Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


242. alidamolnar (válaszként erre: 241. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 21. 16:04

Kedves Ilcsi Mama!

Köszönöm, átjött az email címemre az általad küldött két oldal.

Akkor most elkezdem tanulmányozni a fórum 11. és 94. oldalát, ahogy tanácsoltad. Igyekszem elmerülni benne.

Még egyszer köszönöm! Alida.

241. Ilcsi Mama (válaszként erre: 239. - Alidamolnar)
2011. nov. 21. 14:41

Kedves Alida. Most már is elküldöm neked a horoszkóp körödet. Ezzel legalább teszteljük azt, hogy a megadott e-mail cím tudja e- fogadni a küldeményt.

Jó lenne, - addig is, míg elkészítem majd a leírást -, ha szakítanál időt arra, hogy egy kicsit előtanulmányozd az asztrológia dolgokat. Amennyiben megismerkedsz a házak jelentés tartamaival, a jegyek leírásaival és főleg a fényszögek jelentőségeivel, meglátod, hogy milyen egyszerűen tudod majd követni a leírást.

Esetleg fénymásold ki magadnak, ezeket a részeket és a összevetve a saját horoszkópoddal meglátod, hogy mi mindent fedezel fel már Te saját magad is.

Ahhoz, hogy még érthetőbb legyen a horoszkóp kör külső körén az a sok színes jel, ami tulajdonképp, azt mutatja, hogy a Tranzit bolygók (vagyis a bolygók a körforgásuk következtében, mikor milyen jegyben és milyen fényszög hatásokkal érintik az alap születéskori képletet), mikor és hol járnak mostanság.

Ezért elküldöm neked a mai napi /NÉVTELEN jelzéssel/ bolygó állásokat, tartalmazó kört is. Meglátod, hogy milyen érdekes dolgokat fedezel fel benne.

Ugyan is itt a fóromon azt írod saját szavaidat idézve, „Érdekel az asztrológia, de sajnos soha nem volt időm elmélyülni benne.” hogy eddig nem foglalkoztál ezekkel, a dolgokkal, pedig a képleted azt mutatja, hogy az IC. Tengelyen, áll nálad Neptunusz ráadásul még a Skorpióban, és együtt állásban a Leszálló holdcsomóponttal, ami meg arra add utalást, hogy egyáltalán nem állnak távol tőled ezek a dolgok. Csak felszínre kell hozni mélyen tudatalattidban rejtőző tudást.

Ezért azt javaslom, először is, hogy ismerd meg a saját Oroszlán Nap jegyed általi jellemzésed. Megtalálod itt a fórumon a 11.és 94. számokon.


Szeretném neked és a többi kedves fórumlátogatóknak is, itt a Hoxa portálon ajánlani az" Akit érdekel az asztrológia" fórumot. Meglátjátok, hogy az asztrológiai ismeretek is milyen nagy segítséget adhatnak a saját horoszkóp adatoknak a megismerésében, valamint a test karbantartásában is. Különös tekintettel ajánlom:

„Hold járása hold jegyekben feltöltött részeket.”

Megtalálhatjátok az oldalon a Kos jegytől a Halak jegyig: 09. 26-tól folyamatosan: 78. szám: Kos jegy, 79: Bika, 85: Ikrek, 87: Rák, 93: Oroszlán, 94: Szűz, 97: Mérleg - Skorpió, 98: Nyilas - Bak, 101. számon a Vízöntő és a Halak jegyek is.


Valamint: 84. számon található asztrológiai sorozat VIII. részét „gondolatok a Holdról”, 87. számon: a IX. részben a „Legyünk testünk őrei”, 92. számon a X. részben: „az emberi szervezet hatása az életerőre”, 95. számnál: „Víz hatása keringésre” részeket. De talán a többi feltöltött részek is érdekelhetnek, és segítségül szolgálhatnak számotokra.


Ezen kívül itt is jelzem, hogy a sorozat, mikor milyen számon jelent meg: Első asztrológiai sorozat I. rész /2011. 09. 22/. 54. számon. Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel.

II. rész 58. szám: Honnan jöttünk hová tartunk az életünk folyamán. A 4 „KENTRA „tengely, vagyis a horoszkóp kör legfontosabb mutatói. IV. ház/IC. X. ház/MC. I. ház Aszcendens és vele szemben lévő VII. Ház Deszcendens. A bolygók, a jegyek és azok időpontjainak összefüggései.

III rész: /09. 23./ 68. szám. Az Aszcendens, mint az I. ház kezdete, a többi házak jelentései és összefüggései.

IV. rész: /09. 24/ 70. szám: A házakban álló bolygók jelentőségei. Lassú és gyors bolygók, valamint, mit is jelent a STELLIUM állás, vagyis, mikor egy jegyben legalább három bolygó állás is, található. A bolygók keringési ideje.

V. rész /09. 24/ 73. szám. VI. rész / 09. 26/ 74. szám: A Karmikus Szaturnusz bolygóról, Uránusz, Neptunusz, Plútó lassú bolygókról, amit tudni kell.

VII. rész: / 09. 27/ 80. szám: Leszálló és Felszálló holdcsomópontok és ezeknek a Karmikus összefüggései.

VIII. rész: /09. 30./ 84. szám: Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében.

IX. rész: / 10. 01. / 87. szám: Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, - valamit a jegyek alapján - a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

X. rész: / 10. 02./ 92. szám: Kínai orvoslás az asztrológiában. Az életerő áramlás, valamint a keringéssel összefüggő vízhiány.

XI. rész:/ 10. 03./ 95. szám: Az arcon is látható betegségek ismérvei.

És az első rész vége: XII. rész / 10. 04./ 97. számon olvasható: Étkeink az egészséges táplálkozásért.


A 12 állatöv jegy jellemzése pedig megtalálható:

Kos.1. szám. Bika jegy: 72. szám. Ikrek jegy: 19. szám. Rák jegy 23. szám. Oroszlán 11. szám.

Szűz jegy: 27. szám. Mérleg jegy: 28. szám. Skorpió jegy:10. sorszám. Nyilas jegy: 71. sorszám. Bak jegy: 14. sorszám. Vízöntő: 17. szám és Halak jegy: 20. számon olvasható.

14. 155. számokon: A Nagy Precessziós Napciklus, a 2012. évi mendemondákkal összefüggésben. Benne, NOSTRADAMUS jövendölései is.

Majd ezt követi a 163. 169.172. 175. 176.179.180.181.182.183.186.187.188.195.201. és a 205. számokon: Arany János két verse, valamint a „ Csodaszarvasról” szóló mesém leírásai. .


Jó böngészést.


Várok mindenkit szeretettel a fórumra: 7X-en túli Ilcsi Mama.

240. Ilcsi Mama (válaszként erre: 224. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 21. 12:38

Kedves" MissRituska"Kedves Rita. Már előzőleg is küldtem választ, melyben írtam, hogy kellene még a Születési helyed és az E-mail címed is, ha 'Priviben" szeretnéd a választ. Ugyan is itt a Privát üzenet karaktere a bővebb leírást nem tudja fogadni.


Tudod a születési időd alapján,- amit priviben megadtál- megnéztem a főbb lassú bolygók függvényében a képleted. Ugyan is a ezek a bolygók a születéskori földrajzi elhelyezkedés miatt, nem sok eltéréssel de utat mutatnak. Azt látom, hogy érzelmi válságban vagy. Szeretnél valamiben dönteni, de a lelked és a valóság teljesen mást sugal neked. Ugyan is Plútó bolygó, amely - valamit mindig rombol- neked a születési képletben, IV. család házában van. Jelenleg meg a Bak VII. házban jár, Vagyis 90° fokos Qvadrát állásban áll. Vagyis párkapcsolati téren vár rád megoldatlan probléma. Ezért egy kicsit (mások elé helyezve) előbbre venném a fejtésed, de ehhez szükséges a születési hely is. Talán adhat neked valami féle eligazodást, ha megismered a születési képlet adta lehetőségeidet is. Üdv: Ilcsi Mama

239. alidamolnar (válaszként erre: 236. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 22:06

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon rendes vagy, nagyon szépen köszönöm előre is, ha segítesz.

238. guzmi (válaszként erre: 228. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 21:50
Köszönöm szépen, és ha ez igaz lehet, akkor ilyen sok idő is eltelhet két születés között? Azt is lehet tudni, vajon hány előző életünk volt? Érdekes, ha valaki már gyermekkorában zseni valamiben Pl Mozart akkor Ő lehet, hogy előző életbeli tudást hozott magával? Előző életünk lehet hatással a mostanira? Puszi Magdi
237. Ilcsi Mama (válaszként erre: 231. - HnéViktória)
2011. nov. 20. 21:49

Ne akard magadnak be beszélni a rosszat, hiszen csupa jóság van a képletedben. Persze biztos, hogy a rossz dolgaid a múltba is gyökereztek.


És ne feled, hogy: A jelen életed időfája: , mint egy nyitott könyv.

A KARMÁD. Akkor sem változna, ha akarod. Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere!

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De hogy melyik ágra juss fel, azt Te választod ki. Te döntheted el napról-napra haladva előre. Nem láthatod, hogy mi jön jövőre. Néha - néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad még is felvezessen a koronára. Tetteid a gyökerekre hullnak. Ahogy nő a fa sokasodik az ága.

Sorsod ez által még is – szabad akarattal - irányíthatod, ha a múltad tévedésit ismered és megváltoztatod.

236. Ilcsi Mama (válaszként erre: 233. - Alidamolnar)
2011. nov. 20. 21:39

Kedves Alida. Tudod az asztrológusok méreg drágán dolgoznak. Ezt a fórumot én azért is indítottam, mert sokak már, e feltöltések alapján is értelmezni tudják a saját képleteiket. Persze csak azok, akik nem szkeptikusok. Ha megírod az adataidat nagyon szívesen - ajándékként - mint eddig mindenki másnak is, elkészítem neked is, a kérdéseid alapján a képlet ellemzésed, és ha küldesz e-mail cimet a horoszkóp körödet is elküldöm neked. Csak sajnos várni kell, mert nagyon sok kérés vár már előtted. Priviben küld el a pontos születési év.hó nap, hely, és percpontosságú születési idődet. Ugyan is akár már 10 percnyi születési idő eltérés is a fejtésnél tév utra vezethet benünket. Az meg ugye senkinek sem jó.

Próbálj egy kicsit bele olvasni a felrakott dolgokba. Talán akkor majd mire elkészül a Tiéd is, még jobban meg fogod érteni a leírást. ....

235. Ilcsi Mama (válaszként erre: 227. - Takács Szilva)
2011. nov. 20. 21:26
Kedves Szilvia, nagyon köszönöm az elismerő szavaidat. Nagy örömmel tölt el, hogy segíthettem neked. Azt is tudd, hogy nem véletlenül írtam, hogy a kicsi gyermek kinövi a betegségét. Minden rendben lesz meglátod. Szeretettel üdvözöllek szép kis családoddal együtt. Ilcsi Mama.
234. Ilcsi Mama (válaszként erre: 231. - HnéViktória)
2011. nov. 20. 21:23
Kedves Viki, majd neked is megírom.De ez csak egy játék nincs tudományos alapja.
2011. nov. 20. 21:22
Esetleg tud valaki megbízható asztrológust? (Akár priviben is, nagyon köszönöm előre is, ha segít valaki.)
2011. nov. 20. 21:13

Kedves Ilcsi Mama!


Nagyon köszönöm a válaszodat. Nagyon, de nagyon érdekes dolgokra hívtad fel a figyelmemet.

Szerintem el fogom készíttetni a horoszkópomat, mert most már tényleg érdekel a dolog.

Köszönöm még egyszer! Alida.

231. HnéViktória (válaszként erre: 228. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 21:13

Drága ILCSI MAMA!Engem is érdekelne mi voltam elöző életemben.?!

Valami romlott bűnös ember lehettem...:-Szép estét...

230. Ilcsi Mama (válaszként erre: 229. - Alidamolnar)
2011. nov. 20. 21:03

Kedves „alidamolnar”. A születés időpontjában az asztrológiai égitestek együttállásának konstellációinak Grafikai ábrázolás a

H O R O S Z K Ó P.

Persze ehhez szükséges, - hogy a fejtés is pontos legyen -, kell a születési év. hó nap hely és a születéskori percpontosságú időpont is, mert különben, ha az aszcendens nem pontos, akkor az egész horoszkóp kör házai elcsúsznak. És jegyek és házak jelentés tartalmai is, téves következtetésekre adnak lehetőséget.

A csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Ők formálják, személyiségünket, abban a pillanatban, amikor életet és lelket kapunk. (Felkelő pont=Aszcendens: AS.), vagyis az-az állatövjegy határozza meg, amelyik az illető világrajövetele pillanatában a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban emelkedni látszik a látóhatáron, amint a FÖLD 24 óra alatt végbemenő tengelye körüli forgását végzi.

Valamint akkor is, amikor ezek a bolygók életünk során folyamatosan át - áthaladnak az állatövi Nap jegyünkön, és az aszcendens jegyünkön is.

Amelyik bolygó a legerősebb a születésünkkor, és amelyet a csillagok állása is meghatároz az lesz az erősebb a jellemünkben”.

Ha nincs sok időd, hogy az egész feltöltött anyagot átnézd, akkor a 150. számon megtalálhatod, hogy mely számokon lett felrakva: például az állat jegyednek megfelelő jellemzés. A kérdésedre már azokból is sok választ kaphatsz.

Persze a horoszkóp alapján is lehet tudni, hogy mely munkaterület az, amelyik passzol az egyéniségedhez, és a tudásodhoz.

Persze a mai nehéz munkavállalás világában nem tudom, hogy lehet-e váltani? Még akkor is, ha az egy kényszerpálya. De hogy egyébként mi lett volna a feladatod az életben képleted szerint? Azt viszont nem árt megismerned, mert az életminőség jobbitása soha sem késő.


Indiában a bölcsek úgy tartják, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza.

A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

Ha hisztek ezekben, a dolgokban, ha nem.


A Horoszkóp segítségével jobban megismerhetitek önmagatokat és másokat is.

Vannak dolgok, melyeken tudunk változtatni kisebb vagy nagyobb akarattal.

Ha kellően tudunk következtetni ezekből, a jelekből, arra is van lehetőségünk, hogy szabad akarattal megváltoztassunk minden olyan rossz tulajdonságokat, melyek megkeserítik a saját és a környezetünkben élők életét.


Az emberek életében az ismétlődő hibák főként akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a körforgása során, újra és újra áthalad TRANZIT módon, az Aszcendensen, és az állatövi jegyükön.

A bolygók fényszögeikkel pedig a folytonos körforgásuk következtében bekapcsolnak minden a születési horoszkópban adott aspektusokat.

Ezért ha Ti ismeritek az állatövi jegyeiteket, annak leírásait, ismeritek az uralkodó bolygókat, és más bolygókat is, amelyeknek fényszögei kihatással vannak rátok, még arra is van lehetőséged, hogy a megtörténéseken változtatassatok

Mert ha elindítunk valamit, legyen jó vagy rossz, számíthatunk rá, hogy következményekkel fog járni. Gyakran kételkedünk benne, hogy életünk eseményei igazságosak. Különösen akkor, ha bántanak, ha szenvedünk.

De semmi sem véletlen! Megeshet, hogy nem látjuk a magyarázatot, és értetlenül állunk a dolgok előtt. Hiszen a karma „gyümölcse” néha csak jóval később érik be és ki emlékszik már, mi lehetett az előzménye.

Azt is mi választjuk meg, hogyan járjuk be utunkat – egyenesen vagy kitérőkkel, eltévedünk, vagy állandóan megállunk pihenni, és az sem utolsó szempont, hogy mit hogyan fogadunk. A kellemetlen élethelyzetünkre mondhatjuk, hogy csak velem történhet ilyen szerencsétlenség, jaj, a sors ártatlan áldozata lettem!

Vagy gondolhatjuk, hogy a sors a tenyerén hordoz és az ő féltve óvott gyermekei, vagyunk,

Éljük át a jelent teljes szívvel, hiszen ez a legalkalmasabb pillanat arra, hogy cselekedjünk!

Van időnk! Inkább éljünk örömmel és derűsen, úgy, hogy közben figyelünk gondolatainkra, szavainkra és tetteinkre, a karma törvényének tudatában, nem feledkezve az öt alapvető emberi értékről:

- Erkölcs- Igazság- Béke és Szeretet.

2011. nov. 20. 20:12

Sziasztok!

Érdekel az asztrológia, de sajnos soha nem volt időm elmélyülni benne.

Az lenne a kérdésem, hogy maga a horoszkóp tulajdonképpen azt mutatja meg, hogy mi lenne a feladata az embernek az életében?

Tehát ha elkészíttetem valakivel, ki fog derülni, pl. hogy mivel kellene, hogy foglalkozzak?

Nagyon érdekel, mert biztos vagyok benne, hogy a foglalkozásom terén teljesen tévúton vagyok. Bár, késő bánat, ebből megélek, de sose szerettem, és nagyon úgy érzem, kényszerpálya.

Jó lenne kideríteni, mi lett volna a feladatom valójában, már csak úgy érdekességből is.

228. Ilcsi Mama (válaszként erre: 226. - Guzmi)
2011. nov. 20. 20:04

Kedves Magdi: Kérdésedre válaszolva. Persze ezeknek nincs tudományos alapjai, csupán egy szórakozásként kell felfogni.


A lányod az előző életében is nőként élt, a mostani Balkán felvidéken.

1250-es évben született és bizonyosan vezetőként dolgozott. Az egykori életedből következik az, hogy a mostani életedben több alázattal kell viseltetned mások irányában. Ideje, hogy megtanuld meglátni a fától az erdőt.

Egyébként a mostani életében, amikor születt Szerdai nap volt.

A szerda Merkúr nap, az 5-ös szám rezgéssel hozható összefüggésbe. Az észbeli képességeidet, okossággal, talpraesetséggel fűszerezve adta neked.

Neved Héber eredetű. Jelentése:Torony és bástya.


A fiad pedig: Német alföldön született 1025 körül. Nagyvalószínűséggel pap vagy szerzetes lehetett. Az akkori kolostori bezártságodat kell a mostani életedben helyre hoznod. Hallgatnod kell a belső hangra, mely arra ösztökél, hogy szabad akarattal változtass jó irányban az életviteleden.

Születés napodon egyébként Pénteki nap volt. Péntek Vénusz napnak felel meg. 6. -os szám a rezgés száma. Az egyénben rejlő harmóniát jelöli. Hat az alkalmazkodóképrsségre is.

Név eredet: Török-magyar. Jelentése Fehér sólyom.

227. Takács Szilva (válaszként erre: 220. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 18:49

Kedves Ilcsi Mama!

Irtam privátban is,de itt is szeretném leírni,hogy Tényleg lenyűgözött,még most is hitetlenkedek,hogy ez hogy létezhet.?!

Szinte szóról szóra igaz minden szava,amit nekem megírt.És reményt adott!!!KÖSZÖNÖM.

További sok sikert és egészséget,hogy segíthessen a hozzám hasónló embereknek visszaadni a reményt.

226. guzmi (válaszként erre: 225. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 18:48
Nyugodtan írd meg a fórumon, hihetetlen még mi mindent tudsz, Nagyon várom Köszönöm!!!!!!!!!!
225. Ilcsi Mama (válaszként erre: 222. - Guzmi)
2011. nov. 20. 14:55
Igen! A karma asztrológiából lehet tudni a kérdéseidre a választ. Elkészítem a lányodét és a fiadét is. Közzé tehetem itt a fórumon, vagy priviben kéred? Ezek az infók általában nem takarnak személyi szabadság kérdés körét sértő dolgokat.
2011. nov. 20. 14:50
Kedves "MissRituska".Kedves Rita ahhoz, hogy a születési horoszkópot ellehessen készíteni, szükség van a születési év.hó nap és a pontos időpont mellett a Helyre is. Küld el a itt fórumon, és elkészitem neked. Ha esetleg priviben kéred a választ, akkor e-mail címet is küldj nekem. Szeretettel üdvözöllek. Ilcsi Mama
223. Ilcsi Mama (válaszként erre: 221. - Tündi66)
2011. nov. 20. 14:41

Kedves „Tündik66” Kínai asztrológia szerint a Sárkány az V. a sorban. 1976. január 31-től-1977. február 27-ig, van a Sárkány éve. Tűz + Jang elemhez tartozik.

A Kínai hagyomány szerint a Sárkány a hatalom jelképe. A siker fogalma összetartozik a Sárkánnyal. Ebben az időben születetteknek a hatalomvágy, a motivációs erő, a cselekedeteiknek a mélyén rejtőzik. Az a céljuk, hogy mindentéren vezető pozíciót, tiszteletet, és befolyást vívjanak ki maguknak.

Szeretnek nagylábon élni. Nem félnek kockára tenni sem a pénzüket, sem a karrierjüket. Dolgosak, az energiájuk kifogyhatatlan. Mindent megtesznek, hogy bizonyítsák, hogy a feladatok végrehajthatók. Házi munkát már nem annyira szeretik. Nem tűrik el a hűtlenséget.

Csak is intelligens, szellemes és szórakoztató társat kíván maguk mellé.

És milyen lehet a hozzám való viszonya? Ellentétek vagyunk? Kérdésedre a válaszom:

A Bak- Sárkány jegy mindkét nembeli tagjai arról ismertek, hogy a magánéletük rovására elégítik ki becsvágyukat. Rendszerint csak lelki társaik lehetnek egymásnak.

A keleti asztrológia szerint a biztos lábakon álló Bak jegyű állhatatosságra tanítja

a zabolátlan Sárkányt.

A nyugati asztrológia szerint pedig: A hősies Sárkány lendületességgel itatja át a Bak jegyű embert.

222. guzmi
2011. nov. 20. 12:06
Egyébként a születési képletből tudható, hogy volt-e előző élete valakinek, illetve ha igen, akkor mikor és mi volt? Biztosan ember, vagy valami más? Bocsánat Ilcsi Mama ha fárasztalak, de nagyon kíváncs vagyok.
221. Tündi66 (válaszként erre: 219. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 20. 09:43

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Kérdeznék még valamit. Van egy férfi. 1976.02.20-án született. Mik jellemzőek rá a kínai horoszkóp szerint? És milyen lehet a hozzám való viszonya? Ellentétek vagyunk?

Nagyon érdekesek az írásaid!!!

Szép vasárnapot!

220. Ilcsi Mama (válaszként erre: 209. - Takács Szilva)
2011. nov. 20. 02:15
Kedves Szilvia. Elküldtem kérésedre az e-mail címedre a jellemzést és a horoszkóp köröket is. Kérek szépen itt a fórumon viaszzajelzést. Üdv.
219. Ilcsi Mama (válaszként erre: 218. - Tündi66)
2011. nov. 20. 02:09

Kedves „Tündi66” Azt valóban jól tudod, hogy a Kínai horoszkóp évtáblázat szerint, aki 1966. évben született az akkor a Ló éve volt.

Kínai 5 őselem szerint: (sorrendben a fa, tűz, föld, fém, és víz.) Aki 1966. január hó 21-től 1967. február 27-ig tartó időben született az a Ló évében és Tűz elemmel született. Pozitív sugárzással, Jang. Vagyis Te + töltésű Ló Tűz elemű vagy.

A keleti asztrológiában a jegyek az alábbiak szerint kapcsolódnak az 5 elemhez:

Fa: Tigris és Nyúl éve.

Tűz: Kígyó és Ló.

Föld: Bivaly, Sárkány, Kecske, és a Kutya.

Fém: Majom és a Kakas.

Víz: Patkány és Disznó.


Ugyan is az ismétlődő bolygó állások megfigyelése révén az Ősi Kínai bölcsek kidolgoztak egy időszámítási rendszert, amelyet alapvetően a HOLD fázisaira alapozták. A Kínai - Hold kalendárium több ezer éves. Egy teljes ciklus 60 esztendeig tart. És ezen belül vannak az egyszerűbb ciklusok az öt őselemmel. Egy - egy sima kínai ciklus 12 évig tart.

És egy – egy évet 12. állatról nevezték el.

Keleti- Kínai asztrológiában 12 éves ciklusok váltogatják egymást. Az állat jegyek szigorú sorrendben követik egymást.

Az I/ Patkány éve. II./Bivaly. III/ Tigris. IV./Nyúl. V/ Sárkány. VI/ Kígyó. VII/ Ló. VIII/Majom. IX/ Kecske. X./ Kakas. XI./Kutya, és végül XII./Disznó. Éve. És így tovább és tovább. Majd kezdődik újra a Patkány éve és így tovább-tovább.


Példaként, ha a Ló állatövjegynél maradunk, akkor legutoljára a 2002. február12 - 2003. január 31.-ig születettek azok, akik a Ló évéhez tartoznak, de ők már az elemi felosztás szerint a Víz elemet + Jang sugárzást hoztak magukkal.

Legközelebb pedig a Ló éve. 2014, január. 31-től 2015. február 18-ig, fog tartani és a

Fa + Jang elemhez tartoznak majd.


Te valószínű, hogy a nyugati asztrológiában olvastad hogy aki: 1966. december. 22-én született az Föld jegyű. Vagyis: az állatöv 10. Jele a Bak jegy, alapeleme a Föld.

December 22. - január 20-ig Bak jegy. Ennek a jellemzését a fórumon a 14 és a 23 a számon olvashatod. Az elemekről pedig a II. sorozatban 6. részében, vagyis az 58 és a 139. számokon találsz leírást.

Ugyan is a nyugati asztrológiában a 12 állatövjegyi felosztás a következő és csak 4. elemet ismer.

Földjegyhez tartozik: Bika, Szűz, Bak jegy.

Levegő: Ikrek Mérleg, Vízöntő.

Tűz: Kos, Oroszlán, Nyilas.

Víz: Rák, Skorpió Halak.


Nem olyan bonyolult a Keleti asztrológia sem csak bizonyos törvényszerűségeket kell megérteni benne. Éppen ezért, - mint már régebben is, jeleztem nektek, - most készítem a Kínai asztrológiáról szóló sorozatomat, amely alapján majd jobban lehet betekintés kapni, erről a csodás asztrológiáról is. Valamint a Keleti és a Nyugati asztrológia összefüggéseiről is.


Amennyiben érdekel benneteket, akkor szeretettel várlak bennetek továbbra is itt a „Hoxán” az asztrológiai fórumon.

Tegyétek fel kérdéseiteket úgy, mint most „Tündi66”is tette.

Remélem Kedves „Tündi66”, kielégítő választ adtam a kérdésedre.

Bocs. Egy kicsit hosszabbra sikeredet.


Szeretettel üdvözöllek benneteket. Ilcsi Mama

218. Tündi66 (válaszként erre: 204. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 19. 20:30

Kedves Ilcsi Mama!

1966.dec.22-én születtem. Eddig azt olvastam,hogy tűz vagyok és ló. Itt meg azt olvasom,hogy föld. Akkor most ,hogyan van ez?

Írj,légyszi néhány mondatot erről,ha tudsz.

217. guzmi (válaszként erre: 215. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 19. 15:23
Köszönöm, a szívemről egy hegy gördült le. Puszi Magdi
2011. nov. 19. 13:47

Nem szószerinti ídézet, Péter Orbán: A rejtett valóság című könyvéből. Mi emberek, amikor megszülettünk egy nagy és ismeretlen világba csöppentünk. Igazán biztonságban csak, akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és eligazodunk ebben a rohanó világban.

Életünk végéig, arra törekszünk a felettes "Én"-nünk, és a születési uralkodó bolygóink által meghatározott úton haladjunk. Gyakran tesszük fel magunknak a kérdést, mi a megfelelőbb módszer, hogy kérdéseinkre választ kapjunk?

Milyen információkra van szükségünk, hogy megtaláljuk a helyünket ebben a világban?

Ahányan vagyunk, annyi úton indulunk, de mindannyian csak, azt remélhetjük, hogy utunkat mindig siker koronázza.

Erre az asztrológia is utat mutathat, ha megismerjük a saját horoszkópunkat.

A tudomány és az ezoteria egy-egy út, hogy kérdéseinkre választ kapjunk.

Céljuk közös, mindkettő egy, eddig ismeretlen terület feltérképezésére törekszik, amiben van jó és rossz is, de mi magunk saját akaratunkkal ki választhatjuk belőle a nekünk legjobbat.

215. Ilcsi Mama (válaszként erre: 214. - Guzmi)
2011. nov. 19. 13:26
Mindent érteni fogsz Te is és Ő is. Hiszen nagyon sok akarat és erő rejtőzik benne, csak felszínre kell hozni. És neki megvan a kellő intelligenciája, ahhoz, hogy ezt meg is tegye, és a magajavára fordítsa a sok jót, ami benne rejlik. Meglátod minden rendben lesz.
214. guzmi (válaszként erre: 213. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 18. 19:16

Édes Drága Ilcsi Mama!!


Megkaptam az elemzést és a horoszkóp kört is. Nagyon szépen köszönöm. Még csak egyszer olvastam el, de tudod Nekem többször is kell. Abszolút telitalálat, hihetetlen ez is mennyire igaz, épp ,mint a lányomé. Azt azért már megértettem belőle, hogy a képlete nem sok segítséget ígér, sőt!!! Csak Ő tud az akaratával javítani az életén. Remélem képes lesz rá. Most nekifutok mégegyszer és lehet, hogy esetleg lesz kérdésem, Remélem nem zavarlak majd. Sok puszi és köszönet, Magdi, Ja és persze ha már én értem akkor odaadom Neki.

213. Ilcsi Mama (válaszként erre: 212. - Guzmi)
2011. nov. 18. 15:30
Kedves Magdi! Ma elküldtem kérésedre a képlet ellemzést és a horoszkóp kört is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook