Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) fórum

ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4353. gabi.sz35
2016. jan. 19. 09:54
Ugy tudom farfekves eseten (elso szulesnel!) a protokoll a csaszarmetszes. Minden korhazban. Kulfoldon is, nemzetkozi protokoll. Aki mellettem fekudt is csaszaros volt ugyanezert es orvos mondta neki. Forgatas mas kerdes: fajdalmas, egyaltalan nem biztos h sikeres, vissza is fordulhat es kerdes hogy megeri e (elhuzodo vajudas, koldokzsinor rovidules, ide oda tekeredes, babanal esetleges oxigenhiany). A Mav bababarat, ha minden rendben: hamar veled lehet, csaszarnal addig mig labra nem allsz nem, de akkor ugysem tudod ellatni. De barhogyan szuletett egybol megkapod szules utan, szuloszobara kiviszik, meg az osztalyon is kiviszik ha fekudnod kell es segitenek cicire tenni. Egyebkent 34 het utan nem szoktak megfordulni foleg ha nagy baba, nalam ez be is jott. De nem ordogtol valo a csaszarmetszes es nem rontja az Anya gyerek kapcsolatot. Szerintem :-)
4352. Ixomon
2016. jan. 14. 20:19
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2016. jan. 12. 11:17
Én császáros voltam, a műtét után megvolt a 2 "aranyóra", utána az őrzőbe is behozták a babát fél órára, amíg nem állhattam fel. 8 óra letelte után fel kell állni, tusolás, aztán átmentem a kórterembe és már hozták is. Este 9 óra volt és már akkor velem maradt éjszakára.
4350. mrssecret (válaszként erre: 4341. - Ixomon)
2016. jan. 11. 22:07

Nem mondtak semmi ilyesmit, de reggel 6kor betolták a bevásárlókocsiban, hogy "Anyuka, itt a kisfia! " A babám kezét-lábát szétvetve édesen aludt. :)

Amúgy én igazából jobban is örültem, hogy nem nálam volt, annyira nem tudtam semmit a babákról, hogy nagyon féltettem őt magamtól. Ez meg azén agybajom. :) Most már lehet bátrabb lennék.

4349. mgesa (válaszként erre: 4348. - Ixomon)
2016. jan. 11. 21:41

Elso ejjelre elviszik a babat, ha kered, de ez nem kotelezo, legalabbis nekem mindket szulesnel felajanlottak, de nem kell elned vele, ha nem akarsz. Amit kulon van, az az ido, mikor a szuloszobarol leviszik, meg Teged is, ilyenkor vizsgalja a gyerekorvos, atoltoztetik, stb. A gyerekorvos nem mindig er ra azonnal, igy 1-2 ora eltelhet, mire kiviszik hozzad ujra, mar a korterembe.

A hazamentetel tudtommal 72 ora, Te mehetsz elobb, de a baba (jelentosen) elobb nem. Fel napot engedhetnek, ha ugy jon ki, de ne erre keszulj. En az elsot pentek du 5-kor szultem es hetfon delben mar mentunk haza.

4348. Ixomon
2016. jan. 11. 21:18
Remek :( Nem minden kórházban alap, Istvánban elvileg fordítanak is a 37.héten. Én meg megpróbálnám így, nem félek tőle, de ezek szerint az esélyét se adják itt meg :( Köszönöm a válaszokat, akkor készülök, hogy holnap ezt közlik velem :\
4347. Ankamacko (válaszként erre: 4344. - Ixomon)
2016. jan. 11. 18:05

Farfekvéses mamikkal nem találkoztam, mert a végére valahogy minden baba befordult, de biztos nem fognak vele "vacakolni".

Beszélgess a kislánnyal, hogy tegye szépen a dolgát:)


Ne aggódj, biztos minden a legnagyobb rendben lesz. Ha császár, akkor sem dől össze a világ!!

4346. tschilla
2016. jan. 11. 17:50

farfekvésnél tuti császároznak. külső fordítással sem kísérleteznek.

esetleg ha négykézláb állsz naponta többször, az talán segít, de legjobb, ha hagyod, hogy úgy legyen a baba, ahogy ő akar, nehogy elkezdjen tovább forogni, és valami gond legyen a köldökzsinórral!

4345. gabi.sz35
2016. jan. 11. 17:23
Farfekveses baba= csaszar.
4344. Ixomon (válaszként erre: 4343. - Ankamacko)
2016. jan. 11. 15:11

Így már értem, akkor teljesen jól jártak el, toxemia nekem is elég ok lenne, hogy ne húzzuk, megnyugtató, köszönöm! Jobb kedvem lett :D

Esetleg faros szülésről tudsz valamit, ha már ilyen sokat bent voltál? Eddig annyira lent volt a lányom feje, hogy mérni is alig tudták, már bugyi vonal alatt próbálták nézni... most meg valamikor kifordult, 35+1 mensi szerint, szóval lehet csak 34+1. Holnap megyek "sürgős" uh-ra a kórházba, mert hogy ""35-36 hetes vagyok"" és ajaj... :( kicsit magam alatt vagyok, tudom, hogy bármi lehet még, csak azért még aggódom :(

4343. Ankamacko (válaszként erre: 4342. - Ixomon)
2016. jan. 11. 09:20

Szívesen:)


Toxémiával voltam benn a terhespatológián az utolsó 3 hétben, úgyhogy bútordarabnak számítottam már. Ennyi idő alatt elértem, hogy ne a 12. ultrahang alapján számolják a gyerekemet, mert napra pontosan tudom, hogy mikor készült és aszerint már meg volt a 40. hét.

Jött szerencsére a 4 napos ünnep, ráadásul elég morcos voltam amiatt is, hogy már az is előbb szült nálam, aki még teherbe sem esett, így megszántak és nem erőltették a protokollt.


Se nekem, se a lányomnak nem volt problémája. A víz nem folyt el, semmi az ég világon nem történt. 9 órán keresztül kaptam az oxit és kb. 1 ujjnyira tágultam, a gyerek fenn volt az égben és egy fikarcnyi fájásom sem volt. A burokrepesztésre már nem is emlékszem.

Fél 5-kor eldöntötte a doki, hogy ez így napokig eltarthat és felesleges a kínlódás, engem meg totál nem érdekelt, hogy miként érkezik meg a gyerek, csak had fogjam már a kezembe, így megegyeztünk hogy a következő én leszek a műtőben. Na erre beindultak a fájások, de a következő 1.5 órában sem történt nagy változás, maradt a császár.


Szerintem figyelembe veszik a kéréseket. Mindenki nagyon figyelmes volt, de nálam nem igazán volt mit tenni. Néha azért jöttek csak be, mert annyira nevettünk a párommal az eseménytelenség miatt, hogy megijedtek. Szólj a szülésznőnek, hogy nem biztos, hogy komolyan gondolod a fájdalomcsillapítást:)

4342. Ixomon (válaszként erre: 4340. - Ankamacko)
2016. jan. 10. 21:54

Köszönöm! 4 napos túlhordás után miért indítottak? Nem egy hét a protokoll? Fiammal is próbáltam elkerülni, sikerült is, mert ő +3 nap után gondolta, hogy ideje kijönni(addig semmi jele nem volt, szülni is 2-4 perces fájásokkal, de csak bő 2 ujjal mentem be, mégis minden beavatkozás nélkül 3 órával később kint volt), viszont vele teherbeesési nehézségek miatt napra biztos volt a fogantatás. Most a lányom elsőre sikerült úgy, hogy férjem alig volt itthon, nem is hittük volna, hogy össze fog jönni, a ciklusom is épp össze vissza volt (még szoptattam), 30-35 nap között mozgott előtte. A 28 napot feltételezve is leghamarabb február 14 lenne a "nagy nap", de a doki 13-ra írt ki, nem értem, miért... babamozin 1 héttel kisebbnek mérték, szerintük február 22... 1-1.5 hét túlhordást tartanék emiatt ideálisnak, de azt semmiképp se akarom, hogy túl korán vagy ennél később csináljanak valamit. És ha neked 4 napot vártak csak, a ciklusom miatt akkor még lehet, nem is töltöm be a 40et, vagy épphogy (már ha ezt figyelembe venné valaki, nem csak a hülye 28 napot).

Jaj, ez viszont jó hír, hogy te is tudsz olyanról, aki hamarabb ment haza, egy ismerősöm is, van remény akkor.

Víz elment magától és úgy nem indult meg indítás ellenére és lett császár? Ha burkot repesztettek, utána mennyit vártak? Volt különösebb ok, eső szívhang, gyengülő baba/anya? Vagy csak úgy gondolták, ebből nem lesz semmi?

Remélem nem bántalak a kérdéseimmel, de van egy hülye fixa ideám arról, mit hogy szeretnék és mivel sanszos, hogy a férjem nem lesz ott és egyedül leszek, fel kell készülnöm, hogy ha megint olyan hát... fájdalommentesnek egyáltalán nem mondható szülésem lesz, akkor tudjam, mire számíthatok, és fel tudjak rá készülni. Múltkor nem egyszer megkérdeztem, nem adnának e valamit, de nem adtak, mondjuk nem epire gondoltam, de mást se kaptam, nem bánom, mert így akartam és igazából ott is csak a szenvedés beszélt belőlem, viszont olvasom, hogy itt non-stop van epi, igazából nem akarom, hogy mert véletlen a fájdalomtól szenvedve kiejtem a számon, hogy adjanak valamit, már nyomják belém, hagyjanak szenvedni egy kicsit, a magam módján :D

4341. Ixomon (válaszként erre: 4339. - Mrssecret)
2016. jan. 10. 21:32
Köszönöm! Azt nem mondták, hogy esetleg néhány óra múlva mehetsz érte? Nekem csak 3 órát kellett anno várnom, hajnali 3 körül vitték el és mondták, hogy 6 után mehetek érte, de végül még előbb mentem, mert a hajnali vizsgálatkor az éjszakás mondta, hogy mehetek akár most is. Így 2.5 óra után száguldottam, egy percet nem bírtam aludni, pihenni így. El se tudom képzelni, hogy órákra elvigyék (ha el tudom látni persze), még így se, hogy második lesz :D A gondolatától is gyomoridegem van :( ez ilyen anyámtól örökölt agybaj :D
4340. Ankamacko (válaszként erre: 4338. - Ixomon)
2016. jan. 10. 20:36

Szia!

1.5 éve szültem ügyeletesnél. Nagyon rendes volt az orvos és a szülésznők is, pedig egész nap ott voltam. Indítás volt reggel hétkor, mert már 4 nappal túlhordtam a kis csajt, de ellenállt minden kísérletnek, így délután a császár mellett döntött a doki. 18 órakor született meg a baba és csak reggel kaptam meg. (hiába is adták volna oda, úgy remegtem az érzéstelenítőtől, hogy meg sem bírtam volna fogni)Normál szülés esetén nem tudom, hogy mikor adják oda a babát, mindenki császáros volt a szobában.


Szopizni szinte egyáltalán nem tudott (1x evett 20ml-t), de addig amíg haza nem mentünk, nem kapott tápszert.

Cukros vizet a BCG oltáskor kapott egy cseppet, hogy eltereljék a figyelmét.

A szabály az, hogy a 16 óra előtti szülés napnak számít, de én szerdán 18-kor szültem és szombat reggel mondták, hogy mehetünk haza. (dél lett, mire odaért a gyerekorvos, engem is megnéztek és elkészültek a papírok)


Sok sikert a szüléshez!!!

4339. mrssecret (válaszként erre: 4338. - Ixomon)
2016. jan. 9. 23:14

Hú, mennyi kérdés! :)

Én nem tudok sokra válaszolni, de én este 1/2 9kor szültem és nem volt velem a gyerek aznap éjjel-azt hiszem ilyenkor pár óráig az egészséges babákat is megfigyelik, ez az oka, de pontosan nem tudom.

Mivel nekem nehezen indult meg a tej, a gyerek meg felordította a folyosót, kb 10 ml tápszert hozott az éjszakás nővér. Lehet elutasíthattam volna.

Hallottam olyanról, hogy nem töltötték ki teljesen mind a 3 napot és saját felelősségre elmehettek, de lehet ez orvos függő is, hogy ki engedi. A zárójelentést nekem is délután hozták.

Én nagyon sok jót olvastam az ügyeletes dokiknál való szülésről.

Máshoz érdemben nem tudok hozzászólni. :)

4338. Ixomon
2016. jan. 9. 18:44

Sziasztok! Február közepére vagyok kiírva, és lenne néhány kérdésem a MÁV kórházzal kapcsolatban, köszönöm, aki válaszol. Én a visegrádi úti sztk-ban kezdtem a terhességem, majd a korábbi magánorvosomhoz kezdtem járni, akinél annak idején az uzsokiban szültem, de végül úgy döntöttünk, hogy a MÁV-ba mennénk most. Ekkorra már 21 hetes voltam, nem tudom, így melyik orvos tudott volna elvállalni, így azok után, hogy múltkor hiába volt fogadott orvosom, gyakorlatilag nélküle szültem (már szinte kint volt a fiam feje, mire odaért), így úgy döntöttünk, most megpróbáljuk az ügyeletest, hátha így jobban figyel majd, mint akkor ott az ottani, aki rám se nézett, mivel van orvosom, majd jön és megnéz.... ezért visszamentem az sztk-ba (dr Anga-Kis Balázshoz, ő nem vezet már szülést sehol)

Így egyik kérdésem az lenne, hogy volt-e valaki köztetek, aki szintén a visegrádi úti sztk-ba járt és onnan ment a MÁVba, mi ennek a menete? Ott még soha nem jártam, egy vérvétel vagy ultrahang vizsgálatom nem történt ott, nem látott onnan még senki. Mire számíthatok betöltött 40.hét után a vizsgálatokkal kapcsolatban, illetve amikor szülni megyek majd?

Másik kérdés, hogy már az első este ott lehet velem a pici, ha jól vagyok? Fiam hajnalban született, így őt csak rövid időre vitték el, 6kor már mehettem érte, nem szeretném, ha a picit mondjuk délután-este felé szülöm meg és egész este máshol van.

Olvastam egy 2011es tájékoztatót a kórház oldalán, mennyire aktuális? Még mindig cukros vizet adnak, ha úgy gondolják, folyadék kell?

A 3 nap utáni hazamenetelt mennyire veszik szigorúan? Jelenleg lehet férjem még a szülésen se biztos, hogy ott tud lenni, nemhogy a fiúnkkal itthon annyi napot, segítség nem igazán van, elég nehezen tudjuk megoldani különböző családi és egészségügyi problémák miatt, pici egészségi állapotát szem előtt tartva persze, de jó lenne minél előbb hazajutni.

Haza tényleg inkább kora délután engednek, szóval a délelőttöt még aznap ott kell tölteni?

Mennyire sietettik a szülést? Értem ez alatt, hogy egy esetleges elfolyt magzatvíz után meddig várnak, míg beavatkoznak valahogy? Mennyire "könnyen" viszik az anyukát császárra? Mennyire hagynak szenvedni és hogy a dolgok maguktól menjenek, pl. mennyire adnak/nem adnak oxit?

Mennyire tűrik jól, ha valaki nagyon szenved, de nem akar fájdalomcsillapítót?

Illetve mindenki tapasztalata érdekelne, akik fogadott orvos nélkül szültek, milyen volt, onnantól hogy bementek odáig, hogy haza, az orvosi részét nézve azokhoz képest, akik fogadtak dokit?

Ezer köszönet a válaszokért!

4337. mgesa (válaszként erre: 4335. - Nikivivi)
2015. dec. 16. 21:41

A protokoll 1 het. Abban az egy hetben minden nap be kell menni ctg-re, minden masnap uh es vizsgalat. Ha kicsit mar nyitva a mehszaj, akkor amnioszkopia.

Ha nem indul be, akkor vagy burokrepesztessel inditanak (amennyiben mar nyitva a mehszaj), vagy mehszajerlelo zselet tesznek fel es utana burokrepesztes.

4336. ***Abigél*** (válaszként erre: 4334. - Fulop)
2015. dec. 16. 08:21
Én nemrég szültem programozott császárral, betöltött 39. héten volt a műtét. Írj privit, ha bármire kíváncsi vagy, szívesen válaszolok. :)
4335. Nikivivi (válaszként erre: 4333. - Racka25)
2015. dec. 15. 23:00

Mi a protokoll a MÁV-ban terminus túl lépes esetén?

Reméljük a kislanyod mihamarabb élő bújik ;) -és reméljük aztán az én kisfiam sem késlekedik sokáig:p

Elvileg hétfőre kell időpontot kérnem ctg-re a szülőszobára,mert nálunk az sztkban már nem tudtak adni.Kicsit furának tartom h oda küldtek....

4334. fulop
2015. dec. 15. 18:14

Sziasztok,

remélem nem kell már soká várnotok, és előbújnak a babák :))

Én terv szerint április végén szülök a Honvéd/MÁV-ban. Annyi tuti, h császár lesz :/ jelenleg Kiss Attila a dokim, hááát nem vagyok vele túlságosan elégedett, nem igazán figyel oda.

Van köztetek olyan, aki esetleg szintén császárral szült, és előre tudta is ezt? Hogyan megy ilyenkor a szülés? Megvárhatom, amíg magától is megszületne, vagy csak adnak egy időpontot a műtétre?

Köszönöm, ha megírjátok!

4333. racka25 (válaszként erre: 4332. - Nikivivi)
2015. dec. 14. 09:50

abban igazad van, h ünnepek alatt ügyeletben sem jobb. csak ezzel nem is számoltam, nekem addig tuti nem hagyják bent. bár a férjemmel már azon poénkodunk, hogy lehet csak jövő szeptemberben jön ki :D :D :D

nekem semmi jel nincs :D

talán kicsi vizesedés, na meg a kislányom már nagyon feszíti magát odabent, nem tudom miért nem akar még kijönni....


Nikivivi, ha már ennyi jósló jel van, akkor hátha neked meg at ünnepek előtt jön :)

4332. Nikivivi (válaszként erre: 4331. - Racka25)
2015. dec. 12. 19:14

Sziasztok!racka25 hogy vagy?

Nekem még nagyon messzinek tűnik a 29.-e és nagyon rosszul viselek most már mindent.Jósló fájások, keményedések, végtag ödéma, tehát minden ami így a vége felé "meg van írva ".Babuci sokkal kevesebbet mozog szegénykém inkább ficereg. Őszintén szólva én inkább esnék be a kórházból a fa alá, mint hogy épp a szent ünnep valamelyik napján ügyelő személyzet a fenébe kívánjon ....de ez valószínűleg csak az én félelmem.....

4331. racka25 (válaszként erre: 4330. - Nikivivi)
2015. dec. 10. 15:01

semmi az ég adta világon. :D

holnap megyek uh-ra meg is kell kérdeznem, h mi a protokoll, mennyi túlhordás után indítják meg a szülést.

nem szerettem volna a kórházból beesni a fa alá.

és ti kész vagytok már mindennel? :)

4330. Nikivivi (válaszként erre: 4328. - Racka25)
2015. dec. 10. 14:34

Szia racka25!

Hogy vagytok így a kiírt dátum előtt 2nappal?

Van valami jele annak h hamarosan találkoztok? :-)

4329. mrssecret (válaszként erre: 4326. - Nikivivi)
2015. dec. 7. 22:19
Ez engem is érdekelne...
4328. racka25
2015. dec. 7. 14:56

van valaki december kozepere kiirva? hogy vagytok?

en december 12re, de eddig semmi jele, h szulni fogok. joslo fajas nuku, a doki mult het szerdan azt mondta, h a kislanyunk nagyon jol erzi bent magat, nem ugy tunik, h ki akarna jonni a kozeljovoben.

en meg kezdek egyre turelmetlenebb lenni...

:)

4327. racka25 (válaszként erre: 4326. - Nikivivi)
2015. dec. 7. 14:54

anno lefotoztam a listat, ami a szuloszoba ajtajara van kiteve.

ha irsz egy mailcímet szívesen átküldöm.

4326. Nikivivi
2015. dec. 6. 00:24
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni hogy van -e valaki aki ügyeletes orvosnál szült itt???Milyen tapasztalatok vannak? Tudnátok nekem abban is segíteni h mit kell magunkal vinni szüleszetre illetve az osztályra?December 29.-ére vagyunk kiírva. Előre is köszönöm az infókat.
4325. megyez (válaszként erre: 4321. - HLSZ)
2015. dec. 4. 10:11
szia, egy ismerősöm szült nála nemrég és meg volt elégedve. Az tuti, hogy nem ül magas lovon:)
4324. mgesa (válaszként erre: 4323. - 8fe0c8160a)
2015. dec. 2. 13:52
Én tavaly voltam dec. 27-re kiírva Spániknál ☺
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook