Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agresszív az 1 éves babám. Ha valamit nem szabad neki, akkor megpofoz, tépi a hajam, játék közben csapkod. Mit tegyek? fórum

Agresszív az 1 éves babám. Ha valamit nem szabad neki, akkor megpofoz, tépi a hajam, játék közben csapkod. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 30. 21:57
Mára kicsit javult a helyzet. Újra rengeteg ölelést kaptam, puszikat. Néha ugyan emelte a kezét, hogy megüt, de végül csak 1-2 pofont kaptam, ami után megpróbáltam ani0201 módszerét, hátha...
2011. jan. 30. 20:08
Nos én nem vagyok anya,de ezt azért leirom.Egy barátnőmnél voltam,az öccse 5 éves.Állandóán verekedet velem is,mint a szüleivel és a tesójával.Egy nap besokaltam.Lefogtam és mondtam neki hogy ez fáj és ha nem hagya abba akkor bajok lesznek.Hát nem hagyta abba,nem ért neki a szó.Láttam hogy az anya megpofozta az semm használt.Végül egyszer amikor ott voltam én is félreugrottam,mint itt az egyik fórumozó és saját magát ütötte meg.Ekkor gyorsan megfogtam és megkérdeztem fájt úgye? Nekem is fáj,érted? Ettől kezdve nem ütött meg többet !
2011. jan. 30. 15:28

Sziasztok!


Ahányan vagyunk annyiféle vélemény, tapasztalat.

Én például egyáltalán nem hiszek a suttogóban... és meg is van a véleményem róla.

De hát van olyan is, akinek ez válik be...

34. katerika (válaszként erre: 10. - Nagyova87)
2011. jan. 30. 12:45
ebben tökéletesen igazad van, az én lányom is 2évet töltött decemberben, nem volt gond mostanig, csak kb 2 honapja agresszivebb s ha probáltam megmagyarázni neki hogy nem szabad nézett a szemeivel nagy ártatlanul de 10 perc mulva ugyanazt csinálta. Nekünk a vesszö modszer vált be. Nem kell ráüssek vele csak annyit mondjak hogy hozom a vesszöt és máris enged egy kicsit. Pedig 2szer legyintettem meg a kezét vele. a gond csak az ha nem kapja meg azt a kicsi szigort akkor nagyobb korában jobban elfajulnak a dolgok és a komolyabb tetlegesség sem fog használni nekik. Az eggyik ismerösöm lánya annyira van már 3 évesen hogy fejreállitja az anyját ha valami nem ugy van ahhogy azt ö szeretné. Elmondta hogy már nagyon bánja hogy egy évvel ezelött nem szigoritotta kicsit jobban, mert most sajnos nem bir vele, képes a tányért hozzá vágni meg a seprüvel reá vágni amikor hátat fordit neki. Szerintem nem agyon ütni kell a gyereket hanem egy két kissebb nyaklevest majd megköszön ha majd akkora lessz hogy felfogja, mert majd látni fogja ha gyermektársai nagyon rosszak és bizony megszolják a gyerekek is maguk között
33. Orsy27
2011. jan. 30. 08:05
Mi a suttogó szerint neveljük a kislányunkat, az azt írja, ha valakit érdekel, hogy nem szabad megütni a gyereket, mert tényleg azt tanulja meg belőle, hogy agresszivitásra verekedés a válasz, és ő is verekedni fog. Hiszen látja, hogy nem tudunk mást tenni, csak ütni ilyen esetekben. Ezt is ki lehet próbálni, habár gyerekfüggő az egész. Nálunk egyelőre működik. 1 éves korban viszont ez sajnos "életkori sajátosság". Majd elmúlik.
32. lully
2011. jan. 29. 23:38
Nekem mindhárom gyerkőcömnél bevált, hogy amikor ezzel próbálkoztak, megfogtam a kezét és "saját magának adott" pofont /sejted milyen hatalmasat/ és közben mondtam neki,hogy neked is fájt ugye, na anyának is így fájt, nem szabad ilyet csinálni. Mindezt még véletlenül sem dühösen, hanem szépen, a szemébe nézve, és az egyik csak bólogatott,a másik mondta, hogy igen, a legkisebb csak másodszorra látta be hogy ez nem buli. A hajhúzásnál ugyan ez a módszer vált be. Persze minden csimota más, de szerintem egy próbát megér neked is. Mit veszíthetsz? Azért drukkolok neked. Ne akarj kibírni még 1 évet, mert ahogy jött, úgy el is múlhat ez a próbálkozás, de ugyanúgy el is durvulhat és akkor mit csinálsz?!
31. Vikica76 (válaszként erre: 28. - Banita32)
2011. jan. 29. 23:24

Igen, és is épp erre gondolok.


Bár mi már kicsit nagyobb gyerekekről beszélünk, a topik nyitónak pedig csak 1 éves még a gyerkőce.


De amiről mi beszélünk, hát az is megérne egy külön topit!


Szép álmokat Mindenkinek!

2011. jan. 29. 23:20
Szerintem a legfontosabb az, hogy agresszióra szeretettel kell reagálni. Kislányom 14 hónapos, ő is volt, hogy rugdosott vagy megütött. Ilyenkor én megsimogattam, és elmagyaráztam neki, hogy nagyon szeretem, és akit szeretünk azt nem bántjuk, hanem megsimogatjuk. Ezután megkérdezem, hogy ugye Te is szereted anyát? Ilyenkor hozzám bújik, megsimogat ő is... ezzel elértem azt, hogy most már csak hébe-hóba "bánt", de egyre többször bújik hozzám, vagy játék közben csak hozzám szalad, megsimogat, átölel és szalad tovább... nem szabad bántani, hangosan, durván reagálni! megütni meg pláne nem. Egyszer sem. De ez az én véleményem.
2011. jan. 29. 23:08

Köszi csajok a bíztatást! Legalább látom, hogy nem egyedi a probléma, csak ezt elfelejtették nekem mondani, hogy ilyen is lesz! :D

A lényeg, hogy akkor már csak 1 évet kell kibírnom! Gondolom utána jön más! :)

Én azért szerintem maradok a rábeszélésnél. Nem mondom, hogy ha nagyobb lesz, akkor sem fogom soha az életbe megpofozni! biztos lesz olyan, hogy kihoz a sodromból és egy jól irányzott pofon hozza vissza a Földre! Mondjuk úgy kamasz korban... Remélem addig nem kell ezt a "fegyvert" bevetnem. Jó éjt mindenkinek!

28. banita32 (válaszként erre: 19. - Vikica76)
2011. jan. 29. 22:54

Jah most mindenki cukiba meg édibe nyomja. Nem verjük a gyereket stb.

Sőt most olvastam egy cikket hogy még azt se szabad mondani a gyereknek hogy "nem" meg "nem szabad" mert lelkileg sérülni fog. Jah persze...

Utána meg majd a sok liberális szülő azt se tudja hova kapjon ha tizen meg huszonévesen le se fogja szarni a gyereke, nem tudja merre jár, mit csinál.


Engem őszintén az is kiakasztott (bár nem ide tartozik) hogy most mikor megszigorították a törvényt és ugye most már kiskorút és kis összeg miatt is büntetnek milyen patáliát csaptak. Hogy pszichológushoz kell vinni a lányt mert le merték csukni. Micsoda szörnyűség. Tanulja meg hogy ne lopjon.

Ha az én gyerekem ilyet tenne, nemhogy háborognék de még jól meg is verném mielőtt én viszem a bíróságra. Én se loptam soha, ő se tegye!

27. anita674 (válaszként erre: 21. - 4c1c6edff8)
2011. jan. 29. 22:52

De bizony pontosan tudta, miről van szó. Nagy rafkók! :) Nincs saját gyerekem, így egészen máshogy látok mindent, nem vagyok elfogult.

A szoba pedig ha úgy van kialakítva, hogy véletlenül sem történhet semmi, akkor nem is fog.. És egyetlen perc az nem a világ. Úgyis ott állsz az ajtó másik oldalán, mindent hallasz és alig várod, hogy kinyithasd. Nem hallottam a módszerről, én ezt 15éve alkalmaztam.

26. banita32 (válaszként erre: 21. - 4c1c6edff8)
2011. jan. 29. 22:49

Igen ezt a módszert meg a büntető széket is csak 2 éves kor felett ajánlotta a szuperdadus is. Addig nem értik.

Nálunk most 2 évesen a jutalomtábla is nagyon bejött.

De szerintem ha többször elmondod neki akkor leszokik. Lassan meg fogja érteni a dolgokat.

25. anita674 (válaszként erre: 18. - Banita32)
2011. jan. 29. 22:49
Nem félt a szobájától, mert ugyanott játszottunk is, énekeltem neki, bohóckodtunk.
24. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 15. - Gubaj05)
2011. jan. 29. 22:48

10 hónaposan amit művelnek, azt még nem hiszti! Azt még én is tudtam kezelni! Bár biztos, hogy függ a gyerek habitusától is + minden gyerek más, így máskor kezdi a határ keresést. Lehet, hogy a Te babád is már durvába nyomja.

Mi a párommal ma már nagyon elkeseredtünk, mert volt egy tündéri babánk, aki naphosszat ölelget, puszilgat minekt, majd hét elején elrabolták az ufók és itt hagytak nekem egy kis ördögfiókát, aki egész nap pofozgat és tépi a hajunkat.

2011. jan. 29. 22:45
Szerintem, ha agresszív viselkedésre odacsapsz, abból legfeljebb azt tanulja meg, hogy tényleg az agresszió a megoldás a dolgok intézésére. Verekedést veréssel nem lehet nevelni, szerintem. És gyereket megütni egyébként is csak dühből szabad. Velem is előfordult már, hogy a fiam 3 évesen arcul csapott, és reflexből visszaadtam, de úgy, hogy a fal adta a másikat. Mindketten meglepődtünk, de nem is fordult elő többet, mert utána megbeszéltük. A szóból értenek.
2011. jan. 29. 22:44
De persze gyorsan leszögezném, hogy nem bántom a gyerekeimet, sőt, még szeretem is Őket :-)))))
21. 4c1c6edff8 (válaszként erre: 16. - Anita674)
2011. jan. 29. 22:43
Igen! Ez a Supernanny módszere is. Én is ezt támogatnám, de egy 1 éves gyerek nem vagyok benne biztos, hogy megérti, hogy én most azért rakom a szobájába, mert ez és ez volt. Másik, hogy őt én még nem hagynám felügyelet nélkül egy szobába, mégha az az övé is. Szóval sztem ehhez ő még kicsi. Próbálom megbeszélni vele, de eddig még nem sikerült letörnöm ezzel a szarvait.
20. Vica1975 (válaszként erre: 1. - 4c1c6edff8)
2011. jan. 29. 22:42
Nállunk harapott a fiam, ha valami nem tetszett neki. Egészen addig amíg egyszer elrántottam a kezem és véletlenül a sajátját harapta meg. ettől kezdve elvágták a harapós kitöréseit.
19. Vikica76 (válaszként erre: 14. - Banita32)
2011. jan. 29. 22:41

Én egyet értek Veled.

Egyébként ez is egy jó vitaalap lehet...


Én is kaptam pofont, igaz 1-1 Anyutól-Aputól, mégsem lettem "lelkinyomorék"... Nem kaptam többet, tényleg jó gyerek voltam :-)


De azért tart erre a világ amerre, mert már nem olyan "nevelés" van mint régen.

Ezért verheti egy gyerek a tanárát.. Pfff, nem is értem... És ez csak egy a sok közül.

18. banita32 (válaszként erre: 16. - Anita674)
2011. jan. 29. 22:38
És nem félt utána a szobájától?
2011. jan. 29. 22:37
Ja, és soha nem nevettem el magam, határozott, szigorú voltam. Viszont bünti után játék, ölelés!
2011. jan. 29. 22:36

Én babysitter-ként dolgoztam évekig. A gyerekek sajnos nagyon el voltak kényeztetve.

Az általam kitalált módszer a következő volt: ha óriási hisztit rendezett a babó, vagy verekedett, akkor megfogtam a kezét és határozottan a szobájába kísértem, és rácsuktam az ajtót. Közben megmondtam neki, hogy ilyet nem szabad csinálni, ezért most szépen bemész a szobádba. Ordított a gyerkőc, mint a sakál (hú, de nagy kínzás volt neki :). 1perc után bementem és megkérdeztem, befejezi-e a hisztit. Eleinte párszor vissza kellett csuknom az ajtót, de végül már azt is elég volt mondanom, hogy jó, ezért mész a szobádba. Viszont ha egyszer ezt kimondtam, mindig betartottam! Pl séta közben a földhöz verte magát. Mondtam neki, hogy otthon ezért "szoba lesz". Amikor hazaértünk megkérdeztem, hogy emlékszik-e a történtekre és elmagyaráztam, hogy emiatt kell mennie a szobába. Idővel sokkal kiegyensúlyozottabb lett, és kezelhető. És nagyon szeretett. 1-másfél éves körüli babákról beszélek. Semmi pofon, csak egy kis pszichológia.

15. gubaj05 (válaszként erre: 10. - Nagyova87)
2011. jan. 29. 22:35

Igen ez nagyon jó de könnyen pánikbetegséget epilepsziát és hasonló kedves következményeket okoz!

Én a megbeszélés és a "nem szabad" híve vagyok nekem 10 hónapos a lányom és pontosan érti, hogy mit szabad és mit nem, persze már ő is próbálgatja az idegrendszeremet!

14. banita32 (válaszként erre: 12. - Vikica76)
2011. jan. 29. 22:33

Én is a szájára csaptam amikor harapott. Szerintem ez teljesen jogos. Sőt én azt vallom hogy egy-két jól irányzott pofon (persze nagyon nagyon ritkán és nagyon indokolt esetben) még egy gyereknek se ártott meg.

Anno engem az első késésnél (olyan 10 éves voltam és késtem 1,5 órát) anyám felpofozott egy szó nélkül mikor hazaértem. Most 34 éves vagyok és a mai napig szólok neki ha tudom hogy 5 percet is kések.

13. banita32 (válaszként erre: 10. - Nagyova87)
2011. jan. 29. 22:30

Én meg veled nem értek egyet, de szerintem mindenki a saját gyerekét ismeri. Na meg a gyerekeket se lehet egy kalap alá venni. Nem robotok nem egyformák. Szerencsére.

Az én fiam néha szokott hisztizni, bár tudja hogy azzal úgyse ér el semmit. Mert ha azt mondtam nem akkor nem is.

De hagyok neki lehetőséget, alternatívát a megoldásra.

2011. jan. 29. 22:30

Sziasztok!

Nekem 2 gyerekem van egy fiú és egy lány. 5 és 4 évesek. Soha, egyik sem tette ezt. Mi a titka? Nem tudom... Talán a gyerekek habitusa is befolyásolja. Egy biztos, hagyni nem szabad.


Nálunk más fordult elő. Mind a kettőnél. De csak egyszer... A harapás. Bizony-bizony, most aztán nem leszek népszerű, de odacsaptam a szájukra. A szívem megszakadt, de a harapás nagyon durva tud lenni... Nem kell mondani. Főleg, ha közösségbe kerül (ez mondjuk a verésre is igaz lehet).

Szóval kikaptak érte, és soha de soha többé még csak eszükbe sem jutott...


Egyik barinőmnek a kisfiát az oviba megharapta egy kislány az arcán, had ne mondjam el, milyen csúnya feldagadt gyulladás lett belőle...


Bocs az offért

2011. jan. 29. 22:21
Asszem ez egy hatalmi harc, amit meg kell vívnom! És jó, ha hozzászokok, mert gondolom millió ilyen lesz, míg fel nem nő, csak tán még durvábbak. Kihívás az anyaság, az egyszer biztos! :)
2011. jan. 29. 22:17
Olvasgatom az írásaitokat,s ne haragudjatok,de nem értek veletek egyett.2éves a pici fiam,a 2év leforgása alatt,most ne számítsuk a baby kort 3xhisztizett,azota elfelejtettuk a hiszti szot.Mi a titka?-hiszti kôzben egy kis pohár hideg vízzel arcon kell ônteni.Tudom,drasztikusnak hangzik elsô hallásra nekem is ijesztô volt,de merem ajánlani.Nekem bevállt!Nyugi,nem fog megfulladni.Engem 1xpofozott meg a fiam(nem rég),rácsaptam a kezére.Ha nem mutatjátok meg,hogy ki az úgy mond(Ur a háznál)késobb már nem fogtok veluk bírni,mert elszalad veluk a lo,mivel azt hiszik nekik minden szabad.Most nem azt mondom,hogy verjétek laposra ôket!Dizonyos korlátok kôzôtt kell tartani ôket.Szerintem!
2011. jan. 29. 22:09

Szia!Az én kislányom is 1 éves,és rajta is kitör néha a pofozómánia:(

Csak rászólok és én is igyekszem higgadt de határozott hangon a tudtára adni hogy ezt bizony nem szabad,és anyának fáj.Ilyenkor abba is hagyja.Ez bizonyára a határpróbálás időszaka,és most kell erősnek lenni.Nyugi,ki fogja nőni:)

2011. jan. 29. 22:01
Nekem is 1 éves a kislányom, és bizony előfordul, hogy pofont ad, vagy megtépi a hajamat, ilyenkor erélyesen rászólok, semmiképpen sem engedem neki, nagy levegőt veszek, és leállítom. Muszáj, mert különben végigpüföli majd a családot 1-2 év múlva...Szerintem nem feltétlenül direktben csinálják amúgy, nem hiszem, hogy tudatos ez ilyen korban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook