Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aggódó anya fórum

Aggódó anya (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. 55416fb8e2 (válaszként erre: 45. - Aggódó anya)
2013. aug. 19. 12:01
nekem hihetetlennek tunik, hogy ilyen komoly problemaval allsz szemben, de se a gyerekorvos, se a nevelesi tanacsado, se a pszichiater nem tudott javasolni se kezelest, se intezmenyt, iskolat. itt a hoxan kerdezgetsz, pedig elobbiek ismerik a pontos problemat, lehetosegeket, a hozzatok kozel eso intezmenyeket, ami a gyerekednek megfelelne
2013. aug. 19. 11:08

Kedves Aggódó Anya!

Három felnőtt gyerekem van, mind a három egyéniség - a maga módján... Elég sokat aggódom azárt miattuk, mert eléggé mások, mint a Nagy Átlag...

Tehát "valahol" sorstársak vagyunk...

Az első és legfontosabb dolog (szerintem) mindegyik gyerek nevelésekor, hogy el tudjuk fogadni olyannak, amilyen. (Akkor is, ha ilyen-olyan "hajlamai" vannak... Vagy ha örökölt is ezt-azt tőlünk vagy a felmenőinktől... Ez nagyon nehéz valami, az elfogadás, de enálkül, azaz anélkül, hogy a gyerekednek lenne egy stabil pont az életében - pl. Te - viheted őt bárkihez, szakemberhez is, misztikus elméletek apostolaihoz is, nem lesz elmozdulás. Bár ne így lenne!)

Nem vagyok szakember, sem elkötelezettje misztikus irányzatoknak, és amellett annyira magabiztos sem, hogy véleményt, netán diagnózist adnék az "esetetekre"... Azt viszont tudom így laikusként is, hogy ha a gyerekkel gond van egy családban, akkor gond van ott mással is...

Kárlek, ne sértődjél meg, nem rossz szándékból írtam.

2013. aug. 19. 10:44
Szia.Tudnál nekem ajánlani egy párat.
46. ranna (válaszként erre: 45. - Aggódó anya)
2013. aug. 19. 07:50
Ennyi a diagnózisuk a szakembereknek? örökletes neve nincs betegség?
2013. aug. 19. 07:38
köszönöm mindenkinek a segítséget,de mint írtam az a probléma,hogy nála örökletes probléma az agresszió és az öngyilkosságra való hajlam.Természetgyógyásznál is voltunk és ott sem volt semmi siker,nem változott semmi.Kineziológusnál voltunk,sajnos nagyon drága és őszintén megmondom nem sok eredményt értek el nála.Ezért ha van valakinek valamilyen ötlete,vagy tud valami helyet ahol ilyen gyerekeket kezenek,mert valószínű iskolába nem járhat,valamilyen kollégiumos iskola kellene ahol segítenek neki és oktatják,vagy ha valaki hasonló problémával küzdött kérem írjon
2013. aug. 19. 02:04

Oké:


- nem hiszek abban, hogy a küzdősport csak fokozná az "agresszióját". A sport, és a küzdősportok is a feszültséget vezetik le az emberből.

- ne hagyja abba a sportolást

- ne akarjátok belekényszeríteni valami állandóan relaxált maszlagba mert nem lesz jó vége

- oldjátok meg a családi és magánéleti problémákat mert az is hatással vana gyerekre

43. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 23:43
Én úgy gondolom, hogy amíg az ember nem ismeri eléggé önmagát, addig ebben a témában nincs mit tenni. Mert a lényeg marad ki belőle. Hidd el, láttam éneklő embert, aki melől elhúzódtak az ilyen érzékeny emberek.
42. 40f1eafcfc (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 23:21
Lehet.Van egy virágod fantáziálsz róla,hogy nem meglocsolod,hanem énekelsz neki,mert attól fog kivirágozni.De nem énekelsz neki,és vizet sem adsz neki,de erősen figyeled hogy elhervad vagy sem...ha viszont énekelsz neki és azt mondod nekem te figyelj én így és így énekeltem és nem hervadt el,akkor lehet kipróbálom.Érted akülönbséget? Nem a másfajta gondolkodással van bajom,hanem avval ha e mögött semmi más nincs.
2013. aug. 18. 23:18
Na, akkor hogy valami "kézzelfoghatót" is mondjak, ezek a gyerekek nem a szakmaiságra reagálnak, hanem a személyiség rezdüléseire. Tehát a megoldás is valahol ott keresendő. Ez annak a felelőssége, aki a gyermekkel, mint kiszolgáltatottal foglalkozik.
2013. aug. 18. 23:14

Nem beszélve arról, hogy egy pszichiáternél meddig van valaki? - max. fél órát..


ha valaki beutalót kér mondjuk a Vadaskertbe, ott napokon át figyelik meg a kisbeteget, vagy a Kutatócsoportban egy egész délelőtti foglalkozás alatt figyelik meg, hogy autista-e, vagy sem a kisgyermek..


Egy pszichiáter látja kb. fél órát, és pár mondatot beszél a szülővel, és az alapján kimondja ő is a saját diagnózisát..


Szerintem a Vadaskerti pár napos ottlét elég helyes diagnózist állítana fel..

39. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 23:13
Az majdnem ugyanaz.
38. 40f1eafcfc (válaszként erre: 37. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 23:12
Nem a gyökerekben hiszek,inkább a cselekvésben az átélésben.
37. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 35. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 23:07
Tehát te is a földi gyökerekben hiszel. Ez talán nem olyan nagy baj. De van olyan fa is a világon, aminek a gyökerei az égbe nyúlnak. Ez szimbolizálja azt, hogy a dolgok nem olyanok, amilyennek hisszük őket, és lehet hogy amit "lent" keresünk, az "fent" van.
36. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 35. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 23:01

Nem mondtam hogy provokatív vagy, csak általánosságokban nyilatkoztam. Én a megszokottól eltérően gondolkozom, és ezt nem tudják hova tenni. Tökmindegy mi van "szakmailag", tapasztalatilag, a tényleges probléma az okokban rejlik, a láthatatlanban, ezt pedig nem akarják észrevenni. Még a fene nagy "überszociális" szakemberek sem. Így meg van lőve a segítség és a szegény "fogyatékkal élő" személy is.


Magát a terápiát és foglalkoztatást, egész egyszerű dolgokkal meg lehetne oldani. De ezeket a kutya sem veszi észre. Mert hiányzik a bölcsesség ebből a társadalomból.

35. 40f1eafcfc (válaszként erre: 33. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 22:55

Én az a fajta ember vagyok,akinek hitelesebb ha valaki konkrét tapasztalattal támasztja azt alá amiről véleménye,meggyőződése van.Általában ezeket azért szeretem meghallgatni,mert sokat lehet belőle tanulni.Persze még ez sem jelenti azt,hogy másnak is az az igazság és az segít,de biztos sokat tud adni.Ha rám gondoltál én nem provokatíve kérdeztem,hanem érdeklet.


A fórumindítónak pedig azt üzenem,hogy ne adja fel,keressen tovább,talán tényleg talál olyan szakembert aki felismeri mi van a háttérben.De igazából a fórumindító egyelőre még sehol

34. Rita 72 (válaszként erre: 28. - 36a26f5226)
2013. aug. 18. 22:53

Lehet, nem hiszed el, de nálunk a lányom csak 6 éves korában kapott diagnózist. És nem azért, mert nem vittem.

Hordtam mindenhova kezdetektől fogva, mivel 750 grammal született, és vinni kellett.

Fejlődésneurológia, kardiológia, szemészet, hallásvizsgálat és még sorolhatnám. Hiába mondtam, hogy valami nem okés, mindenki a koraszülöttségre fogta a lemaradást.

Pedig utólag nézve szinte minden tünet megvolt.


De azért azt lássuk be, hogy 2 mondat alapján kijelenteni, hogy a fórumindító fia autista, felelőtlenség.

33. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 32. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 22:51
Már a kérdésből és egyéb megnyilvánulásokból tudom, hogy mire megy ki a játék. Hogy ki mennyire vevő a megszokottól eltérő gondolatokra. Már az első mondatból ki lehet olvasni, hogy az illető provokáló hitetlenséggel közelít, vagy nyitott bizalommal.
32. 40f1eafcfc (válaszként erre: 30. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 22:46
Nos akkor így csak féligazságot osztottál meg az általad tapasztalt társasággal:)
2013. aug. 18. 22:45
Amit komolyan kéne venni, azt nem veszik komolyan. Amit nem kéne komolyan venni, azt komolyan veszik. Tehát felcserélik a dolgokat. Keverik a szezont a fazonnal. Így van ez ebben a témában is, de szinte mindenben.
30. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 29. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 22:43
Tapasztalat. :)
29. 40f1eafcfc (válaszként erre: 27. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 22:40
Ez előítélet.Miért nem becsülnék meg?
28. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - Rita 72)
2013. aug. 18. 22:37

Amikor a fiam 2-3 éves volt, régen volt, akkor az én fiamat is látta már egy rakás szakember, de senki! nem ismerte fel az autizmust nála.


A Kutatócsoport volt az egyetlen, aki felismerte, és leírta, hogy azon kevés autisták közé tartozik, aki az autizmus összes! jegyével rendelkezik..


Akkor felismerte a nevelési tanácsadó, a korai fejlesztő, de sem a gyermekpszichiáter, sem a neurológus nem ismerte fel benne az autizmust..

27. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 26. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 22:30
Nincs értelme. Itt úgy se nagyon becsülik meg a soraimat. Tudom, amit tudok.
26. 40f1eafcfc (válaszként erre: 25. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 22:28
És megosztod?
25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 24. - 40f1eafcfc)
2013. aug. 18. 22:24
Igen, vannak tapasztalataim.
24. 40f1eafcfc (válaszként erre: 18. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 18:03
Nagyon szépen hangzó az elméleted,de megkérdezhetem,hogy hány autistával dolgoztál,nevelted esetleg ilyen intézetben vagy iskolában dolgozol? Kíváncsi lennék a tapasztalati oldalára is.
23. pzm3 (válaszként erre: 22. - Rita 72)
2013. aug. 18. 16:50
jaj,bocsànat
22. Rita 72 (válaszként erre: 21. - Pzm3)
2013. aug. 18. 16:26
Nem én vagyok a fórumindító...
21. pzm3 (válaszként erre: 20. - Rita 72)
2013. aug. 18. 16:23
Kaptatok már valakmi diagnózist?Mióta ilyen a fiad?Kisgyermekként milyen volt? Nem megbántani akarlak,de ennél kevesebbért is adnak autizmus diagnózisr.Nekem novemberben lesz 3 éves a fiam,és gyermekkori autizmussal diagnosztizálták.
20. Rita 72 (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2013. aug. 18. 16:14

Az agresszió-önagresszió csak egy lehetséges tünet a sokból.

Ebből nem lehet rögtön azt állítani, hogy autista.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook