Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ádáz ellenségünk - a rák fórum

Ádáz ellenségünk - a rák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ádáz ellenségünk - a rák

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
301. kamilla0404 (válaszként erre: 296. - Tavaszilány)
2009. jan. 19. 09:48

az én történetem

hol kezdjem?

anyósomat eltemettük 4 éve szeptember 9.-én

hónapokig mindig mellette voltunk


Vége volt mindennek, na majd kipihenem magam

Befeküdtem a kádba, s mosakodás közben még az nap vettem észre:(csomó a mellemben

Na remény, hogy á nem lehet ilyen kegyetlen az élet egymás után a baj

De az volt

Minden vizsgálat , s megállapították, hogy 3x1,5 cm rossz indulatú daganat

Pár napon belül műtét csak a csomót vették ki, mivel még akkor csak 36 éves voltam

a műtét után 3. nap haza kértem magam

varrat kiszedés, utána onkológia

megbeszéltük a kezelést , kemó-sugár -kemó

az első kemóra úgy mentem, hogy itthon elbúcsúztam mindenkitől.mert én ezt biztosan nem élem túl.......

2009. jan. 19. 09:40

nem , nem adott áttétet

sugár kezelést kapott, még a kemót sem engedte

a papíron ez szerepelt: gyermekfej nagyságú daganat

299. meggy (válaszként erre: 298. - Kamilla0404)
2009. jan. 19. 09:32

Szia!


És hol, melyik szerven lett áttét anyósodnak?

Anyunak a máján lett és a vastagbélen volt egy 8 centis polip. Neki kissejtes tüdőrákja volt, és ez szinte azonnal képez áttétet sajnos. A nagysejtes tüdőrák "humánusabb".

2009. jan. 19. 08:58

anyósom 8 évig élt tüdőrákkal

azt mondta az orvos,hogy kész csoda!!!!

297. meggy
2009. jan. 18. 23:24

Sajnos az se mindegy, hogy milyen fajta rák támadja meg az embert, mert vannak agresszívebb rákfajták pl: tüdőrák

Édesanyámat 4 hónap alatt elvitte.

Persze a tüdőrákon belül is van agresszívebb fajta, anyu pont ezt "fogta ki" sajnos.

296. tavaszilány (válaszként erre: 295. - Kamilla0404)
2009. jan. 18. 17:57
Ha akarod, meséld el a történetedet, egy happy and sok mindenkinek erőt adhat...:)
2009. jan. 18. 13:03

tudom nem mindenkinek vigasz, de én mell rákból gyógyultam meg:)

csak nagyon nagy akarat, kitartás kell hozzá..meg persze időben felismerni a bajt

294. virkina (válaszként erre: 289. - Semina)
2009. jan. 10. 16:36
ismét kaptunk egy papírt, hogy megkapták a fellebezést, 30 nap mire válaszolnak. Most vagy válasz, vagy orvos nem tudom, meglátjuk.
293. survivor3 (válaszként erre: 292. - Kessyna)
2009. jan. 9. 10:55
IDŐZÍTETT BOMBA!
292. Kessyna (válaszként erre: 291. - Survivor3)
2009. jan. 9. 10:50

Gondolhatod, tiszta idegroncs, meg pihenni sem tud az állandó éjjeli pisiléstől. Rólam már nem is beszélve, bár próbálom nyugtatgatni.

Én is utánaolvasgattam a dolgoknak és csodálkoztam, hogy nem csinált semmit, csak várjunk. Azt mondta, ez nem egy gyors lefolyású dolog, pár hét alatt semmi visszafordíthatalan nem fog történni, ő viszont tisztábban fog látni.

291. survivor3 (válaszként erre: 290. - Kessyna)
2009. jan. 9. 10:14

Szia!


Igen nézessétek meg máshol is de nem nézegetni kell!

A prosztata rosszindulatú daganata a második legtöbb halálos áldozatot szedő ráktípus a férfiaknál.

Valamilyen szinten megnyugtató dolog, hogy egy hónap múlva kell visszamenni. Nyilván ezt az eredmények indokolják. Ám a várakozás ilyenkor a lehető legrosszabb dolog (főleg a Párodnak).

290. Kessyna
2009. jan. 9. 10:05
Sziasztok! Végigolvastam a fórumot és a tanácsaitokra lenne szükségem. Páromnak két hónapja prosztata problémái adódtak. Tudni kell róla, hogy mivel fiatalabb kora óta vannak gondjai vele, fél évente egyébként is rendszeresen megnézeti. A vizsgálatnál daganatot találtak neki rajta. Volt vérvizsgálat, röntgen, ultrahang, aztán azt mondta az orvos,ez még akármi lehet, jövő hónapban menjen vissza újabb kontrollra. Nagyon rendes a doki, régóta ismerjük, de most aggódóm. Nem kéne ezzel jobban foglalkozni? Nézzessük meg esetleg más orvossal is? Vagy várjuk ki a következő vizsgálatot? Várom a tanácsaitokat és persze priviben kiváncsi lennék a táplálákkiegészítők neveire is, jobb felkészülni, mert sok jóra azért nem számtok. Előre is köszönöm.
289. semina (válaszként erre: 269. - Virkina)
2009. jan. 9. 08:02
Sajnos nálunk sem jobb a helyzet. Apukám külföldön dolgozott, már itthon volt hat hónapja, mikor jött egy papír megszüntették a munkáját, nem fizetik a tb-t, nem kap fizetést sem. Rengeteg utánajárás, ügyvéd stb..mire elértük, hogy megkapja a járandóságait és hogy elinditsuk a rokkantnyugdíjazását. Ez sem volt könnyű, odáig jutottunk, hogy talán január végén kell bizottság elé állnia, ahol megállapítják mennyire tudják leszázalékolni, aztán majd talán kap valami nyugdíjat is. Kész röhej, hogy az embernek van elég gondja így is, még ez is. Fel a fejjel, lesz ez még jobb is.
288. semina (válaszként erre: 257. - Abri)
2009. jan. 9. 07:54
Szia abri, apa sokáig a COD teát itta, aztán megunta és már semmit nem szed. elég csökönyös tud lenni ilyen téren. Keresgélek a neten, és amit találok megveszem neki, kiprobálja, aztán pár nap után megunja, azt mondja úgysem használ egyik sem minek szedjem. Néha nem is tudom hogy kezeljem ezt a helyzetet. Nagyon nehéz, azért köszönöm a válaszod.
287. semina
2009. jan. 9. 07:51
Sziasztok, mindenkinek egészséges boldog új évet kívánok! Köszönöm a válaszokat. Édesapám 5-én volt ct vizsgálaton, még várjuk az eredményt. Az ünnepek miatt most kimaradt három kezelés, meg is érezte, mert nincs valami jól. Mindene fáj, a lába egyre jobban dagad. Sajnos sokszor érzem úgy, hogy feladja. Sokat idegeskedik, elege van az egészből. Pár hónapja itta még a COD teát, de már azt is megunta. Apa sokat mesél a kezelésekről, azt mondta, hogy a beteg akik úgy nevezik egymást "sorstársak" nagyon összebarátkoznak, nevetgélnek és tényleg másképp látják ott a világot. Egy hét múlva minden kiderül. Szép napot kivánok mindenkinek!
286. virkina
2009. jan. 6. 17:44
Mindenkinek mindent köszönök, nagyon kedvesek vagytok
2009. jan. 5. 14:52

Kedves virkina

Én is kisérem a hozzászólásaidat a fórumon és csodálom a kitartásodat. Kívánok gyógyulást,erőt, egészséget a férjednek és az egész családnak. Boldog, egészségben gazdag Új Évet kívánok mindenkinek

2009. jan. 3. 20:18

Veled, veletek érzünk, mindenkivel, aki hasonló cipőben jár.

Légy szíves, majd mondd el, hogy milyen válasz jött!


Addig is minden jót és sok szerencsét!

283. virkina
2009. jan. 3. 20:15

Megírtam a levelet is a kérelmet, a kitöltött papírok mellé amelyben taglaltam azt is, persze a férjem nevében,hogy még a kemoterápia alatt is amikor a tű a kezében volt, a flakon a nyakában, mert Ő olyat kapott, azzal is kénytelen volt be menni dolgozni,mert enni kell.

Nem hánytorgattam fel, de azért leírtam, hogy olvassa az akinek kell.Persze szerintem ott sok embernek kőből van a szíve és nyitva van a zsebe, csak sajna nekem nincs pénzem bele tenni. Ami pénzem volt, azt behordtam a kórházba az orvosnak, hogy mentsék meg a férjem.

Azóta is az adósságokat fizetem.

Nem tudom milyen lesz a második felvonulás ha lesz, de a férjem a sértést, nem nagyon tűri és azon múlik bizony be szól majd akinek kell, mert ilyen.

megtette a nővérkéknek és az orvosnak is nem győztem elnézést kérni.

Mindegy meg fogjuk látni mi lesz. legfeljebb nem kapja meg, mert Magyarország ilyen.

Ha akkor nem találok ismerőst, nem nyúlunk a zsebünkbe a férjem már nem él.Az hogy utána meddig fizetem a tartozásokat senkit nem érdekel, mégis bizakodom.

Minden esetre 6-án megint megy a párom valami vizsgálatara, majd megyünk Debrecenbe, aztán meglátjuk.


Minden esetre köszönöm mindenkinek a sok segítséget.

2009. jan. 2. 19:20

Szégyellheti magát a magyar egészségügy, mert az a legbetegebb!

De hát egy bizottságban is emberek ülnek! Vajon mifélék azok? Hús-vér emberek, vagy lepénzelhető bábok?


Előre is elnézést kérek a hülye példámmal: biztosan láttátok a híradóban, amikor a békávé ellenőrök megbüntettek egy 2-kar nélküli fiatalembert, mert nem tudta "igazolni", hogy mozgáskorlátozott. És a BKV erre azt mondta, hogy az ellenőrök helyesen jártak el!!!!!!!

Hát ez a bizottság is hasonló lehet! Be kell bizonyítanom, hogy beteg vagyok? Bizonyítsák ők, hogy nem vagyok! De aztán úgy is legyen!


:-((((

281. macsusz77 (válaszként erre: 280. - Virkina)
2009. jan. 2. 18:23
Úgy emlékszem,csak egy az adatlapot,és egy kérelmet,az újboli vizsgálatra.A másodfokú bizottság előtti vizsgálat nem volt leányálom,mindketten sírva jöttünk ki Anyukámmal!Még bizonygatni kell,hogy "tényleg rákos vagyok"...Nem elég ezzel együtt élni...!?Remélem sikerrel jártok ott is,és a betegséggel szembeni harccal is!
280. virkina (válaszként erre: 279. - Macsusz77)
2009. jan. 2. 17:12

szia!

Kellet neked írni valami pluszt, vagy csak az adatlapokat töltöttéket ki?

Én kitöltöttem amit küldtem és becsatoltam, majd hétfőn feladom ajánlott levélként.

279. macsusz77 (válaszként erre: 269. - Virkina)
2009. jan. 2. 13:35

Ne adjátok fel!Nekem is így volt Anyuval.Az első kérelmet elutasították,utánna fellebeztem,és a másodfokú bizottság megadta,leszázalékolta.

Sok kitartást Nektek!

278. tavaszilány (válaszként erre: 277. - Virkina)
2008. dec. 31. 20:25
Kitartást és gyógyulást a jövő évben nektek!
277. virkina
2008. dec. 31. 20:23

Sziasztok!


Köszi a biztatást.

Táppénz azért nem jár már neki, mert túl sokáig volt és elfogyott.

Most 15 napot kaptunk arra és ismét egy rahedli papírt, hogy fellebbezünk a válaszuk és a határozatuk ellen.

Megcsinálom és elküldöm.

Ma kapta a férjem az idei utolsót hányingere volt egész délelőtt, most már jobban van főzöget, eszik.

nevet az egészen,nem hiszi el.

Igaz azt mondta ez csak vele történhet meg.Ha be áll a sorba a kasszánál, akkor az megáll, elromlik, vagy be zár. ennyi.


BUÉK MINDENKINEK!!!

KÍVÁNOK MINDEN SZÉPET ÉS JÓT!

2008. dec. 31. 12:49

Mindazok dacára, amit itt a fórumon elolvastam, kívánok mindenkinek pozitiv hozzáállást a betegséghez (tudom, mondani könnyű...), gyógyulást és egészséges új évet.


Mi mellettetek állunk! - ha ez valamit is számít.


B Ú É K !

275. haaeen (válaszként erre: 269. - Virkina)
2008. dec. 30. 22:11

szia Krisztina,

eljétől végéig elolvastam ezt a fórumot és csodálom a kitartásodat. kívánok sok pozitív pillanatot, egészséget, és sok-sok erőt. és ugyanezt kívánom mindenkinek, aki e szörnyű betegség ellen küzd.

274. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 273. - Tücsimücsi)
2008. dec. 30. 18:49

Bocs, Tücsi, nem neked válaszolok.


Kérdezném, hogy tudja-e valaki mi van Klecával????


:-(((

273. tücsimücsi (válaszként erre: 265. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 30. 18:41
Hidd el, ismerek olyat, aki szintén egy ilyen csodaszernek nevezett valamitől lépett a gyógyulás útjára...csak nem mindenkinek van rá pénze...a rokonomnak havi 30.000 ft.-ba van.
272. tücsimücsi (válaszként erre: 269. - Virkina)
2008. dec. 30. 18:37

Volt bizottság előtt és elutasították????????

Ilyen betegséggel?????????

Ne hagyd annyiba, menj el akár az Atyaúristenig is...ilyen nincs. Ebben az országban már mindent lehet????

Én ismerek egy nénit, kutya baja, de már 10 éve 100%-os rokkant, csak mert a sógora közel ül a tűzhöz. Az ilyenekre kellene rászabadítani egy jó kis ellenőrzést, vagy inkább elsősorban az orvosokra!!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook