintsem hogy később esetleg konkrét betegség is kialakulhasson.


Persze, hogy egészen meg nyugtassalak, ott van a képletedben az a bizonyos bűvös Zöld- Trigon jó fényszög háromszög. Az I. házas Mars- Plútó Trigon és Mars Neptun jó szextil – és Neptun - Plútó szextil által bezártan. Mégpedig a X. ház végénél a 11. remények megvalósulások házában. A leg jobb és legerősebb helyen, pontosan a Nyilas/Jupiter uralkodóval és Bak jegy/ Szaturnusz sorsbolygó uralkodóval/ a jegynek a csúcsán.


Valamint Vénusz a szerelem bolygója is a IV. Család otthon házában állva, nagyon jó Trigon fényszögben található az aszcendens és az ezzel, együttálló Merkúrral is.

Arról már nem is beszélve, hogy valószínű, hogy a szerelmetek talán a múltévben teljesedhetett be, mert a Vénusz ugyan gyors bolygó, de együttállva a Nappal az Ikrek jegyben, Tranzit módon is a Jupiterrel, aki szintén az Ikrekben jár, csak is jót hozhatott nektek. Mert a bolygók leginkább akkor hozzák el a legérezhetőbb hatásaikat, amikor épen a Nap jegyen, vagy aszcendens jegyen haladnak át. Pláne úgy, hogy a Jupiternek is a 2. 12 - éves ciklusa is 2012.-ben volt neked.

2013. jan. 4. 20:20

Kedves Fórumlátogatóim.

Ilyenkor az év elején szoktunk számot vetni az elmúlt év történéseivel, egyben ez - az időszak is, amikor egy kicsit előbbre tekintve igyekszünk megtervezni a következő évet jelen esetben,

2013. évet.


„Nyugati” asztrológia a naprendszerünkben zajló bolygómozgásokon alapszik.

Ezért aztán mikor mi itt a horoszkópról beszélünk, ezzel feljegyezzük azt az időt, amikor valaki a születés pillanatában megérkezik erre a földre.

Ugyan abban az időben a felkelő észlelhető bolygók is szimbolikusan felrajzolnak egy térképszerű elhelyezést a 12 állatöv-jegyben és 12. házban a horoszkópunkon.

Minthogy azonban csak tíz bolygó létezik, ezért a jegyek uralkodóinak a szempontjából a két leggyorsabban mozgó bolygó kettős szerepet lát el.

Egyrészről a Merkúr uralja az Ikrek és a Szűz állat-öv jegyeket.

Vénusz pedig a Bika és a Mérleg uralkodója ként irányítja a jegyeket.

Viszont jegyeknek a másod uralkodójaként a lassúbolygók közül is néhányan kettős feladatot látnak el.


Például a » Skorpió jegyet a Mars bolygó mellett, mint a Mars magasabb oktávjaként megjelenő bolygó hatással, a Plútóval együttesen uralják.


»Vízöntő jegynek az elsődlegesen ura az Uránusz bolygó, de jegy uralkodóként tartjuk számon még a Szaturnusz bolygót is.


12. állatövjegynek a »Halak – nak, pedig a Neptunusz mellett, - mely egyébként a Vénusz

Felsőbb fokú megjelenése-, a Jupiter bolygó is az uralkodója.


A Földről nézve úgy tűnhet nekünk, mintha a NAP az égbolton valóban mozogna, <pedig a Nap valójában egy „CSILLAG”>, és ezt azért érzékelhetjük, mert az 1° fokkal elmozduló Nap határozza meg részünkre, hogy ki, melyik zodiákus-jegyhez tartozik.


A Nap, mint az életadó energia forrása a teremtő erő jelképe. Az* állatöv - jegy, amelyen a NAP a születésünk időpontjában áthalad, meghatározza általánosságban a jellemvonásunkat, azonban már a személyiségünket, a lelki alkatunkat, az aszcendens által a Hold és a többi bolygók is, átszínezik. Valamint a bolygóknak az egymáshoz való viszonyuk is, az energia sugárzásuk révén, egy bizonyos fokig - életünk végéig, - alakítják az életünket.

A bolygók pedig folyamatosan óraműpontossággal, egyéni sebességük szerint járják útjukat a Nap körül az égen.


Ugyan csak érdekes ebből a szempontból vizsgálva a „Keleti” Asztrológia is.

Általunk legismertebb a KÍNAI asztrológia rendszere.


Kínai Újév vagy Holdújév (kínaiul: Chunjie, "Tavaszünnep") a világ népességének egynegyede számára az év legnagyobb ünnepe.

Kb.3000 éve ünneplik meg az állatjegyekkel kezdődő- Hold Új Év - ciklusokat.

A hold járásától függően a „Kínai” állatöv-jegyek január utolsó harmadától, február második feléig változó időpontokban kezdődnek.

Mindig január 21. és február 21. közé esik.


Egy sima Kínai ciklus 12 évig tart, egy teljes „nagy évet” alkotó tizenkét éves ciklus 60 esztendeig tart. (Azon alapul, hogy 11 év 315 nap, ennyi idő alatt kerüli meg a Jupiter egyszer a napot.)

A Kínai asztrológiában az elemek is, kettős szerepet töltenek be. Egyrészt minden állatjegyhez hozzátartozik valamilyen elem, másrészt mindegyik év más és más elem uralma alatt áll.

Vagyis tizenkét éves ciklus ötször megismétlődik, a hatvan évig tartó nagy cikluson belül egy-egy ÁLLATJEGY MINDIG MÁS ELEMHEZ TÁRSUL.


Egy érdekes legenda szerint kapták az egyes ciklusok az állatneveket.


Újév napján a Buddha magához hívatta a birodalom állatait, azért, hogy közösen ünnepeljenek. Ám csak tizenkét állat jelent meg az ünnepségen.

A Patkány, Bivaly, Tigris, Nyúl, Sárkány, Kígyó, Ló, Kecske, Majom, Kakas, Kutya, és végül a Disznó.


Buddha az érkezésük sorrendjében, azzal jutalmazta meg őket, hogy mindegyikőjüknek felajánlott egy - egy saját évet. Azzal, hogy az évben ők maguk befolyásolják majd az eseményeket, valamint abban az esztendőben született emberek sorsát is ők határozzák meg.


Az ismétlődő bolygó állások megfigyelései révén a Kínai bölcsek - a holdfázisok alapján –ki dolgozták, azt az időszámítási rendszert, amelyet még mai használnak.


Az égbolt ismétlődő ritmusának szabályszerűségei közé bezárt Kínai állatévnek, sorban egymás után saját irányzataikat teszik mérvadóvá, az adott évre jellemző bolygóállások befolyásoló erejének megfelelően.

Ugyan is zodiákus különböző jegyein keresztül haladó bolygók – a sok- sok éves megfigyelések alapján- befolyásolják az emberek sorsát és készítik elő a történelmi változásokat.


A tizenkét éves ciklus Patkány évekhez a következő évben született emberek tartoznak: 1924. 1936. 1948. 1960. 1972. 1984. és 1996. 2008. Évben születettek.


Mit is hozhatnak számunkra a Kínai állatjegy ciklusok, illetve hogyan jellemzik az egyes Kínai állatjegyek a jövőbe látást. Összeállításomban, ezt mesélem el nektek.


Patkány a jegy szülöttjeit: pozitív tulajdonságok között kedves, értelmes kitartó, szorgalmas, bölcs, életrevaló tulajdonságokkal ruházták fel. Egyben óvták az e jegy szülötteit a negatív tulajdonságoktól, úgymint a megalkuvás, a hiszékenységtől.


Patkány év leg utóbb 2008. 02. 07-2009. 01. 25-ig tartott. Erre a patkány évére is jellemző volt a politikai erők csatározása. A patkány évét az energia és a vibrálás jellemezte.


Bivaly (vagy Ökör) évekhez: 1925. 1937. 1949. 1961. 1973. 1985. 1997. 2009. Évben születettek tartoznak.

Bivaly jegy szülöttjeit: Pozitív tulajdonságok között, a lelki egyensúlyt, a szívósságot, a szorgalmat, a kitartást, a megbízhatóságot, a céltudatosságot adták, a harmónia megteremtésének erényeivel ruházták fel az állatok.

A negatív tulajdonságoknál viszont óvták őket az indulatosságtól, az önfejűségtől, a makacsságtól, mert ezek mind kudarcot okoznak a jegy szülöttjeinek.


2009. január26 - 2010. 02. 13-ig, volt a Bivaly éve volt. Ebben az évben keményen meg kellett dolgozni a megélhetésért, mivel ezt a ciklust mindig a pénzügyi válság, jellemezi.


TIGRIS évek: 1926. 1938. 1950. 1962. 1974. 1986. 1998. 2010. Években születettek tartoznak.


Tigris jegy szülöttjeit: Pozitív tulajdonságnak kapták a bátorságot, azt hogy vonzó és lenyűgöző személyiségekké váljanak. Legyenek éberek, főleg, hogy fürge észjárással rendelkezzenek.

A gondolkodásukban legyenek előrelátóak, eredetiek, és szeressék a kihívásokat.

A negatív tulajdonságok közül igyekezzenek kerülni a nyughatatlanságot, az izgágaságot, mert ezek gyakran meggondolatlan viselkedési formákat eredményeznek számukra.


2010-ben február14-től - 2011. február 2-ig, tartott a TIGRIS éve és nem volt egy értelműen békés év.

A keleti asztrológia szerint a Tigris évet a megfigyelések szerint gyakran kíséri dráma, feszültség, felfordulás, és katasztrófa. Ez az időszak szokatlan, kedvezőtlen időjárási jelenségeket, égi és vízi katasztrófákat, földrengéseket is hozhat.

Politikai helyzet ingatag, jellemzője a hatalom átvétel, a pénzpiac is drámai gyorsasággal változik.


Nyúl évek: 1927. 1939. 1951. 1963. 1975. 1987. 1999. 2011. Évben születettek tartoznak.

Nyúl szülöttjeinek: Pozitív tulajdonságok közül az erényt, az óvatosságot, az értelmet, az illemtudást, a szellemességet, remek alkalmazkodó készséget, jó érzéket a művészetek iránti kifinomultságot. Öltözködésükben a választékos jó ízlést, és a jó ápoltságot adományozták az állatok.

Óva intették azonban őket azon negatív tulajdonságtól, amelyekben nehezen tűrik majd a konfliktusokat, és hogy körömszakadtáig ragaszkodjanak a megszokott dolgaikhoz.


2011. 02. 03 - 2012. 01. 22-ig, volt a Nyúl éve: Aránylag már nyugodtabb időszakot ígér, a politikában a diplomáciáé lehet a főszerep. Előtérbe kerülhetnek a családi ügyek is.

A nyúl években előrelépés várható az orvoslásban, az alternatív gyógymódokban, és népjóléti reformok is születhetnek.


Sárkány évek: 1928. 1940. 1952. 1964. 1976. 1988. 2000. 2012. Évben születettek tartoznak.


Sárkány szülötteknek: a büszke, értelmes, törekvő, és becsvágyó pozitív tulajdonságot és jellemet, jó beszédkészséget, elemző észjárást, és jó munkabíró készséget ajándékozták az állatok. Felruházták őket azzal is, hogy rájuk majd a Fortuna istennő vigyázzon.

Ezáltal amihez hozzákezdenek, azt sikeresen véghez is viszik.

Óvták azonban attól, a jegy szülöttjeit, hogy ne legyenek tapintatlanok, ne cselekedjenek indulatból, igyekezzenek az ellentmondásokat leg racionálisabban megfontolni.


2012. 01. 23 – 2013. 02. 09.-ig, tart a Sárkány év: A nagy elgondolások éve lehet. A Szaturnusz bolygó, ekkor a Mérleg és a Skorpió jegyekben jár, ezért óvatosan megfontolt, sorsszerűen kiegyensúlyozott döntéseket, kényszeríthet ki. Neptunusz bolygó a Vízöntő és a Halak jegyben halad, ekkor még a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot is tükrözi.

Azonban a Plútó a Bak jegyben haladva arra is sarkalhat, hogy a társadalmi kettéosztottság helyett az összetartást fejlessze ki. Azért, mert a Plútó a tömegek bolygójának számít. Kapcsolatban van a tömegegek sorsával, melyben minden ember osztozik.

Az Uránusz bolygó is a Kos jegyben jár sokáig, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek.


Kígyó évek: 1929. 1941. 1953. 1965. 1977. 1989. 2001. 2013. Évben születettek tartoznak.

Kígyó: Pozitív tulajdonságának a bölcsességet, az agyafúrtságot, az intelligenciát, a szorgalmat, a tehetséges szervező készséget, az éles szeműséget, a nagyon gyors észjárást, a csalhatatlan érzéket, és az alapos munkavégző képességet ajándékozták.

Óvóan kérték az állatok az e jegy szülötteiket, hogy ne viseljék el nehezen a kudarcokat, és főleg ezek miatt ne vonuljanak vissza a világi élettől. Nem szeretik, ugyan ha sürgetik őket, de a békesség kedvéért igyekezzenek kompromisszumot kötni.


2013. 02. 10 - 2014. 01. 30-ig, fog tartani a Kígyó éve. A Kínai bölcsek szerint a kígyó évekre a botrányok és a cselszövések a jellemzők, ezért ekkor mi is ezekre számíthatunk. Politikai intrikákról, hűtlen kezelésekről szólhat a sajtó és média nap, mint nap.

Ekkora azonban már esetleg várható a gazdasági fellendülés is.


Ló évek: 1930. 1942. 1954. 1966. 1978. 1990. 2002. 2014. Évben születettek tartoznak.

Ló: évében születetteknek pozitív tulajdonságként a borotva éles észjárást, vidámságot, a kreativitást, a szabadság szeretetét, az önálló munkavégzésre való hajlamot az őszinte szerelem érzését ajándékozták az állatok.

Mivel becsvágyuk miatt jellemző lesz rájuk, hogy időnként túlzásokba essenek, ezért ne akarjanak hevesen, makacsságból, mindig mindent azonnal hirtelen elérni.


2014. 01. 31 – 2015. 02. 18-ig, tart a következő Ló éve. Ebben az évben már fellendülhet a kereskedelem, azonban a pénzköltésre még vigyázni kell, mert túlléphetünk az ésszerűség határán.

Ekkor a Jupiter bolygó a Rák és az oroszlán jegyben jár majd, ez által a lehetőségek a jóságos Jupiter által kijelölt vonalon érkezhetnek hozzánk.

A Rák ban álló Jupiter nem kapzsi, de takarékos, szemléletet sugároz.


Kecske évek: 1931. 1943. 1955. 1967. 1979. 1991. 2003. 2015. Évben születettek tartoznak.

Kecske évében világra, jöttekre az állatok a rendkívüli fantázia dús, hűséges, és szeretetre méltó emberek tulajdonságát osztották ki. Azzal is felruházták e jegy szülöttjeit, hogy példás idealizmusuk miatt bármikor legyenek készek általuk nemesnek tartott ügyek szolgálatába állniuk. Főleg a művészetek terén lesznek majd nagyon tehetségesek.

Feladatul adták, hogy törekedjenek arra, hogy a konfliktusokat, a rutint és az időbeosztást megfelelő mederbe kezeljék, hogy ne váljanak passzívvá és próbálják túltenni magukat a problémákon.


2015. 02. 19 - 2016. 02. 07-ig tart majd a Kecske év: Általában nyugodt évnek ígérkezik.

Politikai értelemben ez az év a megbékélés, és diplomáciai előrelépés éve lehet.

Amikor a Jupiter ugyanabban a jegyben áll, mint a Mars bolygó, akkor lehetőségeit energetikusan és lendületesen fejti ki, ezt az időt kellene kihasználni a fejlődés érdekében.

Főleg a Jupiter- Mars együttálláskor a Szűz jegyben 2015. 10. 04 - 2015. 10. 31.-ig.


Majom évek: 1932. 1944. 1956. 1968. 1980. 1992. 2004. 2016. Évben születettek tartoznak.

Majom évében született embereknek a jó észjárást, ezáltal magas fokú műveltséget, magabiztosságukkal, kíváncsiságukkal, impozáns fellépésükkel, remek problémamegoldó képességre való jellemet adományoztak nekik.

Óvakodjanak azonban attól, hogy elhatalmaskodjon felettük a gátlástalanság, a csalárdság, a figyelmetlenség, azért, hogy a céljukat minden áron elérjék. Mivel a kötöttség, a kitartás sem az erősségük, ezért ne kerüljenek az egoizmus bűvkörébe sem


2016. 02. 08 - 2017. 01. 27-ig. Majom év lesz: A Majom évét a megfigyelések szerint általában reményteli fellendülés kíséri. Azonban észnél kell lenni, mert ezekben, az években a ravaszkodás miatt semmi sem tiszta és világos, minden lépést kétszer is meg kell gondolni.


Kakas évei: 1933. 1945. 1957. 1969. 1981. 1993. 2005. 2017. Évben születettek tartoznak.

Kakasnak adott pozitív tulajdonságok közül említést érdemel, hogy szeretik a nagy fellépéseket. Szívesen szórakoztatják a barátaikat. Nagy erősségük még a megbízhatóság, a szervező készség. Az állatok felruházták őket még bájos, és jó humorral, bátor harciassággal.

Kaptak viszont egy kicsit negatív tulajdonságok közül is: sokszor tapintatlanok tudnak lenni. Nehezen tűrik el a kritikát, ezáltal kicsinyesek és főleg önzők is lehetnek.


2017. 01. 28 - 2018. 02. 15-ig tart majd a Kakas éve. Általában a kakas években politikai téren, akik elnyomottaknak érzik, magukat folyton hallatnak magukról. A gazdasági életben és a pénzintézetekben hatékonyabb működést, biztosító intézkedéseket kell fogatosítani.


Kutya évek: 1934. 1946. 1958. 1970. 1982. 1994. 2006. 2018. Évben születettek tartoznak.

Kutya évében szülötteknek: Gyengédséget, jószívűséget, hűséget, felelősségteljességet, megbízhatóságot, és lojalitást adományoztak az állatok. Ellátták ugyan őket egy kis hirtelen haraggal is, mely sokszor dühkitörésben is megnyilvánul, de ha sikerül elnyerni a bizalmukat, akkor igen nemes lelkű emberekként ismerhetjük meg őket.


2018. 02. 16 - 2019. 02. 04-ig, lesz majd a Kutya éve: A megfigyelések szerint a Kutya évében kötött mindenféle kapcsolatok gyümölcsözőek lesznek. Ez évben kötött házasságok és egyéb megállapodások is szilárdak és hosszantartóak lesznek. Előtérbe kell, hogy kerüljön a környezetvédelem, az emberjogi kérdések is. Ebben segítséget nyújthat a Jupiter bolygó együttállása a Mars bolygóval a Skorpió jegyben 2017. 12. 26-2018. 01. 19.-ig. Ugyan is, amikor Jupiter bolygó ugyanabban a jegyben együttállásba kerül a Mars bolygóval, akkor a Jupiter a lehetőségeit energetikusan jótékonyan, lendületesen, és előretörően fejtheti ki.


Disznó évek: 1935. 1947. 1959. 1971. 1983. 1995. 2007. 2019. Évben születettek tartoznak.

És végül a 12 éves ciklus utolsó állatjegyében a Disznó születetteknek: adományozták a melegszívűséget, a tisztességet, a derűs életszemléletet, a háziasságot, hogy kitűnő és remek vendéglátókká váljanak.

Kaptak bőven a kedvességből, a lelkiismeretességből, a megbízhatóságból, és főleg az őszinteségből is.

Remek a humorérzékükkel sokszor béketeremtő akciókra is vállalkoznak, mellyel szinte mindig sikereket is érnek el. Ezért nem igen vannak ellenségeik.

Van azonban bennük némi makacsság is, jóhiszeműségük miatt könnyedén rá lehet szedni őket, mivel nem tudnak nemet mondani semmire sem, így gyakran ki is használhatják őket.

Azonban, ha visszaélnek a bizalmukkal, azzal kihozzák őket a béketűrésből és bizony rettenetesen fel dühödté is, tudnak válni.


2019. 02. 05 - 2020. 01. 21-ig, jön az utolsó 12. éves ciklusnak a DISZNÓ éve.

A Disznó években kerülni kell a jogi vitákat. Ez az év főleg a nyitva maradt kérdések megoldásaival telik majd el, azért, hogy a következő 12 éves ciklusnyitó Patkány évében tiszta lappal tudjunk indulni, mivel ez az év teret ad az újdonságoknak.

A megfigyelések szerint a Patkány években emelkedetté válik a szellem, és felfelé ível a piacgazdaság is.


Kínai évek jelzik az egyes állatjegyeket is, ezért mivel náluk a kezdő év mindig:

Január 21. - február 21.- ig, míg a Nyugati asztrológiában pedig március 21.-vel kezdődik az első KOS állatövjegy. Ezért a Kínai asztrológiai állatjeggyel összehasonlító nyugati állatöv-jegyek főleg csak azokban, az években egyeznek meg nyugati jegyekkel, ha abba az évbe, bele esik az illető születés időpontja.


Patkány évben születettek általános jellemzője: Elbűvölő, karizmatikus, tevékeny intuitív, szerencsés. Szeretik az anyagi jólétet, biztonságot. Szeretnek magas színvonalon élni.

Ezt az életében előbb-utóbb el is érik.

Hihetetlenül szívósak, törekvőek, a cél érdekében képesek mindig dolgozni.

Nem érik be kevéssel, szinte mindent meg akar magának szerezni. De félnek attól is, hogy megszerzett vagyont el is veszíthetik. Mindig szeretnek a központban lenni. Kedvesek, előzékenyek, és elbűvölően tudnak viselkedni, ezért aztán jó társasági emberek. Értelmesek és furfangosak is, terveiket tűzön-vízen át keresztül viszik.

A Patkányok ismeretségi köre igen nagy. Ennek ellenére igazi barátaik nem igen vannak.

A Patkány jegyű nők, már ideje korán kiválasztják a maguknak való férfit és azt nem is eresztik el egykönnyen. Jellemző rájuk az érzékiség, ha még is csalódnak, akkor már nehezen esnek szerelembe.

Patkány férfiak is vonzó és kedves emberek, még akkor is, ha külsejük, nem a legszebb is.

Hibájuk is bőven: Pletykásak, nem tudnak titkot tartani.

A patkány jegyűek általában egészségesek., ha még is megbetegednek, abból hamar ki is gyógyulnak.


Bivaly általános jellemzője: Becsületes, szilárd, gyakorlatisa, állhatatos, földhözragadt. A Bivaly jegy meglehetősen gyakorlatias, két lábbal áll a földön, csak arra készít tervet, azt próbálja megvalósítani, amit reálisnak, elérhetőnek tart. Tevékenyen egész életében arra törekszik, hogy valami maradandót alkosson. Ahogy a Bivaly gürcöl a földeken, az e jegyben születettek is, keményen dolgoznak a megélhetésért. Ezért aztán az elképzeléseit tűzön-vízen véghez is viszi. Család szerető, ezért partnerkapcsolatában is, a nyugodt kiegyenlítő társat keresi. Megköveteli társától hűséget és az odaadást, de nem is tűri el a társától az ellentmondást.

Általában a Bivaly férfiakról elmondható, hogy féltékenyek. A nők pedig a legjobb feleségek és anyák. Mivel azonban a Bivaly típus meglehetősen merev, az egyhangúság unalmas részükre, ezért aztán lelkükben mindig másra is vágyakoznak.


Általános jellemezők: A Tigrisnek egész életében szerencséje van. Uralkodásra. Szerelemre, és pénzköltésre termett. Úgy is, nevezhetjük, hogy forradalmár, ugyanakkor született uralkodó típus. Szereti a veszélyt, a kockázatot, alaposan megharcol a sikerért. A nehézségek sohasem ijesztik el sőt! Neki az élet harc nélkül nem igazán vonzó. Általában a jelenben, életművészként él. Nagyvonalúan megvesz mindent a partnerének, amivel úgy gondolja, hogy örömet szerezhet.

Nem könnyen hajtják fejüket a házasság igájába. Ezért aztán jóval életük derekán választanak csak házastársat, ez is leginkább, csak kényelemből teszik. Aki Tigrissel köti össze az életét, készüljön fel arra, hogy jó módban, családi biztonságban élhet, de megértően kell viselkednie, ahhoz, hogy hosszútávon a Tigrissel maradhasson. Foglalkozás terén is váltogatják a munkájukat, kipróbálnak mindent, amiben győzedelmeskedni lehet. A Tigrisre mindig és miden hol számítani lehet.


Általános jellemezők: Nyúlban nincs semmi forradalmi, viharos és szenvedélyes. Ugyan akkor megbízható, jóindulatú, bár olykor nem áll tőle távol a fondorlatosság sem. Azonban jó tulajdonságok közzé sorolható, hogy óvatos a természete, de ha még is bajba kerül nagyon ügyesen, ki tud mászni belőle. Meglehetősen gyanakvó, hajlamos mindent félre is érteni, és könnyen sértődik is. Olykor-olykor hangulatember. Néha vidám, de azonnal le tud törni, ha úgy érzi, hogy kap megértést. Sok barátja van, de a család az mindenek felett az első számára. A Nyúl szereti megvédeni a hozzátartozóit, és mindenki mást is, aki közel áll hozzá. Anyáskodó, házias, és legfontosabb erénye, hogy ha megkérik, szívesen ápolja betegeket a családban, de akár baráti körben is. Nehezen tud dönteni fontos kérdésekben, meglehetősen konzervatív nem siet el semmit sem, mert az életében a legfontosabb a biztonság érzete. Amennyiben változtatni kell valamit, vagy valamiben, attól általában nagyon szenved, azért mert érzékeny típus, mindig a biztonságra törekszik. Akár szerelmi, akár üzleti téren mindig megbízható, és jó társ lehet Nyúl-nő, szeret jól és csinosan öltözködni. Általában egészségesek, de hajlamosak a hízásra. Jó művészi adottságokkal rendelkeznek, jó kézügyességük is.


Általános jellemezők: Sárkány évben születettre. A világ legnagyobb szív tiprói legnagyobb kurtizánjai mindig is Sárkány nők voltak, azonban a kalandjaikat, mindig eltitkolják. Sárkány férfiaknak sincs mit takargatniuk ők is nagyszerű szeretők. A bolond ötletekből sohasem fogynak ki. De a kapcsolataikban nagyon sokszor hűtlenek, szeretik a függetlenséget. Nem kedvelik az alárendelt viszonyt, nem szeretik, ha mások szabják meg, hogy mit is tegyenek, legyen az, munka, de egyéb más területen sem. Sárkány főnökként fel tudja lelkesíteni a beosztottjait, bár pénzhez nem sok érzékük van, még is gyorsan tudnak sok pénzt szerezni. Ezért aztán kiváló jó eredményeket tudnak produkálni. Sárkányok a hívatásukban, odaadóak, megbízhatóak és nagyon jó kollégák. Egy sárkánnyal való szerelmi kapcsolódás, mindig a másik partnernek mindig szenvedést okoz. Messzemenőleg, nagyvonalúak, főleg, ha vendéglátásról van szó. Az utolsó ruhadarabjukat is odaadnák a másiknak, annyira nyíltszívűek. Azonban pénzel már nem annyira adakozóak. Maguknak valóak, még azt is ellehet róluk, mondani, hogy különcök, mivel a környeztükben élőknek szinte kiismerhetetlenek. Színesek, ötlet gazdagok, azokat jól is meg valósítják. Örökmozgóak, szinte egy percig sem tudnak egyhelyben maradni. Többre is vinnék a dolgaikat, ha egy kicsit visszafognák magukat. Sokat foglalkoznak a lélek dolgaival és az élet értelmével is. Ezért aztán sok közülük, aki tud hipnotizálni. Szinte megfejthetetlen vonzerő sugárzik belőlük és ez mindig sikerhez, vezeti őket. Sárkányok, amihez csak nyúlnak az arannyá válik a kezükbe, nagyon szerencsések az életükben.


Általános jellemezők: Sok szép és vonzó Kígyó évben született asszonyt ismerhetünk a világtörténelemből is. Sokat adnak, főleg a nők a külsőre és a külsőségekre is. Nem is sajnálják a pénzt sem szép ruhákra, sem kozmetikai dolgokra. Ezért aztán sokszor túl is, értékelik saját magukat, pedig a munkába nem sok mindent fektetnek bele. Még is az ölükbe hullik a szerencse, ezt főleg kiváló szervezőkészségüknek és kétszínűségüknek köszönhetik. Ha jó barátokra tesznek szert az egészéletükben meg is, marad. Intelligens gyors észjárásúak, az eltitkolt tudásuk is gyakran megdöbbenti a körülöttük lévőket. Lelkükben együtt él a pokol és meny ország is, homályos jóslataikkal jót is és a rosszat is úgy tudják forgatni, hogyan éppen nekik tetszik. Ha egy Kígyó-férfi a fejébe veszi, hogy meg szerezzen egy nőt, azt meg is szerzi. És ha már övének tudja, akkor úgy tartja, mint egy madarat az arany kalitkában. Olyan féltékeny tud lenni, hogy még az önuralmát is elveszítheti és még a tettlegesség sem kizárt nála. Amennyiben a Kígyók elveszítik az érdeklődésüket a másik iránt, gyakran akkor sem engedik egymást szabadon. Ezért mert nem tudják elviselni, hogy másodhegedűs szerepet játszanak, ugyan is Kígyók büszkesége ezt nem engedheti meg.


Általános jellemezők: Ló évében születettek nagyon hiúak, szeretik a feltűnést. Szokatlan vidámsággal vannak megáldva, csodálatosan tudnak szórakozni, de szórakoztatni is. Amint meg jelenek valahol azonnal magukra vonják mindenkinek a figyelmét. Nagyképűek, és talpraesettek. Gyakran szinte megrészegülnek a saját hatalmuktól és sikerüktől. Sokszor mondhatjuk róluk azt is, hogy vágtájukban, fejjel mennek a falnak, azért mert a jó tanácsokat soha sem fogadják el. Ló mindig azt teszi, amit ő éppen jónak lát. Spontán elhatározásaikkal a partnereiket kétségbe ejtik. Azonban kifelé nagy öntudatot mutatnak, és sugároznak, de befelé nagyon is, tisztába vannak a saját gyengeségeikkel is. A szerelem is fontos szerepet játszik az életükben, mivel azt nem lehet elmondani róluk, hogy hűségesek lennének, ezért aztán ezen a téren sok ostobaságokat is művelnek. Amilyen gyorsan szerelembe esnek, - mivel nagyon szeretik a szabadságvágyat, és főleg a függetlenséget, - ugyan olyan gyorsan le is, lohad a szerelmük. Nem tűrik sem a bezártságot, sem azt, ha túlságosan le szeretnék kötni őket. Óriási, szinte kimeríthetetlen energiával rendelkeznek, már gyermekkorukban is ilyenek voltak, amit a szülők igen nehezen értettek meg. Sok utazásban vesznek részt, egyhelyben nem tudnak maradni semeddig sem. Sok jó társaságban megfordulnak, egyedül szinte elviselhetetlennek érzik az életet. Azonban a nyughatatlanságuk miatt mindig máshová vágynak, nem képesek felfedezni és élvezni sem hely, sem a táj csodáit, csak vágtatnak tovább-tovább. Így aztán a négy fal közé sem lehet bezárni őket, ez a legborzalmasabb számukra. Csak is olyan kapcsolat az elfogadható számukra, akik mind ezeket elfogadják, és tudomásul veszik.

Ló-nő, mindig figyelembe veszi és követi az aktuális divatot. Szépek, karcsúak, jó megjelenésűek, jól értenek ahhoz, hogy akár férfi nélkül is jól érvényesüljenek. Ezért aztán a Ló lányok szoros kapcsolatra ifjú éveikben nem is törekszenek, de nem is alkalmasak.

Ló-nőknek nagyon nagyok az igényeik, ezért nincs is könnyűdolga a férfinek, aki ezeknek meg szeretne felelni. Mivel a kapcsolatban, mindenáron csak a saját akaratukat szeretnék érvényesíteni, ezért a bevállalási arányt is mérlegelni szükséges. Csak is középkorukhoz közeledvén tudnak lecsillapodni. Ekkor már a nagyláng is egy kicsit alább hat, lecsillapodhatnak, kiegyensúlyozottabbá válhatnak, ha ebben az időszakban jó párra lelnek, akkor akár életművészekké is válhatnak.

Érdekes Kínai megfigyelés az is, hogy csak minden 60. évben születik meg az úgynevezett

„TŰZ-LÓ”. Ma élők közül azok akik: 1906, vagy 1966-ban látták meg a „Nap” világot, ilyenek lehetnek. Ugyan is „Tűzlovak” nem átlag emberek. Nem is köznapi módokon élnek, sokra viszik az életükben. Leginkább nagyművészek, politikusok, lesznek. De ezekre, a szülöttekre, jellemző az is, hogy a féktelen vágtájuk során tönkre tehetik Önmagukat és a családjaikat is.

A „normális” másévekben született lovaknak viszont a hatodik érzékük annyira fejlett, hogy a pénzügyekben, nagyon sikeresek lesznek, az anyagi helyzetük miatt soha sem kell aggódniuk.


Általános jellemezők: A Kecske elragadóan kedves és bájos, jószívű, jóindulatú, életvidám, élénk a képzelete. Szokatlanul kreatív, mesés ötletei vannak, de ezt inkább másokkal szereti megvalósíttatni. Csak is zöldterületen szeret lakni, messze a zajtól, kertes házban érzi a legjobban magát, Élénk a képzelete intuíciója van a misztikus dolgokhoz is. Egyszerűen fogalmazva csak is szeretni lehet. Sokat vár az élettől, de sokszor neheztel is, azért, hogy neki mindenért meg kell dolgoznia. Mindig kell mellé valaki, aki ösztönzi és mellette áll. Feltétlenül szüksége van a másik vonzódásra, gondoskodására. Nagyon hamar belelkesedik, de ugyan olyan gyorsan el is száll a lelkesedése. Feltétlen fontos számára, az anyagi biztonság. Segítséggel nagyobb erőfeszítésre is képes, mellyel elérheti, hogy magasabbra törő céljait megvalósítsa. Soha sem mond, vagy tesz többet, mint amennyi szükséges. Azonban a szerény viselkedése megtévesztő is lehet, ugyan is az igényeihez sok minden kellhet neki, ahhoz, hogy elégedett lehessen. Barátságot nem a leggyorsabban köt senkivel sem, mert idő kell ahhoz, hogy megbízzon a másikban, azonban, aki ezt eléri nála ahhoz hűségesen, ragaszkodik akár egy életen át is. A szervező készsége nem a legjobb, még is azt tudja elérni, mintha hihetetlenül gyakorlatias lenne. Nem igen mond le semmiről sem, de igen csak nagyvonalú tud lenni ajándékozás terén, hiszen azt ő maga is ügyesen el tudja készíteni.

Van rossz oldala is főleg a Kecske nőknek: Ők adják ki a legtöbb pénzt mindenre, pláne, ha nem a sajátjukat kell költeniük. Ez így azonban túlzás, nem a férfiakat szeretnék kihasználni, csak amit szépnek és esztétikusnak találnak, annak nem tudnak ellent állni, hirtelen döntenek és már meg is, szerezték, de gyakran meg is bánják, mert sok haszontalan dolgokat is képesek megvenni.


Általános jellemezők: A Majom évben születettek, kiválóan értenek hozzá, hogy felhívják magukra figyelmet, és hogy mindig a show- műsorszerű élet vegye körül őket. Vidám természetűek, még a saját vicceiken is jót mulatnak. Soha sem unalmas az életük, gyakran hűtlen, megbízhatatlan, felületes, néha még hazudozó is, ezt aztán családja nem igen szíveli.

Értelmük kiváló, Tele vannak állandóan vállalkozó kedvvel, dinamikusak, mindig mozgásban érzik jól magukat. Játszva jutnak át minden akadályon, de türelmetlenségük és felületességük folytán a nagy lehetőségeket elszalaszthatják. A Majmok derűlátó jövőjüket mindig fényesebbnek látják, mint amelyen. Mit sem törődnek azonban ezzel, keveset törődik azzal, hogy mások hogyan vélekednek róla. Mindig csak is magával van elfoglalva. Csak ideig-óráig tartanak ki a barátság mellett is, ha bajt éreznek tovább állnak. Az új barátokért felcserélik a régit, és mindig úgy állítják, be, hogy nem ők a hibásak. Majom-férfi pompásan érti, hogyan lehet a nőket rabul ejteni. Csak is szerelmi ömlengéseivel tudja a nőket meghódítani. Kevés alvással is beéri, általában szenvedélyes dohányos, és az italt sem veti meg. Csak későn szánják el magukat, arra, hogy házasságot kössenek, nem szívesen adják fel a függetlenségüket. Majom-nő ugyan olyan hűtlen típus, mint a Majom- férfi, csak ő jobban tudja palástolni a dolgokat, de a majom férfi még a hűtlenségével henceg is. Majom- nő is hangulatember. Soha nem adja ki, hogy éppen mit gondol. Szív dolog terén is, felületes. Flörtre úgy van szükségük, mint egy darab kenyérre. Nem is tanúsít semmilyen együttérzést, ebben, dologban. A szerelmi bánat egyiküket sem töri le, annál sokkal jobban szertik saját magukat, mint sem hogy ezen rágódnának. Majom általában semmit sem vesz komolyan, az sem érdekli őket, ha ezzel a másjegyben születetteken komoly sebet ejtenek. Mindezek ellenére még sem lehet velük sokáig haragot tartani. Eredetiségük miatt a társaság sem tudja őket nélkülözni. Házasságban olyan partnerre van szükségük, aki a vállalkozó kedvűket egy kicsit féken tudja tartani. De azt is el kell, hogy fogadják, hogy soha sem lehet a Majmot ketrecbe zárni. De ha komoly meggondolatlanságra vetemednek, akkor sajnos már közbe kell lépni, mert ők maguk nem érzékelik a bajt, mert gyakran csak a fellegekbe járnak.


Általános jellemezők: Kakas bátor, büszke mindig meg mondja, amire gondol. Sokat olvas, semmi újdonság nem kerüli el a figyelmét. Tudásuk gyakran irigylésre és csodálatra méltó. Életük változatos. Igazából szereti a feltűnést, vágyik az elismerésre, szereti, ha mindig észre veszik. Semmi sem tudja a Kakast annyira elkeseríteni, mintha az érzi, hogy mellőzik. Mind ezt nem csak hiúságból teszi, hanem sokkal inkább a belső bizonytalansága miatt. Kakas jegyben született férfi meglehetősen konzervatív, bár ez első pillanatban nem látszik rajra, mivel kellemes társasági lény, mindig barátságos, és előzékeny. Minden helyzetet szinte gyorsan átlát, de nem bízik másokban csak is önmagában. A Kakasok szívesen építenek maguk köré egy álomvilágot, amelyben főszerep nekik jut. A kockázatokat sem szeretik, csak akkor kényszerítik őket, akkor akár a legveszélyesebb kalandokba is bele mennek. Szerelem terén a Kakas tüzes, hamar lángra lobban. Kakas-nők és a férfiak is, egyaránt kedvüket lelik abban, hogyha elcsavarhatják valakinek a fejét. Ezért aztán sokszor párosul a kapcsolataikban csapodárság, az érvényesülési vággyal.

A régi Kínaiak ezt úgy jellemzik, hogy „Végzetes adottságuk van ahhoz, hogy azt bántsák meg a legjobban, akit a legjobban szeretnek.”. Így, aztán nehezen találnak maguknak olyan megbízható, hűséges partnert, amelyre szívük szerint vágynak. Ebből is adódik életükben a felemelkedés és gyors zuhanás. Szeretnek ujjongani, szeretik a vidámságot, ugyanakkor a zűrzavart is élvezik.

A Kakas már gyermekként megpróbál, belekóstolni a nagybetűs életbe, akár a tanáraikra, de társaikra is szinte mindenkor hatást akarnak gyakorolni. Sokat olvasnak ettől aztán sokszor koravéneknek, tűnhetnek. Erősek, elevenek, jó sportolók. Szívósságukkal, nagy energiájukkal, találékonyságukkal, mindig elérik azt, amit elhatároznak.

Szinte vasból van idegrendszerük és ehhez még a jó szervezőkészség is, párosul. Sok Kakasból lehet akár tanár, vagy katonai pályán is jól megállják a helyűket, de csak akkor, ha tiszti rangig sikerül eljutniuk. Tantárgyak közül is inkább a reáltantárgyak a kedvenceik.


Kakas-nők, ha kiszemelnek maguknak valakit, azt mindenáron meg szerzik, számukra a házasság nem kényszerzubbony Ezt a párjuknak már a párkapcsolat elején tudomásul kell venni. Ezért aztán a Kakas - nő nem is legjobb anya szerepben. Nem tudja ugyan gyermek nélkül elképzelni a házasságát, nem is hanyagolja el őket, de ha érvényesülésről, vagy a szerelemről van szó, akkor a gyermekei csak a második helyen szerepelhetnek az életében. Könnyű őket becsapni, mert kisé naivak, gyanútlanok, és még hiszékenyek is.

A szerencse általában nem hullik az ölükbe, mindenért keményen megdolgoznak.

Úgy Kakas nők, mint a férfiak lakásának berendezéseiben kicsit konzervatívak, az ízlésük is inkább mértéktartó, mint hivalkodó.

Kakas-férfinak szüksége van arra, hogy mindig sok nő vegye körül. A férfiakban mindig csak a riválist látják, ezért férfitársaságban nem szeretnek menni, mindig azt vizslatják, hogy el ne csábítsák tőle a párját.


Általános jellemezői: a Kutya állatjegynek az állóképessége az állhatatosság, a megbízhatóság a legjellemzőbb tulajdonsága, nem is bőbeszédűk. Alapos, amit tesz, azt mindig jól átgondolja. Igen csak család szertő, ha megbomlik valamiért a családban a harmónia, akkor igen boldogtalanná válik, de minden igyekezetével azon van, hogy helyre álljon a családi béke. Önzetlen, nem csak saját magukra, ha nem fáradhatatlanul dolgoznak másokért is. Hivatásukban sem nagyra törők, megelégszenek a sorban a második hellyel is. Hibájuk az, hogy gyakorta önfejek és konokok, néha-néha még borúlátóak is. Szeretnek állandóan riadókészültségben lenni. Ha valami nem tetszik nekik, akkor haragosak lesznek. De ez csak rövid ideig tart, mert a harag hamar elszáll, és ugyan úgy segítenek, mint annak ellőtte. Mindenkor lehet rájuk számítani.

Akik Kutya partnert választanak maguknak, legyenek mindig arra is felkészülve, hogy nekik a legnagyobb szerelemben is, kell egy csendes zug, ahova néha elvonulhatnak, és zavartalan egyedüllétben töltsenek el egy kis időt. Ugyan is Kutya, olykor félénk, néha pedig valóságos különc, a legkedvesebb fajtából.

Mindig feláldozzák magukat másokért, nem dicsekednek a jó tetteikkel, és nem adnak a külsőségekre sem. Ruháikat évekig hordják, ragaszkodnak a tárgyaikhoz.

Legyen az nő, vagy férfi, kevés pénzzel is beérik, csak annyi, amennyire a jó élethez szükséges, az anyagi javakat sem halmozzák fel kevéssel is, beérik, de abból még másoknak juttatnak. Azt hangsúlyozzák, hogy a boldogsághoz kevés is elég az életben.

Minden Kutyában egy kis filozófus bújik meg.

Kutya gyermekek szeretik, ha kényeztetik őket. Kell nekik egy csendes sorok a lakásba, ahová egyedül elvonulhatnak, ilyenkor szeretnek álmodozni. A játékaikra vigyáznak még a saját gyermekeiknek is, megőrzik azokat.

A szerelemben majdnem mindig célba érnek, pedig nem sietik el dolgokat. Ha sikerül megtalálnia a hozzá illő partnert, aki türelmes, ideális házasságban élhet.

Kutya-nők a legagresszívabb férfiakkal is jól kijönnek, mert mindig készek a vigasztalásra, és mindenek felett megőrzik a nyugalmukat. Nyugodtan lehet rájuk számtani, mert igazságosak, rendszeretők, kiváló háziasszonyok, a gyermekeikről is legmesszebbmenők gondoskodnak.

Saját maguknál és másoknál is, az erkölcs tekintetében, magasra teszik azt a bizonyos mércét.

Gyakran a Kutya munkája is olyan, ahol másokon kell segíteni, betegeket ápolni, de a gyengéket biztos, hogy mindig felkarolja.


Kínai jegyekre vonatkozó Általános jellemezők: A Disznó jegyben születettek nagyon szerencsések. Hivatásukban következetesek, és az anyagiak terén sem szűkölködnek. Mindig elérik a kitűzött céljaikat, pedig az elveiktől nehezen lehet eltéríteni.

Szerencse gyakran még váratlanul is az ölükbe hullhat. Pedig a Disznó sokszor nehézkesnek tűnik, olyan dolgokon rágódik, amelyek valójában egyáltalán nem is jelentenek gondot.

A Disznók érzékenyek, és kissé félénkek, félnek a nagy szenvedélyektől is, főleg az elsöprő szerelemtől. De még is szívük mélyen csak erre vágynak. Ha Disznó elégedetlen a párjával, nem igen mutatja ki, nem csap patáliát, mivel gyűlöli a veszekedést, inkább mindent magába fojt. Hűségesek, őszinték, és főleg türelmesek. Azonban iszonyatosan naivak. Nem is sok az igazi barátjuk, e téren válogatósak. Ha valakit viszont a szívükbe zárnak mindent megtesznek a barátságukért. Szeretnek mulatozni is, divatosan öltözködnek, de kerülik a feltűnést.

Még kertészkedni is szeretnek.

A Disznók nagy ínyencek, olykor túlzásba is viszik, és sokat esznek és azzal az egészségüket, veszélyeztetik. Valamilyen művészi hajlam is szorult beléjük. Sok divattervező ilyen jeggyel rendelkezi. Ugyan is főleg a nők szívesen végeznek alkotó tevékenységet, amelyben csodálatos eredményeket tudnak felmutatni. A Nyilvánosság előtt viszont félénkek.

A Disznó-nők mindent feláldoznak, azért akit szeretnek. Kiváló anyák válnak belőlük. Sokszor érzik viszont azt, hogy kihasználják őket. Igazi életművészek ők.

Nagy adag életbölcsességgel rendelkeznek.

Értenek ahhoz, hogy az elveszett helyzetekből, a legjobbat tudják kihozni. Tudják élvezni az életet szépségét, örülni az apró dolgoknak is, szinte mindent egy kicsit jobban tudnak másoknál. Nagy hibájuk, hogy szinte nem tudnak kompromisszumot kötni.

1367. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1361. - HnéViktória)
2013. jan. 4. 20:08

Kedves Viki, egy Oroszlán-Mérleg milyen is lehetne, ha nem ilyen jó nemes lelkű EMBER.

Sok puszi Neked is.

1366. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1363. - Zalakriszti)
2013. jan. 4. 20:05
Kedves Kriszti. Nincs ok nyugtalankodásra. Meglásd minden rendben lesz. Azért, ha van időd gyere közénk, mert nagyon szeretünk téged.
1365. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1362. - RLindi)
2013. jan. 4. 20:03

Kedves "RLindi" Tudod nem véletlen, szól úgy a fáma, hogy az Indiai és Nyugati asztrológia szerint a pontos születési képletből minden kiolvasható. Ezért is biztatlak benneteket, hogy mennél több ismeretanyagot tanuljatok az asztrológia világáról.

Örülök, hogy itt vagy újra fórumon.

2013. jan. 4. 18:20
Jaj és bocsáss meg egy ölelö szívet szerettem volna küldeni jelben és egy felhöre kattintottam véletlen!De én nagyon szeretlek felhöként is!
1363. zalakriszti (válaszként erre: 1359. - Ilcsi Mama)
2013. jan. 4. 18:16
Drága Ilcsi Mama!Nagyon köszönöm Neked hogy ilyen gyorsan teljesítetted a kérésem ill választ adtál kérdéseimre söt olyan gyorsan hogy Viki szólt hogy nézzek be Hozzád!Nagyon Köszönöm Neked hogyha szükségünk van Rád mindig kedves megnyugtató válaszokkal szolgálsz és a tudásoddal meglepsz.mert eddig tökéletesen bejött minden ami irtál!Számunkra nagy kincs vagy!Viki kicsit segitett megértetni velem az Általad leirtakat akkor remélem munka ügyben minden rendben lesz tudod amugy olyan vagyok semmi nem elég van 8órás+4órás állásom és ezen kivül is teszek veszek,ezért is vagyok csak itt olyan ritkán már csak egészséget kérek a Jó Istenemtöl aztán valahogy csak lesz!Drága Ilcsi Mama köszönök mindent Neked és Te egy nagyon jó dolog vagy az ember életében!Millió puszim:Kriszti
1362. RLindi
2013. jan. 4. 10:09

Drága Ilcsi mama! Először is nagyon boldog új évet, egészséget, és minden jót kívánok!

Most sikerült elolvasnom a Vízöntő jellemzést és akkor már írok is kicsit.

Többször is újra olvastam és emésztgetem a Tőled kapott jellemzést magamról, amin azóta is sokszor megdöbbenek,hogy mennyi mindent lehet tudni rólam a születési időm,helyem alapján. Annyira igazak..

1361. HnéViktória (válaszként erre: 1359. - Ilcsi Mama)
2013. jan. 3. 19:05

Drága Ilcsi Mama!

Nagyon örülök,hogy ilyen jókat írtál a barátnőmnek,tényleg olyan szeretettel ápolja a kis öregkeit,mintha a családja lenne...én mindig csak ámulok ezen!!!:) Nagyon jó lelkű!

Köszönjük!!!Puszi neked.

1360. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1358. - Baguster)
2013. jan. 3. 18:37

Kedves „Baguster” . Nagyon ügyes vagy!


Igen így kell elindulni, „tudod, mint a tánctanulásban a kályhától, mondja közmondás”.


Azért is örülök, ha ezeket itt a fórumon tudjuk kibeszélni, mert abból mások is tanulhatnak.


Viszont a konkrét személyiség pedig értelemszerűen csak a „Nick” név által nem szenvedhet csorbát.

Tudjátok, inkább azoknak segítek a leginkább az értelmezésben,(még ha csak most nem rég jött valaki a fórumra, megelőzve esetleg másokat is), akik, meg szeretnék tanulni a saját képletük értelmezését.


Azért mert olyan kérdezők, <hogy erről meg arról nézzem meg a képletükben a jövőt,> hosszú sorban sorakoznak a váró listán. Azonban nekem elsősorban az a célom, hogy ilyen egyszerű módon is mennél többeken ismerjétek meg a „Csillagászati asztrológia” lényegét.

Azért, hogy ne dőljetek be semmilyen általános jóslatoknak, illetve a TV-ékben és bulvár lapokban írott dolgoknak. Aztán meg nem mindenkinek van esetleg pénze asztrológusra.

Itt meg most ezen a fórumon,- ajándékként- itt a vissza nem térő alkalmom, hogy aki szeretné ilyen egyszerű módon szorgalommal sokat tanulhat és hasznosíthatja a tudását akár családja horoszkóp elemzésénél is.


Hiszen aki hiszi az asztrológia lényegét, akkor a saját születési képlete alapján megismerheti, akár még jobban saját magát is. Arról már nem is beszélve, hogy elébe tud menni a Tranzit= körforgás szerinti bolygók jelentései alapján esetlegesen a dolgok mentének a megértésében.


Fel tud készülni, akár még a rosszabb hatásokra, is. Tehát tudd tenni érte, hogy az jól, de legalább is legjobb megélhető formájában jelenjen meg az életében, ott azon helyen abban jegyben és házban, ahol azt a képlete jelzi.


Igen az a legfontosabb, hogy ha nem is tudod elsőre megjegyezni, de leírás alapján a jegyeknek és házaknak a saját képletedre való jelentését ültessétek rá.

Nagyon jól értetted azt is, hogy az Aszcendens jegy, vagyis az I. ház határozza meg a pontos születési idő alapján a többi ház helyét a jegyben.

Neked ugye a Tüzes Oroszlánjegyre tevődik ez a pont. Benne pedig egy nagyon fontos bolygóval, mint a Jupiterrel. (Olvasd el a mai feltöltésben a Krisztinának írott soraimat is, ahol a Jupiteri hatásokat ki fejtem.)


Ennek alapján tudjátok megállapítani a személyes bolygótokat is.

Ugyan is a NAP-Hold mellett az ASC/ ura tekinthető személyi bolygónak, valamit még annak a jegynek az ura is, ahol éppen az I. házban álló bolygó "Lokálisan" is benne áll.


Neked például a Nap mellett, mert ugye az aszcendens ura a Nap, a Jupiter is személyes bolygód. Mivel az első házadban áll „Lokálisan,” ezért nagy jelentőséggel bírhat számodra.


Ebből aztán már az is következhet, hogy a Mars bolygó, mely egyben női horoszkópban VII. házas férfi párkapcsolat jelölő is, neked a 12. házadban áll. (Rák jegyben/ Hold/ uralkodóval, ami meg téged is jelenthet, mert a Női képletben ált. HOld jelzi a NŐt az anyát.


Pláne a Rák - ban. Arról már nem is beszélve, hogy ott áll még a Vénusz a szerelem bolygója és a Leszálló Holdcsomópont is. Érdemes ezeket is ide olvasva jelentés tartalmakat értelmezni. Aztán még azért is érdekes, mert „Lokálisan a HOLD az 5. szerelem házában áll).


Tehát a 12. házban álló bolygók azt is jelezhetik, hogy mögötted tudhatod sorszerűen a kapcsolatod. Két okból is: Először azért, mert a Szaturnusz a VII. házban szinte gáncsot dobbva a kapcsolatnak, azért mert a Vízöntő jegynek az „Ura „az Uránusz, amely bizony szétrombolja a kapcsolatot, ha az már a szülöttnek nem jó.

(Arról nem is beszélve, hogy az Uránusz mostanában a Kosban halad/ Mars uraalkodóval.)


Ez onnét is látható, hogy nézd meg, hogy Szaturnusz 180° Erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állás= Két elv szemben állását jelzi a képletedben. Jelentése: Nagy feszültség, energiafecsérlést kijelöl. A megoldás csak leginkább akkor lehetséges, ha jótékony Trigon vagy harmonikus Szextil fényszög jellel a horoszkópban fel van oldva. Ezt a szemben állást a kozmikusan erősebben álló bolygók, determinálhatják. Azonban ez már csak a közel jövőben lehetséges és más kapcsolatban, azért, mert az EKL” Táblázatban az Aszcendens is ezt az állás jelzi.

Tehát a saját egyéniséged sem engedi már jobbító hatás lehetőségét.

Ezt aztán még az is megerősítheti, hogy a képletben a Merkúr a X. házban van, tehát értelemszerűen hatással lehet az X. házas KOS jegyű MC.- re, mert a Kosnak a Mars az ura. A Merkúr pedig a Bika jegyben a szerelem istenének az ura alatt áll, tehát a racionális gondolkodást kényszeríti ki nálad e téren.

Pláne úgy, hogy még a X. ház a Bika jegyben/ Vénusz uralkodóval. Szintén szemben állásban található a Mérlegjegyben kezdődő IV. házzal, vagyis még itt áll „Lokálisan” a Plútó is, amely bizony szétrombol, de nem épít új kapcsolatot a régiből.


Pláne abban az értelemben, hogy ahol a Plútó áll a képletben, vagyis a Skorpióban annak az Ura a Mars és annak magasabb oktávja Plútó is. És, ha ez még mindig nem lenne elég figyelmeztető jel, akkor azt is figyelembe lehet venni, hogy jelenleg a Szaturnusz sorsbolygó a Skorpió jegy 10° fokánál hald. Nézd csak meg, hogy látens külső kis bolygó jeleknél a VII. háznál a Szaturnusz együttállásban a Jupiterrel és az aszcendens vonatkozásban is, szemben állás fényszöget vet a születéskori állásodra. Illetve a Merkúr-Vénusz- a Plútó is bizony- bizony 90° fokos Qvadrát vagyis, „Két elv egymásba ütközését mutatja. Akadályozó, s csak később nagy erőkifejtés esetén enged majd csak teljesülést a párkapcsolati dolgoknál.

Amennyiben még az aszcendens látens fényszögeit megvizsgálod - a külső körön látható kis fényszögeknél-, akkor az is látható, hogy ott is jeleznek neked a Piros fényszög jelek!


Arról már nem is beszélve, hogy a Szilárd jegyben álló Mars és Jupiter azt kényszeríti belőled, hogy ezt ne csak Te, ha nem mások is az Oroszlán „Rejtett aszcendens” révén így lássák nálad.


Azért, mert még mostanában a Neptunusz piros Qvadrát fényszöge a Neptun sorban/ MC. Vonatkozásban ködösíthet is. Ugyan akkor a zöld háromszöggel jelezett Trigon a Merkúrral már azt is előre vetítheti, hogy lassan eloszlik a köd és beláthatod, hogy előre kell nézni és nem hátra.


Aztán azt is figyelembe veheted, hogy a Jupiter mostanában az Ikrekben „Exil” állásban haladva nem a legjobb hatást adhatja a párkapcsolat helyre állításhoz, azért, mert neked a Napod az Ikrekben található. Viszont a Jupiter majd a jó hatását majd csak 2013. 06. 27. -től /Rák jegyben haldva/ Holduralkodóval tudja majd jól érvényesíteni, mert a Jupiter a Rák jegyben igen csak jól érzi magát.

Arról már nem is beszélve, amikor majd a saját aszcendens jegyedre érve ugyan is általában minden bolygó ott érezteti a leg hétköznapi hatásait, amikor az ASC, és a Nap jegyeken halad át. Pláne, úgy ha akkor még saját magával is Tranzit módon találkozik, mint nálad is, az Oroszlán jegyben 2014. 07. 17.- 2015. 08. 11.-ig. Amikor is ez lesz neked a 2X12 éves Jupiteri Ciklusod.(Olvass erről is bővebben nem régen írtam pontosan ezekről, a hatásokról).


No. További jó böngészést kívánok. Így igyekezz Te is és mások is felépíteni a kérdéseitekre a képletszerinti és bolygó hatások adta válaszokat.

1359. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1357. - Zalakriszti)
2013. jan. 3. 16:52

Kedves Kriszti. Igen nagyon régen hallottam rólad. Pedig a régiek közül Te és Viki is aktívak közé tartoztok.

Vedd csak elő a horoszkóp köröd, hogy Te magad is meg tud nézni a kérdésed lényegét.


Az 1356. számon éppen most töltöttem fel”Margit” kérésére a január 7-én aktuális Tranzit bolygó állásokat.

A Te kérdésed munkára vonatkozik, ezért a 6. munkaházat a 2. anyagiak házát, mely a saját munkaáltali pénzkeresetet jelöli, valamint X. karrier házat érintik.

Pláne nálad, mert mint írod is a múltévben, elvégeztél egy olyan iskolát, amely ehhez a munkavégzéshez feltétlen szükséges.


Nézzük akkor sorjában: (talán neked is, és másnak is segítséget jelenthet a képlet - fejtésértelmezés):


Neked a 6. házad a Bak-jegyben Szaturnusz uralkodóval található. Mivel a HOLD is, ebben, házban áll a „RADIX” születési képletben, <amely egyrészről saját magadat is jelzi a képletben, más részről pedig a Hold bizonyos fokig anyagi jellegű jelentés tartammal is bírhat>.


Ráadásul a Hold a Vízöntő jegy első dekanátusban, (vagyis a 30° fokos Vízöntő-jegynek az első 10° fokában), vagyis 4°40’ fokon található. Itt még a hatása is nagyobb lehet.

A születés idejében a II. Telihold fázis időben tartózkodott.


Ennek azért is lehet nagy a jelentősége, mert akik telihold idejének a II. fázisban születnek, azok az emberek kapcsolataikban a másokkal és magukkal való viszonyokra szeretettel összpontosítanak.

Ily módon általánosságban elmondható, hogy a MÉRLEG –re, hasonlítanak, mert a Mérleg jegy ura a Vénusz a szeretet bolygója. Azért, mert a képletben különös figyelmet érdemel a HOLD-HÁZ és a jegybeli elhelyezkedésének az értelmezése.


Általánosságban a születésünkkor mindenkinél a holdfázis meghatározhatja az érzelmi reakciónkat.

Egy teljes holdciklus a két Újhold között eltelt időt KB. 29. napot jelenti.


► Amikor a Hold az újhold idejében van, akkor ●Újhold, konjukcióban=együttállásban kerül a Nappal: tehát ilyenkor a Nap és Hold együtt állásban, IV. fázisban, található ugyanabban az állatövjegyben. Ekkor a Föld és a Napközé kerül a Hold, a napsugarak a holdnak a Földtől elfordult részét világítják meg. Vagyis a Nap és Hold 0° fokon áll.

► Majd elkezd növekedni a hold és az Első negyed (növekvő hold) ideje kezdődik. Ilyenkor már több látható a holdnak abból a részéből, amelyet Nap megvilágít.

A horoszkópban ide tartoznak azok a jegyek, amelyek Nap alatti jegyekben találhatók.

► Majd elérkezik a születéskori Holdnak a Nappal szemben álló jegy helyzetéhez a

Holdtölte (telihold) II. fázis 180° fokos jegy- helyzet idejéhez.

Nap ilyenkor pontosan szemben álló jegyben Telihold fázis-idejébe kerül.

► Innen aztán a Hold csökkenni kezd, vagyis elérkezik a hold az III. fázisba, helyezkedik el. Utolsó negyed (csökkenő hold) idejéhez. Ez a képletben azokat a jegyeket érinti, amelyek a Nappal szemben álló jegy felett helyezkednek el.


(Erre egy példa, ha valakinek, mint neked is a Nap az Oroszlán jegyben volt a születéskor, akkor vele szemben a horoszkóp körben a Vízöntő-jegy található. Tehát akkor ott csakis Telihold idő lehetett, mint nálad is.)


Kedves Krisztina. A kérdésed tekintetében igyekeztem a”Radix” képleted alapján a „Szolárrevolúció ” képletet is most elkészíteni, amely a NAP évenkénti visszatérését jelenti a születéskor elfoglalt helyére.

(Itt azonban ne tévesszen meg, hogy a „Radix” születési képletben a születési időd 6.-a, mert a NAP „Szolárnál” ez eshet ugyan arra, napra is, de eshet az előtte és utáni lévő napra is, azért mert a Nap helyzete ekkor mutatja meg ugyan azt a fok helyzetet, mint amikor a Születésed pillanatában állt. Vagyis nálad a mostani „Szolárban”ez Nap - állás ° helyzete 5—re és 09 óra 16’ és 14”másodpercre tevődik).


Mivel a NAP a Naprendszer középpontja, az emberi tudat és az életerőt jelenti számunkra, ezért a születés pillanatában és a „”Radix” –ban elfoglalt helyére való visszatéréskor, (nálad ez a 43. évben), a következő egy évet van mód belőle mód értékelni.

Ez mutatja meg, hogy a bolygók a Tranzitkor előnyös, vagy hátrányos módon kerülnek-e kapcsolatban elsősorban Nappal, másodsorban a többi bolygókkal is, valamint a”Radix, EKL” táblázat szerinti fényszög-állásokhoz képest.

Azért, mert a „Radix” képletben benne vannak az egész élet összes lehetőségei.

Ezért aztán a „Szolárrevolúció”képletben is benne foglaltatik a vizsgált 2013-2014. „egy” évre vonatkozó lehetőségei.


Itt nálad elsősorban annak lehet az érdekesség, hogy „Szolárban”, a Hold, a Merkúr, Mars és a Jupiter is, bolygó is a X. házban, a Rákjegyben állnak. Ahol a Hold és Merkúr még ° fok szerint is együtt állásban is vannak.


Ez pontosan azt jelenti, amit Te is írsz, hogy idézem” a munkámat is féltem, mert az Egyháznak munkáltató sokkal kevesebb normatívát ad az idősek után, de remélem az-az iskola, amit a képzés érdekében elvégeztem, talán kicsit előnyös lehet számomra a szakképzetlenekkel szemben.”


Miért? Mert ugye a X: ház a hivatást, a karriert, az érvényesülést, vagyis ezen a téren a jövő élet útjának az alakulását jelenti.

Itt a „Szolár”-ban, mely a RÁK jegyre tevődik a HOLD az uralkodó bolygója. És láss csodát!


Itt a Szolárban a RÁK jegyben 4 Bolygó is benne áll. Még pedig: A Hold együttállásban a Merkúrral, (az „ÉSZ Istenének” a segítőjeként) és továbbiakban még itt állnak a Mars és a Jupiter bolygók is.

Azt is tudjuk ugye, hogy a Jupiter= „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója, amely jelenleg Tranzit módon az Ikrek jegyben halad, és mint tudjuk az Ikreknek az uralkodója Merkúr bolygó.


<Neked pedig az alap”Radix” születési képletedben, az X. házad Bika jegyben/ Vénusz uralkodóval kezdődőden található. Ugyan csak a X. házban áll a Szaturnusz sorsbolygó is, de már az Ikrek jegyben / Merkúr uralkodóval. Tehát ezt már a „Radix”születési képletfejtésedben is jeleztem, hogy sikeresen fogsz vizsgát tenni, mert a X. házban álló Szaturnusznak nagyon jó zöld fényszögei vannak a képletben. Aminek a jelentése, hogy a szellemi téren szisztematikusan a fegyelem és a szeretet a gyakorlatias szervezettség, logikus < Merkúri> átgondolás módjában van nálad a jelentősége.


Aztán már, mint előbb is jeleztem, hogy milyen jó foglalkozást választottál, és ebben még képezted is magad, mert a „Radix” születési képletedben a IV. házban, „Család és Otthon házban” Vizes jegyben, a Skorpióban/ Mars uralkodóval együtt állásban található a Jupiter és Neptunusz bolygó. Amely a Jupiter estében még azt is jelzi, hogy itt, a IV. házban vallási dolgoknak is jelentősége lehet. Milyen érdekes, és biztos nem is véletlen, hogy pontosan ilyen munkáltatónál dolgozol!?


Ugyan csak a Skorpió ban való Jupiter jelzője még az is, hogy mély érzelmi hatást és eltökéltséget, akaraterőt kölcsönzött neked ez-az állás már a születésedkor is.

A „Szolárban pedig a Jupiter a Rákban található, melynek a jelentése: A Jupiter a Rák jegyben igen csak jól érzi magát ezért a hatását is felerősítve, adhatja. Ez a jegyhelyzet növeli az intuíciós képességet, a megértést az együtt érző képességet és nem utolsó sorban az érzelmi életet. A Jupiter a Rákban azt adja, hogy még törődőbb legyél másokkal szemben és egyben a védelmező ösztöneidet is támogatja.


No. Már, most ha ezt még a 6. Munkaházzal is együtt nézzük, akkor azt láthatjuk, hogy a „Szolár” 6. ház a Halak- jegyre tevődik, Neptunusz és másodlagosan Jupiter bolygók uralma alá esnek.

A Halak jegy is Vizes jegynek tekinthető, melyben itt a „Szolárban” a X. házban a RÁK –jegy is Vizes jegynek felel meg. Neptunusz esetében, pedig aminek még a munka szempontjából jelentősége még az is, hogy a rád bízott ápolt embereket szinte olyan szeretettel ápolod, mint azt a családodban is teszed. Mert lelkiismerettel teszed, amit teszed, azért mert értelmi kötődés - a Skorpió jegy értelmében pedig spirituális- jelentőséggel is, bír.>


No már most a jelenleg készített „Szolár „képletedben pedig szintén vizes X. Házadban /RÁK jegyben/ HOLD uralkodóval található bolygók közül a már jelzett négy bolygó közül a Mars és a Hold a születési képletedben a 6. házban is megtalálható.

Ami ebből a szempontból még megnyugtatható lehet számodra, nézd csak meg, hogy a „Radix” születési képletedben is ott található az a bizonyos Zöld háromszög a Jupiter - Neptun IV. házas, Skorpió és Nyilas jegy határon.


Valamint úgy, mint ahogyan a „SZOLÁR” éves képletedben is ott van a zöld háromszög jele 2. házas anyagiak és a sorszerű Szaturnusz bolygó – 6. házas munkaházbeli Neptunusz – a X. házas Rák jegyre mutató Mars között.

Itt a „Szolárban pedig a Mars 60° fokos „Szextil” jó fényszöggel kapcsolódik a Vénuszhoz anyagiak terén. Mert a Vénusz az általános horoszkóp szerint a 2. háznak (Kos utáni 2. Bika jegynek az ura).

Neked pedig itt a 2. házban, található a Szolárban a Felszálló Hold csomópontos is, mely Felszálló holdcsomópont: A jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi.

A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg. Arra utal, hogy bármennyit is értünk már el az életben, mindig tovább jó úton tudunk tovább haladni.


Vagyis összességében a Kardinális Víz jegyben a RÁK -ban/ Holduralkodóval, amely az anyagiakra is adhat utalást, már csak az által is, hogy a „Szolár képletednek a „Szerencse” pontja a SZŰZ/jegy/ Merkúr uralkodóval 16°33 ’ fokára esik. És szintén láss csodát!?

Még a Vénusz is ebben a Szűz jegyben 16°33’ fokon található a "SZOLÁR"-ban, melynek jelentése: Vénusz=”Fortuna minor”, a kis szerencse bolygójának tekinthető.


Elküldöm neked ezt a „Szolár” képletet is, hogy lásd azokat, amiket én itt most leírtam.

Azonban ennek már a megértése és értelmezése sajnos bonyolultabb, mint amikről eddig a fórumon leírtakban is már jeleztem.

Éppen ezért, nem is szoktam gyakorta ilyen képletet készíteni.

Mivel azonban Ti régi kedves fórumlátogatóim vagytok, ezért most ezt kérésedre és meg nyugtatásodra, készítettem el. BUÉK.

1358. Baguster
2013. jan. 3. 15:54

Sziasztok!


Teljesen tudatlanul, Ilcsi Mama által közölt ismereteket használva megpróbáltam nekilátni a horoszkópköröm megfejtésének.

Ha megengeditek megpróbálom saját szavaimmal leírni amire haladtam ill. "kiraktam az elakadás jelzőtáblám" is. :)


Tehát van a kör, egységesen 12 állatövi jegyre felbontva, legbelül pedig a 12 ház található, az már lehet kisebb ill. nagyobb is. Tanulmányoztam az egyes házak jelentését is, az első ház a meghatározó, onnan indulunk ki és ahhoz igazítjuk a többi házat is. A fényszögek is megvannak (a kék vonalacskák) Egyenlőre még a "barna vonalakat" nem tudom értelemezni ill. a konkrét fokokat, hogy hogyan jöttek ki. Valamint a bolygókat próbálom bele értelmezni, de idáig sikertelenül.( azt már tudom elméletben, hogy a bolygók milyen hatással vannak az állatövi jegyekre) csak még nem látom a körben.


Huh, azt hiszem, hogy most nagyon belekavarodtam Ilcsi Mama, de nem baj, lesz ez még tisztább is. :)

Az asztrológiai részek kimásolva, word dokumentumban elmentve.


Szép délutánt kívánok mindenkinek! :)

2013. jan. 1. 23:11
Drága Ilcsi Mama!Régen jártam erre a kis öregeim szüleim akik eléggé betegesek sok idómet elveszik de nem bánom ám.Mostanábann a szerencse is hanyagol ez biztos most egy ilyen ciklus az életemben.Vikivel rosszul viseltük a december 21.et de hála nem történt semmi!Most a munkámat is féltem az Egyház sokkal kevesebb normatívát ad az idösek után,de remélem az iskola amit elvégeztem talán kicsi elöny a szakképzetlenekkel szemben.Szóval kérdésem lenne sok de gondolom annyi az új érdeklödö nem is merem kérni hogy kicsit belenézz a horoszkópkörömbe,biztos nagyon sok dolgod van!De Kivánok egészségben sikerekben gazdag Új Évet hogy még sokáig segithes az embereken!Millió puszi:Kriszti
2013. jan. 1. 22:47

Kitôl: 2012-12-31 15:23.


Kedves Margit! Ne hidd, hogy a kérdésed olyan rossz lenne, amit saját”Nick” neveddel is, nem tehettél volna fel a fórumra is.


Nagyon örülök, hogy ennyire komolyan veszed, és szeretnéd az asztrológiai alapismereteket megtanulni. Azt is fogadd el, hogy el mások is, így kezdték, először ők is, szokták mondani, hogy”Kínai ez nekem”.

Pedig ha valaki következetesen viszi végig az ismeretanyagok letöltését és összerakását, megértését, már nem is olyan bonyolult.


Viszont mivel már többen jelezték, hogy újak itt a fórumon és inkább az anyagoknak az értelmezése, rendezése, okozza a nagyobb nehézséget, ezért, talán neked és mások is hasznára válhat, ha összefoglalóan leírom nektek, hogy mivel és hogyan célszerű kezdeni.


Arra kérlek benneteket, hogy az általam kiemelt dolgokat a fórum megfelelő helyein olvassatok el. Itt is, majd igyekszem zárójelben jelezni a fórum feltöltés számát.

(Azonban az a legjobb módszer, amit Te is írsz, hogy több mindent letöltöttél egy saját mappába, ahol könnyebben el tudsz igazodni.)


A pontos Horoszkópból csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható, már aki tudja, hogy mit lásson meg benne. A horoszkóp egy tükör mely megmutathatja nekünk a bennünk működő elemek mivoltát.

Egyben a születési „Radix” képletet az Öntudatunk erősítésre is felhasználhatjuk, mert információival akár a saját kezünkbe is vehetjük az életünk történésit.

Indiában a bölcsek úgy tartják, de a nyugati asztrológia szerint is igaz lehet, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza.


A bolygók sok mindent előre vetíthetnek a fényszög kapcsolataik révén. Azonban azt sem feledjük, hogy a földi életünkben nem kaphatunk mást, csak amit kiérdemeltünk. Mivel tudjuk, hogy 12X30=360°—fokos „Radix” születési „Horoszkópkör” = képletben egy jegy 30° fokot takar így a fényszögek, által ki tudjuk számítani, hogy jó vagy kevésbé jó fényszögekre, mikor számíthatunk.


Persze mivel az Aszcendens által meghatározott I. ház a jegyekben a házhelyzetek is adottak lesznek, ezért a házak jelentés tartalmai alapján megmutatja nekünk, hogy körül-belül mikor, milyen ház-jelentés tartalmaknál hozza be részünkre a sorsunkban a változást.


„ Aszcendens”, mint az I. Ház kezdete a fizikai testünk, a további az első ház pedig az életutunk.

A jegy uralkodója (aszcendens jegy) és a házban álló bolygók a megélt Karmikus múltat írják le, ezeknek a tapasztalatait pedig ebben az inkarnációnkban tudjuk hasznosítani.

Például I. Ház a személyiség, IV. Ház a család-otthon, VII. a külvilág kivetítése a párkapcsolat, X, a karrier a hívatás csak hogy a 4 legfontosabb sarokházat hozzam fel példaként. De ide sorolhattam volna többek közt még a 6. házat a munka és az egészség házát is.


És itt jön mindenkinek a saját akarata, hogy ezeket, a jelzéseket, hogyan-miképen hasznosítja. Elébe megy-e a dolgoknak, és tudja, hogy a várható esemény jó vagy nem jó, ha azok netán 6 jeggyel odébb 180°- fokos nagy feszültségre mutató szemben állás fényszöget mutatnak, vagy 3 jeggyel odébb 90°-fokos Qvadrát* jellel akadályozó, két dolog egymásba ütközésének a megoldandó feladatára figyelmeztet bennünket, és ezeket miként használja fel saját maga javára.


Aztán ott vannak a jó fényszögek is. Azokat sem mindegy, hogyan éljük, meg besegítünk mi magunk is az által, hogy tudjuk azokban az időkben, tesszünk is azért, hogy a jó - jó legyen ránk nézve. Ezeket, a fényszögeket a közvetlenül a jegy előtt és jegymögötti, (vagyis 2X30° fok) 60° fokos* harmonikus szextil jelzi, illetve a 4 jeggyel (4X30° fokkal), mutató 120° fokos legharmonikusabb előnyös teljesülést ígérő Trigon hatás nyújtja majd számunkra.


Nagyon fontos lehet még az is, hogy ismerjük meg saját magunkat az egyéniségünket, erre is találtok részeket, ahol jelzem, hogyha a bolygó ebben, vagy abban, jegyben áll a képletben, milyen embert takar.


Mert azt is tudjuk, ugye, hogy két egyforma ember szinte nem is létezik. Még az egypetéjű ikreknek is mivel van pár perc eltérés a születési óra –perc - idejükben, már más- és más jellemet, és egyéniséget adhat számára.

Akkor gondoljuk csak végig, hogy mennyire különbözhetnek egymástól azok, akik, akár teljesen idegenül, kerülnek egymás mellé az életük során.


Kérdésedben azt írod, hogy az ismerősöd is ugyan abban az évben született, mint Te és neki sokkal kisebb például az I. és a VII. Háza, mint a tiéd?


Nos. Akkor kezdjük ezzel: A 360° fokos Horoszkóp körben 12 jegyhez 12 ház kapcsolódik. I. ház az Aszcendens jegyre tevődik, és ez jelöli ki többi ház helyét a jegyekben. Ezek a házak aztán lehetnek kisebbek és nagyobbak is, sőt még több jegyet is felölelhetnek, mint nálad is. Ezek a közbezárt jegyek. Mert az I. ház sarka és végpontja, túl mutat a kezdő ASC. jeggyel határos jegyen.

Ezért a közbezárt jegy szerepe számottevő lehet a vizsgálat során. Ilyenkor ugyan is, az egyén belsejében működő Karmikus hatásra is utalhat, mert nem minden esetben tud az illető kifelé gátlásmentesen megnyilvánulni. Átszelt jegy” egy olyan állatöv-jegy, amely két szomszédos házcsúcs közé esik, de egyik házcsúcs sincs az adott állatöv-jegyben.

Amikor egy planétáról= bolygóról, azt mondjuk, hogy valamely ház csúcsán áll, akkor a választóvonalon áll és hatása mindkét házra kiterjed, de az érintett házcsúcson hat a bolygó a legerősebben.


►Első lépésként mindenki olvassa el a saját Nap jegyére vonatkozó leírást. Azért mert a Nap látszólagos útján haladva évenként egyszer visszatér az Ekliptikára= Nappályának fontos jelentés tartalma van a képletben a születési hónapnak és napnak is, amely megmutatja számunkra, hogy a NAP éppen a születésünk napján milyen állatöv jegyben haladt.


☻ NAP - jegy helyzetét, hogy a születéskor hol állt, milyen jegyben és milyen házban? És ezek alapján meg tudjuk ítélni az önmagunk „EGÓJÁT”, és annak kifejezés módját! (lásd az 58 sz.).

☻ Az egyes bolygók a születéskor milyen jegyben és melyik házban álltak a képletben, illetve mi a bolygók jelentés tartamai?

☻ A házak jelentés tartalmai: (117.sz)

☻Vagy, magát a fényszög hatásokat, amelyeket, születési horoszkóp alatt az EKL. Táblázatból jól lehet követni, ugyan is a születéskori fényszög hatásokat a Tranzit= folytonosan keringő bolygó hatások is, mindenkor visszatükrözik. Ezek a „Látens” fényszögek mutatják meg, hogy mikor hol jár a bolygó. Illetve milyen fényszöget vet a saját horoszkópszerinti házra és jegyre.


A horoszkóp körön kívül futó kis színes piros és zöld fényszög hatások, akkor ezt csak érthetőbb megfogalmazásként, úgy is mondhatnám „pongyola megfogalmazásban”, hogy a mindenkor, éppen az ott Tranzit módon elhaladó bolygók azon módon, mint az a születési képletben is adottak, kapcsolják be a hatásaikat, hogy csak itt a legfontosabbakat említsem.

A gyors járású bolygók sűrűbben létesítenek ilyen kapcsolatokat, tehát a hatásaikban is legfeljebb napi jelleggel lesznek érezhetőek.

A Lassú járású bolygók Tranzitjai azok, amelyek tulajdonképpen jelenőség teljesek lehetnek.


» Qvadrát jel, amelyek feladat megoldási lehetőségeket piros színnel jelez a képletben.

» Szembenállás jegy, energiafecsérlést jelöl.

A zöld színű jótékony, » Trigonok és a csillagocskák, a könnyebb aspektusok=hatások, mindenkori áthaladásuk folytán a hatásokat determinálhatják= átszínezhetik, amelyek a segítségünkre lehetnek a mutatkozó feladatok összehangolásában és megoldásában. (73 sz).


Ugyan is Nap, mint a legfontosabb erőközpontunk, elsőszámú fővilágosítónk, jegyhelyzete mutatja meg az életerőt, a tudatosságot, az egyéniséget, a vitalitást az „ÉN” önkifejezését, amely összetartja az egyént. Azért mert a NAP a teremtő alapelv megtestesítője.


(Itt felhívom a figyelmet a Napjegyek kezdő és végnapjainak a figyelembe vételére, azért mert akik a kezdő nap párnapjában születtek azokra még az előző jegyhatása is kihatással, lehet, és, ugyan így akik jegy végének az utolsó napjaiban születtek azokra, pedig már következő jegy hatás is érvényes lehet, Nap állatöv jegy szempontjából.

Aztán az általános jellemzésekben az állatövjegyek kezdő és végnapjai tekintetében is talán eltérően jelenhetnek, ezeknek is meg van a magyarázata. Lásd az erről szóló bővebb leírást: 620. számon.


Mivel azonban a Nap-jegy csak általánosságban ismerteti a jegyekre való jellemzést, ezért célszerű abból csak azokat, részeket figyelembe venni, amelyek rátok jellemzőek. Hiszen a képletből láthatjátok az Aszcendens jegyeteket is, <vagyis a pontos születési óra-perc alapján a Felkelőjegyet, mely kiegészíti úgy is a Nap jegy az „ÉN, az egyéniség ” adta tulajdonságokat.


Ugyan is az ASC, mutatja meg azt az arcot, amelyet a szülött a világ felé kimutat. Viszont sok esetben maga az ASC, el is rejtheti az igazi személyiséget. (Aszcendens - ről bővebben az 58-as számon olvashatok).


(Értelemszerűn Ti a saját képletetekben nézzétek meg ezeket, (A kör alatti „EKL”. Táblázatban az is szerepel, hogy milyen fokon, milyen jegyben és milyen fényszög állásban voltak a bolygók a születési képletben. 40. és 448. számon találhatjátok meg a Fényszöggel kapcsolatos leírásokat).


»Természetesen olvassatok hozzá az értelmező részeknél, hogy melyik jegynek mely bolygó az uralkodója, milyen bolygó áll a házban, és a jegyeknek és házaknak milyen hatásai, lehet rátok nézve. Bővebben: 58. számon. A házak jelentés tartalmait: 25. 121. Számokon, valamint a jegyekről a 37 számon olvashattok.


Azonban az ASC, mutatja meg azt is, hogy hogyan tudunk alkalmazkodni a külső környezethez.


Az adatlapomon ASZTROLÓGIAI vonatkozásban nézzétek meg a feltöltött bolygókat, és olvassátok el a gyors és a lassú bolygókról szóló megállapításokat is.


» NAP – HOLD a két fővilágosító jelentés értelmezése, (394 és 398. sz.), valamint a Merkúr, Vénusz – Mars bolygóra vonatkozóan. 386-447. számokon találhatjátok meg a bővebben a leírást.

Ezek az úgy nevezett „Gyors bolygók”. Naphoz a legközelebb áll a Merkúr, az után a Vénusz, Majd a FÖLD a Holddal, és a Mars következik. Ezek mind gyors bolygók hamar átszaladnak a jegyeken, tehát a fényszög adta hatásaikat is többször és rövidebb ideig érezhetjük.

„Lassú bolygók” ugyan így, melyek akár hosszú évekig is egy jegyben haladva fejtik ki ránk a hatásaikat.

Itt azonban főleg a lassú bolygóknál fontos figyelembe venni a generációs hatásokat is, mert a bolygók a keringésük során már akár a születésünk előtt abban, jegyben haladhattak, és fontos, hogy egy jegyben mennyi a tartózkodási ideje. (Erről bővebbe olvashattok a 131. számon.)


A lassú bolygók sorrendben a következők: A szépséges Jupiter a nagy jót tevő, a szép gyűrűs Szaturnusz a sorsbolygó, majd a csodaszép kék Uránusz és Neptunusz, és végül de nem utolsó sorban a Plútó.

A házak jelentés tartalmait: 25. és 121. Számokon, a jegyek jelentés tartalmait pedig: 37 számon bővebben is olvashatjátok.



<Ez itt azért is érdekes, hogy amikor az illető születik a bolygók éppen felkelőben a képletében milyen jegyben és a jegy hány ° fokán helyezkedtek el, mert lehet, hogy már a születés előtt akár már évekkel előbb is, a bolygó abban a jegyben haladt már.>


Például sorsszerűen nagyon fontos jelölő a képletben a Szaturnusz bolygó helyzete.


Azért, mert a Szaturnusz bolygó vonulása során pláne, ha a jegyben/házban, találkozik fokszám szerint a születési képletszerinti „Ön”magával. Ezek az Szaturnuszi, 29 éves bolygó visszatérések.


Ezek hozzák el általában az emberek életében a legnagyobb változásokat, de egyben a figyelmeztető jeleket, is mutatnak, hogy mit érdemes átértékelni az előző cikluson történtekből, illetve mit kell a jobbítás érdekében tenni, hogy a következő Szaturnuszi ciklusban már jobb életet élhessünk.


(Szaturnusz I. II. III. Ciklusai, sorsszerűen meghatározhatják az életünket. (41. 116. számokon olvashattok bővebben)


►Mi további teendő? Amellett, hogy feljegyzitek a saját képlet külső körnél, a megfelelőjegyeknél fokszámmal együtt az általam jelzett Tranzit bolygó állásokat, nézzétek meg az értelmező részéknél, hogy mit is jelentenek a saját esetetekben ezek az állások. Miként értelmezzétek, a ház jegy/ uralkodó bolygó, fényszög hatás tekintetében a rátok váró fényszög hatásokat, mostanság mire számíthattok, és ennek alapján mire és hogyan lehet és kell felkészülni.


Bolygónként azt is meg tudjátok nézni, hogy rátok miként hat például: NAP. 397. számon olvasható.

HOLD/ 401. számon,

410. számon a MERKÚR.

446. számon a VÉNUSZ.

447. számon a MARS. Eddig a gyors bolygók.


450. számon a Lassúbolygók közül például a Jupiter.


Azért, mert a Szaturnusz mellett fontos mérföldkő lehet még a Jupiteri 12 éves ciklus rendszer visszatérése is a születési képletben. (135. sz.)

►Jupiter 11. év 315. nap alatt kerüli meg a Napot. Amely az emberek életében: 12. 24. 36. 48. 60. 72. 84. életévében hozza el a legnagyobb változásokat. Pláne 60. éves ciklus, mert ez egybe esik a Szaturnuszi II. ciklussal.

A Jupiter horoszkópszerinti elfoglalt eredeti ház/jegy helyzetében főleg ezekben, az években, jó, ha az alkalmakat megragadjuk, mert a jóságos Jupiter „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója, általában

„ EKL” Táblázatszerinti jó fényszögek mellett, a jelzett években elképzelhető, hogy jobb anyagi körülményeket hozhat nekünk. A 6. és a X. Ház jelzés értékében magasabb beosztásba kerülhetünk. Lehet, hogy ezekben, az időkben nagyobb kihívásokkal is számolni kell, de szívesen tesszük, mert örömünk lesz benne. De itt nagyon fontos az, hogy nézzük meg, hogy a születési radix képletben is, milyen fényszög állás található, már ezzel is tudjuk magunkat ösztönözni a jóra.


Ugye az előre jelzésnél ez fontos szempont, de fontos az is, hogy egyes fényszögeknek (csak hogy a legfontosabbakat említsem, a 30° fokonkénti körhányadokat figyelembe véve a Tranzit bolygók esetében is), a 30° fokos nevelő lassú, de állandó súrlódásokat okozó szemi - szextil. 60° fokos harmonikus *szextil,(két jeggyel odébb) a 120° fokos (négy jeggyel odébb) legharmonikusabb előnyös teljesülést ígérő Trigont.

Vagy a nem igazán jó fényszögek közül vesszük: a két elv egymásba ütközését jelző 90° fokos pirossal jelzett Qvadrát, (három jeggyel odébb) a 150° fokos quincunx. (öt jeggyel odébb) Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Belső jellemi nehézségeket kell általa megoldani és az „Önbizalom” hiányra is utaló fényszög.


Tehát fontos lehet valaki számár tudni, hogy mikor kell neki a saját akaratát is belevinni a dolgok menetébe, hogy jobbítani tudjon az életén.


Nem elhanyagolható 180° fokos (hat jeggyel odébb) szemben állás sem, mert az meg jelzi, a bizonyos fokú két elv szemben állást, illetve nagy feszültségeket jelez, ott ahova esik abban a jegyben, abban, a házhatás vonatkozásában, amely a születési képletnél adva van.


Hiszen ha a sok munka mellett nem kellő odafigyelést szentelünk a párunknak ez az 5. és a VII. házaknál látható, bizony előfordulhat, hogy a szomszéd kertje zöldebb alapon ki - ki kacsingathatnak a párok a kapcsolatból. Ahelyett, hogy arra törekednének, hogy mindenre jusson egy kicsike idő.

Jól esik annak a munkából megfáradt hazatérő férjnek is, ha néha-néha, megsimogatjuk a bukóját és néha még kedvességgel, oda is bújunk mellé egy kicsikét.

Vagy a gyereknevelésben, a háztartásban, és a munkában meg fáradt feleségnek is jól esik, ha néha akár még az útszéli kis mezei virágból, vagy a kertbe nyíló hóvirágból, egy szálacskát átnyújt nekünk. És ezt ne úgy fogadjuk, hogy no, mi történt? Évek óta nem jutottam az eszedbe! Hanem esetleg kedvesen „KÖSZÖNJÜK” meg neki. Meg látjátok, hogy meg lesz a hatása is!


►Szaturnusz ház helyzete különös pontja horoszkópnak. Mert azt az életterületet jelzi, amely az egyénnek fontos és azt komolyan is veszi. Egyes szakaszok azt mutatják, meg hogy a nehézségeket milyen erőfeszítések árán lehet legyőzni. Amennyiben ez sikerül, akkor az eredményt jónak lehet elkönyvelni, vagyis ezzel az illető fejlődött.

Amennyiben a Szaturnusz fényszögei tekintetében szeretnénk megérteni ugyanezeket a hatásokat, akkor bizonyos szakaszoknál a Tranzit*=körforgás- fényszögek állásainál világosan kirajzolódik a képletünkben, hogy mennyire könnyen és mennyire nehezen tudjuk a ránk váró feladatot teljesíteni.


Azért mert, ha fényszög 90° fokos Qvadrát, vagy 180°-os szemben állás, akkor nehezebben, ha pedig 60° fokos szextil*, vagy (zöld háromszöggel jelzett) 120° fokos Trigon, akkor sokkal könnyebben.


Tehát vegyük példaként az I. Ciklusi 29-30 évet, (persze ezt akár a többi két ciklusra is értendő).

Az első 7 évet: Mivel a Szaturnusz lassan haladó bolygó, egy- egy jegyben két és féléveket tölt el, ezért gyakorlatiassá és racionálissá, tesz bennünket. Sokszor ugyan nyomasztóan is hathat, de élettapasztalatokhoz is jutat bennünket. Az által is, hogy a Nap gyorsan mozog, mert egy év alatt szinte minden jegyet érint, ezért sokszor kerül a Tranzit által együttállásba Szaturnusszal is.

Itt lényeg az, (IS), mert amikor például a Merkúrral, van ilyen állásban a Nap, akkor alkalmas időpontot jelent a tanulásra, vagy későbbi években a jó döntésekre, a megfontolt érvényesülésre.


A Szaturnusz hatása, ebben, szakaszban akár gyötrelmes folyamatnak is tekinthető, de majd később visszatekintve már számos pozitív eredményt fedezhetünk fel, még azt is, hogy megérte a gürcölést.


A következő I. Ciklus 7 évében már a fényszögek tekintetében lassú fejlesztő fényszög kapcsolatokba kerülünk, növekszik a felelősség érzetünk, akár már a további életünkre is terveket készíthetünk, ez lassan a pályaválasztás időpontjai, későbbi években pedig munka, az otthon – család megteremtésének az időszakai is.

Az I. Ciklus harmadik 7. éve már a Szaturnuszi hatásnak a 90° és a 180° fokos fényszög hatása is, már két elvnek a szembe helyezkedését adja nekünk. Ilyenkor, ha ebben még a Hold fényszög hatásai, belejátszik bizonyosan igencsak borongóssá, válhat az egyén hangulata. De az is, következik ekkor akár a szülők, vagy az idősebbektől kapott jó tanácsok által nem nyűgként éljük, meg ezekez az éveket, hanem cselekvésre ösztökélhet bennünket, pláne ha ezekben, az időkben Harmonikus* Szextil és Trigon fényszög hatásokkal találkozik a képletünk.


Aztán már az I. Ciklus negyedik 7 éves, vagyis a 28-30 éveinkben, amikor már az életünk során, szinte minden Tranzit fényszög hatásokat megtapasztaltunk, akkor eljutunk oda, hogy Vénusz és a HOLD, segítségével megélhetjük az érzelmeinket, szerelmeinket, vágyat érzünk mindentéren az előrejutásra.


Ezekben a Szaturnuszi ciklus években különösen nagyhatású jelentőséggel bírnak, amikor a Szaturnusz Aszcendensünkön halad keresztül, mert akkor együttállásba is kerül az aszcendens jeggyel, de ugyan ez a helyzet a Nap jegyen való átvonuláskor is.


» Ezek (nem csak a Szaturnusznál, hanem más bolygóknál is), nagyon fontos időszakok, mert ennek a hatására szinte újra értékelhetjük, mind azokat a különböző jegyeken és házakon kapott hatásokat, amelyek az eltelt időkben ilyen-vagy olyan hatásokat gyakoroltak ránk. (a Nap jegyen és az Aszcendens – jegyen történő bolygó áthaladások és azoknak a fényszög kapcsolatok terén kapott hatásoknál, amikor a bolygók életünk során folyamatosan át - áthaladnak az állatövi jegyünkön, és az Aszcendens jegyen is akkor fejtik ránk a legjobban a hatásaikat).


Azt is figyelembe kell, vegyük, hogy Szaturnusz együttállása a felkelő jeggyel, vagyis Aszcendenssel, mindig fordulópontot is jelenthet az életünkben.

Nem árt újra értékelni az eltelt időket, levonni a tanulságokat, a jövőt illetőleg. (Ezt a többi II. III. Ciklus esetében is tegyük meg).


Ha ekkor az I. Ciklusban, a születési képletünkben is jó fényszög hatások vannak, akkor bizonyos, hogy jó szerelmi kapcsolatokat tudunk kialakítani, illetve a családalapításunkra is nagyon hatással lehet ez az állás.


Pláne ha a Szaturnusz még az 5. házban is áll, vagy a 2. házban pedig a jó anyagi dolgokban, jó pénz befektetésekben lehet ránk jó hatással, de a radix - ban a Szaturnusz adta jó fényszög kapcsolatok is jelenthetnek ezekben, a dolgokban előre jutási lehetőségeket.


Persze azt mindenkor fontos figyelembe venni, hogy a képletben, melyik életévben, ciklusban, házon, jegyen vonul át a Szaturnusz.

Mert például, ha Szaturnusz éppen az I. Házas Aszcendens Tengelyen a VII. Házra van szembenállásra, akkor a szülött és a partnere biztos, hogy áttekintheti a kapcsolatukat és, ha ekkor jó fényszög hatásokkal is lehet számolni, akkor bizonyosan mindkettőjük javát szolgáló az életüket jó és biztos alapokra, helyező felismerésre juthatnak. Viszont, ha itt fényszögek nem jók, akkor bizony a hatás sem lesz jó.

Ugyan is rossz fényszög esetében ez akár már bajt is okozhat párkapcsolati, de egyéb üzleti partnerkapcsolatok terén is.

Ebben is a Szaturnusz sorsbolygó, mint a Qvadrát általi feladat megoldandó hatással látja el a szülöttet. Ilyen fényszög állásnál, szoktam én azt tanácsolni, hogy a párok oldják meg, beszéljék meg őszintén, maguk között a konfliktus helyzeteiket, hiszen a következő kapcsolatban, a következő ciklus - években, ugyan ezek a hatások ismét bejöhetnek, és kezdődhet minden elölről. Akkor meg érdemes felrúgni a már bizonyos értelemben elfogadott, ilyen-olyan életet? Azonban van jelzés értéke annak is ha már nem érdemes a párkapcsolatot megtartani. Ilyenkor biztos, hogy az Uránuszi hatás érvényesülhet. Vállajuk fel magunkat és lépjünk békességben az eltöltött évek szeretetével egy új útra.


Akkor már el is érkeztünk oda, hogy egy - egy ilyen 7-7. években, a szülött minden téren, nagy változásokon megy keresztül. Ennek aztán nagyon sok megnyilvánulási formáját fedezhetjük fel magunkon, akár jellembeli, akár más élethelyzetbeli dogok terén is.


»SZATURNUSZ - REVOLUCIÓ (vagyis bolygó visszatérése a születési „Radix” szerinti ponthoz), amikor eljön az ember életében <lassan haladva a vitaszférában új lehetőségeket, kínál nekünk. Ugyan is a bolygók tranzitkor* általában, akkor hozzák a legfeltűnőbb változást, - amikor a radix képlet szerinti - szültéskor elfoglalt pozíciójukba térnek vissza.>


Azt is érdemes viszont mindenkinek megnézni, hogy melyik házában található a Szaturnusz, mert azokban a dolgokban is behozza a változás lehetőségét.

SZATURNUSZ I. visszatérési fázisa az emberek életében, (főleg ebben a helyzetben vizsgálva), az életünk legfontosabb jelzőtábláit világítja meg. Amikor a SZATURNUSZ visszatér az eredeti születési horoszkópbeli helyére, egy új kezdet indulhat el.


< A nőknél rendkívül érdekes megállapítás az is, hogy függetlenül attól, hogy melyik házában áll a Szaturnusz, ebben az időben érzik leginkább az én a külvilág a fajfenntartásra való igényét.

Leginkább igaz ez, ha náluk, a radix ban, a Szaturnusz, még az 5. gyermek házával is összehozható.>


Ezt követően aztán, majd ismételten 29 év elteltével, vagyis a Szaturnusz második megjelenése a „Retográd= R” haladások miatt is, általában, olyan 57-62. éves korotokra tevődik majd.


Az első – két ciklusnál rengeteg tapasztalás gyűlik össze általában az emberben.

A második- harmadik körnél általában már feltesszük a kérdést, hogy fölfelé, vagy visszavonulva

– már teljesített életfeladatokkal – cél nélkül éljük-e az életünket.


Ez rosszabbik eset, mert ilyenkor van az, hogy cél nélkül bizony az emberek többsége leépül.

Azonban ha szellemesíteni tudjuk az élet feladatokat, figyelembe vesszük az eltelt idők, akár jó akár nem jó történéseit, akkor még harmadik ciklus is csodákra képes dolgokat hozhat számunkra.


Azért mert az I. Szaturnuszi idő a függésből a függetlenség korszakát. Tehát gyakran jelöl változásokat az emberi kapcsolatokban. (születés, iskolai évek, párkapcsolat, házasság, válás munkahelyváltás, szülői ház elhagyás, költözés stb.)


A további visszatérések alkalmával a Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki hatását.


Ezért érdemes számot vetni az eltelt időkben történtekkel. A periódus végéig meglehet szabadulni számos egykori korlátoktól, elkövetett hibáktól. Megszabadulva a rossz dolgoktól, lehet új cél feladatokat kitűzni a következő ciklusra.

A Szaturnusz visszatérés a születési pozíciójába a legfontosabb Tranzit (átvonulás).


SZATURNUSZ, mivel lassú mozgású bolygó: 29. év 165. nap alatt tesz meg egy kört a vitaszférában és általában két, és félévet tartózkodik egy-egy jegyben ekkor SZATURNUSZ komoly változásokat, indukál.

A Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Nyitva áll előttünk az út, hogy megtanuljuk, hogy hogyan uraljuk a körülöttünk lévő világot.


Azonban a könnyebb érthetőség kedvéért, ilyen módon is figyelmeztet benneteket, hogy éppen mire, milyen területen érdemes oda figyelni. Legyen az akár a 6. 12. házas egészség terén, vagy VII. házas párkapcsolati téren, mint mostanság a Vénusz esetében jelzés értékű.

Azért, mert a Vénusz éppen a Nyilas jegy végén jár. Hamarosan belelép a Bak jegybe, melynek az ura Szaturnusz bolygó, tehát bizonyos fokú gátlásokkal lehet ebben, jegyben találkozni. Már csak azért is, mert a Szaturnusz éppen 2012, októberben lépett be a Skorpió jegybe/melynek az ura Mars és annak a magasabb oktávja Plútó. Melyhez kapcsolható valaminek szétrombolása. Valamint a Nyilas jeggyel szemben található az Ikrek jegy/Merkúr uralkodóval, itt halad éppen a Jupiter bolygó ez év június végéig. Tehát ebben az időszakban átgondoltabb megoldási lehetőségeket jelezhet nekünk.


Amikor pedig a Szaturnusz bolygó a jegyekben való vonulása során a jegyben/házban, találkozik a születési képletszerinti „Ön”magával, ezek az úgynevezett Szaturnuszi, 29 éves bolygó visszatérések.

Az I. II. III. Szaturnuszi Ciklusokról bővebben is olvashattok a 41 és 116. számokon.


Azért érdemes ezzel különös képen foglalkozni, mert ekkor hozzák általában az emberek életében a legnagyobb változásokat, de egyben a figyelmeztető jeleket, is mutatnak, hogy mit érdemes átértékelni az előző cikluson történtekből, illetve mit kell a jobbítás érdekében tenni, hogy a következő Szaturnuszi ciklusban már jobb életet élhessünk.


Úgy ahogyan fontos mérföldkő még a Jupiteri visszatérések ideje is (lásd a 135. számon bővebben kifejtve.)

A 12 éves Jupiteri ciklus rendszer, mivel 11. év 315. nap alatt kerüli meg a Napot, az emberek életében: 12. 24. 36. 48. 60. 72. 84. életévében tér vissza horoszkópszerinti elfoglalt eredeti ház/jegyéhez.

Ezeket, az alkalmakat jó, ha megragadjuk, mert a jóságos Jupiter „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója. Ugyan is ezekben, az években elképzelhető, hogy jobb anyagi helyzetbe kerülhetünk.


A 6. X. Ház jelzés értékében magasabb beosztásba kerülhetünk. Lehet, hogy ezekben, az időkben nagyobb kihívásokkal is számolni kell, de szívesen tesszük, mert örömünk lesz benne. De itt nagyon fontos az, hogy nézzük meg, hogy a születési radix képletben milyen fényszög állás található.

Ezzel is tudjuk magunkat ösztönözni a jóra. Mivel a képletünkből láthatóvá válik, hogy egyik másik esztendő milyen események, jelezhet előre.

Viszont azt sem tévesszük szem elől, hogy a csillagok, csak befolyásolják az életünket, de nem kényszerítenek bennünket. Tehát itt is a szabad akarat sokat segíthet abban, hogy mit és hogyan gondolunk végig, és hogyan viszünk, és valósítjuk meg azokat az életünk során.


Végezetül kedves Margit kérdezted, hogy az adatlapomon nem érted a Nagy Napciklusban, hogy a jegyek miért másképpen láthatók, mint a „Radix” horoszkópban.


Röviden felvázolva: A Nagy Napév a Földünk életében 25920 éves egy-egy hatalmas ciklust fejez ki.

Amint a NAP a precessziós úton 2160 év alatt egyenként sorra áthalad a Nap-pálya mentén sorakozó 12 állatöv csillagképein, hatásait hatásszögeivel egyesíti.

A 360 fokos világhoroszkóp körben, benne a 30° fokonként sorakozó állatövjegyeket, jelenleg a Vízöntőben van a korszakváltás. A világhoroszkóp rajzában az égbolt közepe az Médium Coeli = MC a zodiákus legmagasabb DÉL pontja: a NAP, vagyis az oroszlán állatövi jegy).

ÉSZAK: Imim Coeli= IC az égbolt legmélyebb pontján található a (Vízöntő álltövi jegy)

KELET: a zodiákus felkelő jegye: AS. (a SKORPIÓ állatövi jegynek felel meg.)

NYUGAT: a zodiákus átellenben jelzett: DS (a BIKA állatövi jegye)

TEJÚT a Keleti földteke alsó részétől az Orion Csillagkép felé, vagyis BIKA fölött helyezkedik el. A Nagy Napciklus misztériumában a Tejútnak is megvan a maga szimbolikája, amint a Bika és a Skorpió sarkalatos pontjait összekötve átnyúlik az égbolton, mint a folyóvízként jelenik meg a mithoszokban.


Az adatlapomról is látható a Nagy Napciklus kör-vázlata, mások is jelezték már, hogy nem értik hogy azon miért is úgy szerepel a horoszkóp kör.

Mert a közismert horoszkóp kör, amelyben minden jegy 30° foknak felel meg és a kezdő pontja I. házas ASC - jegy a Kos jeggyel kezdődik és a 12. házban a Halakkal ér végett.

Viszont a „Radix” Horoszkópnak a pontos születési óra perc határozza meg a kezdő Aszcendens I. házat, és a házak méretei is különbözőek lehetnek a 12 ház vonatkozásban.


Akit esetleg még érdekelhet, olvassátok el fórum elején a 163-205. számokon a Nagy Napciklusról a leírásaimat. 165. számon bővebben írok, sőt ezzel összefüggésben megtalálhatjátok a „Rege a csodaszarvasról” készített mesémet is, a nagy eleinkről.


Ezen kívül fontos lehet még áttanulmányozni, amikor egy jegyben háromnál több bolygó is, található STELLIUMBAN. Ekkor a hatások bolygó értelmezésben is, összeadódhatnak. (lásd többek közt: 312. számon).


Akkor most ez évben először lássuk a 2013. január 7-i állapotnak megfelelő bolygó állásokat.


Nap a Bakjegyben 17°34’ fokon halad.

Hold 20° foknál és Telehold utáni csökkenő holdfázisban jár.

Merkúr bolygó, a Bak jegy 11° fokán halad, aki mindig a Napközelében marad.

Vénusz bolygó: Nyilas jegy végénél 28° fokon,

Míg a Mars a Vízöntő jegyben 10° közelében halad.


A Jupiter bolygó érdekessége egy kicsit általánosságban belenézve a közel múltba és jövőbe, azonban ezek nem jóslások, hanem az égitestek helyzeteinek alapján azok jelentéseit mutatják.


Jelenleg a Jupiter 7°12’ fokon az Ikrekben Retográd módon halad de sajnos most „EXIL” állásban, vagyis rangvesztésben, száműzetésben található.


Mivel azonban a Jupiter éves bolygó ebben az évben azoknak ez - az állás érdekes fejleményeket hozhatott.

Azért mert 2012.-ben, novembertől 15° fokról „R” módon visszahátrált decemberig egészen 8° fok- ig. Majd ismét előre haladva többször, is érintette a horoszkópszerinti fokokat, tehát mivel 150° fokos quincunx – fényszögbe került a Vénusszal, a szerelem bolygójával. Sőt decemberben még a Szaturnusszal is ilyen fényszöget alkotott a Jupiter, ezért lassú állandó súrlódások közötti fényszög jött létre, mely belső jellemi nehézségeket, mint az önbizalom hiánya hozhatott a horoszkóp tulajdonosának.

Nem biztos, hogy a szerelemben is sorsszerűen jó hatással volt rájuk. Akár, még máj és vese területeken betegséget is okozhatott ez - az állás.


Majd ez évben 2013. januártól 8° fokról még ismét „R” állásban halad, mert vissza lép még februárban ismét 7° fokra ahol Qvadrát fényszöget képez majd a Nappal és Vénusszal is.

90° fokos Qvadrát = Két elv egymásba ütközését jelenti. Akadályoz, s csak későn nagy erőkifejtés esetén enged teljesülést. Gyakran törésre is vezethet ennek a fényszögnek a jelenlétei a születési és a mindenkori helyzetű horoszkópban.


Innen aztán már előre haladva Június 26-tól már „Emelt”vagyis felmagasztalt helyzetbe kerül a Jupiter a Rák jegyben és pontosan 27.-én, amikor átlép a RÁK jegybe/ Hold uralma alatt, már 2013. novembervégéig igen kedvező állásban halad.

Innen 20° foknál „R” hátráló mozgásba kezd, majd ismét előre haladva többször is érinti majd többnyire jó hatásaival azokat, akinek itt található ezeken, a fokokon a horoszkópjában a Jupiter bolygó.


Akiknek tehát a képleteikben ezeken, a fokokon található a Jupiter pláne még jó fényszögekkel is, van fűszerezve, 2014. július hó 16-ig, érezheti a képletszerinti jó anyagi hatásait. Amennyiben a 2. ház anyagi dolgok terén is érintett lehet képletben, de csak akkor, ha nem Szűz jegyre esik a 2. ház, mert a Szűz jegy is a Jupiter számára „Rangvesztést jelent”, tehát nem tudja a jó hatását anyagi téren érvényesíteni.

Egyéb jegyekben lévő 2. házas Jupiter a bőséget, a pénzt, a vagyont, a gazdagodást, jelezheti. Mennél közelebb áll a Jupiter a ház sarokhoz, és mennél jobb fényszögben található a képletben annál erősebb a hatása is. Pláne, ha Jupiter az uralomban, (Domicilium), állásban a Nyilas/Jupiter uralkodóval, vagy a Halak / másodlagos Jupiter révén 120° fokos Trigon fényszög által érvényesítheti a jó hatását.


Szaturnusz: 10° fokon halad jelenleg a Skorpió jegyben.

Az Uránusz még nagyon sokáig a Kos jegyben rója hosszú körútját.

Neptunusz is a Halak jegy elején 1°15” fokon nagyon lassan araszolva halad.

Végül a Plútó, 9°33’ fokon szintén a Bak-jegyben együttállásban a Merkúrral és egy jegyben a Nappal jár.

Jó böngészést és jó munkát kívánok nektek.

1355. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1354. - HnéViktória)
2013. jan. 1. 18:47
Kedves Viktória nagyon szépen köszönöm és ezt kívánom én is neked és mindenki másnak is. BUÉK.
2013. jan. 1. 13:21

Drága Ilcsi Mama!

Én is szeretnék neked mindent megköszöönni,köszönöm,hogy vagy nekünk!!!!!!!



Ebben az Újévben minden jót kívánok,


Amerre csak járok, nyíljanak virágok.


Még a hó felett is virág nyiladozzék,


Dalos madár zengjen minden rózsabokron,


Minden jó, minden szép, legyen minden bőven,


Szálljon rátok áldás ebben az Újévben!

1353. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1348. - Indigo60)
2013. jan. 1. 11:38
Kedves "indigo60". Úgy legyen én is ezt kívánom minden érdeklődő kedves fórum látogatómnak. BUÉK.
❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook