Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szakdolgozatomhoz kéne, hogy segítsetek! Le tudnátok írni, hogy mit gondoltok az APEH-ről mint szervezetről, az ott dolgozókról, stb? fórum

A szakdolgozatomhoz kéne, hogy segítsetek! Le tudnátok írni, hogy mit gondoltok az APEH-ről mint szervezetről, az ott dolgozókról, stb? (beszélgetős fórum)

1 2
28. Panni58 (válaszként erre: 27. - Spiritus)
2010. jan. 5. 21:23
Remélem, hogy ezt az egészet jobban átgondolják és tisztességesen kidolgozzák még azelőtt, hogy fizetni kéne. Talán majd az alkotmánybíróság gondolkodik...
2010. jan. 5. 21:19
na igen, elég durva ez a vonal... 29,9 millásat ha valaki egyedül birtokolja és benne lakik az nem fizet, a többi meg szív. Én pl. ismerek egy családot. Szép nagy ház jó helyen de nem túl jó állapotban mivel sehol nincs pénzük felujitani, de tuti többet ér 30 milliónál. A felében a nagyszülők laknak ketten, a másik felében pedig az öt tagú család a 3 tanuló gyerekkel. A szülők helyében tuti boldog lennék, hogy megint van mit fizetni. Ja és az egyik köztisztviselő a másik közalkalmazott. Vagyonokat visznek haza:)
2010. jan. 5. 21:19
Úgy látszik, itt jobb a helyzet. Én is hibáztam már, ők is hibáztak, de mindig megoldották a problémát. És két különböző jellegű adónál is előfordult már, hogy megkeresett dolgozó telefonon - az én érdekemben.
2010. jan. 5. 21:12

Nekem meggyűlt a bajom velük.

Teljesen jogtalanul illetéket róttak ki rám (egy családtagom lakást vett, de én a közelében sem voltam az ügyletnek) sőt értesítés nélkül inkasszálták a számlám, hónapokba telt míg egyáltalán töröltetni tudtam, majd kiderült, hogy hiába törölték a kamatait azért fizessem be, a fellebbezésemet elutasították. Ez alatt a hercehurca alatt kb 30 dolgozóval beszéltem, ezek közül mindenki kedves és megértő és együttérző volt szavakban, éppencsak senki nem csinált semmit, csak meghallgattak mondtak egy-egy kedves szót aztán továbbpasszoltak. Illetve (szerencsére)volt egyetlen egy ügyvéd, aki végül intézkedett és ő elmesélte, hogy rettenetesen nehéz volt rávenni a kolléganőjét arra, hogy egyáltalán kinyissa a fiókját és foglalkozzon az ügyemmel.


Szóval a véleményem röviden az, hogy teljes fejetlenség van bennt és adja az ég, hogy soha többet még véletlenül se kelljen kapcsolatba kerülnöm velük.


Ja és a legszebb, hogy az ő hibájukért, amivel nekem nagyon nagy anyagi kárt okoztak sehová sem fordulhatok kártérítésért...

Miért nincs az apeh-nak felügyeleti szerve? Ha ők hibáznak akkor senkihez nem lehet fordulni...

2010. jan. 5. 21:03

Gondolom. :) Gyerekeim is próbálkoznak...

Ja, és persze a legszebb, hogy 30 millióért vettük a házat. :) Nem, nem 29,5-ért, amiért semmit sem kellene fizetni.. És ez így igazságos, egyenlő teherviselés! :)

2010. jan. 5. 20:59
több mint jogos! Nálunk az a helyzet, hogy fiatalon megörököltük a testvéremmel, és nem tudjuk eladni. Mi nem vagyunk jóban, és ő lakik benne. Mi a párommal máshol élünk, éppen nem albérletben de nem a miénk a lakás, szóval ha eladhatnánk és lenne csak egy pici saját lakásom baromi boldog lennék, erre mondjuk mind a ketten nappali tagozaton örülünk hogy élünk. persze a tesóm is meg én is dolgozunk, de gondolhatod micsoda vagyonokat hozok haza.. pl mint az APEH-ból is :) talán egyszer az életemben ha volt 6 számjegyű a fizetésem :)
22. Panni58 (válaszként erre: 21. - Spiritus)
2010. jan. 5. 20:54

Az szuper! :)))

Szerintem az sem mindegy, hogy egy, vagy több ember tulajdonában van az a bizonyos ingatlan (hiába fizeti felét a férjem, családi kassza :)), hogy hányan élnek benne (mi két felnőtt, de tanuló gyereket tartunk még el), azon kívül van egy zsák hitelünk rajta! Magyarul nem is a miénk az egész, hanem egy része a banké, akkor arra a részre miért nem a bank fizet? :)

2010. jan. 5. 20:44
én 4xes értéket kaptam :) eladom az államnak annyiért akár ebben a percben :) én sem hiszem, hogy ilyen formában ezt be lehetne vezetni... amúgy az ingatlan értékét a különböző oldalakon hasonlóan határozzák meg a programok, de az adó értékét már nem... meg a mentességet élvezők része is keményen elnagyolt, meg ez így ilyen formában nagyon nagy butaság. Lassan már valami döntés csak születni fog, nemsokára bevallunk. Az ingatlanadót központi témának tervezem, a másik meg a mozgóbérek körüli hercehurca.
20. sajert
2010. jan. 5. 20:41

Könyvelőként is dolgoztam:


Közép-mo: Telefonon lehetetlenség őket elérni. A hibák javításában korrektek, ha éppen telefonvégre lehet őket kapni. Ellenőrzésnél korrektek.


Szombathelyen kimondottan kedvesek voltak (pedig valami főosztályvezetővel beszéltem), és elsőre sikerült elérni őket.


Mint magánember nem volt velük dolgom, és mindig csak időre mentek, egyébként meg postán/interneten/telefonon tartom velük a kapcsolatot.

2010. jan. 5. 20:28

Tegnap hallottam, rákérdeztek egy riportban, hogy miért nem jelent még meg mindig az APEH honlapján a vagyonadó kalkulátor, amit tavaly novemberre ígértek. A szóvivő mondta, hogy mire az első bevallási határidő eljő, addigra meglesz.

Belső információm szerint arra vár az APEH, hátha az Alkotmánybíróság megsemmisíti...

Egyébként meg millió helyen kiszámítható már, meg különben sem hiszem, hogy az APEH honlapját rohanják majd meg az emberek, hisz aki ott számolja, az rögzítésre kerül.

Ha már egyszer bárhol kiszámolod, rájössz, hogy valaki nagyon rosszul állította össze azt, hogy mi növeli, és mi csökkenti az ingatlanod értékét. Szerintem pl. az északra nyíló ablakok nyáron még kedvezőek is, de egy szomszédos kocsma pl. nem biztos, hoghy értéknövelő lenne -ám ilyen nem szerepel benne...és még sorolhatnám. Én kapásból másfélszer akkora értéket kaptam, mint amennyire 1 éve az APEH szakembere felbecsülte, és amennyiért ténylegesen vettük is.

Na, ez nem tartozik szorosan a témához, csak úgy kiszakadt belőlem. :)

18. Panni58 (válaszként erre: 17. - Spiritus)
2010. jan. 5. 20:11
én így tapasztalom... :)
17. Spiritus (válaszként erre: 16. - Panni58)
2010. jan. 5. 20:07
köszi, ez nagyon érdekes észrevétel. Tetszik:)
2010. jan. 5. 20:05
A sajtó úgy kezeli az APEH-et, mint valami betontömböt,vagy valami önmagától működő gépet, mintha emberek nem is dolgoznának ott.
2010. jan. 5. 18:52
és a sajtóból loejön valami nektek? A magyar sajtó, hogy áll a dologhoz?
2010. jan. 5. 18:49
Én nagyon rég jártam ott, de arra tisztán emlékszem, hogy nagyon sokat kellett várni a sorunkra. Kicsit rosszul szervezett volt és lassú. :-)
2010. jan. 5. 18:45
persze, ezt tudjuk... pl én a Fogarasin kezdtem, na az egy palota a Kresszhez képest, más-más... meg az osztályok között is nagy a különbség..
12. 2325947e75 (válaszként erre: 8. - Spiritus)
2010. jan. 5. 14:18
Lehet h mas megye - mas szokasok :-)
2010. jan. 4. 13:29
Várom a további véleményeket :)
10. Spiritus (válaszként erre: 9. - Survivor3)
2010. jan. 3. 21:19
És neked van véleményed? Igazán kiváncsi lennék rá...
2010. jan. 3. 21:06
Édesek...
8. Spiritus (válaszként erre: 7. - 2325947e75)
2010. jan. 3. 21:03
köszi a válaszokat... bár nem teljesen értek egyet veled. Vannak akik lébecolnak, de pl ahol én dolgoztam ott dolgozott a többség rendesen, csak esetleg a képességekkel volt probléma. Alacsony végzettségű elrontott életű emberek kerülnek oda valahogy többségében. A jutalmak és a céges bulik mértéke meg sem közelítik a jelenlegi cégemnél lévőket, de mindentől függetlenül minden véleményt várok, nagyon sokat segítetek. A bárkódozásban egyet értek, mert az nagyon durva ami ott van, tényleg kb csak a wc papíron nincs bárkód, bár az meg néha tényleg nincs. Nálunk rettenetesek voltak a körülmények, pl. a karácsonyi partit az utolsó fillérig mindenki magának fizette, és tényleg nyáron 40 fokban ültünk télen pedig 19-20ban. Se ásványvíz, néha két emelet között megállt a lift és csak reménykedhettünk, hogy hamarosan elindul meg ilyenek... sorolhatnám. Sokáig még tollat se kaptam a sajátomat kellett használni.
2010. jan. 3. 18:24

Szia, Belsos velemeny, mert csaladtagom is dolgozik ott:

1. hiperburokratizmus (barkodok mindenhol, levelek aktazasa fontosabb mint az ugyrendezes) az 'ugyfel' kezen kozon csalassal valo gyanusitasa es megfelemlitese.

2. tulmeretezett szemelyi letszam, vannak akik csak lebecolnak nemhogy tulora, de a 8 orajuk sincs tele munkaval.

3. korrupcio 1000 agon, kezdve a lefoglalasok ertekesitesetol vegtelensegig folytathato variaciokban.

4. penznyelo - a 'siker'dijkent kifizetett jutalmaktol a rongyrazo ceges bulikig (ez utobbi azert jo pelda mert meg a vilagpiaci vezeto marka ahol dolgozom sem tud megengedni maganak nemhogy bulikat de hasonlo jutalmakat vegkepp...)


Szoval belolem elnek, amit adozom, megis en vagyok naluk lealazva es semmi munkaval tobbet keresnek es jutalmakat kapnak - mint en aki vert izzadok tuloraban hogy fizetesem legyen egyaltalan.


Nincs az az arculatvaltas ami ezen segitene, csak meg jobban felhaboritja a jonepet hogy megint egy ablakon kidobott 5 milla a penzembol. Akkor adtam volna inkabb a hajlektalanoknak.

2010. jan. 3. 17:48

"Változik az APEH arculata is, új logót kap a hivatal, a mostani kék-sárga színképet pedig a melegebb bordó szín váltja fel. Az új arculatot tükröző első plakátok május 6-án jelennek meg az utcákon, a május 21-ei adózási határidőre emlékeztetve. Bakonyi Ágnes szóvivő elmondta, a logó megtervezése és az arculati kézikönyv elkészítése 5 millió forintba került. Az új logó miatt semmit nem cserélnek le, a kifogyó készletek feltöltésével fokozatosan újulnak majd meg a kiadványok, nyomtatványok." :) (bocs!)


[link]

2010. jan. 3. 15:36
köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, várom a továbbiakat. Szerintetek milyen az arculata?
2010. jan. 3. 15:00

A dolgozókkal semmi gondom, a szervezeti felépítés és a működés az egyszerűen borzalom.

Ami az egyik osztálynál már megvan. azt is biztos, hogy tőlem kérik, mert egymással nincs kapcsolatuk.

A határidők katasztrofálisak! Visszaigénylés után több papír bekérése (ami mind megvan náluk), határozathozatal 2 hónap múlva, hogy igen, visszajár, majd kézhezvételtől!!! (ami még két hét, mert később adják postára, és a posta is lassú)számított 15 napig fellebbezési lehetőség (hátha mégsem kell a pénz), majd innentől kezdve 30 napon belül utalnak. Természetesen január elsejére esett a 30. nap, pénz még mindig sehol...

2010. jan. 3. 13:38

nekem eddig csak jó tapasztalatom van velük, ha hibáztam akkor értesítettek, és segítettek kijavítani azt


soha nem értettem mi a gondjuk vele, csak a munkájukat végzik, aki meg adót akar csalni az nem csodálkozzon, ha "hatalmi erővel" lépnek fel ellene

2010. jan. 3. 13:37

Állami cég. Ergo a bürokrácia a nagyhatalom ott, ez jellemző az ott dolgozókra is. (Persze összeakadtam már ott is kedves alkalmazottal is, jellemzően olyanok, mint a gépek.) Bármilyen kis dolgot akarsz elintézni, nagyon sokat kell várnod, amin gondolom jólszervezettséggel javítani lehetne.


Ja, és persze mivel állami cég, korrumpálható, amit sokan meg is tesznek (a felsőbb körökből, persze.)

2010. jan. 3. 13:30
A szakdolgozatomhoz kéne, hogy segítsetek! Le tudnátok írni, hogy mit gondoltok az APEH-ről mint szervezetről, az ott dolgozókról, stb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook