Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Helyesírás használata internetezés közben fórum

Helyesírás használata internetezés közben (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
131. andilaci (válaszként erre: 130. - Kattyus)
márc. 4. 17:24
igy van
130. kattyus (válaszként erre: 128. - 103cacdfd2)
2014. jan. 24. 18:37
Én tanyáról jöttem:) Felénk a tanyasi gyerekeknek is tudni kell helyesen írni:)
129. 8e830f2dfa (válaszként erre: 128. - 103cacdfd2)
2013. dec. 11. 05:11

Lehet.

Azonban a "tanyán" is ÉN vagyok én, nem valaki más, és ha megjátszom a felületest, hebehurgyát, azzal is csak saját magamat minősítem.

A "tanyán" - is!

2013. dec. 9. 22:01

Egyesek ugy vannak, hogy ide tanyara jo igy is.

Nem tudom, otthon kimennek az utcara, a munkahelyukre mocskos ruhaban apolatlanul, mosdatlanul?

127. virag32 (válaszként erre: 126. - 66429b468f)
2013. dec. 8. 09:38
Így van, én is ott tanultam meg ezt, egy életre automatizálva.:-)
126. 66429b468f (válaszként erre: 116. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 16:16
A gépíró iskolában - ha nem ütnék szóközt egyszer sem -, hiába gépelnék minden mást hibátlanul, olyan hibaszázalékot érnék el, hogy garantáltan egyesre osztályoznának.
125. virag32 (válaszként erre: 122. - Globus)
2013. dec. 6. 15:37
Sírok :-)))))
124. M0ncsa
2013. dec. 6. 10:44

Amugy akartam "meselni" egy sztorit, bar sokaknak nem mondok ujat, hatha van, akinek meg igen...


Szoval, reges-regen, a mult homalyaba veszo idokben, amikor meg analog internet volt tobbnyire (szoval 15-18 evvel ezelott), amikor nem volt meg skype, meg MSN messenger, meg ICQ, a szuk kockareteg az IRC-et hasznalta chatelesre. Abban az idobennem voltak meg osszhangban az operacios rendszerek, igy az ircelok egy sulyos problemaba utkoztek: ha "A" Windowsrol ekezetes betukkel irt pl., az "B"-nel, aki Linuxot hasznalt, igy valahogy jelent meg:

" J??h鴥n kedden-szerdᮠ(feb. 21-22-鮩 Ljubljanᢡn tart󺫯dom, 鳠szeretn髠v駲e pontot tenni az immᲯn 5 h󮡰ja hz󤳠gy v駩re. "

Igy aztan jogos volt a felhaborodas, hogy "Ne irj ekezetekkel, vazze!!!" Igy aztan a felhasznalok (koztuk jomagam is) megszokta, hogy ekezet nelkul irjon. Ennek eredmenyekeppen ekezet nelkul vakon gepelek, ha viszont ekezetekkel kell irnom barmit is, vert izzadok, es 4-5x annyi ideig tart barmit is leirni. Foleg igy, hogy bar telepitve van a kulfoldon vasarolt gepemre a magyar billentyuzetkiosztas, de a billentyukon mas irasjelek vannak, igy ekezeteket vagy billentyukombinaciokkal (pl.: AltGr + 9 + e = é), vagy random nyomogatva, remenykedve, hogy eltalalom a keresett betut, tudok irni. Igy meg nem buli a forumozas, hanem kinszenvedes.


Bar az oprendszerek ezen hibajat mar reg kikuszoboltek az informatikusok, sajnos egyes levelezorendszerek meg mindig hibasan "forditanak" (korabbi peldamondat egy, a konzulasszonynak TAVALY irt levelembol szarmazik, melyet kenytelen voltam ujra megirni, ekezetek nelkul...).


Korabban emlitett IRC tovabba olyan kokorszaki talalmany volt, hogy meg cuki (!!!) hangulatjelek sem voltak, hanem a chatelok a helyesirasi szabalyoktol eltero irasmoddal probaltak erzekeltetni a mondat mogott megbuvo erzelmeket. Peldaul: "Leccilecci!" (szemrebegtetos smiley); "Jovamma..." (szemforgatos smiley); "rencergizda" (rendszergazda megfeleloje, fuszerezve nemi (on)ironiaval) - es meg sorolhatnam a vegtelensegig.


Nyilvan a fenti fordulatok inkabb egy baratni chatbe illenek, es nem egy vadidegenekkel folytatott forumozasra - mindazonaltal fentiek engem speciel nem zavarnak.


Fent leirtak miatt kerem az osszes kedves helyesiro felhasznalot, hogy bocsassak meg nekem az ekezetmentesseget, es HIGYJEK (:D) el, hogy nem szandekos bosszantas celjaval irok igy.

123. M0ncsa (válaszként erre: 122. - Globus)
2013. dec. 6. 10:26

Huha :DD


Mar epp akartam irni, hogy a 4. mindent visz, de otoske ratrompfolt...

122. globus
2013. dec. 6. 10:22

Társkeresős gyöngyszemek :)

1.sziasztok szeretnék ismerkedni szeretek sportolni és szeretek kirándulni szeretek moziba járni

2. egy egyenes beszédű pasi vagyok szerettem ha egy kapcsolat egyenes beszédre épül nem a mellé beszélésre

3. szerettem a romantikus dolgokat!!!!!

4.Nagyon unatkozom. Kellene egy barátnő a kivel időt múlathatok. Csak olyan Hölgy jelenkezzen akit a sex is érdekel,merthát abból nagy hiányom van. Köszi.

5. Magamról sok mindenről írhatnÁk.de röviden,dekoratív,művelt.intelligens vagyok

121. virag32 (válaszként erre: 120. - M0ncsa)
2013. dec. 6. 10:12

Gyönyörűséges :-)))


Amúgy az az érdekes,hogy amikor valakinek az írásából ennyire süt,hogy maximum öt általánosa van,az engem szinte nem is idegesít,inkább sajnálom.Viszont ha egy látszólag normális írásban van egy "megfogom nézni" ,azonnali instant agyf..t kapok.

120. M0ncsa
2013. dec. 5. 21:24

Huuu micsoda gyongyszemet talaltam Vida Agi honlapjan :D


"szia agi, az a nagy problemam hogy a fiam man 10 honapos es meg mindig fel kell ejszaka akkar 1 orankent is enni es nem tudom le szokatni,rola."

2013. dec. 5. 15:52
"Neme tudjatok", h ez nem igy van :D:D :(
118. virag32 (válaszként erre: 116. - Mazsinka)
2013. dec. 5. 14:59
Telefonról írok,ráadásul olyanról,aminek nincs magyar billentyűzete,ezért örülök,ha megtalálom a helyes betűket. Normál gépen mindig hagyok szóközt a vessző után,mert tíz ujjal írok vakon és bevésődött az agyamba a kihagyás. :-)
117. 8e830f2dfa (válaszként erre: 115. - Virag32)
2013. dec. 5. 12:11

Semi gondom vele ,ez a te hited. Émmeg tudom ,amit tudok, oszt csak azé írtamle ide, amit én TUDOK ,hogy kapjon má hejet ez is ezen a Forumon.


Ebben a két mondatban elkövettem néhány hibát. Még ez sem elég illusztráció a számodra??

2013. dec. 5. 11:32
A vessző után (is) illik szóközt tenni, ha már a helyes íráskép a téma.
115. virag32 (válaszként erre: 113. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 5. 11:30

Tartom magam ahhoz,hogy ez nem elhatározáson múlik.Akikkel írásban beszélgetek,és amúgy helyesen írnak,azok szakadékban,hátszélben,húszórás ébrenlét után is úgy írnak(és én is.)Ez pont olyan,mintha valaki azt mondaná,mikor irgalmatlan nagyot esik a biciklivel,hogy "tudnék AMÚGY biciklizni,csak most nem akarok.

Ez vagy be van programozva,vagy nincs.

114. 8e830f2dfa (válaszként erre: 110. - 103cacdfd2)
2013. dec. 5. 08:21
Ha ly-nal írod, akkor már nem is annyira... :-DDD
2013. dec. 5. 06:54

"Ja, és olyan nincs, hogy valaki tud helyesen írni, csak nem akar."

Ez érdekes kinyilatkoztatás, főleg azért, mert azzal folytatódik, hogy "Én..."

Én pedig azt tapasztalom, hogy igenis van, hogy néha "lazábbra vesszük"... Internetezés közben pedig ugyancsak... (Írta itt valaki alább, hogy "poénkodás"... Egy Másik Valaki pedig azt, hogy "sarkallatos", pedig ez 1 "l"... Vannak sokan, akik előszeretettel hagyják el az ékezetes betűket, mások vígan elegyítik a betűket és a számokat...)

A vesszők, egyáltalán a központozás más tészta, az egybe- és különírás ugyancsak, mert ezek afféle "hagyományos" tévesztések; nem az internetezés hozta őket, hanem az, hogy aki elköveti ezeket a hibákat, nem tudja a szabályt.

2013. dec. 4. 21:08
Tovabbi kedvenc, amitol borsodzik a hatam: mind1 es tarsai :(
2013. dec. 4. 21:03
Vegkepp nem tudom megerteni, pl. "Hogy kel a va'lla;st elinditani?"
110. 103cacdfd2 (válaszként erre: 89. - 8e830f2dfa)
2013. dec. 4. 20:55
Ha csak lehetseges, nem irom a muszaj szot... olyan kozonseges... inkabb a szuksegest.
109. virag32 (válaszként erre: 108. - M0ncsa)
2013. dec. 4. 17:27
De, sokat chatelek, de ez a vokozás meg jahozás nagyon kikészít. Mondjuk olyanokkal chatelek főleg,akik nem használják ezeket a kifejezéseket. :D
108. M0ncsa (válaszként erre: 106. - Virag32)
2013. dec. 4. 13:41

Lehet, hogy nem sokat chateltel, ezert zavar... mindegy, jogod van hozza :D


En - mint mar emlitettem volt -, gyakrabban talalkozom a helytelen "kulon irasokkal" (csak hogy stilusos legyek), mint az altalad emlitett egybeirasokkal. De "el hiszem" neked, nagy az Isten "allat kertje", es alacsony a kerites :p

107. virag32 (válaszként erre: 106. - Virag32)
2013. dec. 4. 12:55
találni fogsz - találkozni fogsz, csak hogy szó ne érje a ház elejét :)
106. virag32
2013. dec. 4. 12:54

Hehe, a "mittudoménmi"-vel egyetértek, vannak szavak, amiket poénból használok direkt ilyen szlengesen, természetesen tudom,hogy nem így kéne írni. :))))


Szerencsés vagy, hogy nem találkozol ezzel az igekötőzéssel, szerintem nézz körül itt pár fórumon, és tíz másodperc alatt találni fogsz egy "kivan fizetve"-vel vagy "elvagyok keseredve"-vel. Garantálom. :))


Igen, a vokozás nem tartozik a helyesíráshoz túl szorosan, de annyira idegesít,hogy muszáj volt ventilálnom. :))) És amúgy igen, van egy ismerősöm a FB-on, aki MINDEN egyes mondat után - nem túlzok - legalább hat felkiáltójelet tesz. Felfogni nem tudom az okát. Kiteszek mondjuk egy képet, és aláírja,hogy "Jól nézel ki!!!!!!!!! Remélem, jól vagy!!!!!!!!!!!!!! Minden jót!!!!!!!!!!!!" Nem tudom elhinni,hogy nem direkt idegesítés okán teszi. :))

105. M0ncsa (válaszként erre: 97. - Virag32)
2013. dec. 4. 10:32

"Nálam nagyobb nyelvtannácit még a Föld nem hordott a hátán." :DDDDD


Igekotos szavakkal kapcsolatban: nem lehet, hogy csak veletlenul, hamarisagbol irjak egybe? Vagy mas okokbol kifolyolag (mint te a "mittudoménmi"-t, ami elvileg helytelen, de ertem, miert irtad igy, es egyaltalan nem zavaro)?


Csak kerdezem, ugyanis mar tobben irtatok ezeket az "egybeirasokat", ugyhogy biztosan leteznek, csak en nem nagyon talalkoztam veluk eddig (elvetve).

104. M0ncsa (válaszként erre: 98. - Virag32)
2013. dec. 4. 10:14
Ezzel viszont teljes mertekben egyetertek.
103. M0ncsa (válaszként erre: 102. - Virag32)
2013. dec. 4. 10:14

:)))

Pedig ezeket a roviditeseket/fordulatokat mar sok-sok eve hasznaljak chaten es sms-ekben. Igaz, a forum mas, bar a topik cime "Helyesírás használata internetezés közben"


Ennel engem pl. sokkal jobban zavar az, amikor valaki minden mondata utan felkialtojelet rak (ne adj' Isten tobbet is) pont helyett. Nagyon zavaro, olyan, mintha folyton orditozna.

102. virag32
2013. dec. 4. 10:03
Óóó,kimaradt a egnagyobb kedvencem!!!A "vok"a "vagyok"helyett.Na ez nálam már a kardba dőlés-kategória.Hasonló még a "h" betű hozzátoldása a szavak végéhez: "jah" és "nah".
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook