Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2017. jan. 1. 17:42

Többiek!

Hogy vagytok?

4527. Kriszta 68 (válaszként erre: 4526. - Dagimanó)
2017. jan. 1. 17:42

Szia Dagimanó


Ilyenkor még lehet ödémásodás, ami eltarthat 2 3 hétig. Hegesedésről még korai beszélni az én tudomásom szerint. Ha van otthon non-szteroid akkor szedjed (nekem ezt mondták) . Aztán minél előbb vissza az idegsebészhez ha nem javul.

Nem kell még elkeseredni.

4526. Dagimanó
2016. dec. 30. 15:05
Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot és ledöbbentem milyen sokan küzdenek a gerinc problémákkal. December 13-án tehát 2 hete műtöttek kiszakadt gerinc sérvvel. Minden fájdalmam azonnal elmúlt. Kedden műtöttek szerdán simán mászkáltam, csütörtökön haza is engedtek. 2 éve kínlódtam, úgyhogy ez megváltás volt, hogy végre egyenesen gerinccel megyek nem úgy, mint Quasimodo :-) És pár nap múlva jött a hideg zuhany. Fáj a derekam, nagyon, mint mikor idegbecsípődésem volt csak most nem a bal felem, hanem a jobb. Alig tudok megmozdulni 2 hete szinte csak fekszek. Próbálok én de nem megy :-( Most 2-3 napja már olykor a műtött felem is fáj. Van 2 kisfiam 2,5 és 6 évesek. Mi lesz velem? Lehet az, hogy műtét után 2 héttel új sérvem van? Vagy begyulladt? Hegesedik? Voltam házi orvosnál azt mondja menjek vissza idegsebészetre de ott meg azt mondták majd januárban, mert szabin van a dokim. Valaki volt hasonló helyzetben? Vagy 2 hét után korai megijedni? De hát az első 4-5 napban olyan jól voltam, most meg... :-(
4525. csikil4ny (válaszként erre: 4524. - Kriszta 68)
2016. dec. 26. 09:15
Neked is boldog Karacsonyt!
2016. dec. 26. 08:50
Kicsit megkésve ugyan, de mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt kívánok!
4523. Tünde38
2016. dec. 13. 00:31
Sziasztok használ e valaki tönkölypelyvás derékaljat?Olyan sok jót olvastam róla de érdekelne tapasztalat.
4522. csikil4ny
2016. dec. 11. 12:47
Sziasztok! Hogy vagytok?
4521. Laura31
2016. nov. 29. 06:19

Sziasztok!

Mindenki nagyon csendben van már egy ideje.

Én lefoglalom magam a karácsonyi készülődéssel. Egész jó hatással van rám.

4520. csikil4ny (válaszként erre: 4519. - Liinka)
2016. nov. 24. 14:00

Szia!



Sajnos nagyon jol latod a helyzetet, de tenni csak egy valamit tehetsz: ne tiltsd, mert minel inkabb kapalozol ellene annal inkabb fog ragaszkodni. Ultesd le es mondd el neki, hogy ez az o dontese es neked barmikor barmit elmondhat, szamithat rad. O kell felismerje, hogy nagy a baj.

4519. Liinka
2016. nov. 24. 09:24
Sziasztok s.o.s segitség kellene .Mit tegyek a 18 lányomat megütötte a barátja szeptemberben.Mindannyionkat meg viselte nagyon őt is borzaasan ki borult.Most pedig újból beszélget vele meg bocsájt neki teljesen ki vok.Mert ski egyszer megteszi.Ráadásul egy bevásárlóközponban történt.Utána a nyakát is meg szorongatta.Bele vok bezegedve h mi lesz ha meg ismétlődik Ha mondjuk kettesbe száll el az agya ennek a dögnek és nem áll meg egy pofonnál.Tehetetlenek vagyunk.Kérlek segutesetek Mit tegyek Köszönöm.Egy kétségbe esett anya😞😞
4518. Laura31
2016. nov. 24. 06:53

Szia Kriszta!


A héten voltam gerincsebésznél és neurológusnál is. Mindkettő véleménye ugyanaz: gerincvelő érintettség van. A felső sérvem nyomhatja a gerincvelőt amit sajnos neurológiai vizsgálat is alátámaszt több ponton:-( Úgyhogy van MR időpontom is már.

4517. Kriszta 68 (válaszként erre: 4516. - Laura31)
2016. nov. 23. 20:39

Úgy látom, szóhoz sem jut a társaság. Remélem lesz értelme a fellebbezésnek. Ha valaki, hát te igenis jogosult vagy.

Sajnos régen boldog-boldogtalant leszázalékoltak. Most meg a nagy ínségben azt se akit kellene. Remélem összejön neked.

Tudom, hogy nem jó dolog a régi dolgokat felhánytorgatni, de a helyedben végiggondolnám, hogy bepereljem az első dokit. Arról már nem is beszélve, hogy most is meddig várattak, tolták a műtét időpontját, aztán meg azt mondják, hogy sajna károsodott az ideg.

Ezeknek mi csak egy "eset" vagyunk.

Felháborító.

4516. Laura31
2016. nov. 19. 11:35

Megkaptam a bizottság határozatát és felháborítónak találom nem csak én hanem az orvosom is.

43%-ot kaptam és szerintük napi 8 órában simán dolgozhatom ülve csak ne emeljek nehezet ne gyalogoljak és ne hajoljak.

Ezzel szemben gerincsebészi vélemény hogy szigorúan tilos 10 percnél tovább ülni ( nem is tudok . Nem vették figyelembe a középsúlyos asztmámat ( ami megfelelő tüdőgyógyász pulmonológus főorvosi szakvéleménnyel volt alátámasztva ) nem vették figyelembe az ágyi spondilózist tünetekkel (szintén szakorvosi papírral és radiológiai papírral ) nem vették figyelembe hogy maradandó ideggyöki károsodásom van nem vette figyelembe sőt elvette és nem kaptam vissza az üzemorvos alkalmatlansági igazolását miszerint tartósan ülni állni nem lehet és sem jelenlegi munkakörömben sem hasonlóban nem vagyok alkalmas. beírták hogy betegségem kezdete 04.01 mikor az első műtétem 01.22-én volt. úgyhogy már postán a fellebbezés.....

4515. Tünde38
2016. nov. 18. 07:56
Én is jártam nyáron rehabilitációra a helyi fürdőbe de használni nem használt sőt inkább roszabb lett a helyzet.Van egy ismerősöm előttem műtötték ő nem járt rehabra utána minimálisan tornázott otthon.Sokkal jobb állapotban van mint én.Jó két sérv sem egyforma meg a felépülés sem.De megfordult a fejembe jobb lett volna ha ezek itt nem rehabilitálnak engem.
4514. Laura31
2016. nov. 18. 06:17

A C6-os gyöki károsodás eddig a bal felső végtagomat érintette. Sajnos kb három hete elkezdődött a jobb vállam, felkarom fájni és mára már nagyon nehéz emelni azt is.

Orvos szerint a C4-5 -nél levő mediális sérv nyomhatja a gerincvelőt. MR január 7-én. Igazából nem javasolta de nem is ellenezte a tornát. Inkább valamilyen fájdalomcsillapító fizioterápiás kezelést javasolt.

Akkor most azért menjek olyan helyre ahol mégjobban lenyomorítanak mert területileg csak oda mehetek? Inkább nem majd itthon kitalálok valamit.....

4513. 477cc08f01 (válaszként erre: 4512. - Laura31)
2016. nov. 17. 19:45
Ugyan ilyen indoklással nem engedtek a műtétem helyére (Debrecenbe)a megfelelő rehabra hanem küldtek Nyiregyre ,hogy nyomorékot csináljanak az emberből.Hiába minden lelet,javallat idegsebészi ajánlás,mocsok egy dolog.Ja és ezek után amikor azt mondják vége ,szerintük rögtön gyógyultnak lettem nyilvánítva. Se táppénz,se ellátás,se rehab,se egészség....eléggé brutális amikor így bánnak az egyébként is elesett emberekkel.
4512. Laura31
2016. nov. 17. 19:33
Azaz indok, hogy nem én választom ki hova akarok menni hiába van beutalóm hivatalosan. Kizárólag a területileg illetékes ellátóhelyre mehetek még akkor is ha ott nem tudnak ellátni:-(
4511. Kriszta 68 (válaszként erre: 4510. - Laura31)
2016. nov. 17. 18:21
Ezt nem értem. Milyen indokkal?
4510. Laura31
2016. nov. 17. 12:15
Én ma felháborodtam mert megtudtam az oep nem fedezi a rehabiitációm semmilyen költségét. Úgyhogy ennyi volt.
4509. csikil4ny (válaszként erre: 4508. - Laura31)
2016. nov. 17. 10:42
Szomoru, De ki kell hozni a leheto legjobbat a helyzetbil. Anyum addig halogatta az orvosi konzultaciot, hogy lebenult a jobb karja. Ez nekem is figyelmezteto jel, de januarig nem tudok gyogytornaszhoz jarni es meg mindig nem mindegy, hogy melyikhez...
4508. Laura31
2016. nov. 17. 07:50
Nincs rendben. De mire kiszabadították az ideggyököt addigra az fizikailag is sérült. Olyan szinte hogy nem fog regenerálódni sohasem. azt mondta semmivel sem lehet életre kelteni sajnos. ezzel már együtt kell élnem. max a felette levő sérv okozott tünetet lehet egy újabb műtéttel megszüntetni. ezért az mr.
4507. f8db0709b8 (válaszként erre: 4506. - Laura31)
2016. nov. 17. 07:21
Akkor a doki szerint ez igy rendben is van?😱
4506. Laura31
2016. nov. 16. 09:43
Végeztem az orvosnál. Azt mondta mivel károsodott az ideg sajnos a mostani állapotommal nem tud többet tenni. Kontroll Mr vizsgálatot kért a felső sérvek miatt.
4505. Laura31
2016. nov. 15. 13:00
Fönt van a tapasz izomlazításra. Holnap megyek az OGK-ba. Lesz bőven mit mondani és kérdezni :-( A gyógytornászom szeretne egy ujabb MR vizsgálatot mert a májusit már elavultnak tartja.
4504. Laura31 (válaszként erre: 4503. - Tünde38)
2016. nov. 12. 13:29
Már én is nagyon várom hogy hétfőn reggel feltegyék MOndták hogy kapok izomlazítósat meg van gyöki fájdalomra is.
4503. Tünde38
2016. nov. 11. 20:52
Rajtam már a 3. csapat kinezio tapasz van.Van a derekamon és a bal lábamon hátul combtól bokáig.Én nagyon szeretem tartást ad és könnyebb a mozgás.
4502. Laura31
2016. nov. 11. 11:30

Kösznöm csikil4ny igazán jól esett.:-)

Ma másik gyógytornászt kaptam ez igazán jó volt. Sok minden kérdésemre választ kaptam és most nem voltak olyan fájdalmaim. Hétfőn pedig reggel kapok kinezio tapaszt.

4501. csikil4ny (válaszként erre: 4500. - Laura31)
2016. nov. 11. 08:45
Szia! A lelki feleben tudunk itt segiteni, sajnos a fizikaiban nem.
4500. Laura31
2016. nov. 11. 06:47

Szia Kriszta!


Tudom, hogy egy bentfekvős lenne a legjobb és mehetnék is Hévízre. Azonban a 6 éves lányom elhelyezését nem tudom megoldani annyi időre. Úgyhogy kivitelezhetetlen számomra az ilyen rehabilitáció.

Még olyan sincs akinek őszintén elmondhatnám a fájdalmamat, hogy milyen problémáim vannak, nincs aki lelki segítséget nyújtana... Nemhogy a gyerekemet bízzam bárkire is...

2016. nov. 10. 23:07

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Mindig csak fájdalom határig.


Ezt én is megszívtam, ezért jutottam a műtétig...


Ha rosszabbul vagy akkor nem jó az a torna amit mondanak...


Mikor elmondtam az utolsó (és tuti) gyógytornásznak hogy milyen gyakorlatokat adott az előző, csak fogta a fejét.


Megmondom őszintén (és most szerintem minden gyógytornász magához nyúl) volt olyan időszak, amikor az volt a legjobb, ha nem tornásztam, nem csináltam semmit.


Laura!


Próbálj meg bekeveredni egy "bentfekvős" rehabra. Egyrészt kicsit kiszálsz az otthoni mókuskerékből, másrészt (az a tapasztalatom) ott jobb szakemberek vannak.


Most, hogy Hévízen voltam a Honvéd rehabban volt olyan 3, majd utána 5 nap is hogy NEM FÁJT SEMMIM.


Most vagy a legmélyén a dolgoknak. Innen már csak felfelé van. Ne hagyd magad!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook