Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) fórum

ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
4143. vojudit (válaszként erre: 4137. - Titamita)
2015. jún. 24. 15:49

bimbóvédő nélkül nem akar szopizni?

Szerezz egy kézi mellszívót szerintem és tedd mellre a babát minél többet. Az a napi 30 ml napi hány fejésből jött össze? Mennyiket eszik egyébként egy-egy alkalommal?A csomót masszirozd ki mindenképp!!

4142. nilena
2015. jún. 24. 15:31

Sziasztok!


Augusztus közepére várjuk az első babánkat és kicsit értetlenkedve állok a 32. heti uh előtt...

Nekünk nem becsültek súlyt, nem néztek méhszájat, nem mértek mellkas körfogatot, nem mondtak semmit a lepényről... nagyjából a combcsont hosszában és a fejkörfogatban ki is merült a vizsgálat.

Mindenkinél ilyen "alapos" volt az uh-os? Vagy csak én fogtam ki egy ilyen napot?


Legközelebb a 35. héten kell visszamennem. Lesz még uh? A ctg-n csak fájást mérnek, vagy nézik a babát is? Mert a miénk sajnos még faros volt a múlthéten :(


Még azt szerettem volna kérdezni, hogy Apa-csomagot kell venni külön vagy adnak a kórházban apukának?


Előre is köszi a válaszokat!

4141. törpike88 (válaszként erre: 4140. - Mjzamin)
2015. jún. 24. 14:26
Köszi! Akkor nem strapálom magam. :)
4140. mjzamin (válaszként erre: 4128. - Törpike88)
2015. jún. 24. 12:57
Szia, én 20 hetes kismami vagyok, és 16 hetes vérvétel már nincs, 20-24 hét között van a következő kötelező vérvétel. 24/25 héten csinálják a vércukrot.
4139. csvmarcsi (válaszként erre: 4131. - Racka25)
2015. jún. 24. 10:50
Racka25, melyik sztk-ba jársz? Uh-ra hova kell menned? Engem most a Rókusba küldött az sztk-s doki.
4138. csvmarcsi
2015. jún. 24. 10:47

Itt van a 13. kerületben ez a szoptatási ambulancia. Mikor senki se tudott segíteni, akkor hozzájuk mentem. Nagyon kedves doktornők vannak:

[link]

4137. Titamita
2015. jún. 24. 09:40
Tapasztalt anyukák segítsetek:iszom a naturland,ill. a mecsek teát,hátha beindul a tejci.próbál cicizni-úh amennyit csak tudok-adok neki.ill.próbálom lefejni a végsőkig(az elektromos gép legnagyobbjával)napi 30ml-t jön eddig.Bimbóvédővel vmelyest próbálgatjuk-elfogadja.Csak kevés.Sztetek meg fog ez még indulni?csomósodni kezd a bal..abból alig jön.a Jobb már egész jó...
4136. Titamita (válaszként erre: 4125. - Mgesa)
2015. jún. 24. 09:34
már a vizsgálatra nem jutottunk el:) Mert 18-án 0:20kor keltem,h vmi rémesen fáj,aztán rá 20percre,h vérzek.Úh irány a Máv kórház(14perc alatt) úh reggel 3/4 9re volt időpont CTG-re,de akkor én már szültem:)9:45re meglett a picurka:)
2015. jún. 24. 09:06

Haziorvost egyebkent nem lehet barhol valasztani a szabad orvosvaalsztas jegyeben? Videki vagyok papiron, valojaban az elso keruletben elek es a 7.keruletben van a haziorvosom. Parom hivatalosan elso keruletben lakik de a 12.keruletben van a haziorvosa . Illetve oda megy pl jogsi miatt de a kartonja nincs is ott.

Szoval az sem kizart, hogy ha a keruletedben felhivsz egyet, elmondod mi a problemad, akkor esetleg tud segiteni.

4134. tschilla (válaszként erre: 4128. - Törpike88)
2015. jún. 24. 08:39
biztos, hogy kell beutaló!
4133. katie_rose (válaszként erre: 4130. - Törpike88)
2015. jún. 24. 07:19

Nem tudom , hogy kotelezo van e, mert most magan dokihoz jarok. Nala ott helyben volt egy vervetel. Egy sima verkep es toxo meg ellenanyag (vercsoport) szures ismetles.

Uzemorvos nem tudom mit irhat neked most. Folyton valtozik a hataskoruk:/

4132. törpike88 (válaszként erre: 4131. - Racka25)
2015. jún. 23. 23:24
Azt az igazolást az én volt dokim - aki magán volt - is csak úgy adta ki, hogy kértem, egyébként nem jutott volna eszébe.
4131. racka25 (válaszként erre: 4128. - Törpike88)
2015. jún. 23. 22:32

Szia :)

En 15 hetes vagyok es az sztk-s doki azt mondta amikor legutóbb rákérdeztem, h a 16 hetes labor mar megszűnt. Mondjuk a 13. hetes igazolásert az adókedvezményhez is ugy kellett visszamennem, mert elfelejtette kiadni, szoval most eléggé elgondolkodtam, h mennyire lehet pontos az infó :D

4130. törpike88 (válaszként erre: 4129. - Katie_rose)
2015. jún. 23. 21:35
Az a baj, hogy én Pest megyében vagyok a háziorvosom pedig Borsodban :), de majd kérek az üzemorvostól, vagy mi. De akkor jól tudtam, hogy ezen a héten kell a kötelező labor!? Ja és köszi!
4129. katie_rose (válaszként erre: 4128. - Törpike88)
2015. jún. 23. 20:53
"kuszaszemű Kamilla" is csak beutalóval szúr. A haziorvosod nem tudja neked a helyi laborba kiirni az aktualis vervetelt esetleg?
2015. jún. 23. 20:41

Sziasztok Csajszik! Pár nappal ezelőtt sikerült végigolvasnom a teljes fórumot, nagyon sok mindent megtudtam tőletek. Azonban most lenne egy nagyon fontos kérdésem, az első kisbabánkat várjuk. Eddig magán dokihoz jártam,de egyrészt a doki miatt másrészt pedig az anyagiak miatt úgy döntöttem, hogy kiszemelek egy dokit az eges telephelyen. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy most vagyok 16 hetes kismami, és ha jól tudom ezen a héten van egy kötelező labor, amit a Podmoniczky utcában meg is tudok csinálni, csak az a kérdés, hogy oda is kell beutaló ( mert ha jól tudom az 1-es telephelyre mindenképpen kell) vagy csak odamegyek és leveszi a véremet a szőke, nagyon kedves "érdekes szemű" hölgy.? Köszi!!! Ja és még

valami, nem tudjátok mikor szokták felrakni a következő havi beosztást??

4127. vojudit (válaszként erre: 4123. - Titamita)
2015. jún. 23. 13:19

Gratula!!!

Három gyerekemmel három különböző módon alakult az evés. Az elsőnél agyon paráztam, hogy nem hízik, el kezdtük a tápszert, na onnan nincs visszaút. A másodiknál próbáltam betartani a 3 óránkénti szopit, viszonylag ment is, de az esti szopinál türelmetlen volt, nem evett, csak tépte a cicit, így este tápszert kapott. Ennek hatására elég hamar átaludta az éjszakákat és egyre kevesebb tejem volt, de a szopi+napi 1 tápszerrel sikerült kihúzni hozzátáplálásig.

Most a harmadik éjjel-nappal cicin volt az első két napban a kórházban, ahogy írtam is, már sírtam, nagyon nehéz volt nézni, hogy éhezik. De sikerült ezen átlendülni egy fél ujjnyi tápszerrel és azóta igény szerint szoptatok, van, hogy félóránként, van, hogy 3 órát is kibír. Rengeteg tejem van és egy hét alatt 350 gr-ot hízott.

Szóval azt mondom minden Rajtad múlik! Persze más a helyzet így, hogy eleve alacsony súllyal született a babád és még nem sikerült híznia, megértem, hogyha úgy döntesz inkább a tápszer, mint a para...de ha szeretnéd szoptatni azt is el tudod érni!!Ha muszáj tápit adni neki akkor ne cumisüvegből add, hanem kiskanállal vagy csőrös itatóból. És fejjél amilyen sokszor csak tudsz, nem baj, ha nem jön semmi, csak érje az inger...az elektromos mellszívóval én se mentem semmire, egy cseppet se szívott ki soha. Legjobb a kézi Avent vagy TOmmee Tippie. Drukkolok Nektek!!!

4126. csvmarcsi
2015. jún. 22. 13:45

Nagy gratula! A méretek miatt ne aggódj. Az én fiamat 2590 g 50 cm hoztuk haza és úgy nőtt mint a gomba. Pár hónap alatt lehagyta a 3,5-4 kilós társait. Minden hónapban 1 kilót hízott.

Próbálni kell a cicizést minél gyakrabban. Sosem próbáltam, de sokan ajánlják a bimbó kiemelőt, védőt... Ha nem sikerül, akkor marad a fejés. Ha akkor sem, akkor marad a tápszer, ami egyáltalán nem baj. Nehogy hibáztasd magad miatta. 9 hónapig szoptattam, de néha maga volt a pokol. A mostani eszemmel nem szenvednék ennyit az tuti. Próbálj pihenni, nem idegeskedni rajta és rendben lesz minden.

4125. mgesa (válaszként erre: 4123. - Titamita)
2015. jún. 22. 13:12
Tényleg, végül voltál előtte vizsgálaton 18-an? Nem úgy volt, hogy aznap indítják?
4124. mgesa (válaszként erre: 4123. - Titamita)
2015. jún. 22. 13:11

Gratulálok Nektek!! Minden rendben lesz, ne aggódj!


A tej érdekében csak annyit tudsz tenni, hogy fejni l, fejni, fejni, fejni és ha amennyit csak lehet (az elso napokban nagyon sokat) legyen cicin!! Sajnos a tápszer rel ez nehéz, mert ördögi kör alakul ki: nem hízik, ezért kell neki pótlás, de emiatt viszont nem igazán kell neki a cici, igy nem lesz tej, emiatt tápszer kell... Szóval csak annyit tudsz tenni, hogy ha lehet éhesen cicizzen minél többet és max utána pótolni, ha nem elég.

4123. Titamita
2015. jún. 22. 09:07

Sziasztok Lányok:) csütörtök reggel 9:45kor megszületett az édes kisfiunk:) Szerdán éjjel arra ébredtem,h vérzek.Irány a kórház, kb éjjel 1re értünk be.Az oxitocin után 15perccel volt meg.Gyönyörű kisbaba,természetesen ahogy a mondás is tartja:Mindenkinek a sajátja a legszebb:)

Picit picike még (51cnm,2570gr) de bízom benne, hogy minden rendben alakul.A tejem nem az igazi,próbálom elektromossal fejni,hát nem sokra jutok vele:(pedig baromira fáj.Ráadásul ő sem akarja igazán.Bent tápszert kapott,s így sem sikerült híznia,mikor eljöttünk.Ha bárkinek bármi ötlete van, hogyan sikerülne elérnem a tejcit,ill.hogy kelljen neki,írjon kérlek!! A szülésznő egy tündér volt,s Krammer doktor úr,a világ legrendesebb orvosa, háromszor is volt bent megnézni utána,s tényleg nagyon aranyos volt,pedig nem voltam könnyű eset.(sajnos nemcsak gátat,méhszájat is varrt)ill.szegénykémnek a nyaka köré volt csavarodva a köldökzsinór,ill. a placenta is meg volt repedve.

4122. katie_rose (válaszként erre: 4119. - Vojudit)
2015. jún. 20. 14:54

En csak genetikan talalkoztam velel elso en masodik terhesseg alatt, tehat mindosszesen negyszer volt " randink".

Annyira mufurc volt, hogy kerdezni sem mertem semmit :D

4121. katie_rose (válaszként erre: 4120. - Vojudit)
2015. jún. 20. 14:53
Ebben az esetben telnyeg gaz, hogy nem akartak agynemut cserelni :/
4120. vojudit (válaszként erre: 4112. - Katie_rose)
2015. jún. 20. 13:09
Mindegyikőnké balesetes lett és bazi meleg volt, egész nap izzadtunk, mint a ló...jólesett volna tiszta ágynemű...
4119. vojudit (válaszként erre: 4116. - Mjzamin)
2015. jún. 20. 13:07

A három gyerekemet három különböző szülésznőnél szültem és mindegyik nagyon jó volt, tényleg!!!

Doki ügyben nem tudok nyilatkozni, mivel én választott dokinál szültem.

Tidrenczelről sokan ezt mondják, hogy mogorva...én ezt nem tapasztaltam. Tény, hogy nem egy bájgúnár, de én ezzel úgy voltam, hogy nem pszichológushoz járok, hanem nőgyógyászhoz. Érti a dolgát, tudtam, hogy rábízhatom magam és a gyerekem, nekem ennél több nem kell. Szülés alatt a szülésznő az, aki inkább a lelkedet pátyolgatja.

4118. vojudit (válaszként erre: 4108. - Electronicsheep)
2015. jún. 20. 13:03

Második éjszaka ugyanezekkel a szavakkal mentem zokogva a csecsemősökhöz, hogy most már csináljanak valamit, mert nem bírom tovább nézni, ahogy szenved a gyerek...mondták hagyjam ott, pihenjek egy kicsit.

Reggel 8-kor ébredtem, gyerek sehol...megyek be érte a csecsemősökhöz, édesdeden alszik. KÉrdeztem mit csináltak vele. Azt mondták kapott egy nagyon pici tápszert és azóta szunyál. 48 óra után már rendes pótlásokat kap, de addig csak végső esetben. Cukros vizet nem!!!Tápszert. Egyébként a kórteremben lévő két másik baba haláljól elvolt tápszer és tej nélkül 2 napig. CSak az én gyerekem balhézott, de gondolom azért, mert ilyen extrém súllyal született.

4117. katie_rose (válaszként erre: 4116. - Mjzamin)
2015. jún. 19. 16:39
A szuloszobak szepek, ujak. A sima gyermekagyas szobak kicsit szocrealok de nem rosszabbak, mint mashol. Minden 3 agyas szobahoz van egy furdo, ami eleg jo arany . (Van ahol egy egesz folyoson van egy kozos furdo...)
4116. mjzamin (válaszként erre: 4107. - Vojudit)
2015. jún. 19. 15:34
Köszi a válaszodat! Én is a MÁV-ban fogok szülni, amúgy is ott szerettem volna, de szerencsére oda tartozom. Választott orvosom nincsen, és még mindig nem tudom érdemes-e. Azt tudom, hogy szülésznőt nem is lehet választani, de hogy állítólag nagyon jók. A szülőszobák, osztály jó? Normálisan alapvetően? Előre is köszi a segítségedet, eléggé izgulok a szülés miatt (nem maga a szülés miatta, hanem h mennyire segítőkészek)...
4115. katie_rose (válaszként erre: 4114. - Mgesa)
2015. jún. 19. 09:34
Remelem , hogy igy van!:)
4114. mgesa (válaszként erre: 4112. - Katie_rose)
2015. jún. 19. 09:30
Szerintem ez inkább alkati kérdés, legalábbis magamból kiindulva, elsőnél kaptam oxitocint, most nem, mégis sok tejem lett mindkét alkalommal szerencsére 😄
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook