Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik májusban szülni fognak Pesten! fórum

Akik májusban szülni fognak Pesten! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
311. Nikk_1982 (válaszként erre: 310. - Babettii)
2012. jún. 8. 07:53

Nem, még mindig nem :-))) Talán még mindig nem tudatosult igazán hogy én most tényleg szülni fogok.

Lehet hogy majd ha elindulunk a kórházba akkor fog rámtörni a pánik...

310. Babettii (válaszként erre: 309. - Nikk_1982)
2012. jún. 8. 07:33

Hát én nem adnék az uh-ra.Bár nekem jól saccoltak,de sokaktól hallottam,hogy sokkal nagyobb volt a baba :)

Én kömény teát adok neki hagymalevéllel főzve meg infacolt.

A tegnap estét is végig aludta :) Este 21:30-kor evett és ma 5:30-kor kelt fel :)

Van még kb. egy heted :))

Nem félsz?

2012. jún. 7. 17:42

18-ra. Nem is nagyon van jele, hogy előbb akarna kibújni, még épp csak kezdek jósolgatni. Néha már eléggé terhes az állapot, de azért még jól bírom. Baba sem túl nagy, ma 3000g-ra saccolták.


És melyik csodaszer vált be végül a kisfiadnak?

308. Babettii (válaszként erre: 307. - Nikk_1982)
2012. jún. 7. 16:02

Ja-ja :)

Tegnap este 21:15-kor evett utána már csak hajnali 5-kor kelt fel :)

Ma reggel végig aludt csak enni kelt,aztán most volt egy kis nyügi,de már vagy 2 órája alszik a teraszon.

3 napja tart a nyugalom,kíváncsi leszek :)

Te,hogy vagy?

Mikorra is vagy kiírva?

307. Nikk_1982 (válaszként erre: 289. - Babettii)
2012. jún. 7. 14:42
Sikerült úrrá lenni a hasfájáson?
306. Babettii (válaszként erre: 305. - Nikk_1982)
2012. jún. 5. 09:36

Csak akkor kezdett lemenni amikor hazajöttünk.

Annyi melltartóbetét biztos elég lesz.

Egyébként én hozattam be a kórházba Lactoherbal teát, nem tudom,hogy amiatt,de másnapra lett tejem.

2012. jún. 5. 09:19

Mennyi melltartóbetét nem volt elég? Én asszem egy 30-as csomagot raktam el, az elég soknak tűnik így előre :-)

Mennyi idő kellett hogy a víz lemenjen rólad? (én még mindig megúsztam, el sem hiszem már)

304. Babettii (válaszként erre: 303. - Nikk_1982)
2012. jún. 5. 08:54

Hát én inkább pizsamát vittem be és hálóingem csak egy volt amit a szülésnél használtam,melltartóbetétet nem vittem eleget,betétből nem Tennát vittem,de nekem nem is kellett volna akkora viszont ragaszkodtak hozzá.

0,5 l sportkupakos víz csak a palack miatt (könnyebb inni belőle,ezt is behozatták a párommal)

A papucsom nem volt jó a lábamra mert nagyon be volt dagadva így abból is újat kellett behozni.

303. Nikk_1982 (válaszként erre: 302. - Babettii)
2012. jún. 5. 08:45

Amelyiket mutogatták abban volt. Én is már nagyon rég elvetettem az ötletet, pont ugyanezért mint amiket írtál.

Ha most kellene menned vinnél be magaddal még valami "extrát" ami esetleg előtte eszedbe sem jutott?

302. Babettii (válaszként erre: 301. - Nikk_1982)
2012. jún. 5. 08:40

Én az egyágyasokban sem láttam.Az 5 ágyas szobában sima műanyag szék volt.

Egyébként én nem bántam meg az 5 ágyas szobát.

akik magán szobába voltak egész nap ott ültek bent egyedül,senkivel nem tudtak beszélgetni.

Ha viszont 5 ágyasba vagy akkor ha el kell menned mondjuk mosdóba akkor addig figyelnek egymás babájára meg amíg a babák alszanak jókat lehet beszélgetni.

2012. jún. 5. 08:28
Erre én is gondoltam, hogy a kórházi ágy ebből a szempontból (is) kényelmetlen lesz. Olyan kimondott szopis fotel csak az egyágyasokban? Vagy az ötágyasban is olyan volt?
300. Babettii (válaszként erre: 299. - Nikk_1982)
2012. jún. 5. 08:26

Én ülve szeretek szoptatni.Viszont a kórházi ágy nagyon magas és kényelmetlen ebből a szempontból és mindig görnyedve szoptattam.

Amikor átkerültem másik szobába akkor ott volt szék és azon már jobban ment,de sokat lógott cicin és gondolom ezt is nehezen viselte a hátam.Itthjon már jobb lett.

2012. jún. 5. 08:19
És melyik lett végül a helyes póz?
298. Babettii (válaszként erre: 297. - Nikk_1982)
2012. jún. 5. 08:11

Bimbóvédő meg Garmastan krém.De szerintem magától áll helyre inkább.

Vagy is ha a baba rájön,hogy kel rendesen szopiznia meg te megtalálod a helyes pózt.

Nekem az első hétben leszakadt a hátam úgy fájt.

2012. jún. 5. 07:21
Kisebesedett mellbimbóra mi vált be neked?
296. Babettii (válaszként erre: 295. - Nikk_1982)
2012. jún. 4. 10:32

Én sem akartam venni mert nem gondoltam volna,hogy fontos meg úgy voltam vele majd kap ajándékokat úgy is és valaki csak vesz neki :)

Azt mondják kell a babáknak egy biztos pont anyán kívül is,mint a szundi kendő vagy a megszokott zene és ezek a dolgok megnyugtatják.Eddig csak úgy tudtam megnyugtatni,hogy cicire tettem,de ugye ez nem megoldás mert ha leveszed róla újra kezdődik az egész.

Cumit már kórházba behozattam a 2. napon mert ugye addigra még rendes tejem nem volt viszont mindig cicire tettem,hogy legyen ő meg le se szállt róla és teljesen kisebesedett s mellbimbóm.

Viszont nem fogadta el a cumit.Itthon a páromtól fogadta el,de nem lehet vele átverni.Ha cicit akar akkor nem fogadja el meg máskor is van,hogy nem kell neki és kiköpi.Inkább akkor használja ha valami bántja.Én nem vagyok ellene, sőt.Nem is tudom mi lenne,ha nem lenne :) Éjjel,nappal a cicin lógna.

2012. jún. 4. 10:14

Amikor beszélgetek idősebbekkel és szóba kerülnek a terezett nevelési elveink, mindig látom az elnéző mosolyt a szájuk sarkában... Ilyenkor mindig megfogadom, hogy leírom az elveinket még most, aztán majd előveszem 5-10 év múlva hogy legyen min kuncogni nekem is.


Terveztél is cumit adni neki, vagy az így tapasztalat alapján jött, hogy úgy könnyen megnyugszik?


Ilyen zenélős forgót én is szeretnék, csak még a páromat nem tudtam meggyőzni hogy nem felesleges pénzkidobás ami zenél is, esetleg távirányítós... :-D

2012. jún. 4. 09:57

Mondjuk hozzáteszem,hogy én nem altatom őt.Szerencsére nem is igényli azt,hogy kézbe legyen és mindig magát altatja el.

Ebben sokat segít az,hogy kapott a nővéremtől egy szuper zenélő,világító pörgő forgót az ágyába amihez távirányító is van.Nagyon megnyugtatja szerencsére.

Most is aludni próbál és megy neki a zene :)

293. Babettii (válaszként erre: 292. - Nikk_1982)
2012. jún. 4. 09:54

Hát az biztos,hogy közel sem olyan egyszerű ez az egész ahogy hittem.Amikor velünk aludt akkor nem is igazán volt hasfájós csak nyűgös.Egész este köpködte a cumit,rázni kellett a fenekét mert nem tudott aludni.Így ha nem volt ott egyből egy kezecske jött a sírás és hát apa meg ment dolgozni másnap.Így félálmomban ringattam őt,így tudtak aludni.

A fő gond az volt,hogy hagytam du. aludni mert nem tudtam,hogy fe kell kelteni etetésre.

Aztán megkérdeztem a gyerekorvost és ő mondta,hogy ne hagyjam sokat aludni,kelteni kell.

292. Nikk_1982 (válaszként erre: 291. - Babettii)
2012. jún. 4. 09:35

Ez is olyan mint talán minden más a gyerekek kapcsán: sokan ellenzik, sokan meg az egyetlen üdvözítő megoldásnak tartják. Szerintem egy ilyen pici gyereket még nem rontunk el azzal sem ha állandóan mellettünk/rajtunk van. Én is úgy tervezem hogy külön ágy az elejétől (kivételes esetek persze mindig lehetnek), aztán ha kinövi a bölcsőt akkor külön szoba.

Nekem ott van azért intő példaként a tesóm, aki még a két éves kislányával alszik együtt. Ha nem lenne a kicsi akkor valószínűleg az öt éves lány aludna az ágyában.

291. Babettii (válaszként erre: 290. - Nikk_1982)
2012. jún. 4. 09:17

Velünk alszik.Meg is bolondulnék,ha másik szobába kéne rohangálni percenként azért mert kiesik a cumi. Kb. 4-5 napig egy ágyban is aludt velem mert annyira nyűgi volt,hogy amikor már órák óta álltam a kiságya felett akkor inkább betettem mellénk.

Na meg apát is hagyni akartam aludni.

Tudom sokan ellenzik,de én nem bírtam és azóta is alszik a kiságyában.szóval nem lett tőle semmi baja.

290. Nikk_1982 (válaszként erre: 289. - Babettii)
2012. jún. 3. 21:05

Tudom persze, hogy semmi beleszólásom nem lesz onnantól az alvási szokásaimba. :-)


Külön szobában alszik a kisfiad, vagy így az elején a tietekben?

Mi kaptunk kölcsönbe egy bölcsőt, hogy az első 1-2 hónapban hadd legyen az ágyunk mellett közvetlenül, de nem tudjuk használni mert túl nagy. Pedig már beleéltem magam.

Így most a párom elkezdett bölcsőt készíteni, mert egy csomó faanyagunk van elfekvőben. :-))) Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Meg hogy elkészül-e időben. :-D

289. Babettii (válaszként erre: 288. - Nikk_1982)
2012. jún. 3. 16:26

Olvastam én is róla.Most kipróbálok egy másik cseppet.

Hétfőn megyek a gyógyszertárba és veszek angol vizet.

Az egyik klubban arra esküdnek.


Sok választásod nem lesz az alvás terén.Sajnos nem megszokás kérdése.Ha már csak nyöszörög ébren vagyok.

Reméljük azért a tied nem lesz hasfájós bár eddig ő sem volt az még is 3 óránként evés van + kiesik a cumi stb.

2012. jún. 3. 12:09

Szia!

Eddig jól voltam, de most már változó. Péntek este megfordult a fejemben hogy itt az idő, mert sűrű és rendszeres görcseim voltak, még ha nem is erősek. De zuhany után elmúlt, így még semmi. :-) Ma meg úgy érzem magam mintha ki akarnék durranni. Gondolom ez már a vég kezdete. Holnap töltjük a 38. hetet.

A napi 3 óra alvás megszokása lehet hogy nekem tovább fog tartani, mert általában még mindig tudok 9 órát aludni éjszakánként. Arra hogy kimegyek pisilni szinte fel sem ébredek. :-)


Hasfájásra már ajánlották a meggymagpárnát egy másik fórumon. Állítólag a DM-ben lehet kapni (persze csinálni sem lehet bonyolult ha egyik nagymama esetleg ráér kicsit :-)) és a csajnak melegítve és pocira rakva bevált a babánál.

2012. jún. 3. 08:11

Szia!

Na,hogy vagy? Nem sokára neked is itt az idő :D

Arra készülj fel,hogy az első pár nap otthon nem lesz valami üdítő :D

Egy hét és meg lehet szokni a napi 3 óra alvást :D

De van ami kárpótol, viszont mi tényleg hasfájósak lettünk.Eddig de. volt sírás kb. 3 órán át ma már hajnalban elkezdődött így most van egy kis időm írni.

286. Nikk_1982 (válaszként erre: 285. - Babettii)
2012. máj. 31. 19:28
Kitartás!!! :-)
285. Babettii (válaszként erre: 284. - Nikk_1982)
2012. máj. 31. 12:07

Olajat kaptam a csuklómra kb ennyi volt :D

Jól vagyunk bár a mai nap már kiborított,remélem nem leszünk hasfájósak.Ennyire még sose sírt,nem tudtam megnyugtatni csak ha cicire tettem.Remélem csak valami olyat ehettem ami neki nem tetszett.

2012. máj. 31. 08:11

Ja nem is írtam, egy hete megvolt nekem is az első ctg szerencsére mindenféle kellemetlenség nélkül. Ma megyek megint. Az én fiamat konkrétan ébresztgetni kellett hogy mozduljon már meg, pedig én gyanítom hogy nem is aludt csak szégyenlős. Olyan 15 perc után megunta és belekezdett a tornába.


Veletek mi van? Kisfiad szépen fejlődik gondolom.

2012. máj. 30. 08:09
Kipróbáltad végül az ilyen alternatív dolgokat? Kád, olaj, homeopátia...
282. Babettii (válaszként erre: 281. - Nikk_1982)
2012. máj. 29. 20:49
Aznap amikor hazajöttem nem volt bent ezért előző nap a párom bejött a kórházba és megkereste.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook