Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással fórum

Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
235. 55Judit (válaszként erre: 233. - Napsugár8)
2019. okt. 27. 10:10

Most újból ránéztem a cikkre, én sehol nem látom a terméket amiről írsz. A cikk közben valóban megjelennek termékreklámok, de egyik sem az. Egyébként Szendi írásait komolyan veszem, és nem csak azért hiszek neki mert ennek a cikknek a végén is pl. 37 hivatkozás van, hanem mert nekem már személyesen is nagy segítségemre volt ő. Uram bocsá' megmondta konkrétan mit és mennyit szedjek, és bevált.

Igazad van abban hogy a hízás-fogyás 70 %-ban a táplálkozásból, 30 %-ban a mozgásból ered. de ha gond van az anyagcserével, hiába tartom én ezt a szabályt. Amit azért hosszú időn át szoktam is tartani, sőt többet is mozgok. Hiába. Mikor belefáradok, elengedem magam és folyamatosa bűnözök. Ez most sincs másként. Felszedtem 1 kilót. Most 75 kiló vagyok a 64 centimhez. Szégyen!

Ma azért álltam mérlegre, mert újra fájnak a térdeim. :)


Kipróbálom a cuccot mert nagyon vágyom rá, és ígérem kordában tartom a kívánalmaimat. :))

234. Napsugár8 (válaszként erre: 232. - Glori88)
2019. okt. 27. 07:32
Gratulálok! Jó az, mindegy, hogy vízből, zsírból, vagy éppen a bélműködés aktivizálódása miatt, az eredmény: -3 kg! Ez a lényeg! :))
233. Napsugár8 (válaszként erre: 231. - 55Judit)
2019. okt. 27. 07:30

Kíváncsi leszek rá. A cikket én is olvastam, de amikor láttam, hogy az egésznek a végén egy meghatározott terméket reklámoznak, hát akkor már a többit el sem olvastam.


Én a napi rendszeres mozgásban, és a tudatos táplálkozásban hiszek.


[link]


Több helyen is olvasható, hogy a hízás-fogyás 70 %-ban a táplálkozásból, 30 %-ban a mozgásból ered.

De majd írod, hogy milyen hatása van! Talán éppen ez a csodapirula valóban segít. :))

232. Glori88
2019. okt. 26. 18:33
Két hét alatt 3 kg-t adtam le, 112 kg voltam a két heti mérés után. Tudom, hogy ekkora súlynál nem feltűnő mínusz 3 kg, meg ilyenkor ez még csak víz, de akkor is nagy öröm ez számomra. nagyon jól esett már azt látni, hogy kevesebb vagyok, mint amikor elkezdtem. A mozgásnak hála meg jobb az erőnlétem.
231. 55Judit (válaszként erre: 230. - Era57)
2019. okt. 25. 13:58

A bűnözés csak részben káros. Annyiból nagyon hasznos, hogy oldja a feszültséget és kimondhatjuk, na végre, ilyet is ettem! Aztán nyugi van egy ideig. :) Egyébként nem a füstölt hústól hízol, azt eheted büntetlenül.


Nekem nagyon elegem lett. A napokban olvastam valójában miért hízunk, főleg idősödő korban.

Ezt érdemes elolvasni mindenkinek: [link]


A Gynostemmát fogok szedni.

Hétfőn megrendelem, 1.-én kezdem. Magyar kutatócsoport forgalmazza, más cuccot is szedek tőlük, jók és megízhatóak. Biztos jó lesz ez is.

230. Era57
2019. okt. 23. 09:51

Szép napot mindenkinek !

Hétfőn mérlegre álltam pedig tudtam előre hogy felesleges.

Olyan mértékben bűnöztem hogy súlyom változatlan maradt.De legalább nem híztam.Szombaton kihasználva a jó időt még nyársaltunk egyet.Vasárnap az unokatesóm töltöttkáposztára hívott meg,finom füstölthús is fött bele.Imádom.

229. 55Judit
2019. okt. 17. 09:46

Lehet hogy gondoljátok, ez itt osztja az észt miközben ő is kövér. :)))

Végül is tudom én mit hogy kellene csinálni, csak az akaratgyengeség nagy úr. Így nem mindig sikerül. Viszont mivel az én koromban egyre lassúbb az anyagcsere, én meg nagyon hajlamos vagyok a hízásra, eredménynek könyvelem el azt is, hogy jó ideje nem hízok már. Nagyon ritkán egy kicsivel kevesebbet is mutat a mérleg.

228. 55Judit (válaszként erre: 226. - Era57)
2019. okt. 17. 09:40
Ez nagyon finom, hasonlókat én is készítek.
227. 55Judit (válaszként erre: 220. - Glori88)
2019. okt. 17. 09:36

Igen. Fiatalon vékony voltam. Nálam nagyon összetett dolog indította be a súlygyarapodást. Betegség, műtét, olyan lelki problémák, aminél úgy éreztem belepusztulok. Ha ettem nyugodtabb lettem kis időre. Mikor ezt felismertem, egyre gyakrabban ettem. Persze többnyire kenyeret és valami olcsót mellé. Ez aztán hozta a további egészségkárosodásokat.


Végül is most sem mondanak kövérnek, és ha fel vagyok öltözve én is úgy látom, hogy a 64 évesek nagy többségénél sokkal jobban nézek ki. Viszont ha meg lehet markolni rajtam a hájat, tehát nem két ujjal összecsípni, markolni. És érzem hogy a lábaim nem bírnak az testtömeg indexem is túlsúlyosnak ítél, akkor bizony van mit leadni. Ez 10 kiló. 160 centihez 74 kg vagyok.


És elnézést, de nem lesajnáltalak. A lesajnálás az egy ellenszenves megnyilvánulás, egyenlő a lenézéssel. Míg az ha sajnálok valakit, vele együtt érzek, és minden jót kívánok neki. Én neked azt kívánom, érd el a számodra ideális súlyt, kinézetet, és tartsd is meg! Tudj olyan dolgokat bevezetni az életedbe ami hasznodra válik, és életmódoddá tudod tenni. Ez az egyedüli módja annak, hogy megtartsd amit elérsz. :)

226. Era57
2019. okt. 17. 09:23

Leírom a kedvenc reggelim receptjét.

2 db tojást felverek,teszek bele 2 evőkanál zabpehelyt 0.5 dl vízet.Egy kicsit állni hagyom majd kisütöm.Ha mind a két oldala jó akkor sok sok zöldséggel lehet enni.De gazdagabban szeretnéd akkor egyik felére sütés közben tehetsz sajtot, sonkát és a másik felét ráhajtod.

Én szeretem.

225. Era57 (válaszként erre: 224. - Glori88)
2019. okt. 17. 09:12

Jó reggelt mindenkinek !

Én szeptember elején 120 kg voltam,ki is kaptam a házi dokimtól.Most 115 kg vagyok.

224. Glori88 (válaszként erre: 221. - Era57)
2019. okt. 16. 21:31
Nekem nagy mellem van, de a hasam jóval nagyobb. Tudtam magamról eddig is, hogy kövér vagyok. Nyilván nem leszek sose vékony, de nem mindegy, hogy 120 vagy 90 kg vagyok. Hány kg vagy most?
2019. okt. 16. 19:44
sajnos a nevem nem fedi a valóságot.. 80 kg vagyok . Azért vagyok annyi mert sokat eszem, főleg este az ágyban.20 évesen 50 kiló voltam. Közben kiderült,hogy skizofrén vagyok. A gyógyszerek től sokat hiztam.3 hónap alatt 15 kilót. Nyárra szeretnék lefogyni.
222. Icuska538 (válaszként erre: 219. - Glori88)
2019. okt. 16. 19:33
175 magas vagyok és sajnos három számjegyű...
221. Era57 (válaszként erre: 220. - Glori88)
2019. okt. 16. 19:15

Én is így voltam vele.22 évesen szinte csont kollekció voltam,54 kg mmal szültem első gyermekem.A második terhességemnél már 60 kg voltam és hat év múlva a harmadik gyermekem születésénél már 70 kg voltam.Aztán az évek múlásával jöttek rám a kilók.De mindent megtettem hogy ez így alakult.Nehéz,zsíros,fűszeres ételeket főztem.Rengeteget sütöttem , különösen kelt tésztákat.A kalória táblázat használatával szembesültem hogy mennyi kalóriát ettem meg.Többször neki fogtam egy egy diétának , nem sok sikerrel.Most 62 évesen az egészségem miatt is komolyan végig kell csinálni.

Valahol azt olvastam hogy egy nőnek ha nagyobb a hasa mint a melle az kövér.Na én ez a kategoria vagyok.

Mostani célom a 100 kg.Később meg majd a 90 kg.

220. Glori88 (válaszként erre: 214. - 55Judit)
2019. okt. 16. 14:50
Nem kell engem így lesajnálni. Valakik itt a fórumról még tőlem is nagyobb súlyról indultak és csinálják akarattal, s már vannak eredményeik. A 88 nem a születési évem. Pár évvel idősebb vagyok, de nem vagyok még 40. Viszont még valóban fiatal vagyok. Világéletemben súlyproblémáim voltak. Valamikor 14 éves koromban voltam 80 kg alatt utoljára, 17 évesen meg már voltam 90. Akkor megvolt már a 170 cm magasságom. Most egy vágyálomnak tűnik a 90 kg, pedig anno az is nagyon soknak tűnt. Igen, fiatalként fontos a külsőm is. Nem lehet ennyire pufis arcom és nem lóghat ennyire a hasam. Az egészségemet most veszem kézbe. Nem majd, most. S nem számít milyen hibákat követtem el a múltban (falási rohamok, sportolás elhanyagolása). Csak itt és most tehetek meg mindent az egészségemért, külsőmért, önbizalmamért. Fontos még számomra, hogy ha hosszú időre leáll a fogyás, akkor is kitartson az életmódom. Ha pl, egy év alatt csak 5 kg megy le, akkor se essek depresszióba és ne kezdjek el újra mértéktelenül enni nekem úgy is mindegy, úgy se fogyok alapon. Egyszer már nagyon megjártam így. 5 kg-t fogytam és 10 kg-t szedtem vissza. A mozgással az lesz, hogy úszni kezdek. A mellúszásban állítólag nem lehet elfáradni. Bár az én súlyommal biztos el lehet :) Veszek egy fürdőruhát, mivel a 4-5 évvel ezelőtti bikinim nem megy rám (azóta 17 kg-t szedtem fel) és irány az uszoda. Csak tudjak magamra fürdőruhát venni :(:) Te fiatalon vékony voltál?
219. Glori88 (válaszként erre: 213. - Icuska538)
2019. okt. 16. 14:20
Örömmel látunk. Jó itt a közösség. Milyen magas vagy és hány kg-ról indulsz?
218. 55Judit (válaszként erre: 217. - Napsugár8)
2019. okt. 16. 14:06
A mondókámmal is tudsz együtt lépni. Örülök hogy tetszik.
217. Napsugár8 (válaszként erre: 215. - 55Judit)
2019. okt. 16. 13:58

Ez jó! Ez teccik!

Én amikor a hosszú útra (piacra) indulok, olyankor számolom a lépéseket magamban. Már 1000x megszámoltam, de azzal tudok ritmust adni a gyaloglásnak. :)

216. 55Judit (válaszként erre: 213. - Icuska538)
2019. okt. 16. 13:10
Hajrá Icuska! Veled vagyok lélekben! :)
215. 55Judit
2019. okt. 16. 13:08

Gyalogláshoz mondóka:

"Alakom karcsú, járásom szép,

Tükörbe nézek, tetszik a kép."


Ha kitartóan mondogatunk valamit, a 21. napot követően elkezdődik irányába a változás. (Ezt olvastam.) A mondókát a tudatalattink utasításként fogadja, és végrehajtja azt.

Ez a mondóka most jutott eszembe, és kipróbálom. Amíg mondogatjuk séta közben, nem tudunk másra gondolni, egy meditatív állapotot teremt. :)

Próbáljátok ki ti is! Hajrá! :))

214. 55Judit (válaszként erre: 211. - Glori88)
2019. okt. 16. 13:02

Ó, te szegény, de sajnálom hogy ezt kell megélned! És még nagyon fiatal is vagy ha az a 88 a születési évedet jelenti. Neked még valóban elég fontos a kinézet, viszont az is nagyon fontos, hogy el ne veszítsd az egészségedet. mert ugye tudjuk, hogy a felesleges zsírpárnák dugig vannak méreganyaggal, és rossz ösztrogénnel.


Az én alkatom arányos, mindenhonnan kellene fogyni. Bár a lábaim vastagabbak a testemhez képest, és mindig is gyengék voltak. Számomra a kinézetem nagyon másodlagos, viszont mivel megtapasztaltam már nem egyszer milyen súlyos betegnek lenni, azon vagyok hogy elkerüljem a következő csapást. Hát, nem könnyű. Sokat vétkezek, aztán jön a bűntudat.

2019. okt. 16. 13:02
Csatlakozhatok?Magas vagyok és túlsúlyos....
212. Glori88 (válaszként erre: 208. - Era57)
2019. okt. 16. 11:32
Igen, valóban nagyon jó ilyen esetre. S motiváló, hogy másoknak már sikerült 20 kg-t leadni 100 kg körüli/feletti súlyból.
211. Glori88 (válaszként erre: 202. - 55Judit)
2019. okt. 16. 11:30
A lábaim engem sem bírnak. Nálam még az van, hogy finoman fogalmazva sem vagyok egy nőies alkat. A lábam, fenekem átlagos (vagy attól kicsit nagyobb), felül meg folyok széjjel. Pocakra és úszógumira hízok, arra viszont nem akárhogy. Nagyon méretes pocakom és oldalhájam van. Nehéz cipelni ezt a hatalmas felsőtestem. A ruhavásárlás egy katasztrófa. Strandra meg évek óta nem voltam. Ami még nagyon zavar, az a tokám. Nagyon csúfítja az arcom. 15-20 kg-val ezelőtt még nem volt, de mióta sikerült 115 kg-ra felhíznom, nagyon malackás arcom lett. 20 kg-t le kell adnom ahhoz, hogy tűrhető külsőm legyen.
210. 55Judit (válaszként erre: 209. - 55Judit)
2019. okt. 16. 10:03
Ja, és bírom ahogy a guggolásokat úgy végzi, hogy két székbe kapaszkodik, és kicsit rogyadozik a térdével és neveti. Azt mondja, már kicsit könnyebb. :)
209. 55Judit (válaszként erre: 205. - Napsugár8)
2019. okt. 16. 10:01

Igen. Elég hasonlóan táplálkozhatunk. Én is ügyelek a GI-re, csak ritkán bűnözök. Ha mégis, akkor igyekszem legalább rostokkal lassítani a CH felszívódást. Nem fogyok, de legalább már nem is hízok. Ez is valami, bár nagyon kellene fogyni.

Az a baj, hogy nem csinálom rendszeresen még mindig a meridián tornát.


Megtanítottam a tornát egy 84 éves nőnek az utcámban, több mindent egyenlőre csak ülve végez benne, de kitartó és már könnyebben mozog. Lazábbak az ízületei, jobban alszik, és látszik hogy derűsebb is. Csak én vagyok ilyen hanyag disznó. De belehúzok én is. :))

208. Era57 (válaszként erre: 200. - Glori88)
2019. okt. 15. 21:04
Ilyen esetre jó például ez a fórum ,hogy tudja az ember nincs egyedül és tanácsot , biztatást kaphat a többiektől.
207. Era57 (válaszként erre: 199. - Glori88)
2019. okt. 15. 21:01
Abigél ötlete volt hogy minden héten hétfőn mérlegeljünk,így én is csatlakoztam a heti egy méréshez.
206. Era57
2019. okt. 15. 20:56

Én reggelire 1 szelet rozsos vagy korpás kenyeret vagy valamilyen tk. kiflit vagy szeretem a tökmagos zsemlét.Mikor mit tudok venni.Szeretem a marha párizsit,virslit,tojást vagy bármilyen szalámit nem sokat belőle.Ahogy itt elkezdtünk beszélgetni talán 1-2 alkalom volt hogy valamilyen sütit ettem.

Én imádom a szőlőt ,azt olvastam hogy jó vízhajtó hatása van és nálam az emésztést is serkenti.

Szerencsére minden féle zöldséget szeretek, sok főzeléket eszem.Sajnos én mindent rántok vagy habarok, igaz most már tk liszttel.

Van még mit tanulnom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook