Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra készülök fórum

Abortuszra készülök (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. dobone78 (válaszként erre: 104. - DDD.)
2013. márc. 26. 15:26
Nekem 2-szer volt spontán vetélésem.A másodiknál bementem a rendes soron következő ultrahangos vizsgálatra 12hetes voltam ,mai napig nem tudom hogy keveredtem ki csak az rémlik hogy a férjem kérdezi mi van. Bent az ultrahangos nő közölte velem nem igazán finoman hogy a baba elhalt.Kiakadtam nagyon ,de még ez után jött a neheze,a dokim majd másnap délre tudta megcsinálni a mütétet. Egész éjszaka fent voltam és nem tudtam elfogadni hogy egy élettelen........van a hasamba .Ezért is volt nekem ilyen nehézmost az abortusz mellett döntenem ,mert ilyeneken is átmentem
105. DDD. (válaszként erre: 103. - Dobone78)
2013. márc. 26. 15:10
Ertem.. En nem panaszkodhatom, nekem terhessegekkel nem volt sok gondom, sem a szulesekkel.. En az anyagiak miatt-es mas korulmeny miatt, ami meghatarozo-nem vallalhatom/vallalhatjuk. Epp ezert vedekeztunk..Nekem nem olyan nagyok a nagyok. A legnagyobb 8 mult,kozepso 6.5 a kicsi 2.5..
104. DDD. (válaszként erre: 102. - Dobone78)
2013. márc. 26. 15:04
Koszonom megint, hogy itt vagy.. Most jon egy ujbb hosszu het.. Ertem en, meg kell varni, hogy egyaltalan bent van-e, elo-e, ilyesmi, mar kimondani is faj.. Mert nem mindegy, hogy abortusz, vagy egy elettelen kis zigotacska.. es az mas.. mert az mar masfajta mutet.
103. dobone78 (válaszként erre: 101. - DDD.)
2013. márc. 26. 15:01
Mikor megtudtam hogy terhes vagyok nagyon sok mindent át kellett gondolnom. Néznem kellett a gyerekeimet is,nekem a nagy már középsuliba készül. Igy is elég nehéz az anyagi helyzet ,és akkor még ez is. Nekem az anyagiakon kivül az volt a döntö hogy nem birtam ezt a 6 hetet sem fizikailag. Nekem mind a 3 terhességem nagyon nehéz volt.Félidőig végig hánytam és feküdtem. Mostugy éreztem én ezt nem bírnám már végig csinálni. Bántott a dolog hogy nem tudtam ellátni rendesen a gyerekeimet. Testileg lelkileg ,mindenhogy teljesen padlóra kerültem.
102. dobone78 (válaszként erre: 101. - DDD.)
2013. márc. 26. 14:52
Hmmm... már nagyon vártam mi a fejlemény, ne keseredj el ,kitartás,tudom mondani nehéz de végigcsinálni még nehezebb.5 hetesen nekem sem látott semmit ,a folytonos hányásból tudtam hogy terhes vagyok ,mert a teszt is negativ lett. Lényeg a 6 hetes leletemen sem irta ki hogy életképes embrió,csak annyit irt picit nagyobb petezsák amely megfelelhet egy 6 hetes terhességnek.Ja és találtak még mellette egy "sárgatestcisztat"
101. DDD.
2013. márc. 26. 14:19
Akit erdekel-Voltam orvosnal.. Most jottem.. Es nagyon keves a turelmem, es kitartasom. Mult heten nem lattak semmit.. /akkor volt az 5. het/, es ma egy olyan leletet kaptam, mely azt irja-sejtheto.. a doki szerint vagy nincs minden rendben, vagy kesobb fogant..haat, nem tudom, de meg 1 het.. Es azt is mondta, lehet, a termeszet megoldja.. Mindenkeppen varnom kell, ami megnehezit mindent.
100. devonshire (válaszként erre: 99. - Dobone78)
2013. márc. 26. 11:13
köszike :)
99. dobone78 (válaszként erre: 92. - Devonshire)
2013. márc. 26. 11:10
Mihamarabb egészséges babát kívánok neked :)
98. devonshire (válaszként erre: 97. - DDD.)
2013. márc. 25. 17:32
Köszönöm:) Már kapom a bajaimra a kezeléseket, remélhetőleg hamar rendbetesz :)
97. DDD. (válaszként erre: 96. - Devonshire)
2013. márc. 25. 17:18
Koszonom. Es ha tehetnem, atadnam a lehetoseget Neked!! Igy kuldok sok-sok pozitiv energiat a kitartasotokhoz! Hamarosan ossze fog jonni, csak higgyj benne!
2013. márc. 25. 15:47

Ezt mindenkinek szíve joga eldönteni, a lényeg hogy azért teszitek, hogy a gyermeknek, és a már meglévő családnak ne legyen rossz.

Ezért írtam, hogy aki van annyira erős, hogy örökbeadja. Gondolom nem egyszerű sehogy sem.

Engem, akinek hosszú ideje nem jön össze a várva várt baba, sokkal jobban bosszant amikor rossz helyre születik, mint az ha valaki elveteti.

Kitartás, és mielőbbi felgyógyulást!

95. dobone78 (válaszként erre: 93. - DDD.)
2013. márc. 25. 15:35
ezt én is igy gondolom
94. DDD. (válaszként erre: 93. - DDD.)
2013. márc. 25. 15:07
Ja, meg szerintem minden ember kutatja a gyokereit.. En is biztosan nem nyugodnek addig, mig nem lathatnam, hogy boldogan el..akkor meg felebrednenek az osztoneim, es magam mellett akarnam tudni, amit MAR nem tehetnek meg.. O meg lehet egesz eleteben kutatna a szulo anyja utan..persze nem biztos, attol fugg, hogy mit tud meg a szuletesevel kapcsolatban.
93. DDD. (válaszként erre: 92. - Devonshire)
2013. márc. 25. 15:05
Koszonom szavaidat. Az orokbeadassal egy problemem van, -ez csak a szemelyes velemenyem.. Mar van 3 gyermekem.. Sosem tudnam feldolgozni, hogy valahol a Vilagban van egy 4. gyermekem, aki engem keres.. Mert vagy gyulol, amiert nem a testvereivel es velem no fel.. en igy nem tudnek elni.. nyilvan az abortusz sem jobb, de most lehet, onzo vagyok, de igy sem tudnek elni. Nem beszelve arrol, hogy igy is olyan, mintha egy reszemet kiszakitanak a mutettel /mert ez is og tortenni/, de hogy megszuljem, es odaadjam idegeneknek..nem tudom elkepzelni.. Bocsanat, ha valakit sert ez..
2013. márc. 25. 12:18

Sziasztok!

Mi több mint két éve szeretnénk kisbabát, nem sikerül sajnos. Mégsem ítélem el azokat, akik elvetetik.(Kivétel persze akik fél évente teherbe esnek)

Inkább bátornak és erősnek tartom azokat, akik vállalják az abortuszt azért, hogy ne olyan környezetbe szülessen egy gyermek ahol nem vágynak rá. Vagy ahol nincsen rá lehetőség. Ahol nincs stabil család.

Viszont még bátrabbnak tartom azokat, akik megszülik és valaki másnak segítenek vele. Akinek van annyi lelki ereje, az keressen örökbe fogadó szülőket, mert annyian vágynak egy újszülöttre.


Én láttam olyan lányt, akik egyáltalán nem akarták a babát, és a körülményeik olyanok is voltak, hogy jobb hogy nem született abba a környezetbe (dohányoztak, ittak, buliztak, se stabil állás, se semmi) Egyértelmű döntés volt az abortusz, és mégis rettentő nehéz. Pont hogy ez nem önzőség, csak próbál a jövőre gondolni. Persze ettől függetlenül inkább elkerülni kell a nem kívánt terhességet. De mégis megértem.

91. Kukacc (válaszként erre: 81. - Krisz42)
2013. márc. 25. 11:49

Ápolónő vagyok, van némi belelátásom ezekbe a dolgokba, dolgoztam műtősnőként és anesztesként is.

Ezáltal nem hiszem, hogy a 28éve olvasott cikkeddel tapasztaltabb, vagy felvilágosultabb lennél ebben a témában.


Nem gyilkosság. Az én olvasatomban a gyilkosság az, ha valakit leszúrok, vagy lelövök egy Berettával.

A terhességmegszakítás egy beavatkozás. Műtéti beavatkozás.

2013. márc. 25. 11:45
Nem megszòltam,csak nekem gyilkosság,ennyi.
89. dobone78 (válaszként erre: 81. - Krisz42)
2013. márc. 24. 20:40
Pontosan ezért nem kell senkit megszólnod mert nem tudhatod kinek mi a "MUSZÁJ"helyzet
88. dobone78 (válaszként erre: 84. - DDD.)
2013. márc. 24. 20:38
Amugy én is 4 hetesen vettem észre és hat hetesen csinálták meg.
87. dobone78 (válaszként erre: 76. - DDD.)
2013. márc. 24. 20:36
Nincs mit. :) Kitartás , és bárhogy is döntesz én megértelek.
86. DDD. (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 18:59
Nincs koze, persze.. De sajnos akiket baratnomnek tartottam, azok mind tamadnak. Mert sosem voltak hasonlo helyzetben.
85. DDD. (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 18:53
Ne haragudj, de ez egy forum, es van, akit erdekel. Ha te nem tartozol kozejuk, hat te dolgod. Akkor nagy X a jobb sarokban. Tipikus magyar mentalitas-tisztelet a kiveteleknek-a tamadas.
84. DDD. (válaszként erre: 81. - Krisz42)
2013. márc. 24. 18:49
Haat, el kell, hogy szomoritsalak, mert en amikor megtudtam, 4 /!!!/ hetes terhes voltam, most ez a het az 5. het.. Es kepzeld, pont az ORVOSOK nem csinaljak meg a mutetet hamarabb, mert a mehben nem lathato /meg/ semmi, ill. senki. /Lehetseges, hogy mehen kivuli is lehet/. Tehat, lehet tamadni, nem kivanom, hogy ilyen helyzetbe keruljon barki is,neked sem kivanom, de itelkezni pont nem annak kellene, aki meg nem volt ilyen helyzetben! Mint azt irtam mar sokkal lentebb, en elfogadom a negativ velemenyt is, az erositi az embert, es hidd el, nekem kell elszamolnom majd a lelkiismeretemmel, nem neked. MEG lehetsz ilyen helzetben, igy sose mond elore olyat, ami kesobb valtozhat. A magzat 10-12-hetesen mar erez mindent, korabban nem hiszem,en nemreg tanultam nemi embriologiat, es anatomiat is. Mindenki abban hisz, amiben akar. En tudom, most nem fer bele, es epp azert vartam olyanok irasait, akik nagyon hasonlo allapotban/helyzetben vannak/voltak, mint en, mert talan a lelki oldalban tudnak segiteni, a parom is mellettem all, de a nok oldala, es tamogatasa mas, es szuksegem is van ra. Nem vitatkozni jarok ide, es nem is azert, hogy gyilkosnak nevezz, mert nem tartom magam annak, de ha neked igy jobb lesz a kedved, hat egeszsegedre. En akkor is azt vallom, ha nem tudok felelosseg-teljesen felnevelni egy 4. gyermeket, jobb, ha nem szuletik meg, mert en nem vagyok az a reteg, aki azert szul, hogy eltartsa az allam. Szerencsere..
2013. márc. 24. 15:54
Van az a helyzet mikor szükséges meghozni ilyen döntéseket is.Tényleg a meglévő gyermekekre gondolj.
82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - DDD.)
2013. márc. 24. 13:56
Mi köze itt bárkinek hozzá?
81. Krisz42 (válaszként erre: 79. - Kukacc)
2013. márc. 24. 11:54
Te sem olvastál el mindent.Egyébként neked is leírom.14évesen olvastam egy cikket-28éve-már akkor leírtâk,h a magzat érez,fájdalmat is és menekülni pròbál,mikor a beavatkozás történik.Van agya,érzékszervei.Csak az az írá orvosi körökben jelent meg,nem publikáltâk kifelê.Akkor határoztam el,h soha nem vetetem el,mert gyilkosság.Azért,merg nem látjuk,még az.Olvasd el egyébként is,h mi fejlődött ki.12hetes korig el lehet vetetni.Senki nem 5hetesen veteti el,mert akkor veszi észre.Anyukámnak is volt abortusza,de neki Rh összeférhetetlenség miatt,akkor még nem volt injekció és ő hal meg,ha kihordja.Ő élete végéig nem tudta kiheverni az abortuszt.Pedig nála muszâj volt.
80. DDD. (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. márc. 24. 11:31
Olvasd el kerlek legelolrol, es akkor megtudod a fontos reszleteket.
79. Kukacc (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. márc. 24. 07:26

Ne fárasszál már, nem olvasol?

Védekezett.


Nekem nincs most kedvem belemenni ebbe a témába, vitázni meg végképp nem akarok.

Semmi közöd hozzá, hogyan, miként és miért döntött abortusz mellett.

Ha csak támadni tudod, akkor ne szólj a témához, a rosszindulatodra ebben a helyzetben végképp senki sem kíváncsi.

78. andi6020 (válaszként erre: 75. - DDD.)
2013. márc. 24. 00:01

Én a 3 gyerekemre gondolnék.

És nem nevezlek gyilkosnak.

77. Zsüly18 (válaszként erre: 40. - Bea0124)
2013. márc. 23. 23:59
utána sem volt munka..2011.nyarán volt abortuszom és 2012.novemberébe lett munka..addig mitcsináltam volna két gyerekkel??
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook