Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A szegedi klinika diétája fórum

A szegedi klinika diétája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szegedi klinika diétája

120. koa
2008. aug. 12. 15:37

sziszatok. én holnap fogom kezdeni ezt a diétát, nem tart velem valaki?

Jay néni,xxnata nektek hogy ment, vagy csináljátok még?

119. xxnata
2008. aug. 4. 12:28
Én 5 nappal ez előtt kezdtem és 2 kiló ment le azóta!!!!Könnyű betartani és nagyon jó!!!!Az én véleményem a diétáról nagyon pozitív!!!!
2008. júl. 16. 13:03

3. nap

Egész jól bírom, semmi bűnözés. Király!

117. Jay néni (válaszként erre: 116. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 12:54
Észre. :)
116. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 115. - Jay néni)
2008. júl. 14. 12:26
persze csomagolnám magammal vagy beszélnék az ifjakkal hogy azt főzessenek...akkorra szabit is kértem odaát ha észrevetted:)))
115. Jay néni (válaszként erre: 114. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 12:24
Pedig jól néznél ki a lagzin amint főtt tojást eszel. :)))))
114. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 113. - Jay néni)
2008. júl. 14. 12:24
ha túlélitek pitzel akkor tééényleg kezdem 21én,előtte hétvégn lagzi,szóval addig nem:)
113. Jay néni (válaszként erre: 112. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 14. 12:15

Én ma startoltam. :D

Még birom. :D

És nem fogom tudni megenni ebédre a három tojást.

2008. júl. 12. 12:36
valaki próbálta esetéleg azótta?
111. bajusz9
2008. jún. 20. 16:01

Na én biztos nem lépem át! Jó ha egy hétig bírom.

A mikrós tojást majd én is kipróbálom.

110. Sunet
2008. jún. 20. 13:25

én a tojást összekutyulom és mikróba dobom, gyorsan kész és semmi olaj nincs benne. így még a sárgáját is meg tudom enni, viszont a karfiolos tojás jó 5let, kár hogy épp az imént ettem meg külön :-D


Egyébként arra figyelj hogy csak 2 hétig szabad aztán nagy szünet kell.

109. bajusz9
2008. jún. 19. 20:04

Egy hét alatt nekem is lement 5 kiló, de az epém nem bírta. Úgy gondolom, hogy időnként be-be iktatok majd egy-egy hetet. Csak ne útáltam volna meg úgy a tojást!

Én is újítottam néha, pl. amikor tojást és karfiolt lehetett enni, akkor csináltam tojásos karfiolt. Megfőztem a karfiolt, és jénai tálba tettem, erre öntöttem rá a kicsi tejjel elkevert tojást. Így egészen finom, sokkal jobb mint külön-külön. Sokszor nem főztem a tojást, hanem vagy tükörtojást, vagy rántottát csináltam teflonban, minimális olajjal.

Az benne a jó, hogy tartható. Tudod hogy ennyit ehetsz, és kész. Nincs az, hogy "még ebből is kicsit, abból is...."

108. Sunet
2008. jún. 15. 23:29
nem tudom, hogy sikerült, de végül én is ezt a diétát választottam. Kisebb módosításokkal (reggeli kávéban picike cukor, tyúk helyett csirke) ma voltam a 7. napomon. lement 5 kiló ami elég jó, és úgy érzem egyáltalán nem megerőltető. A tojástól ugyan már herótom van (a sárgáját sose szerettem úgyhogy nem is eszem meg minden alkalommal) de azért még meg bírom enni. És ami tetszik, hogy az az adag saláta amit az első nap készítettem már sok is, nem bírnám mind megenni. Szóval az én visszajelzésem pozitív!
107. bajusz9 (válaszként erre: 106. - Mano-101)
2008. máj. 27. 19:51

Ma kezdtem, a gyomromnak nem nagyon tetszik, de már csak ma kötelező a 3-3-3 tojás. Viszont talán tényleg nem vagyok annyira éhes.

Veled mi újság? Nem írtál eredményt.

2008. ápr. 4. 13:26

Úgy látom nagyon rég nincs válasz az elkezdett diéta eredményéről.

Nem tudom miért de én ezt választottam. A főtt tojásnak inkább a sárgáját kedvelem, most kb a fele fehérjét elfogyasztom. Ami nagyon pozítiv, hogy hihetetlen , de nincs éhség érzetem.S eddig ellen tudtam állni a családom más életi kinálgatásának. Ma van az 5.dik nap s már 3 kg fogytam. Ami nagy szám. Mivel az eddig rengeteg diéta kiprobálásánál a csábításnak nem tudtam ellenállni.S ha ezzel sikerül fogynom akkor vissza térek később is ehhez a fogyási módhoz mivel a magasságomhoz képest kb.25-30kg kéne fogynom. De ha 20kg lemegy én már akkor elégedett leszek.Remélem más is kiprobálta már csak nem írnak ide mert régiek a hozzászólások.

Ha valaki most csinála ezt a fogyókurát. Kérem írjon.Köszi

ui: Mindenkinek kitartást.

105. 4b6a2525df (válaszként erre: 102. - Gombócartúr27)
2007. nov. 22. 10:29
ha már ezt nem csinálhatod, vagy eleged lesz belőle, javasolom, hogy látogass el a weight watcher klubba:)
2007. nov. 21. 08:48
még annyit, hogy mozgás. minden korosztálynak ajánlott a callanetics. higyjetek nekem. próbáljátok ki, lehet kapni könyvet róla, részletes leírásokkal és kép illusztrációkkal!!! nehéz, de hatásos. minden ami hatásos, kicsit nehéz is, de könnyebb leszel, izületkímélő, izomlazító és nyújtó. térdnek, deréknak kiváló. tessék utánanézni! nem lehet kifogás ezután a mozgás ellen, annyira jó dolog! korhatár nélkül, de előtte orvossal konzultálni, aki tényleg akar fogyni!!!
2007. nov. 21. 08:42

azért tényleg remélem hogy nem lesz undorom és bajom tőle...lehet, néha csalok, más féle fehérjével, roston sült pipi, ilyesmi, azért kicsit parázok én is attól, hogy nehogy bajom legyen. mindegy, odafigyelés és némi tojás :-)

és vííííííííííííííííz

2007. nov. 21. 08:38

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nincsenek falási rohamaim és nem vagyok éhes és nem muszáj kizárólag főtten enni a tojást szerintem. Én tefalban olaj nélkül megsütöm.

5 napja csinálom és még nem sok ment le, bár egyesek szerint ez így gyors(úgyis meg fog állni most, hiszen ez a víz...), 3 kg, de nem akarok gyorsan fogyni a bőröm miatt. 10kg-t akarok csak, 64ről 54re, szerintem ezzel menni fog, egyelőre nincs undor. Nagyon sokat iszom vizet. Igaz, én csalok, ettem almát és minden reggel hatkor egy banánt a kávé után, aztán 9kor tojás, 12kor az előírt cuccok, háromkor alma és 6kor a tojás...:-) és aztán már csak víz...nehéz ugyan, amikor a lányomnak és a férjemnek főzök, de egyelőre megállom. bár a kislányka etetési "rendjének" köszönhetően megvan a gyakori kevés és diétás étkezés...amúgy meg megszállt vmi különös akaraterő :-) csak rajtunk múlik minden. szerintem. hajrá

101. babi83
2007. okt. 29. 10:59

Sziasztok!

Én a 3. napnál járok, eddig minden okés. Semmi fejfájás, tojásundor, vagy hasonló. Végigolvastam a hozzászólásokat, olvastam egy rakás negatívot, de egy két pozitív tapasztalatot is, remélem másfél hét múlva, én is pozitívval szolgáhatok, most csak két kilóval vagyok könnyebb, de ezt nem nevezem fogyásnak, viszont nem vagyok éhes, egyelőre könnyen be tudom tartani, igyekszem sok zöldséget enni, a kávét nem viszem túlzásba, mert amúgy egy dekát sem iszok, és nem akarok rászokni.

A tojást szeretem, majd meglátjuk, hogy két hét múlva is ezt mondom-e.Nekem is kicsit soknak tűnik a tojás, de én sem ragaszkodok a max mennyiséghez, inkább növelem a saláta mennyiséget, meg az ásványvízét. És nincsenek falási rohamaim, meg nem vagyok olyan kis kívánós, mint előtte. Szóval egyelőre ennyi tapasztalattal tudok szolgálni, de majd még jelenttkezem pár nap múlva.

Sziasztok

Babi

100. 4b6a2525df (válaszként erre: 99. - Ica336)
2007. okt. 25. 19:01
Hali!! Mielőtt újra belekezdenél, csináltass egy végvizsgálatot. Ha minden oké, akkor kérd az égiek áldását és kezdj neki:)
99. ica336 (válaszként erre: 98. - 4b6a2525df)
2007. okt. 20. 19:57
Minden rendben,köszi! Néha kértem kis energát a reiki mesteremtől New Jerseyből,mert szédültem,de hála Istennek a fényenergiának nincsenek távolságok! Hamarosan ismételni fogok!
98. 4b6a2525df (válaszként erre: 97. - Ica336)
2007. okt. 5. 06:54
Te egy hős vagy:):) Az egészséged hogy bírta??
97. ica336
2007. okt. 4. 22:54

Letelt a két hét!!!!!!!!!!!!!!

Túléltem! -6 kg!!!

Jó érzés most,hogy lapos a hasam,összeszűkült a gyomrom és könnyűnek érzem magam!

Az első három nap gyilkos,de utána teljesen hozzá lehet szokni.

Ma már nem is tudtam,mit egyek,mert semmit nem kívántam,mert eddig itt volt az étrend és csak követni kellett!

96. erikpipi (válaszként erre: 95. - Ezusteso)
2007. jún. 18. 10:27
Így igaz, nekem is volt egy ilyen ki kártyám amin ugyan ez a diéta szerepelt. Nem is bírtam, olyan fejgörcsöm volt tőle. Kb. 15 éve
2007. jún. 18. 10:15

Vigyázzatok ezzel a diétával! Igenis orvosok találták ki, a Mayo klinikán, tudomásom szerint olyanoknak, akiknek 50-60 kg-t kellett fogyni, nem otthon, hanem a klinikánellenőrzés mellett.

Én is végigcsináltam 20 évvel ezelőtt, amikor a tablattától elkezdtem hízni és semmi mással nem sikerült fogyni.

Szerencsém volt, hogy nem lett bajom, kivéve, hogy azóta nem tudok tojást enni, csak ételbe belekeverve, kis mennyiségben. Ez ugyanis anyagcsere-sokk, a tojás sárgája nagyon sok zsírt tartalmaz, a szénhidrát bevitel viszont minimális.

( Ugyanez történik, amikor epeműtét után a beteg csak zsemlét ehet, zsír nélkül. Úgy is lehet fogyni.)

94. 4b6a2525df (válaszként erre: 92. - 0565efa6e6)
2007. márc. 28. 17:29
Ebben igazad van, mármint az alábecsülésben. Sajna, de a pajzsmirigyem rendben:( Vérvétel meg ilyesmi, más hormonkészítménytől (orvos által felírt) híztam meg, és "asszem" így is maradok:( Önmagában nem probléma, csakhogy társult hozzá egy térdfájás, persze mindkét térdre. Ezért lenne jó pár kg-tól megszabadulni, de még nem megy. Azért próbálkozom:), de nem fogyókúrákkal, csak józan paraszti ésszel. De ha van kedved, adhatsz tanácsot:)
2007. márc. 27. 17:45
És persze a fizikai aktivitástól is erősen függ ez, ill. a drasztikus fogyókúra is csökkentheti a pajzsmirigyhormonok szintjét (kissé leegyszerűsítve).
92. 0565efa6e6 (válaszként erre: 91. - 4b6a2525df)
2007. márc. 27. 17:44

Sokan alábecsülik - ez elég gyakori - a fogyasztott kalóriákat (nem azt mondom, hogy veled is ez van, de nincs kizárva).


Ez egy átlagérték, kisebb-nagyobb mértékben eltérő lehet személyenként. Nagy eltérést a pajzsmirigyhormonok okoznak. Ha alulműködésre gyanakszol - fáradtság, álmatagság, gyengeség, esetleg székelési problémák -, akkor fordulj orvoshoz (még véletlenül se kezdj el bárki tanácsára jódot szedni vagy magas jódtartalmú ételt - leginkább a temgeri algát ajánlják a "szakértők"... - enni, mert egy életre elronthatod a pajzsmirigyműködésedet!).

91. 4b6a2525df (válaszként erre: 90. - 0565efa6e6)
2007. márc. 27. 17:18
Már hogy mi a furcsa? Láttad a súlyomat? Ha ez természetes, akkor miért híztam meg? Azt tudom, hogy a gép nem fogyókúrára értette a kcalt, de ha én ennél kevesebbet eszem, akkor hogy került rám ez a súly. Mert hogy évek óta kevesebbet eszem az tuti.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook