Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
4498. Laura31
2016. nov. 10. 17:23
Mindig addig csinálom amíg nem fáj. Viszont mára oda jutottam hogy brutálisan fáj állandóan. Jövő héten gerincsebész kontroll.
4497. csikil4ny (válaszként erre: 4493. - Laura31)
2016. nov. 10. 16:00
Szia! Jaj te, ha fáj a gyógytorna akkor ott valami nem jó. Nem szabad erőltetni, nekem mindig mondja a gyógytornász, hogy csak addig csináljam a gyakorlatot ameddig kellemes és nincs fájdalom...
2016. nov. 10. 15:26
Sajna nincs vége,a hibás torna miatt képtelen vagyok használni a hátizmaim alsó részét,ematt lett a lágyék sérvem.Azt ha végzek az ithoni dolgaimmal megműtik,majd jön az elcseszett hátam.Mostmár így utólag nagyon bánt ,hogy hagytam magam eme tornász hülyeségének és nem kerestem mást.De ugye az ember bízik ,hogy na most ez msjd segít....
4495. Laura31 (válaszként erre: 4494. - 477cc08f01)
2016. nov. 10. 10:18
Köszönöm, hogy reagáltál a bejegyzésemre. Nálad mi lett a megoldás?
4494. 477cc08f01 (válaszként erre: 4493. - Laura31)
2016. nov. 10. 07:17
Így kezdődötttt az én kálváriám is,műtét,torna (egyéni)okos tornász-tűrni kell mert eleinte fáj-aztán kiderűl,hogy mégse kellett volna tűrni mert azért fájt mert nem azt és úgy mozgattam amit kellettttt volna.Sajna kénytelen voltam hinni a tornásznak hiszen ő mondta....
4493. Laura31
2016. nov. 10. 06:04

Sziasztok!


Filcike nálam ugye kétszer műtött szegmens van, igazolt 2 sérv ( nyaki gerincem igazolt c5 6 gyök krónikus idegi károsodás, gerincsebész véleménye hogy a jelenlegi állapot végleges és a terhelhetőség nem tér vissza hosszú távon sem ), magas vérnyomás és tachycardia, epe és máj betegség, középsúlyos asztma és kevert szorongásos depresszió. Ezzel mentem a bizottság elé. Majd látom hogy mit adnak de így nem tudok dolgozni sajnos.


Hétfő óta járok ultrahangra a vállamra azzal nincs is gond. Viszont járok egyéni gyógytornára és a bajok itt kezdődnek. Azóta iszonyatosan felerősödtek a fájdalmaim. A nyakam be van húzva ki sem bírom egyenesíteni. Most már mind a két vállam és karom fáj. Zsibbadás mind a két kezemben jelentkezik. Újra jött a szédülés és minden apró mozdulatnál iszonyatos nyaki gerinc fájdalom. Nem tudom mit gondoljak.

Ráadásul egy hete a derekam is szarakodik ( ott tudom hogy van spondylophyta képződés ) alig bírok kiegyenesedni és zsibbad a lábam is.

Hogy mi a fene lehet velem???

4492. f8db0709b8 (válaszként erre: 4491. - Laura31)
2016. nov. 4. 05:30

Szia;)

Engem 4műtött és 2igazolt sérvvel mozgáskorlázottsággal ill.sziv és érrendszeri betegséggel 54%-ra vettek.

Baba jól van köszönöm;)teszek fel friss képet nektek:)

4491. Laura31
2016. nov. 3. 08:56

Filcike hogy van a babócád?

Én tegnap voltam bizottság előtt. Majd kb egy hónap mire jön az eredmény.

4490. f8db0709b8 (válaszként erre: 4489. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 16:02

Én alapból diagnózissap megyek..a doki csak megerősít és próbál műtétre rábeszélni én meg igyekszem tiltakozni...azérr szerencsére most olyan egetrengető gondom nincs...

Te hogy vagy?

Többiek?

4489. csikil4ny (válaszként erre: 4488. - F8db0709b8)
2016. okt. 29. 08:06
En is roppant duhos voltam amikor a neurologus azt mondta, hogy akar hipochonder is lehetek, mert o nem tudta felallitani a diagnozist.
2016. okt. 29. 05:10

Sziasztok!


Ahogy olvasgatlak benneteket rosszul vagyok!

Hogy húzhatnak igy dolgokat?Miért gondolkodnak ennyit egy vizsgálaton miért tolják a műtétet ami egy laikusnak is feltűnik h bizony kell...

Kezelésekkel is elmehetnek ahova gondolom hisz az csak tüneti ill.átmeneti megoldás..a dokik nincsenek tisztában azzal h dolgozó családos emberekről van szó?

Felháborító ez a rendszer h dobálják vagy épp váratják az embert!

Én összerakom a kezem h faca dokim van sok éve:)

Vigyázzatok magatokra!

Kellemes hétvégét nektek!

4487. Ameliox (válaszként erre: 4290. - TokRa)
2016. okt. 29. 00:35
Körülbelül értem, hogy a szüleid és a feleséged nem tudják, nem fogják fel, hogy mi a bajod, és mivel jár ez. Fel kellene világosítani őket, hogy akár bénulás is fenyegethet. Hogy bénulás veszélyével is számolni kell. És jobb a bénulást megelőzni. Én is voltam műtve, anyám azt se tudta, meg én sem, hogy mi az a rupturált discus hernia, az első orvos (neurológus) hazaküldött és 2 hónapra kért CT-t, felvilágosította, mosolyogva megnyugtatta anyámat, hogy nem lesz műtét, majd amikor meglett a CT (addig végig feküdtem), az idegsebész, akinek megmutattam a CT leletet, soron kívüli, sürgős, azonnali műtétre tett. Ja, a neurológushoz kerekesszékben gurultam be, az idegsebészhez saját lábon mentem be, mégis rájött, hogy kell a műtét. A műtét megváltás volt, amit már több mint 2 hónapja vártam végig feküdve, ezidő alatt a család fel sem fogta, hogy mennyire komoly a baj, azt hitték, hogy "majd kifekszem". A lakásban gurulós széken közlekedtem (kerekesszékem nem volt),és kínomban azon röhögtem, hogy a neurológus megállapította, hogy "nincs parezis"-em. Túl fiatal volt a neurológus, ezért követte el azt a hibát, hogy nem rendelt el azonnali CT-t és műtétet. Kiszakadt és ÉLVÁNDOROLT porckorongdarab nyomta a durát, parezisem nem volt, de bármelyik pillanatban kialakulhatott volna. Az elvándorolt szó is szakszó, durva dolgokat okozott. Most csütörtökön saját lábon mentem be idegsebészhez, másfél éve volt a műtét, kért CT-t (fokozódó tünetek miatt), vasárnap lesz a CT. A mai napig felfoghatatlan számomra, hogy amikor kerekesszékes voltam,és 20/24 órás ágybanfekvő már egy hete,és már egy hete pizsamában vagyok, de nem lustaságból, akkor miért nem kaptam CT-t azonnal. Később anyámnak youtube videot mutattam, amiben elmagyarázzák, hogy mi az a rupturált discus hernia. Természetesen én sem tudtam diagnosztizálni magam, nekem is talány volt, hogy mi történt a gerincemben. Anyám csak nézett nagyokat,hogy "ő nem is gondolta volna", meg ő teljesen elhitte a neurológusnak, hogy "nem lesz műtét". Én láttam rajta, hogy téved, azóta is az évszázad legnagyobb tévedésének tartom és tartottam végig, míg pizsamában kifeküdtem azt a 2 hónapot 23/24 órát feküdve 2 hónapon keresztül. A műtét után még 6 hetet feküdtem (20-22/24 óra fekvéssel napi 500-1000 méternyi séta megtételével kombinálva. Lehetett volna parezis is. Inkontinenciám se volt neurológiai szempontból, csak egyszer szartam magam alá, mikor gurulós szék nélkül mentem ki a WC-re de nem sikerült odáig eljutnom, hanem a kagyló mellé estem. A lényeg: normális orvos szerintem nem várja meg a parezis és inkontinecia megjelenését, hanem már előtte is műtétet kér, vagy legalábbis azonnali CT-t.
4486. Ameliox (válaszként erre: 4403. - TokRa)
2016. okt. 28. 22:29
Mit mutatott az MR? Lesz-e műtét? Vagy esetleg mostanában van a műtét? Vigyázzon magára, szerintem kell a műtét, mert még lebénul.
4485. Laura31 (válaszként erre: 4484. - NemOxi)
2016. okt. 28. 15:02
Kérdeztem és két orvos válasza nem. Egx hátrány így is kövér disznó vagyok de még dagadok majd....
4484. NemOxi (válaszként erre: 4483. - Laura31)
2016. okt. 28. 14:25

Fogalmam sincs, milyen az az MR, de velem mostanában mindig kísérleteznek. :)

Irodába megyek dolgozni, ebből itt elegem van. Imádtam ezt a munkát, de aztán a munkából családi játszótér lett, és én lettem a boxzsák. Azt prdig rosszul viselem. Kerestem mást.


Te szedsz szteroidos cuccot a műtéti dolgokra is, nem? Nem fognak ezek összeveszni?

4483. Laura31
2016. okt. 28. 12:06

Montelukast tablettát és budesonid por pipám van sajnos kellenek meg a ventolin is mert éjjel is felébredek hogy fulladok.


Spec MR? az milyen? új melóhely? mit fogsz csinálni? bátor vagy!

4482. NemOxi (válaszként erre: 4481. - Laura31)
2016. okt. 28. 08:54

Az inhalátorokkal óvatosan. Én is kaptam. Ha kialakul a megszokás, nem fogod tudni abbahagyni és ez is szteroid...

Én majd nov 9-én megyek spec MR vizsgálatra, addig semmise. A CT nem elég a dokimnak.

Nov 7én kezdek egy új munkahelyen, muszáj lesz egy kicsit kitartanom, ha nem akarom, hogy munkahely nélkül maradjak.

4481. Laura31
2016. okt. 27. 19:06

Nemoxi hogy vagy? Lesz műtét? Felmondási idő után mi Lesz?

Akkor jön az arc zsibbadás ha ülök.

Meg van a fulladás köhögés miértje: asztma.Kaptam tablettát és két inhalátort.

4480. NemOxi (válaszként erre: 4479. - Laura31)
2016. okt. 27. 10:06

Nekem is vannak ilyen foltok. Nyirkos, hideg időben inkább érzem ezeket.

A műtét után sokáig jött-ment a sok ilyen tünet... most már egy részük elmúlt.

4479. Laura31 (válaszként erre: 4478. - NemOxi)
2016. okt. 26. 10:02

Nem tudom ez majd kiderül a bizottságon vagy utána. Gondolom egy - két év aztán felülvizsgálat.


Szeretnék kérdezni valamit. Hallottatok olyat hogy az arc egy jól körülírható foltban zsibbad nyaki gerinc miatt? Nekem volt ilyen zsibbadás ami az első műtét után megszűnt. Most viszont megint érzem...

4478. NemOxi
2016. okt. 26. 09:42

csikil4ny: Sajnos igazad van.


Laura: Ideiglenes lesz a leszázalékolás?

4477. Laura31
2016. okt. 25. 11:48

Nyakigerincc betegsége, műtéte miatt rendszeres orvosi ellenőrzést és komplett rehabilitációs kezelést igényel. Tartós ülés, állás nem lehetséges. Jelenlegi munkáját elvégezni nem tudja.


Ez az elsőfokú munkaköri alkalmassági orvosi vélemény.

4476. csikil4ny (válaszként erre: 4473. - NemOxi)
2016. okt. 25. 11:36
Igen, mert az orvoslas tuneti kezelest ad, nem erdekuk egeszsegesse tenni az embereket. S most nem osszeeskuves elmeleteket gyartok.
4475. NemOxi
2016. okt. 25. 11:28
Én nagyon sokat tapasztaltam, amíg gyógymasszőrködtem. Azóta nem hiszem például, hogy a szteroid megoldás.
4474. Laura31 (válaszként erre: 4473. - NemOxi)
2016. okt. 25. 09:28
Nemoxi nagyon egyetértek azzal amit írtál. Nekem is tüneteket kezelnek csak de komplexen senki sem látja át. Most megyek üzemorvoshoz véleményért a bizottsághoz. Holnap lesz allergia teszt és ismételt légzésfunkciós vizsgálat.
4473. NemOxi
2016. okt. 25. 08:36

Ezért nem jó a sokféle, de specializálódott orvos. Az ortopéd orvos nem tudja, hogy a szíveddel van gond, a szívorvosod a gerincedről nem tud. És mivel ők nagyon sokat tanultak nagyon speciálisan, nem foglalkoznak egymással.

Nekem az asztmám is valószínűleg a sérvtől eredeztethető, és a migrénem is. De nem tudnak/akarnak az okkal mit kezdeni, kezelik a tünetet.

4472. csikil4ny (válaszként erre: 4471. - Laura31)
2016. okt. 24. 18:35

Ez az, de nem kellett volna valamelyik orvosnak feltűnnie? Két lábon járó orvosi lexikonnak kellene lennem, hogy tudjam mi bajom? Borzasztó!


Egyelőre még mindig szidom magam, mert amikor jól vagyok el-ellógom a gyógytornát, amikor fáj akkor jut eszembe, hogy már egy-két hete nem csinálom a megszokott gyakorlataim.

4471. Laura31 (válaszként erre: 4470. - Csikil4ny)
2016. okt. 24. 18:30
Sőt a 3-5 csigolya ahol a légzés idegei mennek. Nekem ezért van a komoly légzészavarom
4470. csikil4ny
2016. okt. 24. 16:39
Én most igyekszek levegőt kapni, mert nagyon ledöbbentem: eddig erről nem hallottam, pedig nekem pont a c4-c5-ös csigolyáknál van a gond....
4469. Laura31
2016. okt. 24. 15:43
Igen nekem is c4-5 miatt van.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook