Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándékozás esküvőre fórum

Ajándékozás esküvőre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 112. - New(l))
2020. jún. 9. 09:16
A perzselő déli nap tüzében, felszívódott az alak, eltűntek a vonalak a színek és a mindenség.
114. Channa* (válaszként erre: 102. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 9. 09:11
Biztos velem van a baj, de az ilyen festészet számomra nem tudást tükröz, és sosem tenném ti a falamra, akármennyibe is kerüljön.
113. Channa* (válaszként erre: 106. - Aszparagusz)
2020. jún. 9. 09:04

Félre értitek azt, hogy adok annyit, amennyi kb. a kaja ára.


Itt nem arról van szó, hogy kifizetem a vendéglátásomat, mert kérték, mert nem telik nekik, meg egyébként is, hanem arról, hogy tudom mekkora kiadás egy esküvő, és ez részünkről egy gesztus, azaz ez egy támogatás a család részéről, ahogy az ajándék is. Mert ennyi erővel egy esküvőre is odamehetnénk egy üveg borral, 1 doboz csokival, egy csokor virággal és melegítőbe, mert ha esküvőt akar, akkor fizessen és kész.


De ugye nem ezt tesszük, hanem felveszünk egy szép ruhát, jellemzően újat, azaz kirittyentjük magunkat (smink, frizura, stb.) és viszünk egy nagy ajándékot és pénzt adunk, vagy csak pénzt, hogy besegítsünk kicsit a kezdésbe, hiszen a nászajándék erről szól.


És akkor rám szoktátok itt mondani, hogy kihasználom a rokonaimat, mert vigyáztak a gyerekemre kis korában, akár egész nyáron, és képes vagyok akár napokra is beköltözni pl. a nénikémhez nyaralás címszó alatt:DDDD


Nevetséges!

Ingyen kaja és buli egy esküvőn az jöhet, ugye? De besegíteni azt már nem, mert nehogy már azért legyen esküvő, hogy lehúzzák a vendégeket...


És még azt sem veszitek figyelembe, hogy teljesen más egy esküvőt kifizetni, mint egy laza szülinapi bulit.


Hát ti tudjátok. Mi így szoktuk. Mindenki csinálja úgy, ahogy zsugorisága engedi;)

112. New(l) (válaszként erre: 110. - Flóra76)
2020. jún. 9. 09:03
A művész úr kortársban utazik, vagyis a szántó-vető paraszt délben alkotása 3 naracsosv-vöröses paca a kép bal oldalán, vagy még kivehetőek a figurák? (ki a paraszt és ki az ökör:)
111. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 110. - Flóra76)
2020. jún. 9. 09:00
Én is azt gondolom, hogy Dengelengitől az a csúcs. Egy igazi ritkaság, éppen ezért elég borsos az ára is.
110. Flóra76 (válaszként erre: 108. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 9. 08:58
Dengelengitől a "szántó-vető paraszt délben" c alkotása, az igazán szép nászajándék.
109. papája (válaszként erre: 101. - Aszparagusz)
2020. jún. 9. 08:56

Természetesen nem mentem üres kézzel a rokon esküvőjére.

A vejem rokonainak meg mivel nagyobb összegű pénzre számítottak és ezt nem tudtam megadni (több százezer Ft.)gondoltam jó lesz a festmény, ami örök érték és gyarapszik is az értéke. Elég sznobok is ahhoz, hogy megfeleljen nekik. Más is adott át csomagot, nem csak borítékot. Ja, az ajándékokat adott időpontban sorban állva kellett átadni a ceremóniamester irányításával mindenki szeme láttára.

Ilyen jellegű esküvőn soha nem voltam még és remélem nem is lesz benne részem többet.

108. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 107. - Aszparagusz)
2020. jún. 9. 08:16
Dengelengi uniszex stílusban festett. A képei minden stílushoz passzolnak az benne az érdekes. Az a művész volt, aki megelőzte a korát.
107. aszparagusz (válaszként erre: 105. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 9. 08:14
Főleg, ha a lakásnak más a stílusa.
106. aszparagusz (válaszként erre: 84. - Channa*)
2020. jún. 9. 08:13

Ha vendégségbe mész se fizeted ki a kajádat, plusz még ajándékot is viszel.

Nálunk legalábbis nem ez a módi.

Ha megyek viszek virágot, vagy csokit, meg egy italt.

Ha hozzánk jönnek is általában ez a felállás.

Még senki nem adta oda pluszban a vendéglátás költségeit.

105. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 104. - Aszparagusz)
2020. jún. 9. 08:12
Egy eredeti Dengelenginek a lakás központjában van helye. Én biztos megoldanám, ha egy ilyenhez hozzájutnék, hogy legyen helye a falon.
104. aszparagusz (válaszként erre: 102. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 9. 08:10
És hová tegyék? Be a ruhásszekrénybe?
103. aszparagusz (válaszként erre: 77. - Matyera)
2020. jún. 9. 08:09

Szerintem hagy döntse el mindenki, hogy milyen esküvőt akar.Van aki, "nagy paraszt lagzit" rendez, mert olyanhoz van kedve.

Van aki szűk körűt.

102. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 101. - Aszparagusz)
2020. jún. 9. 08:08
Azért egy eredeti Dengelengi Boldizsár nagy kincs még azoknak is, akik nem műgyűjtők.
101. aszparagusz (válaszként erre: 99. - Papája)
2020. jún. 9. 08:03

Szerintem, ha több alkalommal mész el valakinek az esküvőjére, akkor minden alkalommal illik ajándékot adni. Ha te nem így gondolod, akkor max. szólsz, hogy bocsi, már voltam esküvődön, most kihagynám.

Én pl. kétszer voltam egy középiskolai barátnőm esküvőjén. Természetes, hogy mindkét alkalommal adtam ajándékot.

Ha leírják, hogy nem kérnek ajándékot csak pénzt, akkor minek állítasz oda egy festménnyel? Lehet, hogy más az ízlésük, már berendezett a lakásuk, vagy, amint írtad az elszállítás is körülményes.

Akkor inkább ne adj semmit.

2020. jún. 9. 07:12
hallottam, hogy aki részt akar venni a lakodalmi kaján, annak regisztrálni kell ...
2020. jún. 9. 07:10

Tapasztalatomat szeretném megosztani.


Nagyon közeli hozzátartozóm esküvőjén részt vettünk, minden ment rendben. 10 év után elváltak, majd hamarosan újraházasodott. Rokonom vendéglistája ugyanaz volt. A menyasszonynak ez első házassága. Elég kínosan éreztük magunkat az ajándékozást illetően, hiszen mi már egyszer hozzájárultunk az "életreszóló" boldogságához.


Másik eset, amikor vejem családja oldaláról hívtak meg 12 éve az "ifjú" pár mindkét tagjának második házasságkötésére, lakodalomba.

A jómódú fiatalok a meghívó mellékletében közölték, hogy mindenük megvan, így legfeljebb nagyobb összegű pénzadományt fogadnának. Nyeltem egy nagyot kínomban, "mindenük van és legfeljebb" Ketten mentünk a nagy napra. Vettem egy zsűrizett szép festményt 80.000 Ft és ezt elmondtam az örömanyának. Kaptam érte hideget, meleget, hogy Svájcban laknak, hogy vigyék ezt el repülőgépen bla.bla...

Nagyon felbosszantottak, így borítékban kaptak 20.000 Ft-ot. Nekem így is 100.000-be került a lagzi, a festmény a mi szobánk falát díszíti azóta - fölöslegesen.

Nem lett semmilyen következménye az esetnek.

A fiatalokat akkor láttuk utoljára, akik azóta már elváltak.

98. Guruljka (válaszként erre: 97. - VendrinerPiroska)
2020. jún. 9. 04:32

Konkrétan Németországban láttam iyen előkészületeket, és ott kérdeztem rá, mi a szokás.

Ott csodálkoztak, hogy Magyarországon az a szokás, hogy mindenkit a házasulandók etetnek.

97. VendrinerPiroska (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2020. jún. 8. 23:51

A "más" országok, az mit takar nálad? Különben mindegy, mert az általad említett dolgok nem általános érvényűek külföldön. Egységes szabályok nincsenek, se itt, se ott. Nálunk a családban mindenki maga fizette a bulit az elmúlt 30 évben, mint ahogy egyetlen külföldi esküvőn sem kellett kifizetnem a fogyasztás, sőt volt ahol jótékonysági adományozást kértek nászajándékba.


Szerintem, hogy ki mennyit ad az függ a rokonság fokától és a magától az esküvőtől. Egy teljesen normális, ha valaki a várható menü + legalább egy 10-est ad egy távolabbi rokonnak vagy ismerősnek, nyilván közeli rokonnak vagy barátnak inkább 30e vagy felett adnék személyenként. Nyilván, ha valaki Daalarnában feszítve a Laposa Birtokon akarja kimondani a boldogító igent, annak ez igen szánalmas ajándéknak tűnhet, de szerencsére nálunk valamivel visszafogottabb esküvőket tartanak.

96. matyera (válaszként erre: 91. - Channa*)
2020. jún. 8. 22:55

Dehogy!

Csak nem vinnék 10ezret egy bulira. Ha mondjuk vidék és min1 éjszaka szállás benne van, még oké.

95. matyera (válaszként erre: 93. - Channa*)
2020. jún. 8. 22:46
Arany középút. Az én esküvőmön pl tiltólistán volt a mulatós zene, mégis reggel 6ig ment a buli.😁 De nem volt perkelt..húsleves is csak mert apám erősödött. Én csak gyümölcslevest akartam. (végül mindkettő volt)
94. matyera (válaszként erre: 84. - Channa*)
2020. jún. 8. 22:42

Az árak egy dolog, oké. Nem vagyok hülye. Amúgy végeztem én esküvőszervező tanfolyamot pár éve.

De nekem az nem oké, hogy a házasulók a vendégekkel fizetik a bulijukat.😒

93. Channa* (válaszként erre: 90. - 184481d874)
2020. jún. 8. 20:56

Mi pestiek mindig nagyon várjuk, hogy legyen egy jó paraszt lagzi, amire hivatalosak vagyunk:DDD


Jó pár éve voltunk egy kékvérű esküvőn. Zene pszt! Majd szólok, ha lehet valami lágy muzsika. Hamar hazamentünk...

92. cili1
2020. jún. 8. 20:55

Köszönöm a sok-sok hozzászólást, de nem szeretném, ha eldurvulna ez a fórum. Amit szerettem volna, azt megtudtam.


Jó pihenést mindenkinek!

91. Channa* (válaszként erre: 82. - Matyera)
2020. jún. 8. 20:54

Most olvasom, hogy te kulturált, elegáns lagzit akarsz fillérekért:DDDD


Ha sokallod a 100 Eft-ot ajándékként manapság, akkor bizony te a húsleves+rántott húsos lagzinál leragadtál, illetve már az sem fér bele kevesebb összegbe;)

90. 184481d874 (válaszként erre: 77. - Matyera)
2020. jún. 8. 20:46
Voltam már "kulturált lagzin és nagyon rosszul éreztem magam,mert mindenki feszengett.Csak ezt ne!
89. 184481d874 (válaszként erre: 82. - Matyera)
2020. jún. 8. 20:44
Le vagy maradva.
88. 184481d874 (válaszként erre: 84. - Channa*)
2020. jún. 8. 20:44
Én is ebben bizakodok.
87. 184481d874 (válaszként erre: 77. - Matyera)
2020. jún. 8. 20:43
Mi az ,hogy "parasztos"? Felvilágositalak ,hogy manapság nagyon is "úrias" környezetben élő házasolandók viszik a primet,költekezésben.Mostanában "derogál" sok embernek egyszerű lagzit rendezni.Szomorúnak tartom de sajnálni nem sajnálom őket.Tudni kell mit vállalnak.Vagy Apuci-Anyuci fizeti?
86. 184481d874 (válaszként erre: 64. - Semleges)
2020. jún. 8. 20:39
Ismerős
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook