Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik májusban szülni fognak Pesten! fórum

Akik májusban szülni fognak Pesten! (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 21. 09:54

Nem is kérdeztem,hogy neked fejvégű a baba?

Te hogy érzed,a kiírt időpontban fog megszületni?

160. Babettii (válaszként erre: 159. - Nikk_1982)
2012. ápr. 20. 10:14
ja a kertben az oké :) Csak kérdés milyen idő lesz,de remélem akkor már igazi nyár lesz :)
2012. ápr. 20. 10:12

Én ebben nem korlátozom, mert imádja a kerti partikat és utána az úgyse lesz egy jó darabig. Csak annyi kikötésem van hogy mire hazaérek rend legyen és lehetőleg tisztaság.

Aztán ha esetleg nem tudnék majd aludni, nézhetem őket a kórterem ablakából :-D

158. Babettii (válaszként erre: 157. - Nikk_1982)
2012. ápr. 20. 06:19
Ja én azt előre kikötöttem,hogy az nem lehet itthon :)
2012. ápr. 19. 19:28
Lehet hogy nálunk akkor lesz igazi kupi ha bevonulok szülni. A drága férjuram már most olyan hatalmas tejfakasztó buliban gondolkodik, hogy egy hétig kéne benn maradnom hogy el tudja tüntetni a nyomait utána. :D
156. Babettii (válaszként erre: 155. - Nikk_1982)
2012. ápr. 19. 12:18
Én sem szeretek túlzottan takarítani,de a kupi meg zavar. Mindig az jut eszembe,hogy mi van ha megszülök és ilyen kupi van :) Pedig anyósom meg anya is mondták,hogy amíg a kórházba vagyok addig ők előkészítenek itthon mindent. Ha meg már a porszi kész akkor kell port törölni is :) Ha most nem csinálom meg akkor úgy marad.Mondjuk amióta a doki lecseszett azóta visszafogtam magam.
155. Nikk_1982 (válaszként erre: 154. - Babettii)
2012. ápr. 19. 12:13

:-))))) Én ezt amit leírtál simán elosztom két napra. Mindig is utáltam takarítani így pszichés alapon is gyorsabban kifáradok ettől mint ha valami olyasmit csinálnék amit amúgy szeretek.

Kíváncsi vagyok rámtör-e majd a fészekrakási ösztön valamikor, hátha akkor nagyobb lelkesedéssel vetem bele magam a házimunkába. De még nyoma sincs.

Szerintem nyugodtan hagyd későbbre a portörlést ha megteheted és pihenj. Még 4-5 hét és úgyis elfelejted mit jelent ez a szó...

2012. ápr. 19. 11:55
Te hogy állsz a takarítással? nekem már nagyon nehezen megy.most mostam,teregettem,porszívóztam meg felmostam.Viszont le kell üljek pihenni aztán jön a portörlés,de nagyon nehéz.
153. Babettii (válaszként erre: 152. - Nikk_1982)
2012. ápr. 19. 11:54
Az már kész.Csak fogkefe,fogkrém,fésű hiányzik belőle.Azt majd csak akkor teszem be ha megyünk :) de azért még 3-4 hétig bent kell lennie.
2012. ápr. 19. 11:50
Hát ha úgy érzed akkor lassan már táskába is összerakhatod a csomagodat. Vagy már azzal is kész vagy?
2012. ápr. 19. 09:34
Nem tudom,de én úgy érzem,hogy a kiírt időpont előtt fog megszületni :)
150. Nikk_1982 (válaszként erre: 149. - Babettii)
2012. ápr. 19. 08:39

Pedig ha úgy indul, az tuti nem vaklárma lesz :-)

De komolyra fordítva, én is abban bízom hogy nem azzal kezdődik. Persze nem lenne baj ha nem kellene burkot repeszteni, de inkább az, mint hogy a tágulásra kelljen rásegíteni.

149. Babettii (válaszként erre: 148. - Nikk_1982)
2012. ápr. 18. 14:56
Ne is mond,félelmetes belegondolni,hogy nekem még 4-5 hét és itt lesz a fiam :) Azért azt remélem nem magzatvíz elfolyással fog beindulni a szülés.
2012. ápr. 18. 09:58

Ugyanannyit mondott mint neked, Timi meg a felét.

Még nem tudom lesz-e a szülésznőm, de nekem még van vissza 9 hét kb, van időm gondolkodni.

2012. ápr. 17. 19:47
de van beleszólása,ő mondja meg a betegszállítónak hova vigyen,de azt tudom,hogy nem tudja befolyásolni,hogy utána kik jönnek még abba a szobába sajnos. És szülésznőd lesz végül? Mikor döntöd el?Egyébként neked mennyit mondott a doki?
146. Nikk_1982 (válaszként erre: 145. - Babettii)
2012. ápr. 17. 19:43
Én sem megyek, nem azért írtam. Csak meglepett a különbség mértéke. A dokinak nincs beleszólása melyik szobába kerülsz
2012. ápr. 17. 19:38
Akkor te mész alapítványiba, Én nem szeretnék egyedül lenni. De azért remélem normális kismamákkal leszek egy szobába bár azért remélem az ilyesmire odafigyel a doki is.
2012. ápr. 17. 19:31

A kórház által szervezett szülésfelkészítő programjának keretében jutottam be. Ma volt az újszülött osztály bemutatkozása című találkozó. Bár futólag múlt héten is megmutatták, pedig akkor a szülés menetéről volt szó.

Az alapítványi szobában van hűtő, mikró, meg kikás szopis fotel is. Meg szép színes függöny.. :-)

Az ötágyas meg hát... tipikus kórházi kórterem. Semmi szívderítő vagy barátságos vonást nem találtam benne. Persze ez végülis egy kórház tehát mi más lenne. :)

143. Babettii (válaszként erre: 142. - Nikk_1982)
2012. ápr. 17. 18:52
Oda hogy jutottál be? Mi a különbség?
2012. ápr. 17. 18:11
Voltam most a csecsemős osztályon ismerkedni. Háát... az alapítványi és az ötágyas szobák színvonala között ég és föld a különbség. Nagyon durva!
141. Babettii (válaszként erre: 140. - Nikk_1982)
2012. ápr. 17. 14:12
nekem 32 hetesen nézett flowt. én előtte gy héttel voltam a kórházba uh. és az ott becsült súlyra azt mondta sok,viszont az adatai jók és megfelel a korának.
2012. ápr. 17. 12:23
Hétfőn délelőtt megyek. Szerintem ez lesz az "igazi" 32. heti uh, mert ő tegnap csak méreteket nézett. Se flowmetria, se semmi komolyabb.
139. Babettii (válaszként erre: 138. - Nikk_1982)
2012. ápr. 17. 11:27
Nekem azt mondta a szülésznő,hogy mindenki tud és szeret mindenkivel dolgozni,mert kérdeztem,hogy van olyan,hogy orvos és szülésznő és azt mondta,hogy nincs.mindenki azzal dolgozik aki ügyeletben van. Jövő héten mikor mész?És mi lesz uh?
138. Nikk_1982 (válaszként erre: 137. - Babettii)
2012. ápr. 17. 08:58
Nem, jövő héten a kórházba megyek, adott beutalót. Biztos nem csak Timit választhatnám, csak őt ajánlotta. Ők már összeszokott csapat, gondolom félszavakból is értik egymást. Ha mondjuk a doki aktív jelenlétére is szükség van, bármilyen apró komplikáció miatt, akkor ez is sokat érhet.
2012. ápr. 17. 05:52

Szerintem csak az alapossága miatt tűnik úgy,hogy aggódik.Mondjuk engem mindig inkább nyugtat,ha valami panaszom van akkor megnéz utána meg legyint,hogy ez csak amiatt van,hogy.....

Majd akkor jövőhéten megnézi uh. Akkor is a magánrendelőbe mész? Akkor ha akarnál szülésznőt akkor az csak a Timi lehetne?

2012. ápr. 16. 21:36
Ja és engem is berendelt a kórházba ultrahangra. Megnézte ő is, megméregette és megállapította hogy a számolt 31 hetes helyett inkább csak 30-nak tűnik. Úgyhogy egy hét múlva meg kell nézni hogy nőtt-e. Ő ezen is aggódni látszott, én nem érzem annyira vészesnek a helyzetet.
2012. ápr. 16. 21:33

Na megvolt a kontroll.

Babóca még mindig (vagy már megint) irányban van, arra hogy itt nyom, ott kényelmetlen nem mondott semmit a doki. Inkább a keményedésekkel volt elfoglalva. Bár bevallotta hogy van akinek az egész terhességét végigkíséri van akinek egyáltalán nincs és a méhszájam is zárt, de mégis úgy tűnik mint aki nagyon aggódik emiatt.

Felkértem én is hivatalosan hogy legyen ott a szülésnél. Most nem tétovázott amikor az összeg került szóba. Nem is baj, azért járok magándokihoz hogy egyértelmű legyen mennyi az annyi. Mondta hogy ha szeretnék szülésznőt, ő Timivel dolgozik együtt. Majd még meggondolom.

134. Babettii (válaszként erre: 133. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 13:33
Nekem ez nagyon szimpatikus volt tőle mert ha azt akarta volna,hogy fizessek csak akkor akár hetente is behívhatna én hallottam ilyet is. A CTG az kórházba van ott meg nem kér pénzt.
133. Nikk_1982 (válaszként erre: 132. - Babettii)
2012. ápr. 16. 13:30
Ez jó, gondolom akkor azok már nem fizetős találkozások lesznek. Egy csomó helyen olvastam korábban hogy a dokik a terhesség vége fele már 2 hetente rendelik be a kismamákat. Persze jó dolog a folyamatos kontroll, na de elkérni x ezer forintot amikor csak vérnyomást mér meg méhszájat ellenőriz... Ez szimpatikusabb megoldásnak tűnik. Mert ha valami van, az ember úgyis megkeresi önszántából
132. Babettii (válaszként erre: 131. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 13:08
Ja értem, én 23-án megyek hozzá aztán már csak CTG találkozunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook