Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akad olyan, aki a terhessége alatt volt veszélyeztetve birányhimlővel, valamint átesett rajta? Milyen kezelést kapott? fórum

Akad olyan, aki a terhessége alatt volt veszélyeztetve birányhimlővel, valamint átesett rajta? Milyen kezelést kapott? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. szenasie (válaszként erre: 36. - Ebszél)
2015. febr. 8. 15:12
ezek jó hírek :) örülök, hogy minden rendben van :) ennyit arról, hogy csak egyszer lehetsz hímlős ;) de a lényeg, hogy minden jó ha a vége jó :)
2015. febr. 2. 20:42
Sziasztok,átestem a himlőn 5 darab pöttyel,lázmentesen. A szerológia szerint már voltam himlős caak csökkentek az antitestek. Vagyis eddig tartottak. Genetikai vizsgálar és konzultáció volt,minden rendben a babával.
2015. jan. 20. 12:12
Egyébként csak hogy tudjátok, a védőoltás se ad védettséget a bárányhimlő ellen. Ugyanúgy elkapja az aki nem volt beteg, csak jóval enyhébb lefolyású lesz. Én most oltattam be magam, vagyis a második még folyamatban, mert beteg vagyok. 10 ezer forint felett van egy oltás, és kettő kell belőle. Az elsőt az infectológián adták be, és ott mondta az orvos, hogy ettől ugyanúgy el fogom kapni, csak sokkal enyhébb lefolyású lesz. Sőt az oltástól is lehetnek kiütések, de az nem fertőz.
34. szenasie (válaszként erre: 30. - Ebszél)
2015. jan. 20. 11:58
szia! Tudom, hogy még csak egy hét telt el, de ugye minden rendben?
33. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Ebszél)
2015. jan. 15. 15:55
Azért majd írj, hogy mi van veletek.
32. szenasie (válaszként erre: 30. - Ebszél)
2015. jan. 14. 19:14
szuper! :) szurkolunk!
31. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Ebszél)
2015. jan. 13. 14:55
Rendben lesz minden, nem lesz baj!
2015. jan. 13. 13:44
Sziasztok! Idáig még nincs tünetem. Szurkoljatok!
2015. jan. 12. 17:23

Egyébként csak, hogy tudd!


Bárányhimlő = varicella


Kórokozó: a varicella zooster vírus, vagy herpesz vírus.

Lappangási idő 14 nap. és nem 90:) Cseppfertőzéssel terjed.


Míg hólyagok vannak fertőz, majd mikor már pörkösödnek akkor már nem fertőz.


Gyerekkori fertőző betegség, aki már átesett rajta, kap egy életen át tartó védettséget.

És igen a terhes kismamákra az első 3 hónapban veszélyes, leírtam miért.


30 éve tanultam...akkor még így volt.


És, hogy te tüszős mandula gyulladást kaptál 20 év után? Ennek mi köze ehhez? Teljesen más a kórokozó.


Na mindegy, nekem ne válaszolj lécci:)

2015. jan. 12. 17:09

Te Moncsa!


Olyan hülyeségeket írsz, hogy a hajam égnek áll tőle. Nem elég, hogy nagyképű, pökhendi módon írod a baromságaidat (amit el is hiszel) és mindenkit hülyének nézel még mellette a végtelenségig rosszindulatú is vagy!

Tudod a butaság, ostobaság és a gáncsoskodó maliciózus magatartásnál és viselkedésnél tényleg nincs rosszabb és visszataszítóbb.

2015. jan. 11. 21:47
Moncsa! Én mint fórumindító kérlek, hogy azonnal fejezd be az ide való írosgatásod. Sem nem vagy kompetens, de jószándékú sem. Elnéztem hogy nekem mit írsz, de a többiekről szállj le. És máskor nézz utána, amiről véleményt alkotsz,mert sem nem helytálló de még blőd is. A google-t használni sem nehéz!( 1-3 hét a lappangási idő,és azalatt is fertőz.) Minden jót!
26. M0ncsa (válaszként erre: 25. - Szenasie)
2015. jan. 11. 20:50

Valoban igazad van, osszekevertem valami massal. Majd utananezek, mivel.

Egyebkent eleg lenne, ha nem bocsatkoznal feltetelezesekbe nehany hozzaszolas alapjan egy szamodra vadidegennel kapcsolatban.

25. szenasie (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. jan. 11. 20:46
lappangási idő 1-3hét és addig fertőz amíg kijönnek a pöttyö, amikor már pöttyös akkor nem. Mint mondtam tapasztalat és nem oltás után hanem rá 2 évre egy hányos-hasmenős vírus után. egyébként elég lenne ha nem néznél le mindenkit
24. M0ncsa (válaszként erre: 20. - Ebszél)
2015. jan. 11. 20:32
Hat, hajra, talan tenyleg meguszod. Bar a baranyhimlo lappangasi ideje 30-90 napig terjedhet (jellemzoen 45-60 nap). Azt nem tudom, a lappangasi ido alatt is fertoz-e a beteg, utana kellene nezni, lehet, hogy nem.
23. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Szenasie)
2015. jan. 11. 20:30

Nos, ezt kozold akkor a gyerekgyogyaszommal, aki szerint az ismetlo - emlekezteto - oltas teljes vedettseget ad. Enyhe lefolyasu baranyhimlot elkaphat (szerinte), ha csak egyszer volt oltva. No de biztos neked van igazad, en meg hulye elhiszem, amit az orvos mond.


Azt hihetonek tartom, hogy ha a harmadik natha utan sorozatban kapott meg egy adag varicellat, voltak enyhebb tunetei. En pl. epp par hete estem at - husz ev utan ujra - tuszos mandulagyulladason, a tropa immunrendszernek hala. Kronikus kialvatlansag, leterhelt immunrendszer mellett minden nyavalya kijon rajtunk.

22. M0ncsa (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2015. jan. 11. 20:26

Ha kioktattam volna, az nem igy hangzik :D A forum teljesen korrektul indult, az indito hozzaszolassal nem is volt bajom, ott a gond, amikor vak elkezd vezetni vilagtalant.

Egyebkent meg en nem izgulni szoktam utolag, hanem kikuszobolni az aggodast okozhato tenyezoket. Prevencio, tudod :)

21. szenasie (válaszként erre: 20. - Ebszél)
2015. jan. 11. 15:44
Kitartás!
20. Ebszél (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2015. jan. 11. 15:39
Mindenképp írok,ha vége lesz ennek az őrületnek. Az új fejlemény, hogy anyukám elkapta! 30.- án és 2.-án voltunk náluk,amikor még lappangási idő volt. A kislányomnak 3.-án jött ki az első pöttye. Nálam MÉG mindig semmi.
19. zzsuga (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. jan. 11. 15:12
Hát pedig készülj fel, h bizony elkaphatja a beoltás ellenére és nem is egyszer lehet többször is, csak a lefolyása lesz enyhébb, mint lett volna!!
18. szenasie (válaszként erre: 13. - Ebszél)
2015. jan. 11. 15:05

Szia! sikerült elolvasnod a linket?


Tudom, nem túl nagy bíztatás, főleg, ha a konzílium is vonogatja a vállát... mondom, nekem "csak" övsömöröm volt volt 11hetesen... és azt mondták, hogy "csak" 15% az esély... egy anyát ez nem nyugtat meg. malmoztunk amíg meg nem vizsgálta szülés után a gyerek orvos. Hála Istennek Dorkám Egészséges. Jó eséllyel (mivel már 20 hetes vagy) a te babád is egészséges lesz. De biztos úgyis akkor lesz amikor a kezedbe veszed és az orvos is kimondja.

Mi annó emiatt mentünk 4D-s ultrahangra, hogy ott is jól megnézzék mindene meg van-e, lehet téged is megnyugtat egy kicsit ha esetleg elkapnád... írj kérlek, ha túl vagytok azon a bizonyos 3hét lappangási időn (hogy megúsztad-e vagy se) izgulunk érted, hogy ne legyen baj. Millió puszi!

17. szenasie (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. jan. 11. 14:58

Kedves Moncsa, jobb ha tudod elkaphatja, nem ad teljes védettséget, sajnálom a gyógyszerészt aki az utadba kerül.(enyhíti a lefolyását normál állapotban, de az én lányom pl egyébvírusfertőzés mellé kapta el, úgy tele volt, mintha nem lett volna oltva).

Nem vagyok orvos, csak "tapasztalat" amit a topik indító kért a maga bajával kapcsolatban...

2015. jan. 11. 08:07

Ja én neki kellenek a tapasztalatok a biztatás, ki mit gondol erről, aki volt hasonló szituban, mert azt tudja csak igazán akinek áll/állt a zászló. Örülj, hogy te nem voltál. Neki erre van szüksége, neked meg arra, hogy kioktasd és helyre rakd. Biztos jó érzéssel töltött el. Túl ezen ha ennyire irritál a téma miért szólsz hozzá? Volt benne tapasztalatod? Nem! Akkor? Az átesettek véleményét kérdezte.


Valóban nem vagyunk egyformák...még jó:)

15. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2015. jan. 11. 08:03

Azért indított fórumot mert szerintem kurvára izgul, nagyon nem mindegy mi lesz a végkifejlet, ha neked is van két gyereked akkor ismered az érzést.

Én maximálisan együtt érzek vele. Drukkolok, hogy ne legyen baj.

14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Ebszél)
2015. jan. 10. 21:11

Ha egy egesz konzilium velemenyenek eredmenyekeppen mondta, amit mondott, akkor vegkepp nem ertem, mit szamit az, mit mondunk mi itt. Amikor sulyos egeszsegugyi problemaval szembesulok, vedd fejem, de en inkabb szakemberek velemenyet kerem ki a kezelest illetoleg. Itt legfeljebb a lelki reszerol lehet tajekozodni erdemben.

Nem vagyunk egyformak.

Mindazonaltal kivanok problemamentes terhesseget, ha voltal baranyhimlos, elvileg immunis vagy, nem lehet bajod.


Viszont - mas tema - ha beoltattad a lanyod, es megis elkapta, ez nem kellene, hogy maga utan vonjon valamilyen retorziot? En is beoltattam a fiam, a kiscsajt is be fogom, es leszednem a gyogyszercegek fejet, ha ennek ellenere elkapnak...

13. Ebszél (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2015. jan. 10. 20:45
Akkor csak a félreértések elkerülése végett.8 kollegát kellett megkérdeznie mielőtt adott egy pár opciót mit tegyünk. Mind a 8 kolléga mást mondott. Ugye mindannyian éveket jártak orvosi egyetemre elméletileg azonos könyvekből mindenhol ugyanazt tanítják, mégis mindenkinek más volt a tanácsa. Tapasztalatokat várok, nem pedig kioktatást. Neked viszont legyen szép napod, soha ne lebegjen Damoklész kardja a fejed felett!
12. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Ebszél)
2015. jan. 10. 20:22
Meg szerencse, hogy rakerdeztel a hoxan. Mi biztosan jobban tudjuk, mint az orvos, o vegulis csak eveket toltott az egyetemen, ilyesmit tanulva... nem beszelve termeszetesen a munkan szerzett jelentektelen mennyisegu tapasztalatrol.
11. 31bc25d879 (válaszként erre: 7. - Ebszél)
2015. jan. 10. 19:35
Nyugi...nem lesz baj. A kritikus első 3 hónapon túl vagy.
10. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2015. jan. 10. 19:27
Mármin az akkora gondot úgy értem, hogy a himlő okozta tüneteken kívül más gond nem hinném, hogy lehet. Nekem annó azért intett óvatosságra a dokim, mert 7 hetes terhes voltam még csak. Mondta, hogy késő b már nem okozna gondot.
2015. jan. 10. 19:25
Szerintem a 20. Héten már nem okozhat akkora gondot. Én 7 hetes terhes voltam, mikor kitört a járvány az oviban, én sem voltam még. Szerencsére nem kaptam el, de a nőgyógyász is be volt tojva, hogy mi lesz. Most készülünk majd a 2. Babára, be fogom magam oltatni. Óvónöként nem tudom mennyire kerülhetném el.
2015. jan. 10. 18:39
Tehát fogékony vagyok a vírusfertőzésre. De jele MÉG nincs.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook