Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ádáz ellenségünk - a rák fórum

Ádáz ellenségünk - a rák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ádáz ellenségünk - a rák

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. szept. 9. 12:26
a Googleban kutakodtál már?????
240. vera69
2008. szept. 9. 12:14

Sziasztok

Valaki tud valamit az össejt gyógyszeres terápiáról használt valaki érdemes elkezdeni köszönöm

239. virkina
2008. szept. 6. 19:06

Igazatok van mindenben.

Ma főzőgettem vele, azokat amiket imád.

Eszik is, de a piát megvette magának és közölte ma is netezni fog.

Napközben a tűzhely mellett, most körülötte, hátha mégse.

MIndegy lesz ez még így se.

Puszi mindenkinek......

238. Klimpírozi (válaszként erre: 236. - Virkina)
2008. szept. 6. 18:07
írj bátran, ahogy tudunk, támogatunk..erős légy, mosolyogj, és ne engedd inni!!!!Cinikussá, kibírhatatlanul gunyorossá, együttműködésre képtelenné válhat, ez benne van..ennek ellenére tartsad magad..legyen a napnak olyan szaka, amikor magad vagy, magaddal..a 24 órás szolgálatot valahol ki kell gőzölni..kérj családi segítséget, alkalmanként váltson fel valaki, másképp nem fog menni!!!Emberbe öntsd amit meg tudsz venni, jóféle kajákat próbálj vele etetni, és hinni mindkettőtöknek, hogy igenis minden rendben van.Az én férjem feladta 42 évesen,3 diplomával, nyelvekkel a zsebében,világmegváltással, külföldi munka ígéretével, frissen szerzett repülős vizsgával..egy 14 éves apaimádó lánnyal..kitartást!!!!!!!!!!!!!!!!
237. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 235. - Klimpírozi)
2008. szept. 6. 16:25

Ugyanez áll a CULEVIT központra is! (Szövetség u.) Patikában kapható, de nagyon drága tabletta. Csökkenti a kemo mellékhatásait + segíti a rák gyógyulását. Ha a gyártónál veszed, 30-40%-kal olcsóbb és nagyon komoly tanácsokat adnak mellé. (Egy kolleganőm férje gyógyult ki a vastagbél rákból - a segítségével is -, volt olyan nap, hogy óránként kellett bevennie 1 db tablettát. Éjjel is! Tehát napi 24! De segített! (Google: Culevit!)


Energia indul, veszem elő a képet az adatlapról.


Ja, szerintem ez az ivás valahol most természetes, rettenetesen sajnálja magát és ez eltereli a figyelmét, illetve elaltatja. Majd elmúlik. Ez ne aggasszon. És ebbe sajnos belejátszik egy kis gonoszság is, hogy veled hogy lehetne kib*szni, ha már ilyen rendes vagy, de Te egészséges vagy!!! Mert ezt nehéz átgondolni. Hogy más egészséges és miért pont én...

236. virkina
2008. szept. 6. 08:15

MOndtam Péternek százalékoltassa le magát, azt mondta nem nyomorék, pedig mindent össze szedtem hozzá csak a háziorvoshoz kell még elmennie, megpróbálok mindent.

Az a baj, hogy fura lett. És néha ugyan van megint 1 kis fellángolás hogy jobban lesz, de kezdi elhagyni magát.

Ma reggel 5-ig chatelt a gép előtt és ivott, majd be esett az ágyba . Remélem végre át esik az önsajnálaton.

Azért nem kap táppénzt, mert a munkáltatója bejelentette majd ki majd be majd ki, ez mindig munkáltató függvénye volt.

Önkormányzati támogatást mi azért nem kaptunk korábban sem, de megkérdezem megint hátha alakul valami, mert a munkájához részletre vettünk egy 9 éves autót, amit ma is fizetünk még,és ha van valamid ami "luxus" cikknek számít ilyen a kocsi akkor add el.

Az a baj hogy Ő azt eladni nem tudná nem is akarja.

Szeretne menni dolgozni, és szerintem meg is fogja próbálni, csak azt nem tudom hogy fogja bírni.Megőrjíti ha nem dolgozhat ilyen típusú.

Gondolom valahogy megoldjuk, igaz kezdem elveszteni az irányítást.

Attól megijedtem hogy elkezdett nem keveset inni, de remélem sikerül a hétvégén ebből kirángatnom, a jövő héten úgy is kezdődik a kemo, akkor meg nem lehet.

Írok még nektek ahogy lesz időm, és nagyon köszönöm a sok segítséget, mert mással nem tudom megbeszélni sajnos a gondjaim.

2008. szept. 5. 21:20
próbálja a Flavin központnak írni, írd meg, mivel küszködtök, talán van esély egy kis segítségre....
234. Klimpírozi (válaszként erre: 228. - Virkina)
2008. szept. 5. 21:18
önkormányzat segély!!!!!
233. Klimpírozi (válaszként erre: 228. - Virkina)
2008. szept. 5. 21:18

jobb otthon, a háziorvos tud betegápolót rendezni, tb finanszírozással, hogy egy kicsit te is elszabadulhass otthonról, s addig felügyelik, ellátják / nálunk otthon egy mini kórház működött /

keress támogatót az interneten, rák alapítványokat, akik segíthetnek a táplálékkiegészítők beszerzésében,kérj segélyt az önkormányzatnál, keress kapcsolatokat, és fűtsön az a tudat, hogy Péter erőre kap, ha látja a benned is égő tüzet!!!!

Egy percre se csüggedj, ha bánta dolog, írd ki itt, mindig van valaki , aki pótol egy kis energiát:))))

232. tücsimücsi (válaszként erre: 230. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 5. 21:10

Ezt én sem értem. Hogyhogy nem kap semmit?

Nekünk van egy ismerősünk, ugyanaz a betegsége, mint Virkina férjének. Nála pár hónap után megindították a rokkantságit, mire letelt a táppénz, nem sokkal már kapta is, de csak 1 v. 2 évre, már nem emlékszem pontosan. Most már jól van az ismerősöm, ha letelik a rokkantságija és nem újul ki a betegsége, megy vissza dolgozni. De addig is van jövedelme.

2008. szept. 5. 21:03
Neked is küldtem, hogy bírd a megpróbáltatásokat! Mert mindenki a beteget sajnálja, így is van ez rendjén, de ha te nem lennél, hogy ápold, akkor mi lenne ővele?
230. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 229. - Virkina)
2008. szept. 5. 21:00

Nagyon szívesen, küldök még és ha csak ezen múlna...!

És ez pont az a betegség, amikor a pozitiv gondolkodás 50% sikert rejt magában.


Te, hogy van ez a betegállomány-dolog? Vége a táppénznek és slussz?


Na, sürgősen beszélj az Önkormányzattal, a Rák alapítvánnyal és mindenkivel, akit el tudsz kapni, még a kaporszakállú Jóistennel is! Hát mi megy itt nálunk?

Amikor legjobban kell a pénz, mert beteg van a családban és milliókba kerül a gyógyszer és a segitő táplálékkiegészítő, akkor megvonják a táppénzt, a gyártót meg megbüntetik, mert nem volt valamilyen engedélye? A Flavinra gondolok. Hát komolyan mondom, én falnak megyek ettől a magyar egészségügytől!


Ha hiszed, ha nem, nálam az lenne az első, hogy írnék egy kedves hangú levelet ennek az új eű. miniszternek. Na most, őszintén: mi baj származhatna belőle? PRÓBÁLD MEG! És különben is ÉLJEN! ÉLJEN! ÉLJEN! meg ő ennyiből betegen!


Megy az energia, nyisd az ablakot!

229. virkina (válaszként erre: 218. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 5. 20:30
Köszönöm az energiát, szerintem megkapjuk, mert különben nem kezdene a párom pozítívabban gondolkodni. 2 napja még azt mondta nem érdekli úgy is meg hal addig, inni enni fog és nem érdekli semmi. Most az mondja vágjunk bele.
228. virkina (válaszként erre: 227. - Klimpírozi)
2008. szept. 5. 20:27

Igen adom.

Ma közölték januárig kap kemót, akkor ismét Pet Ct.

Most még kicsit depis de alakul. Jövő kedd vérvétel szerda-csütörtök, péntek kemo. Be akarták fektetni, de közölte nem.

Szeptember 5-ig jár neki a táppénz, onnantól semmi. Egyenlőre érdekes lesz 1 fizuból 2 gyerek és 1 beteg ember eltartása.

227. Klimpírozi (válaszként erre: 226. - Virkina)
2008. szept. 4. 17:36
írogattunk már egymásnak a betegség okán...Flavin, Flavon Max, adod Péternek, ugye????
226. virkina
2008. szept. 4. 17:29

Köszönöm a segítséget.

Ma voltunk egy főorvosnál, azt mondta lesz még kemo, de jó lesz.

Hát reménykedünk....


kriszta

225. Szilvana (válaszként erre: 213. - Virkina)
2008. szept. 4. 14:11

Szia virkina!

Én is olvasgatom egy ideje az írásaidat,csakis ...Hinni kell a gyógyulásban.Sajnos a mi családunkban is megjelent a daganat..

Ha ezzzel segítek:www.daganatoserek.hu-itt találsz olyat hogy "Daganatos kifejezések szótára"

a bal menüsorban.Én leírom amit találtam e szóról.

Metasztázis

Áttét. A rákos betegség szóródása az eredeti kialakulási helyéről a test más részeibe, szinonímája a szekunder tumornak

Remélem segíthettem..

Az orvosokról nekem is megvan a véleményem,mi is 3 hetet vártunk az eredményre,és amikor ideadták...semmit sem mondtak!!!

Az ideg majd szét vágott minket...és rohantunk egy belgyógyászhoz,aki megnézte a leletet.

Tudom min mentek át...nehéz de fel a fejjel.

És HINNI KELL hogy meg fog gyógyulni.

Kitartást és egészséget,gyógyulást kívánok.

Üdv.

224. macsusz77 (válaszként erre: 213. - Virkina)
2008. szept. 4. 09:31

Szia!

MI is voltunk az Anyukámmal pet vizsgálaton,neki csak az mutatta ki,hogy Daganat,amit addig infarktusként kezeltek...

Nekünk egyből kijött az orvos,a vizsgálat után hozzánk,és elmondta,hogy mi az eredmény.A leleteket papirformában mi is később kaptuk meg.

Én azonnal elmentem az orvoshoz személyesen,és addig el sem jöttem,míg nem kaptam választ a kérdéseimre.Neked is ezt javaslom.Ilyenkor nem ér rá az ember udvariaskodni,és várni!!

Nem értek hozzá,de az utolsó mondatot,én is jó hírnek venném.

Ne várj,ha nem bologulsz,keress másik orvost!

legalább is én ezt tenném.

223. Klimpírozi (válaszként erre: 213. - Virkina)
2008. szept. 3. 23:24
az utolsó mondat a metasztázis jelenlétét kizárja, ez jó jel, áttéte nem lát!!Orvost keress, ne laikussal szótárazz, kérlek!!!!!
222. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 220. - Tücsimücsi)
2008. szept. 3. 22:49

Le ne tépjétek már a fejemet! Ez egy speciális eset és az internetes orvosok - szerintem - ilyen kérdéssel a kezelőorvoshoz küldik a beteget.


Hát persze, hogy én is csupa ideg lennék, nem bántó szándékkal írtam, de volt már hasonló /rossz/ tapasztalatom IP orvosokkal. Már régen elfelejtettem a kérdést, mire jött a válasz e-mail-en 8, azaz nyolc hét múlva! És az volt a válaszban, hogy látatlanban nem tud segíteni, csak ha megvizsgál. És küldtem leletet is amúgy.


Hát ezért írtam, amit. Bocs, ha valakit megbántottam, főleg Virkinának akartam segíteni azzal, hogy a legjobb, ha arra bízza magukat, aki ismeri őket.


Mégegyszer elnézést. És Virkináéknak - jobbulást!

221. marcsy006 (válaszként erre: 219. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 3. 20:40
Miért ne válaszolnának?Nekem is válaszoltak pár napon belül!
220. tücsimücsi (válaszként erre: 219. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 3. 19:56
Honnan tudod, hogy nem fognak? Én csak segíteni akartam neki. És nekem legrosszabb esetben 4 nap múlva válaszoltak. Az egyik doki pedig egy szombati napon 1 órahosszán belül. Azért megpróbálhatja, el tudom képzelni hogy érezheti magát, én is kész lennék a helyébe ha a férjemmel ez lenne.
219. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 217. - Tücsimücsi)
2008. szept. 3. 19:52
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de erre nem fognak válaszolni mondván, hogy van a betegnek kezelőorvosa. Arról nem beszélve, hogy a válaszig - jó esetben - hetek telnek el. Addig meg már a főorvosasszony is fogadja a beteget.
218. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 213. - Virkina)
2008. szept. 3. 19:49

Szia, Virkina

ne haragudj, hogy belepofázok az életedbe. Régóta olvasgatlak és nagyon sajnállak benneteket. De úgy gondolom, hogy neked elsősorban - most - nem sajnálatra van szükséged.

Nincs az ismeretségi körötökben orvos, aki tudja ezt értelmezni?


Én abból indulok ki, hogy - hacsak ki nem halt már az emberség az emberiségből - egy "rossz" leletet nem küldenének ki postán a beteg részére, még a mai eü. viszonyok mellett sem.


És miután nem értek az egészhez, de az utolsó mondatot tudom értelmezni.Miszerint "Metastaticus folyamatra utaló kóros eltérés nem detektálható."


Tehát a laikus felfogásom szerint ez nem tekinthető rossz hírnek.



Reményteljes gyógyulást kívánok a férjednek és - bár ebben nem hiszek száz százalékosan - küldjünk sokan sok-sok energiát! (Én elkezdtem...)

217. tücsimücsi (válaszként erre: 216. - Tücsimücsi)
2008. szept. 3. 19:40

folyt.

A Háziorvosok-ra kattintsál ezen belül van legalul a Szakértők. Ott találhatók a dokik.

216. tücsimücsi (válaszként erre: 215. - Virkina)
2008. szept. 3. 19:35

Figyi, Kriszta kitaláltam mit tegyél!

Van az ú.n. www.hazipatika.com . Ott vannak "szakértők" vagyis orvosok, köztük onkológus is. Neki írd meg és ő megírja az e-mail címedre, mert e-mailban kérjed a választ!!! Én már írtam dokiknak, mindig válaszoltak.

215. virkina (válaszként erre: 214. - Tücsimücsi)
2008. szept. 3. 19:18

postai úton kaptuk, ma.

Menni kell a főorvos nőhőz, de csak amikorra időpontot kapunk. Nagyon idegesít.

2008. szept. 3. 19:03

Szia!

Az orvos nem adott felvilágosítást? Csak szó nélkül a kezetekbe nyomta eme írományt???

213. virkina
2008. szept. 3. 18:52

sziasztok!

Nem tudom ki ért ezekhez a dolgokhoz,de írtam hogy voltam pet ct a férjemmel. Sugárzó anyagot ívott, hogy ki mutatható legen az áttét.

Ezt a leírást kaptuk.Tudja valaki értelmezni?

A nyakon supraclavicularisan, axillarisan és mediastialisan kóros FDG- halmozás nem látható.

A szív intenzíven fokozott FDG-felvételt mutat.

A gyomorfalfab diffúzan,mérsékelten fokozott FDG felvétel észlelhető.

A laparatomia hegének megfelelően több fókuszban körülírt FDG halmozások detektálhatók ( pospot eltérések)

A jobb glutealis régióban egy 2 cm legnagyobb átmérőjű FDG halmozó beszűrt terület látható (vsz injekció helye)


Ez most jó vagy rossz hír. MI úgy látjuk rossz. Egyébként a mondat végén Metastaticus folyamatra utaló kóros eltérés nem detektálható.


Aki tud segítsen.....


köszi

212. vera69
2008. szept. 1. 07:11

Sziasztok

Mi lassaan 2 hónapja járunk orvoshoz kezdetben párom nyakán volt egy kicsi csomó azóta már 10 cm h. 5 cm széles A szövettani eredmény rosszindulatú áttétes daganat.Nem találják a kiinduló daganatot pedig már volt ultrahang, ct,gyomor és tüdő tükrözésen.Most egy orvoscsoport döntésére várunk akik kérhetik a pet ct vizsgálatát . Nagyon nehezen viseli hisz eddig még orvosnál nem sürün járt.Nagyon sokat fogyott .Itt irtok néhányan vitaminokról mikortól és mijet szedhetne ,hogy legalább a súját megörizné amig nem tudnak valamit az orvosok és nem kezdik el a kezelését .

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook