Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szegénység megöli a szerelmet? fórum

A szegénység megöli a szerelmet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. jan. 8. 19:12
Megnehezíti. Mint minden mást is.
2010. jan. 8. 19:11
nem, hanem pont ellenkezőleg, jobban összehozza a feleket. Sokkal összetartóbbá válnak.
126. 9bbc382386 (válaszként erre: 125. - Tücsimücsi)
2010. jan. 8. 19:08
Igen :-)
125. tücsimücsi (válaszként erre: 124. - 9bbc382386)
2010. jan. 8. 19:05
Igen, Léna baba félreértette a fórumkérdést.
124. 9bbc382386 (válaszként erre: 123. - 4278f24526)
2010. jan. 8. 19:01

A közös szegénység a kérdés,nem az,ha egyiküknek van és azt megosztja a másikkal.

Mert az természetes , nagyon sok embernek van ilyen jó tulajdonsága.

Ha elszegényednek közösen,akkor mi történik a kapcsolatukkal?Ez itt a fogas kérdés.Egyértelműen vitákhoz-veszekedésekhez vezet,még ha intelligens is mindkettő.

2010. jan. 8. 16:57

Ez abszolút érzelmi és értelmi intelligencia függvénye...!!! 2 példám is van, mégpedig a családomban: az unokatestvérem egy rendkívül jó anyagi körülmények között élő, tanult, intelligens ember, aki egy olyan nőt vett feleségül, akinek nincsen semmilyen végzettsége, rossz családból származik, de még csak nem is szép (bár erről nem tehet). Az u.bátyám sosem érzékeltette vele a "hiányosságait", minden feltétel nélkül vette feleségül.


A másik példa az, amikor valaki jó körülmények között él, tanult, de nem intelligens.. :

Másik unokatesómnak volt egy barátnője anno, szerette is a maga módján, de szégyellte őt, mert

nem tehette meg, hogy a legdrágább, legmárkásabb holmikat viselje, nem tudott annyit adni magára, amennyire ő ezt "elvárta" volna. Emiatt állandóan vita volt köztük, tette annak a szegény lánynak a szemrehányást ahelyett, hogy felkarolta volna.. Ennyit erről..


Tehát embere válogatja..

2010. jan. 4. 02:18
Na ez az a pont, ameddig soha sem szeretnék süllyedni, ezért tervezem a mielőbbi lépést. Különben minden maradék boldogságom is elvész.
121. o.andi
2009. dec. 8. 07:00
bizony meg szerintem
2009. nov. 12. 13:18
a csóróság összeköt két embert ,nem eltávolít
119. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 106. - Alfoldi13)
2009. nov. 12. 13:17
Ez igaz.Tapasztalatból tudom
2009. nov. 4. 14:18
idővel sztem igen.
117. 35491a860f (válaszként erre: 102. - Amazing)
2009. nov. 2. 19:48
Minden második pár hitelt-hitelre halmoz. Pl: sógoromék. A sógoromnak minden párkapcsolatában iszonyatosan elcseszi a pénzügyeit azzal, hogy bútort, tévét, kaját, autót egyszóval mindent az égvilágon hitelből vesz, utána meg nyögik a sok-sok törlesztő részletet és nincs mit enni. Olyankor ők is vitatkoznak, mégis kifelé azt a látszatot keltik, hogy ők milyen boldogok. Pedig már nyílt titok, hogy a hitel halmozása miatti pénzügyi gondok kikezdték a kapcsolatukat. Mi viszont a férjemmel annyi anyagi nehézséget átéltünk már, hogy minél több anyagi válság, vagy csőd belép néha-néha az életünkbe, annál nagyobb az összetartás, és az érzelmi kötelék is egymás között. Tudni kell kezelni a problémákat. Az a pár, aki tud egymással kompromisszumot kötni és megbeszélni a dolgokat, és főleg tudatosan és ésszerűen átgondolni, eldönteni a hogyantovábbot,ott nem öli meg a szegénység a szerelmet. Csak ott öli meg, ahol a párok folyamatosan vitatkoznak a pénz miatt.
2009. nov. 2. 12:17
a szerelmet biztosan,de azután következik egy másfajta érzelmi kötelék,ami lehet erősebbé teszi vagy lezárttá teszi a kapcsolatot.Mindenesetre nem építő jellegű sehol sem.
115. o.andi
2009. nov. 1. 05:13
Az tuti!!!
2009. szept. 16. 13:44
Nekem volt egy hosszu kapcsolatom es bizony igen szegenyek voltunk. Nem biztos, hogy ez olte meg a szerelmet, de az allando kuzdelem a szamlakkal, az, hogy semmit nem engedhettunk meg magunknak, folyton idegeskedtunk, ezek vitakat szultek stb stb stb. Szoval vszinu nem a szegenyseg oli meg a szerelmet, hanem a szegenyseg miatti stressz, feszultseg, veszekedes.
113. Noniusz (válaszként erre: 1. - Cinka)
2009. szept. 16. 13:33

Az eredeti kérdésre válaszolnék.


Engem SOHA nem érdekelt,hogy mennyi pénze ill, milyen gazdag valaki.

A férjemmel 12 éve nyúzzuk egymást,s voltak-vannak,lesznek- benne igazán mély anyagi gondok.

Mindig sokkal jobban összefogunk ilyenkor,nagyobb az összetartozás érzése s igyekszünk EGYÜTT kilábalni a problémából.

Sem érzelmileg,sem szexuálisan nem befolyásol minket a pénztárcánk.

Szerintem egy jó kapcsolatban nem is szabadna hogy a pénz vezérelje az érzelmeket!!!

112. 81e5170311 (válaszként erre: 106. - Alfoldi13)
2009. szept. 16. 12:39

Egyetertek veled,mert mi is sok nehezsegen mentunk at,es meg nagyobb kapcsot teremtett kozottunk,mert mindig voltak celok,amelyeket meg kellett valositani,de nem luxus dolgokra gondolok,hanem teljesen hetkoznapi dolgok,amelyek fontosak az elethez.

Na mar most valaki irhatna,hogy az ember igenyessege donti el,hogy mi neki a fontos,na szoval sokszor itt van elrontva.

111. cel
2009. jún. 29. 11:04
Úgy gondolom az emberek lelkét öli meg a szegénység és szó szerinti pénztelenség. A reménytelenség, a kilátástalanság, ilyen esetben bizony a szegénység oltárán végezheti a szerelem is, ha nem volt elég erős az összekötő kapocs.
2009. ápr. 21. 17:33
nem, kevés pénz mellett is lehet nagyon boldogan élni és sok pénz mellett is lehet valaki nagyon boldogtalan, ha nincs szeretet...
2009. ápr. 21. 16:44
Hozzáállás, lelki tényezők, felfogás (optimista, pesszimista) kérdése. Ha az alapvető létezést, napi megélhetést zavarja, akkor káros, igen is megöli a legnagyobb szerelmet... (tapasztalatból írom...) Ha az egyiknek több van, a másiknak hónapokig nincs vagy alig pár napig, akkor főleg ha nőről van szó, megunja, hogy a pasi pénztelen, a nő kajáját eszi...
2009. ápr. 20. 18:08
Nem megöli, csak átalakítja, és lehet hogy az az "átalakított" szerelem már semmire se való. :(
2009. ápr. 20. 16:42
Meg ettöl kevesebb is megöli a szerelmet.A szegenyseg , nincstelenseg hosszu tavon tönkreteszi az embert erkölcsileg,fizikailag.
2009. ápr. 20. 15:45
ez a cím nem igaz... az életben a nehézség két embert még jobban össze is köthet
105. klenca
2009. ápr. 20. 15:45
Az attól függ, kinek mennyire ISTENE a pénz.
2009. ápr. 20. 15:44

Addig nem fontos a pénz, amíg van.

A pénz nem boldogít, ez így igaz, viszont a pénztelenség boldogtalanná tesz.

2009. febr. 22. 09:48
Az igazit nem öli meg, de próbára teszi.
102. Amazing
2009. febr. 22. 09:30

Régi jó mondás: "Ha az ajtón kopogtat a szegénység, a szerelem az ablakon menekül..."

Nem hiszem egyébként, hogy a szegénység ölné meg a szerelmet. A szerelmet az kezdi ki, ha a szegénység ellen nem együtt tesz a pár, ha a szegénységért elkezdik egymást hibáztatni, ha a mindennapi (legrosszabb esetben) nyomor előbb-utóbb egyetlen, elsődleges és megoldatlan problémává válik. Nagyon sok házasság az egyik fél munkanélkülivé válásával kezd véget érni. Van "önként vállalt" szegénység, amikor egy pár tudatosan takarékosan él, s bár megtehetné, hogy "dpőszöljön", nem teszik, bebiztosítják magukat, stb. És ismerek olyan párokat is, akik hitelt-hitelre halmoznak, a mának élnek, s aztán, amikor szembesülnek pl. a visszafizetéssel, a végrehajtóval, nos, akkor egymást okolják, akkor már nem jut eszükbe a "sok szép emlék, amit a felvett pénzekből éltek meg együtt"... Cinikusnak tűnhet, amit írok, és szélsőségeket hoztam példának. Nem véletlenül. Az átlagember ma Mo.-on nem élhet túlzottan nagy lábon. Ugyanakkor úton-útfélen azt hallja-látja az ember, hogy ilyen meg olyan autó, plazma-TV, mobiltelefon, stb. nélkül ő nem is lehet boldog.


A házasság, párkapcsolat egyik pillére a pénz. Hiszen nem mindenki nudista, nem mindenki napfénnyel táplálkozik, stb. A szerelmet nem a szegénység öli meg. Hanem ahogyan azt a pár kezeli, ahogyan megéli. (Az már más kérdés, hogy kinek hol kezdődik a szegénység...)

2009. febr. 21. 15:26
Mikor nagyon szarul megy akkor tök jól elvagyunk, kitartunk egymás mellett. Mikor hirtelen jobb lesz, mindig összeveszünk. Szt így adjuk ki az addig felgyülemlet düht. Mostmár ha elkezdünk veszekedni, egy idő után egyszerre kezdünk nevetni, hogy na úgy látszik fut a szekér...:D
100. yargan
2009. jan. 26. 21:52

Persze, hogy nem.

A pénz nem számít. :))

2008. okt. 22. 14:59
szerintem nem. ismertem én olyan párt, ahol zsákszámra volt pénz, mégsem volt jó nekik semmi. a szegénység nem betegség. egyszerüen is lehet együttélni boldogságban. Az én mottóm, hogy " NEM MIND ARANY,AMI FÉNYLIK".nem minden a lé.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook