Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
3298. NemOxi
2015. jún. 25. 08:12

Tegnap este óta megint zsibbad, érzéketlen csapódik a bal lábam. :(

Este rosszabb volt, reggel jobb lett, de egy fél óra után ismét csak húzom. Nem akarom még egyszer!!! (bepánikoltam)

2015. jún. 24. 10:25
Beutalót a korzetitol kell kérni.
3296. NemOxi
2015. jún. 23. 10:03

Sziasztok!

3 nap meglepetéswellness, Jakucci-szauna-gőz után hanem is tökéletes, de sokkal jobb lett a hátam :)

Azért a dokihoz elmegyek a jövő héten, és megnézetem vele. :)


Filcike: Hogyhogy érvénytelenítette a papírt? Hiszen időpontra ott megjelentél. Szerintem ez így nem szabályos.

És ha annyira fáj, és simán bementem volna a helyetteshez, akkor legalább a diagnosztikai vizsgálatokon túl lennél, mire újra a dokidhoz tudsz menni. Szörnyű, milyen helyzet van.


Szilvika: Hmmm, meggondolandó. Ha sikerül beutalót szereznem, be tudok jelentkezni a 8. kerbe... Köszi a tippet!

2015. jún. 18. 18:26

Halihó!


En Pesten vagyok, a Rókusban. Dr. Csüllög Etelka főorvosnőhöz kerültem. Nagyon nehezen.

Rehab főorvos : dr. Harrira M. Fahed korábban sebeszkent dolgozott, most itt van az osztályon. Ajánlom mindenkinek!

Fizetés: 5-8. ker. ingyenes, ezen kívül 600/nap. Alap itt tartózkodás 21 nap. Erre az időre csak 6 ezret kérnek el mindenkitől. Többit állják. Ebben van masszazs, tangentor, fizioterápia, torna, szobatorna, plusz pszichológus, es más olyan dolgok, ami helyreállítja az embert fizikailag es lelkileg. Gyógyszerek, infuzio es hami.

Több mint egy hónap alatt mindenki meggyógyult. Nagyon ajánlom!!!

Az ország minden területéről vannak itt emberek. Szóval hatalmas szívű es hozzáértő csapat tesz meg mindent a betegekért. Emberek!

Neten keressetek teloszamot, kerjetek a fent leírt orvost! Ne szenvedjenek hónapokig sok ezerért. :)

Panasz mentes estét! :)

2015. jún. 18. 17:15

Sziasztok!

Nagyon pipa vagyok....tegnapra volt időpontom a vizsgálatra erre kiderül az orvosom nem rendel..asszisztesn néni azt mondta jobb lenne a saját dokimmal beszélni mint helyetessel,kaptam másik időpontot,mondom oké..végülis vagy megélem vagy nem....na de az utiköltségtérítéses papíromat is érvénytelenítette így buktam 10 ezret..hát nem tudom..ez nem az én hibám hogy nem értesítenek....és igen nem vagyok jól...na de mit nekem még 5 hét...

Ne hari a kirobbanásért.de borzalmas hol tart at egészségügy...

3293. vica66
2015. jún. 17. 18:26

Sziasztok!

Hogy birjátok ezt a lehűlést? Filcike, sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Csak nem lesz megint műtét. Ird majd meg, mit mondott a doki.

Nekem jövő héten lesz esedékes a nőgyógy műtét, parázok rendesen, jobban, mint a gerincműtétnél. Egy ilyen rehab Hévizen (nem tudok hosszú i-t irni ezen a gépen) nekem is jól jönne, de annyit voltam a különböző betegségek okán már távol a munkahelytől, hogy ilyet már nem mernék bevállalni, és a család miatt se menne. Pedig lassan egy éve már a második műtétemnek, és még mindig nincs valahogy rendben a derekam, a lábam meg kitartóan zsibbad továbbra is. Remélem, a gerincem kibirja legalább azt, amig meglesz ez a mostani műtét, hátha nyugtom lesz egy darabig. :)

Mindenkinek jobbulást kivánok!

3292. NemOxi
2015. jún. 17. 08:17

Hát majd egyszer, ha eljutok a dokimhoz, megkérdezem, hogy tudnék én is egy ilyen rehabra eljutni. Mondjuk nekem csak télen lenne aktuális, most csúcsszezon van a munkahelyemen. :)


Kaptam egy másik telefonszámot egy doki magánrendelésére, akit dicsérnek, felhívom, október vége nagyon messzinek tűnik, ahogy most fáj a hátam...

3291. Kriszta 68 (válaszként erre: 3289. - NemOxi)
2015. jún. 16. 10:51
Minimum két hét, de majd ott fog kiderülni, hogy kell-e tovább maradni.
3290. Kriszta 68 (válaszként erre: 3288. - Channa*)
2015. jún. 16. 10:49

Channa!


Én úgy hallottam, hogy az alapellátás ingyenes, de olyt is mondtak, hogy 800 Ft/nap.


Na majd ha ott leszek mindent megkérdezek és leírom nektek.

3289. NemOxi
2015. jún. 16. 08:47

Kriszta: És mennyi időre mész? Úgy látom mindenképp beszélnem kell a doktorbácsimmal. :D

nem akar valaki rehabra menni még a csapatból? Hátha együtt kapnánk időpontot :)


Filcike: Sorstááárs :) Nekem ugyan még csak kettő volt gerincműtétből (meg kettő térdből, egy csomó apró bőrizés), de vár rám ez-az (3-4 sérvem van még nyaki is, lumbális is). Na majd írd meg, mi volt!

3288. Channa* (válaszként erre: 3285. - Kriszta 68)
2015. jún. 16. 06:06
Igen, évente jár. Nekem ajánlgatta a dokim, de így is drága. És persze nem csak Hévíz van, hanem szinte az összes fürdőbe lehet menni. Az már megszűnt, hogy ingyenes legyen, de a felét még fizetik.
2015. jún. 16. 05:35

Jó reggelt!

Én szombaton már nem bírtam felkelni és lábraállni,olyan dél körül sikerült járóbottal :(Holnap megyek Miskolcra,tuti műteni fog,mert zsibbad a lábam rendesen,és kb 20fokig tudom emelni..na majd kiderül!


NemOxí:engem már 4x műtöttek,én ilyen gyűjtögető vagyok a doki szerint..ez a sérvem ami most vacakol megvan már sok éve,hát eddig bírt normálisan viselkedni...az más kérdés,hogy voltam bénulva is és egyebek..

Fürdőkorházba kérj beutalót,ne arra várj hogy adjanak..:)

Úgy volt én is megyek,de sajnos közbe jött egy nagy nögyógyászati műtét így az elmaradt :(

Jobbulást mindenkinek :)

2015. jún. 15. 19:15
Egyébként tudok helyesen írni, csak ezen a hülye tab-on nem.
3285. Kriszta 68 (válaszként erre: 3284. - NemOxi)
2015. jún. 15. 19:12

A kontrollon mondtam a dokinak, hogy ugyan javulgatok, de még messze vagyok a jótól, nam lehetne-e valami rahab, esetleg Héviz. Minden további nélkül belement, ők faxolták el a beutalót.

Én azt gondoltam, hogy a Szent András reumakórházba küldenek, de mivel a Honvéd kórházban műtöttek és a NAB-ban dolgozom ezért igényjogosult vagyok és így az ÁEK mozgásszervi rehabilitációs intézetébe utaltak.

A Szent András Reumakórházba kell egy javaslat egy szakorvostól és egy beutaló a háziorvostól, azt kell elküldeni nekik. Ha elfogadják, akkor visszaküldenek valami nyilatkozatot. Azt mondták, hogy a frissen műtötteket elöre veszik. A várakozási idő viszonylag hosszú. Lehet választani alapellátást, emelt szintű ellátást ( 2500 Ft/nap), vagy panzió szolgáltatást ( 6-7000Ft/nap). Gondolom minél drágábbat választasz annál előbb bejutsz. Ha beírod a geresőbe, hogy hévizi terápia beutalás, akkor részletes leírást találsz.

A lényeg, hogy egy szakorvostól (idegsebész, de szerintem reumatológus is jó) szerezz egy beutalót. Egyébként úgy tudom, gogy ez minden magyar állampolgárnak évente egyszer jár. Persze senki nem ajánlgatta.

3284. NemOxi
2015. jún. 15. 08:26

Kriszta: Írd már meg nekem légyszíves, milyen panaszokkal utaltak Hévízre rehabra, mert nekem sosem írják ki a rehabot. :( Magán úton egy tűzoltó férjjel, két gyerekkel nem tudom megfizetni. :(

A hasamban nem tudják mi a baj, mindenki a vállát húzogatja, A véreredményem tökéletes, de olyan értékeket mérnek terheléses H2 vizsgálaton, mint ha azonnal műteni kellene...

Pénteken felhívtam az gerincdokim, október végére kaptam időpontot :( Ma írok neki e-mailt, hogy ennyit nem feltétlenül szeretnék várni.


Filcike, tudom, hogy vissza kellene olvasnom, de mi a baj?


Szilvika: Ha ennyi idő alatt ennyit fejlődtél, akkor ez a rossz mozgás már nem okozhat gondot! :) Mire végzel a kórházban szaladni fogsz hegyre fel. :)

2015. jún. 14. 17:30

Koszonom szépen lányok, jól esik, hogy írtok. :)

Remelem, jobban leszel, Filcike, es mutet nélkül sikerül helyrehozni a dolgot!

Nekem a ménes olyan meg, mint akinek csípőficama van: balra kitolom a derekam, amikor jobb labamra állok. Erősödnöm kell, azt mondjak a nagyok.

Hűvös es panasz mentes hétvégét!

2015. jún. 12. 06:09

Köszönöm mindenkinek!

Mindenképp írok,de valahogy erre az 5.műtétre nem vágyok...

Öröm olvasni,hogy ti ilyen szépen javulgattok :)

Sok erőt adtok ám,hisz azért mert nem írok,olvaslak ám benneteket :)

Most pedig bármily ramatyul vagyok,el kell indulnom a gyerekkel Budapestre kirándulni...na ez sem hiányzott!

Legyen szép napotok! :)

3281. vica66 (válaszként erre: 3277. - Kriszta 68)
2015. jún. 11. 21:37

Kriszta, örülök, hogy azért javulgatsz. Biztos jó lesz Héviz.

Az én fiam tavaly ballagott, majdnem nem mentem el, mert még a műtét előtt voltam, és elég cefetül. Végül vittünk egy széket, hogy le tudjak ülni.

3280. vica66 (válaszként erre: 3274. - 92d4e621ea)
2015. jún. 11. 21:34
Szilvika, nahát, gratulálok az elért eredményhez! :) Csak igy tovább!
3279. vica66 (válaszként erre: 3276. - F8db0709b8)
2015. jún. 11. 21:33

Sziasztok!

Filcike, nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. :(

Annyi mindenen átmentél már pedig... Remélem, talán mégse kell műteni megint. Ugyanakkor fájdalommal se lehet élni. Irj, majd, mi volt a dokinál.

Jobbulást, és kitartást kivánok neked!

3278. Kriszta 68 (válaszként erre: 3276. - F8db0709b8)
2015. jún. 11. 11:04

Filcike!


Nagyon sajnállak! Vigasztaljon, hogy neked utána mindig jobb lesz, ha jól emlékszem te hegesedni sem szoktál. Írj, hogy mi van, milyen tünteid vannak.

2015. jún. 11. 10:58

Szilvika!


Gratula! Szuper, szuper, szuper....

Mikor tudunk beszélni?


NemOxi!


Mi a baj? Írj akár priviben.


Nálam hangyafaszányi javulás. Ha felszem már nem fáj, egyre többet tudok talpon lenni. Azért ez még messze van a jótól, még hosszú menet lesz...


Most kaptam a hírt, hogy 25-én mehetek Hévízre. Ez nem a Sze t András kórház lesz, hamnem a Honvéd kórház rehabilitáziós intézete. Remélem ez is olyan jó lesz, mint amiket a Szent András kórházról hallottam. Legalább két hét.


Sajnos nekem terhelésre még egyre jobban fáj. Ma kipróbáltam az aquafitnest, csak fél órát bírtam. Majd ma du meg holnap kiderül, hogy milyen hatása volt.


Holnap ballag agyerekem (8-os volt), izgulok, hogy hogy fogom végig bírni.


Írjatok!

2015. jún. 11. 10:53

Sziasztok!

Én jövőhéten megyek dokihoz,szerintem megint műteni fognak :( Már teljesen kész vagyok! :(

Kitartás nektek és vigyázzatok magatokra!

Jobbulást! :)

3275. NemOxi
2015. jún. 11. 09:30

Kriszta: Még nem voltam dokinál. Sajnos most nagyobb bajok vannak, a hátamnak ki kell tartania, úgy néz ki, előbb a hasamat kell rendbe tenni. :(

Mi volt a kontrollon? Javul a helyzet?


Szilvika: Hurrráááá! :) Jó ilyen jó híreket olvasni!

2015. jún. 10. 16:13

Kriszta! Mit mondott a doki?

Velem hatalmas dolog történt: tudok járni! :)

Keret, mankó nélkül. Még persze nem az igazi, ahhoz kell egy kis idő.

Csodálatos érzés!

Lett itt egy barátom. Isten nem hagyott magamra. Jövőhonap elején megyek haza. Addig sok minden történik.

Remélem, ti jól vagytok!?

3273. 92d4e621ea (válaszként erre: 3272. - Kriszta 68)
2015. jún. 8. 23:29

Szia Kriszta!

Oda érsz. Drukkolok Neked. :)

Amint vegeztel, hívj fel kerlek, kiváncsi vagyok, hogy haladsz a gyógyulásban. Addigra lemegy a vizit es a kezelések is!

Gyogyulok skacok ezerrel. Mar csak egy mankóval megyek. Lejtőn is simán. Azt mondtak ma a nénik, higy orvosi csoda vagyok. Gyorsan javulok. Kerekes székben hoztak, most meg megyek lassan :) szóval minden ok.

Szep napot gyógyulást mindenkinek!

3272. Kriszta 68 (válaszként erre: 3271. - NemOxi)
2015. jún. 8. 10:12

Nemoxi voltál dokinál, hogy vagy?


Lányok, fiúk itt mindenki meggyógyult?


Én holnap megyek a kontrollra (8hét). Kiváncsi vagyok mit mond a doki. Annyi javulás van, hogy fekve már nem fáj, de már nagyon unom a fekvést, félek, hogy totál leépülök. Megpróbálok beutalót szerezni tőle Hévizre. Az a baj, hogy ha a tornát csinálom (ami még gyógytornának sem nevezhető) akkor is fáj. Elmentem a régi gyógytornászomhoz, aki azt mondta, higy ne csináljam. Adott helyette idegmobilizációs gyakorlatot. Most 12-re is megyek hozzá, először fogok autót vezetni. Reggel jó koránbevettem a gyógyszereimet, mert enyhén kába vagyok tőlük. Drukkoljatok, hogy odaérjek (és haza is).


Szóval írjatok, mi van veletek.

3271. NemOxi
2015. jún. 8. 09:15

Szilvika!

Miylen jó, ha ilyen emberekkel találkozol! Ezen a hangtálas dolgon én is gondolkodtam már, de nekem elérhetetlen innen, ahol lakom.

Gyógyulj hamar!

3270. 92d4e621ea (válaszként erre: 3269. - Kriszta 68)
2015. jún. 6. 23:51

Szia Kriszta!

A tibeti hangtàl terápiát végző ember feltesz a hatadra egy tálat. Aztán lejjebb viszi. A talpára is es egyéb helyekre is. Lényege ezen réz színű drága talak azon az oldalon ütése, amerre az energiát szeretnénk aramoltatni. Először hason majd hatra fordultam. Lélek simogató csilingelo hangok is vannak. Csodálatos érzes. Magam sem hittem ebben, nem ismertem. Aznap alvás. Másnap mar egyenesen mentem es mindenki mosolygott a folyosón. Főleg Zoli, aki büszke volt. Hatalmas sikerélmény ez neki. Ma mar csak egy mankóval járok. A pszichológus es az egész osztály döbbenten veszi észre a hatalmas es gyors valtozasom. Van egy barat itt, akivel lelkileg formáljuk egymást, törődünk a

másikkal. Csoda ez.

A gép amit vettem: rendeltem 2500-ért.

Gold Hand XTF-502

Low frequency therapeutic equipment

Csütörtökön rendeltem, péntek reggel 10-kor ki is vitte a futár.

Végre megvan az igazi! :)

3269. Kriszta 68 (válaszként erre: 3267. - 92d4e621ea)
2015. jún. 5. 18:15

Szilvika!


mi az a hangtál terápia?


milyen gépet vettél?

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook