Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinél nincs nagyszülői segítség, az hogy oldja meg a gyereknevelést? fórum

Akinél nincs nagyszülői segítség, az hogy oldja meg a gyereknevelést? (beszélgetős fórum)

1 2
2023. szept. 17. 12:20
Hurrá "család barát kormányunk"
2023. jún. 12. 05:30
bolcsode,ovoda az en gyerekeim idejartak nem leven nagymama a kozelben.
33. Charlize (válaszként erre: 32. - Charlize)
2023. jún. 9. 07:07

Azt akartam írni ezzel, hogy nem minden irodista mehet homeofficeba.

Az előző munkahelyemen meg volt tiltva pl.

32. Charlize (válaszként erre: 27. - Rockcica)
2023. jún. 9. 07:05

Velem közölte a felettesem, hogy nem mehetek homeofficeba, mert úgysem tudnék a kisfiam mellett dolgozni. (5 éves.)


A kolléganőm ugyanilyen idős kislány mellett mehet homeofficeba.


Én egyedülálló anya vagyok, idős nagyszülőkkel, ő férjezett, az anyjával egy házban laknak, csak külön lakrészben.


A világ nem igazságos.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Rockcica)
2023. jún. 8. 10:07

Persze, nem tud mindenki home officban dolgozni. Ahogy nem tudja mindenki rábízni a gyereket a mamára. Ez van. Azért vannak ilyen-olyan szempontból rugalmas munkák. Több ismerősöm úgy oldotta meg, hogy más műszakban dolgozott, mint a párja. Nappal egyik volt a gyerekkel, a másik dolgozott, éjjel fordítva. Van, ahol lehet csúsztatni, van, ahol vészhelyzet esetén pár napot elnézik, ha a gyerek munkaidőben a sarokban rajzolgat. Esetleg egy-egy napot bevállal egy barát vagy egy másik anyuka. Muszáj kreatívnak lenni. De mint mondtam, ha valakinek abszolút nulla segítsége van, és látástól mikulásig kell dolgoznia olyan bérért, amiből nem tud néha segítséget fogadni, annak őrült nagy felelőtlenség volt több gyereket vállalnia.

Egymilliót kellene hozzá keresni, hogy kétszázezret rá lehessen szánni? Mennyire van szükségetek, hogy megéljetek? Hét-nyolcszázezerre havonta? :o Na mindegy. De a gyerekfelügyeletet nem úgy kell alkalmazni, hogy csak az, és kész. Ha van apa és anya, akkor jó eséllyel nem esik teljesen egybe a munkaidejük, tehát egyből nem napi 9, hanem mondjuk 6 órát kell megoldani. Valamint be kell osztani a szabikat és táppénzeket, hogy csak tényleg indokolt esetben kellejen bébicsőszt fogadni.

30. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Rockcica)
2023. jún. 8. 09:23
én az öcsémnek mindent,cumit,lábost,pelenkát kifőzni.persze csak hétvégén,mert dolgoztam.a lányomnál már nem annyira.
29. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2023. jún. 8. 09:20
mármint éjjel.
28. tumbo2 (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. jún. 8. 09:18
mert régen mindenki hozzászokott,hogy az asszonynak főzni kell.jó,aki otthonvolt főzzön,bár kitalálni nehezebb volt,mint megfőzni.a munkatársnőm néha 11 órára végzett a főzéssel,mert a férje más kaját nem evett meg.a lánya nem véletlen mondta,hogy ő az életben ezt nem csinálná.mikor beteg voltam,helyettem is dolgozott,mert a hülye főnököm nem engedte meg,mikor kórházba jártam,hogy majd szabadságnak írjuk ki az órákat.8óra helyett tízet dolgoztam volna,de szerinte a szabadság az nyaralásra való.hát nyaralhat kedvére,mert kirúgták.
27. rockcica (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. jún. 8. 09:15
Home office csak az irodistáknak van egy bolti dolgozó nem tud home officolni...plusz fizetett segítség..óránként minimum 2500 Forint.Számoljunk egy kicsit..ha nyolc órás munkakörbe dolgozik valaki az Húszezer per nap..sőt 24 ? Mert az utat is számoljuk... Vagyis ha két hetet otthon vannak több mint kétszázezret..Ahhoz keresni kell egymilliót, hogy ezt valaki megtehesse...
26. rockcica (válaszként erre: 12. - Greeneyed)
2023. jún. 8. 09:10
Hát azért naponta háromszor 1500-2500 azért elég húzós.Heti egyszer mi is rendelünk, vagy menüzünk, de naponta sok lenne
25. rockcica (válaszként erre: 9. - Főnix3)
2023. jún. 8. 09:09
Én sem sterilizálgattam semmit...egy éves kora óta adok neki mindent..de mégis
24. rockcica (válaszként erre: 23. - Rockcica)
2023. jún. 8. 09:07
Plusz ugye már nem tél van
23. rockcica (válaszként erre: 7. - Főnix3)
2023. jún. 8. 09:06
Amióta az eszemet tudom szedi a cebiont,D vitamint,almázik, bananozik..szart sem ér. Most kb két hónapja adom neki a béres cseppet hogy jobb legyen az étvágya, talán mintha egy fokkal jobb lenne,még ugye az oviból már nem küldik haza egy köhontésre
22. rockcica (válaszként erre: 6. - Charlize)
2023. jún. 8. 09:04
Pontosan, nálunk ez van.Amikor két évesen beadtam bölcsibe,elmentem egy négy órás irodai munkára a közelünkben.Mentem két hetet,a gyerek beteg lett, két hét otthon.Majd ismét mentem két hetet, tíz nap otthon...Egy évig bírták,majd elküldtek hogy ez nekik nem jó...már nem próbálkozom...
21. rockcica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 8. 08:56
Sehogy..a párom nyolc órás bejelentett melóhelyen dolgozik, én ingatlanozom,ami kötetlen, plusz eljárok néha takarítani, plazmát adni hogy kiegészítsem a pénzünket, ha beteg, vagy bármi szünet van, én vagyok vele...Bulizás kb .egy évbe kétszer, hónapokkal előre leegyeztetve a keresztanyjával....Ami vagy összejön,vagy nem, mert mostanában kétszer is le kellett mondanom mivel beteg lett,úgy még nem megyek bulizni...
2023. márc. 24. 07:02
Szerencsés, mert neki van segítsége. Sokaknak megadatik, hogy nincsenek magukra utalva. Van, aki el tud menni kettesben a férjével romantikus hétvégére a tengerpartra, mert a mamáék vigyáznak addig a féléves kicsire. És van, akinek a gyerek 4 éves koráig sem adatik meg egy gyerekmentes nap, mert egyszerűen nincs kire bízni. De nem érdemes azt lesni, hogy kinek mije van, mert az nem változtatja meg a te helyzetedet.
2023. márc. 23. 22:49
Ő nem rendeli, hanem hétvégén a Mama főz, hétköznap meg a Dédi.
18. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 14:40
Mindenki a saját lehetősége szerint kereste erre a megoldást. Miért nem lehet a kicsi mellett főzni? Van járóka, abban eltöltheti a gyerek az idejét. Ha alszik, akkor is lehet főzni.
17. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 13:47

Felváltva a szülők.

Illetve fizetett segítség.

Mi is így csináltuk.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - 96e4cb8ca7)
2023. márc. 23. 11:15
Sajnos a gyerekneveléshez bőven kell pénz.
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Főnix3)
2023. márc. 23. 11:14
Idén télen olyan betegségek keringtek az ovikban, hogy a gyerekorvos is csak fogta a fejét, hogy ő még ennyi tüdőgyulladásos gyereket nem látott egy szezon alatt. Ő is és a háziorvos is azt mondta, hogy idén rengetegen jönnek erős tünetekkel járó, elhúzódó betegségekkel. Az ovi majdnem bezárt, mert alig maradt óvónő, aki nem dőlt ki. Azért ezt már nehéz elkerülni.
14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - Greeneyed)
2023. márc. 23. 11:12
Amilyen árak vannak a rendelős oldalakon, kell hozzá pénz is bőven.
2023. márc. 23. 11:06

Muszáj megoldani valahogy. A közösségbe kerülés időszaka a legnehezebb olyan szempontból, hogy sok a betegeskedés, amikor muszáj otthon lenni a kicsivel. Sok lehetőség van rá, hogy ki vigyázzon a gyerekre ha nagyon kell. Szabadság, táppénz, nagyszülők, home office, fizetett segítség. Ha nincsenek nagyszülők, a szülőknek teljes állásban kell dolgozni, és nincs pénz gyerekfelvigyázót fogadni, akkor bármilyen szomorú, de nagy felelőtlenség több gyereket vállalni.

Mi csak hétvégén főzünk. De megtehetjük, hogy hétköznap rendeljük az ebédet. Nem látom be, miért nagy dolog, ha valaki nem szokott főzni.

12. Greeneyed (válaszként erre: 7. - Főnix3)
2023. márc. 23. 10:57
Nem muszáj főzni, remek, egészséges ételeket lehet rendelni is, csak tudni kell, honnan érdemes.
11. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 10:49
21 éves lesz a nagylányom, de semmi segítségünk nem volt kiskorában, ketten oldottuk meg. Felváltva voltunk vele itthon, vagy jött be velem dolgozni.
10. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 09:45
Az nyilván máshogy oldja meg, de megoldja mert muszáj.
9. Főnix3 (válaszként erre: 8. - Charlize)
2023. márc. 22. 21:54

Sajnálom! Természetesen tudom, hogy nem vagyunk egyformák, nem reagálunk egyformán betegségekre.

Nem tudom mit mondhatnék, mert én nagyon szerencsés vagyok, nem voltak betegesek.

Nem tudom, hogy volt e/van e köze ahhoz,hogy nem óvom őket a széltől,nem sterilizáltam, sterilizálok semmit, Ha elkerülhető, mert sok esetben elkerülhető,nem kapnak gyógyszert , antibiotikumot,hanem természetes praktikákkal, homeopátiával és a test öngyógyításával gyógyultak/nak. Ha megfáztak, akkor is gyógynövény készítményeket alkalmazunk, mentolt párologtatunk.A teához mézet, citromot használunk, kerülöm a vegyszereket.

Szerencsém volt, a gyerekorvossal is, igaz úgy is kerestem annak idején,hogy tudtam homeopátiás kezelések híve.

8. Charlize (válaszként erre: 7. - Főnix3)
2023. márc. 22. 21:36

Nem garancia, hogy nem lesz sokat beteg, akkor sem.

Én 1-et nevelek egyedül, de már kirúgtak volna szerintem, ha tápra mennék folyton. Anyu segít mindig.

Kapunk főtt kaját, a legjobbakat. Tömjük gyümivel a gyereket, vitaminnal. Mégis beteg rengeteget. Ahogy a komplett ovi is. Ráadásul az óvónők mondták, hogy mostanában lassabban gyógyulnak a gyerekek, 2 heteket vannak otthon legtöbben.

7. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Charlize)
2023. márc. 22. 21:24
Az immunrendszer erősíthető. Viszont, ha nem főz, nem eszik a gyerek rendesen gyümölcsöt, zöldséget, c-vitamint, multivitamint,keveset van levegőn, akkor a gyerek nem lesz ellenállóbb.
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 22. 21:09
Ha anyuka háztartásbeli, megoldható. Ha teljes idős főállása van, kb. lehetetlen ennyit táppénzen lenni 1 embernek, apukával felváltva kell tápra menni, az biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook