Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiket pénztárnál átvertek. fórum

Akiket pénztárnál átvertek. (beszélgetős fórum)

1 2 3
33. boszika31 (válaszként erre: 32. - 96126be7d9)
2009. máj. 24. 09:41

Mint minden áruháznak, a Tesconak is az a célja, hogy megtartsa a vásárlóit!

Az egyértelmű dolgokan nincs mit vitatkozni! Azt hiszem a kolléga csak a Te agresszív viselkedésedre és a fenyegetőzésedre reagált! Te vagy a tipikus vásarló, akitől betelik a vásárlók könyve! Szerintem rossz helyen jártál, mert ez a mi áruházunkban elő sem fordulhat, hogy a pultos ne tudjon segíteni!

32. 96126be7d9 (válaszként erre: 31. - Boszika31)
2009. máj. 24. 09:34

Ha kötnének a szabályok, nem kéne vitatkozni.

A garancia határidejét, ami rajta van egyérteműen a garanciajegyen, szó nélkül be kéne tartani.

Itt egyszerűen arról van szó, hogy a teszkó globál így szeretne spórolni, és megúszni a felelőséget, nyilván nem éri meg nekik egy rossz terméket kicserélni újra. Azok a "magasan képzett" kollégák azért vannak ott, hogy elhitessék a panasztevővel, hogy nem tudnak segíteni. Ilyenkor kell hisztizni és fenyegetőzni egy kicsit, ez után hirtelen mégis sikerül elintézni a dolgot.

31. boszika31 (válaszként erre: 30. - 96126be7d9)
2009. máj. 24. 09:27

Erre azt tudom mondani, hogy kötnek a szabályok.

Természetesen az ott dolgozó kollégák pontosan tudják a fogy. véd. törvény ide vonatkozó részeit!

X összeg alatt cseréljük(ami a Tesco saját döntése!)utána pedig szervíz köteles! Az ott dolgozó munkatársak a legfelkészültebb dolgozók, mindenhez kell érteniük!

30. 96126be7d9 (válaszként erre: 22. - Mohonc)
2009. máj. 24. 09:12

Nagyon teteszik ez a megoldás. :D


Seni ne hagyja hogy szórakozzanak vele. Nem azt a kort éljük, amikor "jaj én csak egy kis senki vagyok a nagy bevásárlóközpontban, senkit nem érdekel a panaszom, örülök hogy egyáltalán vásárolhattam".

Tessék kiállni a jogainkért. A szar multi az én pénzemből, a vásárlásaimból él, nehogy már át akarjon verni.

Nekem eddg sikerült kulturáltan kezelni az elszámolásokat, a hugomnak volt egyszer problémája (garanciaidő alatt tönkre ment az mp3, és nem akarták kicserélni). Ilyenkor el kell szépen magyarázni az idióta eladónak, hogy ez bizony nem jogszerű, és ha valami nem tetszik, megkérdezhetjük a fogyasztóvédelmet. Ez általában működik. :D

29. boszika31 (válaszként erre: 28. - Cepheus)
2009. máj. 24. 09:11

Tescos vevőszolgálatosként válaszolnék!

Mindíg az alacsonyabb áron kell a vásárlónak megkapni az árut. Kis Tescoban az árvisszatérítés ugyanúgy működik, a pénztáros dolga.Ott azok a pénztárgépek rendelkeznek azokkal a programokkal, amikkel a hiperben a vevőszolis gépek.Kötelessége megtenni!!!

28. Cepheus (válaszként erre: 27. - Moncsicsi83)
2009. máj. 24. 09:08
Na én pont így jártam, és a pénztáros nem vette ki a cikket a beütöttből, pedig kértem, így két napig mérgelődtem rajta. Kis TESCO-ban vevőszolgálat sincs, és mivel reklamáltam, szétszórta az almákat a zacskóból és nem adott pontot. Mindez, mert ők írták ki valaminek felével kevesebbre az árát, és ezért többet vettem.
27. moncsicsi83 (válaszként erre: 22. - Mohonc)
2009. máj. 24. 08:52
Épp pénteken volt hasonló szitu a TESCO-ban, hogy többet vitt a gép. Szegény pénztárosnak nekiugrott a srác, hogy akkor is ennyi meg ennyi van kiírva, adja vissza a pénzt. Nem tudom miért kell szegény pénztárosnak neki esni, amikor nem ő tehet az ilyenről. Ez rendszer hiba -vagy a vevő nézi el, ebben az esetben ez volt-. Nem a pénztáros írja be ekkora üzletláncokban a termékkódhoz az árat. Ilyenkor tényleg vagy azt lehet tenni hogy nem veszed meg, vagy mész a vevőszolgálati pulthoz, ott megoldják a problémát..
26. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - 0b099f6590)
2009. máj. 24. 08:48
Párom édesanyja a hét elején vett egy tálat az egyik hipermarketben. Mivel nem lát jól, nem vette ott észre, hogy kettőt ütöttek be. Nagy nehezen haza jött és itthon nézte a blokkot, hogy kettő van beütve. Párom pár nap múlva visszament és mondta, hogy mi a szitu, nézzék vissza a biztonsági felvételeket -ugye a kasszáknál van kamera mindenütt-, az bizonyítani fogja, hogy csak egyet vett. Telefonáltak a főnökségnek, hogy mi legyen, végül visszaadták a pénzt. Nem nagyon szoktak az ilyennel szarozni.
2009. máj. 24. 08:44

Én egyszer a wc papírral jártam meg. Egy nagy áruházban vásároltam elég sok mindent, tele volt a kosár, egyedül voltam, így már amiket kipakoltam lehúzta a pénztáros, többek között vettem 3 x 12 tekercses wc papírt is. Erre a pénztáros volt olyan okos, hogy megszámolta és 36 x húzta le:)))

De sajnos ezt már csak otthon vettem észre, felhívtam Őket és megígérték, hogy utána néznek, vissza nézik a kamerás felvételt és vissza hívnak, másnap hívtak is, hogy mehetek vissza a pénzemért.

Arra hivatkoztak, hogy új a pénztáros, ráadásul diák...na jó, de miért nem tanítják be neki rendesen? Ha egy kg zöldborsót veszek, akkor hány csomaggal fogja beütni??

Vagy épp a mákot? :))

24. Kleona
2009. máj. 24. 08:43
Sajnos velemis megesik hogy átvernek és álltalában akkor amikor még pakolok a szalagra a pénztáros közben dolgozik sokszor úgy hogy egy két akciós dolgot egy helyett kétszer húz le.De volt olyan hogy a biztonsági őr megkért egy fickót hogy csináljon próbavásárlást mert a pénztáros csaj elég lassú,béna volt meg gondolom elszokott nézni dolgokat.Volt olyan szerencsém hogy ezután a hapi után álltam sorban,és amikor mindent beütött a csaj szólt neki hogy ő ezt az árut nem kéri és elment,igen ám csak a csaj úgy meglepődött hogy zavarában nem törölte a vásárolt dolgokat folytatta az én cucommal én meg nem figyeltem hogy mit csinál szépen lehúzott 1500ft-al amit csak otthon vettem észre.
23. hajnalfény73 (válaszként erre: 17. - Tixtina)
2009. máj. 24. 08:39

Dehogynem! Kérd, hogy nézzék vissza a felvételt. A blokkon rajta van az időpont, úgyhogy vissza tudják nézni a biztonságiak, hiszen az áruházak fel vannak szerelve kamerákkal.

Sok sikert!

22. mohonc
2009. máj. 24. 08:38

Nekem az Auchanban voltak ilyen kalandjaim. Akciós a polcokon, de a pénztárban már nem.

Erről végül is nem a pénztáros tehet, mert ő csak kódot olvas be, de rajta csapódik le.

Egyszer vettünk 10 db műsoros CD-t, mert csak 150 Ft volt darabja - akciósan!!!. A pénztárba 1300 Ft-ot ütöttek be darabjáért. Szóltam, mire ő, hogy sajnos nem tud mit tenni, vagy ne vegyem meg, vagy fizessem ki a nagyobb összeget és menjek a vevőszolgálatra. Egyik se tetszett, mondtam, hogy én ezeket meg akarom venni, és annyiért, amennyiért ki volt írva. "Kicsit" bedühödtem, visszamentem és az egész akciós kosarat - még szerencse, hogy gurult - odatoltam neki. Ekkor már kénytelen volt valami fő-embert is odahívni, de végül is én nyertem.

Bár látványnak biztos nem voltunk semmik. :))

21. cukilany (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2009. máj. 24. 08:34

Ha ugyanannál a Sparnaál történt mindkét eset, akkor kérd a vásárlók könyvét! komolyan, azokat bizonyos időnként át kell nézetni ellenőrző szerveknél, akik ilyesmikre ugranak, emiatt nagyon nehezen is szokták odaadni a vevőknek a könyvet. Szerintem ezzel el tudod érni, h a vezetőség jobban figyeljen oda az ilyen esetekre, és panasz esetén magára a pénztárosra!


Amúgy én is pénztárban állok, és néha előfordul, hogy melléütöm a dolgokat, vagy véletlenül az előző összeg bent marad! Sajnos emberek vagyunk, de amilyen tekintetet kapok néha 50 forint többlet után. Viszont tény, hogy 2-3 ezerrel véletlenül nehéz melléütni!

2009. máj. 24. 08:34
Igen,a nagy tanulságot levontam az esetből.Még,ha hosszú is a blokk-ott helyben átnézni.Általában átfutom,de velem volt kívételesen a pici lányom,aki nagyon nyűgös,álmos volt-és siettem haza.
19. 9933e6cc1b (válaszként erre: 18. - Leoborta)
2009. máj. 24. 08:26
Nem ítéllek én el.Csak kérdeztél valamit amire válaszoltam.Én mindig szólok minden esetben.Ha többet számol,ha kevesebbet.Általában egy helyre járok vásárolni,vagyok már olyan ismerős ezen a helyen,hogy megbecsüljem az eladókat is.
18. Leoborta (válaszként erre: 14. - 9933e6cc1b)
2009. máj. 24. 08:20

Hát ilyen becstelen vagyok!

Még nem láttam olyant, hogy:

- Jaajjj hölgyem nézze már meg, 12 kólát vittem, aztán csak egyet fizettem, úgy szeretném kifizetni a maradék 11-et!

Ezt csak kisboltban, piacon stb... tenném meg, még ha valaki ezért el is ítél.

2009. máj. 24. 08:14
Bizonyítani-sehogy.sajnos.De akkor is rákérdezek,hogy fordulhat elő ilyen?Nézzenek utána,előttem vettek-e tortagyertyát-mert akkor hozzáadhatták az előző tételt.
16. 0b099f6590 (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2009. máj. 24. 08:11
Igy utólag hogyan fogok bizonyítani, hogy nem vetted meg azt az árucikket?
2009. máj. 24. 08:10

Na,felkeltem.Hát nem sokat aludtam.Mindenesetre most megiszom a jó erős kávémat,aztán irány a bolt.Az,hogy kiverem a balhét,a minimum.Még akkor is,ha véletlenül ütötte hozzá.Kicsit sok a "véletlen",ami velem történt az elmúlt fél évben.

Azt meg végképp nem értem,hogyan kerülhet rá,egy olyan árú kódja,ami nem volt a kosaramban.

14. 9933e6cc1b (válaszként erre: 8. - Leoborta)
2009. máj. 24. 08:00
Igen.Különben akkor ha becsapnak hogy legyen képem visszamenni?
2009. máj. 24. 07:59

Én pénztárban dolgozom.Sokszor volt már olyan hogy valaki sokallta a végösszeget, ilyenkor szoktam mondani ...hogy tessék félreállni és átnézni a blokkot...és szóljanak ha valami nem stimmel......mindig stimmel...((( mert drága minden.....1x volt hogy egy idős házaspárnak 2 5 liters olaj helyett 3-mat ütöttem be....a blokk ellenőrzésénél észrevették és visszakapták a pénzt.....hát mit mondjak elég csúnyán néztek rám.biztos gondolták hogy le akarom húzni őket , pedig nem semmi hasznom nem lett volna belőle...))....pedig nem direkt csináltam , csak még akkor kezdő voltam... )))

egyébként én a magyar üzletláncról hallottam ilyet , hogy a pénztárnál ügyeskednek....

12. Leoborta (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2009. máj. 24. 07:56
Pontosan így teszek én is, de a nagyoknál még örülni is tudok (legszebb öröm a káröröm):-D
11. bnedora (válaszként erre: 8. - Leoborta)
2009. máj. 24. 07:53

Hát, előfordul, hogy még bocsánatot sem kérnek, sőt...

Viszont én sem szólok, ha a pénztáros néz el valamit. Kivéve, ha nem a nagybevárlóközpontban vásárolok. Hentesnél, piacon, kis boltban szólok.

2009. máj. 24. 07:50
Mindig ellenőrzöm a blokkot,mióta 1x 8000 forinttal fizettem többet(dugig volt a kosár,és siettem,így nem tűnt fel).Azóta Én sem szólok ha az Én javamra tévednek.Remélem életem vége felé már visszajön az akkori kiesés:)
2009. máj. 24. 07:50
Majdnem minden vásárláskor átverik az embert, nekem is volt belőle részem egy párszor. Én ezért, a pénztár mellől addig nem megyek el, amíg át nem nézem a blokkot, pedig van úgy, hogy 2-3 oldalas a számla. Igaz, időigényes, de megéri, mert ott még lehet szólni, korrigálni az elírásokat.
2009. máj. 24. 07:45

Velem is előfordult, hogy átvertek (úgy érzem, véletlenül), és egy kivétellel mindig visszakaptam a pénzem, sőt bocsánatot kértek, és még aprśággal is kedveskedtek.

Előfordult az fordítottja is, hogy vettem 2 karton üdítőt, és csak egyet húzott le, így 11 flakon ingyen volt :-), legutóbb pedig valamiből vettem 40-et, és csak 2 került a számlára. Ezekben az esetekben nem mentem vissza, igaz, hogy csak otthon vettem észre. Az igazat megvallva, akkor sem szólok, ha a bejáratnál észre veszem.

Ti szóltatok volna?

7. syria (válaszként erre: 5. - Tixtina)
2009. máj. 24. 07:39

Nagyon megértelek, én nem 2000 Ft-nál, hanem 200 Ft-nál is nagyon felhúzom magam. Nem az összeg, hanem valóban az ELV miatt.

Mindig ellenőrzöm a blokkot, és azonnal reklamálok, ezzel elkerülöm a plusz utat. De igyekszem higgadt maradni, és arra gondolni: a pénztáros is emberből van, és sajnos mindenki hibázhat a munkája során. Én szándékossággal még nem találkoztam.

6. szisza33 (válaszként erre: 5. - Tixtina)
2009. máj. 24. 05:18

Hát nem tudom érdemes volna e most már lefeküdnöd.

De hogy hosszú lesz igy a napod az biztos!Főleg két nyugtatóval!!!Remélem délután tudsz aludni egy kicsit.

Együttérzek az osztálytársaddal!És a négy gyerek!Iszonyú!!!

2009. máj. 24. 04:38

Ma még le sem feküdtem,olyan rettentő dühös vagyok.Nagyon tud zavarni az igazságtalanság.De előkapom én ezt a pénztárost,és felelősségre vonom.

Már kétszer csaptak be,több ezer forinttal.Még 500 forint is számít-meg maga az elv.

Bevettem két nyugtatót,de így sem tudtam elaludni.Rossz híraket is kaptam-osztálytársam írt,hogy balesetben meghalt a férje.Négy gyerek maradt utánuk.Ez sokkal nagyobb tragédia-próbálom úgy felfogni,hogy másnak mennyivel tragikusabb a sorsa-én meg itt kesergek 2 ezer forint miatt.

Legfeljebb,többet nem megyek oda vásárolni.Csak közel volt-de kocsival Tesco-Auchan is pár perc.

2009. máj. 24. 04:08

Nekem egy ismerősöm mesélte kb.20 éve, aki bolti pénztáros volt,hogy minden vevőnél 1 ft-al többet kellet számolniuk,a bolti lopások kompenzálására.

Persze,nálam is többször előfordult hogy becsaptak,volt mikor nagyobb összegnél visszamentem,volt,hogy csak otthon dühöngtem.

Újabban rögtön a pénztár után megnézem a blokkot.


Te miért is nem alszol ilyenkor?Én 3-kor olyan fejfájásra ébredtem,hogy alig látok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook