Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki megtanulta az angol nyelvet használati szinten, tudna velem gyakorolni? fórum

Aki megtanulta az angol nyelvet használati szinten, tudna velem gyakorolni? (beszélgetős fórum)

1 2
18. MelisUK (válaszként erre: 12. - Jsanett)
2009. márc. 12. 14:09
Nekem se volt igazán gondom vele, engem csak egy kiscsaj szívatott, hogy éhes vagyok nem pedig magyar. És sose hitte el, hogy nem lengyel vagyok. :P
17. MelisUK (válaszként erre: 11. - Bridzsike)
2009. márc. 12. 14:08
Írországban is szép akcentusok vannak. Nagyon nehéz lesz elsőre megértenetek őket, az biztos.
16. jsanett (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. márc. 12. 14:02
Amugy nekem kereken 1 honapba kerult hogy pincerkedesbol kilepjek es legyen vmi normalis, irodai munkam. Nekem az a tapasztalatom, hogy azert szeretik a kelet / kozep Europabol jott embereket, mert tudjak hogy mi dolgozunk rendesen, ehhez vagyunk hozzaszokva.
2009. márc. 12. 13:59
Egyebkent en ugy jottem ki, hogy tudtam angolol (kozepfok), olaszul es latint is tanultam korabban. Viszont mivel mindenkinek masmilyen az akcentusa ezert nagyon nehez volt megerteni eloszor a spanyolokat, majd a mas nemzetisegueket, es aztan megint teljesen mas egy angolal beszelni. Hadarnak es rengeteg szlegnet hasznlanak, amit persze otthon nem tanitanak az iskolakban...
2009. márc. 12. 13:57
En 4,5 eve vagyok kint es eltem Londonban is, meg videken is. Videken nyugodtabb az elet, en ezert szeretem, es itt errefele inkabb 'komolyabb'munkak vannak, pl: irodai munkak. Viszont London azert jobb mert ott rengeteg pincerkedos, takaritos, szobalanyos melo van, es ott bele lehet jonni az angolozasba. Amugy Londont is meg lehet szeretni. En emlekszem az elso napon csak ugy lapitottam az utcan latvan azt a rengeteg kulonbozo embert... :) Aztan persze naprol -napra megszoktam.
13. 53ee79a68b (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. márc. 12. 13:57

Elhiszem, hogy sokan vannak a munkára, hiszen mindenki próbál valami jobbat találni..

Én is ott tartok, hogy egyedül nem mennék ki, párom meg.. Hát nem tudom, hogy jönne e velem.

Eddig ezt csak anyummal beszéltem és egyik barátnőmmel.. Más nem is tud róla..

Ógörögül? :) Nem semmi nyelv.. Tudtad használni valahol? Németet én is tanultam évekig, tehát az alap abból is megvan .

12. jsanett (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2009. márc. 12. 13:52

Sziasztok.


En Angliaban elek, es az igaz, hogy megvan ez a "kulfoldieket nem szeretik" dolog, de nekem szerencsere eddig meg SOHA nem volt ebbol bajom, problemam. Nekem vannak angol barataim/barataink. Viszont hozza kell tennem hogy videken (ahol en is elek) azert tenyleg nehezebb a beilleszkedes. De azert nem olyan veszes.

2009. márc. 12. 13:51

Sziasztok! Barátnőmmel mi is készülünk kimenni, de mi Észak-írországba, mert Londont én nem szeretem, pont a sok külföldi és a tömeg miatt.

Mi beszélünk szinte folyékonyan angolul, de nagyon félünk, hogy nem találunk munkát...


Nálatok mi a helyzet- lehet most munkát találni?

10. MelisUK (válaszként erre: 8. - 53ee79a68b)
2009. márc. 12. 13:51

Szia! Én úgy jöttem ki, hogy németül már tudtam, tanultam ógörögül is és egy kicsit angolul is. Szóval tisztában voltam az angol alapjaival és láttam, hogy egy nagyon egyszerű nyelvről van szó, így mertem belevágni. Még otthon elmentem egy interjúra a párommal, ahol egy skót hölggyel kellett beszélgetnünk - meg is lepődtem, hogy hogy értem, nagyon szépen beszélt. Ő volt a munkaközvetítő egyébként és úgy döntött, hogy ad nekünk munkát.

Jelenleg nem dolgozom kifejezetten munkahelyen, tanulok. De kereskedelemmel fogalkozom, árulunk a neten keresztül rengeteg dolgot, azokat bonyolítom le, csomagolok, postázok, stb. A párom rendesen munkahelyen dolgozik.

Egyébként itt is nagyon nehéz a helyzet, rengeteg ember munkanélküli lett az utóbbi időben. És nehéz külföldiként elhelyezkedni, az utóbbi évben nagyon megváltozott a helyzet. Képesek csak a minimálbér felét vagy akár még kevesebbet fizetni, mert tudják, hogy kell a munka, úgyis el fogod vállalni. Sajnos sok ilyen hely van. És minden munkára több ezren jelentkeznek, abból választanak majd ki interjú alapján, ahová már csak az önéletrajz alapján jobbakat hívják be. Szóval aki munkát keres, az szinte mindenre jelentkezik neten és levélen keresztül, plusz személyesen is próbálkozik és még így is hónapokba tellik, hogy normálisnak nevezhető munkád legyen - ergo ne felszolgáló vagy takarító legyél.

2009. márc. 12. 13:46

Én már több, mint 2 éve angliában vagyok. 0 (úgy a yes meg a no szinten voltam) nyelvtudással jöttem ki és k..va nehéz volt belejönni,mikor nem érted, h mi folyik körülötted elég rossz érzés. Meg a magyar beszédet is felejtsd el, mert nem segít.Próbálj meg lehetőleg angol nyelvűekkel barákozni. És ahogy MelisUk is mondta menj el valamilyen angol tanfolyamra, tényleg sokat segít.

A külföldi gyűlöletben lehet valami, mert rengetegen vannak (vagyunk? :))Szerencsére én nem érzem.

És mit dolgoznál kint? Ezen gondolkoztál már?

8. 53ee79a68b (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 12. 13:40

Szia!


Nem kis bátorság kellett neked, hogy kimenj, nem?

Én is nagyon gondolkodom rajta de nálam az a bökkenő, hogy nagyon alapfokon beszélek.

Önszorgalomból tanulgatok szavakat, de egyedül ez akkor is más.

Kint mit dolgozol ha megkérdezhetem?

2009. márc. 12. 13:31

[link]


Ez a helyi rádió, ami nálunk megy, hallgathatod neten is. Csak kattints a click here feliratra. No, az életben nem fognak ilyen érthetően beszélni, de gyakorlásnak ez a jó, ezt még könnyen lehet érteni.

Készülj fel, hogy nagyon gyorsan fognak beszélni és minden városban totál más akcentussal.

2009. márc. 12. 13:27

Amúgy a lényeg, hogy bonyolult mondatszerkezeteket ne használj, ne is próbálkozz, mert úgyse fogják megérteni - és nem kifejezetten a fura akcentusod miatt, bár azzal is lesznek gondok. Egyszerűen a bonyolultabbat már nem értik csak nagyon kevesen. A kérdő mondatot is kijelentőként mondják kérdő hansúllyal rengetegen, írni nagyon sokan nem tudnak, mert az iskolában nem erre orientálódik az okatás.

Viszont ahogy ki fogsz menni, keress angol tanfolyamot, szinte minden városban van külföldieknek angol totálisan igyen. Ilyenkor mindenféle külföldi lesz az órán, jó csapat alakul ki. És rettentő gyorsan megy a tanulás, hisz kénytelen mindenki angolul beszélni. Én angol tudás nélkül jöttem ki - vagyis csak nagyon alapokat tudtam, mondatszerkezeteket és szavakat, de fél év múlva már folyékonyan beszéltem, bele fogsz jönni nagyon gyorsan, nyugi.

2009. márc. 12. 13:23
Remélem tisztában vagy vele, hogy egyre nagyobb a külföldi gyűlölet Angliában. Én sose mennék oda, ezért is vagyok Skóciában. Készülj fel, hogy mindenki lengyelnek fog nézni és a fiatalok még évek múlva is be fognak szólni neked, hogy kurva lengyel, takarodj haza, stb. Főleg Angliában majd az indiaiakkal, bangladesiekkel meg afrikaiakkal lehet normálisabban barátkozni, még a kínaiakkal sem, az angolok meg utálni fognak - bár mutatni nem ezt fogják, de rövidesen észre fogod venni.
2009. márc. 12. 13:21

Sziasztok,


én is jönnék gyakorolni hébe-hóba. Marjann, remélem velünk maradsz pesztrálni:)

2009. márc. 12. 13:20

Szia!


Ha szeretnél levelezni, akkor írj nyugodtan. Elvileg van egy felsőfokú papírom :D

2009. márc. 12. 13:18

Szia!

Szívem szerint gyakorolhatunk, de nagyon kezdő vagyok én is, tehát max priviben :))))))

Mit fogsz kint csinálni?

2009. márc. 12. 13:15

Valószínűleg kimegyek pár hónapon belül Angliába és kellene egy kis tuning nyelvtudásban, hogy azért társalgási szinten menyjen.

Most elég alapfokon megy a dolog.

Előre is köszönöm.


Üdv: Ági

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook