Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban? fórum

Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban?

1 2 3 4
61. 2014
2012. máj. 23. 10:35
Hát ez az, hogy számomra idegenek. De ugyanannyi joguk van az apjuknál lakni, mint az anyjuknál. Nem? Nincs különbség.
60. 37403e3af4 (válaszként erre: 59. - 2014)
2012. máj. 23. 10:22
A "hol lakjanak" -ra gondoltam, ohgy küzdjön velük az anyjuk. Néha látogatóba menni, és együtt lakni az nagyon nem ugyanaz, mert így te szenvedsz két felőttel ( akikhez valljuk be semmi közöd, valahol idegenek)...
59. 2014 (válaszként erre: 57. - 37403e3af4)
2012. máj. 23. 10:05

Hát azért ez nem olyan egyszerű, hogy küzdjön velük az anyjuk. Az apjuk is küzdjön velük. Együtt vállalták annak idején őket. Ez van.

Abban teljes mértékben igazad van, hogy teljesen más ha felnőtt gyerekekről van szó, vagy ha kisgyerekről!

58. 2014 (válaszként erre: 56. - Alidamolnar)
2012. máj. 23. 10:02

Azon nem lepődök meg, hogy köpködtek az emberek. Ez ismerős és nem csak az én esetemben. Az emberek sajnos hihetetlenül képmutatóak és nagyon jófejnek és jó embernek hiszik magukat amikor ítélkeznek mások felett és a "társadalmi normák"-at figyelembe véve alkotnak véleményt. Miközben lehet hogy ők sem úgy élnek ahogy szeretnének, csak az igazságot rohadt nehéz kimondani és szembesülni vele. Örülök, hogy Neked sikerült megoldást találnod! Gondolom sok keserű napod volt. Engem az érdekelne mi robbantotta a bombát, és hogy oldottátok meg? És sokszor volt olyan időszakod mikor azt mondtad Magadnak: nem bírom, kilépek ebből!?

Tudom, hogy kiszállhatok, csak pont az a baj, hogy akkor meg azt érzem cserben hagyom a páromat, amit pedig nem akarok.

Ha tudnám, hogy később bizonyos értelemben kizárhatom a gyerekeit az életünkből, ahogy Te is írtad, akkor azt gondolom tudna működni a dolog. De van jogom ehhez? Ilyet kérni tőle?

Szeretném ha írnál róla egy kicsit, ha van kedved, hogy jött a megoldás végül. És nincs ellentét közted és a férjed között emiatt egyáltalán?

57. 37403e3af4 (válaszként erre: 48. - 2014)
2012. máj. 23. 09:01
Ők már nem kisgyerekek, egészen más kérdés két felnőtt gyerek, mint a kicsik, főleg, ha problémás, nem kötelező elviselni. Küzdjön velük az anyjuk, én ezt gondolom. A kicsi gyerek egészen más kérdés.
56. alidamolnar (válaszként erre: 54. - 2014)
2012. máj. 22. 20:52

Nézd, vállaltad, de ez nem jelenti azt, hogy végig is kell csinálnod. Kiszállhatsz belőle nyugodtan, ha úgy érzed, hogy felőröl idegileg a dolog.

Nagyon szépen leírtad a dolgokat, én nagyon becsülöm az őszinteségedet.

Engem egyszer egy fórumon nagyon megköpködtek, mert őszintén mertem írni az érzéseimről a férjem gyerekeivel kapcsolatban.

Nálunk az volt a "szerencse", hogy nagyon hamar borult a bili a gyerekei és köztem (én 28, gyerekei 14 és 15 voltak akkor). Egy "jólelkű" rokon megkavarta a sz...-t, és borult a bili, de nem bántam meg, mert legalább tisztázódtak dolgok.

Azóta sem szeretjük egymást a férjem gyerekeivel, de ez van. A férjem kiállt mellettem, mert szeret nagyon, tisztáztuk a családban az erőviszonyokat, a feladatokat, az elvárásokat.

Persze azóta már a közös lányunk 16 éves, a férjem gyerekei már kiröppentek, de a viszonyom velük azóta sem jó, nem is lesz soha az, hát ez van.

Érzékeny, normális nőt ismertem meg Benned a leírtak alapján. Őszinte leszek, nem irigyellek.

Az, hogy mennyire folynak majd bele egész életük során a Ti életetekbe a gyerekei, szerintem Tőletek is függ. Beszéltél erről a pároddal?

Nálunk meg vannak húzva a határok, nem rongyolnak bele az életünkbe csak úgy, én nem csapok nagy családi ebédeket egyáltalán, szóval tiszteletben tartják, hogy ez a hármunk élete, az meg az ő életük. Ez nem azt jelenti, hogy a férjem nem szereti őket, de tiszteletben tartja azt, hogy ha engem idehozott, és a gyerekei nem fogadtak el (és ő sem tudott semmit tenni ezért), akkor a minimum, hogy felnőtt korban nem folyjunk bele egymás életébe. Nálunk bevált.

Szerintem beszéld át a pároddal az aggodalmaidat. És ha úgy érzed, már nem a Te életedet éled, akkor érdemes lenne fontolóra venni, hogy mi mennyit ér. Kívánom, hogy jól döntsél.

55. kneseva (válaszként erre: 53. - Orsi1971)
2012. máj. 22. 20:34
Nagyon szerencsétlen helyzet lehet Neked ez a " vendégeskedés" Jó magam ezt nem ismerem, korábban írtam ide és elmondtam merőben más kapcsolatom volt és van a nevelt lányommal. Csak ötletszerűen mondom: mi lenn ha megszerveznéd, és a soron következő látogatás péntek estéjén megmondanád a férjednek, téged rémisztően fáraszt ez a rengeteg munka, ami a ezzel a látogatással jár, hétvégén. ( állandó pakolás, rengeteg főzés, mindenkinek a kiszolgálása, semmi segítés nincs, csak Te dolgozol egyedül mindenki más hátra dől a fotelbe stb. )Meglátogatod az anyukádat, nővéredet, barátnődet, akit tudsz. Megmondanád:a hűtőbe benne a kajának való: pörkölt nokedlival, savanyú, gomba leves. Másnap maradék. A nagymama úgyis itt van, Ő majd elkészíti.Viszem a kislányt is , hogy ne legyen útban. És meg is tennéd. Itt végleg eldőlne, híg miként áll a férjed a témához. Ha Te nem teszel semmit, helyetted biztos senki nem cselekszik. Szerintem minden jobb, mint ekkora elégedetlenségben, boldogtalanságban élni.
54. 2014 (válaszként erre: 53. - Orsi1971)
2012. máj. 22. 10:21

Értem én miért jó olvasni hasonló történeteket, egyrészt fontosak a különböző vélemények, másrészt meg rájön az ember, hogy nem is biztos hogy ő a "gonosz mostoha" hanem esetleg a történet többi szereplője is rosszul áll az együttéléshez! És ez fontos, mert az ember bármennyire erős lelkileg, ha sok negatív hatás éri folyamatosan, akkor kezdi elveszíteni önmagát, és ez ijesztő! Hiszen a legfontosabb a magunkba vetett hitünk. De az utóbbi időben én sem vagyok sajnos már önmagam.....bunkó vagyok, türelmetlen, irigy, agresszív stb stb. És sajnálom, hogy a helyzet ezt hozza ki belőlem. Te is pont ezt írod, hogy rossz vagy, kegyetlen. Legalábbis ezt érzed. Ez igaz is részben, ahogy nálam is, de biztos hogy csak mi vagyunk hibásak?

Én például nem is értem miért van nálatok a párod anyukája minden második hétvégén!!!!!! Hát én ezt nem bírnám! És hogy Te csinálsz mindent! A párod nem segít?

Én is hasonlóan gondolkodom és reménykedek, hogy vége lesz ennek. De mikor? És vége lesz egyáltalán? NEM. Mindig az élet része marad a gyerek. Mikor a gyerek nagyobb egyre több pénz kell. Ismerjük el a mai fiatalok elég követelőzőek (a nagy többség). Aztán továbbtanulás....aztán különköltözés, aztán eljegyzés, aztán esküvő??? és unokák????? És előbb lesz a párom gyerekeinek gyereke mint nekünk??? Talán előbb lesz az esküvőjük is???? ÁÁÁÁÁ. Meg fogok bolondulni. De én csak várok türelmesen.....Azért dolgozok, azért küszködök, hogy a párom gyerekeinek minden ok legyen? És legyek türelmes, megértő, és elnéző? És én vállaltam, szóval most már akkor csináljam végig??.....És hol maradok én? A sor végén?Én nem akarok velük élni, nem szeretem őket, nem tisztelem őket, nem tartom semmire őket. Ők nem az én családom. Nekem a párom a családom. Szemétnek érzem magam, lelkiismeretfurdalásom van, emberileg nullának érzem magam, amiért nem tudok urrá lenni a helyzeten, amiért kicsinyes vagyok és irigy, amiért nem a mindennapoknak örülök (ahogy azelőtt), hanem idegeskedek egész nap és hergelem magam. Ez egy örökös harc önmagammal. Hogy kellene viselkednem, mit kéne tennem stb stb. Jó megoldás nincs. Szomorú.

53. Orsi1971 (válaszként erre: 48. - 2014)
2012. máj. 22. 08:26

Szia! Ne haragudj hogy azt mondom (de talán megérted miért), jó volt olvasni téged. Így én is kevésbé érzem magamat egyedül, és talán kevésbé rossznak, kegyetlennek és házisárkánynak. Azért mert látom, más is érez úgy, mint én. Valahol a fórum elején már írtam, amikor megismerkedtünk, a párom már elvált, van egy most 12 éves fia, aki nem él velünk, csak 2 hetente jön hétvégeken és az iskolai szünetek felében. Amit nem írta, de ide tartozik, ilyenkor jön mindig és itt is alszik a párom édesanyja is. Van egy közös kislányunk, aki most 9 és fél hónapos kis tünemény.

Ezek a közös hétvégék kezdettől fogva nagyon nehezek voltak nekem, de szerettem, szeretem a páromat, ezért próbáltam/próbálom elviselni őket. Hát egyre nehezebb. Vasárnapi apuka révén a párom 2 nap alatt próbál bepótolni 2 hetet, és mióta ez van, azaz már az én képbe kerülésem előttől, semmi szabály nincs ezeken a hétvégeken. A fürdőszoba úszik, az egész lakásban koszos zoknik és kaja maradékok szerteszét, üvölt a TV stb. Ilyenkor úgy érzem magamat mintha vendég lennék a saját otthonomban, menekülni lenne kedvem, mert utálom hogy minden második hétvégénk olyan, mintha én és a kislányom nem is léteznénk, mintha nekünk nem lenne igényünk 2 napon át a hétvégi pihenésre. Csak pakolok, takarítok mindenki után. És ha rá merek szólni a kisfiúra, hogy tegyen már el ezt vagy azt maga után, az anyós legenyhébb esetben szúrós szemmel néz rám.

Pedig szeret minket a párom, imádja a kislányunkat is, de ezeken a hétvégeken képtelen megosztani a figyelmét köztünk és a fia között. Számomra ez bizonyíték arra, hogy soha nem tudnánk egy család lenni, ha esetleg felvetődne, hogy a fia, akit sajnos én sem tudok szeretni, pedig próbáltam-próbálom, ide költözne hozzánk. Bár szerintem nem fenyeget ez a veszély, legalábbis egyenlőre nem, mert az anyja anyatigrisként kapaszkodik egyetlen gyerekébe.

Azt hiszem, egyetlen dolog marad számomra, próbálom elviselni ezeket a hétvégéket és reménykedek abban, ha a párom fia kicsit megnő, fontosabbak lesznek neki a haverok és nem fog apa "szoknyáján" ülni egész hétvégén. Ronda vagyok, utálom magamat ezét a reménységért, de legalább merek őszinte lenni magamhoz.

52. 2014
2012. máj. 21. 13:49

Akkor ha jól számolom már több mint 10 éve "bírod" együtt a nagy családdal. Én is hasonlóan gondolkodom, hogy mivel már nem 5 éves gyerekek, hanem felnőttek, ezért mindenkinek ki kell venni a részét az otthoni teendőkből és ami a legfontosabb tanulni, ami náluk olyan mint nálunk a munka! Mi dolgozunk, nekik meg az a munkájuk,hogy tanuljanak. Ezenkívül pedig ne nehezítsük egymás dolgát otthon, hanem próbáljunk meg csendesen közreműködve nyugodtan élni.

Nem tudom Te hogy bírod ennyi gyerekkel, nekem még a kettő is sok. És hányszor érezted, hogy nem bírod már? Milyen gyakran jönnek a kétségbeesős időszakok, hogy feladod? És lehet egyáltalán boldog az ember így?

51. tavaszilány (válaszként erre: 49. - Tavaszilány)
2012. máj. 21. 12:52
Nem teljesen...A férjemnek van 3, nekem 2 az előző házasságunkból, és egy közös, aki mostmár 8 éves. Nálunk bezavart az is, hogy a volt feleség ellenségnek tekintett és persze ezt kivetítette a gyerekekre is. A másik probléma, hogy én következetesebb és szigorúbb vagyok, megkövetelném a tanulást, a háztartásban való segítséget...a férjem pedig nem. Még közös gyereket is nehéz így nevelni, nem még egy "mostohát"...Kamaszkorukban mind3 gyereke lakott velünk, hosszabb-rövidebb ideig, kemény volt és nekem nagyon-nagyon nehéz! Amikor próbálsz 4-5-6 gyerekre rendet és tisztaságot tartani, mikor elvárod, hogy segítsenek, de nem áll mögötted ebben senki, akkor te leszel a házisárkány, ha akarod, ha nem. Vagy MINDENT te csinálsz, miközben a 16 éves lány délben kel fel kijön enni és utána elmegy a haverokhoz. Na, szóval ilyenkor nem az én életem....
50. 2014 (válaszként erre: 49. - Tavaszilány)
2012. máj. 21. 12:01
Te is hasonló szituban élsz? Ha igen az elejétől nehéz volt, vagy csak folyamatosan a fejedre nőtt minden?
49. tavaszilány (válaszként erre: 48. - 2014)
2012. máj. 21. 11:54
Én megértelek...még a saját kamaszgyerekkel is nehéz, nemhogy egy "idegennel", akivel nem a Te döntésed volt az összeköltözés. Ismerem az érzést: hogy ez nem a Te életed! Olyan mintha film lenne, nem tudod irányítani a dolgokat.Nagyon nehéz. Sajnos nem tudok okos tanácsot adni.Még magamnak sem.
48. 2014
2012. máj. 21. 11:33

Sziasztok!

Szerintem ez egy nagyon kényes téma, és nincsenek jó válaszok a kérdésekre amik felmerülnek. Válasz van, de mindenkinek más a "jó" válasz. Szerintem akadály lehet egy meglévő gyerek egy új kapcsolatban.

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Az utóbbi időben mivel én is hasonló szituációban élek és úgy érzem nincs ki megértsen és nincs akinek elmondjam a problémáimat úgy érzem egyedül maradtam és hogy ez nem az én utam amin járok. Itt végre megkérdezhetem olyan emberek véleményét, akik kívülállók. És nagyon jó olvasni a tapasztalatokat, ez segíti az embert. Kérek szépen azonban mindenkit, hogy "ha a tehén kell akkor kelljen a borja is" és a "Te vállaltad el, akkor magadra vess" kifejezéseket mellőzze, ezeket magamtól is tudom és már hallottam egy párszor, köszönöm.

A párom és köztem 17 év van. Neki van 3 gyereke, nekem még nincs.

6 éve ismerkedtünk meg és pár hónap múlva összeköltöztünk. A gyerekek az anyjuknál laktak. Szó sem esett olyasmiről, hogy esetleg hozzánk költözzenek. Köztünk szóba került a gyerek téma, és egyértelmű volt, hogy szeretnénk közös gyereket, de még várunk vele, mivel anyagi helyzetünk sajnos nem engedte. 3 évvel ezelőtt úgy döntöttünk külföldön próbálunk új életet kezdeni, mivel Magyarországon sajnos csak vergődtünk egyik albérletből a másikba, egyik hétről a másikra. Sikerült megvetni a lábunkat szerencsére külföldön.

A gyerekek voltak látogatóban párszor, és mi is elmentünk hozzájuk ha Mo-on voltunk. Két évvel ezelőtt felvetődött a lehetőség, hogy egyik fia (Zalán) aki akkor 20 éves volt, hozzánk költözne, és nálunk kezdene valamit az életével. Mivel tudtuk mennyire kilátástalan a helyzet Mo-on és úgy érzetük segítenünk kell neki, természetesen igent mondtunk (annak ellenére, hogy nekem még nem volt munkám, és szine üres volt az albérletünk). 3 hónapot töltött nálunk és utána hazament, mert szerelmes lett és úgy döntött inkább hazamegy a lányhoz. (és persze nem tetszett neki, hogy nálunk nem mindig az történik és úgy ahogy ő szeretné)

Tavaly nyáron a párom lánya (Lívi), 17 éves döntött úgy, hogy szeretne hozzánk költözni és itt folytatni az iskolát. Temészetesen az anyja is nagyon jó ötletnek tartotta. Megbeszéltük a párommal, rendben van, legyen, jöhet. Hozzánk költözött. Ezt követően 2 hónappal megint kiborult a bili Mo-on, mivel Zalán ismét balhét produkált (adósság, hazudozás stbstb)és felmerült ismét a kérdés, hogy hozzánk költöhet-e. Most már itt van Lívi, jobb lesz, könnyebben beilleszkedik stb. Beleegyeztünk, úgy éreztük segítenünk kell, felelősséggel tartozunk a párom gyerekeiért.

2 szobás lakásban lakunk 4-en. Sajnos Zalán (22) és Lívi (17) közös szobában laknak, ami tudom nagyon nehéz nekik.

Mindannyiunknak nehéz. Én konkrétan azt érzem, hogy nincs otthonom. A helyzet egyre nehezebb. Most fogunk nagyon albérletbe költözni, ahol mindenkinek lesz saját szobája, nem tudom segít-e majd.

Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem túlnőtt rajtam az életem, vagyis nem az én életem, ez nem az én utam.

A párom is tudja milyen nehezen bírom, nemrég felmerült a téma, hogy külön költözöm inkább. Sokat beszéltünk erről. Ő megértette természetesen, de megijedt és persze szeretné ha inkább együtt maradnánk (én is ezt szeretném).

Sokkal kevesebbet nevetek mint régebben, többször érzem magam boldogtalannak, mint régen. Néha úgy érzem ez nem én vagyok. De nem büntethetem a párom azért mert gyerekei vannak. A szülőnek tudomásul kell vennie amint gyereket vállal, hogy az akkora felelősség amivel sajnos sokan nem számolnak előre. Szóval az én számból soha nem fog elhangozni: válassz a gyerekek vagy én. Ezt nem teheti meg senki, és ha szeret az ember nem állít választás elé.

Sajnos én nem szeretem a gyerekeit, egyáltalán.Sőt. Nem tehetek róla, ez van.

Egy őrült káosz van a fejemben és a szívemben.

Mi a véleményetek?

2012. máj. 16. 18:55
Nálunk a páromnak az előző házasságából van négy gyereke. De én nem akarok sajátot. Tehát eleve a párválasztásnál a már gyerekes férfiak "előnyt" élveztek, hogy a későbbiekben ebből ne legyen probléma. Szerencsére jól kijövök a párom gyerekeivel, így nincs semmi probléma.
2012. máj. 15. 10:08
Sziasztok.
45. masni1
2012. máj. 15. 07:33

Csak nagyon röviden szólok hozzá, és csak a saját tapasztalatomat mondom el nektek. Két fiúval 30 évesen kezdtem második házasságomat. Férjem két lánya eladósorban, édesanyjuk rég meghalt. A babák születtek sorban -- unoka, unoka, saját 3. fiam, unoka stb. Minden happy volt, csak a házasságom ment gallyra. Áthidalhatatlan volt a 20 év korkülönbség. Harmadszor is férjhez mentem. Nem született közös gyerekünk, nem is akart egyikünk sem. Jánosom elfogadott 3 gyerekkel. Nem úgy az ő 9 éves fia. Bomlasztott, ahol érte. 10 év után beletörött a bicskánk a kapcsolatba.

Most 60 évesen 10 éve egyedül élek, nyugalomban, békében, és nem tudok felmutatni semmit, csak a három csodálatos fiamat.

Kapcsolatok jönnek-mennek, de a gyerekek hál'Istennek mindig megmaradnak, s így soha nem leszek egyedül. Ők élik a maguk életét, szerencsére sikerrel, én pedig várom az unokákat...

44. Dina68
2012. máj. 13. 22:00

Nagyon jó téma!12éves volt a lányom,mikor újból férjhez mentem.A férjemnek nem volt gyereke,szeretett volna.Sokáig nem sikerült,elfogadtuk,nem jön össze.A lányomnak van édesapja, a férjemmel jó viszonyban vannak,de az apaszerepet meghagyja édesapának.

Már nem is számitottunk rá,mikor terhes lettem, a 2.kislányom most 6hónapos,én meg 44 éves vagyok.Nincs olyan,hogy én ygerekem,te gyereked,mi ygerekünk.A gyerekek egyformák,persze természetesnek evszem,hogy a férjem a sajátját jobban szereti,mint az enyémet,de egyformán kapnak mindent a lányok.Ahol 1-2 baba már van,mindegy melyik részről,elfér még baba.De ez csak úgy működik,ha mindkét fél szeretne babát,ha nem,az elején kéne tisztázni.Van,aki nem is vágyik közös gyerekre,van akinek ez minden vágya.

43. marcsika77 (válaszként erre: 42. - Kneseva)
2012. máj. 13. 21:20
Nagyon tetszett a történeted!!! Mit ki nem találnak a gyerekek: "hogy most már Ő is szülhet gyereket, mert én is ennyi idős voltam, amikor a testvére született."
2012. máj. 13. 16:52
Híve vagyok annak, hogy a fontos dolgokról alapos megbeszélés után döntsünk. 20 éves múltam, mikor férjhez mentem, nálam 18 évvel idősebb REMEK emberhez, akinek volt egy 10 éves lánya. Tehát csak 10 évvel volt fiatalabb nálam.( felesége olyan beteg volt, hogy zárt intézetben élt. ) Mi volt a házasság feltétele részemről? ha megszeret a gyere oké! Nem akarok mostoha lenni, különösen úgy, hogy azt is megbeszéltük, gyors egymásutánban születik még kettő. Kezdettől fogva anyunak szólított, anélkül, hogy ezt valaha elvártuk volna Tőle. Minden a program szerint zajlott. Olyan annyira volt sikeres nevelt lányommal a kapcsolatom, hogy a gyerekek 10 éves korukig azt se tudták, hogy Ők hárman nem " édes " testvérek. Akkor avattuk be a titokba Őket, mikor 10 éves kislányom elém állt, hogy most már Ő is szülhet gyereket, mert én is ennyi idős voltam, amikor a testvére született.A 9 éves fiam úgy reagálta le a témát" ha nem Te szülted, szülte a nagymama" és ezzel kész volt a beszélgetés. Ma is nagyon jó a kapcsolat köztem és a három gyerek között és köztük is.Biztos tudom, ha akkor nem szeret meg a férjem gyereke, soha semmiféle kapcsolat köztünk nincs.
2012. máj. 12. 09:09
Nekem volt(van) 2 gyermekem az előző házasságomból.A jelenlegi párom elfogadta őket,és ami a lehető legfontosabb ,a gyerekek is őt.Neki nem volt saját gyermeke,így 38 évesen bevállaltam a közös harmadik gyermekem.Most 5-en élünk,és soha nem bántam meg,hogy aránylag későn szültem még egy babát.Persze biztos vagyok benne,hogy a saját gyermekéhez jobban ragaszkodik ,persze ő nem ezt mondja de én látom.De ezért nem haragszom rá mert akárki akármit is mond szerintem természetes ,hogy a sajátját valamivel jobban szereti.Egy kérésem volt,hogy ne éreztesse a másik kettővel.
2012. máj. 11. 05:32

NINCS AKADÁLY! ha valodi a szerelem) nekem 4 van saját 22 é fiam na meg menyem )) 19 é iker 11 lány Most a kicsi aki közös 2 honapos Sőt a férjemnek is van az előzöböl.))


Nagyon szeretjük egymást a gyerekek is minket és a picike a nagy kedvenc)) lsd adatlap)

2012. máj. 11. 03:24
Sziasztok, a jelenlegi páromnak van egy 4 éves kislánya, akivel ugyan nem találkozom minden hétvégén, de szeretjük egymást, első alkalommal már az ölembe ült, játszott, beszélgetett ( pedig a párom tartott tőle, azt mondta, nem barátkozik könnyen a kislány, mi lett volna, ha könnyen barátkozik? :) ). Közös gyerekünk nincs, és bár nem beszéltünk még róla, nem hiszem, hogy ellenére lenne egy közös gyerek. Ha valakit elfogadunk, akkor fogadjuk el a gyerekeket is, hiszen hozzá tartoznak, a közös pedig megbeszélés kérdése. Szerintem egy kapcsolatot nem lehet azzal kezdeni, hogy : örülök, hogy megismerkedtünk...mondd csak, te akarsz majd gyerek(ke)et a meglévő(k) mellé? Mert ha nem, akkor jobb ha nem is tallkozunk többet..
2012. máj. 10. 22:44

Sziasztok!

Nekem is lenne hozzáfűzni valóm a témához. Érintett vagyok a dologban.

Volt egy előző házasságom, 10 évig várakoztunk kisbabára, nem lett. Elváltunk. Ekkor ismertem meg a mostani páromat, akinek már van egy-akkor 4 éves, ma már 10 éves- lánya.

Én mindig is tudtam, hogy mindenképpen szeretnék babát, ha a természet is úgy akarja. Megbeszéltem a párommal már az elején, hogy csak akkor vágjunk bele a kapcsolatba, ha ezt szeretné ő is.

Először nagyon rosszul esett nekem, hogy van ez a kislány (lehet most szidni, de akkor ezt éreztem)Nem a kislány ellen volt soha kifogásom, hanem inkább az fájt, hogy nekem nem jön össze.

És összejött. Most 2,5 éves a kisfiunk.

A kislánnyal nagyon-nagyon-nagyon jó a kapcsolatunk. Ő vidéken él az új családjával (anyukája,annak férje és nekik közös kisfiú). Nem látjuk 2 hetente sajnos a távolság miatt, de a szünetekben mindig hosszú ideig nálunk van. És ha csak úgy már nagyon hiányzik, lemegyünk hozzá. A két gyerek jobban nem is szerethetné egymást akkor sem, ha édes testvérek lennének.

Ha nálunk van, én is nagyon sokat foglalkozom vele, igényli is ezt.

Az anyukájával nagyon jó a kapcsolatunk szerencsére. Az elején nem volt az, de belátta, hogy a gyerek érdekében jobb így, ezért mindent meg tudunk beszélni vele.

És én soha nem bántam meg, hogy a férjem mellett döntöttem és neki szülhettem meg a kisbabámat. Így már a fiamnak van egy testvére, aki lehetőség szerint mindig vele lesz. Szeretnénk még másik babát is (ha az anyagiak engednék, harmadikat is).

A férjem belátta, hogy hiába az ő lánya a nagylány, nem ő neveli, így azt, akit ő nevel, nem pótolja.

Nekem nagyon nehéz volt az elején lelkileg és ha a férjem nem akart volna babát, mondván, hogy neki már van, tuti nem mentem volna bele a dologba.

2012. máj. 10. 21:52

Szerintem is nagyon jó a téma. Annak is örülök, hogy lehet olvasni pozitív tapasztalatokat.


Az biztos, hogy ilyen helyzetben alaposabban kell mérlegelni, tervezgetni mindjárt az elején, mint a "csak te meg én" szituációban.


Két ember döntése a párkapcsolat kialakítása, a gyerekek pedig kényszer szerűen cseppennek az új kapcsolatba. Én is úgy képzelem, hogy akinek fontos a társa, az a gyerekével is megtalálja a hangot.

Buktatói mik lehetnek?

Talán, ha a másik szülő nem fizet gyerektartást, mikor szükség lenne arra is. Vagy ha van vagyon, az hogyan közös a féltestvérek közt, a tulajdonjog tisztázása, ki-mit fog örökölni.


Ha az ex is hasonló magánéletet folytat, egy gyereknek a szélrózsa minden irányba születhetnek féltestvérei.

36. Aville
2012. máj. 10. 21:48

Egy baráti párnál, a srácnak volt már 2 gyermeke a korábbi házasságából csak annyit mondott: ha köll a tehén, kölljenek a borjak is... :)

Lett egy közös kislányuk is, és barátnőm azt mondta, h ő nagyon örül, h 2 testvére van a lányának, mert ők is 4-en tesók, viszont egy terhességgel, egy szüléssel "megúszta" :)))

2012. máj. 10. 20:18
Basszus de jó cikk, és mennyire eltaláltad a központi problémákat! Komolyan elgondolkodtatott, hogy én mit tennék hasonló szituációban, és rádöbbentem, hogy fogalmam sincs. Ha szeretek egy pasit, akkor hibáival együtt szeretem, de azt elfogadni, hogy "miatta" nem lehet nekem gyerekem, hát ez döbbenet... Remélem az ismerősödnek megoldódik a problémája!
2012. máj. 10. 19:27
Sziasztok!Nálunk fordított a helyzet nekem van egy kislányom az előző kapcsolatomból,ő már 7éves,a párommal 3éve vagyunk együtt,a kisfiúnk 1éves!Mi mindent ősszintén megbeszéltünk már az elején!A kislányom is saját gyermeke ként szereti,és egy igazi családként élünk!Nem is tudnék nála jobb férfit elképzelni magamnak!
33. fr.andi (válaszként erre: 32. - C5742a1d9f)
2012. máj. 10. 18:52

Hát, amelyik kapcsolat nem indul tiszta lappal, vagyis őszinteséggel, ott nincs is miről beszélni.

Persze nálunk nem volt mit titkolózni...ez egy kisváros :-)

32. c5742a1d9f (válaszként erre: 31. - Fr.andi)
2012. máj. 10. 17:41
Ha magamból indulok ki a másik oldalról, akkor ezt azért nem árt tisztázni az elején. Nem illik titokként kezelni, aztán már amikor komolyodik, akkor bedobni hogy amúgy van két gyerekem. Azért az ilyesfajta jellem vissza tudja szorítani a vonzalmat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook