Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tanár pikkel a gyerekemre fórum

A tanár pikkel a gyerekemre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. nov. 13. 13:18
Marmint a noci begyepesedet..
2015. nov. 13. 13:18
Itt felenk annyi fele altalanos iskola van, ott nalatok nincs? Talan mehetne egy erosebbe vagx egy sport tagozatosba, ahol elismerik a teljesitmenyet es legalabb az elevenseget is tudja hasznositani. Ha begyepesedett akkor nem latok megoldast ugy, hogy ebben az osztalyban marad.
5. trapiti (válaszként erre: 4. - 1 apuka)
2015. nov. 13. 13:17
M ásik iskola?
2015. nov. 13. 13:15

Nem tudom hogy szemtelen –e. nem vagyok ott. Így egyiknek sem hiszek ez ügyben. A gyerek szerint nem az, a tanár szerint néha az.

Ami tény. Gyenge osztály, páran húzzák. A többi bukdácsol, míg páran előbb járnak, -járnának.

A tanárral beszéltünk, ő egy begyepesedett némber, akinek a saját igaza az igaz.

A rossznak aposztrofálás szerintem nagyon helytelen. Ez amolyan önbeteljesítő jóslat, félek, annyit fogja hallani, hogy elkönyveli magát annak, pedig, elfogultság nélkül mondom, hogy nem az. Megfelelően tiszteletben tartva az egyéniségét jámbor gyerek.

De ez szerintem igaz minden gyerekre. Vannak szabályok, amiket be kell tartani, de nem lehet egy alsóst állandóan dehonesztálni, és utasítani. És főleg nem megengedhető, hogy ne tiszteljük. Minden ember egyéniség, nevelni, pedig az egyéniség szem előtt tartásával lehet, ill dícsérni, dícsérni, dícsérni, ahogy Ranschburg tanár úr mondta.

2015. nov. 13. 13:03
Irany az igazgato!
2015. nov. 13. 13:01

Ezt a gyerek meselte igy, a tanarneni mit mond az esetrol? Szuloi ertekezleten mit mondott? 7osztalyfonokivel gondolom mar voltatok kulon is konzultalni az osztalyfonokkel ugye? Hany eves a gyerek? Nem szemtelenkedik a gyerek (nem mintha az indokolhatna ennyi intot) azzal lehet, hogy felhergeli a not.

En a helyedben nem ide irnek, hanem MA elmennek az oszt.fohoz.

2015. nov. 13. 12:53

Kíváncsi lennék, hogy van-e akinek ok nélkül pikkel a tanár a gyerekére.

Előrebocsátom szülő vagyok, tehát nyilván kissé elfogult, ám én ismerem a gyerekemet, (mi) a legjobban.


Arra is, hogy ki hogy oldotta meg helyzetet.

Ha esetleg pedagógus is klaviatúrát ragadna, azt is megköszönöm.

Nagy vonalakban, kitűnő tanuló a gyerek, ám eleven. ( de nem rossz!)

Normális-e, hogy az évkezdéstől számítva már 7 osztályfőnökije van?

Akikkel én beszélgettem pedagógusok, mind azon a véleményen voltak, hogy az osztályfőnökiket nem osztogatják csak úgy. Volt, aki 20 év után is csak egyet - kettőt adott.

A 7 nekem soknak tűnik.

Lassan ott járunk, hogy ha rosszul, a tanárnak nem tetsző módon vesz levegőt a gyerek, akkor kap egyet.

Ez mellett tanulmányi versenyekre viszik, amiket megnyer, sikeres a sportban, alapvetően jo az agyaik kvalitása. Ám félek, hogy a tanári hozzáállás elkezdi lerontani, és akkor meg van bélyegezve egy életre.


egy kiragadott példa:


A legutolsót azért kapta, mert tesin fekvőtámaszt kellett csinálni. A tesit nem szaktanár tartja.

Szóval fekvőtámaszt kellet csinálni, ahol a gyerekem úgy csinálta ahogy edzésen tanulta. A tanárnő meg leszidta, hogy nem tudja ezt se normálisan csinálni. (???? Végülis 3 éve heti háromszor szabályosan csinálja edzésen)

A vége az lett, hogy kapott érte egyest, mondván nem dolgozott tesin, ( tesiből egyes???)

Aztán ezt délutánra megfejelte egy osztályfőnökivel.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook