Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik már beadattátok a bárányhimlő elleni oltást, mik a tapasztalaitok? fórum

Akik már beadattátok a bárányhimlő elleni oltást, mik a tapasztalaitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. *hera* (válaszként erre: 28. - Lily3)
2009. ápr. 1. 11:21
lily3 szia!Tudsz már valami konkrétabbat az ismétlő oltással kapcsolatban?Nekem a védőnő 2 napja mondta hogy állítólag kijött valami rendelet hogy ismételni kell.A doktornénink meg sajna továbbképzésen van a héten,nem tudtam elérni őt.
2009. ápr. 1. 09:44

Sziasztok!

Hamarjában végig olvastam a bejegyzéseket, de nem lettem okosabb. A mi orvosunk nem áll teljes mellszélességgel az oltás mellett, és a férjem sem. Én félek tőle, be is adatnám, de le agyok szabazva.

Azt mondta a párom, hogy ez az oltás még olyan új, hogy nem tudhatjuk nem lesz gond belőle később, ha most megkapják. Hiszen nem egy 10-15 éves oltásról beszélünk, aminél már kiderültek az esetleges szövődmények. Volt olyan amit visszavontak 20 év után, mert nem jó mégse.

Mi erről a véleményetek?


Ja és a pneumococcus elleni védőoltásról? A kicsi lányom 2 éves mult nemrég, neki már megrendelte a háziorvos, a nagylányom most lesz 4 éves, ovis, és ő neki nem javasolják, holott ha ez ennyire veszélyes, akkor nem értem. Mindenhol 5 éves korig említik kiemelten a gyerekeket, az az egy év már nem számít?

Most olvastam, hogy Tatán 2-5 éves gyerekek ingyen kapják meg az önkormányzat fizeti. Ott is 5!

Szóval?!

30. lily3 (válaszként erre: 29. - Szilva07)
2009. ápr. 1. 08:44

Szerintem,ha a többi oltásnál nem volt allergiás reakció,nem valószínű hogy pont ennél az egynél lesz.

És a bárányhimlő nagyon durva is tud lenni,nem tudhatjuk előre,hogy melyik gyereknél.

Természetesen nem a döntésed ellen írtam.

2009. márc. 31. 18:00
Én nem adattam be a gyerekeimnek, el is kapták a bárányhimlőt a férjemtől, akinek övsömöre volt(ua. a vírus). Két hétig hawaii volt a gyerkőcöknek. Na most ezért nem teszem ki őket a lehetőségnek, hogy esetleg vm allergiás reakciót vált ki az oltás. Nekem az ilyesztőbben hangzik, mint pár pötty.
28. lily3
2009. márc. 31. 10:24
Beadattam,3 éves korában,most 6 éves és nem kapta el.Nem bántam meg egyenlőre.Azért egyenlőre mert valaki azt mondja meg kell ismételni az oltást majd ,valaki meg azt hogy életre szóló védettséget ad.
2009. márc. 26. 13:49
Nekem 2 gyermekem van és mindkettőnek beadattam ,és nem bántam meg.Oltás után2 hónappal bárányhimlős gyermekkel találkoztak és 2-3 pötty lett rajtuk és nem viszketett .Nagyon jó dolognak tartom,először én is féltem , de utólag helyesnek tartom a döntésem.Jó,hogy sok mindentől meglehet kímélni őket.
26. MelisUK (válaszként erre: 15. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 17:26
Az én környezetemben nem adják be ezt az oltást és bárányhimlősek lesznek az emberek. Sőt, olyan ritkán üti elő a fejét a himlő, hogy sokan 16-20 éves korukban kapják el, vagy akár soha.
25. MelisUK (válaszként erre: 11. - Megryan)
2009. márc. 24. 17:24

A legtöbb gyerek pici baba korában kapja el, még nem tudja kivakarni. Aki kicsit nagyobb, annak pedig régen is fásliba tekerték a testét, megakadályozva ezzel az elkaparás lehetőségét. Én is voltam bárányhimlős, a tesóm is, egyikünkön sincs maradandó nyoma, mert anya befáslizott. Ennyi.

Érdekes, nálunk Skóciában ilyen oltásokról egyáltalán nincs szó, se influenza, se himlő elleni. Szerintem nem is tudják az átlag emberek, hogy létezik ilyen.

24. MelisUK (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. márc. 24. 17:21
Akkor miért jó még mindig a sok-sok évtizede kitalált influenza elleni gyógyszer?
23. MelisUK (válaszként erre: 8. - Skate77)
2009. márc. 24. 17:20
Ezért szokás ilyenkor lefáslizni a gyerek testét.
2009. márc. 24. 16:29
Én megvettem a lányomnak 3 pneumokokkusz elleni oltást,a negyediket kapta ingyen .Azt mondták,hogy ezzel kiküszöböljük a gyakori középfülgyulladást nála.Erre mi jön ki a fültenyésztésből(mert mégis azóta is fel kell szúrni a fülét) ami ellen megvettük az injekciót...mert 99.5% ban ad védettséget,azt mondta a gégész,mi beleestünk a 0.5 %-ba... Elég gáz,mert egy rahadli pénzt adtunk ki érte.16 ezer volt darabja.Na ez a bosszantó!!!
2009. márc. 24. 16:18
Ma hallottam 3 gyerekről is, hogy hiába adták be nekik a bárányhimlő elleni injekciót, mégis megkapták. És azt sem lehet mondani, hogy a gyengébb változatát. A 3-ból 2 nagyon beteg.:(
20. 995261fe57 (válaszként erre: 19. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 15:51
jaja:-) holnap megyünk a második pneumora majd rákérdezek,mert jövőhónapban úgy is következik az MMR...lehet hogy egyszerre kapja meg vele
19. kostyi79 (válaszként erre: 18. - 995261fe57)
2009. márc. 24. 15:48
Ez csak feltetelezes a reszemrol, de a doki biztos meg tudja mondani, ha rakerdeztek.
18. 995261fe57 (válaszként erre: 17. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 15:40
értem...valószínű igazad lehet hogy egyszerre kapják az MMR-el,és azért van ez így...
17. kostyi79 (válaszként erre: 14. - 995261fe57)
2009. márc. 24. 15:34
Szerintem azert, mert Magyarorszagon 15 honaposan adjak az MMR-t, es azzal egyszerre szoktak beadni, v. ha nem egyszerre kapja, akkor el kell telnie 1 honapnak. (Ha jol tudom.) Nalunk 13 honaposan megkapjak az MMR-t, igy mi elobb adattuk be.
2009. márc. 24. 15:32
Mi is beadattuk mindkét gyereknek, és egyiknél sem volt szövődménye az oltásnak, még csak hőemelkedésük sem volt. Remélem, ha jön a járvány, azt is ilyen jól fogják bírni:-)
15. kostyi79 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 24. 15:30

Mi is beadattuk mindket gyereknek, bar Angliaban meg nem tartozik a kotelezok koze, csak tervezik, hogy beveszik. Magyarorszagon a gyerekorvos ajanlotta, igy megkerdeztuk a nurset, aki azt mondta, hogy evrol-evre tobb gyerek kerul korhazba szovodmenyekkel, ugyhogy ha tehetjuk, adassuk be.

Olatas utan meg hoemelkedesuk sem volt, semmi gondot nem okozott, es mar 3 jarvanyt megusztunk. Csak ajanlani tudom, aki teheti, adassa be.

14. 995261fe57 (válaszként erre: 4. - Angyalkák)
2009. márc. 24. 15:29
úgy tudom hogy a 15 hónapot ajánlanak hogy azt meg kell várni az oltással...de lehet hogy rosszul tudom,javítsatok ki ha tévednék...
2009. márc. 24. 15:27
Ja, nekünk semmiféle negatívuma nem volt a beadásnak.
12. angyalkák (válaszként erre: 5. - Mimmo33)
2009. márc. 24. 15:26

Köszi a gyors választ! Ma pont volt a TV ben róla szó. Azt mondták ,hogy ritkán bekeverhet az imunrendszernek. Hiperaktívitást is okozhat....


Mennyibe kerül az oltóanyag?

11. megryan (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 24. 15:26

Az sem mindegy, hogy mekkora a gyerek. A fiam ovijában járvány volt, és ezért a kicsi is megkapta ellene az oltást. Mert egy 1,5 évesnek nem tudod megmagyarázni, hogy ne marja szét magát.

Ráadásul tényleg sok a szövődmény. Oltással is el lehet kapni, de akkor csak pár pötyi jön ki. Ha 10 éves lenne a gyerekem, talán már nem oltatom be.

2009. márc. 24. 15:23

köszi az eddigi hozzászólásokat...:-)


várnék még tapasztalatokat!!!kíváncsi vagyok kinek hogy reagált rá a picije...


ugyanis nagyon hajlok afelé hogy beadassam én is a kisfiamnak...

9. mimmo33 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 24. 15:21

Akár halálos is lehet.

Ez olyan mint az influenza elleni oltás.Az is évről-évre változik.

Mutálódnak a vírusok, és a szövődmények amik inkább problémát okozhatnak, nem az alapbetegség.

Valahogy így magyarázta egy ismerősöm;)(mikrobiológus)

8. skate77 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 24. 15:17
Szia! A szövődmények, az orvosunk szerint nem olyanok mint 15-20 vagy akár 30 évvel ezelőtt. a bárányhimlő vírusa is sokkal "ütősebb" mint a mi korunkban volt. Nekem ez volt nagyon meggyőző érv, és az meg mellékes, de számba vettem, hoyg a lányom minden apró csipését elvakarja, na most ha a himlőt vakarta volna el, akkor igencsak csúnya nyomai maradnának.
2009. márc. 24. 15:15
Én is beadattam bogesznak, most van6lesz himlő járvány az ovinkban, nagyon kiváncsi leszek az eredményre. Nekem is azért javasolták, mert tünetileg is segít, de viszont nem lesznek szövődményei, ami a legfontosabb.
2009. márc. 24. 15:15
Miért oltatjátok be bárányhimlő ellen a gyereket? Eddig is túl lehetett élni, ez nem halálos betegség, hanem csak egy kis átmeneti dolog, amin mindenki egyszer esik át életében.
5. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Angyalkák)
2009. márc. 24. 15:15

[link]


Ezen az oldalon sok infó van!

2009. márc. 24. 15:13
Szerintetek 6 hónapos babának már beadható?
2009. márc. 24. 15:09

Mi tavaly adattuk be.Soha, semmilyen oltásnak nem volt mellékhatása másnap.Ennek volt,de nem biztos, hogy az oltástól lehet, hogy már lappangott benne valami.

A lényeg, hogy a oviban volt bárányhimlő járvány.Mi is megkaptuk, az oltás ellenére.DE!Volt 4-5 db pöttyünk, ami pár nap alatt eltünt.Nem volt lázas, levert, volt étvágya.

Ellenben akik nem adatták be, legalább 2 hetet hiányoztak.Volt olyan kis csoporttársa, akinek a nyelvén , a fütyijén , a talpán is volt pötty.A közel 40 fokos lázról nem is beszélve!

Én nem bántam meg, hogy beadattuk.Nem magától a himlőtől féltem, hanem az estleges szövődményektől, amik a betegség alatt kialakulhatnak.

remélem tudtam segíteni;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook