Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándékozás esküvőre fórum

Ajándékozás esküvőre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
85. 184481d874 (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2020. jún. 8. 20:37
Tumbó! Semmi nem biztos...
84. Channa* (válaszként erre: 82. - Matyera)
2020. jún. 8. 20:11

Manapság ilyenek az árak.

Egy esküvői menü legalább 20 ezer fejenként a piával együtt, de az is lehet, hogy keveset mondok és ajándékot is illik adni...


Szerencsére nincs sűrűn lagzi a családunkban:DDDDD

83. rabankari (válaszként erre: 73. - Bless the child)
2020. jún. 8. 20:10
Én is két fővel az 50ezret érzem reálisnak,ha nem nagyon közeli hozzátartozó,tavaly ennyit adtam unokatestvéremnek.Testvérnek többet adnék.
82. matyera (válaszként erre: 81. - Channa*)
2020. jún. 8. 20:02

100 ezer?? Forint?? Te jó ég!! Az durva! És ilyenkor kaptok szállást is??

Én csak 2 esküvőn voltam egész életemben (ebből egyik a sajátom) de én egy 20as-nál többre nem gondolnék.

2020. jún. 8. 19:51

Nálunk mindig megbeszéljük, hogy mennyit adjunk, mit vegyünk.


Az én esküvőmnél is az volt, hogy a nénikéim írtak egy listát (én nem tudtam róla), és le is osztották, hogy ki mit vesz meg, így is volt duplázás, mert a férjem rokonaival nem történt egyeztetés, így lett 3 étkészletem, de jó volt ez így, mert a mai napig meg van 1 teljes készlet és 1 hiányos;)


Megkérdezték, hogy mit szeretnénk, mi az ajándékot választottuk, de pénzt is kaptunk, ami kicsit több volt, mint amibe az esküvőnk került.


Manapság, ha megyünk esküvőre, akkor mi 100 eFt alatt nem adunk. Mi is úgy kalkulálunk, hogy kb. kifizetjük a fogyasztásunkat (hárman megyünk), úgy 60 eFt és százra kiegészítjük.


A keresztfiamnak ennél sokkal többet adtam.

80. levarosbukta (válaszként erre: 29. - 184481d874)
2020. jún. 8. 19:01
Szerintem sem, én is dobtam egy hátast amikor a vőm rokonai százezreket dobáltak a kalapba. Szerencsére nekem sem a közel sem a távoli jövőben nem kell - legalábbis rokon - lagzijába menni. Mondjuk húszezerrel biztos hogy nem szégyenkeznék.
79. matyera (válaszként erre: 78. - Bless the child)
2020. jún. 8. 19:00

Tök mindegy minek nevezzük.

Nem bírom azt, ha valaki jön a hejjde szuper több milliós esküvőm lesz szöveggel, aztán kiderül hogy egy húsleves-pörkölt-rántotthús zaba lesz, ja és még a vendég is fizesse ki..hahaha! Jó vicc..ja, nem.

78. Bless the child (válaszként erre: 77. - Matyera)
2020. jún. 8. 18:50
Te miért nem vagy képes egy kulturalt hozzászólást megejteni? A sógor-koma-jóbarát miért is bagázs? Lehet, hogy neked nincsenek barátaid, olyanok, akik kedvelnek, de vannak ilyen emberek és megosztják ezt a napjukat másokkal is.
77. matyera (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2020. jún. 8. 18:44

Lehet hogy máshol ez dívik,de akkor nem pörköltszaftos, vőfélyes lagzikat kéne csapni, hanem kulturált,elegáns esküvőket..

Legalábbis ez a véleményem. Nem véleményezem ha valaki naaagy paraszt lagzit rendez, de akkor ne a násznép fizesse már meg az ő hóbortját.


Nekem is volt esküvőm, én azt hittem sokan vagyunk, a 35 fővel, aztán rájöttem hogy más képes odacsődíteni sógor-koma-jóbarát egész bagázst.

76. globus (válaszként erre: 50. - Juditta2019)
2020. jún. 8. 18:44
Hány főre kerül most ennyibe? Döbbenetes. Tisztára szerencse, hogy többször nem szeretnék lagzit.
75. Guruljka (válaszként erre: 67. - Matyera)
2020. jún. 8. 18:27

Más országokban ez a szokás. Nem az, hogy éveken át a lagzit nyögik a szülők.

Ki-ki fizeti a saját fogyasztását, még akkor is, ha egységes a menü.

A nászajándékról vagy lista készül, vagy ki van állítva egy-egy áruházban, külön dobogón az XY pár nászajándékai. Nem akárhogy kirakva, hanem szépen elrendezve és dekorral. Lehet hozzáillőt vagy még hiányzót venni.

74. 9e9543800f (válaszként erre: 54. - Aszparagusz)
2020. jún. 8. 17:07
Érdekes helyzet volt. Nem úgy ismertem a menyasszonyt, hogy kimondottan "hagyománykövető" lenne. A menyasszonytáncban mégis követte. Még jó, hogy készültem ;-)
2020. jún. 8. 16:43
19-én megyünk pici lagziba, 42 fős. 50ezret adunk, ketten megyünk
72. michelle.r (válaszként erre: 66. - Semleges)
2020. jún. 8. 16:32
Azt én esküvőmön sem volt ott a teljes nagy család. Van nagynéném, unokatesóm, akit szinte sose láttam. Anyám fogta a fejét, hogy cirkusz lesz. Esküvő optimális esetben egyszer van az ember életében, és boldog esemény. A legtöbben azzal szeretnénk megosztani, akivel egyébként is szívesen vagyunk együtt, nem azokkal, akiknek papír szerint ott kellene lenniük.
71. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Semleges)
2020. jún. 8. 16:17
a szomszéd faluban volt divat,hogy mindenki hazavitte a saját tortáját.
70. simple (válaszként erre: 66. - Semleges)
2020. jún. 8. 16:15
Mi sem hívtuk meg a családot, csak barátokat. Nem akartunk olyanokat látni az esküvőnkön, akikkel amúgy sosem találkozunk, fontosabb volt, hogy olyanok legyenek ott akikkel szívesen vagyunk együtt.
69. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Semleges)
2020. jún. 8. 16:13
én is voltam kettő városin vendéglőben.a vacsora után mindent leszedtek,a levesnek kicsit szaga volt/augusztus/.szokatlan volt,mert nálunk a húsokat,süteményt az asztalon hagyták,egyen,aki akar.hogy mennyit adtunk,arra már nem emlékszem.éjfélkor állítólag libamáj volt,csak nem keverem össze a sovány kacsamájjal.annyit nem ittunk.
68. matyera (válaszként erre: 66. - Semleges)
2020. jún. 8. 16:10
Kinek mennyi a család. Én nem vagyok kíváncsi sosem látott rokonokra. Sajátomra sem. Pedig lett volna. De pl a vőlegény nagymamáját sem hívtuk (jó, már egy otthonban élt, de köszi inkább felejtős egy megkeseredett néni).
67. matyera (válaszként erre: 51. - Juditta2019)
2020. jún. 8. 16:05
Már bocs, de ha nincs pénz, nem kell lagzit csapni. Be kell menni egy anyakönyvvezető elé, holtodiglan-holtomiglan, oszt csókolom. Szép lenne ha az esküvő, arra lenne, hogy a vendégek fizessék..pff..milyen gondolkodás már ez?????
66. semleges (válaszként erre: 62. - Fisica)
2020. jún. 8. 16:04
Pedig van olyan, csak gazdag vendégeket hívtak mert kellett a lé, pedig azok is tehetős család volt. Inkább nem hívták meg a családot csak a haverokat. Hiába van akinek a buli és a pénz többet számít. Komolyan nem volt ott a család.
65. michelle.r (válaszként erre: 62. - Fisica)
2020. jún. 8. 16:01
Ne adj ötleteket! 😂
64. semleges (válaszként erre: 55. - Timycat)
2020. jún. 8. 16:00
"lagzis kaja" ne is mond, voltam olyan esküvőn, hogy majdnem éhesen mentem haza. Előétel tányéron egy zellerlevél mellette valami maszat a tányéron. Leves mokkásnyi kávéscsészébe és a főétel is elveszett a tányéron. Mindenki majszolta a száraz pogácsát. Életem egyik legrosszabb esküvője volt, pedig tehetős pár csak éppen rázták a rongyot ezzel a semmi de divat kajával:)
63. michelle.r (válaszként erre: 51. - Juditta2019)
2020. jún. 8. 15:57
Az esküvőt a házasulandók tervezik, szervezik olyan színvonalon, amit szeretnének. Nem túl illendő a vendégekkel kifizettetni.
62. Fisica (válaszként erre: 50. - Juditta2019)
2020. jún. 8. 15:55
A vendégek fizessék ki a pucparádét, és még haszon is legyen rajta,sőt még el is várod? Jó hogy nem belépőt kell fizetni. :)
61. michelle.r (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2020. jún. 8. 15:54
Akár ott is. Lehet több helyen is. Általában úgy szokták, hogy kisebb árú termékek is vannak rajta, hogy ne legyen kényelmeten, ha valaki kevesebbet tud rászánni, vagy nem olyan közeli a kapcsolat, hogy mondjuk egy mosógépet vegyenek.
60. Epresturmix (válaszként erre: 59. - Timycat)
2020. jún. 8. 15:50
Rajtam kívül senkivel nem találkoztam még aki felbontanâ rögtön és körbekînáljon vele mindenkit. Mindenki teszi el táskába, viszi haza. Érthetetlen.
59. timycat (válaszként erre: 57. - Epresturmix)
2020. jún. 8. 15:47
Ajándék italt, édességeket illik megbontani, hogy az ajándékozó tudja nem továbbadod. Legalábbis mi így szoktuk.
58. simple (válaszként erre: 1. - Cili1)
2020. jún. 8. 15:47

Mi is pénzt kértünk anno, amennyit ajándékra szántak volna. Mindenünk megvolt már, semmire nem volt szükségünk. Ennek ellenére is kaptunk olyan dolgokat, amikre sosem volt szükségünk, évekig pakolgattam ide oda, aztán vagy kidobtam vagy odaadtam valakinek. Jobban jártunk volna már akkor ha inkább üres kézzel jönnek.

Én 50 ezret szoktam tenni a borítékba, ha nem áll annyira közel az illető, ha szorosabb a dolog akkor pedig 100 ezret.

57. Epresturmix (válaszként erre: 55. - Timycat)
2020. jún. 8. 15:43

Mennyivel gusztusosabb ez! Grat! 👌

Külön tetszik, hogy felbontottâtok a piát. Én is ilyen vagyok. Ha kapok valamit, fel is bontom, hogy megegyük, igyuk. Szimpi! Nem szeretem dêdelgetni őket. :)

56. timycat (válaszként erre: 54. - Aszparagusz)
2020. jún. 8. 15:37
Én ebben (is) pofátlan vagyok, tartsák csak meg a menyasszonyt nekem aztán nem kell, pláne pénzért 🙂
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook