Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


92. Ilcsi Mama (válaszként erre: 83. - Guzmi)
2011. okt. 15. 09:49

Kedves „guzmi”Óhegyi Magdi lánya. Mivel a nevedet nem tudom, ezért anyukád neve alapján most, ha megengeded az egyszerűség kedvéért: Magdinak szólítlak!

Először is engedd meg, hogy édesanyád kérésére a feltett kérdésre válaszoljak neked. Remélem, hogy bele egyezéseddel és hozzájárulásoddal tette fel anyukád nekem a kérdést.

Ha igen akkor priveben, add meg az e-mail címed és elküldöm részedre a választ.

Egyben köszönöm a bizalmat, hogy - az anyukád szóhasználatával éljek-

(„Voltunk asztrológusnál és az elismertek közül valónál”), hogy megtiszteltek az Ő, szak-véleménye után is a kérdéssel. Remélem kielégítő lesz a válaszom.

Már amit én ebben, kérdés csoportban, látok a születési képletedben. Üdvözlettel: Ilcsi Mama.

2011. okt. 15. 09:44
Kedves "zalakriszti". Tudod az a baj, hogyha nem pontos a születési idő, akkor teljesen fars dolgokat hozhat ki a képletelemzés. Az meg ugye nem jó senkinek sem. Akár még 10 perces születési idő eltérés is, sokban változtathatja az aszcendens állást és ennek függvényében az összes jegyeket és a házakat is. Valamint még a gyors bolygó hatások is téves utalásokat adhatnak. Ezért inkább azt javasolom, hogy a pontos születési idődet kérd ki abból a kórházból, ahol születtél, akkor már részedre is, megbízhatóbb lehet a képlet jellemzése. Ha sikerül megszerezned, nagyon szívesen segítek neked is. Szeretettel üdvözöllek: Ilcsi Mama.
90. Ilcsi Mama (válaszként erre: 89. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 14. 08:22

Örülök, hogy privi üzenetben egyetértesz a válaszommal. Hát Igen a Indiában a bölcsek úgy tartják, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza.

Ha abból indulunk ki, hogy a lélek gondosan megválasztja születésének minden körülményét, akkor a radix képletben saját lelkünk hangja szól hozzánk. A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

A Nyugati asztrológia szerint is a születés pillanatában benne van az egész sors.

Ennek a szent pillanatát mutatják meg CSILLAGKÉPEK


A születési horoszkóp az élet, a sors és a jövő kulcsa, Csak az valósulhat meg, ami abban

a képben látható, mégpedig úgy, ahogyan az abban a képben jelezve van.

Egy planéta Zodikális befolyását mindenkorra rögzítettnek vesszük azon a ponton, amelyen a planéta a születés pillanatában állt. A bolygók a házakon keresztül hatnak, amelyben állnak: jelenlétük által, fényszögeik által, a házak feletti hatásaik által, valamint a házak uraihoz való kapcsolatuk által.

A csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Napjainkban inkább az a meghatározás helytálló, hogy az asztrológia egy komoly tudomány, mely nem annyira az események bekövetkeztének valószínűségét, hanem az emberi viselkedést és annak indítékait vizsgálja.

89. Ilcsi Mama (válaszként erre: 85. - Ae2b14362a)
2011. okt. 13. 14:30
Kedves „Moonlight1977” Kérésedre elkészítettem a horoszkópod és a gyermektervezést is. Amennyiben küldesz priviben e-mail címet, szívesen elküldöm neked. Már most szeretném neked jelezni, hogy itt a fórumon a 11. számon elolvashatod az általános Oroszlánokra vonatkozó jellemzést. Azonban mivel az ikrek jegy nálad nagyon erős és általában az ikrek aszcendens jeggyel rendelkezők jelleme is kettős, ezért az egyik feled néha Oroszlán néha meg ikrekre mutat. Már csak azért is, mert az Ikrek / Levegő/ változó jegy az oroszlán meg /Tűz/ szilárd jegy és ugye tudjuk, hogy a levegő táplálja, a tűzet.
88. Ilcsi Mama (válaszként erre: 85. - Ae2b14362a)
2011. okt. 13. 12:10

Kedves Moonlight és Guzmi. Nem feledkeztem meg rólatok. Már megnéztem a születési idők alapján a képleteket. Amint hozzá jutok, válaszolok is, a kérdéseitekre.

El kell, hogy mondjam nektek, hogy nagyon sok kérdés érkezik hozzám és sajnos az időm, véges. Azonban azt is, szeretném itt leírni, hogy privát üzenetekben olyan kérések is érkeznek hozzám, hogy fizetnének a leírásért. Szeretném itt e- helyen is, nekik- másoknak is, üzenni, hogy én ezt csupán szívességből - ajándékként- készítem el mindenkinek, tehát nem fogadok semmilyen olyan kérést, amelyben fizetséget ajánlanak fel.

Elég egy jó szívvel adott „KÖSZÖNET”, ha úgy gondolja valaki, hogy ezzel segítettem neki saját maga jobb megismerésében, valamint abban, hogy a felmerült problémáit „szabad akarattal” talán, ezáltal is jobban tudja megoldani. Az mindennél többet jelent nekem és örömmel tölt el.

87. 342402de6d (válaszként erre: 78. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 11. 13:29
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a választ!!!!!!!!
86. doki13
2011. okt. 10. 21:50
:)
85. ae2b14362a (válaszként erre: 78. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 10. 21:21

Csók Ilcsi mama!

Gondolom nagyon sokan keresik meg,mindeféle kéréssel.Engem érdekel az asztrológia és hiszek is benne.Oroszlán vagyok,ikrek aszcendenssel.Érdekelne mit jósolnak nekem a csillagok.2013-ra terveznénk a férjemmel babát,aki katona és jövőre megint megy külföldre.Azt szeretném megtudni összejön e?/remélem igen/

1977.08.12-én 0 óra 00 kor születtem Miskolcon!


Előre is köszönöm,további szép estét kívánok!

84. guzmi (válaszként erre: 78. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 10. 21:01

Telitalálat!!!!!

A fiam nov 11.-én született 28 éves, és szóról szóra igaz amit írtál!!Ráadásul eszeveszett jó pasi. Szegény lányok!!!!! Ápoltam és ápolom most is a lelküket.

83. guzmi (válaszként erre: 78. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 10. 18:57

Kedves Ilcsi mama!

Szeretnék tőled kérni egy szívességet, itt a hoxán bátorítottak, hogy merjelek megkérni. Voltam a lányommal asztrológusnál, és egy megállapítása nagyon foglalkoztat. Nevezetesen, hogy a lányomnak lesz, lesznek-e gyerekei. Most 26 éves és már foglalkoztatja ez a dolog, meg persze minket is. Kérlek ha majd alkalomadtán lenne rá időd és megnéznéd nekem nagyon hálás lennék. Nem akarlak mos befolyásolni, de majd megmondom a másik asztrológus véleményét. Tudom, hogy nem mindenki ugyanúgy olvassa, illetve értelmezi a dolgokat. 1985.02.13.-án született Budapesten 21 óra 20 perckor, amit csak remélni tudok, hogy pontos, utólag kértem meg a kórháztól. Szóval amit csak megtudsz állapítani a gyerek körüli témáról az érdekelne. Előre is nagyon köszönöm. Óhegyi Magdi

82. guzmi (válaszként erre: 81. - HnéViktória)
2011. okt. 10. 18:49
Köszi megpróbálom!!!!
81. HnéViktória (válaszként erre: 80. - Guzmi)
2011. okt. 10. 18:42

Szia!Ilcsi Mama inditotta ezt a fórumot is,nagyon kedves aranyos,szerintem ha ráér segít mert nagyon jóindulatú.

Szerintem írj neki bátran.Vissszaolvasol itt a fórumban,rengeteg érdekes bejegyzést találsz!

80. guzmi (válaszként erre: 79. - HnéViktória)
2011. okt. 10. 18:28

szia Viki

Csak így merjek Neki írni itt a hoxán? Vagy máshol? Légyszi válaszolj!

79. HnéViktória (válaszként erre: 77. - Guzmi)
2011. okt. 10. 17:36

Ilcsi Mamát ajánlom bátran.Nekem és a kis családomnak,profi képletet csinált.Én elötte nem hittem ebben az egész születési képletben,de a véleményem teljesen megváltozott,mióta Ilcsi Mama csinált nekem egy képletet.Még most sem igazán tértem napirendre felette:)))

Pláne,hogy anyám ismeretlenül írt neki és a születési képletéből felismerte,hogy a gyermekeim nagymamája lehet.

Azt hiszem nekem egy kicsit sokkk is volt ,:))))

78. Ilcsi Mama (válaszként erre: 76. - 342402de6d)
2011. okt. 10. 14:47

Kedves „cherry coke” a Kelta Fahoroszkóp szerint:

DIÓFA IV. 21-30. és X. 24 - XI. 11. napján születettek fája. Azonban vannak olyan emberek, akiknek az „Aszcendens” hatás nagyon erős, ezért inkább az dominál még a jellemükben is.

Lehet, hogy a Te NAP jegyed Mérleg és a reggeli órákban születtél, ezért az Aszcendensed Skorpió felkelőjegy? És ezért ösztönösen érzed a diófa jótékony hatását?


Ugyan is a csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Ők formálják, személyiségünket, abban a pillanatban, amikor életet és lelket kapunk. (Felkelő pont=Aszcendens: AS.), vagyis az-az állatövjegy határozza meg, amelyik az illető világrajövetele pillanatában a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban emelkedni látszik a látóhatáron, amint a FÖLD 24 óra alatt végbemenő tengelye körüli forgását végzi. De ehhez jó születési – óra-perc- időpont is szükséges, hogy a képlet pontos legyen.


Egészség megőrzés érdekében, nyugati asztrológiához társítás szempontjából,

-időben és jegyben- Bika állatövjegyűeknek április, 21 -30.-ig és a

-Skorpió jegyűeknek október 24.- november 11.-ig, születetteknek a fája a Diófa.

-

Tehát a „Faölelés” szempontjából nekik add a legtöbb segítséget a feltöltődéshez és a lelki gyógyuláshoz. Azonban az egészséges koronájú Diófa ölelése szinte mindenkinek jót tesz, már csak azért is mert, sokára fordul termőre, és nagyon hosszú éveken átszolgálja az embert a termésével. És ezekben, az időkben sok minden jót magába szív és ez által, át is tudja adni annak azt, akár „egy öleléssel is,” aki kéri tőle.


Ez így lehet, hogy nevetségesnek tűnik, pláne, aki még szkeptikus is, de mennyire meglepődik az, aki a maga bőrén tapasztalja meg a jóra forduló változásokat.


Diófa szülött Jellemzése: Egoista, hajthatatlan, sőt néha kifejezetten agresszív. Már kora ifjúságában a saját útját járja. Erről senki sem tudja letéríteni. Szellemi horizontja tág, szinte a lehetetlent akarja. Reakciója spontán. Mérhetetlen becsvágya sokszor rugalmatlanná teszi. Gyakran ébreszt ellenszenvet másokban. Személyiségét azonban ennek ellenére sokan csodálják. Az olcsó népszerűség nem az ő kenyere. Zseniális stratéga, sokoldalúan intelligens. Szorgalmas és igyekvő. Vágyik a változatosságra, kalandokra, de mivel gyökerei mélyek, mozdíthatatlan. Állandóan kiéhezett a csodálatra, elismerésre. Szeret álmodozni, nehezen fogadja el az élet realitásait. Saját erényeit felnagyítja, az eseményeket kiszínezi, mert a valóságot nem találja elég vonzónak. Filozofikus alkat, az elméletek érdeklik. Nagy a tudásszomja.

Szerelmi élete: A szerelemben roppant szenvedélyes, de nehéz alkalmazkodni hozzá, mert szeszélyes. Maga sem tudja, mit szeretne. Mindig valami mást. Nagyon féltékeny a partnerére, annak ellenére, hogy ő maga sem a hűség mintaképe. Ha viszont elkötelezi magát, akkor abszolút hű és alkalmazkodó. Egy ideig. Amint a házasságán, párkapcsolatán erőt vesz az unalom, szenvedélye újra lángra lobban és új partner után kutat.

77. guzmi
2011. okt. 9. 22:28
Sziasztok! Ez most nem az alábbi témával kapcsolatos, de szeretném a véleményeteket kérdezni. Voltunk asztrológusnál, és az elismertek közül valónál, mégis mennyire biztosak lehetnek az előrejelzései? Egy valami nagyon izgat, jó lenne tudnom, hogy igaz-e. Ha valaki ért ehhez, és tudná a kérdésemet ellenőrizni, annak nagyon örülnék. Privátban elküldeném az adatokat.
76. 342402de6d (válaszként erre: 75. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 9. 20:06

és a diófa???

mert én azt szoktam szeretgetni:)

75. Ilcsi Mama (válaszként erre: 73. - HnéViktória)
2011. okt. 9. 20:01
Csak gyakoroljátok többször is, meglátjátok, érezni fogjátok a jó hatásokat, ha hisztek benne, ha nem.
74. Ilcsi Mama (válaszként erre: 68. - Beácska101)
2011. okt. 9. 19:58
Elment ma neked egy kis segítség az értelmezéshez. Üdvözlettel: Ilcsi Mama.
73. HnéViktória (válaszként erre: 71. - Ilcsi Mama)
2011. okt. 8. 15:59

Ilcsi Mama nekem ezt korábban már megírta,és szeretném nektek elmesélni,hogy ki is próbáltam,és hihetetlen,de tényleg hatásos.

Igaz figyeltem,hogy senki meg ne lásson:)))

2011. okt. 8. 15:14
"Bocs" véletlenül 2X nyomtam gombot.
2011. okt. 8. 15:13

Kedves fórumosok. Többeknek megküldtem már a Fa horoszkópot is. És ők kérték tőlem Priviben, hogy miért nem rakom fel ezt a fórumra is, hogy mások is, alkalmazhassák, természetesen, ha akarják.

Érdekes ugye, hogy az asztrológia milyen sok dologgal összehozható.


Az időszámítás előtti évszázadokra nyúlik vissza a kelta horoszkóp eredete. A kelta papok, druidák alakították ki azt a kalendáriumot, amelyhez igazodva leírták az úgynevezett

"fa jegyeken" alapuló horoszkópot. Ez a fajta zodiákus tömör, mégis átfogó jellemzést ad. Nincs szigorú rendszere, az egyes fa jegyek bizonyos időszakonként ismétlődnek. Tehát nem úgy kell nézni, mint például a nyugati asztrológiai időpontokat, ha nem a születési hónapból és napból megállapítható, hogy ki milyen fa-jegybe tartozik és melyek a jellemző tulajdonságai.


Ehhez kapcsolódó jó tanács! (Arra kérlek, ne nevess ki ezért, javaslom ki próbálni, neked és az ismerőseidnek is – mivel az ők fa horoszkópjaikat nem ismerem, ezért mondom, aki ismeri a saját „Fa” jegyét azzal a fával tegye, amennyiben, ez nincs a közeledben- neked és másoknak is, bármely egészséges koronájú nagy törzsű fa is megfelelő.

Fontos, hogy a fa koronája egészséges legyen, ne legyenek rajta száraz ágak.)


Biztos, hogy tapasztaltad már, hogy amikor fájdalom ér, vagy problémák sokasága nehezedik a válladra, akkor egy kis séta a friss levegőn, ahol zöld koronájú fák vesznek körül, elsöprik a "viharfelhőket" fejed felől, és megnyugszol!

Ez nem véletlen, hiszen a fák elszívják negatív gondolatainkat, és pozitív energiával töltenek fel. Ez azért van, mert a fák nagy energiával, gyógyító energiával rendelkeznek.

Az igazi feltöltődéshez azonban nem elég egy alkalom. Minél több időt kell tölteni

Zöld környezetben, hogy testünk-lelkünk felfrissüljön!

A természetben való tartózkodással sokat teszünk egészségünkért is, hiszen a friss levegő jótékony hatással van idegrendszerünkre is.

Amikor úgy érzed, hogy valamilyen megoldatlan probléma előtt állsz és szeretnéd, ha az eszed és az akaratod mozgásba hozd, <hogy jól teljesesíts például a munkádban, vagy megoldást keres az egyéni életedben például. Egészség terén, párkapcsolati megoldandó STB. problémára>, keres a környezetedben egy szép magas, egészséges törzsű ép koronájú fát és öleld át körülbelül 10 percen át. Meglátod milyen erőt ad majd neked a problémád kezelésére.


{természetesen ezt úgy és akkor tedd, amikor egyedül vagy, és nem zavar meg senki a gondolataid elmélyedésében, (Már csak azért is, érdemes olyanok jelenlétében végezni a faölelést, akik hisznek is ebben, és nem tesznek ezért nevetség tárgyává.) Én, általában ha jön valaki, akit nem ismerek, akkor hátat fordítok a fának, és úgy tűnik, mintha csak éppen pihennék. Ez már jobban elfogadható más szkeptikusok száma is. És így is érzem a fa gyógyító erejét. Pláne akkor, ha megoldandó feladat jó kigondolásában, és a megvalósítás, lehetőségének kitalálásában kell, hogy megerősítést kapjak. }

Vagy az egészség megőrzése érdekében, már csak azért is, érdemes olyan ismerősök, barátok jelenlétében végezni a faölelést, akik hisznek is, ebben az ők érzéseivel is megerősítenek akár téged is. Máris érezheted, ahogy a pozitív energiák átjárják a testedet, lelkedet!

Hisz a pozitív energiák mellett, a hatalmas fák között biztonságban érezzük magunkat, és ránk talál a nyugalom!

A fa fajtáját tekintve választhatjuk: Bükk: az egyik legerősebb energetizáló hatással rendelkező fa. Elűzi a depressziót, a rosszkedvet, és segíti a pozitív gondolatok áramlását!

Gesztenye: a szerelmi bánat, és a csalódottság elűzője.

Hárs: egy kis lelkierőért forduljunk e fához, ugyanis az érzelmi problémák legjobb "orvosa".

Nyírfa: erősíti a megérzéseket, segíti a jó és a rossz energiák közötti különbségtételt.

Segít leküzdeni a szorongást, félelmet, és a pánikot.

Tölgyfa: egyes kutatók szerint erősíti a pozitív tulajdonságokat.

Fenyő: kiváló idegesség ellen, nyugtató hatású.

Cseresznyefa: egyesek úgy tartják a cseresznyefa a szerelmesek fája.

Emellett oldja a gátlásokat, erősíti az önbizalmat.

Fűzfa: segíti a gyermekek fizikai, és szellemi fejlődését, enyhíti a depressziós tüneteket.

Azonban bármelyik fatípust is választjuk, abban biztosak lehetünk, hogy ha szomorúság gyötör, valamilyen egészségügyi problémára szeretnénk megoldást találni, vagy csak fel szeretnénk töltődni pozitív energiákkal, csak ki kell menni a természetbe!

És, hogy hogyan is kell megölelni egy fát!?

A jótékony hatás elérése érdekében nem kel mást tennünk, mint felhasználnunk a fa "gyógyító" erejét!

Ennek érdekében tetszőleges ideig öleljünk át egy fát úgy, hogy közben homlokunk,

Mellkasunk, és hasunk a fa törzséhez ér!

Bal kezünk felfelé, jobb kezünk pedig lefelé mutasson!

Az után forduljunk meg, hogy nyakszirtünk, gerincünk és lábunk is érintkezzen a törzzsel!

Ha álmatlanság kínozna bennünket, akkor jó időben heveredjünk le a fa mellé, meztelen talpunkat tegyük a fa törzsére! Azonnal érezni fogják a jótékony hatását!

A fa energiájából elsősorban nappal töltekezzünk, mert éjszakára az energia lesüllyed a gyökerekbe!

Mindenki maga döntésén múlik, hogy mennyire fogadja el az általam leírtakat, de egy biztos érdemes kipróbálni.

Pláne még mostanság ebben a szép őszi időben. Hogy most egy kicsit hűvösebbre fordult az idő? Ezt talán érezzük így, mert az idei ősz kicsit több aranyló napsugárral örvendeztet meg bennünket, mint másszor. Nézzétek meg az általam készített időjárás előre jelzést, amit

„ HOXA ” portálján kiírt cikként is közölt: - Hobbi & Otthon – oldalon.

Még szép ősz vár ránk, amikor is még lehet kirándulni az erdőkbe-parkokba.


Ezért érdemes más kultúrák horoszkópjait is megismerni, hogy segítsen nekünk a problémáink megoldásában.

Idézet: /Tihanyi Márk: Az ember ébredése könyvből/.


" Egyszer egy okos ember azt mondta nekem, hogy fordítsak hátat a Napnak, és nézzem meg, mit látok magam előtt. Az árnyékom volt az. Azt mondta, hogy ez nem csak egy egyszerű árnyék, hanem a lelkem megjelenése a mi világunkban. A Nap sugarai olyan erősen sütnek, hogy képesek arra is, hogy szemmel láthatóvá tegyék számunkra a saját és mások lelkét. De egyvalami nagyon fontos, és ezt jól jegyezd meg - mondta. Mint láthatod, nem csak neked van árnyékod, nem csak az embereknek van lelke, hanem mindennek, ami körülvesz minket. A fáknak, az állatoknak, de még a tárgyaknak is. Ha úgy éled életed, hogy ezt az alapvető igazságot soha nem felejted el, akkor tartalmas és szép életed lesz, és olyan dolgokat fogsz megismerni, amire a legtöbb ember sohasem lesz képes."

A Szeretet Nap, amely bevilágítja lelkünk egyik felét. A Barátság Hold, amely ragyogóvá teszi lelkünk másik felét. Nap és Hold mindannyiunk számára fénylik, hogy lelkünket felemelje, teremtő gondolatainkat csillagmagasságokig röpítse.


Üzenet az égiektől:„Az intuíciód megsúgja, mit tegyél, s teteidben szinte hibátlan legyél,

Amit eddig jót adtál, visszakapod majd duplán.

A sors azt akarja tőled, hogy tanulj, okos, ügyes, és szorgalmas légy,

Mindig tiszteld, amit teszel, akkor majd nem követsz el benne hibát.

Hallgasd, mindig a belső hangot, amelyet a szíved diktál,

Meglátod, hogy így az életed boldog, hosszú és tartalmas lesz.

Hunyd le a szemed, és meg nyugodva, gondolatban, repülj és szállj,

A csillagokba. Ne félj az élettől, hiszen kik téged nagyon szeretnek,

Mindig, ott lesznek veled. Ha elalszol, megcsókolnak, takaróval,

Betakarnak, hallgatják egyenletes szívverésed, egyengetik az életed.

Szeretteid vigyáznak rád, sokkal jobban, mint azt Te gondolnád.”


Juhász Gyula: OKTÓBER:

"...A kertben tarkán égő színek,

Virágok, dúsan vérző szívek,

Rajtuk az este harmata ring,

De ez már csak őszi pompa mind..."

2011. okt. 8. 14:32

Kedves fórumosok. Többeknek megküldtem már a Fa horoszkópot is. És ők kérték tőlem Priviben, hogy miért nem rakom fel ezt a fórumra is, hogy mások is, alkalmazhassák, természetesen, ha akarják.

Érdekes ugye, hogy az asztrológia milyen sok dologgal összehozható.


Az időszámítás előtti évszázadokra nyúlik vissza a kelta horoszkóp eredete. A kelta papok, druidák alakították ki azt a kalendáriumot, amelyhez igazodva leírták az úgynevezett

"fa jegyeken" alapuló horoszkópot. Ez a fajta zodiákus tömör, mégis átfogó jellemzést ad. Nincs szigorú rendszere, az egyes fa jegyek bizonyos időszakonként ismétlődnek. Tehát nem úgy kell nézni, mint például a nyugati asztrológiai időpontokat, ha nem a születési hónapból és napból megállapítható, hogy ki milyen fa-jegybe tartozik és melyek a jellemző tulajdonságai.


Ehhez kapcsolódó jó tanács! (Arra kérlek, ne nevess ki ezért, javaslom ki próbálni, neked és az ismerőseidnek is – mivel az ők fa horoszkópjaikat nem ismerem, ezért mondom, aki ismeri a saját „Fa” jegyét azzal a fával tegye, amennyiben, ez nincs a közeledben- neked és másoknak is, bármely egészséges koronájú nagy törzsű fa is megfelelő.

Fontos, hogy a fa koronája egészséges legyen, ne legyenek rajta száraz ágak.)


Biztos, hogy tapasztaltad már, hogy amikor fájdalom ér, vagy problémák sokasága nehezedik a válladra, akkor egy kis séta a friss levegőn, ahol zöld koronájú fák vesznek körül, elsöprik a "viharfelhőket" fejed felől, és megnyugszol!

Ez nem véletlen, hiszen a fák elszívják negatív gondolatainkat, és pozitív energiával töltenek fel. Ez azért van, mert a fák nagy energiával, gyógyító energiával rendelkeznek.

Az igazi feltöltődéshez azonban nem elég egy alkalom. Minél több időt kell tölteni

Zöld környezetben, hogy testünk-lelkünk felfrissüljön!

A természetben való tartózkodással sokat teszünk egészségünkért is, hiszen a friss levegő jótékony hatással van idegrendszerünkre is.

Amikor úgy érzed, hogy valamilyen megoldatlan probléma előtt állsz és szeretnéd, ha az eszed és az akaratod mozgásba hozd, <hogy jól teljesesíts például a munkádban, vagy megoldást keres az egyéni életedben például. Egészség terén, párkapcsolati megoldandó STB. problémára>, keres a környezetedben egy szép magas, egészséges törzsű ép koronájú fát és öleld át körülbelül 10 percen át. Meglátod milyen erőt ad majd neked a problémád kezelésére.


{természetesen ezt úgy és akkor tedd, amikor egyedül vagy, és nem zavar meg senki a gondolataid elmélyedésében, (Már csak azért is, érdemes olyanok jelenlétében végezni a faölelést, akik hisznek is ebben, és nem tesznek ezért nevetség tárgyává.) Én, általában ha jön valaki, akit nem ismerek, akkor hátat fordítok a fának, és úgy tűnik, mintha csak éppen pihennék. Ez már jobban elfogadható más szkeptikusok száma is. És így is érzem a fa gyógyító erejét. Pláne akkor, ha megoldandó feladat jó kigondolásában, és a megvalósítás, lehetőségének kitalálásában kell, hogy megerősítést kapjak. }

Vagy az egészség megőrzése érdekében, már csak azért is, érdemes olyan ismerősök, barátok jelenlétében végezni a faölelést, akik hisznek is, ebben az ők érzéseivel is megerősítenek akár téged is. Máris érezheted, ahogy a pozitív energiák átjárják a testedet, lelkedet!

Hisz a pozitív energiák mellett, a hatalmas fák között biztonságban érezzük magunkat, és ránk talál a nyugalom!

A fa fajtáját tekintve választhatjuk:

Bükk: az egyik legerősebb energetizáló hatással rendelkező fa. Elűzi a depressziót, a rosszkedvet, és segíti a pozitív gondolatok áramlását!

Gesztenye: a szerelmi bánat, és a csalódottság elűzője.

Hárs: egy kis lelkierőért forduljunk e fához, ugyanis az érzelmi problémák legjobb "orvosa".

Nyírfa: erősíti a megérzéseket, segíti a jó és a rossz energiák közötti különbségtételt.

Segít leküzdeni a szorongást, félelmet, és a pánikot.

Tölgyfa: egyes kutatók szerint erősíti a pozitív tulajdonságokat.

Fenyő: kiváló idegesség ellen, nyugtató hatású.

Cseresznyefa: egyesek úgy tartják a cseresznyefa a szerelmesek fája.

Emellett oldja a gátlásokat, erősíti az önbizalmat.

Fűzfa: segíti a gyermekek fizikai, és szellemi fejlődését, enyhíti a depressziós tüneteket.

Azonban bármelyik fatípust is választjuk, abban biztosak lehetünk, hogy ha szomorúság gyötör, valamilyen egészségügyi problémára szeretnénk megoldást találni, vagy csak fel szeretnénk töltődni pozitív energiákkal, csak ki kell menni a természetbe!

És, hogy hogyan is kell megölelni egy fát!?

A jótékony hatás elérése érdekében nem kel mást tennünk, mint felhasználnunk a fa "gyógyító" erejét!

Ennek érdekében tetszőleges ideig öleljünk át egy fát úgy, hogy közben homlokunk,

Mellkasunk, és hasunk a fa törzséhez ér!

Bal kezünk felfelé, jobb kezünk pedig lefelé mutasson!

Az után forduljunk meg, hogy nyakszirtünk, gerincünk és lábunk is érintkezzen a törzzsel!

Ha álmatlanság kínozna bennünket, akkor jó időben heveredjünk le a fa mellé, meztelen talpunkat tegyük a fa törzsére! Azonnal érezni fogják a jótékony hatását!

A fa energiájából elsősorban nappal töltekezzünk, mert éjszakára az energia lesüllyed a gyökerekbe!

Mindenki maga döntésén múlik, hogy mennyire fogadja el az általam leírtakat, de egy biztos érdemes kipróbálni.

Pláne még mostanság ebben a szép őszi időben. Hogy most egy kicsit hűvösebbre fordult az idő? Ezt talán érezzük így, mert az idei ősz kicsit több aranyló napsugárral örvendeztet meg bennünket, mint másszor. Nézzétek meg az általam készített időjárás előre jelzést, amit

„ HOXA ” portálján kiírt cikként is közölt: - Hobbi & Otthon – oldalon.

Még szép ősz vár ránk, amikor is még lehet kirándulni az erdőkbe-parkokba.


Ezért érdemes más kultúrák horoszkópjait is megismerni, hogy segítsen nekünk a problémáink megoldásában.

Idézet: /Tihanyi Márk: Az ember ébredése könyvből/.


" Egyszer egy okos ember azt mondta nekem, hogy fordítsak hátat a Napnak, és nézzem meg, mit látok magam előtt. Az árnyékom volt az. Azt mondta, hogy ez nem csak egy egyszerű árnyék, hanem a lelkem megjelenése a mi világunkban. A Nap sugarai olyan erősen sütnek, hogy képesek arra is, hogy szemmel láthatóvá tegyék számunkra a saját és mások lelkét. De egyvalami nagyon fontos, és ezt jól jegyezd meg - mondta. Mint láthatod, nem csak neked van árnyékod, nem csak az embereknek van lelke, hanem mindennek, ami körülvesz minket. A fáknak, az állatoknak, de még a tárgyaknak is. Ha úgy éled életed, hogy ezt az alapvető igazságot soha nem felejted el, akkor tartalmas és szép életed lesz, és olyan dolgokat fogsz megismerni, amire a legtöbb ember sohasem lesz képes."

A Szeretet Nap, amely bevilágítja lelkünk egyik felét. A Barátság Hold, amely ragyogóvá teszi lelkünk másik felét. Nap és Hold mindannyiunk számára fénylik, hogy lelkünket felemelje, teremtő gondolatainkat csillagmagasságokig röpítse.


Üzenet az égiektől:„Az intuíciód megsúgja, mit tegyél, s teteidben szinte hibátlan legyél,

Amit eddig jót adtál, visszakapod majd duplán.

A sors azt akarja tőled, hogy tanulj, okos, ügyes, és szorgalmas légy,

Mindig tiszteld, amit teszel, akkor majd nem követsz el benne hibát.

Hallgasd mindig a belső hangot, amelyet a szíved diktál,

Meglátod, hogy így az életed boldog, hosszú és tartalmas lesz.

Hunyd le a szemed, és meg nyugodva, gondolatban, repülj és szállj,

A csillagokba. Ne félj az élettől, hiszen kik téged nagyon szeretnek,

Mindig, ott lesznek veled. Ha elalszol, megcsókolnak, takaróval

Betakarnak, hallgatják egyenletes szívverésed, egyengetik az életed.

Szeretteid vigyáznak rád, sokkal jobban, mint azt Te gondolnád.”


Juhász Gyula: OKTÓBER:

"...A kertben tarkán égő színek,

Virágok, dúsan vérző szívek,

Rajtuk az este harmata ring,

De ez már csak őszi pompa mind..."

69. Ilcsi Mama (válaszként erre: 68. - Beácska101)
2011. okt. 7. 17:05
Majd egy kicsit segítek, csak sajnos most nagyon elvagyok foglalva.
2011. okt. 7. 15:30
Köszönöm,próbálom értelmezni amiket olvastam ,csak sajnos nem sok sikerrrel:)))))
2011. okt. 7. 14:40

Ahogyan ígértem ma a 11-12. rész is, feltültésre

kerül, a Hold a jegyekben történő áthaladásának hatásairól.

11./ Hold a Vízöntő jegyben: Virágnapok. A levegőjegyhez tartozik. Ilyenkor általában jókedvűek vagyunk, de vigyázzunk, ne vállaljunk magunkra túl sokat. LEVEGŐ NAPOKON szervezetünk különösen jól hasznosítja a zsírokat, ezért nem is rakódik le gyorsan. Telihold után fogyó hold időre eső vízöntő jegyben, tudatos táplálkozással gyorsan és tartósan szabadulhattok meg a felesleges kilóitoktól, mert fogyó holdkor kevesebbet esztek és gyorsabban is fogytok. Ekkor a nehezen emészthető ételeket is jobban feldolgozza szervezetetek. Még ha sokat is esztek, nem rakódik le a zsír olyan gyorsan.

A levegő jegyekhez a ZSÍRT társítják, így most kiélhetitek a csoki iránti vágyatokat. Zsírosabb halak-lazac, angolna-is kerülhetnek az asztalra. VIRÁG NAPOKON, nincs nagy választék a zöldségekből. A Vízöntő a lábszárra és a bokára hat. Vízöntőkor nem ritkák a visszérgyulladások. Itt az ideje, hogy valami jó visszérkrémet kenjetek a lábatokra, és felpolcoljátok.

Aki hajlamos a visszérre, az jól teszi, ha ezekben, a napokban mellőzi a hosszas állást, a visszérműtéteket NEM AJÁNLATOS vízöntőkor végezni!

Ezeken, a napokon tisztítsunk ablakot. Ezek a napok a legalkalmasabbak a nagytakarításra is.

Szinte minden kerti munkára alkalmatlan napok a Vízöntő holdnapok.

Kertészetben, mezőn, erdőben a Vízöntő holdnapok Felszálló erővel –virág napok- inkább terméketlen holdjegynek minősülnek. Szinte minden kerti munkára alkalmatlannak tekinthetők. Ajánlatos ekkor a legszükségesebbekre szorítkozni.

KEDVEZŐ a Vízöntő holdnapok: gyomláláshoz, felkapálni, miközben a gyomot otthagyhatjuk rothadni.

Olyan virágok időközi ápolására, amelyek nem akarnak rendesen virágozni.

KEDVEZŐTLEN napok viszont főleg dohányt pikírozni, mert az átültetett növények nem eresztenek gyökeret, és hamar kidőlnek.


12./ Hold a HALAK- ban: Levélnapok. A VÍZ napok LEVÉL NAPOK, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban. –levél növények, saláta, karfiol, karalábé, póréhagyma, gomba, kelbimbó, spárga, spenót, cukkíni, hagyma, mák

A húsnak ne legyen nagy szerepe-egyetek helyette sovány halat.

Semmiképp ne vágassatok most halak jegyben hajat. A halak napján történő hajvágás gyakran korpásódáshoz vezet.


Mivel az utolsó negyed a fogyás ideje, most fog igazán beindulni, főleg a halak holdjegyek idejében.!!! Majd a Hold teljesen elfogy. Ezt hívjuk Újholdnak. Innentől kezdve hízik, úgyhogy vigyázat, mi ne hízzunk vele együtt!

Újhold után érdemes belekezdeni egy –egy napos méregtelenítésbe. Aki teheti még a délután folyamán, szaunázzon egy jót. Ez a léleknek is jót tesz. Tarthatunk LÉNAPOT, amikor a gyümölcsöt, zöldséget folyékony formában élvezzük. Ezekre, a napokra ne tervezzünk semmi komolyat. Kerüljük a szellemi, fizikai igénybevételt, hiszen ezeken, a napokon szinte semmit sem ehetünk! Inni annyit ihatunk, amennyit akarunk. Ásványvíz korlátlanul fogyasztható, natúr gyümölcs- vagy zöldséglét 1 literes mennyiségben.

Napi adagok:

-5* 2 dl gyümölcs vagy zöldség lé.

-5* 2 dl friss alma- és sárgarépa lé.

-5* 2 dl narancslé.

-5* 2 dl zeller-almalé.

-5* 2 dl paradicsomlé.

Méregtelenítés másik formája a GYÜMÖLCSNAP.

Ásványvizet vagy édesítetlen teát korlátlan mennyiségben ihatunk. E mellé napi 1, 5-2 kg friss gyümölcs engedélyezett. Szőlőt és banánt nem ajánlatos fogyasztani ilyenkor.


A Halak Hold a lábfejre, lábujjakra és az idegrendszerre hat. Legjobb időszak a lábfürdőkre és a tyúkszemek kezelésére (de nem a kioperálásukra). A lábon található szemölcsöket ilyenkor sikeresen lehet kezelni. Minden, amit ezeken, a napokon magunkhoz veszünk sokkal intenzívebben hat, mint más napokon. Ajánlott a LÁBTORNA, amely serkenti a lábak keringését, izmosítja a lábfej boltozatát és javítja a testtartást.

TALPMASSZÁZS regeneráló, izomlazító, immunerősítő hatással van. Most érdemes MEDITÁLNI, hagyományos ideje a napkelte körüli időpont. Esténként vegyetek NYUGTATÓ FÜRDŐT Nyugtató, feszültségoldó fürdőolaj keverék: Levendulaolaj 4 csepp Majoránnaolaj 3 csepp Kamillaolaj 2 csepp Ciprusolaj 2 csepp Narancsvirág 2 csepp Jázminolaj 1 csepp

A keveréket tejjel (száraz bőrűek) vagy mézzel (zsíros bőrűek) összekeverve csepegtessétek a melegvízzel félig telt kádba, és 20-30 percet töltsetek a vízben relaxálva.

Aki teheti, menjen el ÚSZNI. Hátizom erősítő, gerinclazító, zsírégető és még szépít is.

FODRÁSZAT egyáltalán nem ajánlott, mert a hajhagymák, könnyen megfázhatnak! Főleg a késő őszi, téli, és kora tavaszi időkre eső Halak holdnapok idején.


KEDVEZŐ a hold halak napjai a kertészetben: levéltermések ültetésére és vetésére. Szoba és erkélynövények öntözésre, fűnyírásra, virágok trágyázására.

Burgonya ültetése (csak fogyó hold idejében jó, de akkor a legjobb időpont, ha a Halak holdjegy a Telihold idejének a 3. napjára esik, ekkor a bőtermés garantált).

KEDVEZŐTLEN viszont ezek a napok a gyümölcsfák és bokrok metszésére, nem jó ilyenkor a konzerválás, a vermelés és raktározást is kerüljük.

Fontos kertészei szabály: az is, hogy minden növényt, amelyek már nem akarnak nőni, satnyulnak, vagy betegek, eredményesen meglehet menteni, ha IV. negyedben Fogyó hold idejében, vagy Újholdkor eltávolítjuk a csúcsokat közvetlenül az oldalág mellett, ugyan is a felfelé növő fáknál ebből lehet ismét új csúcs kinövés.

Lombos fák esetében, pedig az ág végeit kell a koronákon eltávolítani, és majd, újra szép koronát fognak növeszteni.

66. Ilcsi Mama (válaszként erre: 65. - Beácska101)
2011. okt. 7. 14:35
Köszönöm" beácska101". Ha figyelmesen követed a leírást, magad is sok mindent látni fogsz a képletedből.Üdvözlettel: Ilcsi Mama
2011. okt. 6. 16:04

Kedves Ilcsi Mama!

Nemrég regisztráltam,még csak erre a fórumra,de már ezekért a leírásokért érdemes volt.Nagyon sok érdekes dolgot lehet itt kiolvasni.És még az a jó benne,hogy egy helyen van minden.Hiszek ezekben a dolgokban...igaz sokat kellene még okosodnom.

Biztos nem volt egyszerű ezt a sok ismeretanyagok összeszedni ebben a témában.

Gratulálok.

2011. okt. 4. 11:58

Ma Hold jegyek közül a 7. Mérleg és a 8. Skorpió jegyeket írom le neketek. Egyébként a hold ma, október 4.-én, és 5.-én a Bak jegyben halad.


7./ Hold a MÉRLEG csillagképben: Virágnapok. A mérleg napokon a kiegyensúlyozottság a meghatározó.

FÉNY vagy LEVEGŐNAP. Szervezetünk különösen jól hasznosítja a ZSÍROKAT. Növő holdnál vagyunk hajlamosak túl sokat enni, és könnyebben hízunk is ekkor.


Hatással van, a csípő, vese, hólyag, mirigyrendszerre. AJÁNLOTT: a belső szervek méregtelenítése, ezzel együtt felkészülés a diétára. Főleg a hólyag és vese tájékának melegen tartására ügyeljetek. A kövön vagy nedves fűben való üldögélés ilyenkor MÉREG!!! Jó módszer, ha délután 3 és 5 óra között sokat isztok, hogy jól átmossátok a hólyagot és a vesét. Vitaminok, ásványi anyagok bevitele is nagyon fontos.

Semleges jegy a Mérleg holdjegy: Szinte semmilyen kerti munka nem lesz ilyenkor különösen hatékony vagy kedvezőtlen.

Kedvező viszont a Mérleg hold jegyek idejében: - virágokat és virágos gyógynövényeket vetni és ültetni.

- olyan virágok időközi trágyázása, amelyek már nem akarnak rendesen virágozni


8./ Hold a Skorpió jegyben: Levélnapok. Főleg, ha a telihold után változás kezdődik: minden energia a fogyásra koncentrálódik. VÍZ elemű nap, napminősége is VÍZ és ezek LEVÉL NAPOK, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények álljanak a középpontban.

ÉLELMISZEREK:

-padlizsán, levélnövények, fejes saláta, karfiol, sampinyon gomba, uborka, fokhagyma, karalábé, póréhagyma, kelbimbó, vöröskáposzta, spárga, spenót, fejes káposzta, kelkáposzta, cukkíni, hagyma, mák, nyáron dinnye. Ősszel, szőlő.

- Víznapokon soha nem szárad fel egészen a föld. Nagyobb az esélye a csapadéknak is. Lehetőleg ne menjetek el otthonról esőkabát vagy esernyő nélkül. Teliholdkor skorpió jegyben változás kezdődik: minden energia a fogyásra koncentrálódik. Már a Teliholdat megelőző 2 napon és Teliholdkor is könnyebben ellen tudunk állni a finom falatoknak. Most kezdjétek el a fogyókúrát!

FODRÁSZATI TILALOM: - skorpió napokon.


NAGYON KEDVEZŐ Skorpió holdnapokon, mindenféle gyógynövényt vetni, ültetni, valamint betakarítani és szárítani. Csigákat irtani (főleg növő hold idejében)

KEDVEZŐ Skorpió holdnapokon: leveles zöldséget ültetni és vetni, füvet nyírni. Szobai és erkélynövényeket öntözni. Virágokat és mezőt öntözni (gyökér zöldségnek már nem annyira jók ezek a skorpió napok.)

KEDVEZŐTLEN ezeken, a hold napokon: gyümölcsfákat és bokrokat kivágni,(pláne növő hold idejében). Fákat sem szabad kivágni. (szúveszély miatt).

2011. okt. 4. 11:51

Ma az első aszrológiai sorozat utolsó része következik.


XII. rész.


Az arc is, már ránézésre sok mindent elárul az egészségünkről.

► Ideges, gyors pislogás a feszültség jele. A tág, többnyire csillogó szem többnyire lázas állapot vagy a pajzsmirigy túlműködésének tünete. A piros, véreres szem lehet a kimerültség, a rossz alvás, a magas vérnyomás jele, de azt is mutathatja, hogy az illető a kelleténél többet ül a számítógép előtt. A szemhéj körüli ödéma vesebetegséget vagy szívelégtelenséget jelez. A szemhéjon lerakodó pici, sárgás csomók azt üzenik, hogy magas az illető koleszterinszintje, nagymértékű a zsírlerakódás a szervezetében.

► A pirospozsgás arcbőr lázas állapotra utal, de ha kékes az ajak, akkor légzőszervi betegségre – például tüdőgyulladásra vagy a tüdő más jellegű kórságára – kell gondolni. Ha a pirospozsgás arcbőrhöz túlsúly és nyughatatlan viselkedés párosul, ellenőriztetni szükséges a vérnyomást. Ilyenkor derül ki a magas vérnyomás, illetve a cukorbetegség ténye. A változókor körül a hirtelen kipirulás a hölgyeknél azt jelzi, hogy hamarosan beköszönt a klimax.

►A sápadtság túlságosan szembetűnő, az egyértelműen a kimerültség és a krónikus stressz jele. A szürkés-fakó sápadtság duzzadt arccal krónikus vesebetegséget takarhat. Ha a sápadtság sárgás – akár a szem fehérje –, bizonyos, hogy a máj működésével vannak gondok. Amennyiben az illető arca sápadt, kékes a szája széle, s a körmei is gyakorta elkékülnek, kardiológiai vizsgálatot kér bizonyosan a háziorvos, mert ez a tünet együttes szívbetegségre utal.

Étkeink az egészségért: Búzacsíra, méregteleníti a szervezetedet, felpörgeti az emésztésedet, segít leküzdeni a mindennapi feszültséget, és még a hajkoronádat is szebbé teszi – a búzacsíra nemcsak tökéletes fogyókúrás étel, hanem igazi vitaminbomba, ezért érdemes minél gyakrabban fogyasztanod belőle! Ebben a különleges növényben rengeteg B1-, B2- és B6-vitamin van, amely erősíti és táplálja a hajszálaidat, aktiválja a hajhagymáid anyagcseréjét, és szabályozza a faggyútermelést is, így búcsút inthetsz a túl száraz vagy éppen túl zsíros hajnak! Sőt, a búzacsírában lévő cinknek és vasnak köszönhetően a hajhullást is megelőzheted, ráadásul a cink az új hajsejtek képződését is elősegíti!

Orvosi kutatások kimutatták, hogy gyomorfekély ellen kiválóan alkalmazható a BANÁN.

Emésztési zavarokkal küzdők számára kitűnő gyógyító étel a rizs.

Brokkoli, jelentősen csökkenti a rák kockázatát.

A búzakorpa rendszeres fogyasztása sok szempontból fontos: szabályozza a bélműködést, jó hatással van a székrekedés ellen.

A cékla antocián tartalma segít a daganatos betegségek megelőzésében.

Citromról sok tudós úgy tartja, hogy a C-vitamin bizonyos rákfajták kifejlődését is gátolhatja.

Cseresznye, fogyasztással, nagy az esély van, hogy egészséges fogaink lesznek.

Dió és a mogyoró is nagy mennyiségben tartalmaz rák kialakulását gátló kémiai anyagokat.

Kutatók be bizonyították, hogy kitűnő vírusölő C- és B1-vitamint tartalmaz.

Fejes káposzta rendkívül gazdag abban az anyagban (mucin), amely segít a gyomor- és nyombélfekély megelőzésében és gyógyításában.

Grapefruit csökkenti a vérkoleszterin-szintet ugyanúgy, mint az alma.

Karfiol fogyasztása csökkenti a vastagbél-, a gyomor-, a prosztata- és a hólyagrák kialakulásának veszélyét.

Kelbimbó rendszeres fogyasztása csökkenti a rákos megbetegedések kialakulását.

Kelkáposzta fogyasztásával, nagyobb esélyük van arra, hogy elkerülik a szájüreg-, a nyelőcső-, a gyomor-, a bél-, a tüdő- és a hólyagrákot

Kukoricacsíra-olaj fogyasztása csökkenti a vérkoleszterin-szintet.

Narancs rendszeres fogyasztása hozzájárul a vér koleszterin-szintjének csökkenéséhez, rák kialakulásának megelőzésében.

Olívaolajt már régóta az egészséges táplálkozás részének tekintették.

Padlizsán hogy jót tesz a koleszterin érfalban való lerakódása ellen.

Parajt természetesen mindenkinek ajánlott, de a táplálkozáskutatók szerint, a jelenlegi és a volt dohányosoknak is különösen jót tesz.

Sárgadinnyének, magas a karotin- és a C- vitamin-tartalma, ezért jelentős szerepe van a rákmegelőzésben.

Sárgarépában jelentős mennyiségű béta- karotin található, csökken a rák kialakulásának veszélye, béta- karotin- tartalmú táplálkozás csökkenti a hasnyálmirigy-, a gége-, a nyelőcső-, a prosztata -, a húgyhólyag-, a méh nyakrák, kialakulásának veszélyét.

Sütőtök húsa rák megelőzésében egyaránt nagy szerepet játszik és a magja is.

Babfogyasztás jelentősen csökkenti a " rossz" típusú koleszterin szintjét

Szójabab igen sokoldalúan jó hatással van az egészségünkre.

Szőlőfogyasztásnak, népi gyógyászatban már régóta ismerik tisztító és vizelethajtó hatását.

Zabpehely fogyasztása: népi gyógyászok szerint erősíti a nők méhét, hatásos idegesség re.

►Fokhagyma: egy gyógyhatású fűszernövény, gyógyító és tisztító erőt tulajdonítanak neki,

Kiváló baktérium- és vírusölő szer. oldja a szív koszorúereinek görcsét, ezáltal javul a szívizom vérellátottsága, nő a szív teljesítőképessége. Csökkenti a vérben a káros koleszterint, légúti panaszokat, izzasztó, köptető hatású. Csökkenti a menstruációs görcsöket. Tápcsatorna fertőzéseire, bélfertőtlenítő. Remek szélhajtó, segíti az emésztést, az epe- és májműködést. Fokhagyma fogyasztás esetén, kisebb arányban fordul elő, gyomorrák.

• ►Fekete áfonya: rengeteg értékes anyagot tartalmaz: A-, B-, és C-vitamint, króm és mangánvegyületeket. Magas a kálium tartalma. Van benne, továbbá kalcium, vas, magnézium, mangán, cink, kén és foszfor. Gyógyászati felhasználását tekintve: készíthető belőle, főzet, tea. Króm tartalma miatt vércukorszint csökkentő. Jó hatása miatt a visszér és az aranyér kezelésére. Javítja a sötétben a szem alkalmazkodó képességét. Megvédi a sejteket a szabad gyökök, okozta károsodástól, mint a rák valamint a szív- és érrendszeri betegségektől. Növeli a hajszálerek rugalmasságát. Javítja a vérkeringést. Jó hatással van a bélflórára, az emésztési zavarokra. Nem utolsó sorban: Lassíthatja az öregedést, és segít megőrizni a szellemi frissességet.

Most ennek a sorozatnak a vége.

Végezetül próbáld a magad javára fordítani a leírásokat. Azt szeretném, ha mind ezek a hasznodra válnának, ezért azt kívánom nektek, hogy ami rátok jó hatással van, azt fejlesszétek még nagyobb fokra. Amelyik viszont, rosszat jelentene számodra, azon akaraterővel igyekezz változtatni.

Ha nagyobb figyelmet tulajdonítasz az égitestek által meghatározott pozitív és negatív tulajdonságoknak, könnyebben megvalósíthatod a szándékodat és célkitűzéseidet, vagy „egyszerűen” megvalósíthatod önmagadat”


Nincsenek gondok, amelyeket letisztultabb, pontosabb megismeréssel ne lehetne leküzdeni.

És a legjobb ismeret, amelynek az ember a birtokába lehet, az önismeret!

Röviden: igazán önmagaddá válhatsz, egyszersmind: ha kedvesebb, megnyerőbb, együttműködőbb, leszel a közeli hozzátartozóidhoz, a barátaidhoz, az ismerősökhöz, és a munkatársaidhoz való kapcsolataidban is.


Ha Te megismered, ez által is a jellemedet, a lehetőségeidet, azok összefüggéseit az élethelyzetekkel, igyekszel majd úgy javítani az esetleges hibáidon, hogy abban Neked, és másoknak is öröme legyen, akkor én már, úgy érzem nem tettem rosszul, hogy elkészítettem nektek <ajándékként> ezt a leírást.


„Soha ne légy szomorú, ha a valóság túl rideg,

s ne keseredj el, ha nem találod helyed.

A valós élet olyan, mint a csörgedező patak,

előfordul néha, hogy nehezebben halad.

Ha nem találod céljaid, ne gyötörd magad,

idővel majd alakul, mi e percben csak gondolat.

Kérdezhetnéd, miért élünk, de senki nincs, ki választ ad,

minden napunk küzdelem, mely mindhalálig megmarad.

Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap,

gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat.

Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd,

ha önmagadat elfogadod, könnyebb lesz az életed.

Ha nem látod a Napot, a fényt, nyisd ki jobban a szemed,

gondjaid közt tartogat még csodákat az életed…..”.


Ha úgy gondoljátok, és szeretnétek, még több más leírást is - ajándékként, - felrakok a fórumra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook