Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek bal kezes kisiskolás gyermekei vannak. fórum

Akiknek bal kezes kisiskolás gyermekei vannak. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 28. 19:27
Örülök ezeknek a pozitív dolgoknak,mert engem azért megilyesztettek az óvonők,hogy mivel bal kezes az úgynevezett kereszt dominancia bezavarhat.Sőt az oviban nézik,hogy a gyerek milyen kezes,milyen lábas,sőt milyen szemes.Ez állítólag összefüggésben lehet a dyslexiával.Ezért vagyok kíváncsi minden tapasztalatra.És köszi még egyszer,hogy megosztjátok velem.
13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Noj84)
2009. júl. 28. 18:41

:))))))))))))))))))

Én is büszke vagyok rá, hogy balkezes vagyok! Egyébként én se kunkorítom fel a kezem, valószínűleg ezért is maszatolunk. ;) Egyébként jobb is így, mert órákig úgy írni... Hát, tutira megfájdulna a csuklóm... :)

Viszont nekem fekszik a reál is, olyannyira, hogy úgy érettségiztem négyesre, hogy a tanárom azt írta az értékeléshez: "Mindenkinek lehet rossz napja!" :) És fizikából is csak 2en érettségiztünk hármasra, mindenki más kettest kapott (kötelező volt ebből vizsgázni, de csak elsőben mondták meg).

De nagyon szeretem az irodalmat is. :) (A törit azért nem, mert sok benne a vér, a háború és a gyűlölködés...)

12. Noj84
2009. júl. 28. 15:03
én is balkezes vagyok. ráadásul büszke is vagyok rá. egy a tízből ;D egyébként annyi volt, hogy maszatoltam amit írok, sőt mai napig, mert nem úgy írok, mint a legtöbb balkezes, hogy felkunkorítja a kezét, hanem végighúzom a kezem azon, amit már leírtam.... így ha rossz volt a tollam, akkor merő maszat volt az egész. külalakra sose kaptam 4esnél jobbat, az tény, viszont a tartalma jobb volt, mint sok jobbkezesé :) tudod, főleg ilyen humán cuccokban, mivel a másik félteke dolgozik, erősebb lesz, mint a jobbkezesek. aztán a reál cuccokban meg le lesz picit mindig maradva. persze ez se szentírás, de jó ráfogni valamire, hogy hülye vagyok matekból :)
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2009. júl. 28. 13:34
Ha nem lesz gond az írásával, az iskolában ma már elfogadják a balkezességet.:) Meglátod, ugyanolyan ügyes lesz, mint a jobbkezes társai.:)
2009. júl. 28. 13:31
Köszönöm a hozzászólásokat.Mi sem erőltettük egy percig sem a jobb kezességre való átszoktatást.
2009. júl. 28. 12:44

Én is balkezes vagyok. Első osztályban átszoktattak a jobbkezes írásra, mert tükörírással írtam. Ezen kívül mindent ballal csinálok.

A kisebbik lányom is balkezes lesz (eddig úgy néz ki, de nem erőltetjük, hogy a másik kezét használja, nagyon ügyes.)

2009. júl. 28. 11:19
Szia.Én is balkezes vagyok,de nekem nem okoz problémát max annyit,ha írok a tollal húzom a betűt és tintás lesz a kezem:D
7. Judita79 (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. júl. 28. 09:29

nem hiszem hogy gond lesz vele! volt hogy én is fordítva írtam 1-2 betűt! de megtanultam! nem lesz vele gond! :D

meg lehet már balkezes tollat kapni, amiben gyorsabban szárad a tinta és nem tudja elkenni!

neked lesz nehéz ha majd megakarsz mutatni vmit, és balkézzel kell!


nekem úgy oldották meg hogy együtt fogtuk anyukámmal a ceruzát. én a ceruzát, anyuci meg a kezemet! és így én is ráéreztem, meg ő is könnyebben megtudta mutatni mit merre kell írni! :D

6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. júl. 28. 09:19

Ez lehet mástól is. Pl. ő nem betűnként kezeli a nevét, hanem az úgy összességében az ő neve, tehát az ő fejecskéjében mindegy, hogy balról vagy jobbról van...

De ez csak a privát véleményem!!!

2009. júl. 28. 09:16

Szia!

Nem hinném, hogy problémát fog okozni neki, a mai iskolákban szerintem már jobban figyelnek a balkezesekre, mint régen.

Én is balkezes vagyok, bár nekem okozott problémát. De csak azért, mert az apai nagymamám titokban át akart szoktatni jobb kézre. Kicsit rondábban írtam, de nagy bajom nem volt vele, sőt, amennyire emlékszem, ettől függetlenül szerettem írni... Bár szépírásból általában azért kaptam 4est vagy 3ast, mert a tenyerem éle elkente a ceruzát itt. tollat. :)

Az átszoktatás elkezdése viszont valami másban nyomot hagyott: a mai napig keverem a jobb és a bal kezemet... :(((

2009. júl. 28. 09:12
Köszönöm,hogy válaszoltatok.Én azért aggódom egy picit,mert van olyan,hogy a nevét visszafele írja le.
2009. júl. 28. 09:07

szia!


én balkezes vagyok, és semmi problémát nem okozott! Teljesen olyan mint egy jobbkezesnek! :D Egyedül a gyorsírás ment nehezebben, de ez a Te lánykádat még nem éritni! :DDD

2009. júl. 28. 09:05

Szia!

Az én fiam is balkezes és nem okozott semmi problémát,sőt sokkal ügyesebb mint némelyik jobbkezes társa!

Szép,formás betűket ír,könnyen tanul!

2009. júl. 28. 09:01
Sziasztok.A lányom most megy első osztályba,és bal kezes.Szeretnék érdeklődni,hogy okozott e ez problémát a gyermeknek az iskolában?Akinek van ilyen tapasztalata,kérem ossza meg velem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook