Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki vezetett már presszót, vendéglátó egységet, kérem segítsen!! fórum

Aki vezetett már presszót, vendéglátó egységet, kérem segítsen!! (beszélgetős fórum)

1 2
2010. aug. 31. 22:23
Volt nyitóbuli italakcióval,zenével.A zene a másik helyiségből szólt,de senki se táncolt.Igaz,nem volt kiszórólapozva,az még segíthet majd most.Szombat este 8után alig jár arra valaki az autókon kívül.Azok meg csak mennek előre.Van nyerőgép,de amint írtam,elég kevés megy abba is,olyannyira,hogy még az adója sincs meg,így a 40%-om még egyszer sem volt még.Rakok fel képeket az adatlapomra,esetleg nézzétek meg.Köszi amúgy minden ötletet.
24. lisa65 (válaszként erre: 20. - Ria0712)
2010. aug. 31. 12:46

Miután a fagyit már kipróbálta és nem igazán ment, szerintem nem szabad erőltetni!

A kávéhoz adj kis kekszeket, csokikat.

Szerintem hétvégén kell a fiatalokat becsábitani, egy-két nyerőgép is segit! És a zene-tánc!

23. lisa65 (válaszként erre: 21. - Nadine81)
2010. aug. 31. 12:44

Még egy ötlet eszembe jutott, hátha segit:

Pénteken - szombaton a másik teremben szervezz zenés estet! Ott lehetne táncolni a másik helyen pedig inni és szendvicseket enni és ülni!

Pl. melegszendvics, pogácsa, stb.

22. bbaxi
2010. aug. 31. 09:00
Ha a másik részt is megnyitod,és a helység méretei megengedik,rendezhetsz ott szülinapi zsúrokat,biztos sok szülô igénybe venné.
2010. aug. 30. 23:18

Én a LEDO-soktól hozattam a fagyit.Elöször jégkrémet akartam,aztán úgy gondoltam,a fagyipultot ha kitolom a teraszra,látványosabb lesz.A jégkrémhez az 1.árufeltöltés 40ezer körül lett volna.Fagyit 8 kartonnal kértem,egy kartonban 2x2.5liter van.Ez elég is volt kb.1hónapig.Kaptam 1-2 reklám cuccot is hozzá.Csakhogy a fagyipulthoz a kanálmosót nekem kellett"beüzemelni",kellett vennem egy kivezető gumitömlőt,amiről a víz megy,2 csap félét,mindez 10ezer Ft volt még pluszban.Amikor visszavitték a pultot,mert nem rendeltem,ezeket leszedtem,de most nem tudok vele mit kezdeni.Bízom benne,jövőre kell majd.

Most 1.-étől kinyitok reggel 6kor,de félek,hogy ebben is csalódni fogok,s fogalmam sincs,miből fogom a horribilis bérleti díjat kifizetni ebbe a hónapban:(Nem bírok belenyugodni,hogy egy forgalmas út melletti hely ne menjen.Az eldugott falusi,lepattant kocsmák is mennek,ez meg???

A másik üzlethelyiségben nyitnék cukrászdát,de a vendégek szerint ugyse menne.Mondjuk.,mondtam nekik,ne csak magukra gondoljanak,akik szeszt isznak,hanem a nőkre,gyerekekre is:)A lottózó,újságos se menne,mert az egyik konkurenciánál van minden.A kocsmájuk mellett a lerakat,s ott aztán minden.Azoknak minden,nekem semmi.Legszívesebben felrobbantanám:)

Most vagy az lesz,hogy megpróbálom a cukrászdát a másik helyiségben,hisz szülinapokra,alkalmakra torta mindig kell,vagy billiárd asztal,s versenyeket hirdetek.de azt is hogyan?Én nem tudok csapatokat szervezni:(

Na meg,a cukrászda megérné vajon?Fogalmam sincs,mennyi a sütiken az árrés,mennyire éri meg tartani.Nameg,akkor oda is vitrines hűtő,azt is honnan szerezzek?Metroba 100ezer Ft.Nagyker ha ad is vmelyik,csak söröst,abba sütit hogyan tennék?

20. ria0712 (válaszként erre: 14. - Nadine81)
2010. aug. 30. 19:46
Én is egyforgalmas út menti presszóban voltam pultos.Mi reggel 5 órakor nyitottunk.Munkába menet nagyon sokan megálltak.
19. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - Lisa65)
2010. aug. 30. 16:57

???Nem mondtam ,hogy az árút hozza ingyen,hanem a hűtőket.

Amik dekoratívabbá ,színesebbé teszik az üzletet,és egy jó vendéglátó helység attól jó,hogy van miért bemenni!:))

18. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - Lisa65)
2010. aug. 30. 16:34

Természetesen az elején fel kell tölteni rendesen a hűtőt,de utána két hetente járnak ,és fogyás után veszi le az ember a cuccot a kocsiról.

Szerintem ez elég korrekt.

17. lisa65 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2010. aug. 30. 16:31
Áruld már el melyik az a cég, aki ingyen hozza az árút? Mert nekem volt az üzeletemben, de a hűtőt csak akkor kaptuk ingyen, ha telerendeltük a hűtőt (vagyis meg volt szabva, hogy mekkora hűtőhöz mekkora rendelés kell - és akkor nem kell fizetni érte)
16. 40163fd81d (válaszként erre: 14. - Nadine81)
2010. aug. 30. 16:06
Ezért jó a jégkrém,azt kora tavasztól őszig lehet tartani,és a cég hozza a hűtőpultot,repicuccokat,és az árut is,nincs gondod vele,és nyáron vonzó tényező az arra járóknak.
15. lisa65
2010. aug. 30. 13:11
Hát lehet, hogy a másik helyiségben érdemes lenne egy kis süteményes boltot csinálni, vagy lottózót.
2010. aug. 30. 12:04

Köszönöm az ötleteket.A billiárd,csocsó,darts versenyt lehet megpróbálom.

Ez egy város széli,forgalmas út melletti 2x30 m2-es ck-házból épült presszó.Nem kocsma jellegű,de nemis elit hely.Azért áll 2 helyiségből,mert egy harmonika ajtóval le van választva a 2 egymástól,de ha sokan lennének,egybe lehetne nyitni a kettőt.De 2 különálló üzletre is alkalmas lenne,mert van a másiknak külön bejárata,raktára,wc-je.

A konkurenciák reggel 8-9kor nyitnak,mi is eleinte 9kor nyitottunk,de senki se volt.Vagy nagyon korán kellene,6kor nyitnom-mert végülis az már majdnem falu,sok a korai kelő,meg talán akik jönnek be a városba dolgozni hátha beugranának kávéra.Veszek minden nap újságot,tudnak ott olvasni.Tartottam fagyit is,eleinte jöttek,aztán bejött 2hét rossz idő,leselejteztem a fagyit,s nem hoztam újat,de nemis keresték.

13. bbaxi
2010. aug. 30. 10:56

Inkább kocsma,vagy kávézó?

Ha afiatalokat szeretnéd megfogni,lehet érdemes valami kávékülönlegességeket kínálni,meg koktélokat,ne csak a megszokott sima feketét,meg italokat.

Ha gondolkodsz biliárdasztalban,lehet versenyeket szervezni,meg dartsot is tehetsz be,és abból is versenyek.


A konkurenciát én is megnézném,hogy mi az amit másképp csinálnak,miket kinálnak,amiért esetleg szívesebben mennek oda a vendégek.

12. 40163fd81d (válaszként erre: 10. - Nadine81)
2010. aug. 29. 07:33
Jégkrém?
11. lisa65
2010. aug. 29. 07:19

Idő kell annak, hogy beinduljon az üzlet! Bizony kell hozzá egy-két év és kitartás.

Szórólapozz, akciózz az szokott segiteni.

Persze attól is függ, hogy igazából kávézó, vagy kocsma jellegű a létesitmény, mert ha kocsma akkor nem szabad 10-kor nyitni, akkor már reggel 6-kor kell, mert sokan akkor mennek a kocsmába! Nézz körbe a konkurenciába ott mikor nyitnak, miket árulnak milyen áron és próbálj meg alájuk menni és hirdetni, akár villogó fényekkel és nagy táblákkal! Mindennapra szervezz más és más akciókat, mondjuk egyik nap minden 5. sör ingyen van, vagy az 5. sörhöz jár egy 3 centes feles vagy ingyen kávé, stb. Tegyél ki ingyen sósmogyit, vagy ropit a piához. Tudom ezek mind pénzbe kerülnek, de csak ilyennel lehet az embereket megfogni, utánna már jönnek maguktól is, ha jól érzik magukat!

De legelőször a konkurenciát nézd meg az a legfontosabb!

Legyen minden reggel friss napilap,

10. nadine81 (válaszként erre: 8. - Gigi80)
2010. aug. 28. 18:14
Igen,van terasz is,nyáron is inkább bennt ültek,mert bennt hűvösebb volt.Az a baj,gyalogjárda nincs az én felemen.Raktam ki a háztetőre kültéri világítást,meg vannak ilyen sörös kislámpák kinnt,de semmi.Volt,hogy féláron adtam az összes röviditalt,de semmi.Most még a szórólap hátra van,talán az bejön.
2010. aug. 28. 18:12

Hú,nem semmi.Pedig akkor azért abból még lehetett volna valami.Én mit nem adnék,ha csak havi 2x lenne 80ezres forgalmam...Mi is kifestettünk+minden,nem pár hónapot terveztem ott maradni.És nemis akarom ott hagyni!!nem nyugszom bele,hogy egy fő út mellett levő,szép üzlet nem megy!!Nem adom drágán a dolgokat,gondoltam rá,még lejjebb viszem az árakat,de félek,új vendég nem jön,s a régi meg még olcsóbban iszik.Nekem is van,hogy morognak a vendégek,hogy ha nincs épp valami,de mindent nem tudok.Arról meg csak álmodhatok,hogy ki tudom váltani a cigi engedélyt is,40ezerért.

ÁFÉSZ kocsmát éri meg kivenni,nem kér kauciót,olcsón adják,számlát is adnak,általában felújítva adják át a helyeket...

De Anita,a kauciót hogyhogy nem laktátok le?Valahogy fizessétek ki azt a 2havi rezsit,s visszakapjátok a dolgaitokat,nem?Biztos nem érné meg folytatni,ha szereznétek ti is vhogy pénzt forgóárura?Ez az,hogy én is idén lettem vállalkozó,hitelt nem kaphatok,mert tavalyi évről kérnek apeh igazolást,akkor meg alkalmazott voltam.Lassan elviszik az autómat is,mert annyit se tudok kivenni az üzletből pénzt,hogy feladjam a törlesztést.Van 6ezer forgalom,abból 4ezerért veszek másnap árut.Ha van 15ezer,veszek 7-8 ezerért.

2010. aug. 28. 18:04

Nincs kocsmám,sőt a vállalkozásokhoz sem értek.

Csak egy kívülálló vélemény az enyém.Vannak kint padok?Jó most per. pill nincs jó idő,de még lesznek szép őszi délutánok,amikor szerintem szívesen kiülnének a vendégek mondjuk egy jó sörözéshez.


A másik dolog,hogy elég hivogató a kocsmád kívülről?Esetleg valami nem tudom bábú vagy akármi ha feldobná.És a folyamatos akciók ami becsalná az embereket.Szerintem...

2010. aug. 28. 17:55

Kedves nadine.

Mintha a saját "történetem" olvastam volna. Mi is így jártunk. Kivettünk egy kocsmát, ami meglehetősen le volt robbanva. Felújítás 1,5 millióba került. A végére nem maradt szó szerint egy fillérünk sem. Az első árukészletet éppenhogy meg tudtuk venni, bár azt is hiányosan. A felújítási költség miatt nem tudtuk magunkat utolérni. Mivel nyáron nyitottunk, volt olyan, hogy 80 ezres forgalom volt egy éjszaka. Bár ekkor diszkó is volt. Na mindegy a lényeg, hogy kb. fél évig még szenvedtünk vele, aztán elkoptak a vendégek, hibába volt csinos pultos, péntek-szombat diszkó. A válság megölt minket is. Most ott tartunk, hogy a berendezés, a kaució, a pénztárgép még mindig ott van a kocsmában, mivel a kedves tulajdonos nem hajlandó visszaadni, mert lógunk két havi rezsivel. Nem érdekli, hogy 1,5 milliót "otthagytunk" neki. Azóta is álmatlan éjszakáim vannak.

6. 04e95f637a (válaszként erre: 4. - Benita anyuka)
2010. aug. 28. 17:35
A jó pultos a lényeg,sokan az miatt mennek be fogyasztani!:)
2010. aug. 28. 17:29

Nem tartok alkalmazottat,azt már tényleg nem bírná meg az üzlet.Nővéreim és én szoktam dolgozni,nem nézünk ki úgy érzem tramplisan,s mégis akkor vannak a legtöbben,mikor a barátom van ott,aki ki ül közéjük sörözni:)Félre értés ne essék,nem alkoholista,s nem issza meg a hasznot:)Meghívják,s ez jó:)Csináltam nyitóbulit,mindent,de semmi:(Van mellette egy üresen álló üzletrész,a tulaj bíztat,hogy csináljak valamit ott,hogy többen megforduljanak ott,de mit?Lerakat,élelmiszerbolt van a környéken dögivel,kenyérgyár is...

a zenegép amint írtam már,ott volt elejétől,3 hónapig,de csak ott porosodott.Ez nem olyan hely.

nekem végülis elég lenne a havi 300ezer bevétel,de azt tisztán szeretném látni,s rendszerességel,nem úgy,hogy ebbe a hónapba kiveszem,s jövő hónapban meg megint nincs forgótőke.Hogy csináljam?Szoktam standolni is közben pedig.

2010. aug. 28. 16:58

Csinálj bulit,és vegyél fel egy olyan csajszit alkalmazottként,akitől el "csöpögnek" a férfiak!!

Én annak idején egy sörözőben dolgoztam,ezelőtt 3éve

egy éjszaka alatt a főnökömnek le adtam 80.000ft-ot!!!Gondolhatod??Örült mint majom a farkának!!!És nekem is volt konkurenciám!!Sőt!Nem is kevés!!De valahogy én nyertem a fiataloknál és egyben azt hiszem még a közép osztálynál is!!!Ja!!A zenegép az nélkülözhetetlen!!!!Sok szerencsét!!!(mellesleg meg jegyzem:Nem voltam Qrva!!!!)

2010. aug. 28. 16:55
Van nyerőgépem,de annyi se megy bele,hogy az adója(115ezer) meglegyen nekik.Amúgy jó ötlet,nekem is ez volt a célom már az elején.Volt zenegépem is,de mivel fiatalok nem járnak,az öregeknek meg nem volt rá igényük,elvitettem,mert ment bele 4ezer Ft,33ezer szerzői jogdíjat+villanyt meg fizettem.
2. ria0712 (válaszként erre: 1. - Nadine81)
2010. aug. 28. 16:45
Egy ötlet:vedd fel a kapcsolatot játékgépesekkel.Az ilyen szerkentyűkbe nagyon sok pénzt bedobálnak,ennek bizonyos százaléka a tied.Ha jó helyen van az üzlet,meg lehet belőle a bérleti díj és a rezsi.A másik a zenegép.Ez is szép hasznot hozhat.
2010. aug. 28. 16:37

Lehet furcsa kéréssel indítom ezt a fórumot,de gondoltam hátha van köztetek valaki,aki tapasztalt üzletvezető és meg tudja nekem mondani,miért"nem megy"az én üzletem.

Szóval egy kis városszéli presszóról van szó,amit tavasszal vettem ki bérbe.Sajnos nem a legjobb,mert akad konkurencia is a környéken,s sajnos egyenlőre a fiatalokat sem sikerült oda csábítani(hisz az üdítőn,röviditalon lenne a legjobb haszon).Az a gond,hogy napi 6-7-8ezer forgalmak vannak csak.És abból kell vennem újra az árut.Az elején sajnos nem tudtam megfelelő összegű forgó tőkét berakni,mert a tulaj kért +1 havi kauciót,s mivel nagyon tetszett az üzlet,én megadtam.Így raktam le 300ezer Ft kauciót+ 1havi bérleti díjat,így összesen 400ezret.Kasszát vettem,engedélyeket váltottam ki stb.,minden többe került,mint amire számítottam,így maradt össz'-vissz' 60ezer kezdő áru készletre-ez nem valami sok forgótőkére.Azóta is kínlódok aztán,mert ritkán van csak meg az a minimum 15ezres forgalom,mint amire számítanék.Ha meg is van,az azt jelenti,sok áru elfogyott,így abból 7-8ezerért vennem kell.Plussz tankolni is kell,mert a város másik végén lakom.Szóval egy hónapra összesen max.300ezer forgalom van meg,de az nem tisztán,mert abból veszem az árut újra és újra.A kérdésem az lenne,mit csináljak,hogy 300ezret hó végén tisztán ki tudjak venni?Ami elég a béremre,járulékokra,bérleti díjra,rezsire,üzemanyagra...Mekkora forgótőkét kellene betennem,vagy mit kellene csinálnom?Tudom,adjam le az üzletet,s vegyek ki másikat,de ez nem egyszerű.Részben,mert nincs újabb pár 100ezrem kauciókra,engedélyekre,részben meg mert az a vendégkör jó,s még mindig remélem,hogy valahogy fel tudom lendíteni az üzletet,pl.hirdetem majd az italakciókat,billiárd asztalt hozatok...s talán közben bezár valamelyik konkurencia is ott a környéken.

Légyszi,ha van ötletetek vagy felismertétek,mi lehet a probléma,írjatok.Kezdő vállalkozó vagyok:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook